مهارت های جهانگردی

مهارت هایی برای جهانگردی!

امتیاز این مطلب : 5

سفر چیزی است که فقط با تجربه می توانید یاد بگیرید. هر چه بیشتر سفر کنید، بیشتر تجربه کسب می کنید و یاد می گیرید. اگر تازه وارد دنیای سفر کردن شده اید، به احتمال زیاد در ابتدا اشتباهات زیادی مرتکب خواهید شد و این اشکالی ندارد. با گذشت زمان، تمام کارهایی که باید انجام دهید و همه چیزهایی که باید هنگام برنامه ریزی برای سفر مد نظر داشته باشید را خواهید دانست. ما در این مطلب برای آنهایی که می خواهند وارد دنیای سفر و گردشگری شوند و یا به تازگی به این جمع افراد پیوسته اند تمام تکنیک هایی که برای جهانگردی باید بدانید را خواهیم گفت. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مکان ها و نقاط فتوژنیک را با استفاده از اینستاگرام پیدا کنید

اینستاگرام یکی از محبوب ترین برنامه‌ های رسانه اجتماعی است که اگر می‌ خواهید از بهترین مکان های شهر بازدید کنید، می‌ توانید به آن متوسل شوید.

قبل از این که قصد سفر به هر مقصدی را داشته باشید، حتماً اینستاگرام را برای دیدن همه مکان هایی که باید در آن شهر بازدید کنید، بررسی کنید. هر شهر در هر کشوری دارای نقاط توریستی خاصی است که باید حتماً ببینید، از جمله مکان های مذهبی، موزه ها یا حتی مناظر پر از زیبایی های طبیعی که باید از آنها دیدن کنید. اینستاگرام می تواند به عنوان نقطه شروع برای تعیین مکان هایی که لزوماً باید به برنامه سفر خود اضافه کنید بسیار مفید باشد.

عبارات رایج زبان محلی را یاد بگیرید

اگر کمی از زبان محلی اطلاعات داشته باشید، بازدید از یک مکان جدید همیشه آسان تر خواهد بود.

این بدان معنا نیست که شما باید هفته ها را صرف یادگیری زبان جدید کنید. این به سادگی به این معنی است که می توانید هر هفته چند ساعت قبل از سفر خود وقت بگذارید و عبارات رایج به زبان محلی را یاد بگیرید که در هنگام حضور در کشور خارجی به شما کمک می کند.

این عبارات عبارتند از متاسفم ، سلام، متشکرم و هر چیز دیگری که احساس می کنید برای انجام سفرتان ضروری است.

جهانگردی

یک کتاب تاریخی درباره مکانی که بازدید می کنید بخوانید

دانش بیشتر هرگز به کسی آسیب نمی رساند. هم به خاطر کنجکاوی خود و هم برای اهداف کارآمدی، سعی کنید از هر کجا که قصد بازدید از آن را دارید یک کتاب تاریخی در دست بگیرید و اقدام به خواندن آن کنید. هرجایی که تصمیم به سفر بگیرید به احتمال زیاد تاریخ و میراث غنی خواهد داشت و خواندن برخی از این موارد منطقی است تا از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

قبل از رفتن با آداب و رسوم محلی آشنا شوید

تنها اشتباهی که باید تا جایی که می ‌توانید در مکان جدید از آن اجتناب کنید، این است که از نظر فرهنگی نسبت به مردم محلی بی‌ احساس باشید یا به نوعی توهین آمیز رفتار کنید.

اگر به طور کامل از فرهنگ آنها بی اطلاع باشید، به احتمال زیاد مرتکب این اشتباه خواهید شد. به همین دلیل منطقی است که قبل از بازدید از یک مکان کمی در مورد سنت ها و آداب و رسوم آنجا مطالعه کنید تا آنها را بهتر بشناسید و ریسک انجام رفتارهای توهین آمیز را نداشته باشید.

از بردن بچه هایتان با خود نترسید

برخی از افراد از سفر با فرزندان خود می ترسند، به خصوص اگر فرزندانشان بسیار کوچک باشند. اگرچه سفر با کودکان نوپا یا حتی نوزادان ممکن است گاهی اوقات خسته کننده و حتی وحشتناک باشد، اما این دلیلی برای اجتناب از آن نیست.

در واقع، مسافرت به افزایش دانش کمک می کند و اگر کودک از سنین پایین تر به سفر وادار شود، آگاهی فرهنگی را از همان سنین حساس ایجاد می کند و این باعث می شود که در بزرگسالی آگاه، تحصیل کرده و بزرگ بین باشند.

واکسن بزنید

برخی از کشورها سیاست های سختگیرانه ای برای سفر دارند و تا زمانی که به درستی واکسینه نشده باشید به شما اجازه ورود به سرزمین خود را نمی دهند. دلیل این امر ساده است – آنها می خواهند از گسترش بیماری ها از کشوری به کشور دیگر جلوگیری کنند.

حتی اگر کشوری که وارد آن می شوید، از شما نخواسته که واکسن بزنید، همیشه ایده خوبی است که قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد کشوری دیگر خود را واکسینه کنید. چرا خود را مقابل خطر انتقال نوعی عفونت یا بیماری به سرزمین دیگر قرار دهید در حالی که می توانید به راحتی از آن اجتناب کنید؟

اجازه دهید خانواده و دوستان از برنامه های شما مطلع شوند

این شاید ساده ترین نکات سفر باشد و حتی بدون ذکر آن نیز قابل درک است. اگر هیچ دوست یا خانواده ای ندارید که با آنها در تماس باشید، همیشه ایده خوبی است که اقوام و دوستان نزدیک خود را در مورد برنامه سفر خود مطلع کنید.

این مهم است زیرا بازدید از یک مکان جدید همیشه خطرناک است، و خوب است بدانید که در صورت نیاز به کمک یا مواجهه با شرایط اضطراری، فردی دقیقاً می ‌داند که شما کجا هستید.

اگر قصد دارید در طول سفر از کسی دیدن کنید یا خانه کسی بمانید، برای او هدیه بگیرید

درک این موضوع نباید خیلی سخت باشد. این فقط یک رسم رایج است که اگر قصد دارید در طول سفر با کسی زندگی کنید، یا حتی فقط از او دیدن کنید، باید قبل از سفر برای او هدیه بخرید.

بهتر است این کار را تا آخرین لحظه که هرج و مرج و عجله دارید، موکول نکنید. این هدایا را حداقل دو هفته قبل از تاریخ سفر خود بخرید تا از هر گونه نگرانی لحظه آخری جلوگیری کنید.

جهانگردی

برای سفر بدهکار نشوید و بیش از توان خود خرج نکنید

سفر می تواند بسیار گران باشد. هزینه های واقعی که متحمل می شوید بستگی به این دارد که کجا و برای چه مدت سفر می کنید. این هرگز ایده خوبی نیست که پس از سفر آنقدر هزینه کنید که بدهکار شوید. اگر توانایی پرداخت هزینه اقامت در هتل های لوکس را ندارید، آنها را در برنامه سفر خود قرار ندهید.

به همان اندازه که سفر می تواند سرگرم کننده باشد، اگر ماه ها پس از سفر نتوانید از پس تهیه مایحتاج اولیه خود برآیید، چندان سرگرم کننده نخواهد بود و احتمالاً دچار عذاب وجدان می شوید.

در مورد مقصد خود تحقیق کنید

قبل از این که چمدان های خود را ببندید و پروازهای خود را رزرو کنید، مهم است که در مورد مقصد خود تحقیق کنید. این به شما کمک می ‌کند فرهنگ، آداب و رسوم و هنجارهای مکانی را که بازدید می کنید بهتر بشناسید و اطمینان حاصل کنید که برای آنچه انتظار دارید آماده هستید.

برخی از مواردی که ممکن است بخواهید درباره آنها تحقیق کنید عبارتند از آب و هوا، قوانین و مقررات محلی، هزینه زندگی و هزینه های مشترک و هرگونه نگرانی بالقوه سلامت یا ایمنی.

این به شما کمک می ‌کند تا برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، و همچنین بدانید زمانی که آنجا هستید، چه فعالیت ها یا مناظری را می خواهید ببینید.

انعطاف پذیر باشید و بیش از حد برنامه ریزی نکنید

سفر به هر نقطه به درجه خاصی از انعطاف پذیری نیاز دارد. این یک قانون اساسی زندگی است که همه چیز زمانی سرگرم کننده تر است که شما آن را با جزئیات کوچک برنامه ریزی نکنید.

در حالی که مهم است هنگام بازدید از یک مکان جدید سازماندهی شده و مسئولیت پذیر باشید، همیشه باید خودتان را برای اتفاقات پیش بینی نشده آماده کنید. اگر همه چیز دقیقاً همانطور که برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود، خیلی ناامید نشوید زیرا به احتمال زیاد بقیه سفر شما را خراب می کند.

برای پروازهای ارزان زودتر رزرو کنید

هنگامی که تصمیم خود را در مورد جایی که قصد سفر به آن دارید قطعی کردید، منطقی است که پروازهای خود را در اسرع وقت رزرو کنید.

می ‌توانید از یک آژانس مسافرتی کمک بگیرید، تورهایی را رزرو کنید، یا حتی کل سفر را خودتان برنامه‌ ریزی کنید، اما هر کاری که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که این روند را شروع کرده اید.

زمانی که پروازهای خود را از قبل رزرو می کنید، می توانید قیمت های بسیار پایین تری دریافت کنید که برای صرفه جویی در هزینه های شما مؤثر هستند.

جهانگردی

از امتیاز برای تخفیف و حتی سفر رایگان استفاده کنید

هنگامی که پروازهای مکرر داشته باشید، احتمالاً امتیاز ویژه ای دریافت خواهید کرد. هر چه امتیازهای بیشتری جمع آوری کنید، احتمال این که در پروازهای آینده خود تخفیف بگیرید بیشتر می شود. گاهی اوقات، زمانی که امتیاز کافی را جمع آوری کردید، حتی این امکان برای شما وجود دارد که کاملاً رایگان سفر کنید!

از هتل ها و اقامتگاه های گران قیمت اجتناب کنید، پول خود را صرف تجربه ها کنید نه برای خوابیدن

بله، سفر گران است. اما همیشه نباید اینطور باشد! راه‌ های بی‌ شماری وجود دارد که می‌ توانید در طول سفر با استفاده از ترفندهایی مانند انتخاب هتل های مقرون‌ به صرفه به جای هتل های لوکس و پنج ستاره، در هزینه خود صرفه‌ جویی کنید.

به یاد داشته باشید که تمام هدف سفر به دست آوردن تجربیات جدید است. اگر می خواهید راحت بخوابید، می توانید این کار را در خانه خود انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که وقتی سفر می کنید، به جای راحتی و استراحت، وقت خود را صرف کاوش و کشف مکان های جدید کنید.

در واقع، تمام هدف سفر این است که از منطقه امن خود خارج شوید!

آدرس هتل و شماره تلفن خود را یادداشت کنید

قبل از شروع سفر، لازم است از قبل کمی تحقیق کنید. شما باید دقیقاً بدانید که در کدام هتل ها اقامت خواهید داشت و کار هوشمندانه این است که شماره تماس و آدرس هر جایی را که قرار است اقامت کنید، یادداشت کنید.

این اطلاعات را مهم است که برای خود نگه دارید، و همچنین به یکی از اعضای نزدیک خانواده یا دوستانتان اطلاع دهید تا در مواقع ضروری با شما تماس بگیرند.

پول نقد و کارت اعتباری اضافی را با خود ببرید

به یاد داشته باشید که هنگام سفر، همیشه خوب است که برای بدترین اتفاقات آماده باشید. در طول سفر ممکن است هر اتفاقی بیفتد، ممکن است همه چیز اشتباه پیش برود و شما باید آماده باشید.

به این ترتیب، همیشه مطمئن شوید که با کارت های اعتباری همراه با پول نقد سفر کنید. مهم است که هر دو گزینه را در دست داشته باشید زیرا بسته به جایی که سفر می کنید، یک گزینه ممکن است کار کند در حالی که استفاده از گزینه دیگر امکان پذیر نباشد.

به عنوان مثال، اگر در شهر خاصی هستید، برخی از مناطق مانند مراکز خرید و رستوران های بزرگ ممکن است کارت را بپذیرند در حالی که بازارهای محلی و غیره فقط پول نقد می پذیرند.

هرگز این اشتباه را نکنید که گزینه های خود را فقط به یکی از این دو محدود کنید.

جهانگردی

وسایل کمتری حمل کنید

وقتی به سفر می روید، منطقی است تا جایی که می توانید وسایل خود را جمع و جور پک کنید. هر چه چیزهای بیشتری با خود حمل کنید، احتمالاً چیزهای ناخوشایند برای شما بیشتر خواهد شد.

فرض کنید سفر شما شامل بازدید از تعدادی شهر یا حتی کشورهای مختلف است. هرچه وسایل کمتری با خود حمل کنید، مانور دادن و حرکت کردن برایتان آسان تر خواهد بود.

علاوه بر این، هر چه وسایل کمتری حمل کنید، احتمال از دست دادن چیزهای کمتری را نیز خواهید داشت.

اما لباس زیر و جوراب اضافه بردارید

درک این که چرا این موضوع اینقدر مهم است، نیازی به یک نابغه نیست. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که از قبل برنامه ریزی کرده باشید، نمی توان تقریباً به همه چیزهای احتمالی که ممکن است در سفر پیش بیاید فکر کنید.

شما همچنین نمی دانید که آیا برنامه شما ممکن است در طول مسیر تغییر کند یا خیر. برای مثال، فرض کنید تصمیم دارید سفر خود را چند روز تمدید کنید. کار هوشمندانه این است که از همه این مشکلات جلوگیری کنید و به سادگی چند جفت جوراب و مقداری لباس زیر اضافی با خود بردارید.

یک جفت کفش ورزشی بردارید

مهم ترین چیزی که باید در هنگام بستن چمدان به خاطر داشته باشید این است که راحتی شما باید اولین نکته مورد توجه شما باشد. اگر با لباس هایی که بسته بندی کرده اید یا چیزهایی که با خود نگه داشته اید راحت نیستید، ممکن است کل سفرتان خراب شود.

همچنین معمولاً هنگام گشت و گذار و کشف شهرهای جدید، در طول سفرها باید زیاد پیاده روی کنید. به همین دلیل است که همیشه ایده خوبی است هر جا که می ‌روید حداقل یک جفت کفش ورزشی همراه خود داشته باشید. کفش های کتانی راحت، بادوام و مناسب برای پیاده روی در مسافت های طولانی هستند.

کیت کمک های اولیه همراه داشته باشید

چه به تنهایی سفر کنید و چه با گروهی از افراد، شما به تنهایی مسئول سلامتی خود در طول مسیر هستید. این امکان برای شما وجود دارد که در سفر خود با تعداد زیادی حادثه مواجه شوید. ممکن است آسیب کوچکی مانند شکستگی ناخن، یا آسیب بزرگتر مانند شکستگی ناحیه ای از بدن داشته باشید.

لباس های معمولی خود را که راحت هستید همراه خود ببرید

مهم نیست که به کجا سفر می کنید، اگر راحت نباشید، به احتمال زیاد اوقات خوبی را سپری نمی کنید.

در حالی که مد مهم است، اولین قانون مد این است که شما باید در لباسی که می پوشید راحت باشید. بنابراین مطمئن شوید که حداقل دو تا سه لباسی که می ‌دانید 100% در آن راحت هستید، به همراه داشته باشید.

کفش های راحتی بپوشید که قبلاً از آن ها استفاده کرده اید

این یک دانش عمومی است: کفش‌ های جدیدی که برای اولین بار می ‌پوشید، می ‌توانند بسیار ناراحت کننده باشند. به همین دلیل است که هرگز ایده خوبی نیست که کفش های جدیدی را که اغلب نپوشیده اید همراه خود در سفر ببرید. این امکان وجود دارد که کفش های جدید شروع به فرورفتن در انگشتان پا کند یا به پشت پاشنه پا آسیب برساند. پس هر کفشی که در آن راحت هستید را همراه خود ببرید.

لباس هایی که نیاز به اتو دارند به همراه نداشته باشید

در حالی که این امکان برای شما وجود دارد که در سفرهای خود یک اتو بخار به همراه ببرید، اما این فقط یک بار اضافی خواهد بود. همچنین، اتو کردن زمان زیادی را از شما می گیرد که می توانستید آن را برای کاوش در سرزمین جدید صرف کنید. راه حل ساده است – فقط مطمئن شوید لباس هایی را بر می دارید که می دانید نیازی به اتو کردن ندارند.

جهانگردی

همیشه یک کلاه و یک روسری همراه خود داشته باشید

لوازم جانبی خاصی وجود دارند که در طول سفر بسیار مفید هستند. کلاه یکی از این لوازم جانبی است. کلاه می تواند از شما در برابر نور خورشید محافظت کند، به خصوص اگر به سمت آب و هوای گرمسیری می روید. همچنین، استایل شما را شیک می کند.

روسری همچنین می تواند چندین کار مختلف را انجام دهد. اگر به کشوری می روید که در آن ملزم به رعایت حجاب هستید، یک روسری می تواند بسیار مفید باشد. از روسری ها نیز می توان برای محافظت از مو در برابر نور خورشید استفاده کرد. روسری ها گاهی اوقات می توانند استایل شما را شیک کنند.

چمدان خود را علامت گذاری کنید و نام و اطلاعات تماس خود را روی آنها بنویسید

اگر قبلاً با هواپیما سفر کرده باشید، متوجه خواهید شد که چرا این موضوع بسیار مهم است. امروزه پروازها اغلب رزرو می شوند. در میان بسیاری از مسافران، گم کردن چمدان خود در طول مسیر امری اجتناب ناپذیر است.

این به راحتی قابل پیشگیری است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید همه قطعات چمدان شما دارای نام و اطلاعات تماس مناسب هستند. به این ترتیب، حتی اگر چمدان خود را گم کنید، می توانید مطمئن باشید که همیشه راه برگشتی وجود دارد.

از چمدان و لباس خود عکس بگیرید

این صرفاً یک اقدام احتیاطی است. گاهی اوقات فقط نوشتن نام و اطلاعات تماس خود روی تمام قطعات چمدانتان کافی نیست. همچنین ایده خوبی است که از تمام قطعات چمدان و لباس خود عکس بگیرید تا در صورت بروز مشکل از تصاویر استفاده کنید.

از پاسپورت و مدارک مهم خود کپی کنید

این یکی از مهمترین مراحل قبل از سفر است که باید انجام دهید. همیشه ایده خوبی است که از هر یک از مدارک مهم سفر خود از جمله پاسپورت، بلیت، رزرو هتل، و سایر اطلاعات مهم یا اسنادی که برای سفر نیاز دارید، کپی داشته باشید.

قبل از خروج قفل گوشی خود را باز کنید

قبل از رفتن به سفر مطمئن شوید که قفل گوشی شما باز است. وقتی در یک کشور خارجی هستید، نمی خواهید با هیچ مشکلی در مورد دسترسی به تلفن همراه خود مواجه شوید.

روی یک دوربین مسافرتی خوب سرمایه گذاری کنید

اگر قرار نیست حین سفر خود خاطرات زیادی بسازید که حداقل برخی از آن خاطرات با دوربین گرفته شده اند و برای سالیان سال نگهداری می شود، هیچ فایده ای ندارد. به همین دلیل است که همیشه ارزش آن را دارد که قبل از سفر خود روی یک دوربین مسافرتی مناسب سرمایه گذاری کنید.Canon G5X M2 دوربینی است که مطمئناً قبل از سفر ارزش سرمایه گذاری را دارد.

یک باتری دوربین اضافی بردارید

همانطور که همه ما می دانیم، دوربین ها معمولاً با باتری عرضه می شوند. ممکن است آن باتری ها تمام شوند یا مشکل دیگری در این رابطه پیش بیاید. به این ترتیب، همیشه مطمئن شوید هر بار که سفر می کنید، باتری دوربین اضافی را نیز همراه خود می برید.

یک پاور بانک قدرتمند بردارید

پاور بانک وسیله ای است که می تواند به شما کمک کند گوشی خود را در هنگام حرکت شارژ کنید. این دستگاه به ویژه در طول سفر مفید است، زیرا حتی اگر شارژر تلفن را با خود ببرید، ممکن است تعدادی از چیزها اشتباه پیش برود. مثلاً ممکن است شارژر خراب شود یا در یک سفر دریایی یا جزیره ای عجیب و غریب باشید که راهی برای شارژ کردن گوشی تان وجود ندارد.

جهانگردی

وسایل الکترونیکی، داروها و لباس های اضافی را در کیف دستی خود قرار دهید

یک کیف دستی در طول سفر اهداف زیادی دارد. این کیف جایی است که همه چیزهای اضافی که برای شما بسیار مفید است مانند داروهای ضروری، اقلام الکترونیکی مانند شارژر لپ‌تاپ و لپ‌تاپ، پاور بانک و غیره را در آن ذخیره می‌ کنید.

حتی ممکن است بخواهید چند جفت لباس اضافی را داخل این کیف دستی قرار دهید. چرا که باز کردن چمدان اصلی در اواسط سفر غیرممکن است، بنابراین همه چیزهای مهمی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید باید در کیف دستی شما ذخیره شوند.

زودتر به فرودگاه بروید

این شاید قانون شماره یک سفر باشد – شما باید خیلی قبل از پرواز خود را به فرودگاه برسانید.

همیشه زود رسیدن بهتر از دیر رسیدن است. پس تنبلی را کنار بگذارید. روزی که باید سفر کنید، زودتر از خواب بیدار شوید، صبحانه خوبی بخورید، مطمئن شوید که همه چیز همراه شماست و مرتب شده است، سپس به فرودگاه بروید!

درست قبل از سوار شدن به هواپیما یا اتوبوس به سرویس بروید

یکی از ناراحت کننده ترین جنبه های سفر، عدم دسترسی به سرویس بهداشتی شخصی است. از آنجایی که سفر به معنای بیرون رفتن از منطقه امن شماست، نباید زیاد به این موضوع اهمیت دهید.

به منظور اجتناب از رفتن به دستشویی در سفر، مطمئن شوید که درست قبل از سوار شدن به هواپیما، کشتی، اتوبوس یا هر وسیله نقلیه دیگری که ممکن است استفاده از دستشویی دشوار باشد، از سرویس استفاده کنید.

یک صندلی کنار پنجره بگیرید تا بتوانید هنگام خواب به دیوار تکیه دهید

اگرچه این کار ضروری نیست، چه در اتوبوس یا هواپیما، صندلی کنار پنجره همیشه صندلی خوبی برای انتخاب است. این صندلی نه تنها راحت ‌تر است، زیرا می ‌توانید به پنجره تکیه دهید و بخوابید، همچنین بهترین مناظر را به خصوص از هواپیما ارائه می‌ دهد.

در هواپیما و در جاده هیدراته بمانید

هنگام سفر، گاهی اوقات فراموش می کنیم که به اندازه کافی آب بنوشیم. همیشه مطمئن شوید که چه در حال پرواز و چه در جاده، آب همراه خود داشته باشید.

سفر به کشوری دیگر به اندازه کافی ترسناک است، به خصوص برای اولین بار. بنابراین با نوشیدن آب به میزان کافی، نیازی به استرس اضافه برای مواجهه با مشکلات سلامتی ندارید. پس تا می توانید آب بنوشید!

ارز خود را در فرودگاه تغییر ندهید

اگر به طور مکرر سفر می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که هرگز ایده خوبی نیست که هنگام حضور در فرودگاه، ارز خود را با ارز خارجی مبادله کنید. به این دلیل که فرودگاه اغلب تمایل به شارژ بیش از حد دارد و به شما نرخی بالاتر از آنچه در صرافی ها می توانید تهیه کنید، ارائه می دهد.

هزینه های خود را پیگیری کنید

هر بار که به مسافرت می روید، مقدار ثابتی پول همراه خود خواهید داشت. به این ترتیب، شما باید آن را عاقلانه خرج کنید. اطمینان حاصل کنید تمام پولی را که برای رفت و آمدهای داخلی، غذا و غیره خرج می کنید، پیگیری کنید.

یک دفترچه یادداشت کوچک در کیف دستی خود داشته باشید یا از یک برنامه اختصاصی بودجه بندی استفاده کنید و هر بار که پول خرج می کنید یادداشت کنید تا زیاده روی نکنید یا پول نقدتان تمام نشود.

جهانگردی

از پرداخت هزینه برای شستشوی لباس های خود نترسید، این کاملاً ارزشش را دارد

هر هتلی را که برای اقامت انتخاب کنید به احتمال زیاد دارای خدمات خشکشویی خواهد بود. ممکن است به دلیل پولی که باید برای آن بپردازید، تمایلی به استفاده از این نوع سرویس نداشته باشید.

با این حال، بهتر است آن پول را بپردازید و لباس های خود را بشویید زیرا بعداً از ناراحتی های زیادی نجات خواهید یافت. لباس های تازه و تمیز قطعاً یک نعمت هستند، به خصوص وقتی در یک کشور خارجی هستید.

زود بیدار شوید

تمام هدف سفر کاوش و کشف مکان های جدید است. به این ترتیب، شما می خواهید بهترین استفاده را از زمان خود در کشور خارجی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که از قبل برای هر روز سفر برنامه ریزی کرده اید و در طول سفر، هر روز زود از خواب بیدار شوید تا زمان با ارزش سفر را هدر ندهید.

به یاد داشته باشید، وقتی به خانه برگشتید همیشه می توانید بخوابید!

سعی کنید در طول سفر ورزش کنید

از آنجایی که سفر می تواند به خودی خود بسیار آشفته باشد، ممکن است توجه به سلامت جسمی و روانی خود را فراموش کنید. کمی ورزش در این زمینه تاثیر بسزایی دارد.

می ‌توانید زود از خواب بیدار شوید و قبل از شروع روز، حرکات کششی صبحگاهی و یوگا انجام دهید. از طرف دیگر، حتی می ‌توانید از یک برنامه کاربردی برای پیگیری تعداد قدم هایی که هر روز پیاده‌ روی می‌ کنید استفاده کنید.

غذاهای محلی را امتحان کنید

اگر مایل نیستید از منطقه امن خود خارج شوید، بازدید از سرزمین های جدید یا عجیب و غریب فایده ای ندارد. وقتی در یک مکان جدید هستید، به جای استفاده از غذاهایی که به راحتی در دسترس هستند، مطمئن شوید که همه غذاهای محلی را امتحان کنید.

از خرید سوغاتی غافل نکشید

خرید سوغاتی هایی مانند وسایل تزئینی یا تی شرت در مکانی جدید می تواند وسوسه انگیز باشد. خرید چنین چیزهایی برای خانواده و دوستانتان یا حتی فقط برای خودتان همیشه یک حرکت خوب است تا این سفر را برای مدت طولانی به یاد داشته باشید.

از مکان های معروف و گردشگری دیدن کنید

همانطور که به نظر واضح می رسد، برخی از مردم از یک مکان دیدن می کنند و معروف ترین مکان ها را برای بازدید از دست می دهند، زیرا از وجود آنها آگاه نیستند.

تحقیق خود را از قبل انجام دهید یا با راهنمایان تور محلی صحبت کنید و مطمئن شوید در مکان جدید از همه جاهایی که باید دیدن کنید، بازدید کرده اید.

جهانگردی

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

این امر به ویژه در صورتی که از یک منطقه یا جزیره گرمسیری بازدید می کنید بسیار مهم است. اشعه های خورشید در این مکان ها بسیار قوی هستند، بنابراین مطمئن شوید که کرم ضد آفتاب را در تمام قسمت های بدن خود که در معرض نور خورشید قرار می گیرند، استفاده کنید.

همیشه میان وعده همراه خود داشته باشید

سفر باعث گرسنگی شما می ‌شود، به‌ خصوص زمانی که سفر شما شامل ماجراجویی‌ های زیادی است و اگر دائماً در حال حرکت هستید. از آنجایی که نمی ‌توانید همیشه در رستوران ها توقف کنید، بهتر است در صورت گرسنه شدن، مقداری تنقلات را همراه خود داشته باشید.

تلفن همراه خود را زمین بگذارید و از لحظات لذت ببرید

اشتباهی که هرگز نباید در سفر مرتکب شوید این است که دائماً از تلفن خود استفاده می کنید. در واقع، در تعطیلات تا جایی که می توانید از رسانه های اجتماعی دوری کنید. تلفن همراه خود را کنار بگذارید، با اطرافیانتان صحبت کنید و از هر لحظه کوچک نهایت لذت را ببرید!

سخن آخر

مهارت های جهانگردی هرچه بیشتر باشد لذت سفر برایتان بیشتر خواهد شد و چالش ها را به آسانی پشت سرخواهی گذاشت. در بخش سفرنامه ها شما را با تجربه های گوناگون بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در مصاحبه ای درباره جهانگردی بنیامین رضایی با موضوع جهانگردی بیشتر آشنا خواهیم شد.

اپیزود ۲۵: همسفر کشور ارمنستان سفرنامه ی مکزیک الماسهای آفریقایی

1 دیدگاه از کاربران

  1. سلام و عرض ادب
    سفر لذت بخش است بنده در طول ۱۰ روز
    با خانواده کرمان بم چابهار جاسک بندرعباس رو گشتم خیلی خوش گذشت دوست دارم یه سفر برون مرزی هم برم ولی هنوز نتونستم

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد