سبک سفر

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

اگر قصد سفر طولانی چند مقصدی یا دور دنیا را دارید، شما به احتمال زیاد حس کنجکاوی نسبتاً زیادی در مورد جهان هستی و همچنین شخصیتی قوی دارید. اولین بخش تصمیم گیری در مورد جایی که می خواهید به آن سفر کنید، تعیین «استایل» سفرتان است، یعنی این که چگونه خود را به عنوان یک مسافر معرفی می کنید؟
برای کمک به تعیین سبک سفر خود، ما چند استایل را مورد بررسی قرار داده ایم که احتمالاً یک یا چند مورد آن با شما مطابقت دارند. می توانید از آن‌ ها برای ایجاد یک موضوع کلی یا برنامه ریزی برای سفر خود استفاده کنید.

انواع شخصیت های سفر

مسافران ماجراجو

اگر خودتان را در حال بانجی جامپینگ در نیوزیلند، دویدن با گاوهای نر در پامپلونا، رقصیدن تا ساعت 6 صبح در برلین، هلیسکی از بالای کوهی در بنف یا قایق سواری در آمازون تصور کنید، همه این نشانه ها حاکی از آن هستند که شما یک مسافر ماجراجو هستید. البته، برای داشتن یک ماجراجویی نیازی به عضویت در تورهای گردشگری ندارید، اما اگر مطمئن نیستید که سفر ماجراجویی به چه معناست یا تجربه زیادی در این حوزه ندارید، انتخاب تور نیز می تواند هوشمندانه باشد.

مقاصد پیشنهادی برای مسافران ماجراجو : نیوزلند، برزیل، بولیوی، نپال/تبت، تانزانیا، هند.

سبک سفر| مسافران ماجراجو| بنیامین مارکو

مسافران رمانتیک

اگر رویای سفر شما با غروب خورشید در ساحلی خلوت در سیشل، تله کابین در ونیز و ماه عسل در جزیره بورا بورا نقش بسته است، احتمالاً شما یک مسافر رمانتیک هستید.

سفر می تواند یک راه شگفت انگیز برای ارتباط با شریک زندگی شما، یا حتی ملاقات با شخص جدید باشد! تصور سفر به مکان های دور به خودی خود یک ایده عاشقانه است، بنابراین خودتان را برای ماجراجویی های عاشقانه آماده کنید.
نقاط توصیه شده برای مسافران رمانتیک : سانتورینی، ونیز، پاریس، بوئنوس آیرس، گوا، بالی، پوکت، فیجی، تاهیتی.

مسافران روشنفکر

اگر سفر راه دیگری برای گسترش دایره المعارف داخلی شما با هنر، فرهنگ و تاریخ است و برنامه سفر رؤیایی تان شامل موزه ها، مکان های باستان شناسی، معماری پیشگامانه و تجربیات سنتی است، ممکن است شما یک مسافر روشنفکر باشید. خوشبختانه برای شما، مقاصد در سراسر جهان بسیار متنوع است. دنیا پر از درس است و سفر راهی برای یادگیری آنهاست.

مناطق توصیه شده برای مسافران روشنفکر : اروپا، هند، ژاپن، ماچو پیچو، استانبول، قاهره.

مسافرانی که برای اولین بار از کشور خود خارج می شوند

آیا این اولین باری است که به خارج از کشور سفر می کنید؟ کمی نگران پرواز به خارج از کشور هستید؟ نگران این هستید که در سفر چیزی را ندانید و بی تجربه به نظر برسید؟
اینها همه نگرانی های عادی برای کسانی هستند که اولین بار کشور خود را ترک می کنند. نگران نباشید. مکان های زیادی وجود دارند که شوک فرهنگی کمتری ایجاد می‌ کنند و شما می توانید خود را به طور کلی در این کشورها راحت فرض کنید.

مقصدهای توصیه شده برای مسافرانی که برای اولین بار سفر می کنند : لندن، پاریس، رم، کاستاریکا، استرالیا، نیوزلند.

مسافران به دنبال خطر و هیجان

اگر ترجیح می دهید در حاشیه شهر زندگی کنید و به کاوش در مقاصدی بپردازید که به طور گسترده ای نامطلوب یا حتی ناامن در نظر گرفته می شوند، احتمالاً شما یک مسافر به دنبال خطر و هیجان هستید. سفر ایدئال شما شامل غنا، کلمبیا یا ملاقات با برخی از شورشیان مائوئیست در نپال است.

شما فردی ریسک پذیر هستید و از یافتن مقاصدی لذت می برید که به شما هیجان دلخواه را بدهد. البته، ما به این نوع مسافران هشدار می دهیم که جوانب احتیاط را نیز در نظر بگیرند. 

مناطق توصیه شده برای مسافران اهل ریسک: تبت، کلمبیا، اوگاندا، پاپوآ گینه نو

چگونه شخصیت سفر خود را بشناسیم؟

اکثر مردم مایلند عناصری از انواع مختلف سفر در سراسر جهان را در تجربه خود بگنجانند. بهترین راه برای آماده شدن برای یک سفر طولانی این است که در مورد آنچه می خواهید به دست آورید و چگونه می خواهید جهان را تجربه کنید، کاملاً با خودتان صادق باشید. حقیقت این است که بیشتر مسافران به خوبی در یک تیپ شخصیتی سفر قرار نمی گیرند. با این حال، مهم است که به این فکر کنید که چه نوع فعالیت ها و جاذبه‌ هایی برای شخصیت شما جذاب هستند، نه فقط از شهرهایی که می خواهید بازدید کنید. راه دیگر برای محدود کردن امکانات بی پایان در حین انجام برنامه های سفر پیچیده، شناسایی نحوه سفر، یعنی سبک سفرتان است که در ادامه در این مورد بیشتر توضیح می دهیم.

سبک سفر| چگونه سبک سفر خود را بشناسیم| بنیامین مارکو

انواع سبک سفر

با شناخت انواع سبک سفر می توانید برنامه ریزی و همچنین تجربه بهتری به دست آورید.

سفر برون گرایی

در این سبک سفر، شما می خواهید لایه های بیشتری را به تجربه خود اضافه و در هر مرحله به یک فرهنگی غنی دست پیدا کنید. احتمالاً شما تمایل دارید چیزهایی را امتحان کنید که مسافران دیگر ممکن است از آن‌ها صرف نظر کنند.

جاهای شلوغ مثل اماکن تاریخی و زیبا، نقاط محبوب اکثر گردشگران هستند. اما برخی از لذت بخش ترین تجربیات سفر افرادی که برون گرا هستند، دور از چنین مکان هایی اتفاق می افتد. برخی از آن‌ها به سادگی نوشیدن یک فنجان چای با یک مغازه دار محلی در ترکیه یا گفتگو با دانشجویان دانشگاه محلی درباره سیاست در یک بار در کلمبیا هستند.
گاهی اوقات این که به تنهایی در جایی که به آن زبان صحبت نمی کنید حضور داشته باشید دلهره آور است، اما همه اینها بخشی از تجربه سفر است و شجاعت، بیشترین پاداشی است که نصیب شما می شود.

پیشنهاداتی برای افرادی که سبک سفر آن‌ها هیجان انگیز و برون گرا است:

  • به جایی بروید که در 10 مکان برتر شما برای دیدن نیست.
  • از یک روستا دیدن کنید.
  • به تعامل با مردم محلی توجه کنید.

سفر لاکچری

شما حاضرید بودجه خود را برای داشتن یک سفر راحت و شیک کمی افزایش دهید. البته که هیچ شرمی وجود ندارد که هر چند وقت یک بار ملحفه های شیک و یک استخر گرم اختصاصی بخواهید.

اگر قرار است چندین ماه به دور دنیا سفر کنید، ممکن است نخواهید همیشه ارزان ترین مسیرها را طی کنید. ممکن است این کار را در نقاطی از جهان انجام دهید که در آن ولخرجی آنچنان گران نیست. به عنوان مثال، ممکن است در طول سفرهای خود در اروپا، در هتل ها و هاستل های ارزان قیمت اقامت داشته باشید، اما شبی که به جیپور می رسید ممکن است ماشینی را اجاره کنید تا شما را به یک هتل 5 ستاره که در آن یک قصر قدیمی تعبیه شده است ببرد.

در اینجا چند راه دیگر وجود دارد که ممکن است برای داشتن تجربیات بهتر کمی پول خرج کنید:

  • کوه های نپال را با یک راهنما پیاده گردی کنید
  • به سافاری در شرق آفریقا بروید
  • با کشتی کروز به قطب جنوب بروید
  • گشت در جاده ابریشم را امتحان کنید

سفر کاری

شما کارهایی دارید که باید حتی در حین سفر نیز انجام دهید. افرادی که برای حضور در مراسم عروسی، تحصیل، تمرین یا مسابقه ورزشی و همچنین تجارت مجبور به سفر کردن می شوند، در این سبک قرار می گیرند.

برای برخی از افراد، سفر به معنای سرگردانی بی‌ هدف در جهان و پرش از یک مکان توریستی به مکان توریستی دیگر نیست. بلکه آن‌ها در یک مأموریت هدفمند و مسئولیت پذیر در قبال خود (و دیگران) راهی جاده می‌ شوند. البته با توجه به سلایق و علایق مختلف، این می تواند به چند چیز معنی پیدا کند، شاید رویای زندگی شما رفتن به یک ماه عسل عالی در ریزورتی در مالدیو، بازدید از کانال بزرگ ونیز و برج ایفل در پاریس باشد. یا شاید روز دوشنبه در شانگهای و پنجشنبه در بنگلور جلسه ای داشته باشید و باید در سانفرانسیسکو، سپس تورنتو و بعد به نیویورک بروید. شاید شما در یک تور عروسی هستید، که ابتدا همراه با دوستان در پوکت و سپس با خانواده به رم می روید، یا شاید به تازگی برای تحصیل در آشرام هند پذیرفته شده اید.

هر کاری که باید انجام دهید، می تواند محور اصلی سفر شما باشد و این نوع سفرها اغلب سفر کاری قلمداد می شود.

سفر تجربه محور

برقراری ارتباط با یک مکان کمی زمان می برد. شما از آن دسته مسافرانی هستید که دوست دارند آهسته حرکت کنند، با مردم محلی به روشی ارتباط برقرار کنند که در یک سفر لاکچری اغلب نمی توان.
سفر طولانی مدت و آهسته راهی مفید برای تجربه زندگی روزمره است. همچنین یک راه عالی برای توقف، شارژ مجدد باتری ها و برقراری ارتباط با شیوه زندگی محلی، اجاره یک آپارتمان در شهر یا روستای مورد نظرتان است. این کار شما را کند می کند و به شما امکان می دهد با یک شهر از منظر مردم محلی ارتباط برقرار کنید. حتی می‌ توانید شغلی پیدا کنید و برای امرار معاش آن را برای مدتی انجام دهید. اگر زبان مادری شما انگلیسی است یا به آن تسلط دارید، آموزش زبان انگلیسی در بسیاری از مقاصد یک گزینه محبوب و آسان است.

سبک سفر| سفر تجربه محور| بنیامین مارکو

سفر مسئولانه

شما به این نکته توجه می کنید که سفرهای خود را به یک نیت خیرخواهانه بزرگتر اختصاص دهید.
از آنجایی که کشورهای سراسر جهان هرچه سریعتر توسعه می یابند و جامعه جهانی تأثیر آن را بر محیط زیست می بیند، مسافران بیشتری احساس می کنند که ادغام برخی از جنبه های مسئولانه در هر سفری ضروری است.

Lonely Planet سفر مسئولانه را اینگونه تعریف می کند:

«ارتباط خود را با مردم و محیط زیست به حداکثر برسانید. این در مورد مشارکت مثبت و داشتن لذت بخش ترین و الهام بخش ترین تجربیات سفر در زندگی تان است».

در دوره چگونه جهانگرد شویم بنیامین رضایی شما می توانید سبک سفر خود را پیدا کنید و. با مباحث کامل تر این حوزه آشنا شوید و به راحتی سفرهای ماجراجویانه خود را آغاز کنید.

اپیزود ۱۵: آسیای شرقی کشور اسکاتلند انگیزه از انگیزه الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد