کوله گردی چیست

امتیاز این مطلب : 5

به دنبال یک سفر ارزان و جذاب هستید؟ ما کوله گردی را به شما پیشنهاد می کنیم. 

به طور کلی سفر کردن یکی از مهمترین فعالیت‌ های ما انسان‌ ها به شمار می آید. سفر کردن باعث کاهش استرس، استراحت و تفریح، آشنایی با فرهنگ‌ های مختلف و به دست آوردن تجربیات می شود. سفر کردن می‌ تواند به صورت داخلی یا خارجی باشد و در هر دو صورت به عنوان یک فعالیت سرگرم‌ کننده و آموزنده شناخته می شود. در سفر کردن افراد می توانند با جاذبه‌ های گردشگری و تاریخچه و فرهنگ هر منطقه آشنا شوند و با مردم آن منطقه ارتباط برقرار کنند. با توجه به شرایط اقتصادی موجود اکثر افراد تمایل به داشتن یک سفر ارزان دارند. یکی از مهم ترین و جذاب ترین روش های سفر ارزان کوله گردی یا بک پکینگ است. با داشتن یک کوله پشتی ساده، شما می‌ توانید به راحتی بار خود را بسته و راهی یک سفر رؤیایی و کم هزینه شوید. از سوی دیگر با استفاده از این روش سفر ارزان شما می توانید به صورت مستقل و بدون وابستگی به دیگران سفر کنید و تجربه‌ جدیدی را در به دست آورید. با روش بک پکینگ شما می‌ توانید به سادگی به مناطق دور افتاده و طبیعی دسترسی پیدا کنید و از زیبایی‌ های آن ها لذت ببرید.

کوله گردی

کوله گردی چیست؟

کوله گردی یا بک پکینگ نوعی سفر ارزان قیمت و کم امکانات است. کوله‌گَردی پیاده‌روی طولانی است که در آن گردشگر برای حمل پوشاک و وسایل خود از کوله‌پشتی استفاده می‌کند. برخی جوانان با کوله‌گردی و رایگان سواری گونه‌ای مسافرت ارزان‌ قیمت را تجربه می‌کنند و پس از رسیدن به شهرهای سر راه در مسافرخانه و مهمان سرای ارزان اقامت‌های کوتاه دارند. در واقع در بک پکینگ ما با تلفیق کردن پیاده روی های طولانی و کمپینگ می توانیم یک سفر پر از هیجان را برای خود رقم بزنیم. 

اگر قصد دارید با این روش ارزان و رؤیایی سفر خود را آغاز کنید بهتر است از کوله پشتی های مخصوص سفر استفاده کنید. این کوله دارای بندهای قابل تنظیم و پدهای نرم برای کمر افراد است. با این پدها فشار و وزن بار کوله به صورت مناسبی توزیع شده و فرد مسافر در طی سفر طولانی دچار بدن درد نمی شود. از دیگر مشخصات کوله های این نوع سفر چند جیب بودن آن ها و نیز کمربند قابل تنظیم است. با این مشخصات فرد مسافر می تواند به راحتی تمام وسایل سفر خود را در کوله به طور منظم جا سازی کرده و به هنگام نیاز به آن ها دسترسی داشته باشد. بهتر است کوله شما از نوع ضد آب باشد تا به هنگام سفر و بارش های مسیر خیس نشده و بار سفر شما آسیب نبیند. روش بک پکینگ به شدت مورد استقبال جوانان قرار گرفته است و بیشتر داوطلبان برای این نوع روش سفر جوانان با انگیزه هستند. 

اهداف کوله گردی

هر کوله گرد برای شروع سفر پر هیجان خود اهداف گوناگونی می تواند داشته باشد که همین اهداف انگیزه قدرتمندی برای شروع سفر را به وجود می آورند. این اهداف می تواند شامل این موارد باشد:

 • کاوش و آشنایی با فرهنگ های مختلف، با کوله گردی شما می توانید در محیط های متنوعی زندگی های مختلفی را تجربه کنید. شما با تجربه هر فرهنگ با جهان ارتباط نزدیک تر و عمیق تری پیدا می کنید. در واقع افرادی که زیاد سفر می کنند بینش عمیق تری نسبت به جهان دارند.
 • لمس طبیعت، شما با این روش سفر می توانید در فضاهای باز ساعات شب و روز خود را بگذرانید و هر چه بیشتر با طبیعت اخت شوید و زندگی در طبیعت را تجربه کنید. 
 • تفریح و استراحت، برخی از افراد هدفی جز تفریح و استراحت برای سفرهای خود ندارند. این افراد به شهرهای تاریخی و سواحل و جزایر زیبا سر می زنند و از دیدن جاذبه های گردشگری و نیز از شنا کردن و غواصی لذت می برند. هدف این افراد فقط تفریح و لذت بردن از ساعات زندگی است. 
 • تقویت روابط، برخی از افراد به این جهت به سفر می روند تا روابط اجتماعی خود را تقویت کنند و از بعد اجتماعی شخصیت خود لذت ببرند. این افراد به احتمال زیاد در کمپینگ های خود به صورت فامیلی و یا خانوادگی خواهند بود و لذت یک سفر گروهی را بین خود تقسیم می کنند. 
 • تست غذاهای محلی و ناب، یکی از اهداف بک پکینگ ممکن است تست انواع غذاهای محلی در دنیا باشد. افرادی که با این هدف سفر می کنند به جای جای دنیا سر زده و از سلایق غذایی مردم دنیا می چشند و تجربیات بی نظیر خود را با دیگران تقسیم می کنند. سر زدن به بازارهای محلی از دیگر اقدامات مهم این نوع مسافران است. 
 • یادگیری انواع زبان های دنیا، شاید هدف شما از سفر یادگیری انواع زبان باشد. اگر با این هدف شروع به سفر می کنید باید بگوییم که بهترین روش را برای یادگیری یک زبان بیگانه به کار برده اید و آن هم در محیط واقع شدن و استفاده از تجربیات افراد محلی است. 
 • لمس واقعی هنر و فرهنگ، گاهی با سفر به دنبال لمس هنر و فرهنگ ملل مختلف هستیم. با این هدف ما به موزه ها و نمایشگاه ها و فستیوال ها سری می زنیم و از تنوع فرهنگی ملل مختلف لذت برده و یاد می گیریم. 
 • افزایش ماجراجویی و هیجان خون مان، گاهی مسافران به دنبال افزایش هیجان زندگی خود هستند و با این هدف اقدام به سفر می کنند. این افراد در طی سفر خود علاوه بر پیاده روی و کمپینگ از اتفاقات و ماجراها لذت می برند. این افراد علاقه ای به زندگی روزمره ندارند و با آغوش باز از اتفاقات غیر منتظره استقبال می کنند. 
 • یادگیری از تاریخ و میراث تاریخی انسانیت، برخی از مسافران عاشق تاریخ و گذشتگان و وقایع تاریخی هستند و با این هدف راهی سفر می شوند. این افراد در طی سفرهای خود به آثار باستانی کشورهای مختلف سری زده و در طول تاریخ قوم های مختلف زندگی می کنند و یاد می گیرند چه بر گذشتگان گذشته است و آیندگکان چگونه با آن کنار آمده اند. 
 • تجربه زندگی به سبک محلی، با بک پکینگ شما می توانید به سبک مردم هر محل زندگی محلی را تجربه کنید و لذت ببرید و همین لذت و شادی انگیزه ای قوی برای سفرهای بعدی شما می شود. 
کوله گردی

وسایل لازم برای کوله گردی

امیدواریم تا اینجای مقاله با مفهوم کوله گردی و اهداف آن به خوبی آشنا شده باشید و برای انجام این نوع سفر مشتاق باشید. حالا می خواهیم بدانیم که چطور می توان برای اولین بار دست به این نوع روش سفر زد و از مسافرت خود لذت ببریم؟ 

برای این نوع سفر به چه چیزهایی می توانیم نیاز داشته باشیم؟ اگر برای اولین بار است که اقدام به بک پکینگ می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که با یک همراه با تجربه اولین سفر خود را بگذرانید. به کمک این همراه شما می توانید از تجربیات فوق العاده ای بهره مند شده و برای سفرهای بعدی آماده شوید. در ادامه به وسایلی که ممکن است در طول سفر به آن نیاز داشته باشید اشاره می کنیم. با ما همچنان همراه بمانید:

 1. کوله پشتی: برای حمل و نقل آسان و بدون صدمه وسایل سفر شما به یک کوله پشتی مخصوص این نوع مسافرت نیاز دارید.
 2. پوشاک و لباس: شما به جای جای دنیا و یا کشور در حال سفر هستید و هر منطقه آب و هوای خاص خود را دارد. برای هر نوع آب و هوایی لباس مخصوص آن آب و هوا را به همراه داشته باشید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.
 3. کفش مناسب: برای مسافرت هایی از این نوع کفش های مخصوصی وجود دارد. کفش هایی که پیاده روی را برای شما لذت بخش می کنند. سعی کنید از این کفش ها برای سفرهای خود استفاده کرده و به پاهای خود محبت کنید. 
 4. دوربین: ما سفر می کنیم تا دیدنی ها را ببینیم و به خاطر بسپاریم. یکی از روش های به خاطر سپردن جاهای دیدنی عکاسی از آن ها است. بنابراین در سفر خود یک دوربین جم و جور و با کیفیت داشته باشید تا بعدها از مرور عکس های سفرهای خود لذت ببرید و این لذت را با دیگران سهیم شوید. 
 5. موبایل و شارژر: شما در بک پکینگ تنها مسافر جاده زندگی خود هستید. با این حال ما همواره نیاز داریم با مراکز خاصی در طول سفر تماس بگیریم و یا عزیزانمان را از حال خود با خبر کنیم. برای انجام این اقدامات گوشی و شارژر سالمی را باید به همراه خود داشته باشید. 
 6. کیف پول: شما در طی سفر نیاز به پول نقد دارید. مدارک و اسناد هویتی هم از دیگر موارد مورد نیاز است. بنابراین یک کیف پول کوچک و پر جا را برای حمل این موارد انتخاب کرده و همراه خود بیاورید.
 7. داروها و موارد بهداشتی: در سفرهایی که به تنهایی انجام می شود شما نیاز به داروهای خاصی دارید تا از بیماری های سبک در مراحل اول جلوگیری شود. مواد بهداشتی مانند صابون و خمیر دندان را اصلاً فراموش نکنید. پیش گیری همواره بهتر از درمان است. 
 8. راهنمای سفر: برای اینکه بدانید هر محل جدید چه جاذبه های گردشگری دارد و یا رستوران های با کیفیت و ارزان قیمت کدام موارد هستند حتماً با خود یک راهنمای سفر مناسب همراه داشته باشید.
 9. آب: بدن ما همواره و در هر لحظه به آب نیاز دارد. گاهی ما احساس تشنگی نداریم اما باز هم بدن ما آب می خواهد. یک بطری آب مناسب را که در کوله به راحتی جا می شود به همراه خود داشته و همواره آب تمیز و بهداشتی مصرف کنید. 
 10. مواد خوراکی: در طول سفر همیشه دسترسی به رستوران و کافه وجود ندارد. همواره سعی کنید غذاهای حاضری و مقوی مانند اسنک و انواع مغزهای خوراکی را به همراه داشته باشید تا نیروی بدنتان کم نشود و به راحتی پیاده روی کنید. 
 11.  کیف حمل زباله: طبیعت بی نوا گناهی نکرده است که ما برای لذت هر چه بیشتر به آن آسیب برسانیم. سعی کنید در طول سفرهای خود هیچ اثری از آثار انسانی را در طبیعت به جای نگذارید. لازمه چنین کاری داشتن یک کیف حمل زباله سبک و جادار است. آن را فراموش نکنید. 
 12. چراغ قوه: شرایط نوری و تابش خورشید در سفر متنوع است و شما همیشه به یک منبع نوری باطری دار نیاز دارید پس چراغ قوه را همین الان در کوله خود قرار دهید. 
کوله گردی

در ادامه مقاله نکاتی را به شما پیشنهاد می کنیم که با رعایت این نکات می توانید سفری دلپذیر را برای خود داشته باشید و از لحظات خود لذت ببرید. 

اگر کوله گردی می کنید این نکات را فراموش نکنید:

 1. وزن کوله شما باید با قدرت بدنی شما متناسب باشد تا به خستگی مفرط نیانجامد.
 2. خوراکی و نوشیدنی کافی همواره به همراه داشته باشید تا در سفر گرسنه و تشنه نمانید. 
 3. قبل از شروع سفر مسیر حرکت خود را بررسی کرده و برای طی کردن چنین مسیری وسایل مورد نیاز را مهیا کنید.
 4. از برداشتن لوازم بهداشتی کوتاهی نکنید که این رمز یک سفر سالم و خوش است. 
 5. اگر لازم است وسایل خود را اولویت بندی کنید، اولویت را بر طبق اهمیت و ضرورت وسیله در طی سفر قرار دهید. 
 6. قبل از شروع سفر وسایل خود را بررسی کرده تا چیزی جا نماند و یا ابزار خراب را با خود راهی سفر نکنید.
 7. با افراد با تجربه مشورت کنید و اطلاعات آن ها را چراغ راه پر فراز و نشیب خود قرار دهید.
 8. قبل از سفر پیاده روی های منظمی باید داشته باشید تا آمادگی جسمانی شما در طی سفر عالی و بدون نقص باشد. 
 9. قبل از سفر شرایط جوی آب و هوا را در چندین روز آینده بررسی کرده و آمادگی هر نوع آب و هوایی را داشته باشد. 

کوله گردی یک روش ساده و جذاب برای سفری ارزان است. این نوع سفر را در هر سنی می توانید انجام دهید به شرط آنکه هدف و انگیزه قدرتمندی برای انجام چنین سفری داشته باشید. هدف خود را پیدا کرده و با انگیزه راهی جاده های زندگی شوید. سفرتان بی خطر!

فراموش نکنید که خاطرات سفرهایتان را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

اپیزود 19: سفرهای طولانی شهر نیویورک سلانسر گیلان الماسهای آفریقایی

4 دیدگاه از کاربران

 1. عالی بود بنیامین عزیز👏🏻برای حمل آب بهتره که کمل بک همراه داشته باشین چون در این نوع سبک سفر باید تا جایی که میشه بار و سبک کرد من طبق چند بار تجربه سفر بکپکینگ به این موضوع رسیدم که ۱۰۰ گرم هم ۱۰۰ گرمه که از کوله پشتیت کم کنی🥰✅

  1. سلام. ممنونم که نظرتون رو باهام به اشتراک گذاشتید

  1. سلام. ممنونم که نظرتون رو باهام به اشتراک گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد