کار در سفر

کار در سفر : درآمد و سفر را همزمان تجربه کنید

برای بسیاری از افراد سفر رفتن به معنای هزینه کردن است، اما اگر بتوان کار در سفر را به عنوان راهی برای تامین هزینه های سفر انجام داد آنگاه می توان لذت سفر و کسب درآمد یا حداقل تامین بخشی از هزینه های سفر را باهم تجربه کرد.

البته کار در سفر مفهومی تازه نیست و قدمت آن به قرن ها پیش باز می گردد. در واقع بسیاری از جهانگردان دوران پیش از مدرن برای تامین هزینه های سفر خود به هر شهری می رسیدند مشغول به کارهای کوتاه مدت می شدند تا هزینه های سفرشان را تامین کنند.

امروز کار در سفر در میان علاقه‌مندان به سفر، مخصوصا جوانان طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بسیاری از سفر دوستان با دلایل گوناگون از جمله تجربه کار در کشوری دیگر، انجام کار داوطلبانه و یا تامین هزینه‌های سفر، در شهر و کشورهای مقصد و یا بین راه کار می کنند و مخارج خود را تامین می‌کنند.

متقاضیان کار در هنگام سفر، در ازای انجام کار خود دستمزد و یا اقامتگاه و غذا دریافت می کنند. به عنوان مثال بعضی هاستل ها در ازای کار روزانه به شما جای خواب و غذای رایگان ارائه می کنند. یا به عنوان مثال بعضی باغ ها و مزارع در فصل برداشت محصول، در ازای کار روزانه به متقاضیان خود جای خواب، غذا و مقداری دستمزد می دهند.

مهمترین مزایای کار در سفر

همانطور که پیشتر نیز گفتیم یکی از مهمترین دلایل کار سفر تامین هزینه های مالی است. سفر رفتن برای مردم معمولی بسیاری از کشورهای جهان هزینه زیادی دارد، این موضوع باعث می شود افرادی که عاشق سفر هستند از این لذت محروم بمانند.

بنابراین کار به هنگام سفر یک گزینه عالی برای این افراد است. در کنار تامین هزینه های مالی کسب تجربه های جدید کاری و زندگی در فرهنگ های متفاوت و یادگیری روش های جدید کاری از جمله مهمترین مزایای کار در سفر است.

در واقع برخی از مشاغل را تنها در یک جغرافیای خاص می‌توانید تجربه کنید. به این ترتیب تا سفر نکنید نمی‌توانید تجربه کار در این مشاغل را داشته باشید. به عنوان مثال اگر شما در یک شهر مدرن زندگی می‌کنید، مسلما شانس چندانی برای تجربه کار در مزرعه نخواهید داشت، اما کار در سفر و اقدام برای یک کار داوطلبانه به شما حتما این شانس و این تجربه را خواهد داد. 

یا کار در کشتی‌های تفریحی، از جمله کارهای مختص شهرهای ساحلی است و برای ساکنان شهرهایی که دریا یا رودخانه ندارند غیر قابل دسترس محسوب می‌شود. بنابراین کار در سفر راهی است تا شما این تجربه های منحصر به فرد را زندگی کنید.

گسترش ارتباطات اجتماعی

کار در سفر فرصتی مناسب برای گسترش ارتباطات اجتماعی است. تجربه کار داوطلبانه یک فرصت مناسب برای ایجاد ارتباطات اجتماعی با افراد از فرهنگ‌ها و شهرهای مختلف دنیاست. گاها افرادی که با هم تجربه یک کار داوطلبانه دارند، دوستان نزدیکی می‌شوند و برنامه‌ی سفرهای آتی را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند. پایه بسیاری از سفرهای دوستانه در محل کارهای داوطلبانه گذاشته می‌شود، زیرا عموما افرادی که برای یک موقعیت کاری مشترک اقدام می‌کنند، علایق سفری یکسانی دارند. 

افزایش مهارت

مردم در کشورهای مختلف راه های متفاوتی برای انجام کارهای مشابه دارند. حتی این موضوع در شهرهای مختلف یک کشور واحد نیز وجود دارد. به عنوان مثال به بافتن گلیم و قالی نگاه کنید. در همین ایران خودمان استان های مختلف روش هایی کاملاً متفاوت برای تولید گلیم و قالی دارند.

اگر کسی به دنبال افزایش مهارت های خود باشد کار به هنگام سفر می تواند بهترین راه برای افزایش مهارتها باشد. این مهارت ها نه تنها باعث توسعه فردی بلکه باعث توسعه مهارت های یک شهر یا کشور نیز خواهد شد.

بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم کار به هنگام سفر راهی برای پیشرفت فردی و اجتماعی جوامع بشری است.

اپیزود ۲۴: قطب شمال کشور آرژانتین سفر به کعبه الماسهای آفریقایی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد