بهترین پروازها به کانادا

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

کانادا یکی از مهم ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت و سفر است. این کشور که در شمال قاره آمریکا واقع شده است، فاصله زیادی با ایران دارد. طی کردن این مسافت زیاد با مشکلاتی همچون خستگی، طولانی شدن سفر، هزینه های بالا و گاه وقوع اتفاقات غیر قابل پیش بینی همراه است. بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است بدانید که شما می توانید هم به صورت مستقیم و هم با استفاده از یک مقصد واسطه ای و چند توقف در کشورهای دیگر به کانادا پرواز کنید. در این مقاله بهترین پروازها به کانادا در سال 2023 را معرفی کردیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی متعددی این امکان را فراهم کرده اند که به چند مقصد مهم این کشور همچون تورنتو و ونکوور سفر هوایی داشته باشید. اما هزینه بلیت، خدمات، مقدار بار مجاز و سایر امکانات دیگر در این شرکت های هوایی مانند هم نیست. بنابراین لازم است قبل از چیدن برنامه سفر خود، ابتدا نسبت به تفاوت های کمی و کیفی ایرلاین های مختلف آگاه باشید.

معیارهای انتخاب بهترین پرواز به کانادا

قبل از پاسخ به این سوال باید چند نکته را در نظر داشته باشید. به طور میانگین سفر به کانادا از مبدأ ایران 15 تا 19 ساعت زمان می برد. بنابراین شما نزدیک به یک روز کامل را درون هواپیما به سر خواهید برد. در کنار آن باید زمان های حضور در فرودگاه برای تحویل بار و دریافت کارت پرواز را نیز اضافه کنید. با در نظر داشتن زمان تقریبی رسیدن به مقصد، به نظر می رسد پرواز مستقیم و اجتناب از توقف در فرودگاه ترانزیت انتخاب منطقی تری برای شما باشد.

با این حال بسیاری معتقدند که توقف در فرودگاه ترانزیت به شما این امکان را می دهد که کمی قدم بزنید، استراحت کنید و مدتی را در فروشگاه های داخل فرودگاه ها چرخی بزنید. بنابراین اگر قصد شما لذت بردن از سفر و اجتناب از خستگی و کلافگی است، به نظر می رسد توقف در مقاصد مختلف کمک می کند که راحت تر این سفر طولانی را سپری کنید.

عامل دیگری که در انتخاب نوع پرواز شما مؤثر است، سطح امکانات ایرلاین های هوایی و کلاس سفری است که انتخاب می کنید. به طور کلی با امکاناتی که در بخش های بیزنس کلاس و فرست کلاس به شما ارائه می شود، حتی طولانی شدن یک سفر نیز برایتان مشکل ساز نخواهد بود. اغلب در بخش های فرست کلاس صندلی های تخت خواب شو، تلوزیون های کوچک، خوراکی های متنوع و سایر امکانات مانند مجلات و سایر وسایل سرگرمی ارائه می شود.

از سوی دیگر تعداد ترانزیت ها به شکل قابل توجهی هزینه پرواز شما را افزایش می دهد. بنابراین در صورتی که با محدودیت مالی مواجه هستید توصیه می شود که پروازی با حداقل توقف داشته باشید. از سوی دیگر گاهی اوقات برای توقف در کشور واسطه به ویزای ترانزیت آن کشور نیاز دارید. بنابراین قبل از انتخاب ایرلاین مناسب دقت داشته باشید که آن پرواز در کدام کشور به زمین می نشیند و آیا نیازمند کارهای اداری بیشتر برای دریافت ویزای ترانزیت هستید یا خیر؟

ایران کانادا

مدت زمان سفر از ایران به کانادا 

دو کشور ایران و کانادا در دو قاره مختلف قرار گرفته اند. فاصله این دو کشور بیش از 10000 کیلومتر است. از سوی دیگر هر دو کشور بسیار عظیم و پهناور هستند. از همین رو سفر به شهرهای مختلف کانادا از مقصد ایران به یک اندازه طول نمی کشد. 

به طور مثال زمان تقریبی سفر از تهران به شهرهای مونترال کانادا بیش از 16 ساعت طول می کشد. اگر می خواهید که از فرودگاه امام خمینی به مقصد تورنتو کانادا حرکت کنید بهتر است بدانید که سفر شما ۱۶ ساعت طول خواهد کشید. سفر هوایی شما از تهران به سمت ونکوور نیز حدود 18 تا 19 ساعت زمان می برد. 

از سوی دیگر از شهرهایی غیر از تهران، مدت زمان بیشتری را در سفر خواهید بود. به عنوان مثال اگر از شهرهای اصفهان و مشهد به سمت شهرهای تورنتو یا مونترال پرواز کنید، سفر شما حدود ۱۷ تا ۲۰ ساعت طول خواهد کشید. همچنین در نظر داشته باشید که همیشه احتمال تعویق پروازها و طولانی شدن توقف در فرودگاه های ترانزیت نیز هست.

هزینه های سفر هوایی به کانادا 

در نظر داشته باشید که قیمت بلیت پرواز شما به سمت کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. زمان پرواز و شرکت هواپیمایی مدنظرتان مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت نهایی پرواز شما خواهند بود. البته عوامل دیگری مانند تعداد توقف ها و تسهیلات جانبی نیز در این زمینه تأثیرگذار هستند. به هر حال بهترین پروازها به کانادا هزینه های بیشتری را نیز به شما تحمیل خواهند کرد.

برخی ایرلاین ها مانند پگاسوس و لوفتهانزا نسبت به سایر ایرلاین ها ارزان تر هستند و برخی از شرکت های هواپیمایی مانند ترکیش ایرلاین، هواپیمایی امارات یا اتحاد به نسبت گران تر هستند. از سوی دیگر عوامل داخلی مانند بالا و پایین شدن قیمت دلار یا قوانین مربوط به پروازهای داخلی و خارجی ممکن است هزینه سفر شما را افزایش دهند.

به طور کلی هزینه بلیت از شهرهای مختلف ایران تا کانادا در سال 2023، حدود 30 میلیون تومان است. مثلاً از مقصد تهران به تورنتو باید بین 25 تا 30 میلیون تومان هزینه کنید. در این بین مواردی مانند اضافه بار یا اقامت در فرودگاه های واسطه نیز به هزینه های شما خواهد افزود. 

به طور کلی بر اساس بررسی های انجام شده در شرکت های مسافرتی، می توان گفت اگر پرواز خود را در روزهای یکشنبه رزرو کنید، می توانید ۱۵% در هزینه بلیت خود صرفه جویی کنید. همچنین بهتر است دو ماه قبل از پرواز نسبت به خرید بلیت مدنظر اقدام کنید تا بلیت خود را با بهترین نرخ ممکن دریافت کنید.

بنابراین با توجه به مواردی که گفته شد، در صورتی که محدوده زمانی حرکت شما مشخص است، بهتر است هر چه سریع تر بلیت خود را تهیه کنید. زیرا از یک سو ممکن است با افزایش نرخ ارز مواجه شوید و از سوی دیگر احتمال دارد برخی از فرصت های خوب پرواز را از دست بدهید. 

پرواز کانادا

بهترین پروازهای با یک توقف به کانادا

در حال حاضر ایرلاین های مختلفی پروازهایی با یک توقف از مقصد ایران را در دستور کار خود قرار داده اند. این پروازها را در ادامه معرفی می کنیم.

پرواز به کانادا با قطر ایرویز

این شرکت هواپیمایی یکی از بهترین پروازها به کانادا را برای شما رقم خواهد زد. معمولاً سفر با هواپیمایی قطر ۱۷ ساعت طول می کشد. هنگام سفر با قطر ایرویز، یک وقفه ۲ تا ۴ ساعته در فرودگاه دوحه قطر خواهید داشت. البته اگر پرواز شما به روز بعد موکول شود، توقف شما در فرودگاه دوحه ۱۵ تا ۱۶ ساعت بیشتر طول خواهد کشید. 

 اگر قصد دارید با استفاده از ایرلاین قطر ایرویز از ایران به سمت کانادا پرواز کنید، کلاس های مختلف این پرواز امکانات خوبی را به شما ارائه خواهند داد. علی رغم امکاناتی که در این سفر دریافت می کنید، سفر شما مقرون به صرفه خواهد بود.

گاه نیز پرواز شما با سه توقف انجام خواهد شد. به این صورت که پس از یک وقفه در فرودگاه قطر باید به سمت فرودگاه لاگواردیا واقع در نیویورک پرواز کنید و پس از یک پرواز 10 تا ۱۴ ساعته برای رسیدن به خاک قاره آمریکا، یک پرواز کوتاه نیز به تورنتو داشته باشید. پرواز از آمریکا تا کانادا حدود دو ساعت خواهد بود.

پرواز به کانادا با هواپیمایی امارات

در صورتی که برای سفر به کانادا شرکت هواپیمایی امارات را انتخاب کنید، توقف شما در فرودگاه دبی خواهد بود. خوشبختانه نیازی به دریافت ویزای امارات نخواهید داشت و می توانید در مدت توقف خود در دبی از جاذبه های فرودگاه دبی لذت ببرید. هواپیمایی امارات یکی از بزرگترین و باکیفیت ترین ایرلاین های جهان است که طی سال های اخیر شهرت بسیاری پیدا کرده است و شما قطعاً سفر راحتی را با این شرکت خواهید داشت. 

مسافرت به کانادا با هواپیمایی آسترین: یکی از بهترین پروازها به کانادا 2023، سفر با هواپیمایی آسترین است. تنوع غذایی، ناوگان بزرگ هواپیمایی، امکانات مخصوص سالمندان و کودکان این هواپیمایی را به یکی از بهترین ایرلاین های جهان تبدیل کرده است. بنابراین برای سفرهای طولانی مدت می توانید روی این پرواز حساب کنید.

 صندلی های راحت در همه کلاس های پرواز آسترین، باعث می شود که کمترین خستگی را در سفر طولانی خود داشته باشید. همچنین برنامه های سرگرم کننده متعددی در هواپیماهای این شرکت تدارک دیده شده که بسیار جالب هستند. علاوه بر این، باید به کادر پرواز مجرب و ارائه بلیت به دو صورت اینترنتی و حضوری اشاره کرد که کار شما را حسابی راحت خواهد کرد. 

اما نکته اساسی در خصوص هواپیمایی آسترین پرواز با پیشرفته ترین و بروزترین هواپیماها نیست، بلکه امتیاز اصلی آن در ارائه اینترنت پرواز است. این موضوع باعث شده که آسترین ایرلاین به کسانی که در پی یافتن بهترین ایرلاین برای سفرهای طولانی مدت هستند توصیه شود.

پرواز به کانادا

از ایران تا کانادا با ایرلاین لوفتهانزا

این ایرلاین متعلق به کشور آلمان است و یکی از پرطرفدارترین شرکت های هواپیمایی در جهان نیز محسوب می شود. با استفاده از ایرلاین لوفتهانزا می توانید سفر امنی به کانادا داشته باشید. خوبی این شرکت این است که آپشن های متعددی با توقف های مختلف به شما ارائه می دهد.

اگر به دنبال پرواز به سمت کانادا تنها با یک توقف هستید، توصیه می شود که از هواپیمایی لوفتهانزا استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که پروازهای با یک توقف از ایران به کانادا با این شرکت، تنها از شهرهای تهران و ونکوور انجام می گیرد.

در پرواز خود با این ایرلاین پس از یک توقف در فرودگاه فرانکفورت به سمت فرودگاه های تورنتو، مونترال و یا وکنوور حرکت خواهید کرد. بلیت های این شرکت بسیار مقرون به صرفه هستند و خدمات خوبی نیز ارائه می دهند. در حال حاضر لوفتهانزا یکی از پرطرفدارترین خطوط هواپیمایی به سمت کانادا برای ایرانیان است. 

پرواز به کانادا با ترکیش ایرلاین

برای رسیدن به کانادا با استفاده از شرکت هواپیمای ترکیش ایرلاین به احتمال زیاد باید در فرودگاه استانبول به مدت ۴ ساعت منتظر بمانید. سپس از این فرودگاه به سمت تورنتو حرکت کنید. به طور تقریبی مدت زمان پرواز شما ۱۸ ساعت و 30 دقیقه خواهد بود. البته اگر تعداد توقف های پرواز شما بیشتر از یکی باشد، این زمان افزایش پیدا خواهد کرد. 

این ایرلاین در حال حاضر سفرهای متعددی به اقصی نقاط جهان دارد و خدماتی که ارائه می دهد آن را به یکی از بهترین ایرلاین های جهان تبدیل کرده است. هواپیماهای قاره پیمای این شرکت از به روزترین و مدرن ترین هواپیماهای جهان محسوب می شوند و در آن ها بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها به مسافران ارائه می شود.

بهترین پروازهای با چند توقف از ایران به کانادا

اگرچه پرواز با چند توقف مورد پسند بسیاری از مسافران نیست، با این حال برخی نیز ترجیح می دهند برای جلوگیری از خستگی طولانی شدن پرواز یا جت لگ ها از پروازهای این چنینی استفاده کنند. همچنین تعداد پروازهایی که یک توقف دارند، اندک است. بنابراین اغلب افراد مجبور هستند برای سفر به کانادا در دو تا سه کشور واسطه توقف کنند. در ادامه برخی از بهترین پروازهای با چند توقف به کانادا معرفی شده اند.

ایران کانادا

 پروازهای با چند توقف از تهران به ونکوور

شما می توانید با استفاده از ترکیش ایرلاین از تهران به استانبول حرکت کنید. سپس از ترکیه به زوریخ پرواز کنید.سپس در این مقصد پرواز خود را عوض کرده و با هواپیمایی ال کانادا از زوریخ به ونکوور پرواز کنید.

 همچنین شما می توانید با هواپیمایی امارات از تهران به دبی سفر کنید و از دبی با همین هواپیمایی به لندن پرواز کنید. سپس با تعویض پرواز خود به وست جت، از لندن به ونکوور بروید. 

برای رسیدن به ونکوور با چند پرواز همچنین می توانید با قطر ایرویز از تهران به دوحه بروید و سپس با همین هواپیمایی از دوحه به مونیخ پرواز کنید. در مونیخ می توانید با تغییر ایرلاین خود به لوفتهانزا به ونکوور بروید. 

پروازهای با چند توقف از تهران به تورنتو: یکی از پروازهای مقرون به صرفه برای شما سفر با هواپیمایی پگاسوس است. شما می توانید با این شرکت از تهران به استانبول بروید و سپس از استانبول به سمت رم پرواز کنید. در آخر می توانید با ایرلاین آلیتالیا از روم به ونکوور حرکت کنید.

برای سفر به تورنتو از تهران همچنین می توانید از هواپیمایی آسترین نیز استفاده کنید. به این صورت که از تهران به وین پرواز کنید و سپس از وین به مونترال بروید. در آخر می توانید با همین ایرلاین خود را از مونترال به تورنتو برسانید.

برای رفتن به تورنتو می توانید از شرکت هواپیمایی عمان ایر نیز استفاده کنید. به این صورت که ابتدا از تهران به مسقط بروید و سپس از مسقط به لندن پرواز کنید و از لندن با تغییر ایرلاین خود به ایرکانادا به تورنتو سفر کنید. همچنین می توانید با هواپیمایی اطلس گلوبال از تهران به استانبول رفته و سپس با همین شرکت به آمستردام پرواز کنید. سپس با تغییر پرواز خود به ایرلاین کی ال ام از آمستردام به تورنتو بروید.

یکی دیگر از سفرهای با چند توقف از تهران به کانادا به این صورت انجام می شود که ابتدا با هواپیمایی ترکیش از تهران به استانبول رفته و سپس از استانبول به پراگ پرواز کنید و در آخر با پروازهای ایرکانادا خود را از پراگ به تورنتو برسانید. 

همچنین می توانید با پروازهای قطر ایرویز از تهران به دوحه رفته و سپس از دوحه به سمت مونیخ پرواز کنید و با تغییر ایرلاین خود به لوفتهانزا از مونیخ به تورنتو بروید.

پروار کانادا

پروازهای با چند توقف از تهران به مونترال

برای رفتن به مونترال از مبدأ تهران می توانید با هواپیمایی ترکیش ایر از تهران به استانبول بروید و سپس از این فرودگاه با هواپیمایی لوفتهانزا به فرانکفورت پرواز کنید. در آخر می توانید با تغییر پرواز خود به ایرکانادا از فرانکفورت به مونترال بروید.

همچنین می توانید با ایرلاین ایرفلوت از تهران به مسکو پرواز کرده و از مسکو به فرودگاه پاریس بروید. در آخر می توانید با تغییر ایرلاین خود به ایرفرانس، از پاریس به مونترال سفر کنید. 

راه دیگر این است که ابتدا با هواپیمایی ایران ایر از سمت تهران به لندن پرواز کنید و با تغییر پرواز خود با هواپیمایی ترکیش ایر به مونترال پرواز کنید. 

یک راه دیگر برای رسیدن به مونترال این است که با استفاده از خط ترکیش ایر از تهران به استانبول رفته و از آنجا با آلیتالیا به رم سفر کنید و در آخر خود را به مونترال برسانید. البته شما می توانید با استفاده ایرلاین آلیتالیا مستقیم از تهران به رم سفر کرده و با یک توقف کمتر به مونترال بروید.

همچنین می توانید با پرواز ایر ترنزت از تهران به استانبول پرواز کرده و از استانبول با همین هواپیمایی به مونترال سفر کنید. این شرکت ارزان ترین قیمت را بین همه شرکت های هواپیمایی دارد و هدف آن فراهم کردن سفرهای ارزان به مقاصد توریستی مختلف دنیاست.

مقدار بار مجاز در پروازهای کانادا 

به طور میانگین در اغلب پروازها شما می توانید 23 کیلوگرم بار مجاز در قسمت بار و 7 کیلوگرم بار در قسمت کابین داشته باشید. البته در بعضی از کلاس ها برخی از پروازها مانند پگاسوس نمی توانید بار زیادی را به بخش کابین ببرید. در برخی از پروازها نیز مقدار بار مجاز 30 کیلوگرم است. البته در برخی از بلیت های فرست کلاس میزان بار به 40 کیلوگرم نیز می رسد.

مقدار بار مجاز

نکات مهم قبل از پرواز به سمت کانادا 

قبل از اینکه بلیت مد نظر خود را خریداری کنید لازم است بهترین پروازها از مقصد ایران به کانادا را شناسایی کنید. سپس بررسی کنید که کدام ایرلاین ها در محدوده زمانی مد نظر شما از ایران به کانادا پرواز دارند. با مراجعه به سایت های فروش بلیت می توانید بهترین قیمت و ساعت پرواز را به دست آوری یا با مشاوره گرفتن از آژانس های هواپیمایی نسبت به خرید بلیت خود اقدام کنید.

بعد از خرید بلیت خود باید همه قوانین مورد نظر را نسبت به مقدار بار مجاز، ورود وسایل غیر مجاز، اظهارنامه های مالی و مواردی مانند آن بررسی کنید. گاهی با عدم رعایت قوانین ساده ای ممکن است به شدت مجازات شوید یا مجبور به پرداخت جریمه گردید. گاهی نیز شدت مجازات مربوطه ممکن است به اندازه ای باشد که از ورود به خاک کانادا برای همیشه منع شوید. 

در هنگام خرید بلیت به مقاصد واسط اروپایی توجه کنید زیرا ممکن است نیاز به ویزای ترانزیت داشته باشید. در صورتی که اقامت کشور کانادا را داشته باشید می توانید از طریق هواپیمایی ترکیش ایر از کانکشن های اروپایی استفاده کنید. خوشبختانه برای استفاده از پروازهای لوفتهانزا و آسترین نیز ویزای کانادا کفایت می کند و مشکلی برای توقف در فرودگاه های ناحیه شنگن ندارید. 

در کل بهتر است فرودگاه هایی را انتخاب کنید که پرواز ترانزیت اول شما از استانبول باشد. پروازهایی مانند ماهان، اطلس جت و آسمان، پروازهای مختلفی به این کشور دارند که با استفاده از آن ها می توانید در هزینه های نهایی خود نیز صرفه جویی کنید. البته در نظر داشته باشید که برای خرید بلیت استانبول تا مونترال باید کردیت کارت داشته باشید یا از خدمات آژانس های هواپیمایی خاصی که این کار را انجام می دهند، استفاده کنید.

در روز سفر خود بهتر است حداقل ۳ تا ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. اغلب مراحل صدور کارت پرواز و تحویل بارها چند ساعت طول می کشد. از سوی دیگر فرودگاه های بین المللی خارج از شهرها قرار دارند و ممکن است در ترافیک بمانید. بنابراین منطقی است در شرایطی که هزینه زیادی را بابت بلیت و سایر مراحل پرواز خود پرداخت کرده اید، از آن جا نمانید.

در صورتی که می خواهید حیوان خانوادگی خود را به همراه ببرید، باید همه ضوابط و مقررات کشور کانادا و حتی کشور ترانزیت را رعایت کنید. همچنین لازم است مدارک خاصی همچون گذرنامه برای حیوان خود فراهم سازید.

افراد زیر ۱۸ سال برای سفر تنهایی به این کشور باید اجازه والدین و سرپرست قانونی خود را داشته باشند. فراموش نکنید که در برخی ایرلاین ها اجازه سفر بدون والدین به افراد زیر سن قانونی داده نمی شود. همچین در نظر داشته باشید که اگرچه اکثر شرکت های هواپیمایی امکاناتی را برای سالمندان یا استفاده از امکانات ویژه ارائه می دهند اما باید قبل از پرواز درخواست خود را اعلام کنید. 

در نظر داشته باشید که وزن چمدان شما نباید از مقدار بار مجاز بیشتر باشد. بنابراین بد نیست قبل از اینکه به فرودگاه وارد شوید چمدان های خود را وزن کنید و تا حد ممکن آن ها را به وزن مجاز برسانید. در غیر این صورت باید هزینه بیشتری را بابت اضافه بار خود بپردازید.

نمی توان مشکل اضافه بار را با بردن وسایل خود به داخل کابین پرواز حل کرد. فراموش نکنید که برای بردن ساک های دستی کوچک به داخل کابین پرواز نیز با محدودیت مواجه هستید. هنگام ورود به هواپیما وزن ساک دستی شما نباید بیشتر از ۸ کیلوگرم باشد.

مقدار بار مجاز

وسایل غیر مجاز هنگام ورود به کانادا 

مانند اغلب کشورهای دیگر ورود انواع سلاح گرم و سرد به کانادا ممنوع است. همچنین شما نمی توانید هیچ مواد منفجره، اشتعال زا و از همه مهم تر مواد مخدر را با خود همراه داشته باشید. کانادا قوانین و بازرسی های سختگیرانه ای نسبت به حمل این وسایل و مواد دارد و در صورت مواجهه افسر کانادایی با هر یک از این وسایل فوراً دیپورت خواهید شد.

همراه داشتن گوشت، مواد لبنی، میوه و سبزیجات مانند سیب به دلیل جلوگیری از انتقال بیماری های گیاهی و قارچی به داخل هواپیما ممنوع است. حتی اگر این مواد در داخل هواپیما به شما داده شده باشند، نباید آن ها را خارج کنید. در غیر این صورت نه تنها این مواد از شما گرفته خواهند شد بلکه حتی لازم است جریمه ای هم بابت همراه داشتن آن ها بپردازید.

همراه داشتن هر گونه گیاه، گِل، خاک و بذر نیز هنگام ورود به خاک کانادا ممنوع است. همچنین شما نمی توانید قطعات بدن حیوانات و محصولات ساخته شده از پوست، پر، استخوان، خز و عاج را همراه خود داشته باشید.

از دیگر وسایل ممنوع می توان به اقلام فرهنگی مانند اشیای آنتیک یا آثار باستانی اشاره کرد. البته حمل اشیای خانوادگی و عتیقه هایی که حکم قاچاق ندارند، مشکلی ایجاد نمی کند.

همراه داشتن بیش از ۲۰۰ نخ سیگار برای افراد بالای 18 (در برخی استان ها بالای 19 سال) ممنوع است. افراد زیر سن قانونی نباید هیچ سیگار یا ماده مخدر دیگری با خود همراه داشته باشند. اگر بیش از 200 نخ سیگار همراه خود داشته باشید باید برای آن مالیات بپردازید.

همچنین همراه داشتن بیش از یک و نیم لیتر مواد الکلی یا ۱.۱۴ لیتر مواد تجاری الکلی هم ممنوع است. این مورد نیز شامل مالیات می شود و هنگام ورود بیش از این مقدار باید اظهارنامه مالیاتی پر کنید.

نکات مهم در فرودگاه ترانزیت هنگام پرواز به کانادا

در قدم اول بهتر است پرواز دوم خود را به گونه ای تنظیم کنید که مدت زمان کافی برای تعویض هواپیما و گذر از چک امنیتی را داشته باشید. گاهی فاصله دو گیت به اندازه ای است که در صورت لحاظ نکردن این مورد به مشکل برمی خورید. 

برخی مواقع ممکن است در کشور دوم چمدان های خود را تحویل بگیرید و لازم باشد که مجدد برای پرواز سوم چمدان خود را تحویل قسمت بار دهید. در این صورت لحاظ کردن فاصله زمانی بیشتر برای دو پرواز خیالتان را از بابت زمان بندی راحت خواهد کرد.

مهم ترین نکته هنگام توقف در فرودگاه ترانزیت این است که فراموش نکنید به هیچ عنوان نمی توانید در مقصد میانجی از فرودگاه خارج شده یا توقف طولانی داشته باشید.

با توجه به اینکه مدت زمان حضور شما در فرودگاه ترانزیت اندک است، بهتر است از همان ابتدا کارت پرواز خود به مقصد کانادا را دریافت کنید. سپس می توانید با در نظر داشتن محدوده زمانی خود در محوطه فرودگاه به گشت و گذار بپردازید.

با توجه به اعتبار بالای ویزای کانادا مشکلی برای توقف شما در حوزه شینگن وجود نخواهد داشت. اما اگر مجبور باشید که بیش از یک توقف در حوزه شینگن داشته باشید، باید ویزای شینگن را نیز دریافت کنید. همچنین اگر با ایرلاین امارات سفر می کنید نیازی نیست که ویزای دبی را دریافت کنید. طبق قوانین این کشور ایرانی ها می توانند بدون ویزا در این فرودگاه توقف کنند.

کانادا

نکات مهم بعد از رسیدن به خاک کانادا 

در داخل هواپیما و در فرودگاه مقصد کانادا، به شما یک اظهاریه گمرکی ارائه می شود که باید آن را پر کنید. در این کارت اظهاریه، از شما در خصوص لوازم همراهتان یعنی لوازم برقی، وسایل با ارزش، داروها و غیره سوالاتی پرسیده شده است. بهتر است با صداقت این کارت را پر کنید و به هیچ عنوان دروغ نگویید.

همچنین بهتر است هنگام رسیدن به فرودگاه مقصد گذرنامه ها، برگه تأییدیه ویزا، اظهارنامه گمرکی، برگه مربوط به حساب بانکی را همراه خود داشته باشید تا بدون فوت وقت مراحل ورود به خاک کانادا را طی کنید.

سخن پایانی

هر یک از ایرلاین ها برای سفر به کانادا، خدمات مختلفی را به لحاظ قیمت و محل توقف، زمان انتظار و امکانات ارائه می دهند. در حال حاضر برای پرواز از ایران به کانادا می توانید از شرکت های هوایی لوفتهانزا، ترکیش ایرلاین، کی ام ال، قطر ایرویز، اتحاد، ایر کانادا، ایران ایر، امارات، بریتیش ایرویز، بروکسل، اطلس گلوبال، ایرفرانس، اوکراین ایرلاینز، ایرلاین بین المللی سوئیس و آسترین ایرلاین استفاده کنید. 

از میان پروازهای نام برده شده، ایرلاین های لوفتهانزا، قطر ایرویز، امارات و ترکیش ایرلاین پروازهایی با حداقل دو توقف از سمت فرودگاه امام خمینی تهران به شهرهای مختلف کانادا ارائه می دهند. این پروازها بسیار در میان ایرانیان محبوب هستند و علاوه بر قیمت مناسب خدمات خوبی نیز ارائه می دهند.

در بیشتر اوقات لازم است که بیش از یک پرواز ترانزیت داشته باشید. پروازهای شما گاهی با ۲ یا ۳ و حتی ۴ توقف انجام خواهد شد. برای رسیدن به این کشور معمولاً ۱۶ تا ۲۰ ساعت در سفر خواهید بود. در این مقاله بهترین پروازها به کانادا در سال 2023 را معرفی کردیم. با توجه به طولانی بودن این زمان منطقی ترین کار این است که مناسب ترین پرواز به لحاظ هزینه ها و کیفیت را انتخاب و بلیت پرواز خود را خریداری کنید. 

اپیزود ۳-۱ :دور اروپا با پژو ۲۰۷ در ۸۰ روز - بخش اول یونان سفرنامه مالدیو | سفری جالب و البته متفاوت الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد