As Far as My Feet Will Carry Me

فیلم2001 As Far as My Feet Will Carry Me

تا آنجا که پاهایم مرا خواهند برد (به آلمانی: So weit die Füße tragen) فیلمی محصول سال 2001 در مورد فرار کلمنس فورل، اسیر جنگی آلمانی جنگ جهانی دوم از یک گولاگ سیبری در اتحاد جماهیر شوروی به آلمان است. این کتاب بر اساس کتابی به همین نام نوشته یوزف مارتین بائر  رمان‌نویس باواریایی ساخته شده است. این کتاب به نوبه خود بر اساس داستان کورنلیوس روست است که از نام مستعار “کلمنس فورل” برای جلوگیری از انتقام از سوی KGB استفاده کرد. یک اقتباس تلویزیونی قبلی در سال 1959 تولید شد.

خلاصه فیلم As Far as My Feet Will Carry Me

کلمنس فورل یک سرباز آلمانی ورماخت است که در سال 1945 توسط شوروی اسیر شد.

 

فورل به جرم “جنایت علیه پارتیزان ها” به 25 سال کار سخت محکوم می شود و به عنوان بخشی از یک گروه بزرگ از زندانیان به اردوگاه کار گولاگ در منطقه سیبری اتحاد جماهیر شوروی فرستاده می شود. پس از یک سفر بزرگ راه‌آهن بین قاره‌ای با جیره‌بندی گرسنگی، و پیاده‌روی طولانی بین‌المللی با پای پیاده در بیابان تاریک، به گولاگ می‌رسند. این توسط یک فرمانده ظالم، ستوان کامنف اداره می شود. پس از یک تلاش ناموفق، فورل در نهایت با کمک پزشک اردوگاه، دکتر استافر، فرار می کند. استاوفر قصد داشت خودش فرار کند، اما به سرطان مبتلا شده است، بنابراین او لباس گرم و یک تپانچه پر شده به فورل می دهد و توضیح می دهد که کجا منابع را برای یک سفر طولانی پنهان کرده است. فورل قول می دهد که همسر دکتر را در ماگدبورگ ملاقات کند و به او بگوید که او در حال حاضر مرده است. فورل به سمت شمال می رود تا از نگهبانانی که انتظار رفتن او به سمت غرب را دارند دوری کند. وقتی وسایلی که دکتر استافر به او داده تمام می شود، او یک فوک را برای غذا می کشد.

 

در طول زمستان، او در شمال سیبری سرگردان است تا اینکه با آناستاس و سمیون، دو جوینده طلا، ملاقات می کند. اگرچه در ابتدا فورل به آنها مشکوک بود، اما در نهایت به آنها ملحق شد. پس از اینکه سمیون در رودخانه ای سقوط کرد و فورل او را نجات داد، سمیون زمانی که به دزدیدن طلاهایش مشکوک شد آناستاس را می کشد. سپس سمیون و فورل به سفر خود ادامه می دهند. وقتی سمیون دیگر نمی‌تواند ادامه دهد، فورل پیشنهاد می‌کند که کوله‌اش را برای او حمل کند، اما سمیون مشکوک او را به پایین سراشیبی پرتاب می‌کند و فکر می‌کند که او هم سعی خواهد کرد طلاهایش را بدزدد. فورل که توسط گرگ ها محاصره شده است توسط گله داران چاکچی چادرنشین نجات می یابد که یکی از آنها به نام ایرینا عاشق او می شود.

 

پس از بهبودی موفقیت آمیز، چوکچی ها متوجه می شوند که شوروی به دنبال فورل است. با ناراحتی ایرینا، فورل با سگی که چوکچی به او می دهند برای همنشینی می رود. هنگامی که او به عملیات چوب بری برخورد می کند، فورل به عنوان ترمزدار به همراه باربری به قطار فرستاده می شود. او که به او خیانت شده بود تقریباً توسط شوروی به رهبری کامنف دستگیر شد. اگر چه فورل موفق به فرار می شود، سگش هنگام حمله و ضرب و شتم کامنف مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و او را برای همیشه زخمی می کند.

 

در طول سال آینده، فورل راهی آسیای مرکزی می شود. یک مرد یهودی لهستانی با وجود آلمانی بودن فورل به او کمک می کند تا پاسپورت بگیرد و فورل راهی مرز ایران می شود. در حالی که به سوی آزادی می رود، کامنف را می بیند که از سمت ایران به سمت او می رود. فورل متحجر شده به کامنف خیره می شود و یک مسابقه در راه است. با این حال، کامنف کنار می‌رود و فورل را رها می‌کند و اعلام می‌کند که “تو را شکست دادم”. گمان می رود که زمانی در طرف ایرانی، فورل جاسوس شوروی بوده و اسیر شده است. عمویش که در آنکارا ترکیه کار می کند اما برای شناسایی او آورده می شود و فورل آزاد می شود.

 

فورل که در کریسمس به آلمان غربی می رسد، خانواده اش را می بیند که به کلیسا می روند. او سپس به کلیسا می رسد و در آنجا با خانواده اش ملاقات می کند.

اپیزود ۱۲-۱: اروپا گردی بلژیک سفرنامه مالدیو | سفری جالب و البته متفاوت الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد