سفر به دبی با کشتی

همه چیز درباره سفر به دبی با کشتی

امتیاز این مطلب : 5

سفر به دبی با کشتی یکی از جذاب ترین انواع سفرها به شمار می آید. در این سفر جذاب شما از طریق دریا وارد شهر امیر نشین دبی می شوید و در طی مسیر خود جاذبه های فرهنگی و طبیعی فراوانی را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد سفر به دبی از این راه را داشته باشید باید ابتدا اطلاعاتی در مورد مسیر و نحوه مسافرت و امکانات و وسایل مورد نیاز این سفر بدانید و بعد با خیالی راحت راهی این سفر پر ماجرا شوید. 

در این مقاله ما می خواهیم محدودیت ها و مزیت های سفر به دبی از طریق مرز آبی را برای شما شرح دهیم و شما را آماده سفر به این شهر رویایی کنیم. پس در ادامه مقاله همراه ما بمانید و برای سفر به دبی آماده شوید. 

سفر با کشتی 

ایران عزیز ما هم از شمال و هم از جنوب با کشورهای همسایه مرز آبی دارد و همین باعث شده است که امکان سفرهای دریایی برای ایرانیان میسر و از جمله محبوب ترین انواع سفرها باشد. اگر یک بار راهی سفر دریایی شده باشید طعم و لذت آرامش بخش آن را برای همیشه به یاد خواهید آورد. در ایران ما 11 بندر فعال وجود دارد. اکثر این بنادر در شهرهای جنوبی ایران هستند و مردم ایران می توانند از طریق این بنادر راهی کشورهای همسایه هم چون امارات و کویت شوند. البته باید بدانید که تمام این بنادر پایانه مسافر بری ندارند و فقط تعداد محدودی از این بندر ها هستند که امکان سفر دریایی را برای شما می توانند مهیا کنند. این بنادر مسافر بری به شرح زیر هستند:

 1. برای سفر به امارات متحده و بندر شارجه باید راهی بندر شهید باهنر در بندر عباس شوید.
 2. برای مسافرت دریایی به دبی باید از بندر لنگه در هرمزگان راهی دبی شوید.
 3. بندر زیبای خرمشهر نیز برای علاقه مندان سفر دریایی به کویت در نظر گرفته شده است.

همانطور که قبلا اشاره شد امکان سفر با کشتی از خاک ایران فقط به دو کشور امارات و کویت وجود دارد و با توجه به فاصله نزدیک و هم مرز بودن این دو کشور با ایران، هزینه سفر با کشتی به این کشورها خیلی کمتر از سفرهای هوایی از آب در می آید و اینگونه است که سفرهای آبی بر سفرهای هوایی مزیت و برتری پیدا می کنند.

سفر به دبی با کشتی

نحوه دریافت ویزای امارات برای سفر به دبی با کشتی

اولین قدم برای سفر به دوبی با کشتی دریافت ویزای کشور امارات است چرا که وقتی کشتی راه افتاد دیگر شما نمی توانید به هیچ طریقی این ویزا را دریافت کنید. در ادامه به نکاتی در این رابطه اشاره می کنیم که در سفر دریایی شما به شدت کمک رسان خواهد بود:

 • برای دریافت ویزای یک ماهه کشور امارات متحده عربی به آژانس های مسافربری مراجعه کنید و بدون نیاز به مراجعه به سفارت، ویزای خود را دریافت کنید.
 • از آنجایی که سفارت امارات دخالتی در صدور ویزا برای  مسافران خارجی ندارد، بنابراین مصاحبه حضوری هم در کار نخواهد بود.
 • برای دریافت ویزای امارات باید پاسپورت شما بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشید.

با رعایت موارد بیان شده می توانید به راحتی ویزای خود را به امارات متحده بگیرید و و راهی کشور امارات و شهر دوبی شده و از این سفر رویایی خود لذت ببرید. 

هزینه ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی با توجه به نوع روادید دریافتی، هزینه مشخصی دریافت می‌شود که در ادامه به هزینه انواع آن در سال 1402 اشاره می‌کنیم.

 • 10 روزه توریستی 310 درهم
 • 30 روزه با یکبار ورود 340 درهم
 • دو ماهه با یکبار ورود 530 درهم
 • دو ماهه با چندبار ورود 770 درهم
 • 96 ساعته 185 درهم
 • 48 ساعته 150 درهم
 • 10 روزه توریستی برای افراد زیر 18 سال 99 درهم

پرداخت عوارض خروج از کشور

برای پرداخت عوارض خروج از کشور در این سفر می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوص پرداخت عوارض خروج از کشور استفاده کنید. لازم به ذکر است که در اسکله شما امکان پرداخت عوارض به ‌صورت حضوری نخواهید داشت. برای داشتن یک سفر بی دغدغه حتما سعی کنید قبل از سوار شدن به کشتی عوارض خروج  از کشور را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که هزینه عوارض خروج از کشور در سال 1402 برای اولین خروج از کشور 400 هزار تومان و برای دفعات بعدی متفاوت خواهد بود.

قیمت بلیت سفر به دوبی با کشتی در سال 1402

هزینه سفر به دوبی با کشتی از بندر لنگه حدود 3 میلیون تومان و اگر بلیت رفت و برگشت با کشتی را تهیه کنید، تنها با 5,880,000 تومان می‌توانید این سفر هیجان ‌انگیز را تجربه کنید. این قیمت در حالی است که هزینه بلیت هواپیما تنها به‌صورت رفت در سال 1402 حدود 5 میلیون تومان است.

سفر به دبی با کشتی

نکات مهم درباره سفر به دبی  با کشتی

برای سفر به دوبی با کشتی باید به نکات مهمی توجه کنید و با رعایت اصولی سفر خود را به این شهر جادویی، دلپذیرتر و رویایی تر کنید. این نکات مهم که باید مورد توجه قرار بگیرند در ادامه مقاله به تفصیل ذکر خواهند شد. پس با ما همراه بمانید. 

 • بلیت خود را به صورت حضوری از آژانس های مسافرتی شهر خود دریافت کنید. شما می توانید برای خرید بلیت به آژانس های شرکت های کشتی رانی که در بندر لنگه، بندرعباس، خرمشهر، بوشهر و سایر شهرهای ساحلی قرار دارند هم مراجعه کرده و بلیت خود را برای سفر دریافت کنید. روشی دیگر هم برای خرید بلیت وجود دارد و آن روش غیر حضوری و اینترنتی است. روش غیر حضوری و اینترنتی از سایر روش ها ساده تر بوده و با پیشرفت تکنولوژی به شدت مورد استقبال عموم قرار گرفته است.
 • چند روز قبل از حرکت کشتی در بندر مورد نظر حاضر شوید تا کارهایی که قبل حرکت کشتی باید انجام دهید را سر وقت به پایان برسانید و با خیال راحت و آرامش کامل سوار کشتی شوید.
 • اگردر فصل زیبای تابستان قصد سفر به شهر دبی را دارید  بهتر است به علت شلوغی و زیاد بودن مسافران و گردشگران هرچه سریع تر بلیت خود را تهیه کنید.
 • اگر در فصل زمستان قصد سفر به دبی را دارید حتما لباس گرم و پتو همراه خود داشته باشید.
 • امکانات لازم در کشتی از جمله بوفه خوراکی وجود دارد و نیازی نیست از این بابت نگران باشید.
 • اگر سابقه دریازدگی دارید حتما از داروی مخصوص این حالت استفاده کنید.
 • بعد از ورود به کشتی حتما از وسایل ایمنی و راه های اضطراری آگاهی کامل پیدا کنید.

مزیت های سفر به دوبی با کشتی

اگر قصد مسافرت دریایی به دبی را دارید باید بدانید که این گونه سفر برای خود مزایای خاصی دارد و ما در ادامه مقاله به تمام این مزیت ها و خوبی ها اشاره خواهیم کرد:

 1. سفر با کشتی بسیار جذاب و هیجان انگیز است و می تواند جالب ترین سفر زندگی شما باشد. در سفر به دبی با کشتی شما می توانید زیبایی خلیج همیشه فارس ایران را مشاهده کرده و از صدای دریا لذت ببرید و غروب یا طلوع بی نظیر را در خلیج فارس به نظاره بنشینید. 
 2. در رابطه با هزینه سفر با کشتی می توان گفت که از هزینه سفر با هواپیما خیلی کمتر است. البته باید در این موارد هزینه رفتن تا بندر مورد نظر را هم در نظر گرفت.
 3. یکی از مزیت های مهم سفر با کشتی به میزان باری که می توانید همراه خود داشته باشید مربوط می شود. در سفرهای هوایی شما می توانید فقط 20 کیلو بار با خود راهی هواپیما کنید اما این مقدار بار در سفر دریایی به 50 کیلو می رسد و این برای افرادی که قصد حمل بار بیشتری را دارند به شدت جذاب و مقرون به صرفه است.

معایب سفر به دبی با کشتی

در کنار تمام خوبی هایی که سفر به دبی از طریق دریا دارد می توان به معایبی هم در این مورد اشاره کرد که بهتر است از این معایب هم آگاه باشید و با توجه به تمام معایب و محاسن سفر دریایی، راهی دبی زیبا شوید. معایب سفر به دبی از طریق مرز آبی به قرار زیر هستند:

 1. در سفر  با کشتی به علت غیر قابل پیش بینی بودن شرایط دریا،  زمان و ساعت خیلی دقیقی نمی توان اعلام کرد و ممکن است همواره با تاخیر در حرکت کشتی مواجه شوید.
 2. به علت طولانی بودن سفر با کشتی و حرکت کشتی روی امواج ممکن است دچار دریازدگی شوید. پس لازم است حتما قبل از سوار شدن به کشتی از داروی مربوط به دریا زدگی استفاده کنید.
 3. یکی دیگر از معایب سفر با کشتی به سمت دبی یا هر مقصد دیگری طولانی تر شدن مسیر و زمان بر بودن آن است.

دوره چگونه جهانگرد شویم می تواند شما را با معایب این گونه سفر ها به خوبی آشنا کند.

اگر قصد سفر به دبی با کشتی را دارید این مقاله می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کرده و سفر آرام و دلپذیری را برای شما رقم بزند. با نکاتی که در این مقاله آمده شما می توانید به سرعت ویزای خود را گرفته و راهی دریا و سفر هیجان انگیز آن شوید. 

می توانید برای گرفتن ویزا برای سفرهای خارجی به این مطلب مراجعه کنید.

اپیزود ۱۵: آسیای شرقی امارات متحده عربی سفرنامه دوبی تهران تا ونکوور

1 دیدگاه از کاربران

 1. درود و سپاس از وب سایت خوب تان و الاعات جامع و کامل تان

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد