جاذبه های گردشگری تگزاس

جاذبه های گردشگری تگزاس

جاذبه های گردشگری تگزاس شامل طیف وسیعی از سرگرمی ها و بازدید از مناطق تاریخی و فرهنگی می شود که سالانه گردشگران زیادی را راهی آمریکا می کند.

به طور کلی گردشگری به معنای سفر کردن به جاهای مختلف است که با اهداف زیر صورت می پذیرد:

  • دیدن جاذبه های گردشگری
  • تجربه فرهنگ و زندگی مردم بومی
  • استراحت
  • تفریح
  • برخورداری از طبیعت بکر و منحصر به فرد هر منطقه

حال هدف شما از سفر به تگزاس آمریکا هر چه که باشد شما باید در ابتدای برنامه ریزی سفر خود لیستی از جاهای دیدنی تگزاس را تهیه کرده و زمان خاصی را برای تک تک این مکان ها تعیین کنید. در این صورت است که می توانید به بهترین نحو ممکن از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا لذت ببرید و سفری خاطره انگیز را برای خود بیافرینید. در این مقاله مانند مقالات دیگر سعی بر این بوده است که به صورت مفصل شما را با جاذبه های تگزاس آمریکا آشنا کرده و برای یک سفر دل انگیز به سوی تگزاس آماده کنیم. در ادامه مقاله همراه ما بمانید.

ایالت تگزاس آمریکا را بیشتر بشناسیم

تگزاس ایالتی در جنوب آمریکا و هم مرز با مکزیک است. تگزاس از نظر اندازه بعد از آلاسکا بزرگترین ایالت آمریکا است و از نظر جمعیت فراوان خود با کالیفرنیا برابری می کند. این ایالت زیبا مساحتی به اندازه 696 کیلومتر مربع دارد و در سال 2013 جمعیت این ایالت بیست و شش میلیون نفر بوده است. از بزرگترین شهرهای تگزاس می توان به هیوستون و سان آنتونیو اشاره کرد. علاوه بر این دو شهر تگزاس یک شهر مهم دیگر با نام آستین دارد که مرکز ایالت تگزاس هم هست. شعار ایالت تگزاس ” ایالت تک ستاره” است و این شعار روی پرچم و مهر این ایالت زیبا هم درج شده است. تگزاس در بخش های مختلف آب و هوای متفاوتی دارد. در شمال تگزاس آب و هوای قاره ای حکم فرما است اما جنوب آن هوای گرم و مرطوبی دارد. اگر به غرب تگزاس بروید آب و هوای خشک و بیابانی را تجربه خواهید کرد. از لحاظ اقتصادی تگزاس اهمیت فراوانی برای ایالات متحده دارد چرا که از اقتصاد پویا و متنوعی برخوردار است. تگزاس دارای دانشگاه های بزرگ و معروفی است که به دانشجویان فرصت های بسیاری را برای پژوهش و تحصیل در رشته‌های مختلف می‌ دهند. در کل، تگزاس یکی از ایالات پر جاذبه و پرطرفدار در آمریکا است که به دلیل تنوع فرهنگی و جغرافیایی خود برای گردشگران و مهاجران جذابیت فراوانی دارد.

جاذبه های گردشگری تگزاس

جاذبه های گردشگری تگزاس

تگزاس یک ایالت شگفت انگیز و سرشار از تضاد است. اگر به تگزاس سفر کنید خود می بینید که چطور زیبایی های متضاد این ایالت در کنار هم صحنه ای شگفت انگیز و زیبا ترسیم می کنند و جذابیتی هزار برابر شده را برای گردشگران این مسیر به ارمغان می آورند. در ادامه مقاله بیشتر و به صورت مفصل تر به جاذبه های گردشگری تگزاس می پردازیم. با ما همراه بمانید.

عمارت آلامو

عمارت آلامو یک ساختمان تاریخی مربوط به قرن 18 است. این عمارت در شهر آنتونیو تگزاس قرار گرفته و بیشتر به خاطر نبردهای سال 1836 شناخته شده و مشهور است. در گذشته های دور آلامو محل مأموریت های اسپانیایی ها بوده است اما امروزه این مکان تاریخی را به موزه ای جهت بازدید تاریخ دوستان تبدیل کرده اند. این موزه تاریخی هر ساله بیش از 4 میلیون بازدید کننده دارد و این رقم عمارت آلامو را در لیست پر بازدید ترین مکان های جهان قرار داده است. عمارت آلامو در لیست فهرست میراث یونسکو به ثبت رسیده و به عنوان یک بنای تاریخی در ایالت متحده بسیار محبوب و شناخته شده است.

رودخانه سن آنتونیو

یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری تگزاس همین رودخانه سن آنتونیو است. این رودخانه مکان بسیار مناسب و دلپذیری برای پیاده روی و طبیعت گردی است. در این رودخانه می توانید قایق هایی را کرایه کرده و از زیبایی مسیر رود نهایت استفاده را داشته باشید.

کاپیتول

کاپیتول ساختمان کنگره ایالت تگزاس است و زمانی که ساخته شد به عنوان هفتمین ساختمان عظیم الجثه جهان شناخته می شد. این ساختمان بزرگ و تاریخی در شهر آستین تگزاس واقع شده است بنابراین اگر دوستدار تاریخ و باستان شناسی هستید بازدید از این ساختمان زیبا را فراموش نکنید.

آکواریوم جهانی در دالاس

آکواریوم دالاس یکی از خاص ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری تگزاس برای کودکان و نوجوانان است. این آکواریوم که در دالاس تگزاس بوده شامل گونه های فراوانی از حیوانات در حال انقراض است. در این جا به بازدید کنندگان در مورد نحوه حفظ و نگهداری از حیوانات در حال انقراض هم آموزش می دهند. در اینجا شما هم شاهد یک آکواریوم بزرگ هستید و هم نمونه ای از جنگل های بارانی را مشاهده خواهید کرد. در اینجا تنبل هایی را می بینید که روی درخت نشسته اند و توکان هایی که به زیبایی پرواز می کنند. در محل آکواریوم دالاس شبیه سازی هایی از رودخانه ها و جنگل ها شکل گرفته است و شما را میهمان یک سفر هیجان انگیر در دالاس می کند.

آکواریوم جهانی در دالاس

ساحل ملی جزیره پادر

این منطقه حفاشت شده یک خط ساحلی 70 مایلی در شمال جزیره پادر است. در این منطقه شما می توانید انواع تپه ها، دشت ها، آب های پر جزر و مد را ببینید و حتی ممکن است در این ناحیه بکر لاک پشت های دریایی را هم مشاهده کنید. اگر عاشق موج سواری هستید و دوست دارید پرندگان دریایی در حال پرواز را مشاهده کنید حتماً سری به این ساحل رؤیایی در پادر بزنید.

مرکز فضایی هیوستون

یکی از جاذبه های گردشگری تگزاس مرکز فضایی هیوستون است. در این مرکز دوران طلایی برنامه های فضایی کشور آمریکا به نمایش گذاشته شده است. بازدید کنندگان از این مرکز می توانند شکوه و عظمت فضا پیماها و تجهیزات فضایی را به نظاره بنشینند. این تجهیزات همان وسایلی بودند که با کمک آن ها آمریکا توانست در عرصه فضایی حرف اول را در دنیا بزند. اگر به دنبال جذابیت و هیجان هستید حتماً سری به این مرکز فضایی بزنید.

باغ ها و آکواریوم مودی، جزیره گالستون

باغ های مؤدّی و آکواریوم به سه بخش مجزا تقسیم می شوند:

  • بخش آکواریوم که پنگوئن ها، کوسه ها و فوک ها را در بر می گیرد.
  • بخش جنگل های بارانی که شامل گیاهان و حیوانات متنوع و برجسته می شود. در این بخش آموزش هایی جهت حفاظت از جنگل ها و محیط زیست داده می شود.
  • مجموعه ای دوره ای از نمایشگاه های مسافرتی در این بخش برقرار می شود.

علاوه بر بخش های بیان شده بازدید کنندگان می توانند در پارک آبی پالم بیج خنک شده و با زیپ لاین به دنبال هیجان در آسمان باشند. به این مکان دیدنی سری بزنید و از امکانات بی بدیل آن نهایت استفاده را داشته باشید.

جزیره گالستون

پارک ملی کوه های گوادالوپ

این پارک رشته کوه های گوادالوپ در غرب تگزاس را در بر می گیرد. در این پارک می توانید به پیاده روی و کمپینگ بپردازید و از زیبایی های این مکان لذت ببرید. هر ساله بیش از 150 هزار بازدید از پارک گوادالوپ انجام می پذیرد که نشان از جذابیت این پارک برای بازدید کنندگان دارد. این مجموعه زیبا در سال 1972 برای حفظ چشم انداز های طبیعی و نیز گسترش صنعت گردشگری تگزاس راه اندازی شد و تا به حال یکی از جاذبه های گردشگری معروف تگزاس به شمار می آید. در این پارک و منطقه اطراف آن اکتشافات باستان شناسی صورت گرفته است و آثاری از گذشتگان این منطقه کشف و نگهداری می شود. بنابراین اگر عاشق باستان شناسی و تاریخ کهن هستید اینجا می تواند جذابیت های فوق العاده ای برای شما داشته باشد.

مزرعه کادیلاک

در این مکان ده خودروی قدیمی کادیلاک به نمایش گذاشته شده است. شما با مراجعه به این مکان می توانید با خودروها عکس بگیرید و سوار آن ها شوید و خاطره سازی کنید. بازدید از این مکان برای عموم آزاد است و شما می توانید هر طور که می خواهید با این تاریخ کهن اتومبیل سازی آمریکا ارتباط برقرار کنید.

موزه طبقه ششم در دیلی پلازا

موزه طبقه ششم یک مکان تاریخی است و در واقع جایی است که ترور رئیس جمهور کندی در این مکان رخ داده است. همه جای این موزه دقیقاً مثل زمانی که ترور رخ داد نگهداری شده است و بازدید کنندگان می توانند ابعاد این فاجعه را با چشم خود در این موزه ببینند. برای مراجعه به موزه طبقه ششم شما باید راهی دالاس شوید و در یک ساختمان اداری شاهد صحنه جنایت مرگ رئیس جمهور سابق آمریکا باشید.

ناو هواپیما بر USS Lexington

این ناو هواپیما بر در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این ناو پس از سرویس و بازسازی در کورپوس کریستی لنگر انداخت و به یک کشتی موزه تبدیل شد. بازدید کنندگان از این ناو می توانند عظمت و بزرگی ناو را مشاهده کرده و از دوران جنگ جهانی دوم ببینند و بشنوند. در این کشتی هواپیماهای مختلفی به نمایش گذاشته شده است. اگر عاشق تاریخچه کشتی سازی و هواپیما بری هستید و دوست دارید داستان های شخصی و تاریخی بشنوید حتماً سری به این ناو قدیمی بزنید.

پارک شش پرچم بر فراز تگزاس

در پارک شش پرچم در کل 45 وسیله سواری وجود دارد که از آن میان 12 ترن هوایی و آبی هستند. یکی از ترن های هوایی این پارک تیتان نام دارد که بزرگترین و سریع ترین ترن در ایالت است. بازدید کنندگان از این پارک می توانند از رستوران ها، فروشگاه های هدیه و سایر سرگرمی های این پارک جذاب نهایت لذت را ببرند.

پارک شش پرچم بر فراز تگزاس

استخر طبیعی همیلتون 

استخر همیلتون یک استخر طبیعی است که با طبیعت بکر منطقه احاطه شده است. اگر در تابستان راهی تگزاس می شوید و دنبال یک جای خنک و تفریحی بکر هستید حتماً به استخر همیلتون سری بزنید و از شنا در آب خنک آن لذت ببرید. این استخر طبیعی با سنگ های آهکی احاطه شده و آب یشمی رنگ زیبایی دارد. در تابستان ها تقاضا برای این استخر زیاد است و شما باید زرنگ باشید و سریع برای خود بلیت رزرو کنید.

منطقه تاریخی گرون

منطقه گرون در سال 1850 تأسیس شد. مردم در اینجا به کشت پنبه می پرداختند اما با رکود اقتصادی رخ داده شده مردم زیادی از اینجا مهاجرت کردند و در واقع گرون به مخروبه ای بدون سکنه تبدیل شد. در سال های بعدی شماری از افراد خانه های گرون را خریداری کردند و این منطقه را بدون تغییر چندانی در بافت شهری به جایی برای بازدید گردشگران تبدیل کردند و امروزه این منطقه بازدید کنندگان فراوانی دارد.

پارک ایالتی دره دایناسور

پارک ایالتی دره دایناسور یک پارک دولتی است که در امتداد رودخانه پالکسی قرار گرفته است. این پارک منطقه ای حفاظت شده است اما برای بازدید عموم مردم باز است. از مهمترین مشخصات این پارک می توان به رد پای دایناسورها در اطراف رودخانه این پارک اشاره کرد. شما می توانید به انواع تفریحات و سرگرمی ها در این پارک بپردازید و با پیاده روی در مسیرهای مشخص شده از رد پای دایناسورها هم دیدن کنید.

درختستان دالاس

درختستان دالاس یکی از برترین باغ های گیاه شناسی در ایالات متحده است. این باغ ها مساحتی به اندازه 66 هکتار دارند و بازدید از این باغ ها را باید در ابتدای لیست گردشگری خود قرار دهید. این باغ های در سواحل دریاچه راک سفید هستند و از مرکز شهر به راحتی می توانید به این باغ های زیبا دسترسی داشته باشید.

باغ وحش فورت ورث

یکی از بهترین مکان ها برای گردشگری های خانوادگی همین باغ وحش فورت ورث است. این باغ وحش در سال 1909 افتتاح شد و بیش از 540 گونه از پستانداران و پرندگان را در بر می گیرد. این باغ وحش اکنون با سرمایه 100 میلیون دلاری در حال گسترش است و به طور کلی 9 زیستگاه مختلف را در این باغ وحش می توانید ببینید. این زیستگاه ها شامل طبیعت وحشی ساوانای آفریقا تا آب های سرد زیستگاه پنگوئن ها می شود. بخش جذاب دیگری در این باغ وحش وجود دارد که حتماً کودکان و نوجوانان شما عاشق اینجا خواهند شد.

در این بخش از پارک کودکان شما می توانند با حیوانات مینیاتوری مثل گوسفند و بز و غیره مهربانانه رفتار کرده و آن ها را نوازش کنند و روز خوشی را برای خود داشته باشند.

باغ وحش فورت ورث

تگزاس هم مانند ایالات دیگر آمریکا دارای جاذبه های گوناگون است که در این مقاله ما به تعدادی از جاذبه های گردشگری تگزاس اشاره کردیم. برای سفر به هر کدام از این ایالات باید هم درمورد آب و هوای آنجا اطلاع داشته باشید و هم جذابیت های گردشگری این شهرها را بشناسید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از سفر خود لذت ببرید. به امید سفرهای طولانی و جذاب برای شما!

اگر تجربه سفر به این شهر زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

اپیزود ۱۶: آسیای شرقی قسمت ۲ کشور کوزوو سفرنامه مالدیو | سفری جالب و البته متفاوت الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد