کسب درآمد در سفر

27 کار برای کسب درآمد در سفر

ممکن است برای بسیاری از افراد این که هم زمان هم سفر کنند و هم کسب درآمد در سفر خوبی داشته باشند، مانند یک رؤیا به نظر برسد. با این حال جالب است بدانید که رسیدن به این رؤیا راحت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. به ویژه آن که طی سال های اخیر کسب و کارهای فریلنسری به شدت مورد توجه قرار گرفته و با کسب توانمندی های خاصی می توانید در هر جایی از جهان به راحتی درآمد کسب کنید. 

از سوی دیگر با روز افزون شدن علاقه مردم به سفر و جهانگردی در پی توسعه وسایل ارتباط جمعی، کسب و کارهای نوظهوری شکل گرفته که با روحیه ماجراجویی و حرکت کاملاً هماهنگی دارد. و می توانید از هر نقطه ای از جهان آن ها را پیگیری کنید. در این مقاله بهترین راه های کسب در آمد در سفر معرفی شده اند که شما با استفاده از آن ها می توانید با خیال راحت هم سفر بروید و هم برای پیشبرد امور زندگی تان برنامه ریزی کنید.

عکاسی در سفر برای کسب درآمد در سفر

نکاتی برای کسب درآمد در سفر

مهم ترین نکته در خصوص کار کردن همزمان با سفر رفتن این است که روحیه و ظرفیت خود را در نظر بگیرید. تشخیص بهترین یا بدترین راه برای درآمدزایی در سفر دشوار است؛ زیرا بسته به توانمندی ها، علایق و امکانات هر فرد پیدا کردن شغل مناسب که فرصت پیگیری در سفر را داشته باشد متفاوت است.

از طرف دیگر اگر از جمله افرادی هستید که به فکر دوران بازنشستگی و آسایش مالی هستید ممکن است این ایده که همزمان کار کنید و جهانگردی کنید چندان جالب نباشد. از طرف دیگر باید در اغلب اوقات قید درآمد آنچنانی و بالا را بزنید. مگر این که در کارتان حسابی حرفه ای شده باشید.

نکته مهم دیگر این است که اغلب مشاغلی که به شما این امکان را می دهند تا هنگام سفر کسب درآمد کنید، مستلزم گذراندن دوره های آموزشی، دریافت ویزای مناسب، پس انداز کردن مقداری پول یا داشتن مجموعه ای از مهارت های خاص هستند. اما هیچ کدام از این ها دلیل نمی شود که از هدف خود صرف نظر کنید. بلکه بهتر است که از افرادی با وضعیت مشابه مشاوره دریافت کنید یا با کسب یک سری مهارت ها به دنبال کار مناسب بگردید.

همچنین باید همواره خود را به روز نگه دارید و از امکاناتی که در دسترس خود دارید بیشترین بهره را ببرید. فراموش نکنید که به مرور تجربیات ارزشمندی را کسب خواهید کرد و شبکه روابط کاری شما گسترده تر خواهد شد. همچنین هرچه زمان می گذرد در کار خود جا افتاده تر می شوید. اما از یاد نبرید که این سبک زندگی نیازمند استقامت روحی و انعطاف بسیار است. بنابراین از کلیشه ها دور بمانید و صبورانه تلاش کنید.

کار در سفر

1-وبلاگ نویسی سفر

یکی از شغل های مورد توجه جهانگردان، وبلاگ نویسی سفر است. به عنوان مثال شما می توانید با کار کردن برای وب سایت های Nomadic Matt ,OneStep4Ward.com , The Planet D, WanderingEarl.com به راحتی تا ۱۰ هزار دلار در ماه درآمد داشته باشید.

برای پیشرفت در وبلاگ نویسی می توانید یک وب سایت بسازید. ساختن وبلاگ راحت ترین کاری است که می توانید برای آینده شغلی خود انجام دهید. برای وبلاگ نویسی در سفر باید محتوایی را تولید کنید که همه افراد مختلف و همه سلیقه ها را جذب کند. 

همچنین شما می توانید داستان های خود را هنگام سفر به نقاط مختلف جهان از طریق اینستاگرام یا سایر پلتفرم ها به اشتراک بگذارید و از این طریق شبکه کاری قدرتمندی را شکل بدهید. بسیاری از سازمان های دولتی برای تبلیغ مکان های گردشگری خود اینفلوئنسرها را با هزینه خود دعوت می کنند که اغلب آن ها را از طریق اینستاگرام شناسایی کرده اند.

در واقع روش اصلی کسب درآمد برای اکثر وبلاگ نویسان سفر تبلیغات است. بنابراین توانایی مذاکره کردن با شرکت هایی که در حوزه مسافرت و جهانگردی فعالیت می کنند، بسیار مهم است. علاوه بر آن شما می توانید از طریق تبلیغات یا بازاریابی مانند فروش خدمات یا معرفی هتل ها و شرکت های هواپیمایی کسب درآمد کنید. 

بسیاری از مجموعه های گردشگری خصوصی توجه ویژه ای به وبلاگ نویسان سفر دارند. زیرا مخاطبان نوشته های آن ها را مرجع قرار می دهند. همچنین برخی مواقع شرکت های فروش تور، هتل ها و گردشگاه ها به بلاگر های سفر پول می دهند یا آن ها را دعوت می کند که درباره کیفیت خدمات این مجموعه ها بنویسند.

یک سری از وبلاگ نویسان سفر نیز به عنوان منتقد صنایع گردشگری برای مجلات و سایت های تخصصی مطلب می نویسند. هرچه نویسنده معروف تری باشید می توانید کارهای بهتری پیدا کنید و نویسنده حق التحریر مجلات معتبر و شناخته شده تری باشید.

همچنین می توانید محصولات برخی از سوغاتی فروشی ها را در سایت خود تبدیل کرده و درصدی از فروش آن‌هارا دریافت کنید. یا این که پس از جذب مخاطب به عنوان مشاور سفر مشغول به کار شوید یا یک برنامه ریز سفر برای افراد ثروتمند یا خانواده ها باشید.

در سال های اخیر بلاگری سفر با توسعه اینستاگرام و تیک تاک یک انقلاب عظیم را پشت سر گذاشته است. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن ها و گرفتن تبلیغات از طریق پست و استوری درآمد بسیار بالایی داشته باشید.

 البته فراموش نکنید که موفقیت یک وبلاگ مسافرتی یا یک صفحه اینستاگرام یک شبه اتفاق نمی افتد و گاهی مجبور هستید چندین سال از طریق روش های دیگر کسب درآمد کنید. اغلب زمان زیادی نیاز است تا پیج شما به اندازه ای معروف شود که بتوانید از طریق آن درآمد داشته باشید. همچنین باید مخاطب فعال داشته باشید و اینگیجمنت شما با همراهان صفحه تان بالا باشد. بنابراین حتی فکر خرید فالور فیک را هم نکنید.

کسب درآمد در سفر

2-تولید محتوا و کپی رایتر

یکی از شغل هایی که در این سال ها به شدت مورد توجه جهانگردان قرار گرفته تولید محتواست. شاید به نظر برسد که وبلاگ نویسی سفر فرقی با تولید محتوا ندارد. اما در واقع یک تفاوت ظریف بین این دو حرفه وجود دارد. در وبلاگ نویسی سفر به بازنویسی تجربیات و شرح سفرهای شخصی خودتان می پردازید، اما در تولید محتوا می توانید از سایر مراجع نیز استفاده کنید. 

شما می توانید برای سایت های مختلف مقالاتی بنویسید که ترافیک را از گوگل به سایر منابع ترافیک هدایت کند. در حالت ایدئال باید انتخاب موضوعات مورد علاقه کاربران را به در نظر داشته باشید. در حال حاضر دوره های رایگان بسیاری برای یادگیری تولید محتوا وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کرده و با جذب بازدید کننده درآمد کسب کنید.

یکی دیگر از راه های کسب درآمد در سفر کپی رایتینگ است. اگر علاقه ای به بلاگری سفر ندارید، اما قلم خوبی دارید، می توانید از طریق این کار درآمد کسب کنید. به عنوان مثال اگر به زبان انگلیسی برای شرکت های بزرگ و وبلاگ های مسافرتی تولید محتوا کنید، می توانید به ازای هر کلمه ۵ تا ۱۰ سنت به دست آورید.

با توجه به این که هرچه تجربه شما بالاتر می رود قلم قوی تری نیز پیدا خواهید کرد، مطمئن باشید که به مرور می توانید درآمد بهتری کسب کنید. البته اگر به مرور مهارت های جانبی مانند ادیت عکس را نیز به آن اضافه کنید می توانید به درآمد خود بیافزایید.

تولید محتوا

3-فریلنسینگ 

اگر هر مهارتی دارید که می توانید از طریق رایانه کسب درآمد کنید، بی نهایت شغل برای شما در حوزه فریلنسینگ وجود دارد. طراحی گرافیک، ساخت اپلیکیشن، توسعه وب، سئو، بازاریابی یا هر چیز دیگری که فکرش را می کنید از طریق فریلنسینگ برای شما درآمدزا خواهد بود. تنها چیزی که نیاز دارید یک اینترنت و یک لپ تاپ مسافرتی است.

در حال حاضر فریلنسینگ شغل ایدئال کسانی است که عاشق سفر به تمام نقاط جهان هستند. این روش جزو معدود روش های کسب درآمد هنگام سفر است که درآمد بسیار بالایی هم دارد. البته باید همواره در پی یادگیری تخصص های جدید و کسب مهارت های پیشرفته باشید تا بتوانید در دنیای در حال تغییر امروز شغل فریلنسری پردرآمدی داشته باشید.

4-آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور 

یکی از بهترین راه های کسب درآمد هنگام سفر آموزش زبان انگلیسی است. در برخی کشورهای آمریکای جنوبی و آسیا مانند اکوادور، تایلند، ویتنام، چین و کره جنوبی اغلب گردشگران این فرصت را پیدا می کنند که برای مدت کوتاهی در مدارس، مهد کودک ها و سایر نهادهایی که توسط خیریه ها و ان جی اوها دایر شده اند به آموزش زبان انگلیسی بپردازند.

با آموزش زبان شما می توانید با ۱۰ تا ۴۰ ساعت کار در هفته حقوق مناسبی دریافت کنید. گاهی نیز به شما امکاناتی همچون محل اقامت ارائه می شود که در چنین شرایطی این فرصت را پیدا می کنید تا زمان بیشتری را به گشت و گذار بپردازید.

 برای این که بتوانید یک معلم زبان انگلیسی باشید، اول از همه باید بتوانید انگلیسی را در سطح عالی صحبت کنید. همچنین لازم است یک گواهینامه بین المللی مناسب داشته باشید تا مورد پذیرش مدیران این مجموعه ها قرار بگیرید. گاهی اوقات نیز لازم است که در کشور مقصد دوره ه هایی را بگذرانید تا اجازه کار را پیدا کنید.

 البته می توانید یک معلم زبان آنلاین هم باشید. در حال حاضر گسترش تکنولوژی این امکان را فراهم آورده که بتوانید به صورت آنلاین درآمد دلاری کسب کنید. شما می توانید از از طریق اسکایپ به هر نقطه ای از جهان آموزش زبان انگلیسی بدهید.

اگر زبان انگلیسی شما عالی باشد حتی می توانید به آموزش سایر زبان ها مانند زبان مادری خودتان به انگلیسی زبان ها بپردازید. مثلاً کلاس هایی را دایر کنید که در آن ها به انگلیسی زبان ها فارسی یاد می دهید و یا حتی اگر زبان دیگری بلد هستید می توانید به تدریس چندین زبان بپردازید.

کار در سفر

5-کار کردن در هتل ها و هاستل ها

 یکی از سرگرم کننده ترین شغل های مسافرتی، کار کردن در اقامتگاه های گردشگری مانند هتل و هاستل است. این شغل به شما فرصتی را هدیه می دهد تا بتوانید با سایر کسانی که مانند شما رویای مشابهی دارند نیز به گفت و گو و تبادل نظر یپردازید. 

مشاغلی که در هاستل و هتل وجود دارد، بسیار متنوع است. می توانید به عنوان راهنمای تور، هماهنگ کننده فعالیت ها، تمیز کننده اتاق ها و یا رسپشن کار کنید. به ویژه در آمریکای شمالی و اروپا کار کردن در هاستل یک شغل بسیار مناسب محسوب می شود و در کنار جای خواب حقوق به نسبت بهتری هم خواهید گرفت.

 برای کارکردن در اقامتگاه های گردشگری باید روابط عمومی قدرتمندی داشته باشید و توانایی مدیریت بحران و حل مسأله داشته باشید. لازمه کار کردن در این مکان ها این است که دوستانه رفتار کنید تا برای رفتن به مکان های بعدی توصیه نامه های خوب دریافت کنید و بتوانید یک رزومه عالی بسازید.

6-راهنمای تور 

اگر شخصیت برونگرا دارید و علاقه مند به سفر هستید، این شغل برای شما بسیار مناسب خواهد بود. راهنمای تور بودن یک شغل رؤیایی برای کسانی است که عاشق ماجراجویی و در عین حال گردش و مدیریت شرایط هستند.

 راهنمایی تور تنها بازدید از مکان های تاریخی، اطلاع از سبک معماری و تاریخچه بناها یا گردش در شهرها نیست. اغلب راهنمایان تور برای طبیعت گردی ها، سفرهای ماجراجویانه مانند رفتینگ و کوهنوردی و حضور در مناطق طبیعی سخت به کار گرفته می شوند.

 با این حال شما می توانید راهنمای تور در سفرهای یک روزه، گشت های شهری، پیاده روی، فعالیت های ماجراجویانه مانند کمپینگ و موارد مشابه آن باشید. برای این که یک راهنمای تور موفق باشید نیاز به گذراندن دوره نیست و تجربه شما قطعاً به کارتان خواهد آمد. البته کسب مدرک راهنمایی تور معتبر به نفعتان خواهد بود و سریع تر می توانید کار مد نظرتان را پیدا کنید.

راهنمای تور

7-کار کردن در کشتی های کروز و قایق های مسافرتی

یکی از جالب ترین روش های کسب درآمد هنگام مسافرت، کار کردن در کشتی های کروز است. این کشتی های لوکس به واسطه خدماتی که به مسافران می دهند و فعالیت های سرگرم کننده شأن مشهور شده اند. از همین رو اغلب آن ها خدمه و کارکنان متعددی را که علاقمند باشند مدت طولانی را دور از خانه به سر ببرند جذب می کنند.

شما می توانید با کار کردن در یک کشتی کروز هم به کشورهای مختلف سفر کنید و هم درآمد کسب کنید. البته که این کشتی ها همه چیز تمام و گران قیمت هستند و می توانید از حضور در این فضای متفاوت نیز لذت ببرید. خوشبختانه مشاغل این کشتی ها به شدت متنوع است. لیستی از مشاغل مانند آشپزی و نوازندگی و رقصندگی گرفته تا کارهای مکانیکی، مهندسی، خدماتی و حتی حسابداری در این کشتی ها وجود دارد.

8-غواص حرفه ای

اگر علاقمند به حضور در مناطق گرمسیری ساحلی، جنگل های بارانی و جزیره های توریستی مانند شرق آسیا و آمریکای جنوبی هستید، غواصی یکی از بهترین شغل هایی است که می توانید آن را امتحان کنید. شما می توانید از طریق این شغل به ویژه در فصل های گرم و شلوغ سال درآمد بسیار بالایی نیز کسب کنید.

شاید باورتان نشود که چه تعداد جهانگرد در کشورهای مختلف به شغل غواصی می پردازند. شما برای این که غواص حرفه ای شوید، پس از گذراندن یک دوره باید یک مدرک معتبر نیز کسب کنید. البته این شغلی نیست که با استفاده از آن بتوانید ثروتمند شوید. بلکه حرفه ای است که به شما این امکان را می دهد که ضمن مسافرت در سراسر جهان در جوار اقیانوس زندگی کنید.

غواص حرفه ای

9-معلمی

در حال حاضر صدها مدرسه بین المللی در سراسر جهان وجود دارند که می توانید با استخدام شدن در این مدارس درآمد کافی برای ادامه سفرهای خود را داشته باشید. شما می توانید هر حرفه ای که بلد هستید،ا از آموزش کامپیوتر یا نقاشی گرفته تا صنایع دستی و خیاطی و مورادی مانند آن را آموزش دهید.

عموماً قراردادهای این مؤسسات و مدارس دو ساله است و شما می توانید با تدریس هزینه زندگی خود را تأمین کنید. خوشبختانه برای تدریس حرفه های مختلف نیز می توانید از پلتفرم های مختلف، مانند گوگل میت یا حتی اینستاگرام نیز استفاده کنید.

10-عکاسی 

اگر می توانید یک دوربین حرفه ای بخرید و خلاقیت و استعداد کافی را برای عکاسی دارید، قطعاً یکی از بهترین شغل ها برای شما عکاسی خواهد بود. می توانید با فروش عکس به وب سایت های مختلف و آژانس های متفاوت عکاسی و خبری در آمد خوبی کسب کنید.

همچنین می توانید با قرار دادن عکس های خلاقانه ای که می اندازید در صفحه اینستاگرام خود و بالا بردن بازدیدتان تبلیغ بگیرید. یا این که حتی در کنار سواحل یا مکان های تفریحی برای زوج ها و مردم عکاسی کنید و در همان لحظه با تحویل فایل های عکس دستمزد خود را دریافت کنید.

در نظر داشته باشید که کار کردن با آژانس های عکاسی مانند ,Shutterstock, 500px ,Udemy ,Shotkit Shutterstock, Etsy نیازمند این امر است که قوانین آن ها را به خوبی بلد باشید. رعایت نکردن برخی از موارد مانند وضوح بالای عکس، عدم وجود چهره های قابل تشخیص و مواردی مانند عدم نیاز به کسب مجوز اضافی برای برندها، ممکن است موجب شود که درآمد خود را از دست بدهید.

عکاسی

 همچنین بهتر است به کار با نرم افزارهای ادیت عکس به خوبی مسلط باشید. در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین چالش ها در خصوص کسب درآمد از طریق عکاسی رقابت بالاست. بنابراین باید به چند و چون کار کاملاً مسلط باشید و تا حد ممکن عکس های جدید و خلاقانه ای بیندازید. 

همچنین فراموش نکنید که عکس های شما به صورت عمده خریداری نمی شوند. توقع نداشته باشید که بلافاصله پس از آپلود عکس خود در این آژانس های عکاسی به حساب شما پول واریز شود. عکاسی در سفر نیازمند گذر زمان و حرفه ای شدن است. با این حال جای امیدواری دارد که پس از این که مخاطب قابل قبولی جمع کردید و حسابی در عکاسی حرفه ای شدید بتوانید درآمد بسیار بالایی هم از این شغل داشته باشید.

11-کار کردن در مزارع

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از مزرعه داران، در نقاط مختلف جهان به ازای اقامت و غذا شما را برای انجام کارهای کشاورزی استخدام خواهند کرد. هرچند به دلیل این که درآمد این شغل بسیار اندک است برای بسیاری از عاشقان سفر انتخاب جذابی نیست. با این حال می توانید همزمان با لذت بردن از حضور در مناطق بکر به نقاط مختلف جهان سفر کنید.

 البته در نظر داشته باشید که در صورت داشتن حتی درآمدی اندک به واسطه حذف شدن هزینه های محل اقامت و غذا ممکن است امکان پس انداز نیز پیدا کنید. چیدن میوه، تولید محصولات ارگانیک، کار کردن در بخش فرآوری تولیدات کشاورزی کمک می کند که بتوانید به صورت فصلی یک شغل موقت داشته باشید. 

کار کردن در مزارع

12-آموزش آنلاین و فروش کورس

 آموزش آنلاین یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد محسوب می شود. زیرا می توانید هر توانایی که دارید را از طریق سایت های ارائه کورس های آموزشی به اشتراک گذاشته و از طریق آن درآمدزایی کنید. خوبی این کار نسبت به کلاس های آنلاین این است که تنها با ضبط جلسات آموزشی می توانید بارها و بارها آن را به فروش برسانید.

در حال حاضر فروش آنلاین یکی از بهترین روش های کسب درآمد هنگام سفر است. البته این کار به بازاریابی و جذب مخاطب احتیاج دارد. با این حال قطعاً ارزش آن را خواهد داشت که برای توسعه کسب و کار آموزشی خود وقت بگذارید. همچنین لازم است که به طور مداوم آموخته های خود را به روز کنید و ویدیوهای آموزشی خود را به لحاظ بصری به شدت تقویت کنید. 

13-کارهای داوطلبانه

راه های مختلفی برای استخدام شدن در کارهای داوطلبانه خارج از کشور وجود دارد. در این مواقع اگرچه ممکن است پول اندکی به دست آورید، یا این که کلّاً به شما محل اقامت و غذای رایگان داده شود. این کارها اغلب مربوط به اقدامات خیرخواهانه، طرح های توسعه ای، حمایت های افراد تأثیرگذار و صندوق های بین المللی است.

 با این حال برخی از وبسایت ها هستند که موقعیت های داوطلبانه در تمام مناطق جهان را برای شما فراهم می کنند. از جمله این وبسایت ها برای پیدا کردن کار داوطلبانه می توان به GoOverseas, WorkAway , PeaceCorps, اشاره کرد که در آن ها اغلب فرصت های بین المللی برای سفر معرفی می شوند. با ساختن یک اکانت و چک کردن مداوم این سایت ها می توانید در هر زمان که خواستید به کشورهای مختلف جهان سفر کنید. البته که این شیوه از کار در هنگام سفر، نیازمند صبر زیاد و فداکاری نیز هست.

کارهای داوطلبانه

14-کار کردن در کمپ های تابستانی

اغلب کمپ های تابستانی برای این تأسیس شده اند که کودکان برای گذران تعطیلات تابستانی خود به فعالیت های ماجراجویانه بپردازند. بنابراین اگر علاقمند به کار با بچه ها هستید و از ماجراجویی در طبیعت لذت می برید و حس مسئولیت پذیری بالایی دارید، این شغل به شدت مناسب شما خواهد بود.

شما می توانید در اردوگاه های تابستانی به عنوان پرستار کودک، معلم و نگهبان مشغول به کار شوید. این کار به خصوص برای جوانان و کسانی که به دنبال سفر رایگان و کسب تجربه و زندگی در یک فرهنگ و کشور جدید هستند بسیار جالب خواهد بود.

البته که نباید فراموش کنید مسئولیت های شما در این شغل ها بسیار زیاد است و معمولاً درآمد زیادی هم نخواهید داشت. اما کار کردن در یک محیط پویا، حضور در طبیعت و مشغول شدن در مکانی که پر از بازی و سرگرمی است تجربه جالبی خواهد بود.

15-فروش آنلاین

فروش آنلاین می تواند هم شامل اقلامی باشد که خودتان آن ها را تولید می کنید و هم شامل چیزهایی که در سفر می خرید یا پیدا می کنید. همچنین می توانید به صورت واسطه برای فروش محصولات برندها و شرکت های مختلف در سایت های فروش وسایل دست دوم درآمد کسب کنید.

اگر در تولید صنایع دستی، وسایل مربوط به سفر، محصولات الکترونیک و حتی کتاب و ژورنال دستی دارید، قطعاً فروش آنلاین شغل مناسبی برای شما خواهد بود. البته لازم است که برای این کسب و کار همواره پاسخگوی مشتریان خود باشید.

فروش آنلاین

16-کار کردن در اسکی ریزورت ها 

اگر می خواهید که به کشورهای سردسیری و کوهستانی سفر کنید و عاشق فعالیت های زمستانی هستید، پیشنهاد می شود که در مجموعه های تفریحی اسکی و سایر ورزش های زمستانی مشغول به کار شوید. مشاغل موجود در این مکان ها اغلب کم درآمد هستند. با این حال می توانید در مشاغلی مانند اپراتور بالابرهای اسکی، کمک به مسافران برای رسیدن به بالای کوه آموزش اسکی و کار کردن در بخش خدمات مشغول به کار شوید و هم درآمدزایی داشته باشید و هم مدتی را در مناطق کوهستانی سحرانگیز سپری کنید.

مهم دیگر در خصوص این فعالیت ها فراهم بودن محل اقامت است. همچنین معمولاً به لحاظ تهیه خورد و خوراک و پرداخت هزینه زندگی خود دچار مشکل نخواهید شد. علاوه بر آن اغلب کسانی که برای تفریح به این مکان های گردشگری می آیند وضع مالی خوبی دارند و انعام بیشتری نیز خواهید گرفت.

17-کار کردن در بار ها، رستوران ها و کافه ها 

یکی از ساده ترین روش ها برای کسب درآمد هنگام سفر، کار کردن در فضاهای ارائه خدمات است. شما می توانید به عنوان پیش خدمت، سرآشپز یا حتی ظرف شور به راحتی در این مکان ها کار پیدا کنید. با این حال در نظر داشته باشید که ممکن است درآمد این شغل ها چندان بالا نباشد. البته اگر در جایی مشغول به کار شوید که به شما محل اقامت ارائه می شود تا حدی جلو خواهید افتاد.

بار تندر

18-حفظ شغل قدیمی خود و دورکاری

اگر در مشاغلی کار می کنید که امکان دورکاری دارد شاید بتوانید رئیس خود را متقاعد کنید که از راه دور همکاری تان را ادامه بدهید. البته به دلیل فاصله زمانی، مشکلات مربوط به اینترنت و از همه مهمتر عدم انعطاف شغلی، که در بسیاری از اوقات دستیابی به این مورد ممکن نیست. 

با این حال مشاغل بسیاری هستند که امکان دورکاری دارند. به عنوان مثال می توانید به عنوان یک ویراستار در هر نقطه از جهان کار خود را انجام بدهید. یا این که به عنوان یک تحلیلگر آمار یا حسابدار می توانید در هر جایی از جهان کار قبلی خود را ادامه بدهید.

 اغلب شغل های حال حاضر نیازی به حضور فیزیکی ندارند. همه شرکت های بزرگ در حال فراهم کردن زیرساخت هایی هستند که امکان دورکاری را به کارمندان آن ها می دهد. بنابراین اگر می ترسید که در شغل هایی مشغول به کار شوید که با روحیه شما هماهنگی ندارند یا ترس از بی پولی دارید، دورکاری در شغل قدیمی تان روشی کم ریسک برای کسب درآمد هنگام سفر محسوب می شود.

19-مربی ورزش 

اگر در ورزش خاصی مهارت دارید و مدرک مربیگری بین المللی هم کسب کرده اید، می توانید به راحتی برای سفر به کشورهای دیگر اقدام کنید و در عین حال درآمدزایی داشته باشید. اغلب مجموعه های گردشگری امکاناتی برای ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، موتور سواری، والیبال تیراندازی، شنا و حتی یوگا دارند.

معمولاً افرادی با مهارت در رشته های ورزشی مختلف می توانند به عنوان مربی ورزشی در این مجموعه ها مشغول به کار شوند و به صورت ساعتی دستمزد بگیرند. شما همچنین می توانید به عنوان مربی تناسب اندام در استراحتگاه ها و شهر های ساحلی مشغول به کار شوید.

22-مترجمی

اگر دو زبان بلد هستید یا حتی فقط در زبان انگلیسی بسیار عالی هستید، می توانید به راحتی در هر جایی از جهان کار پیدا کنید. مترجم های آزاد معمولاً با ترجمه منو ها، پوسترها، تبلیغات برای بار ها، رستوران ها و هتل های محلی درآمد زیادی دارند. آن ها همچنین به عنوان مترجم قراردادها، همراهان سفر و موارد اینچنینی مشغول به کار می شوند.

 از طرف دیگر مترجم ها امکان کار آنلاین را نیز دارند. بنابراین اگر قصد دارید که سبک جدیدی از زندگی را شروع کرده و در سفر به کسب و کار خود بپردازید، بهتر است که در قدم اول زبان انگلیسی تان را تا حد عالی تقویت کنید و در کنار آن یک یا دو زبان دیگر را نیز یاد بگیرید.

مترجمی

21-اسکورت تور

شرکت های فروش تورهای بین المللی معمولاً افرادی را برای همراهی گروه های گردشگری استخدام می کند. برخی از این شرکت ها قراردادهای یک تا دوساله را با شما می بندند و اگر توانمندی مدیریت افراد مختلف را دارید می توانید به عنوان اسکورت تور در این مشاغل مشغول به کار شوید. اگر چه دستمزد این شرکت ها اغلب کم است اما هزینه سفر شما را به طور کامل تأمین خواهد کرد.

22-ماساژ درمانگر

کسانی که دوره های ماساژ درمانگری را گذرانده اند، می توانند به راحتی در بسیاری از استراحتگاه ها و هتل های پنج ستاره در سراسر جهان و همچنین سالن های فرودگاهی نیز مشغول به کار شوند. قراردادهای این افراد اغلب به صورت کوتاه مدت است. با این حال آپشن های متعددی برای شما به عنوان ماساژور ارائه خواهد شد که در کنار درآمدزایی سایر بخش های زندگی شما را نیز کاور خواهد کرد.

23-کار کردن در بازارهای سهام و دیجیتال مارکتینگ

افراد بسیاری هستند که هنگام سفر با فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ پول در می آورند. یکی از دلایل مورد توجه قرار گرفتن این حوزه به این نکته باز می گردد که برای دیجیتال مارکتینگ فقط به یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت احتیاج دارید.

برای کسانی که تجربه کار کردن در بازارهای سهام را دارند و در این زمینه حرفه ای هستند نیز کار کردن در بازارهای بورس مختلف یک گزینه درآمدزایی هنگام سفر محسوب می شود. با این حال این کار بدون ریسک نیست و ممکن است در صورت نداشتن پلن های جبرانی دچار مشکل شوید.

24-کارکنان جشنواره و رویداد 

یکی از جذاب ترین روش های کار در سفر، کار کردن برای جشنواره ها، تور های جهانی، رویدادهای بزرگ و فستیوال های مختلف است. این رویدادها اغلب نیازمند کارمندانی در بخش های نمایش، تیم های پشتیبانی، تأسیسات، فروشندگان، تولیدکنندگان مواد غذایی، سازمان دهندگان رویداد و موارد دیگر هستند. بنابراین اگر علاقمند به کار کردن در یک فضای پر جنب و جوش هستید این گزینه را نیز مدنظر داشته باشید.

کارکنان جشنواره و رویداد 

25-مهمانداری هواپیما

یکی از روش های مطمئن برای درآمدزایی در سفر کار کردن به عنوان مهماندار هواپیما است. البته اغلب شرکت های هواپیمایی خط و مشی، برنامه ها و موقعیت های خاص خود را دارند و ممکن است دست شما برای گشت و گذار هنگام سفر به کشور های دیگر چندان باز نباشد.

 بنابراین قبل از این که نسبت به اتخاذ این شغل اطمینان پیدا کنید، بهتر است در نظر داشته باشید که علاوه بر لحاظ کردن پروتکل های کاری، مهماندار شدن احتیاج به گذراندن دوره های مختلف دارد. همچنین شما باید در مجموعه ای استخدام شوید که امکان سفر به دور دنیا را به شما بدهد. زیرا برخی از شرکت های هواپیمایی اغلب سفرهای خود را به داخل مرزهای کشور محدود کرده اند.

یکی از مزیت های مهمانداری هواپیما این است که برخی از شرکت های هواپیمایی امکان اقامت شبانه در هتل های سراسر جهان را ارائه می کند. همچنین شما می توانید از تخفیف بلیت هواپیمای خود نیز استفاده کنید. از سوی دیگر برخلاف اغلب راه های درآمدزایی در سفر امکان بازنشستگی و امنیت شغلی را نیز خواهید داشت.

26-هنرمند خیابانی

آواز خوانی، نواختن ساز، رقص، شعبده بازی و یا هر کار دیگری که بتوانید با استفاده از آن مردم را سرگرم کنید، یکی از روش هایی است که می توانید به واسطه آن در سفر درآمدزایی کنید. هر مهارتی که داشته باشید با قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب می تواند برای شما پول زیادی به همراه داشته باشد. با این حال بهتر است قبل از این که برای تأمین هزینه های سفر خود شروع به نمایش های خیابانی کنید، قوانین کشور مقصد را مورد بررسی قرار دهید.

27-یوتیوبری و مستندسازی

یوتیوبری و مستندسازی یکی از بهترین راه های کسب درآمد هنگام سفر است. با تولید محتوای دیجیتال می توانید هم به ماجراجویی بپردازید و هم حسابی درآمد کسب کنید. زیرا اغلب مردم از تولیدات بصری بیشتر از منابع مکتوب استقبال می کنند. می توانید با بارگذاری ویدیو های خود در یوتیوب و گرفتن ویو و پخش کردن تبلیغ درآمد کسب کنید.

شما می توانید با یادگیری برنامه های ادیت فیلم حتی با گوشی همراه خود ویدیو های متنوعی را ضبط کرده و در پلتفرم های مختلفی بفروشید. از سوی دیگر می توانید با مستند سازی در جشنواره های مختلف شرکت کنید. برنده شدن در این جشنواره درآمد بسیاری را نصیب شما خواهد کرد. 

یوتیوبر

جمع بندی

برای بسیاری از افراد محدود کردن سفرهایشان به تعطیلی ها و یا گرفتن مرخصی چندان رضایت بخش نیست. آن ها می خواهند جهان را کشف کنند و تشنگی عجیبی برای سفر کردن به نقاط مختلف دارند. با این حال برای سفر به مکان های مختلف به اولین چیزی که احتیاج دارید، پول کافی است.

درآمدزایی هنگام سفر اگرچه با چالش هایی همراه است، اما مهم ترین قدم در راستای جهانگرد شدن محسوب می شود. 

در این مقاله راه های مختلفی را معرفی کردیم که با استفاده از آن ها می توانید در هنگام مسافرت درآمد کسب کنید. هر چند اغلب این مشاغل درآمد اندکی دارند، اما زمانی که هدف اصلی شما سفر کردن باشد، کافی است فقط به اندازه ای درآمد داشته باشید که شما را به این خواسته برساند.

برای پیدا کردن راه درآمدزایی مناسب هنگام سفر، در قدم اول باید توانمندی ها، تخصص و حرفه فعلی خود را در نظر بگیرید. اغلب این مشاغل به سطح بالای زبان انگلیسی احتیاج دارند. پس بهتر است زبان خود را تقویت کنید. البته با توجه به این که این مشاغل بسیار گسترده و متنوع است لازم نیست نگران باشد. اراده کنید تا شاهد باشید که می توانید بالأخره شغل مناسب خود را نیز پیدا کنید.

اگر شما شغل دیگری را می شناسید برای ما بنویسید. نظرات خود را با ما در سایت بنیامین مارکو به اشتراک بگذارید.

اپیزود ۹-۱: مهاجرت یا مسافرت شهر ژنو سفرنامه جذاب شرق آفریقا(کنیا، سرزمین ماسایی مارا) قسمت دوم الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد