فرانسه

سفرنامه فرانسه | جیب برها به بهشت می‌روند!

پاریس داستان‌های زیادی دارد و داستان‌های دزدی و جیب بری در پاریس تمامی ندارد.
مدتی پیش اتفاقی برای یکی از دوستانم که در پاریس فعالیت می‌کند رخ داد و بهانه‌ای شد تا خاطرات سفر و زندگی در پاریس برایم زنده شود. به همین دلیل هم اکنون تصمیم گرفتم این ماجرا را تعریف کنم! وقتی در پاریس تازه وارد هستید و زبان فرانسوی هم بلد نیستید! به ناچار مجبورید برای خرید بی‌لت مترو از دستگاه از کسی کمک‌ بگیرید و ممکن است ناخواسته به دام جیب برها بیفتید.

تازه وارد پاریس شده‌ام و در ایستگاه مترو گار د لیون باید تیکت بخرم. ندانستن زبان فرانسه هم معضلی برایم شده. یک اسکناس تا خورده بیست یورویی از جیب مبارکم در می‌آورم‌ و داخل دستگاه می‌گذارم. سعی در خریدن یک بلیت یک طرفه دارم که در این حین سرو کله یک فرد سیاهپوست پیدا شد و خیلی مؤدبانه به من کمک کرد. چهار چشمی مواظب اش بودم!
ولی در کمال ناباوری او ۲۰ یورویی من را برگرداند و یک بلیت یکطرفه هم به من داد و راهنمایی‌ام کرد که سوار کدام قطار بشوم. برایم باور این مسئله سخت بود. سوار قطار شده در ایستگاه پانتن پیاده می‌شوم و متوجه می‌شوم که ۲۰ یورویی من تا خورده بود این بیست یورویی چقدر صاف است! متوجه می‌شوم که برادر سیاه پوستمان ۲۰ یورویی تقلبی به من داده است!

اول بگویم که طبق آمار ۶۰ درصد دزدی ها در پاریس در ایستگاه‌های مترو اتفاق می‌افتد و بیست درصد در محله بغبس.
شاید موقع پیاده روی در شهر ورزشکارانی خوش هیکل را می‌بینید که به شما تنه می‌زنند و بعد جنتلمن وار از شما عذر خواهی می‌کنند در حالیکه ماهرانه چنان جیبتان را خالی کرده‌اند که روحتان هم خبر دار نشده است!

یا اگر سوار تاکسی قلابی بشوید و راننده تاکسی کیلومتر شمار را دستکاری کرده باشد، شما را در شهر می‌چرخاند تا از شما پول بیشتری بگیرد. یا در رستورانی نشسته‌اید شخصی گلی به شما هدیه می‌کند و بعد از ۲ دقیقه از شما طلب پول می‌کند و حتی اگر گل را برگردانید قبول نمی‌کند تا مبلغی از شما بگیرد!
وقتی در ایستگاه‌های مترو پاریس هستی محال است هر ۵ دقیقه یک بار آنونس های (لطفاً مواظب جیب بر ها باشید) را نشنوید. من روزانه چندین بار این آنونس ها را در مترو پاریس به دفعات می‌شنیدم. یادتان باشد در پاریس جیب برها از آن چیزی که فکر می‌کنید به شما نزدیک‌ترند! پس هوشمندانه سفرکنید.
هنگامی که وارد شهر پاریس می‌شوید دوست دارید سریعاً برج ایفل را تماشا کنید یا در شانزالیزه راه بروید یا کنار رودخانه سن آدم‌ها را تماشا کنید. برای رسیدن به این محل باید از از مترو و جاهای شلوغ رد شوید تا به مقصد برسید!

بیشتر افراد در این هنگام به دزدان ماهر پاریسی فکر نمی‌کنند! اگر یک لحظه غفلت کنید کارتان ساخته است! متروها و جاهای شلوغ در پاریس بهشت دزدان است از آدم‌های خوش تیپ بگیرید تا ورزشکارها و سیاه‌پوستان آفریقایی و عرب‌های مراکشی! پس لطفاً هوشمندانه سفر کنید.

سفرنامه

اپیزود ۱۷:پول، مسافرت و عشق بهترین پروازها به ترکیه 1402 شهر هامبورگ الماسهای آفریقایی

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد