انیمیشن Finding Nemo 2003

انیمیشن Finding Nemo 2003

بعد از Finding Nemo، دلقک‌ماهی یک‌دفعه به یکی از محبوب‌ترین موجودات دریا تبدیل شد. و البته سیدنی و کَنز استرالیا هم به لیست مقصدهای محبوب مسافرانی پیوستند که فقط دلشان می‌خواست محل زندگی نمو را از نزدیک ببینند.

علاوه بر همه‌ی این‌ها، در جست‌وجوی نمو بیننده‌اش را به جستجو در دنیای زیر دریاها فرا می‌خواند و زیبایی اقیانوس را به ما یادآور می‌شود. این فیلم بهانه‌ی خوبی‌ست که هوس غواصی کنید و دل به دریا بزنید.

در نظر داشته باشید که در جست و جوی نمو ۲۶امین فیلم پرفروش تاریخ است و دی‌وی‌دی فیلم پرفروش‌ترین دی‌وی‌دی فیلم تاریخ بوده است!

در جستجوی نمو (به انگلیسی: Finding Nemo) یک انیمیشن کمدی-درام ماجراجویی رایانه‌ای آمریکایی محصول ۲۰۰۳ است که توسط استودیوی انیمیشن پیکسار برای والت دیزنی پیکچرز تولید شده است. به کارگردانی اندرو استانتون با کارگردانی مشترک لی آنکریچ، فیلمنامه توسط استانتون، باب پترسون و دیوید رینولدز بر اساس داستانی از استانتون نوشته شده است. صداپیشگان این فیلم آلبرت بروکس، الن دی جنرس، الکساندر گولد، ویلم دافو و جفری راش هستند. داستان یک دلقک ماهی بیش از حد محافظ به نام مارلین (بروکس) را روایت می کند که به همراه یک تانگ آبی سلطنتی فراموشکار به نام دوری (دی جنرس) به دنبال پسر گمشده خود نمو (گولد) می گردد. در طول راه، مارلین یاد می گیرد که ریسک کند و با نمو کنار می آید که از خودش مراقبت کند.

 

پیش تولید فیلم در اوایل سال 1997 آغاز شد. الهام بخش Finding Nemo از تجربیات متعددی نشأت گرفت، به دوران کودکی استنتون، زمانی که او عاشق رفتن به دندانپزشک برای دیدن مخزن ماهی بود، با این فرض که ماهی ها از اقیانوس هستند و می خواستند. رفتن به خانه. برای اطمینان از اینکه حرکات ماهی در فیلم قابل باور است، انیماتورها یک دوره تصادف در زیست شناسی ماهی و اقیانوس شناسی را گذراندند. توماس نیومن موسیقی متن فیلم را ساخته است.

 

در 18 می در لس آنجلس، Finding Nemo در 30 می 2003 در سینماهای ایالات متحده اکران شد. پس از اکران، تحسین گسترده ای از سوی منتقدان دریافت کرد که عناصر بصری، فیلمنامه و شخصیت هایی را که به عنوان خنده دار معرفی شده اند تحسین کردند. هم به سینمادوستان جوان و هم به والدینشان. این فیلم همچنین در زمان اکران خود تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن شد و دومین فیلم پرفروش سال 2003 بود که در پایان اکران اولیه خود در سراسر جهان 871 میلیون دلار به دست آورد. این فیلم در هفتاد و ششمین دوره جوایز اسکار سه نامزدی دریافت کرد که یکی از آنها را به عنوان بهترین انیمیشن بلند برد و اولین فیلم پیکسار شد که موفق به این کار شد.

 

Finding Nemo پرفروش‌ترین عنوان دی‌وی‌دی تمام دوران است، با بیش از 40 میلیون نسخه تا سال 2006 و قبل از اینکه داستان اسباب‌بازی 3 خود پیکسار از آن پیشی بگیرد، پرفروش‌ترین فیلم با رتبه G در تمام دوران‌ها بود. این فیلم در سال 2012 به صورت سه بعدی اکران شد. در سال 2008، موسسه فیلم آمریکا آن را به عنوان دهمین فیلم انیمیشن برتر آمریکا به عنوان بخشی از 10 لیست 10 برتر خود معرفی کرد.دنباله ای به نام Finding Dory در ژوئن 2016 منتشر شد.

خلاصه انیمیشن Finding Nemo 2003:

دلقک ماهی مارلین در یک شقایق در دیواره مرجانی بزرگ با شریک زندگی خود، کورال، زندگی می کند. این زن و شوهر منتظر هستند تا تخم های زیادی از تخم بیرون بیایند. یک باراکودا گرسنه کورال و مارلین را می بیند که بقیه محله شان پنهان شده اند. کورال می‌ترسد که بچه‌هایش را از دست بدهد و برای محافظت از آن‌ها با عجله پایین می‌آید، باراکودا را تشویق می‌کند که مرجان و بیشتر تخم‌هایشان را بخورد، و وقتی مارلین سعی می‌کند از کورال محافظت کند، او را از پا در می‌آورد. یک تخم مرغ خورد نشده باقی می ماند و کمی ترک خورده است. مارلون عهد می‌کند که تنها فرزندش را در امان نگه دارد. مارلین بیش از حد از پسرش نمو محافظت می کند. در حالی که مارلین در اولین روز مدرسه نمو با معلم نمو صحبت می کند، نمو به یک قایق تندرو نزدیک می شود، جایی که یک جفت غواص او را دستگیر می کنند. مارلین بیهوده قایق را تعقیب می کند و با دوری، یک تانگ آبی با از دست دادن حاد حافظه کوتاه مدت، ملاقات می کند که به او کمک می کند. این دو با بروس، انکر و چام، سه کوسه که قسم خورده اند از خوردن ماهی خودداری کنند، برخورد می کنند. مارلین ماسک غواصی را پیدا می کند که از قایق افتاده و به طور تصادفی به دوری برخورد کرده و باعث خونریزی از بینی او شده است. عطر و بوی خون او بروس را به دیوانگی غذا می‌فرستد، اما کوسه‌ها پس از راه‌اندازی تصادفی مین‌های قدیمی دریایی که مارلین و دوری را بیهوش می‌کنند، فرار می‌کنند.

 

نمو در یک تانک ماهی در مطب دندانپزشک فیلیپ شرمن در سیدنی قرار می گیرد. او با “باند تانک” به رهبری گیل، یک بت موری آشنا می شود. گروه تانک به نمو می گویند که او را به دارلا، خواهرزاده شرمن، که ماهی قبلی او را کشت، می دهند. گیل تصمیم می گیرد به نمو کمک کند و نقشه ای برای فرار ابداع می کند: نمو می تواند داخل لوله فیلتر آکواریوم قرار بگیرد و باید آن را با سنگریزه مسدود کند و شرمن را مجبور کند که ماهی ها را در کیسه های پلاستیکی در حالی که مخزن را تمیز می کند قرار دهد و به آنها اجازه دهد تا پنجره را باز کنند. و به بندر نمو سعی می کند سنگریزه را قرار دهد، اما شکست می خورد و تقریباً کشته می شود.

 

مارلین و دوری بیدار می شوند، اما ماسک در یک سنگر عمیق می افتد. پس از فرود آمدن ماسک، به زودی توسط یک ماهی گیر تعقیب می شوند. دوری آدرس روی عینک را حفظ می کند و آنها فرار می کنند. این دو به مسیرهای یک مدرسه ماهی مهتابی توجه نمی کنند و مسیری امن تر را طی می کنند. پس از نیش زدن توسط یک جنگل چتر دریایی، آنها بیهوش می شوند و در جریان شرق استرالیا با گروهی از لاک پشت های دریایی، از جمله کراش و پسرش، اسکویر، بیدار می شوند. داستان جستجوی مارلین از طریق اقیانوس به سیدنی منتقل می شود، جایی که پلیکانی به نام نایجل به گروه تانک ها می گوید. سپس نمو موفق به مسدود کردن فیلتر می شود و به زودی آکواریوم با جلبک های سبز پوشیده می شود.

 

مارلین و دوری از جریان استرالیای شرقی خارج می شوند و توسط یک نهنگ آبی مصرف می شوند که آنها را از طریق سوراخ دمنده خود در بندر سیدنی بیرون می کند. نایجل به آن‌ها کمک می‌کند از دسته مرغ‌های دریایی فرار کنند و آنها را به مطب دندان‌پزشکی می‌برد، جایی که شرمن با یک فیلتر پیشرفته جدید، گروه تانک‌ها را خنثی کرده است. وقتی دارلا می رسد، نمو نقش مرده را بازی می کند و نایجل دارلا را به وحشت می اندازد و دفتر را به آشوب می کشاند. شرمن نایجل را به همراه مارلین و دوری بیرون می اندازد و اولی معتقد است که نمو مرده است. گیل به نمو کمک می کند از طریق زهکشی منتهی به اقیانوس فرار کند.

 

مارلین با نایجل و دوری خداحافظی می کند و سفر خود را به خانه آغاز می کند. نمو با دوری ملاقات می‌کند اما او را به یاد نمی‌آورد تا زمانی که با خواندن کلمه «سیدنی» روی لوله فاضلاب، حافظه‌اش باز می‌گردد. دوری دوباره نمو را با مارلین پیوند می‌دهد، اما یک ماهی‌گیر ماهیگیری او را در توری همراه با یک مدرسه از هامورها اسیر می‌کند. با برکت پدرش، نمو وارد تور می شود و او و مارلین به همه ماهی ها دستور می دهند تا پایین شنا کنند. نیروی ترکیبی آنها تور را می شکند. با بازگشت به خانه در صخره، مارلین اعتماد به نفس بیشتری دارد، در حالی که دوری با بروس، انکر و چام دوست باقی مانده است. مارلین و دوری هنگام رفتن به مدرسه نمو را تماشا می کنند. در همین حال، پس از شکستن فیلتر دندانپزشک، گروه تانک پس از قرار دادن در کیسه ها به بندر سیدنی فرار می کنند. هنوز در کیسه‌ها گیر کرده‌اند و به این فکر می‌کنند که بعداً چه کار کنند.

اپیزود ۱۴: چطور با ارزش سفر کنیم کشور سن مارینو سفرنامه دوبی الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد