تکنیک های تورلیدر

تکنیک های تورلیدر!

تورلیدرها افرادی هستند که اطلاعات و دانش مفیدی در مورد یک موضوع یا مکان خاص را در اختیار گردشگران و سایر مخاطبان قرار می دهند. اگر علاقه مند هستید به عنوان یک تورلیدر فعالیت کنید، مهم است مهارت‌ های ضروری که برای این کار لازم است را بیاموزید. در این مقاله، مهارت های راهنمای تور و همچنین تکنیک هایی برای تور گردانی را بررسی می کنیم.

مهارت های تورلیدر چیست؟

تکنیک های تورلیدر، مهارت هایی هستند که افراد هنگام ارائه یک تور به مخاطبان از آن ها استفاده می کنند. راهنمایان تور اغلب از مهارت های خود در مکان های دیدنی تاریخی، موزه ها، پارک‌ ها، استراحتگاه ها و شهرها استفاده می کنند تا به مسافران کمک کنند اطلاعات بیشتری در مورد مکان مورد نظر کسب کنند و به سؤالاتشان پاسخ می دهند. آنها همچنین می توانند انواع مختلفی از تورها، از جمله تورهای اتوبوس، تورهای پیاده روی یا حتی تورهای قایق رانی را ارائه دهند.

نمونه هایی از مهارت های تورلیدر

در اینجا چند نمونه از مهارت هایی که تورلیدر در طول حرفه خود استفاده می کنند آورده شده است:

مهارت برقراری ارتباط

ارتباط یکی از مهم ترین تکنیک های تورلیدرها است که می توانند در طول روز کاری خود از آن استفاده کنند؛ زیرا اطلاعات مهمی را به مخاطبان منتقل می کنند. این مهارت به راهنمایان تور اجازه می دهد تا دستورالعمل‌ های لازم را به گروه تور ارائه دهند تا بدانند چگونه از مقررات ایمنی پیروی و چه زمانی یک مسیر یا جاده خاص را در طول یک تور پیاده‌ روی کنند.

راهنمایان تور همچنین باید بدانند که چگونه در مواقع اضطراری با گروه ارتباط مؤثر برقرار کنند. به عنوان مثال، اگر یکی از اعضای تور در طول سفر گم یا از بقیه جدا شود، راهنمای تور باید جزئیات موقعیت را درک کند و اقدامات لازم را انجام دهد، مثلاً کمک درخواست کند.

داشتن ابتکار

گاهی اوقات راهنمایان تور برای ارائه یک تور مؤثر و سرگرم کننده به مخاطبان خود نیاز به استفاده از ابتکار دارند. اگر راهنمای تور در محیطی کار می کند که همیشه نمی تواند آن را کنترل کند، ممکن است مواردی اتفاق بیفتد که مجبور به کنترل آن شود. به عنوان مثال، اگر یک راهنمای تور در یک موزه کار می کند، ممکن است بخشی از آن حذف یا بسته شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، برای راهنما مفید است که تور عادی خود را تغییر دهد و اطلاعات جدیدی اضافه کند تا مطمئن شود که محدودیت زمانی وعده داده شده را رعایت می کند.

تکنیک های تورلیدر

داشتن حافظه قدرتمند

هنگام یادگیری تمام اطلاعاتی که به گروه تور منتقل می شود، برای راهنمایان تور مهم است که حافظه قدرتمندی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات دقیق و ثابتی را ارائه دهند. همچنین برای راهنمایان تور هنگام پاسخ دادن به سؤالات گروه و ارائه جزئیات مفید، داشتن قدرت حافظه بالا مهم است.

برای برخی از نقش‌ ها، مانند کار در موزه‌ ها، راهنمایان تور اغلب باید حقایق و دانش زیادی را درباره نقاط تاریخ، اشیاء و حیوانات به خاطر بسپارند. در نقش های دیگر، مانند کار در پارک‌ های ملی، راهنمایان تور اغلب حقایق مربوط به حیوانات، گیاهان و سایر پدیده‌ های طبیعی را که در پارک یافت می ‌شوند، به خاطر می سپارند.

قدرت مدیریت زمان

تورلیدرها به مهارت های مدیریت زمان قوی نیاز دارند، زیرا به آنها اجازه می دهد تا به طور مؤثر زمان بندی تورهای خود را حفظ کنند. گاهی اوقات، موزه‌ ها، پارک‌ های ملی و سایر مؤسسات، تورهایی با مدت زمان مشخص، مانند سی دقیقه تا سه ساعت، به مهمانان ارائه می دهند. وقتی افراد در آن تورها شرکت می کنند، از راهنمایان تور انتظار دارند تا اطلاعات مورد نیاز خود را در آن مدت زمان مشخص ارائه دهند. به همین دلیل مهم است که راهنمایان تور قبل از رفتن به سراغ موضوع جدید تور از زمان و میزان اطلاعاتی که می توانند ارائه دهند یا به چند سؤال پاسخ دهند، آگاه باشند.

داشتن حس شوخ طبعی

اگرچه همیشه لازم نیست، اما حس شوخ طبعی می تواند برای تورلیدر مهم باشد، به خصوص زمانی که می خواهند یک تور سرگرم کننده ارائه دهند. راهنماها ممکن است در حین ارائه تور خود از طنز یا شوخی استفاده کنند تا به ارائه اطلاعات به مهمانان کمک و تجربه به یاد ماندنی تری برای آنها فراهم کنند. داشتن حس شوخ طبعی می توانند به گردشگران کمک کند تا اطلاعات را کمی بهتر درک کنند و احتمالاً به ایجاد یک فضای سرگرم کننده و صمیمی کمک خواهد کرد. هنگامی که افراد در یک فضای سرگرم کننده راحت هستند، ممکن است برای پرسیدن سؤال و مشارکت بیشتر در تور تشویق شوند.

اشتیاق به کسب دانش بیشتر

اشتیاق به دانشی که تورلیدر منتقل می کند برای حرفه آنها مهم است زیرا می تواند به آنها کمک کند تا اطلاعاتی را که ارائه می کنند کاملاً درک کنند و با هیجان بیشتری ارائه دهند. همچنین ممکن است برخی از گردشگران وقتی می بینند تورلیدر آنها علاقه زیادی به موضوعات ارائه شده دارد، در مورد تور خود هیجان بیشتری پیدا می کنند. اشتیاق به دانش و آموزش همچنین می تواند باعث شود تورلیدر به مهمانان کمک کنند جزئیات را به طور موثرتری بیاموزند و به سؤالات آنها پاسخ دهند تا درک آنها افزایش یابد.

چگونه می توان مهارت های تورلیدر را بهبود بخشید

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای بهبود تکنیک های تورلیدری خود دنبال کنید:

1. مطالعه داشته باشید

قبل از شروع حرفه خود به عنوان تورلیدر، مهم است اطلاعاتی را که ارائه می دهید کاملاً درک کنید. داشتن درک قوی از اطلاعات می تواند به شما کمک کند آن را به طور موثرتر ارائه و به راحتی به سوالاتی که مخاطبان ممکن است بپرسند پاسخ دهید. هنگام مطالعه مطالب، اگرچه بسیاری از کارفرمایان اطلاعات مفیدی را برای یادگیری به راهنمایان تور خود ارائه می دهند، تحقیقات مستقل خود را با استفاده از منابع آنلاین، فیلم ها و کتاب ها کامل کنید تا به شما در درک موثرتر اطلاعات کمک کند. انجام تحقیقات مستقل همچنین می تواند به شما کمک کند حقایق جالبی را یاد بگیرید و به گردشگران منتقل کنید تا توجه آنها را راحت تر جلب کنید.

تکنیک های تورلیدر

2. یک فرم پرسش و پاسخ بسازید

فرم پرسش و پاسخ، برخی از متداول ترین سؤالات گردشگران درباره موضوعی را که ارائه می کنید فهرست می‌ کند. ایجاد این فرم می تواند به شما کمک کند تا قبل از برگزاری تور، پاسخ این سؤالات را آماده کنید تا بتوانید هنگام ارائه اطلاعات به مخاطبان، به آنها پاسخ موثرتری بدهید. هنگام ایجاد یک فرم سؤالات متداول، نوشتن سؤالاتی که هنگام یادگیری مطالب داشتید مفید است. اگر خودتان در مورد برخی از مناطقی که در آن تور اجرا می شود سؤالی داشتید، به احتمال زیاد یک توریست نیز ممکن است به توضیح در مورد آن نیاز داشته باشد.

3. تور را تمرین کنید

تمرین تور یک راه عالی برای دانستن این که آیا اطلاعات را به طور مؤثر ارائه می‌ دهید و آیا با محدودیت‌ های زمانی از پیش تعیین‌ شده مطابقت دارد یا خیر، است. هنگام تمرین، دادن تور به خانواده، دوستان یا همکاران و درخواست بازخورد آنها مفید است. درک این که آیا این تور گیج کننده بود، خیلی طولانی بود یا به اندازه کافی کاریزماتیک نبود، می تواند به شما کمک کند تا در ارائه خود تغییراتی ایجاد کنید و تکنیک های تورلیدری خود را توسعه دهید.

همچنین مفید است که بپرسید آیا در مورد اطلاعاتی که شما ارائه کرده اید سؤالی دارند یا خیر. سؤالات خانواده یا دوستان می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که گردشگران چه نوع سؤالاتی را می توانند بپرسند و به شما امکان می دهد فرم سؤالات متداول خود را بیشتر توسعه دهید.

4. در تور همکاران خود شرکت کنید

وقتی به عنوان یک گردشگر به تور می روید، می تواند به شما کمک کند تا بفهمید راهنمایان دیگر چگونه مطالب خود را ساختار می‌ دهند و تجربه‌ ای با کیفیت را به مخاطبان خود ارائه می کنند. هنگام رفتن به تورهایی که قصد شرکت در آن را دارید، بهتر است به دنبال توری باشید که بسیار شبیه تور خودتان باشد. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید به عنوان راهنمای تور در یک پارک ملی کار کنید، رفتن به تور در پارک ملی مفید است. درک نحوه ارائه سایر راهنمایان تور و تعامل با گردشگران می تواند به شما کمک کند مهارت های راهنمای تور خود را توسعه دهید.

مهارت هایی که یک تورلیدر باید در محل کار خود داشته باشد

در ادامه چند نمونه از مهارت هایی که راهنمایان تور باید در محل کار خود داشته باشند، آورده شده است:

  • ارائه دستورالعمل های ایمنی: گاهی اوقات راهنمایان تور ممکن است مجبور باشند قوانین یا مقررات ایمنی را رعایت کنند، مخصوصاً هنگام ارائه یک تور در یک وسیله نقلیه موتوری یا قایق. هنگام ارائه دستورالعمل های ایمنی، برای راهنمایان تور مهم است که از ارتباطات مؤثر استفاده کنند و اطمینان حاصل کنند که گردشگران از قوانینی که باید پیروی کنند، آگاه هستند.
  • پاسخ به سؤالات: هنگام پاسخ دادن به سؤالات، برای راهنمایان تور مفید است که از مهارت های ارتباطی و اشتیاق خود به دانش برای نشان دادن هیجان موضوع و ارائه اطلاعات دقیق استفاده کنند. همچنین برای آنها مفید است که از مهارت های شوخ طبعی خود برای ارائه پاسخ سرگرم کننده ای استفاده کنند که افراد پس از اتمام تور به خاطر بسپارند.
  • داشتن مهارت بداهه پردازی: اگر راهنمایان تور متوجه شوند که یک بخش به طور ناگهانی در طول یک تور بسته یا تعطیل شده است، بسیار مهم است که از مهارت های بداهه پردازی سریع برای هدایت گروه تور استفاده کنند. هنگام بداهه گویی، برای راهنمایان تور نیز مفید است که بر مهارت های مدیریت زمان خود تکیه کنند تا اطمینان حاصل شود که تور بیشتر یا کمتر از محدودیت زمانی وعده داده شده، پیش نمی رود.
تکنیک های تورلیدر

چگونه مهارت های تورلیدر خود را برجسته کنیم

در اینجا چند راه برای برجسته کردن مهارت های تورلیدر خود در طول فرآیند درخواست شغل وجود دارد:

مهارت های تورلیدر در رزومه 

هنگام ذکر مهارت های تورلیدر خود در رزومه شغلی، مهم است که مهارت های ارتباطی خود و هر تجربه قبلی مبتنی بر عملکرد یا سخنرانی عمومی را که کسب کرده اید، ذکر کنید. اگرچه ضروری نیست، اما مشاغلی که به عملکرد یا عناصر بازیگری نیاز دارند می توانند به شما کمک کنند توانایی خود را در ارائه اطلاعات سرگرم کننده نشان دهید. اگر تجربه ای در آن زمینه ها ندارید، همچنان مهم است که بر مهارت های ارتباطی خود تأکید کنید. چه تاکنون در یک مؤسسه کار کرده باشید یا به عنوان کار مستقل ، برای کارفرمایان مفید است که بدانند تا چه حد می توانید با افراد دیگر صحبت و اطلاعات را به آنها منتقل کنید.

مهارت های تورلیدر برای مصاحبه شغلی

هنگامی که کارفرما برای یک موقعیت تورلیدر با شما مصاحبه می کند، ذکر این نکته مفید است که مردم چگونه از مهارت های ارتباطی و اشتیاق شما به کارتان بهره برده اند. تمرکز بر این که چگونه مهارت‌های شما به افراد کمک کرده یا اطلاعات مفیدی در اختیار آنها قرار داده است، می ‌تواند به کارفرمایان اجازه دهد تا بفهمند چگونه می ‌توانید از این مهارت ها در نقش راهنمای تور استفاده کنید. همچنین ذکر هر گونه اطلاعاتی که قبلاً در مورد مؤسسه آنها مطالعه کرده اید یا آموخته اید برای نشان دادن هیجان خود برای این موقعیت مفید است.

سخن آخر

تورلیدرها یکی از با تجربه ترین افراد جمع حاضر در یک تور هستند که می توانند توضیحات کاملی درباره سفرها، تاریخ و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف به افراد تور خود بدهند و چه بسا می توانند لذت سفر را برای آن افراد بیشتر کنند.

تکنیک ها و مهارت های تورلیدر ها می تواند در میزان رضایت مسافر ها از تور بسیار تاثیرگذار باشد. پس در انتخاب تورلیدر خوب با مهارت های بالا باید دقت کافی را به عمل آورید.

شما می توانید در بخش سفرنامه های سایت بنیامین مارکو تجربه های مختلف خود از تور هایی که برگزار کرده اید یا در آن تور حضور داشته اید با ما به اشتراک بگذارید.

اپیزود ۸-۱: کار در سفر شهر ژنو سفرنامه مراکش الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد