لیست قیمت ویزا در آبان 1402| قیمت ویزا| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com

قیمت ویزا در آبان 1402

امتیاز این مطلب : 4.8

قیمت ویزا می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. یکی از پیش نیازهای سفر به بسیاری از کشورها برای ایرانیان دریافت ویزا از کشور مقصد است. دانستن این قیمت ها به خصوص برای کسانی که قصد سفر به چند کشور مختلف را دارند بسیار مهم است. در واقع دانستن قیمت ویزا یکی از موضوعات مهم برای فراهم کردن مقدمات سفر است زیرا سفر به کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند مقرون به صرفه تر است.

همچنین بعضی ویزا ها مانند شنگن این امکان را برای شما فراهم می کند که به کل کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی سفر کنید. بنابراین دانستن قیمت ویزا برای سفرهای خارجی بسیار مهم است. اما قبل از پرداخت به موضوع قیمت ویزا بهتر است کمی درباره ویزا بدانید.

ویزا چیست؟

ویزا یک تأییدیه رسمی است که به دارنده اجازه ورود، اقامت یا خروج از یک کشور را برای مدت زمان مشخص، تحت شرایط خاص می‌دهد. شرایط لازم برای دریافت ویزا به عوامل مختلفی از جمله روابط دیپلماتیک بین کشورها، ملیت مسافر و قوانین و سیاست های مهاجرتی کشور ها بستگی دارد.

چرا به ویزا نیاز داریم؟

مهمترین دلایلی که بعضی از کشورها ورود به کشورشان را ملزم به دریافت ویزا می کنند عبارتند از:

کشورها از ویزا به عنوان ابزاری برای کنترل و مدیریت مهاجرت استفاده می کنند. ویزا به آنها کمک می کند تا ردیابی کنند که چه کسی وارد قلمرو آنها می شود و چه کسی آن را ترک می کند.

با بررسی متقاضیان ویزا، کشورها می توانند تلاش کنند تا اطمینان حاصل کنند که افراد دارای سابقه جنایی یا سایر خطرات احتمالی اجازه ورود ندارند.

همچنین به کنترل تراکم جمعیت و اطمینان از مطلوب ماندن بازار کار برای شهروندان کشور کمک می کند.

شرایط ویزا نیز یک موضوع امنیت ملی است. از طریق فرآیند درخواست ویزا، کشورها می توانند بررسی های لازم را برای شناسایی هرگونه تهدید بالقوه انجام دهند.

ویزا می تواند منبع درآمدی برای کشور باشد، زیرا بسیاری از کشورها برای پردازش ویزا هزینه ای دریافت می کنند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که افرادی که برای مقاصد کاری یا تجاری وارد کشور می شوند به درستی مستند شوند، که می تواند برای اقتصاد کشور مفید باشد.

فرآیند درخواست ویزا اغلب افراد را ملزم به انجام معاینات پزشکی می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه بیماری مسری ندارند. این امر به حفظ استانداردهای بهداشت عمومی کشور کمک می کند.

نیاز به ویزا اغلب منعکس کننده روابط دیپلماتیک بین کشورها است. برخی از کشورها توافق نامه هایی دارند که امکان سفر بدون ویزا بین آنها را فراهم می کند که نشان دهنده سطح اعتماد و همکاری است.

فرآیند ویزا تضمین می‌کند که افراد از قوانین و مقررات کشوری که از آن بازدید می‌کنند مطلع هستند و با آن موافقت می‌کنند. همچنین یک چارچوب قانونی برای رسیدگی به مسائلی مانند اقامت بیش از حد و اخراج فراهم می کند.

برخی از کشورها ممکن است برای حفظ فرهنگ و میراث خود در برابر تأثیرات خارجی محدودیت های ویزا داشته باشند.

شرایط لازم برای ویزا، روند دریافت ویزا و حقوقی که ویزا اعطا می کند می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. قبل از سفر، بررسی شرایط ویزای کشور مقصد و اطمینان از ایمن بودن تمام اسناد و تأییدیه های لازم بسیار مهم است.

قیمت ویزا

در این بخش ما قیمت ویزا برای سفر به کشورهای مختلف را طبق آخرین تغییرات تا آبان 1402 فراهم کرده ایم.

لیست قیمت ویزا در آبان 1402| قیمت ویزا| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com
لیست قیمت ویزا در آبان 1402| قیمت ویزا| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com
لیست قیمت ویزا در آبان 1402| قیمت ویزا| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com

تفاوت ویزا و پاسپورت:

تفاوت اصلی بین ویزا و پاسپورت این است که پاسپورت توسط دولت کشور شما صادر می شود و به شما اجازه ورود و خروج از محل اقامت خود را می دهد اما ویزا توسط مقامات یک کشور خارجی صادر می شود و به شما این امکان را می دهد تا وارد آن کشور شوید.

 

تفاوت دیگر این است که برای درخواست و اخذ ویزا باید پاسپورت داشته باشید و ویزا معمولاً به همان پاسپورتی که برای تکمیل فرآیند درخواست استفاده کرده اید، مرتبط می شود و اگر پاسپورت خود را تغییر دهید ویزای تأیید شده منقضی می شود و قبل از ادامه سفر به مقصد، لازم است برای ویزای جدید درخواست دهید.

 

به عبارت دیگر، پاسپورت نشان دهنده ی هویت شماست و ویزا نشان دهنده ی اجازه ورود شما به کشور مقصد است. بدون پاسپورت معتبر، نمی توانید ویزای مورد نیاز را دریافت کنید و بدون ویزا نمی توانید وارد کشور مورد نظر شوید و در آنجا اقامت کنید.

 

هنگام سفر به سایر کشورها، به همراه داشتن نوع مناسب ویزا بسیار مهم است. رایج ترین انواع ویزا شامل موارد زیر است:

تفاوت ویزا و پاسپورت| قیمت ویزا| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com

برای افرادی که دنبال سفر به کشوری هستند و قصد دیدن جاذبه های گردشگری آن را دارند، صادر می شود و معمولاً کوتاه مدت است که مدت زمان اعتبار آن 1 روز تا 6 ماه است.

معمولاً برای شرکت در جلسات و مذاکرات تجاری، کنفرانس ها و نمایشگاه ها صادر می شود و همچنین برای تنظیم قرارداد نیز استفاده می شود.

برای افرادی که به دنبال کار در کشورهای دیگر هستند و یا برای کارفرمایانی که قصد استخدام افراد از کشورهای دیگر را دارند، صادر می شود.

ویزای تحصیلی به دارنده این امکان را می دهد تا در دانشگاه یا مؤسسه آموزشی کشور دیگری تحصیل کند.

برای افرادی که به دنبال بازدید از خانواده ی خود یا دعوت از اعضای خانواده خود به کشور مقصد هستند، صادر می شود.

برای افرادی که قصد درمان در کشور دیگری را دارند، صادر می شود.

برای افرادی که قصد شرکت در رقابت های ورزشی را دارند، صادر می شود.

برای افرادی که قصد اجرای کنسرت، نمایش و نمایشگاه را در کشور دیگری دارند، صادر می شود.

این ویزای کوتاه مدت برای استراحت مسافران در فرودگاه ها یا شهرهای میانی با مدت زمان محدود است و یک ویزای غیر مهاجرتی است.

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قصد سفر با هدف کسب و کار سیاسی دولتی و یا شرکت در برخی از جلسات مهم دولت را دارند.

این نوع ویزا در دسته ویزاهای بلند مدت قرار دارد و به اینگونه است که فرد در ابتدا با گرفتن ویزای موقت به راه اندازی کسب و کار خود پرداخته و با سرمایه گذاری در کشور مورد نظر، به مرور زمان اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل می کند.

انواع ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود

مراحل اخذ ویزا

بعد از آشنایی با انواع ویزا، در این بخش به مراحل اخذ ویزا و چگونگی این کار می پردازیم. شرایط و مراحل اخذ ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. بسته به این که پاسپورت شما از کدام کشور صادر شده باشد، برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به ویزا ندارید. بعضی از کشورها محدودیتی برای افراد خارجی قائل نمی شوند و شرایط اخذ ویزای این کشورها بسیار آسان است.

این ها مواردی هستند که بر روی قیمت ویزا تاثیر می گذارد.

مراجعه به سفارت:

شما می توانید با مراجعه به سفارت کشور مورد نظر و ارائه مدارک نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید و برای دریافت این نوع ویزا، شما باید خودتان پیگیر فرآیند اخذ ویزا باشید.

اخذ ویزا از طریق آژانس:

پروسه دریافت ویزا ممکن است کاری سخت و زمانبر باشد اما با وجود آژانس ها و مراکز اخذ ویزا این کار آسان تر شده است. شما با ارائه مدارک مورد نیاز به این نوع مراکز کارهای گرفتن ویزای خود را به آن‌ها می سپارید.

درخواست ویزا به صورت آنلاین:

برخی از کشورها مانند استرالیا، پروسه دریافت ویزا را به صورت آنلاین پیش می برند.

airport

ویزای فرودگاهی:

برای گرفتن ویزای فرودگاهی به شرطی که کشور مقصد این اجازه را به مسافران بدهد و شرایط دریافت ویزای فرودگاهی را فراهم کند شما نیازی به اقدام برای دریافت ویزا قبل از سفر ندارید و کافی است مدارک لازم را به همراه داشته باشید و در فرودگاه کشور مقصد برای گرفتن ویزا اقدام کنید. این نوع ویزا در زمان بسیار کوتاهی صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به دلیل تفاوت های میان کشورها و نوع ویزای مورد نظر، ممکن است متفاوت باشد. با این حال، برخی از مدارک معمول برای اخذ ویزا عبارتند از:

 

 • گذرنامه یا پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا که معمولاً به صورت آنلاین تکمیل می شود
 • عکس رنگی پاسپورت با پشت زمینه سفید و اندازه استاندارد
 • پرداخت هزینه ویزا
 • مدارکی مانند ترجمه مدارک شناسایی، گواهی اشتغال، برنامه سفر و اطلاعات مربوط به اقامت
 • مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد و صورت حساب بانکی

 

این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف است. اگر ویزا برای تحصیل یا کار صادر شود باید مدارک مورد نیاز مانند مدارکی مبنی بر پذیرش دانشجو برای اثبات این امر نیز به سفارت مربوطه ارائه شود. برای گرفتن ویزاهایی که به منظور دیدار خانواده و بستگان صادر می شود باید یک دعوتنامه از طرف فرد مقیم در آن کشور برای متقاضی فرستاده شود و این دعوتنامه جزء مدارکی است که هنگام گرفتن ویزا باید ارائه شود.

قیمت ویزا|لیست قیمت ویزا در آبان 1402| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com

مدت زمان اخذ ویزا:

مدت زمان اخذ ویزا بسته به کشور مورد نظر و نوع ویزای مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. در برخی از کشورها، مدت زمان اخذ ویزا تا چند روز ممکن است طول بکشد، درحالی که در برخی دیگر از کشورها، مدت زمان اخذ ویزا تا چند ساعت یا حتی به صورت آنلاین و در منزل شما اتفاق می افتد. در برخی از کشورها، به خصوص کشورهایی که از سیستم ویزای الکترونیکی استفاده می کنند،

 

اخذ ویزا به صورت آنلاین و در عرض چند ساعت انجام می شود. بهتر است قبل از شروع فرآیند اخذ ویزا، به سفارت کشور مورد نظر خود مراجعه کرده و زمان تقریبی اخذ ویزا را بررسی کنید. همچنین بهتر است که با توجه به نوع ویزای مورد نظر و زمان سفر خود ، به مدت کافی قبل از تاریخ سفر، فرآیند اخذ ویزا را آغاز کنید.

 

در بین ویزاها، ساده ترین شرایط اخذ ویزا را، ویزای توریستی دارد و با توجه به مقصد مورد نظر شرایط آن متفاوت است و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدأ، می تواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد.

زمان اخذ ویزا|لیست قیمت ویزا در آبان 1402| بنیامین مارکو| benyaminmarco.com
اپیزود 27: کشور کانادا (قسمت دوم) قاره آفریقا سفرنامه اروپا الماسهای آفریقایی

9 دیدگاه از کاربران

 1. بسیار مفید بود برام من تقریبا اطلاعاتی در مورد ویزا نداشتم اما نیاز داشتم اخیرا به مهاجرت فکر میکنم ممنونم از اطلاعات مفیدتون پیجتون رو با اشتیاق دنبال میکنم بسیار مشتاق به سفر دور دنیا هستم تقریبا جدیدم در پیجتون.

 2. خیلی ممنون از راهنمایی عالی شما بسیار کمک کننده است فقط یک سوال:برای مراجعه به سفارتخانه ها باید از قبل اقدام به وقت گرفتن کنیم؟یا بصورت حضوری موفق خواهیم شد؟
  ضمنا من بدلیل بیماری یکی از نزدیکانم نیاز به دو هفته ویزا هلند دارم بیشتر از این مدت هم امکان ماندن ندارم و باید برگردم اما مطلقا نمی‌دونم چه برسه ای را بگذرونم که ریجکت نشوم چون حدود ۱۲ سال پیش با کلی مدارک مستدل و معتبر و دعوتنامه برای نروژ اقدام کردم اما ریجکت شدم و از اون به بعد دیگه هیچ نوع اقدامی انجام ندادم.لطفا در صورت امکان من را راهنمایی بفرمائید.بینهایت سپاسگزارم

 3. برا دریافت ویزا سرمایه گذاری برا کشور مجارستان ب چه نوع هست؟ من آیا زمانی که سرمایه گذاری شکل گرفت میشه با کارت اقامت ب کشور های شینگن گردو و خروج کرد؟ و آیا اگر اقامت مجارستان گرفتیم میشه تو کور های همسایه خرید ملک کرد؟

 4. بسیار عالی بود ممنونم از اطلاعات مفیدی که در اختیار مون گذاشتید
  اگه ممکنه در مورد تفاوت ویزای شینگن هم مطلب بذارید و اینکه اگه کسی چندبار ریجکت شده باشه شما میتونید واسش ویزای شینگن بگیرید؟؟؟

 5. نمیدانم چه لقبی را برای مخاطب قراردادن به شما استفاده کنم، شما الگوی مهربانی، آقا و دکتر کلام و زبان، الگوی به شخصه خودم در انتخاب و میل به زندگی، مارکو زمان حال، خیلی از عناصر زندگی را از شما وسفر های آموزنده تان آموختم و آرزو دارم در این راه چشم تان بیناتر، گوشتان شنواتر، زبانتان رساتر، قلب تان پاکتر به زلالی چشمه های صحرا.
  تمنادارم روزی من نیز راه شما را درپیش گیرم وبه آرزوم که سفر،
  سفر و سفر و سفر است برسم.
  ممنون که هستی!

 6. شوخی میکنی دیگه؟
  چقد گرون با شرایط سختتت
  من تو خونه نشستم واسه ویزای نیوزلند اپلای کردم به قیمت صد دلار بعد این هند 125 دلار میگیره :////

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد