سفر به اروپا با ماشین

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

امتیاز این مطلب : 4.5

سفر به اروپا با ماشین یکی از بهترین گزینه ها برای دیدن این قاره متنوع و تاریخی است. شما می توانید با خودروی خود سفر کنید و مناظر باورنکردنی و نفس گیر که اگر با قطار یا هواپیما سفر کنید از دست می دهید را ببینید.

چه در حال برنامه ریزی برای سوار شدن به خودروی شخصی خود باشید، یا قصد دارید اتومبیل کرایه کنید، رانندگی در قاره اروپا ممکن است کاملاً شبیه به آنچه در شهر و کشور خودتان است نباشد. مقررات و استانداردهای رانندگی اروپا می تواند در سراسر این قاره بسیار متفاوت باشد و شما باید قبل از اقدام به سفر برای آن‌ها آماده باشید.

اروپا کجاست؟

قاره اروپا، اتحادیه اروپا و منطقه تجارت آزاد اروپا یا EFTA نام دارد. اتحادیه اروپا و EFTA با هم منطقه اقتصادی اروپا یا EEA را تشکیل می دهند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EFTA که توسط کمیسیون اروپا اداره می شوند، قوانین مشترک زیادی در مورد رانندگی دارند.

کشورهایی نیز وجود دارند که از نظر جغرافیایی در قاره اروپا هستند، اما در اتحادیه اروپا یا EFTA وجود ندارند. اگر به کشورهای اروپایی خارج از اتحادیه اروپا و EFTA می روید، قوانین و مقررات رانندگی را قبل از عبور از مرز بررسی کنید.

مجوزهای بین المللی رانندگی

حتماً این سؤال برایتان پیش آمده که آیا به مجوز بین المللی رانندگی نیاز دارم؟ خب بله…

اگر بخواهید سفر به اروپا با ماشین را تجربه کنید قطعا به مجوزهای بین المللی هم احتیاج دارد. مجوز رانندگی بین المللی اساساً ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی شما به تعدادی زبان دیگر است که مقامات کشورهای خارجی را قادر می سازد تا حق رانندگی شما را ثابت کنند. IDP جایگزینی برای گواهینامه شما یا تعویض گواهینامه رانندگی نیست، بلکه مکملی است که باید در کنار گواهینامه رانندگی اصلی شما قرار گیرد.

اگر بریتانیایی هستید که با گواهینامه فوتوکارت بریتانیا در خارج از کشور رانندگی می کنید، این به شما امکان می دهد در تمام کشورهای اتحادیه اروپا بدون IDP رانندگی کنید، زیرا توافق نامه ای بین بریتانیا و اتحادیه اروپا درباره رانندگی در اروپا منعقد شده است. با این حال، اگر فقط گواهینامه رانندگی کاغذی یا گواهینامه صادر شده در جبل الطارق، گرنزی، جرسی یا جزیره من را دارید، به یک IDP نیاز دارید.

رانندگی در اروپا به عنوان یک آمریکایی و برای کسانی که از جاهای دیگر سفر می کنند و قصد دارند وسیله نقلیه اجاره کنند، احتمالاً به یک IDP در سراسر اروپا و بریتانیا نیاز خواهند داشت. اگر گواهینامه شما با الفبای لاتین نباشد، قطعاً به IDP نیاز خواهید داشت.

سفر به اروپا با ماشین|بنیامین مارکو| بنیامین رضایی

یک کارت اعتباری دریافت کنید

همه شرکت‌ های کرایه‌ ای خودرو هنگام رنت، کارت اعتباری ( کارت نقدی یا پول نقد را نمی پذیرند) برای سپرده در مقابل وسیله نقلیه از شما درخواست می کنند. این وجه به عنوان امنیت برای محافظت از هر گونه آسیب به وسیله نقلیه در نظر گرفته می شود، اما پول در واقع از حساب شما برداشت نمی شود، فقط مسدود می شود تا نتوانید آن را خرج کنید.

اگر مقیم ایالات متحده یا کانادا هستید، کارت اعتباری شما ممکن است برای خودروهای کرایه ای پوشش آسیب و سرقت ایجاد کند. حتی اگر قبلاً کارت اعتباری دریافت کرده اید، مطمئن شوید که کارت شما در خارج از کشور پذیرفته شده است و کارمزد تراکنش های خارجی را دریافت نمی کند. ویزا یکی از بهترین کارت های نقدی چند ارزی بدون حاشیه است که می توانید از آن استفاده کنید. از آن می توانید در 175 کشور با نرخ ارز واقعی و بدون نشانه گذاری یا کارمزد تراکنش ها استفاده کنید.

از قوانین شینگن آگاه باشید

منطقه شینگن منطقه ای است که در آن ۲۶ کشور اروپایی از طریق معاهده شینگن مرزهای داخلی خود را لغو کردند و اجازه رفت و آمد آزاد و بدون محدودیت را به مردم دادند.

اگر قصد سفر جاده ای طولانی تری دارید، باید بدانید که اکثر شهروندان کشورهای غیر شنگن فقط می توانند در هر 180 روز 90 روز در منطقه شینگن بمانند.

قانون 90 در 180 روز به صورت متوالی کار می کند و تشخیص این که آیا شما مطابق قوانین هستید یا نه، می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر در 180 روز گذشته چندین بار از منطقه شنگن بازدید کرده باشید.

نکته کلیدی این است که برنامه های سفر خود را با انعطاف پذیری تنظیم کنید و روزهای خالی را در نظر بگیرید که در آن بتوانید از کشوری به کشور دیگر بدون جریمه حرکت کنید.

بریتانیا در سال 1985 موافقتنامه شینگن را امضا نکرد، اما از طریق عضویت در اتحادیه اروپا، شهروندان بریتانیا از حق آزادی رفت و آمد در سراسر اتحادیه اروپا برخوردار بودند. متأسفانه، از آنجایی که برگزیت دیگر وجود ندارد، بریتانیایی‌ ها باید از همان محدودیت‌ هایی پیروی کنند که شامل اکثر شهروندان سایر نقاط جهان نیز است.

با اجاره خودرو در اروپا آشنا شوید

از یک سایت کرایه اتومبیل مانند Rentalcars.com استفاده کنید که پیشنهادهای زیادی دارد و شما را قادر می سازد تا بهترین قیمت‌ های اجاره را در بسیاری از کشورها مشاهده و مقایسه کنید.

حداقل سن برای کرایه خودرو در اروپا 18 سال است و اجاره کنندگان برای دریافت گواهینامه رانندگی کامل باید آزمون رانندگی را پشت سر گذاشته باشند.

برای جلوگیری از جریمه‌ های بازگشت زودهنگام، به دقت برنامه‌ ریزی کنید و فقط تا زمانی که به آن نیاز دارید، خودرو را اجاره کنید. اگر بودجه کافی ندارید، از هزینه های سنگین یک طرفه اجتناب و یک برنامه سفر دایره‌ ای را برنامه‌ ریزی کنید.

تا حد امکان از قبل رزرو خود را انجام دهید. هرچه زودتر رزرو کنید، معامله بهتر است. برخی از شرکت ها به شما این امکان را می دهند که هنگام رزرو پرداخت کنید، به این ترتیب از دریافت هزینه‌ های کنسلی اجتناب می کنند. اگرچه شما برای این کار هزینه بیشتری می پردازید.

ساکنان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای سفرهای زمینی بیش از 21 روز اجاره نامه کوتاه مدت بگیرند. اگر ماشین خود را در بلژیک، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند، اسپانیا یا پرتغال اجاره می کنید، ممکن است اجاره کوتاه مدت با Auto Europe مقرون به صرفه تر از اجاره ماشین معمولی باشد.

به دنبال اجاره یک ماشین کوچک باشید. سوخت در اروپا بسیار گران است، خیابان های شهر و خطوط روستایی باریک هستند و پارکینگ می تواند محدود باشد. هرچه ماشین کوچکتر باشد، به سوخت کمتری نیاز خواهید داشت و تردد با آن راحت تر خواهد بود. 

اگر تا به حال فقط یک ماشین اتوماتیک رانده اید، برای اولین بار در اروپا ماشین دنده ای رزرو نکنید! اجاره یک ماشین اتوماتیک گرانتر از یک ماشین دنده ای خواهد بود، اما به شما قول می دهیم که یک دنیا صدمه را نجات می دهد!

ممکن است بخواهید یک ماشین در اتحادیه اروپا کرایه کنید و آن را به کشورهای غیر اتحادیه اروپا برانید، اما به شرکت اجاره کننده خود اطلاع دهید که این برنامه را دارید تا مطمئن شوند که مدارک درستی به همراه دارید. البته انتظار می رود برای این کار هزینه اضافی از شما اخذ شود.

توصیه ما به شما این است که برای سفر خود یک کمپر اجاره کنید. این یک راه فوق العاده برای سفر در سراسر اروپا است و نیازی به رزرو هتل نخواهید داشت! پیشنهاد ما Indie Campers است که در 16 کشور اروپایی کمپرهای اجاره ای دارد.

سفر به اروپا با ماشین|بنیامین مارکو| بنیامین رضایی

به محدودیت سرعت پایبند باشید

محدودیت های سرعت عمومی در سراسر اروپا وجود دارد که از 120 تا 130 کیلومتر در ساعت در بزرگراه‌ ها و از 80 تا 90 کیلومتر در ساعت در جاده‌ های کشور متغیر است. اگر از یک دستگاه GPS استفاده می کنید، که معمولاً می توانید آن‌ها را همراه با خودروی کرایه ای خود دریافت کنید، محدودیت‌ های سرعت را به شما اطلاع می دهد و همچنین شما را با اخبار ترافیک آگاه می ‌کند. همچنین زمانی که از مرز عبور کردید را به شما اطلاع می دهد.

دوربین های کنترل سرعت در اروپا بسیار رایج هستند و ممکن است ثابت یا متحرک باشند. هر دو نوع دوربین های کنترل سرعت می توانند قابل مشاهده یا مخفی باشند و به راحتی شما را ثبت می کنند، حتی اگر فقط چند کیلومتر در ساعت بیش از حد مجاز برانید.

GPS شما ممکن است طوری برنامه ریزی شده باشد که به شما در مورد دوربین های کنترل سرعت هشدار دهد و برنامه های ناوبری هوشمند مانند Waze نیز این کار را انجام می دهند. با این حال، استفاده از این برنامه ها در همه کشورهای اروپایی قانونی نیست، بنابراین ابتدا بررسی کنید. توصیه می کنیم فقط به محدودیت سرعت پایبند باشید.

فکر نکنید که چون اهل کشور دیگری هستید می توانید از جریمه سرعت غیرمجاز اجتناب کنید. اگر خودروی شما در بریتانیا یا هر جای دیگر اروپا ثبت شده است، یک پروتکل به اشتراک گذاری داده وجود دارد و به این معنی است که در کشور خود ردیابی خواهید شد.

اگر اهل هر جای دیگری از جهان هستید و ماشینی را اجاره می کنید، جریمه های سرعت غیرمجاز به شرکت کرایه خودرو باز می گردد، که به سادگی جریمه را از کارت اعتباری که نزد آن‌ها به امانت گذاشته اید کسر می کنند. پس واقعاً راه فراری نیست!

جاده های عوارضی اروپا را بشناسید

دریافت عوارض در بزرگراه های سراسر اروپا رایج است و اگر به دنبال رسیدن سریع و آسان به جایی هستید، استفاده از جاده عوارضی اغلب مقرون به صرفه ترین گزینه است.

پرداخت به هنگام عوارض را می توانید با پول نقد یا کارت در باجه عوارض انجام دهید، یا برچسب الکترونیکی مانند Emovis Tag را انتخاب کنید که به کارت اعتباری شما مرتبط است.

در مواردی که نیاز به وینیت (برچسب فیزیکی) است، باید آن را از قبل سفارش دهید یا به محض ورود به کشور در اولین پمپ بنزین بزرگراه توقف کرده و از آنجا یکی بخرید. وینیت در سوئیس ، اتریش ، اسلوونی، مونته نگرو، رومانی، جمهوری چک، بلغارستان، اسلواکی، مجارستان، مولداوی و بلاروس مورد نیاز است.

خوب است بدانید که نروژ و پرتغال پیچیده‌ ترین سیستم‌ های عوارض را دارند و اپراتورهای جاده ای مختلف آن‌ها به فرآیندهای متفاوتی نیاز دارند.

از مناطق کم آلاینده آگاه باشید

مناطق کم آلاینده (LEZ) مناطقی هستند که معمولاً در شهرها قرار دارند که در آن وسایل نقلیه آلاینده تر کنترل می شوند یا نمی توانند وارد آن شوند یا باید برای ورود به منطقه کم آلاینده هزینه پرداخت کنند. مناطق کم آلاینده نیز به نام های زیر شناخته می شوند:

 • Umweltzonen در آلمان
 • Milieuzones در هلند
 • ZCR یا Zone à Circulation Restreinte در فرانسه
 • Lage-emissiezone در بلژیک
 • Miljøzone در دانمارک
 • Miljözon در سوئد
 • Lavutslippsone در نروژ
 • Alacsony Kibocsátási Övezet در مجارستان
 • ZTL Ambiente در ایتالیا

میزان آلایندگی خودرو در اروپا توسط استانداردهای یورو طبقه‌ بندی می شوند. قبل از سفر به یک منطقه کم آلاینده، ابتدا باید بدانید که آیا وسیله نقلیه شما تحت تأثیر آن قرار می گیرد یا خیر. این به نوع وسیله نقلیه، سن و نوع سوخت بستگی دارد.

هر شهر مقررات متفاوتی دارد. برای ورود به برخی از این شهرها نیاز به پرداخت هزینه به صورت آنلاین دارید، برخی از شما می‌ خواهند که یک تصویر یا برچسب فیزیکی بخرید، برخی به شما اجازه ورود در ساعات خاصی از هفته را نمی دهند و برخی فقط به خودروهای یورو 6 (کم آلاینده ترین) اجازه ورود می دهند. پیچیده است!

الزامات کشوری را که می خواهید وارد آن شوید را بررسی کنید. اگر ماشین اجاره می کنید، از شرکت کرایه اتومبیل در مورد طبقه بندی وسیله نقلیه بپرسید. بهتر است خارج از مناطق LEZ قرار بگیرید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

سفر به اروپا با ماشین|بنیامین مارکو| بنیامین رضایی

تدوین مقررات دسترسی شهری

برخی از شهرها و شهرک ها مقررات یا محدودیت هایی برای ورود وسایل نقلیه دارند که به تمام یا بخشی از منطقه خود مربوط می شود تا مسائل مربوط به ازدحام یا نحوه تجربه مردم از شهر و همچنین کیفیت هوا را بهبود بخشند.

این نوع مقررات دسترسی شامل دریافت هزینه برای دسترسی به فضای جاده است که گاهی اوقات عوارض جاده شهری نامیده می شود و توسط طرح های تنظیم دسترسی کلیدی که به عنوان key-ARS نیز شناخته می شود. اینها ممکن است شامل نیاز به مجوز برای رانندگی در یک منطقه، مجاز بودن دسترسی فقط در ساعات خاصی از روز، یا افزایش محدودیت برای وسایل نقلیه غیر الکتریکی باشد.

اینها همچنین به عنوان محدودیت های ترافیکی، مناطق ترافیکی محدود، محدودیت های دسترسی، طرح های مجوز یا ZTL های ایتالیا (Zona a Traffico Limitato) شناخته می شوند. این مقررات می توانند توسط دوربین ها، موانع فیزیکی، پلیس یا افسران محلی اعمال شوند.

سعی کنید در سمت راست رانندگی کنید

تقریباً تمام اروپا و اتحادیه اروپا در سمت راست حرکت می کنند، یعنی همان سمتی که اغلب در ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه و کانادا رانندگی می شود.

اگر از انگلستان، جمهوری ایرلند، مالت یا قبرس بازدید می کنید، باید در سمت چپ رانندگی کنید! اگر ماشینی را در هر یک از این کشورها کرایه کنید، خواهید دید که همیشه فرمان سمت راست خواهد بود، یعنی فرمان در سمت راست خودرو قرار دارد. این امر باعث می شود که مسیریابی آسان شود و دید خوبی به جاده می دهد.

قوانین مربوط به چراغ راهنمایی را بدانید

در چراغ های راهنمایی ایالات متحده پیچ به راست وجود ندارد. در حالی که چراغ های راهنمایی در اروپا رنگ های یکسانی دارند، اما قوانین در آن کمی متفاوت است و حتی اگر ترافیکی از روبرو وجود نداشته باشد، باید منتظر سبز شدن چراغ باشید.

مگر این که در آلمان یا یونان باشید! در آلمان می توانید روی یک فلش قرمز به راست بپیچید، البته اگر یک فلش سبز جداگانه وجود داشته باشد. در یونان ، اگر یک چراغ راهنمای سمت راست نارنجی چشمک زن جداگانه وجود داشته باشد و هیچ ترافیکی هم نباشد، می توانید مقابل چراغ قرمز به راست بپیچید.

برخی از کشورها نیز چراغ های راهنمایی خود را در کنار جاده قرار می‌ دهند. اطمینان حاصل کنید که با فاصله کافی بین خودروها و چراغ ها توقف کنید تا بتوانید آن‌ها را به وضوح ببینید.

سایر قوانین رانندگی اروپا

طبق قوانین اتحادیه اروپا، کمربند ایمنی باید در همه وسایل نقلیه استفاده شود. کودکان بالای 1.35 متر می توانند از کمربند ایمنی بزرگسالان استفاده کنند. افراد زیر 1.35 متر هنگام سفر در اتومبیل باید از تجهیزات مناسب با اندازه و وزن خود استفاده کنند، مانند صندلی اتومبیل یا بالشتک تقویت کننده.

استفاده از تلفن همراه پشت فرمان در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و در فرانسه و اسپانیا غیرقانونی است، حتی ممکن است مجبور شوید از دستگاه GPS یا تجهیزات هندزفری استفاده نکنید.

اکثر کشورهای اتحادیه اروپا محدودیت های متفاوتی برای مشروبات الکلی دارند که ممکن است با کشور شما متفاوت باشد. اگر قصد دارید در هر جایی رانندگی کنید، بهتر است الکل مصرف نکنید.

اکثر کشورهای اروپایی، به ویژه کشورهای کوهستانی، قوانینی در مورد لاستیک های برفی و زنجیر چرخ دارند. اگر در هوای سردتر به اروپا سفر می کنید، حتماً این قوانین را بررسی کنید.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجموعه ای استاندارد از علائم جاده ای دارند، اما ممکن است با کشور شما متفاوت باشند. در بسیاری از کشورهای اروپایی، برخی رفتارهای غیراخلاقی مانند بوق زدن بدون دلیل در مناطق مسکونی در اسپانیا و ایتالیا، مواردی هستند که می توانید بابت آن‌ها جریمه شوید!

از مرکز شهرها دوری کنید

ما شما را تشویق می کنیم که به مرکز هیچ شهری نروید، این می تواند استرس زا باشد. ممکن است منجر به هزینه های اضافی نیز شود. شهرهای خاصی که باید به هر قیمتی از ورود به مرکز آن‌ها اجتناب کرد عبارتند از پاریس ، ناپل، رم ، پالرمو و آتن .اگر می خواهید از مرکز شهرهای اروپایی دیدن کنید، توصیه می کنیم خارج از شهر پارک و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

همه جاده های اروپایی برابر نیستند

اروپا بدون شک دارای برخی از بهترین جاده های رانندگی در سراسر جهان است. مسیرهای طولانی از آسفالت تمیز که در میان مناظر چشمگیر می درخشند و جاده‌ هایی که بر فراز گردنه های کوهستانی بلند می شوند. مثل جاده کوهستانی گروسگلاکنر در اتریش و مسیر ناپلئون در فرانسه یا جاده معروف ساحلی آمالفی یا درایو وال دورسیا در ایتالیا.

با این حال، برخی از کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای سرمایه گذاری در جاده های خود دارند و به طور کلی هر چه به سمت شرق جلوتر بروید، جاده ها برای تعمیر باید منتظر بمانند. آسفالت نامناسب، کمبود خط کشی جاده و کیفیت پایین تعمیرات می تواند رانندگی را حتی در بزرگراه ها چالش برانگیز کند.

تا زمانی که محیط اطراف خود را بررسی نکرده اید، دقت بیشتری داشته باشید و فضای کافی بین ماشین و وسیله نقلیه جلویی بگذارید تا بتوانید از بدترین اتفاقات جلوگیری کنید!

سفر به اروپا با ماشین|بنیامین مارکو| بنیامین رضایی

به رفتار افراد بومی توجه کنید

استانداردهای رانندگی در سراسر اروپا متفاوت است، از نروژی‌ های با ملاحظه و صبور تا آلمانی های سریع اما شایسته و ایتالیایی های پر سر و صدا! هر کشوری عادات بد خود را دارد، بنابراین مردم محلی را تماشا کنید تا با اصول و قواعد آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

در یونان و ایتالیا، سبقت گرفتن در پیچ ها در جلوی تپه و به طور کلی در جاهایی که دید ضعیف است، بسیار رواج دارد. سایر رانندگان تمایل دارند سرعت خود را کاهش دهند تا مطمئن شوند که فضایی برای همه وسایل نقلیه در جاده وجود دارد، اما چند بار اول ممکن است بسیار نگران کننده باشد.

در فرانسه، رانندگان دیگر خیلی نزدیک به سپر شما حرکت می کنند و منتظر فرصتی برای سبقت گرفتن هستند. آن‌ها همچنین چراغ های خود را روشن می کنند تا به شما اطلاع دهند که می‌ خواهند سبقت بگیرند.

در ایتالیا، رانندگان فوق العاده بی صبر هستند و بوق می زنند. اگر می خواهید وارد جریان ترافیک شوید، آن‌هایک اینچ هم به شما راه نمی دهند. بنابراین باید همانطور که آن‌ها انجام می دهند عمل کنید، و فقط زمانی که حتی کوچکترین فرصتی برایتان پیش آمد، وارد ترافیک شوید.

اگرچه سرعت در 70 درصد از اتوبان های آلمان محدود نیست، اما جاده ها اغلب آنقدر شلوغ هستند که عملاً محدودیت سرعت ایجاد شده است. اما اگر زمان مناسب برای سبقت و سرعت گرفتن پیدا کردید، حتماً به علائم نیز توجه کنید!

صرف نظر از قوانین رانندگی در هر کشور، همیشه خواهید دید که افراد محلی آن را زیر پا می گذارند. استفاده از تلفن پشت فرمان، استفاده نکردن از کلاه ایمنی در موتورسیکلت و نادیده گرفتن آشکار محدودیت های سرعت رایج است. در این موارد سعی کنید مثل محلی ها رفتار نکنید، چون به نظر می رسد پلیس در کشورهای خارجی تحمل کمتری برای گردشگرانی که قوانین را زیر پا می گذارند دارند!

کیت مناسب رانندگی را همراه داشته باشید

به عنوان یک قاعده، شما باید کیت رانندگی زیر را در اروپا همراه خود داشته باشید.

 • حداقل یک مثلث خطر.
 • جلیقه ای برای راننده و همه سرنشینان.
 • یک جعبه کمک های اولیه.
 • لاستیک زاپاس، وسیله ای برای تعمیر آن.
 • یک کپسول آتش نشانی.
 • وسیله نقلیه شما باید برچسب شناسه یا پلاک داشته باشد. تمام خودروهای اجاره ای نماد یورو را روی پلاک نشان می دهند.
 • چراغ های جلوی وسیله نقلیه شما باید برای رانندگی در سمت راست تطبیق داده شود، مگر این که در بریتانیا، جمهوری ایرلند، مالت یا قبرس باشید، و سپس باید برای رانندگی در سمت چپ سازگار شوند.

با کمال تعجب، حمل این اقلام در همه کشورها اجباری نیست. اگر وسیله نقلیه ای اجاره می کنید، آن را با وسایل اولیه ای که در مواقع تصادف یا اضطراری نیاز دارید، مجهز می کنند.

اسناد مناسب را بردارید

برای سفر به اروپا با ماشین چه مدارکی لازم است؟ موارد زیر هنگام رانندگی در اتحادیه اروپا اجباری است، اما اگر به مناطق دورتر اروپا مانند بالکان، ترکیه و قفقاز سفر می کنید، نیاز به مدارک اضافی دارید و باید شرایط خاص ورود را با دولت کشورتان بررسی کنید.

 • پاسپورتی که کمتر از ده سال قبل از تاریخ ورود شما به کشور صادر شده است («تاریخ صدور» را بررسی کنید) و حداقل 3 ماه پس از روزی که قصد خروج از کشور را دارید معتبر است («تاریخ انقضا» را بررسی کنید).
 • گواهینامه رانندگی و مجوزهای رانندگی بین المللی در صورت وجود، برای همه رانندگان
 • در صورت نیاز ویزا می توانید بررسی کنید که آیا به ویزای اروپا نیاز دارید یا خیر.
 • اگر با وسیله نقلیه شخصی خود سفر می کنید، مدارک ثبت نام.
 • اگر با وسیله نقلیه خود سفر می‌کنید، در صورت لزوم، شواهدی مبنی بر صلاحیت جاده ای مانند MOT بریتانیا، TUV آلمان یا ITV اسپانیا وجود دارد.
 • اسناد کرایه ماشین.
 • اسناد بیمه نامه.


بیمه ماشین

داشتن حداقل بیمه شخص ثالث برای وسیله نقلیه خود یک الزام قانونی در سراسر اتحادیه اروپا است. این بدان معناست که اگر شما درگیر تصادف شدید و دیگران مجروح شدند یا به اموال آن‌ها آسیب وارد شد، بیمه هزینه های آن‌ها را پوشش می دهد، اما هزینه های شما را پوشش نمی دهد.

در برخی از کشورهای حاشیه این قاره، مانند مراکش، بالکان، ترکیه و قفقاز، یافتن ارائه‌ دهنده ای برای پوشش کامل وسیله نقلیه خود دشوار است. در این صورت می توانید بیمه شخص ثالث اجباری را به صورت آنلاین از یک کارگزار، در مرز و یا در کشور برای مدت زمان مراجعه خود خریداری کنید.

مسافران خودروهای ثبت‌ شده در بریتانیا به‌ عنوان بخشی از قرارداد برگزیت، به‌ طور خودکار در اروپا بر اساس شخص ثالث تحت پوشش قرار می گیرند. اگر می خواهید به طور جامع تحت پوشش قرار بگیرید، باید این را از بیمه گر خود درخواست کنید که معمولاً با هزینه اضافی انجام می شود. دیگر نیازی به همراه داشتن کارت سبز بیمه در کشورهای اتحادیه اروپا به عنوان مدرک بیمه ندارید، اما باید گواهی بیمه معمولی خود را همراه داشته باشید.

بیمه به طور خودکار در وسایل نقلیه اجاره ای گنجانده می شود، اما ممکن است بخواهید هنگام رزرو، سطوح آن را مشخص و پوشش اضافی دریافت کنید. خودروهای اجاره‌ ای برای قرار گرفتن در جاده‌ ها به سه نوع پوشش اصلی نیاز دارند: پوشش خسارت (محافظت از آسیب تصادف)، پوشش سرقت (محافظت در برابر سرقت) و پوشش شخص ثالث (مسئولیت شخص ثالث).

معافیت خسارت ناشی از برخورد تقریباً همیشه مقدار زیادی دارد، که در صورت آسیب دیدن بدنه باید برای تعمیر هزینه کنید. مقدار اضافی بسته به محل اجاره، شرکت اجاره ای که استفاده می کنید و نوع خودرو متفاوت است، اما معمولاً بین 600/620 دلار و 3500 یورو/3640 دلار است.

در صورت دزدیده شدن خودرو یا تلاش شخصی برای سرقت آن، بیمه حفاظت از سرقت از شما محافظت می کند. محافظت در برابر سرقت تقریباً همیشه با مقدار اضافی مشابه CDW همراه است، که بخشی از صورت‌ حساب است که در صورت دزدیده شدن یا آسیب دیدن خودرو در صورت تلاش برای سرقت، پرداخت می‌ کنید.

اگر با ماشین اجاره ای خود به کسی یا چیزی آسیب بزنید، مسئولیت شخص ثالث پرداخت می شود. این خود خودروی کرایه‌ای را پوشش نمی دهد، و معمولاً محدودیتی برای پرداخت این بیمه وجود دارد.

اگر اهل اروپا و سایر نقاط جهان هستید، هنگام رزرو ماشین معمولاً خسارت، سرقت و پوشش شخص ثالث در قیمت گنجانده می شود. همچنین می توانید برای پوشش اضافی بیمه نامه خریداری کنید، به این معنی که هیچ هزینه ای برای تعمیرات پرداخت نخواهید کرد.

اوضاع برای رانندگان ایالات متحده یا کانادا کمی متفاوت است، زیرا بسیاری از رانندگان دارای کارت های اعتباری هستند که شامل پوشش خودکار خودروی اجاره‌ ای می شود، بنابراین ممکن است بتوانند بسته اولیه یا استانداردی را انتخاب کنند که از آسیب یا سرقت محافظت نمی‌ کند.

بیمه مسافرتی و پزشکی

زمانی که در اروپا یا اتحادیه اروپا هستید، هیچ الزام قانونی برای داشتن بیمه مسافرتی یا پزشکی وجود ندارد.

با این حال، اکثر کشورهای اتحادیه اروپا پوشش بهداشتی رایگان ارائه نمی دهند، حتی در صورت وقوع حادثه، و شما می توانید یک صورت حساب هنگفت برای پوشش هر گونه درمان داشته باشید. اگر نیاز به درمان پزشکی در خانه دارید، این می تواند بیش از 50000 یورو / 52000 دلار هزینه داشته باشد.

مسافران بریتانیا می توانند برای کارت GHIC درخواست دهند، که آن‌ها را به صورت متقابل در اتحادیه اروپا و سوئیس پوشش می دهد، اما نه EEA. کارت GHIC جایگزین بیمه مسافرتی نیست و ممکن است تمام هزینه های سلامت را پوشش ندهد و هرگز هزینه های بازگشت را پوشش نمی دهد. باید مطمئن شوید که بیمه مسافرتی و همچنین کارت GHIC خود را دارید.

ما بیمه True Traveler را برای مسافران بریتانیایی و مسافرانی از آمریکا و سایر نقاط جهان به اروپا سفر می کنند، توصیه می کنیم. این بیمه توسط اداره رفتار مالی بریتانیا تنظیم می شود، بهترین سطوح بیمه رتبه بندی شده Defaqto را با کمترین هزینه ارائه می دهد و شامل فعالیت ها و پوشش ابزارهای زیادی به عنوان استاندارد می شود. این نوع بیمه شما را در برابر کنسلی، تعلیق، تأخیر در سفر، خروج از دست رفته، بار گم شده و مسئولیت شخصی پوشش می دهد.

پوشش خرابی خودرو

آیا به پوشش خرابی نیاز دارید؟ همه ما امیدواریم که وقتی به جاده می‌ رویم، مشکلی برای ماشین پیش نیاید.

خراب شدن خودروهای کرایه ای غیرعادی است، زیرا خودروها کاملاً جدید و به خوبی نگهداری می شوند. اما، اگر این اتفاق بیفتد و بیمه خرابی را به اجاره اضافه نکرده باشید، هزینه‌ های امداد جاده ای، بازیابی و تعمیرات بر عهده شما خواهد بود، حتی اگر شرکت اجاره‌ کننده تمام هماهنگی ها را انجام دهد.

اگر قصد دارید سفر به اروپا با ماشین را تجربه کنید، قویاً شما را تشویق می کنیم که پوشش بیمه خرابی اروپا را حداقل برای مدت سفر خود رزرو کنید و قبل از حرکت، وسیله نقلیه خود را سرویس کنید.

شایان ذکر است که بزرگراه های فرانسه به صورت خصوصی مدیریت می شوند و شما مجاز به درخواست شرکت کمکی مورد نظر خود در صورت خرابی نیستید. اگر خودروی شما خراب می شود، باید از تلفن‌ های اورژانس نارنجی رنگی که در هر 2 کیلومتر در امتداد بزرگراه‌ های فرانسه قرار دارند، استفاده کنید تا با خدمات رسمی خرابی در آن منطقه تماس بگیرید.

در این صورت شما به یک منطقه تعیین‌ شده امن منتقل می شوید، جایی که می توانید ترتیبات بعدی را برای ارائه دهنده پوشش خرابی خودروی خودتان انجام دهید، همچنین بیمه شما باید هزینه‌ های بازیابی کنار جاده را نیز پوشش دهد.

سفر به اروپا با ماشین| پوشش خرابی خودرو| بنیامین مارکو| بنیامین رضایی

سوخت در اروپا

اکثریت قریب به اتفاق پمپ بنزین ها در اروپا خود سرویس و بسیاری از آن‌ها بدون سرنشین هستند، به این معنی که شما باید از سیستم پرداخت خودکار استفاده کنید.

در برخی از کشورها مانند ایتالیا، دو قیمت برای سوخت وجود دارد – یکی برای سلف سرویس و دیگری برای سرویس همراه و دومی می تواند تا 0.15 یورو در هر لیتر (یا 57¢ در هر گالن) گران تر باشد! مراقب متصدیان گاراژ ایتالیایی باشید که مسافران جاده ای را به پمپ های گران قیمت تر هدایت می کنند…

در اروپا به بنزین sans plomb و در بریتانیا بنزین بدون سرب می گویند که دسته پمپ آن تقریباً همیشه سبز است.

دیزل را معمولاً دیزل یا گازوئیل می نامند و دسته پمپ آن همیشه مشکی است. اما، این نام ها می توانند بر اساس کشور کمی تغییر کنند، بنابراین اگر مطمئن نیستید از یک برنامه ترجمه برای دانستن آن استفاده کنید.

خودروی اجاره ای شما دارای برچسبی در داخل در بنزین خواهد بود که نوع سوخت مناسب را به شما توصیه می کند و در بسیاری از خودروها نمی توانید نازل پمپ نادرستی را در باک قرار دهید.

در صورت وقوع حادثه چه باید کرد؟

اولاً نترسید. مطمئن شوید که هیچ کس صدمه نبیند و همه در امان باشند. اگر به آمبولانس یا پلیس نیاز دارید با خدمات اورژانس 112 در اروپا و 999 در بریتانیا تماس بگیرید.

با استفاده از فرم تصادف اتحادیه اروپا، اطلاعاتی مانند شماره ثبت خودرو، نام، آدرس و شماره تلفن را با طرف مقابل مبادله کنید. موارد زیر را یادداشت کنید:

 • رنگ، برند و مدل خودروهای درگیر.
 • تاریخ و ساعت حادثه.
 • شرح شرایط آب و هوایی، وضعیت جاده و هرگونه روشنایی خیابان.
 • هر گونه خسارت وارده به وسایل نقلیه و اموال.
 • هر گونه جراحات وارده به رانندگان، مسافران و عابران پیاده.

در صورت امکان عکس بگیرید و هرگز مسئولیتی را قبول نکنید.

اگر در خودروی کرایه ای هستید، به شرکت اجاره ای یا اگر وسیله نقلیه شخصی خود را رانندگی می کنید به ارائه‌ دهنده بیمه تان اطلاع دهید.

سخن آخر

سفر به اروپا با ماشین می تواند هم چالش برانگیز و سخت باشد و هم هیجان انگیز و ماجراجویانه. اروپا گردی بنیامین مارکو با ماشین به یکی از جذابترین ایپزودهای پادکست های او تبدیل شده و می توانید با گوش دادن به اپیزود دور اروپا با پژو ۲۰۷ در ۸۰ روز که در دو قسمت تدوین شده گوش دهید و این سفرنامه جذاب را با صدای بنیامین رضایی تجربه کنید.

اپیزود ۹-۱: مهاجرت یا مسافرت روسیه سفرنامه تایلند الماسهای آفریقایی

2 دیدگاه از کاربران

 1. درود بشما ، تقریبا همه مطلب و متن مربوط به اجاره خودرو بود ! سفر با خودرو شخصی رو اشاره چندانی نکردین ، بیمه حوادث و سرقت و تعمیر ، مدارک همراه خودرو ،چگونگی امکان استفاده از کارت بانکی بین المللی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد