پرواز به ایتالیا

معرفی بهترین پروازها برای ایتالیا

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. همچنین این کشور به واسطه وجود دانشگاه های متعدد و صنایع پیشرفته یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا نیز محسوب می شود. از سوی دیگر ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و مهاجرت برای ایرانیان است. به ویژه کسانی که علاقه مند به هنر و آثار تاریخی هستند به شدت مجذوب دیدنی های این کشور خواهند شد. این مقاله بهترین پروازها به ایتالیا معرفی شده اند و شما می توانید با مقایسه ایرلاین های مختلف بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

یکی از مهم ترین موارد برای کسانی که می خواهند به ایتالیا سفر کنند، انتخاب پرواز مناسب است. قطعا طی کردن فاصله 5000 کیلومتری بین دو کشور و سپری کردن بیش از 5 ساعت درون کابین هواپیما برای بسیاری از افراد خسته کننده خواهد بود. از سوی دیگر کمبود امکانات مانند نبود غذای باکیفیت، فاصله کم بین صندلی ها، کادر پرواز کم تجربه و مواردی مانند آن برای هیچ کس خوشایند نیست. 

بنابراین قبل از سفر به ایتالیا باید پروازی را انتخاب کنید که بهترین تجربه سفر را برای شما رقم بزند. از همین رو در ادامه این مقاله بهترین پروازها به ایتالیا معرفی شده اند و شما می توانید با مقایسه ایرلاین های مختلف بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

پرواز به ایتالیا با هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان دو پرواز از سمت تهران به سمت شهرهای رم و میلان دارد که شما می توانید با استفاده از این پروازها با هزینه مناسب بهترین تجربه ممکن را داشته باشید. ماهان ایر یکی از مشهورترین و بهترین شرکت های هواپیمایی ایرانی است که در پروازهای بین المللی خوش درخشیده است. 

بلیت های این هواپیمایی در دو کلاس اکونومی و بیزینس کلاس به فروش می رسد. همچنین اگر مایل هستید که حیوان خانگی تان را همراه خود به ایتالیا ببرید می توانید از طریق این شرکت هواپیمایی اقدام کنید. همچنین امکاناتی همچون ویلچر یا کمک به توانجویان توسط این مجموعه ارائه می شود. 

هم در قسمت اکونومی کلاس و هم بیزینس کلاس انواع نوشیدنی های سرد و گرم، و خوراکی های متنوع به مسافران ارائه می شود. همچنین شما می توانید ۳۶ ساعت قبل از پرواز، غذای مد نظر خود را با توجه به رژیم و ذائقه تان سفارش دهید. در پروازهای بیزینس کلاس ماهان ایر، انواع نان و شیرینی، میوه های تازه فصل، انواع نوشیدنی های گرم و سرد و دسرها مانند بستنی سرو می گردد.

پروازهای تهران به رم که توسط هواپیمایی ماهان انجام می گیرد، حداقل یک توقف دارد. این پروازها از فرودگاه امام خمینی انجام می شود و در فرودگاه فیومیچینتو در شهر رم به زمین می نشیند. مدت زمان این پرواز ۵ ساعت است و شما می توانید با خیال راحت نسبت به مجهز بودن هواپیماهای قاره پیمای این شرکت به ایتالیا سفر کنید. 

پرواز تهران به میلان با هواپیمایی ماهان هم هفته ای یکبار در روزهای دوشنبه و در ساعت های ۶:۱۵ صبح انجام می شود. این پرواز نیز ۵ ساعت طول می کشد. شما می توانید با رساندن خود به فرودگاه فیومیچینتو، به سایر مناطق این کشور زیبا سفر کنید.

وزن بار مجاز در هواپیمایی ماهان ۳۰ کیلوگرم است. همچنین شما می توانید یک ساک ۷ کیلویی را نیز با خود به درون کابین پرواز ببرید. البته میزان بار در تمام کلاس های پروازی این ایرلاین یکسان نیست. به عنوان مثال در پروازهای بیزینس و فرست کلاس ماهان میزان بار مجاز ۴۰ کیلوگرم است.

هواپیمایی ماهان

سفر به ایتالیا با هواپیمایی پگاسوس

شما می توانید از تهران با هواپیمایی پگاسوس به رم سفر کنید. پگاسوس یکی از ایرلاین های مشهور جهان است که شهرت اصلی آن مقرون به صرفه بودن پروازهایش است. پروازهای پگاسوس در چهار کلاس بیسیک، اسنشال، ادونتج و بیزنس فلکس یا اکسترا انجام می گیرد. شما می توانید بسته به هزینه مد نظر خود یکی از پروازهای این شرکت را انتخاب کنید. 

چند نکته مهم در خصوص این هواپیمایی وجود دارد که آن ها را کمتر در سایر ایرلاین ها مشاهده می کنید. مثلا اینکه کیترینگ داخل کابین رایگان نیست. شما باید همه هزینه های استفاده از خدمات مربوط به خوراک و آب معدنی را به صورت نقدی پرداخت کنید. همچنین برخی از کلاس های پروازی این شرکت اجازه حمل بار ندارند. علاوه بر این، اغلب مسافران از فاصله کم بین صندلی ها شکایت دارند.

با این حال قیمت بسیار پایین این پروازها باعث شده که همچنان یکی از محبوب ترین ایرلاین های جهان به ویژه برای جهان گردان و دانشجویان باشد. بنابراین بهتر است قبل از خرید بلیت خود مطمئن شوید که با مشکل حمل بار مواجه نخواهید شد.

در نظر داشته باشید که این شرکت از ایران به ایتالیا پرواز مستقیم ندارد. برای رفتن به ایتالیا ابتدا یک توقف در استانبول خواهید داشت. از تهران تا استانبول 3 ساعت و نیم زمان می برد و از استانبول به رم 3 ساعت و 20 دقیقه دیگر در راه خواهید بود.

یکی از مزایای استفاده از ایرلاین پگاسوس این است که همه روزه و در تمام فصول سال می توان از آن برای سفر به ایتالیا استفاده کرد. برای رفتن به رم هواپیمای شما ساعت 3:40 دقیقه صبح پرواز خواهد کرد و حدود 7 ساعت بعد به ایتالیا خواهید رسید.

مقدار بار مجاز در هواپیماهایی که اجازه حمل بار دارند یک چمدان ۲۰ کیلویی است. گاهی نیز در برخی مسیرها تا ۳۰ تا ۴۰ کیلو هم می توانید با خود حمل بار داشته باشید اما متاسفانه پرواز تهران به ایتالیا شامل این مورد نیست. 

نکته دیگر این است که پروازهای پگاسوس در ایران از نوع چارتری هستند و امکان استرداد بلیت جز در پروازهای بیزنس کلاس وجود ندارد. مورد دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که در دو کلاس بیسیک و اسنشال نمی توانید صندلی خود را انتخاب کنید. 

 مسافرت به ایتالیا با قطر ایرویز

پرواز قطر ایرویز یکی از محبوب ترین پروازها به ایتالیا محسوب می شود. نکته مهم در خصوص این شرکت هواپیمایی این است که شما می توانید با تهیه بلیت ایتالیا، علاوه بر تهران از مبداهای دیگر مانند مشهد و شیراز هم به این کشور سفر کنید. 

پروازهای هواپیمایی قطر به مقصد رم و میلان انجام می گیرد. به طور قطع این شرکت یکی از برترین خطوط هواپیمایی در سه کلاس اکونومی و بیزینس و فرست کلاس محسوب می شود. این مجموعه امکانات باکیفیتی دارد و از همه مهمتر اینکه برای استفاده از آن نیازی به ویزای ترانزیت نخواهید داشت. شما می توانید ۲۴ ساعت در سالن ترانزیت فرودگاه دوحه حضور داشته باشید.

 مدت زمان پرواز از تهران به دوحه 2 ساعت و 5 دقیقه است. سپس سفر شما از دوحه به رم ۶ ساعت و ۳۵ دقیقه طول خواهد کشید. پرواز از دوحه به میلان نیز ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می برد. 

پروازهای قطر ایرویز هر روز از تهران به سمت رم و میلان در حرکت هستند. میزان بار مجاز در این شرکت ۳۰ کیلوگرم است و شما می توانید یک ساک 7 کیلویی را نیز با خود به قسمت کابین ببرید. البته میزان بار در تاریخ های مختلف و کلاس های گوناگون پروازی متفاوت است. بنابراین بهتر است قبل از انتخاب این مجموعه میزان بار پرواز را هم چک کنید.

پرواز به رم با ترکیش ایرلاین

ترکیش ایرلاین بزرگترین ایرلاین جهان از نظر تعداد مقاصد پروازی است. ترکیش ایرلاین یکی از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی برای ایرانیان نیز هست. مزیت مهم این شرکت در استفاده از هواپیماهای مجهز و پیشرفته است. اکثر پروازهای این ایرلاین با هواپیماهای قاره پیما مانند ایرباس و بوئینگ انجام می گیرد. در پرواز با هواپیماهای این شرکت به هیچ وجه خسته نخواهید شد؛ زیرا صندلی های شما فضای بیشتری دارند.

برای پرداخت هزینه بلیت این شرکت نیاز به حساب بین المللی ندارید. بنابراین نیازی نیست به شرکت های واسطه رجوع کنید و به آژانس های بین المللی هزینه اضافی پرداخت کنید. شما می توانید با استفاده از سایت های فروش بلیت داخلی، با کارت شتاب خود یکی از پروازهای بین المللی این شرکت را خریداری کنید. 

همچنین با این ایرلاین می توانید غیر از تهران از سایر شهرها مانند مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان، اهواز و کرمانشاه به مقصد رم پرواز کنید. البته پرواز شما یک توقف در شهر استانبول خواهد داشت. با این حال اگر نمی خواهید برای پرواز به ایتالیا هزینه اضافی (بابت حضور در فرودگاه امام خمینی) بپردازید، می توانید با ترکیش ایرلاین از یکی از شهرهای گفته شده به این کشور پرواز کنید. 

از تهران تا استانبول ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد و از استانبول به سمت رم ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می برد. به طور کلی مدت زمان پرواز از تهران تا رم با ترکیش ایرلاین ۷ ساعت و ۱۵ دقیقه است. البته گاهی ممکن است که به دلایل مختلف در فرودگاه استانبول کمی معطلی داشته باشید.

مزیت دیگر استفاده از این ایرلاین به این نکته برمی گردد که پروازهای این شرکت از تهران به رم به صورت روزانه برقرار هستند. هواپیماهای این ایرلاین هر روز در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه صبح از فرودگاه بلند می شوند. وزن بار مجاز در این هواپیمایی ۳۰ کیلوگرم است و شما می توانید بار دستی به وزن 7 کیلوگرم نیز درون کابین داشته باشید. در حال حاضر این شرکت یکی از مقرون به صرفه ترین بلیت ها را به تناسب خدمات ارائه می دهد. 

ترکیش ایرلاین

سفر به ایتالیا با امارات ایرلاین

 بر هیچکس پوشیده نیست که امارات ایرلاین یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی حال حاضر در جهان است. این شرکت بزرگترین ایرلاین خاورمیانه نیز هست و در رقایت تنگاتنگی با ترکیش ایرلاین و قطر ایرویز قرار دارد. فرودگاه دبی در هفته بیش از 3600 پرواز به 150 شهر در 80 کشور جهان دارد. 

این شرکت به دلیل سرو غذاهای با کیفیت تا کنون چندین جایزه برده است و در بخش فرست کلاس آن خدماتی مانند صندلی های تخت خواب شو، ملافه تمیز و حتی روغن های معطر ارائه می شود. بنابراین اگر به دنبال یک سفر لاکچری به ایتالیا هستید، می توانید این شرکت را انتخاب کنید.

 امارات ایرلاین هر روز در ساعت ۱۰:۴۰ صبح از شهرهای تهران، مشهد و شیراز به سمت رم پرواز دارد. البته این پرواز یک توقف در فرودگاه دبی امارات دارد و سپس از آنجا به سمت رم حرکت می کند. فاصله زمانی سفر شما به این صورت است که از تهران تا دبی 2 ساعت و ۱۰ دقیقه در راه خواهید بود و سپس از دبی تا رم پرواز شما به مدت ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد.

 به طور کلی مدت زمان پرواز از ایران به ایتالیا با هواپیمایی امارات با احتساب توقف ها، ۱۱ ساعت و ۱۵ دقیقه است. حداقل بار مجاز در این پرواز ۳۰ کیلوگرم است و شما می توانید یک ساک دستی به وزن 7 کیلوگرم را نیز با خود به درون کابین پرواز ببرید.

پرواز با آسترین ایرلاین به سمت ایتالیا

‏ از بهترین پروازها به مقصد ایتالیا می توان پرواز با آسترین ایرلاین را نام برد. این ایرلاین یکی از شرکت های زیر مجموعه هواپیمایی لوفتهانزاست. آسترین ایرلاین یکی از بهترین و ایمن ترین ایرلاین های دنیا نیز محسوب می شود. البته در نظر داشته باشید که بلیت های این شرکت از سایر مجموعه ها گران تر است. با این حال پرواز با هواپیمایی درجه یک ارزش هزینه ای را که می پردازید، خواهد داشت.

پروازهای این شرکت در سه کلاس اکونومی، پریمیوم اکونومی و بیزنس کلاس انجام می گیرد. در هر کدام از این کلاس ها خدمات متفاوتی ارائه می شود. شما می توانید بسته به هزینه ای که مایل هستید بپردازید، یکی از کلاس های پروازی نام برده شده را انتخاب کنید. پروازهای پریمیوم اکونومی در عین حال که قیمت متوسطی دارند، امکانات خوبی نیز مانند فضای باز بین صندلی ها و وعده های غذایی خوب را ارائه می دهند.

برای پرواز با آسترین ایرلاین به سمت ایتالیا نیازی به ویزای اتریش ندارید. با انتخاب این مجموعه از تهران به وین پرواز خواهید کرد و سپس از وین به سمت رم حرکت می کنید. مدت زمان پرواز شما از تهران به وین ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه است و از وین به رم 1 ساعت خواهد بود.  

میزان بار مجاز در این شرکت هواپیمایی ۲۳ کیلوگرم در قسمت بار و ۷ کیلوگرم در قسمت کابین است. همچنین می توانید کارت پرواز این شرکت را به صورت آنلاین دریافت کنید. البته لازم به ذکر است که این هواپیمایی امتیازات ویژه ای مانند اینترنت پرواز دارد که آن را به شدت جذاب کرده است.

 آسترین ایرلاین

 مسافرت به ایتالیا با هواپیمایی ایرفلوت

 از آنجا که هواپیمایی ایرفلوت یک شرکت هواپیمایی متعلق به روسیه است، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت نخواهید داشت. اما مزیت اصلی ایرفلوت این است که به طور کلی این هواپیمایی قیمت مناسبی نسبت به سایر شرکت های هواپیمایی دارد. 

در نظر داشته باشید که پرواز با ایرفلوت از تهران به رم به صورت مستقیم نیست. ابتدا از فرودگاه امام خمینی به سمت مسکو حرکت کرده و سپس از مسکو به سمت رم پرواز خواهید داشت. مدت زمان پرواز شما از تهران تا مسکو ۴ ساعت و ۵ دقیقه و از مسکو تا رم ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه است.

 پروازهای هواپیمایی ایرفلوت از تهران در همه روزهای هفته و در تمام ماه های سال انجام می گیرد. پروازهای این ایرلاین از تهران در ساعت 2 و 30 دقیقه صبح از زمین بلند می شود. میزان بار مجاز در این هواپیمایی نیز ۲۳ کیلوگرم است و شما می توانید یک ساک ۷ کیلویی را به داخل کابین هواپیما ببرید. البته با پرداخت ۱۰۰ دلار می توانید اجازه حمل  ۲۳ کیلوگرم بار را به دست آورید. 

پرواز به ایتالیا با ایرلاین لوفتهانزا

این ایرلاین اروپایی یکی از 10 ایرلاین برتر جهان است. همچنین انتخاب مقرون به صرفه ای برای سفر به ایتالیا محسوب می شود. لوفتهانزا یکی از بزرگترین و قدیمی ترین ایرلاین ها در دنیا است. همچنین شرکت های زیادی از جمله ایرلاین سوئیس اینترنشنال، آسترین ایرلاین و… در زیر مجموعه این شرکت هستند. 

پرواز تهران به رم با هواپیمایی لوفتهانزا با یک توقف در فرانکفورت همراه است. شما از تهران به سمت آلمان پرواز کرده و از آنجا به رم خواهید رفت. مدت زمان پرواز شما از تهران به فرانکفورت ۵ ساعت و ۲۳ دقیقه است و از فرانکفورت به رم ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه در راه خواهید بود.

در کل سفر شما با هواپیمایی لوفتهانزا ۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه طول می کشد. پروازهای این شرکت همه روزه انجام می شود. هواپیمایی شما به مقصد رم در ساعت ۱:۴۵ از تهران بلند خواهد شد. وزن بار مجاز در این مجموعه نیز ۲۳ کیلوگرم است و می توانید یک ساک دستی به وزن 7 کیلوگرم را هم با خود به درون قسمت کابین ببرید. البته یک نکته مهم این است که وزن بار مجاز این شرکت در کلاس های بیزینس و فرست تا 40 کیلوگرم افزایش پیدا می کند.

ایرلاین لوفتهانزا

سفر به ایتالیا با هواپیمایی ایران ایر

 شرکت هواپیمایی ایران ایر یکی از بهترین ایرلاین های ایرانی است. پروازهای خارجی این شرکت جزو امن ترین و بهترین پروازها هستند و امکانات متنوعی به مسافران ارائه می دهند. همچنین اگر جزو خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید یا سازمان بهزیستی هستید، می توانید از تخفیف های مختلف این شرکت استفاده کنید.

در پروازهای ایران ایر امکان سفارش غذای خاص وجود دارد و اگر به غذای خاصی حساسیت دارید یا رژیم خاصی مانند رژیم گیاه خواری را رعایت می کنید، این شرکت به شما غذای مخصوص را ارائه می دهد. پرواز مستقیم ایران ایر از فرودگاه امام خمینی به سمت رم ۵ ساعت و ۱۵ دقیقه طول می کشد و شما می توانید بدون دغدغه بابت توقف در فرودگاه های کشورهای دیگر به ایتالیا سفر کنید.

پروازهای هواپیمایی ایران ایر در دو سطح هما کلاس (یا همان بیزینس کلاس) و پرواز عادی (اکونومی) انجام می گیرد. میزان بار مجاز در هواپیماهای شرکت ایران ایر ۳۰ کیلوگرم است و به ازای هر کیلوگرم بار اضافه باید مبلغی را پرداخت کنید. 

شما می توانید با خرید بلیت های پرواز ایران ایر، از خدمات جامه دان، واردات بار، صادرات بار، خدمات مربوط به تغذیه و کیترینگ، حج و پروازهای زیارتی استفاده کنید. خدمات دیگری توسط این شرکت ارائه می شود که می توانید با مراجعه به سایت این مجموعه اطلاعات لازم را به دست آورید.

سفر با آلیتالیا به ایتالیا

هواپیمایی آلیتالیا، مشهورترین هواپیمایی متعلق به کشور ایتالیا است. شما می توانید با انتخاب این شرکت در روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته، در ساعت ۴:۲۰ صبح از تهران به مقصد رم پرواز کنید. پروازهای این شرکت در کلاس های اکونومی، پرمیوم اکونومی و بیزنس کلاس انجام می گیرد.

میزان بار مجاز در این هواپیمایی بسته به زمان سفر و کلاس بلیت شما 23 تا 32 کیلوگرم است. شاید پروازهای این شرکت به اندازه سایر شرکت هایی که نام برده شد، خدمات خاصی را به شما ارائه ندهند، اما شما می توانید از فرصت پرواز مستقیم به ایتالیا استفاده کرده و در زمان کمتری به مقصد خود برسید.

آلیتالیا

پرواز به ایتالیا با هواپیمایی اوکراین اینترنشنال

شما می توانید با هواپیمایی اوکراین اینترنشنال به ایتالیا سفر کنید. این مجموعه یکی از شرکت هایی است که ارزان ترین پروازها را برای مسافران تدارک دیده است. پرواز های مسیر تهران به رم با هواپیمایی اوکراین اینترنشنال نیز قیمت مناسبی دارد و از همین رو طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برای استفاده از پروازهای این شرکت نیازی به ویزای ترانزیت اوکراین نیست. پرواز اوکراین اینترنشنال از تهران بلند می شود، در کیف یک توقف کوتاه دارد و سپس از آنجا به رم می رود.  

 مدت زمان پرواز از کیف به رم 4 ساعت 30 دقیقه است. پرواز تهران به رم با هواپیمایی اوکراینی، هفته ای ۴ بار در روز های شنبه، یکشنبه، چهارشنبه و جمعه در ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه صبح انجام می شود. میزان بار مجاز در این شرکت ۲۳ کیلوگرم است.

سایر پروازها از ایران به ایتالیا

بهترین پروازها برای ایتالیا تنها به پروازهای مستقیم محدود نمی شود. شما می توانید از پروازهایی با توقف های بیشتر نیز استفاده کنید. در ادامه برخی از مسیرهای پروازی برای سفر به این کشور معرفی شده اند که کمتر مورد توجه گردشگران قرار دارند. با این حال اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، بهتر است این پروازها را نیز گوشه ذهن خود داشته باشید. 

پرواز تهران- آتن- رم: 

این پرواز که از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه آتن انجام می گیرد، ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه طول می کشد. سپس از آتن به رم پرواز خواهید داشت که همین مسیر دو ساعت طول می کشد. کل طول این پرواز با احتساب توقف در فرودگاه آتن ۱۰ ساعت و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

تهران-باکو-رم: پرواز با هواپیمایی آزال یک توقف کوتاه در باکو خواهد داشت و سپس از باکو به رم پرواز می کنید.

پرواز تهران- ابوظبی- رم: 

از فرودگاه امام خمینی تهران به سمت ابوظبی پرواز خواهید کرد که ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید. سپس از ابوظبی به مدت ۶ ساعت و ۵۵ دقیقه به سمت رم در حرکت خواهید بود. این سفر در کل ۱۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می کشد. 

تهران- کویت- رم: 

پس از بلند شدن هواپیما از فرودگاه امام خمینی به سمت کویت، 1 ساعت و ۱۵ دقیقه در راه خواهید بود. سپس از کویت به رم خواهید رفت که ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد. در کل سفر شما ۱۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می کشد.

ایران ایتالیا

تهران- پاریس- رم:  

پرواز شما از تهران به مقصد پاریس 6 ساعت و 5 دقیقه طول می کشد. سپس ۲ ساعت طول می کشد تا از پاریس به رم برسید. در کل پرواز شما از تهران به ایتالیا ۹ ساعت و ۳۵ دقیقه طول خواهد کشید.

تهران-لندن-رم: پرواز تهران به لندن ۶ ساعت طول خواهد کشید و سپس از لندن به رم پرواز می کنید که ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه زمان می برد. طول کل پرواز شما ۱۰ ساعت و 20 دقیقه خواهد بود.

هزینه بلیت سفر به ایتالیا 2023

میانگین قیمت پرواز رفت و برگشت به رم در سال 2023 بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است. البته هزینه سفر شما بسته به کلاس پروازی که انتخاب می کنید و نیز ایرلاین ها و توقف هایتان متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه بهترین زمان سفر به این کشور ماه های می تا اکتبر است، می توانید برای کاهش در هزینه ها سفر خود را به فصل های خلوت تر موکول کنید.

به طور کل بهتر است از شرکت های هواپیمایی داخلی استفاده کنید. زیرا ضمن مقرون به صرفه بودن، از مزایایی مانند خدمات پس از فروش نیز می توانید به راحتی استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت هایی مانند لوفتهانزا و ترکیش ایرلاین با وجود خدمات مناسب قیمت کمتری نیز دارند.

اگر در شهرهایی غیر از تهران زندگی می کنید و می خواهید هزینه کمتری برای سفر خود پرداخت کنید، می توانید از ایرلاین های پگاسوس و ترکیش استفاده کنید. این شرکت ها پروازهای مختلفی از شهرهای مشهد، شیراز، تبریز، کرمانشاهف اصفهان و اهواز به رم و میلان تدارک دیده اند.

سفر به شهرهای مختلف ایتالیا

همان گونه که گفته شد اغلب پروازها به ایتالیا از ایران به مقاصد رم و میلان انجام می گیرد. مثلا برای ونیز که یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان است، هیچ پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد. شما می توانید از شرکت های هواپیمایی ترکیش، فوتهانزا، آسترین، آلیتالیا، امارات، ایرفلوت و قطری استفاده کنید و به سایر شهرهای این کشور سفر کنید. 

برای رفتن به فلورانس می توانید از هواپیمایی آلیتالیا و لوفتهانزا استفاده کنید و برای رفتن به پالرمو سفر با هواپیمایی آلیتالیا بهترین گزینه است. هواپیمایی ترکیش، آلیتالیا و لوفتهانزا نیز این امکان را فراهم آورده اند که به ناپل سفر کنید.

برای سفر به کاتانیا پرواز با هواپیمایی ترکیش و آلیتالیا مناسب است و برای رفتن به بلونیا می توانید از ایرلاین های پگاسوس، ترکیش، لوفتهانزا، ایرفلوت و آلیتالیا استفاده کنید.

بهترین پرواز به جنوا با ترکیش و آلیتالیا خواهد بود. همچنین برای رفتن به شهر باری نیز خوب است که از هواپیمایی آلیتالیا استفاده کنید. برای رفتن به شهرهای ورونا و تورین نیز می توانید از ایرلاین های ترکیش، لوفتهانزا و آلیتالیا استفاده کنید.

ایتالیا

جمع بندی

پروازهای متعددی از مبدا ایران به ایتالیا وجود دارد که خوشبختانه برخی از آن ها به صورت مستقیم هستند. در مقاله ای که خواندید بهترین پروازها برای ایتالیا معرفی شدند که همه این پروازها به دو مقصد رم و میلان انجام می گیرد. 

برای انتخاب بهترین گزینه سفر می توانید مواردی مانند هزینه بلیت، راحتی پرواز و فاصله صندلی ها، خدمات ارائه شده در هواپیما مانند خدمات مربوط به نوشیدنی و غذا، امنیت پرواز، کادر مجرب و میزان بار مجاز را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد، ممکن است به دلیل تعدد گزینه دچار سردرگمی شوند اما معمولا می توان با مقایسه چند فاکتور اساسی مانند قیمت و راحتی به یک جمع بندی مناسب رسید. 

خوبی سفر به ایتالیا این است که شرکت های هواپیمایی متعددی برای آن وجود دارند که می توانید با خیال راحت آن ها را مورد بررسی قرار دهید و به خصوص با در نظر گرفتن مدت پرواز، ترانزیت ها و قیمت بلیت، بهترین پرواز را انتخاب کنید. به طور کلی می توان گفت که پروازهای ایران ایر، لوفتهانزا، ترکیش و آلیتالیا محبوب ترین پروازها در میان ایرانیان محسوب می شوند.

اپیزود ۷-۱: ویزا کشورهای مختلف شهر اینترلاکن سفرنامه مالدیو | سفری جالب و البته متفاوت الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد