جاذبه های گردشگری کلن

جاذبه های گردشگری کلن

امتیاز این مطلب : 5

کلن چهارمین شهر بزرگ آلمان است که به واسطه گالری ها، موزه ها، کلیسا ها، آثار تاریخی، هنری و مناظر طبیعی بسیار زیبایی که دارد، یکی از مهمترین مکان های توریستی جهان محسوب می شود. این شهر که در زمان جنگ جهانی آسیب های بسیاری را متحمل شد، با قرار گرفتن در حاشیه رود راین همواره نماد مقاومت، زیبایی و اصالت بوده است. در هر سال میلیون ها نفر به دلایل مختلف از این شهر دیدن می کنند. علاوه بر جاذبه های گردشگری، موقعیت اقتصادی ممتاز، وجود دانشگاه های تراز اول، گردش در طبیعت بسیار زیبای کلن، باعث شده که بسیاری از افراد علاقه مند به گردشگری به این شهر قدیمی سفر کنند. اگر شما نیز قصد سفر به کلن را دارید، با ادامه این متن همراه ما باشید تا با جاذبه های توریستی شگفت انگیز آن آشنا شوید.

بهترین زمان سفر به کلن 

به طور کلی، این شهر به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی اقیانوس اطلس، آب و هوای مرطوب و بارانی دارد؛ به دلیل همین آب و هوا نیز شهری با فضای بسیار سرسبز، پر از باغ های زیبا و با دریاچه های کوچک و درختکاری های انبوه است. با این حال شهر کلن که در غرب کشور آلمان واقع شده، در ماه های پاییز و زمستان بسیار سرد است. به نحوی که ممکن است با سفر به این شهر در ماه های نوامبر تا مارس، به دلیل سرمای هوا کمی اذیت شوید. به عقیده بسیاری فصل تابستان بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه محسوب می شود. 

دیدار از شهر قدیم کلن 

کلن تاریخچه ای هزاران ساله دارد. به واسطه همین قدمت، بارها نیز در جنگ های مختلف و لشکرکشی های سرزمین های همسایه تخریب گشته است. از همین رو در مناطق مختلف شهر بقایای دوره های تاریخی مختلف را می توانید مشاهده کنید. قدمت برخی از این مکان ها به چند صد سال می رسد و حتی بعضی نقاط شهر قدمتی هزاران ساله دارند. 

یکی از مهمترین محله های تاریخی این شهر که دربر دارنده خانه های قدیمی، خیابان های کهن و پیاده راه های سنگی است، با نام «شهر قدیم کلن» شناخته می شود. در این محله گالری ها، موزه ها، مغازه ها و کافه های بسیاری به چشم می خورد که پذیرای گردشگران هستند. همچنین ساختمان قدیمی شهرداری کلن که قدمت آن به ۹۰۰ سال قبل باز می گردد، در همین محله واقع شده است.

جاذبه های گردشگری کلن

کلیسای کلن، نماد قدمت آلمان کاتولیک 

مشهورترین کلیسای آلمان، «کلیسای جامع کلن» است که قدمت آن به قرن چهارم میلادی باز می گردد. این کلیسا که در جنگ های مختلف چندین مرتبه آسیب دیده و حتی یک بار به کلی تخریب شده، در سال ۱۲۴۸ میلادی بازسازی شده است.

در کنار این کلیسا دو برج عظیم ساخته شده است. در واقع این برج ها در سال ۱۸۸۰ به بنای اصلی افزوده شده اند و برای رسیدن به قسمت فوقانی برج ها باید ۵۰۹ پله را طی کنید. این برج ها دومین ساختمان بلند قدیمی این شهر محسوب می شوند و نماد ساختمان های بلند شهر هستند. اهمیت و شهرت این کلیسا به اندازه ای است که در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است. 

این بنا که توسط مردم محلی کلیسای «سنت پیتر و مریم مقدس» نامیده می شود، ۶۱۶۶ متر مربع مساحت دارد. ساختمان اصلی آن با ۵۳ ستون سنگی منقش به تصاویر مذهبی، زیبایی خیره کننده ای دارد.

این بنا در بردارنده گنجینه آثار ارزشمند دیگری نیز است. از جمله این آثار می توان به تکیه گاه 3 پادشاه قرن ۱۲ میلادی که توسط زرگران محلی ساخته شده اند و گنجینه نسخه های خطی مربوط به کلیسا و آثار باستانی مربوط به دوره رومیان اشاره کرد.

موزه لودویگ، موزه هنر مدرن و پست مدرن

یکی از پرطرفدارترین مکان های توریستی کلن موزه لودویگ است که در سال ۱۹۷۶ ساخته شده است. در حال حاضر ۳۵۰ قطعه هنری مدرن که توسط «پیتر لودویگ» به این مجموعه اهدا شده است، در این گنجینه نگهداری می شوند. البته آثار هنری ارزشمند این مجموعه تنها محدود به آثار اهدایی نیستند و آثار متعددی حتی از دوره کلاسیک در این موزه به نمایش گذاشته شده اند. در حال حاضر نقاشی هایی در سبک های اکسپرسیونیسم و پست مدرن از هنرمندانی همچون رنوار، لیبل، لیبرمن، رامبراند و مونه در این موزه نگهداری می شوند.

خانه ۴۷۱۱، خانه رایحه های شگفت انگیز

زمانی که صحبت از جاذبه های گردشگری کلن به میان می آید، بسیاری از افراد زیباترین مکان این شهر را «خانه ۴۷۱۱» معرفی می کنند که با نام «موزه عطر» نیز شناخته می شود. این محل در واقع محل تولید و فروش عطرهای برندهای مشهور جهان است. در واقع این بخش سرزمین شکل گیری ادکلن نیز هست. ادکلن به زبان محلی یعنی «آب کلن» که به افتخار این شهر نام گذاری شده است. 

در این ساختمان که در سال ۱۷۹۲ ساخته شده، می توانید با تاریخچه شکل گیری عطرهای مختلف، روند تکامل آن ها، معرفی مبدأ و ریشه عطرهای معروف و تولید کنندگان عطر آشنا شوید. همچنین طبقه اول این ساختمان به فروش عطر اختصاص داده شده است.

جاذبه های گردشگری کلن| خانه ۴۷۱۱، خانه رایحه های شگفت انگیز| بنیامین مارکو

مشاهده زیبایی های کلن بر فراز تله کابین

اگر قصد سفر به شهر کلن را دارید، باید بازدید از تله کابین این شهر را در اولویت خود قرار دهید؛ چرا که با سوار شدن بر این تله کابین می توانید از نمای بسیار زیبای این شهر و جلوه رودخانه راین لذت ببرید. این تله کابین که در سال ۱۹۵۷ ساخته شده، باغ وحش کلن را به باغ گیاه شناسی این شهر متصل و در هر بار دو هزار نفر را جا به جا می کند. بهترین فصل استفاده از این تله کابین، ماه های آوریل تا اکتبر است که شهر بسیار سرسبز است و زیر نور خورشید بهار و تابستان زیبایی های آن دو چندان می شود. 

موزه والراف ریچاردز 

یکی از سه موزه اصلی شهر کلن، موزه «والراف ریچاردز» است. در این موزه آثار نقاشی کلکسیونی بسیار ارزشمندی از قرون وسطا تا اوایل قرن بیست به نمایش گذاشته شده است. این موزه در سال ۱۸۲۴ ساخته شده و کلکسیون موجود در آن توسط «فرانس والراف » اهدا شده است. در این مجموعه می توانید از آثاری در سبک های گوتیک، رنسانس، باروک و امپرسیونیسم بازدید کنید. همچنین در ماه های مختلف سال نمایشگاه های عکاسی متنوعی در تالارهای این مجموعه برپا می‌شود.

پل هوهن زولرن، میعادگاه عاشقان

یکی از هفت پل احداث شده بر رودخانه راین پل هوهن زولرن است که در واقع معروف ترینِ این پل ها نیز محسوب می شود. در واقع این مکان اولین پل «قفل های عشق» است که به میعادگاه عاشقان تبدیل شده است. ساخت این پل در سال ۱۹۰۷ شروع شد و در سال ۱۹۱۱ به پایان رسید. به واسطه این که این مکان در نزدیک ایستگاه قطار اصلی کلن واقع شده، یکی از پرترددترین مناطق شهر نیز محسوب می شود. همچنین در جوار آن یک کلیسای قدیمی نیز وجود دارد که به شدت آن را به یک مکان محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است.

منطقه لاکچری اگنس 

این منطقه در شمالی ترین قسمت شهر کلن واقع شده و به واسطه کافه ها، رستوران ها، بوتیک ها، مراکز فرهنگی و هنری همچون کتاب فروشی ها، گالری ها و سوغاتی فروشی هایی که دارد به یکی از نقاط دیدنی کلن تبدیل شده است.

این منطقه که در واقع یکی از محله های گران قیمت و لوکس در این شهر محسوب می شود، محل خانه های مدرن و اعیانی است. همچنین کلیسای اگنس در این محل واقع شده که ضمن بازدید از فضاهای خاص امروزی این محله، می توانید از آن نیز دیدن کنید. 

جاذبه های گردشگری کلن| منطقه لاکچری اگنس | بنیامین مارکو

کنیسه یهودیان، نماد آشتی مسیحیت و یهودیت

یکی از زیباترین معماری های شهر کلن متعلق به «کنیسه یهودیان» است. این بنا که در زمان هیتلر به شدت آسیب دید، پس از جنگ جهانی بازسازی شد و به نمادی برای آشتی با یهودیان تبدیل گشت؛ به نحوی که پاپ بندیکت پیشوای بزرگ مسیحیان در سال ۲۰۰۵ از آن دیدار کرد.

یکی از مطالب جالب در خصوص این کنیسه این است که کتاب تورات کهن موجود در آن، در زمان نازی ها توسط یک کشیش کاتولیک نجات داده شد. اکنون این کتاب در معرض دید عموم قرار دارد و هر روز افراد بسیاری از سراسر جهان، به ویژه یهودیان، به این کنیسه می آیند.

سایت باستانی موزه رومانو_ژرمانی 

این موزه یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر کلن است که با ظاهری مدرن دربردارنده مهمترین آثار باستان شناسی موجود در آلمان است. در حال حاضر در این سایت باستان شناسی، آثار باقی مانده از دوران رومیان همچون ابزار زندگی روزمره، ابزار جنگ، وسایل هنری و ابزار صنایع مختلف به نمایش در آمده است. اگر قصد گردش در کلن را دارید پیشنهاد می کنیم بازدید از این موزه را در لیست خود قرار دهید.

خرید در خیابان هوهی استراب 

خیابان «هوهی استراب» که در یکی از قدیمی ترین نواحی شهر واقع شده است، ۶۸0 متر طول دارد. در حال حاضر این مکان یکی از شلوغ ترین نواحی کلن محسوب می شود. این خیابان که در واقع یک مکان تجاری است و سرتاسر آن را پاساژها، شرکت های بین المللی، برندهای مختلف و نمایشگاه های مربوط به صنایع معروف آلمان فراگرفته، با معماری الهام گرفته شده از روم باستان ساخته شده است. این مرکز یکی از ۱۰ خیابان برتر آلمان نیز محسوب می شود.

باغ وحش کلن 

این مکان که در سال ۱۸۶۰ تاسیس شده، هر روزه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این باغ وحش از قسمت های مختلفی تشکیل شده و علاوه بر این که محلی برای به نمایش گذاشتن گونه های جانوری مختلف است، در واقع یک باغ جانورشناسی نیز محسوب می شود. همچنین در این مکان تحقیقات مربوط به گونه های جانوری نیز انجام می گیرد. قدمت ساختمان اصلی این باغ وحش به قرن ۱۹ بازمی گردد. از بخش های مختلف این باغ وحش می توان به فیل خانه، پرنده خانه، جزیره میمون، جنگل بارانی ساختگی، آکواریوم و محوطه گربه ها اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری کلن| باغ وحش کلن| بنیامین مارکو

قدیمی ترین سیتی هال آلمان

«سیتی حال کلن» در قسمت قدیمی شهر واقع شده است و کهن ترین سیتی هال در آلمان محسوب می شود. آن چیزی که این بنا را بسیار خاص و متفاوت کرده، وجود صد مجسمه بزرگ سنگی در دیواره های بیرونی آن است که در سال ۱۴۰۷ میلادی ساخته شده اند.

این بنا که در زمان جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، به دلیل اهمیت هنری و باستان شناختی که داشت، بلافاصله پس از جنگ بازسازی شد، هر چند که در حال حاضر در معماری این فضا ردپای هنر مدرن نیز به چشم می خورد. ناگفته نماند که برج های سیتی هال حدود 100 سال بعد از زمان تاسیس بنای اصلی ساخته و اضافه شده و قدمت ایوان این بنا و صومعه آن به دوران رنسانس باز می گردد. قدمت دهلیزها نیز به قرن بیستم می رسد. 

ضمن بازدید از این مکان می توانید در کوچه های قدیمی اطراف آن قدم بزنید و از منظره فواره های زیبای درون حوض های آب لذت ببرید. همچنین در اطراف این منطقه، ویرانه هایی از آثار باستانی و خرابه های مربوط به امپراطوری روم با قدمت ۲000 ساله به چشم می خورند. 

پیکنیک در راینا پارک

محوطه بسیار وسیعی در حاشیه رود راین که به محلی برای پیک نیک کردن، آفتاب گرفتن، گردهمایی ها و لذت بردن از سواحل رود راین تبدیل شده است، با نام «راینا پارک» شناخته می شود. در این فضا سالن های تئاتر بنا شده و هر شب برنامه های مختلفی در آن ها به نمایش در می آید.

همچنین گردشگران می توانند از محوطه های ورزشی این پارک استفاده کنند و از تماشای مناظر زیبا، باغ های پرگل و تندیس های سنگی موجود در محوطه لذت ببرند. در این پارک یک حمام عمومی هم به سبک رومی ساخته شده که عموم می توانند از آن استفاده کنند.

خیابان شیلدر گاس 

این خیابان که یکی از شلوغ ترین خیابان های خرید در اروپا محسوب می شود، قدمتی دیرینه دارد و به عقیده کارشناسان از زمان رومیان به محلی برای خرید و فروش در مرکز شهر کلن تبدیل شده است. امروزه فروشگاه های زنجیره ای متعددی در این فضا ساخته شده و افراد می توانند از مراکز خرید آن دیدن کنند. هر چند که بیشتر مغازه های این خیابان به کفش فروشی ها اختصاص یافته، اما گسترده بودن این فضا و همچنین تبدیل شدن خیابان های همجوار به مراکز خرید باعث شده که هرکس با هر سلیقه ای از این فضا استفاده لازم را ببرد. از دیگر نقاط دیدنی این خیابان باید به «خانه مییووایلد» که یکی از خانه های قدیمی شهر است و کلیسای «گلدهاف پوتکه» اشاره کرد. 

خیابان شیلدر گاس 

کلیسای شکوهمند سنت گرئون 

یکی از زیباترین سازه های شهر کلن که به سنت گروئن تقدیم شده این کلیسا است که با راهروهای طولانی، موزاییک های رنگی و آثار قرون وسطایی اش مشهور شده است. این کلیسا یک سقف گنبدی ده ضلعی دارد که قدمت آن به دوران روم می رسد. همچنین دیوارهای آن پوشیده از نقاشی های دیواری به سبک قرون وسطایی و موزاییک به سبک دوران باستان است. گروه کر این کلیسا نیز یکی از معروف ترین گروه های کر در آلمان است که در این فضا به اجرای آوازهای مذهبی خود می پردازند.

یک بازدید خوشمزه از موزه شکلات 

اگر قصد سفر به کلن را دارید، یکی از مکان های توریستی جذاب این شهر موزه شکلات است که در بندر راین واقع شده. معماری شگفت انگیز این موزه که شبیه به یک قایق است، همواره توجه گردشگران را به سمت خود جلب می کند.

ضمن بازدید از این موزه می توانید در کارگاه های شکلات سازی آن شرکت کرنید و با مراحل تهیه و ساخت شکلات آشنا شوید. همچنین می توانید از طعم و مزه های بسیار متنوع شیرینی ها و شکلات های موجود در این مجموعه لذت ببرید و برای آشنایان خود سوغاتی بخرید.

کلیسای رنگارنگ آلتزبرگ کلن

این کلیسا که در ۶ کیلومتری کلیسای جامع قرار گرفته، با شیشه های رنگی بسیار زیبایش، معماری سبک گوتیک، برج های نوک تیز و پنجره های تزیین شده اش توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. در حال حاضر این کلیسای خاص یکی از زیباترین نقاط دیدنی کلن محسوب می شود.

پیاده روی در پارک گرونگورتل

این پارک بسیار وسیع که در مرکز شهر کلن قرار دارد، در بردارنده مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری متعددی است که می توانید ضمن عبور از این مسیرها از محوطه چمن کاری و گلکاری شده آن نیز لذت ببرید. همچنین در این فضا یک محوطه برای بازی کودکان ساخته شده است. علاوه بر آن دریاچه کوچکی در وسط این پارک قرار گرفته که می توانید در اطراف آن به استراحت بپردازید. 

کلیسای بزرگ سنت مارتین 

این کلیسا یکی از ۱۲ کلیسای رمانسک در کلن محسوب می شود. برج های عظیمی در سویه های مختلف آن قرار گرفته که از نقاط مختلف شهر قابل مشاهده هستند. نکته جالب در خصوص کلیسای سنت مارتین این است که بر خلاف سایر کلیساها در آن نماد صلیب قرار نگرفته است.

این بنا که در سال های 1150 تا 1250 ساخته شده، در واقع روی بقایای کلیسای دیگری که به کلی در آتش سوخته بود، بنا گشته است. این کلیسا در زمان جنگ جهانی به شدت آسیب دید؛ اما پس از این که به زیبایی بازسازی شد، به نمادی از ساختمان های بلند شهر قدیمی کلن تبدیل گشت.

کلیسای سنت مارتین 

کارناوال سالانه کلن 

هرسال، 47 روز قبل از عید پاک، در ساعت ۱۱:۱۱ از روز یازدهم ماه یازدهم میلادی، کارناوالی به مدت ۷ روز برگزار می شود. این کارناوال در گذشته برای آماده شدن جهت روزه داری کاتولیک ها برگزار می شد و رنگ و بوی مذهبی داشت؛ اما به مرور زمان تغییر کرد و به یک جشن همگانی تبدیل شد. مردم در این یک هفته لباس های رنگارنگ می پوشند، به جشن و پایکوبی می پردازند و غذاهای خوشمزه می خورند. این کارناوال به تنهایی هر ساله هزاران نفر را به سمت این شهر می کشاند.

باغ گل و گیاه و ساختمان مرکزی فلورا 

یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین پارک های آلمان، باغ گل و گیاه کلن است که در سال ۱۹۲۰ به باغ گیاه شناسی تبدیل شد. در حال حاضر ۱۰ هزار گونه گیاهی در این مکان قرار دارد که بازدیدکنندگان می توانند با گردش در این فضای ۱۱ هکتاری گل کاری شده، از این گونه های گیاهی دیدن کنند. ساختمان مرکزی این فضا «فلورا» نام دارد که در واقع محل برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری نمایشگاه گل و همچنین محل برگزاری کنسرت است. 

قایق سواری روی راین 

یکی از جاذبه های گردشگری کلن، رود زیبای راین است. شما می توانید با قایق سواری روی آن از زیبایی هایش لذت ببرید. از آنجا که این رودخانه از قلب شهر می گذرد، در حاشیه های آن کلیساها و ساختمان های زیبای قدیمی بنا شده است که هنگام عبور از رودخانه می توانید آن ها را مشاهده کنید. در حال حاضر رستوران ها و بارهای مختلفی هم روی کشتی های کروزی که بر راین تردد می کنند، وجود دارد.

موزه کولومبا 

یکی از قدیمی ترین موزه های این شهر موزه «کولومبا» است که پیشتر یک کلیسا بوده است. این کلیسا که در طی زمان کاملاً تخریب شده بود، مجدداً بازسازی گشت تا در آن نقاشی ها، طراحی ها، مجسمه ها و آثار هنری مختلفی که از دوران باستان تا به حال جمع آوری شده اند، به نمایش درآورده شوند. در حال حاضر این موزه یکی از مقاصد مهم برای هنردوستان محسوب می شود.

ایستگاه قدیمی آتش نشانی و بازارچه های موقت

«آلته فویرواخته» نام دیگر این ساختمان است که قدیمی ترین ساختمان آتش نشانی شهر محسوب می شود. در حال حاضر این ساختمان به محلی برای برگزاری نمایشگاه های فصلی و محلی، فستیوال های هنری و رستوران های بین المللی تبدیل شده است. موقعیت این مکان در مرکز شهر باعث شده که هر روز افراد بسیاری از آن دیدن کنند. 

کلیسای سنت کنبرت 

کلیسای مشهور «سنت کنبرت» که به واسطه پنجره ها و شیشه های رنگ آمیزی شده اش شهرت پیدا کرده است، یکی از عجیب ترین و زیباترین مکان های توریستی کلن محسوب می شود. همچون دیگر آثار باستانی این منطقه، این بنا نیز از گزند جنگ جهانی در امان نبوده است. اما بازسازی های انجام گرفته در آن باعث شده که در حال حاضر به فضایی بسیار زیبا برای لذت بردن گردشگران تبدیل شود.

کاخ آگوستوس برگ 

یکی از مکان های بسیار زیبایی که در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر کلن قرار دارد، کاخ «آگوستوس برگ» است. این کاخ که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی می رسد، در گذشته خانه اسقف اعظم کلن بوده است. این قلعه به سبک باروک و روکوکو ساخته شده و نمایی بسیار مجلل و زیبا دارد. در حال حاضر این کاخ مبله با یک راه پله بسیار باشکوه در قلب آن، به محلی برای کنسرت ها و جشنواره ها تبدیل شده است. محوطه بیرونی عظیم این کاخ در بر دارنده چندین موزه است. اهمیت این مکان به اندازه ای است که در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است.

کاخ آگوستوس برگ 

موزه هنرهای کاربردی، نماد هنر جدید

یکی از بناهای مدرن کلن «موزه هنرهای کاربردی» است که در سال ۱۸۸۸ تاسیس شده است. در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار قطعه اثر هنری مربوط به قرون وسطا در این موزه نگهداری می شوند. شما در این مکان می توانید زیباترین جواهرات، مبلمان، ظروف چینی، ابزار جنگ و زره ها و معماری شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

خانه ال-دِه، مرکز اسناد کلن 

این خانه که اکنون به یک موزه تبدیل شده، محل نگهداری اسناد مربوط به دوران رایش سوم است. این بنا که قبلاً محلی متعلق به گشتاپو و در واقع یک زندان بوده است، امروزه به مکانی برای گرد آمدن علاقه مندان به تاریخ تبدیل شده است. شما می توانید یک ساعت و نیم در فضای این خانه گشت بزنید و با آثار به جا مانده از وقایع تاریخی مربوط به دوران نازی ها از نزدیک آشنا شوید.

کلیسای سنت ماریا به سبک رمانسک

این کلیسا که متعلق به قرن ۱۱ است، یکی از مکان های توریستی جذاب کلن محسوب می شود. معماری کلاسیک رمانسک این کلیسا باعث شده که هر روزه افراد مختلفی برای دیدن آن به این شهر سفر کنند. در حال حاضر این کلیسا بزرگترین کلیسای رمانسک (از ۱۲ کلیسای رومانسک موجود در جهان) محسوب می شود.

دانشگاه های کلن 

اگرچه دانشگاه های کلن محل درس خواندن بیش از ۶۰ هزار دانشجو هستند، اما اغلب این فضاها در بردارنده موزه ها، مجموعه ها و گالری های مختلفی نیز هستند که می توانید از آن ها دیدن کنید. از مشهورترین دانشگاه های این شهر می توان به دانشگاه موسیقی، دانشگاه ورزش، دانشگاه اصلی کلن و دانشگاه صنعتی اشاره کرد.

بندر راینا 

در این بندر مجموعه آبنماهایی را که به سبک مدرن ساخته شده‌اند، می توانید مشاهده کنید. افراد مختلف، از ساکنین محلی گرفته تا گردشگران در اطراف آن ها به استراحت می پردازند. وجود غذاخوری ها، کافه های مختلف با قیمت ها و سبک های آشپزی متنوع باعث شده که این بخش به محل مورد علاقه گردشگران تبدیل شود. همچنین در این فضا گالری های متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید. 

موزه هنر مذهبی شونوتگن

موزه «شونوتگن» در واقع یک موزه هنر مذهبی مسیحی است. در این مجموعه نقاشی ها و مجسمه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که اغلب آن ها به موضوعات مذهبی همچون داستان قدیس ها، داستان مسیح و حواریون و مانند آن اختصاص دارند. همچنین در این فضا شیشه های رنگی و آثار هنری باستانی مختلفی را مشاهده خواهید کرد. قدمت برخی از این آثار به قرون وسطا می رسد. 

کلیسای پانتالئون بر بقایای رومی

این کلیسا که در قرن دهم ساخته شده در واقع روی بقایای یک ویلا با سبک معماری رومی بنا شده است. فضای داخلی بسیار زیبای آن به قرن دهم میلادی برمی گردد. معماران تلاش کرده اند این کلیسا را به سبک رومی بسازند. 

کلیسای پانتالئون

کلام آخر

شهر کلن در بردارنده تعداد زیادی کلیسا، موزه، گالری، منطقه تاریخی، خانه های اعیانی قدیمی و کاخ های مجلل است. در این شهر آثاری از دوران روم باستان تا دوران مدرن به چشم می خورد. سرتاسر این شهر مملو از مکان هایی برای گرد آمدن هنردوستان است. به نحوی که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ گالری در این شهر فعال هستند. زیبایی های کلن تنها متعلق به آثار تاریخی آن نبوده و خیابان های مدرن این شهر نیز به همان اندازه زیبا و جذاب هستند. شما می توانید با سفر به این شهر ضمن بازدید از جاذبه های گردشگری آن، ساعاتی را روی رودخانه راین بگذرانید. به طور کلی این شهر یک مجموعه کامل از همه چیزهایی است که گردشگران در بازدید از نقاط مختلف جهان به دنبال آن هستند.

اگر تجربه سفر به شهر کلن را داشته اید می توانید تجربه خود از این سفر را در بخش سفرنامه با ما درمیان بگذارید.

اپیزود ۲۰: اسکاندیناوی شهر پراگ سفرنامه پرو الماسهای آفریقایی

1 دیدگاه از کاربران

  1. آیا در کشورهای اروپایی سال 4فصل دارد؟ عطر و ادکلن خاستگاهش فرانسه هست یا آلمان؟

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد