دیدنی های قاره اروپا

دیدنی های قاره اروپا

دیدنی های قاره اروپا فراوانند. این قاره زیبا هم از نظر زیبایی های طبیعی هم معماری و هم جاذبه های گردشگری یکی از زیباترین قاره های جهان است.

لیست دیدنی های این قاره بسیار مفصل است اما اگر دوست دارید با تعدادی از مهمترین دیدنی های قاره اروپا آشنا شوید این مطلب سایت بنیامین مارکو را تا انتها بخوانید.

 

کولوسئوم در ایتالیا

اگر قرار باشد در مورد مشهورترین جاذبه ایتالیا صحبت کنیم، بدون شک کولوسئوم نخستین نامیست که به ذهن بسیاری می رسد. این بنای بیضی شکل که با نام آمفی تئاتر فلاویا نیز شناخته شده، در مرکز رم واقع شده و در دوره فرمانروایی سه امپراتور در دوره خاندان فلاویا ساخته شده است. این را هم باید بدانید که ساخت این آمفی تئاتر در سال 72 پس از میلاد آغاز شده و تغییرات نهایی نیز در حدود سال 96 پس از میلاد به پایان رسیده است.

کولوسیوم محل برگزاری جشن های امپراتور و مردم رم بود. در طی این جشنها که هر بار ۱۰۰ روز به درازا می‌کشید حیوانات درنده را به جان بردگان و گلادیاتورها می‌انداختند و یا گلادیاتورها که برده بودند و امید به زندگی آن‌ها به سختی به ۲۲ سالگی می‌رسید، را مجبور به کشتن یکدیگر می‌کردند. امپراتور و مردم رم نیز شاهد این کشتار بودند و از آن لذت می‌بردند. در طی هر دوره از این جشن‌ها حدود ۵ هزار برده وگلادیوتور به قتل می‌رسیدند. در روزهایی که جشن برقرار نبود، محکومان به مرگ را جلوی حیوانات درنده می‌انداختند تا زنده زنده خورده شوند.

سنت بید پیشگویی کرده بود که: تا زمانی که کولوسئوم استوار است رم نیز استوار است، آنگاه که کولوسئوم سقوط کند روم نیز سقوط خواهد کرد، آنگاه که روم سقوط کند، دنیا هم سقوط خواهد کرد.

 

برج ایفل در فرانسه

بی تردید برج ایفل یکی از شناخته شده ترین چشم اندازهای دیدنی در جهان و نماد فرهنگی فرانسه به شمار می آید. نام این برج از گوستاو ایفل گرفته شده؛ مهندسی که شرکت او کار طراحی و ساخت این برج را بین سال های 1887 و 1889 بر عهده گرفت. برج ایفل در فضای سبز وسیعی به نام چمپ دِ مارس در پاریس واقع شده است. این برج در سه سطح و 81 طبقه بنا شده و رستوران های آن نیز در سطوح اول و دوم قرار گرفته است. ضمن این که ایفل بلندترین بنای پاریس و زمانی نیز بلندترین بنای جهان بود اما در سال 1930 و پس از بنا شدن ساختمان چریسلر در نیویورک، این عنوان را از دست داد. جالب است بدانید که ایفل سالانه 6.9 میلیون بازدید کننده را به خود جلب می کند و از این رو، پر بازدید ترین بنای یادبود جهان به شمار می رود.

بلندی برج ایفل با در نظر گرفتن آنتن تلویزیونی ۲۴ متری بر فراز آن ۳۵ متر و وزن تقریبی آن ۷۸۰۰ تن است. ۱۶۹۵ پله تا بالاترین نقطه برج ادامه دارند که البته پله‌های طبقه دوم به بالاترین نقطه برج به روی بازدیدکنندگان بسته است. ساختار این سازه به شکل باز و بدون طبقه‌های میانی (به جز دو سطح) است. یک سمت آن رودخانه سن و سمت دیگر البته کمی دورتر بنای گنبددار و زرینی دیده می‌شود که عمارت لزنولید نام دارد و مقبره ناپلئون آنجاست.

 

موزه ونگوگ در آمستردام

وینسنت ون گوگ یکی از مشهورترین هنرمندانیست که بیش از هر هنرمند دیگری در جهان مورد مطالعه قرار گرفته است. موزه ونگوگ نیز تقریباً به طور کامل به این هنرمند اختصاص یافته، هر چند که شامل آثاری از هم‌عصران او در آمستردام نیز می شود. این موزه که در جنوب آمستردام و در مکانی به نام میدان موزه واقع شده، موزه های دیگری چون Concertbouw، Rijksmuseum و Stedelijk Museum را در خود جای داده است. موزه ون گوگ در ۲ ژوئن ۱۹۷۳ افتتاح شده است. طراحان ساختمان آن، گریت ریتفلد و کیشو کوروکاوا هستند. در سال ۲۰۱۵، این موزه بیش از 9 میلیون بازدید داشت که آن را دومین موزه پربازدید هلند و سی و یکمین موزه پربازدید جهان کرده است.

 

رشته کوه های آلپ

رشته کوه های آلپ یکی از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های طبیعی اروپا بوده و سالانه میلیون ها گردشگر را به خود می خوانند. این رشته کوه ها که در 8 کشور فرانسه، ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، اسلوونی، آلمان، موناکو و اتریش امتداد دارند؛ بر روی صفحات تکتونیکی اوراسیا و آفریقا و بیش از ده میلیون سال پیش شکل گرفته اند. برخی از بلندترین و مشهورترین قله های آلپ عبارتند از مونت بلانک و ماترهورن.

کوه‌های آلپ تا ۹۰ درصد از آب را برای ناحیه پست اروپا، به خصوص ناحیه خشک و در طول ماه‌های تابستان تأمین می کنند. شهرهایی مثل میلان به ۸۰ درصد آب روان آب آلپ وابسته هستند.

 

ساگرادا فامیلیا در اسپانیا

اگر شانس دیدار از بارسلون در اسپانیا به شما روی آورده، بازدید از بنای ساگرادا فامیلیا را فراموش نکنید. ساگرادا یک کلیسای نیمه تمام است که مشرف بر ساختمان های بلند بارسلون است.

این کلیسای کاتولیک از سال ۱۸۸۲ میلادی در حال ساخت بوده و با توجه به آن که هزینه ساخت ساگرادا فامیلیا از میان کمک‌های مردمی تأمین می‌شود و روند ساخت آن به دلایل مختلفی از جمله جنگ‌های نظامی اسپانیا تا به حال به کندی پیش رفته است؛ پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۶ نیز ساخت آن تمام نشود.

 

موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس یکی از مکان های مورد علاقه و تحسین عاشقان هنر، تاریخ و فرهنگ و نیز یکی از جاذبه های توریستی برتر پاریس است. لوور یک بنای تاریخی در پاریس و بزرگ ترین موزه هنری جهان نیز هست. تعجبی ندارد که در سال 2016 میزبان بیش از 7.5 میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان بوده و پر بازدیدترین موزه جهان نیز لقب گرفته است. آنچه باید در مورد موزه لوور بدانید این است که نزدیک به 38 هزار اثر هنری از دوران پیش از تاریخ گرفته تا قرن حاضر در آن جای گرفته است.

ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود که در آن آثار باارزش هنری نگهداری می‌شد (به عنوان موزه سلطنتی) پس از انقلاب کبیر، در سال ۱۷۸۹ موزه و آثار موجود به مردم فرانسه اهدا شد و در سال ۱۷۹۳ تبدیل به موزه ملی فرانسه شد.

 

آکروپولیس یونان

یونان کشوریست که ریشه در تاریخ داشته و مهد رخدادهای تاریخی مهم بوده است. این ارگ تاریخی درست در بیرون آتن و روی یک تپه سنگی مشرف به شهر قرار گرفته و ویرانه های چندین بنای باستانی مهم را در خود جای داده که اهمیت تاریخی و معماری دارند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که این مکان از هزاره چهارم پیش از میلاد قابل سکونت بوده است. ویرانه های مهم این بنا نیز شامل پارتنون، معبد آتنا، معبد پروپیلایا و معبد آرتمیس می شود.

بخش اعظم این بنا در سال‌های ۴۶۱ تا ۴۲۹ پیش از میلاد، در زمان فرمانروایی پریکلس و هم‌زمان با روزهای شکوفایی فکری و هنری آتن، روی بخش آهکی تخت آتن ساخته شد. پس از آن و در دوره‌های مختلف بعضی از بناهای آکروپلیس به شکل قصرهای فلورانسی، مسجدهای اسلامی و حرم‌های ترکی تغییر شکل دادند. این مکان طعم تلخ جنگ را نیز چشیده است: هنگامی که سربازهای بریتانیایی در سال ۱۹۴۴ سلاح‌های خود را در میان ستون‌های پارتنون مستقر کردند. امروزه معبد ارختنوم با تلاش‌های فراوان بخش حفاظت منابع طبیعی به شکل کامل بازسازی شده است و بازسازی پارتنون و پیش دروازه در آخرین مراحل خود به سر می‌برد. حتی با وجود این که بازسازی آکروپلیس تقریباً رو به اتمام است، این شهر قدیمی همچنان یاد خدایان و اساطیری را که روزی پرستیده می‌شدند برای شما زنده خواهد کرد.

 

برج کج پیزا

برج کج پیزا یکی از نمادین ترین بناهای جهان است. این روایت تاریخی در مورد پیزا وجود دارد که اشتباه مهندسان و معماران در طراحی بنا موجب شده تا این برج کج از آب در آید. تقریباً تمام آنهایی که از پیزا در ایتالیا دیدن می کنند، علاقه خاصی دارند که عکس های خود را درست در جلوی این برج بگیرند.

از ۷ ژانویه ۱۹۹۰ به دلیل افزایش خطر ریزش، از بازدید گردشگران از برج پیزا جلوگیری شد؛ زیرا در آن سال، برج پیزا بیش از پیش منحرف شده و به ۴/۵ متر و ۵/۵ درجه رسید. پس از ۱۲ سال و کمی راست سازی برج از ۱۵ دسامبر ۲۰۰۱ بار دیگر دیدار از این برج آزاد شد.

بر پایه یک افسانه گالیلئو گالیله که خود نیز یک پیزایی بود، آزمایش‌هایش در مورد سقوط آزاد را در طبقات بالای این برج انجام داده است.

برپایه گفته‌های ناموثق منشی گالیله وینچنزو ویویانی در ۱۷۷۷ (میلادی)، او ۲ گلوله با جرم‌های متفاوت را از بالای این برج به‌طور همزمان رها کرد تا این نظریه که سرعت سقوط اجسام از جرمشان مستقل است را ثابت کند.

 

استون هنج در ویلت شایر بریتانیا

استون هنج بنایی متعلق به دوره پیش از تاریخ و یکی از عجیب ترین جاذبه های اروپاست که در منطقه ای بین سالزبوری و آمزبوری در ویلتشایر بریتانیا تشکیل شده است. استون هنج از چندین سازه سنگی ایستاده تشکیل شده که هر کدام نزدیک به 25 تن وزن و 3 متر ارتفاع دارند. شواهد تاریخی حاکی از آنست که این نماد فرهنگی بریتانیا بین سال های 3000 و 2000 پیش از میلاد ساخته شده باشد.

جیمز یکم، پادشاه انگلستان که خود را مطلع از دستاوردها علمی روز می‌دانست، دستور نخستین کاوش باستان‌شناسی در استون‌ هنج را صادر کرد. جیمز پس از بازدید از استون ‌هنج در سال ۱۶۲۰، تلاش کرد قطعه زمین حریم آن را بخرد ولی مالک حاضر به فروش نشد. جرج باکینگهام، مقرب دربار جیمز که خود جویای گنج بود به دستور جیمز گودالی بزرگ در میانه استون‌ هنج حفاری کرد و از آن اشیایی خارج کرد که امروزه مفقودند.

کاربرد استون ‌هنج برای سده‌ها محل مناقشه باستان‌شناسان، عتیقه‌شناسان، معماران، شاعران و دانشمندان بوده است و هنوز درباره آن نظریاتی نو ارائه می‌شود.

 

اپیزود ۲۳: چرا سفر می‌کنیم؟ بلژیک سفرنامه برزیل الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد