شهر اینترلاکن

کشور سوئیس شهر اینترلاکن

امتیاز این مطلب : 5

شهر اینترلاکن یک شهر تفریحی سنتی در منطقه کوهستانی Bernese Oberland در مرکز سوئیس است. این شهر به خاطر زیبایی طبیعی خود شهرت دارد. این شهر در یک دره باریک، بین آب‌ های زمردی دریاچه تون و دریاچه برینز ساخته شده است و دارای خانه‌ های چوبی قدیمی در دو طرف رودخانه Aare است. کوه های اطراف آن، دارای جنگل های انبوه، مراتع سرسبز، یخچال های طبیعی، مسیرهای پیاده روی و اسکی متعددی است.

زبان مردم این شهر آلمانی و ترکیبی از زبان های سوئیسی و آلمانی است. مساحت شهر حدود 5 کیلومترمربع است و حدود ۵000 نفر در آن زندگی می کنند. 

این شهر یکی از قدیمی ترین ، شناخته شده ترین و محبوب ترین استراحتگاه های تعطیلات تابستانی در سوئیس است. این شهر در قرن هفدهم به عنوان تفریحگاه شهرت یافت و با بهبود امکانات حمل و نقل با آمدن راه آهن ، خدمات قایق رانی در دریاچه ها و اخیراً احداث شاهراه اصلی به این شهر ، اینترلاکن را به مرکز مهم گردشگری برنز اوبرلند سوییس تبدیل کرده است‌. این شهر که توسط کوه ها احاطه شده است، مکانی محبوب برای پاراگلایدر سواران است. 

این شهر هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان است و به طور کلی هر زمان از سال که به این منطقه سفر کنید شاهد حضور توریست ها در آن هستید.

 

تاریخ

این شهر دارای تاریخ غنی و جذابی است که به دلیل موقعیت آن در تقاطع چندین مسیر تجاری مهم و نقش آن به عنوان یک مقصد گردشگری برای بیش از یک قرن شکل گرفته است.

 

تاریخ اولیه

اولین بار در این منطقه در قرن 5 قبل از میلاد سلت ها روستایی کوچک در سواحل رودخانه Aare ایجاد کردند. رومی ها بعداً در قرن اول قبل از میلاد این منطقه را فتح کردند و این منطقه به یک مسیر تجاری مهم بین ایتالیا و شمال اروپا تبدیل شد.

در قرون وسطا، شهر Unterseen در نزدیکی محل استقرار اولیه سلتی ها تأسیس شد و اینترلاکن در اطراف پلی رشد پیدا کرد که Unterseen را به شهر مجاور Matten متصل می کرد. این شهر به یک مرکز تجاری مهم تبدیل شد و بازرگانان و مسافران در مسیر خود به سایر نقاط سوئیس و اروپا از آنجا عبور می کردند.

 

Unterseen
Unterseen

 

گردشگری و رشد

در اواسط قرن نوزدهم، شهر اینترلاکن شروع به جذب گردشگران از سراسر جهان کرد. مناظر خیره کننده فرصتی برای کشف کوه ها و دریاچه های اطراف به وجود آورد و باعث شد گردشگران از هر سو راهی این شهر رؤیایی شوند. این شهر به سرعت به یک مقصد محبوب برای مسافران تبدیل شد و هتل ها، رستوران‌ ها و سایر امکانات توریستی برای پذیرایی از بازدیدکنندگان به وجود آمدند.

در این زمان، این شهر به عنوان “دروازه آلپ” شناخته شد و نقطه شروع برای کوهنوردانی بود که به دنبال کشف قله های اطراف بودند. بسیاری از کوهنوردان مشهور، از جمله ادوارد وامپر و سر آرتور کانن دویل، در طول سفرهای خود در این شهر اقامت داشتند.

در قرن بیستم، اینترلاکن به عنوان یک مقصد توریستی به رشد و توسعه خود ادامه داد و هتل ها و جاذبه های بیشتری برای پذیرایی از تعداد فزاینده ای از بازدیدکنندگان افتتاح شد. این شهر همچنین در طول جنگ جهانی دوم نقش مهمی ایفا کرد و به پناهگاهی برای فراری ها و مبارزان مقاومت که از اشغال اروپا توسط نازی ها فرار می کردند، تبدیل شد.

امروزه، اینترلاکن مرکز مهم گردشگری در سوئیس است و بازدیدکنندگانی از سراسر جهان برای دیدن زیبایی های طبیعی آن راهی این شهر می شوند. این شهر بسیاری از جذابیت تاریخی خود را حفظ کرده است، در عین حال امکانات و جاذبه های مدرن را نیز فراهم کرده تا نیازهای مسافران امروزی را برآورده کند.

چه به عکاسی، پیاده روی، اسکی یا صرفاً لذت بردن از زیبایی های طبیعی کوه‌های آلپ علاقه‌مند باشید، اینترلاکن شهری با تاریخ غنی و شگفت‌انگیز است که مطمئناً بازدیدکنندگان از هر سن و علاقه را مجذوب خود می‌کند.

 

جغرافیا و آب و هوا

این شهر در کانتون برن واقع شده است. شهر در دره ای بین دو دریاچه، دریاچه تون در غرب و دریاچه برینز در شرق واقع شده است و از هر طرف توسط کوه های سر به فلک کشیده احاطه شده است. این شهر تقریباً 570 متر (1870 فوت) بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

از نظر جغرافیایی، اینترلاکن در منطقه ای به نام Bernese Oberland است که با زیبایی طبیعی خیره کننده، با قله های ناهموار، دره های عمیق و دریاچه های درخشان شناخته می شود. این شهر در موقعیتی استراتژیک و در محل تلاقی چندین مسیر تجاری مهم قرار گرفته است که نقش بسزایی در تاریخ و توسعه آن داشته است.

از نظر آب و هوا، اینترلاکن دارای آب و هوای قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. میانگین دما در ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) حدود 20 درجه سانتیگراد است و در روزهای گرم گاهی اوقات دما به 30 درجه سانتیگراد می رسد. در ماه‌های زمستان (دسامبر تا فوریه)، دما می‌تواند به زیر صفر برسد و در ارتفاعات بالاتر، بارش برف رایج است.

این شهر به دلیل قرار گرفتن در کوهستان، میزان بارندگی قابل توجهی را در طول سال تجربه می کند و بارش باران و برف در تمام فصول سال رایج است. این نزولات جوی زیبایی های طبیعی خیره کننده منطقه مانند جنگل های سرسبز، مراتع بی انتها و دریاچه های شفاف که از شاخصه های مهم آن هستند را به وجود آورده است.

به طور کلی، موقعیت این شهر در کوه های آلپ سوئیس و آب و هوای قاره ای آن به زیبایی طبیعی خیره کننده و محبوبیت آن به عنوان مقصدی برای فعالیت های خارج از منزل، مانند پیاده روی، اسکی و کوه نوردی افزوده است. خواه به کاوش در معماری تاریخی شهر، تماشای زیبایی های طبیعی، عکاسی، یا صرفاً لذت بردن از طبیعت گردی علاقه مند باشید، اینترلاکن شهری است که چیزی برای ارائه به بازدیدکنندگان از هر سن و علاقه ای دارد.

 

Bernese Oberland
Bernese Oberland

 

فرهنگ

این شهر دارای میراث فرهنگی غنی است که به دلیل موقعیت آن در تقاطع چندین مسیر تجاری مهم و نقش آن به عنوان یک مقصد گردشگری برای بیش از یک قرن شکل گرفته است.

 

جشنواره های سنتی

این شهر میزبان تعدادی از جشنواره های سنتی است که میراث فرهنگی شهر را منعکس می کند. یکی از محبوب ترین فستیوال ها Unspunnenfest است که هر 12 سال یکبار برگزار می شود و آداب و رسوم سنتی و فولکلور شهر را جشن می گیرد. این جشنواره شامل موسیقی سنتی، رقص و صنایع دستی و همچنین مسابقات در ورزش های سنتی سوئیس مانند کشتی و پرتاب سنگ است.

یکی دیگر از جشنواره های محبوب ماراتن Jungfrau است که هر ساله برگزار می شود و دوندگان از سراسر جهان را به خود جذب می کند. 

 

صنایع دستی سنتی

اینترلاکن دارای سنت غنی صنایع دستی سنتی مانند منبت کاری و گلدوزی است. بازدیدکنندگان می توانند کارگاه ها و استودیو های سنتی، جایی که صنعتگران به ساخت صنایع دستی سنتی مشغولند را از نزدیک ببینند. این صنایع دستی بخش مهمی از میراث فرهنگی شهر است و از طریق فروشگاه ها، نمایشگاه ها و رویدادها به گردشگران عرضه می شود.

 

غذا

اینترلاکن به خاطر غذاهای سنتی سوئیسی خود که شامل غذاهایی مانند فوندو، راکلت و رستی است، شهرت زیادی دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از این غذاهای سنتی در رستوران‌ ها و کافه های محلی و همچنین در کلبه های سنتی سوئیسی و کلبه های کوهستانی واقع در سراسر منطقه لذت ببرند.

 

موسیقی و رقص

موسیقی و رقص بخش مهمی از میراث فرهنگی شهر اینترلاکن است. موسیقی سنتی سوئیس و رقص های محلی در سراسر این منطقه رایج است. گردشگران می توانند از موسیقی زنده و رقص در جشنواره ها و رویدادهای محلی و همچنین در میخانه ها و کافه های سنتی سوئیس لذت ببرند.

به طور کلی، فرهنگ اینترلاکن غنی و چندوجهی است و منعکس کننده تاریخ و میراث شهر و همچنین نقش آن به عنوان یک مقصد گردشگری درجه یک با استانداردهای جهانی است. خواه به صنایع دستی سنتی، آشپزی، موسیقی یا طبیعت گردی علاقه مند باشید، در این شهر جذاب سوئیس چیزی برای لذت بردن همه وجود دارد.

 

جاذبه های گردشگری شهر اینترلاکن

این شهر دارای طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری است که برای بازدیدکنندگان در هر سن و علاقه ای جذاب است. در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا را به شما معرفی می کنیم.

 

جونگفراوجوچ

Jungfraujoch یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری اینترلاکن است که مناظر خیره کننده ای از کوه ها و یخچال های طبیعی اطراف را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند با قطار از اینترلاکن به بالای کوه بروند، جایی که می توانند یک قصر یخی را مشاهده کنند، فیلمی در مورد تاریخ منطقه تماشا کنند و از مناظر پانوراما اطراف لذت ببرند.

 

جونگفراوجوچ
جونگفراوجوچ

 

دریاچه تون

دریاچه تون یک دریاچه زیبا است که درست در خارج از شهر قرار دارد و انواع فعالیت های آبی مانند قایق سواری، شنا و ماهیگیری را می توان در این دریاچه زیبا تجربه کرد. بازدیدکنندگان می توانند با یک تور قایق سواری از مناظر خیره کننده کوه ها و مناظر چشم نواز اطراف لذت ببرند.

 

هاردرکولم 

هاردرکولم Harder Kulm قله ای کوهستانی است که درست بالای اینترلاکن قرار دارد و مناظری خیره کننده از شهر و مناظر اطراف را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند از راه آهن فونیکولار به بالای کوه بروند، جایی که می توانند مناظر خیره کننده ای را مشاهده کنند. در بالای هاردرکولم در یک روز صاف، می توان تا دامنه کوه Jungfrau را دید که یکی از معروف ترین رشته کوه های سوئیس است. مناظر بالای هاردرکولم واقعاً دیدنی است و چشم اندازی بی نظیر از زیبایی طبیعی کوه های آلپ سوئیس را ارائه می دهد.

هارد کولم علاوه بر مناظر خیره کننده، مجموعه ای از جاذبه های دیگر را نیز برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در بالای کوه یک رستوران وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند از یک وعده غذایی یا نوشیدنی لذت ببرند و از مناظر دیدنی لذت ببرند. چه عاشق طبیعت باشید، چه عکاس، یا صرفاً به دنبال یک تجربه منحصر به فرد و فراموش نشدنی هستید، سفر به قله هاردرکولم مطمئناً یکی از نقاط برجسته سفر شما به سوئیس خواهد بود.

 

غارهای سنت بیاتوس

غارهای سنت بیاتوس مجموعه ای از غارهای زیرزمینی هستند که درست خارج از شهر واقع شده اند و نگاهی اجمالی منحصر به فرد و شگفت انگیز به تاریخ زمین شناسی منطقه را ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند غارها را در یک تور با راهنما کاوش کنند و از صخره های خیره کننده و آبشارهای زیرزمینی شگفت زده شوند.

 

شهر قدیمی

شهر قدیمی محله ای جذاب با معماری سنتی سوئیسی، خیابان های باریک، و ساختمان های تاریخی است. بازدیدکنندگان می‌توانند مغازه‌ ها، کافه‌ ها و رستوران های متعدد شهر را کشف کنند و از معماری زیبا و فضای تاریخی لذت ببرند.

 

Schynige Platte

Schynige Platte خط الراس کوهی است که درست خارج از اینترلاکن واقع شده است و مناظر خیره کننده ای از کوه ها و دره های اطراف را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند با یک راه آهن تاریخی چرخ دنده ای به بالای خط الراس بروند، و باغ آلپ را که دارای بیش از 600 گونه گیاهی است، کاوش کنند.

 

آبشار گیسباخ

آبشارهای Giessbach مجموعه ای از آبشارها هستند که درست در خارج از شهر قرار دارند و نمایش خیره کننده ای از زیبایی طبیعی را ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند از طریق راه آهن فونیکولار به آبشار دسترسی داشته باشند. 

آبشار گیسباخ یک زیستگاه طبیعی برای انواع گونه های گیاهی و جانوری از جمله سرخس ها و پرندگان کمیاب است که آن را به مقصدی محبوب برای دوستداران طبیعت و عکاسان تبدیل کرده است. این آبشار همچنین توسط مسیرهای پیاده روی احاطه شده است و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا جنگل ها و کوه های اطراف را کشف کنند و از مناظر خیره کننده تری لذت ببرند.

 

آبشارهای Giessbach
آبشارهای Giessbach

 

هوهوگ

Höheweg منطقه ای در مرکز اینترلاکن است که انواع مغازه ها، کافه ها و رستوران ها را در خود جای داده است. این منطقه در سال 1860میلادی توسط گروهی مشتمل بر 37 هتل‌ دار و سرمایه‌گذار خصوصی به عنوان فضایی باز برای روستا بنا شد. بازدیدکنندگان می توانند در این منطقه قدم بزنند و از معماری زیبا و فضای تاریخی آن لذت ببرند.

 

دریاچه برینز

در قسمت شرقی شهر دریاچه برینز که نشات گرفته از یکی از شاخه‌های باریک رودخانه «Aare» است، قرار دارد. دریاچه بین کوه های برنزر گرت (Brienzer Grat) و فولهور (Faulhorn) قرار دارد و ارتفاع آن 7 متر بیشتر از دریاچه تون است. در این دریاچه نیز مانند دریاچه تون انواع فعالیت های آبی ارائه می شود.

 

معبد اینترلاکن

تاریخچه معبد اینترلاکن که پیش تر متعلق به آگوستین بود به قرن 12 باز می‌گردد. در این منطقه می‌توانید برج ناقوس متعلق به قرن 14 را همراه با ایوان با معماری گوتیک و بقایای کلیسایی که به سال 1452 تعلق دارد در کنار هم ببینید.

این غار محل توقف زائرین در مسیر Saint James به Santiago de Compostela در اسپانیا بوده است.

به طور کلی، شهر اینترلاکن دارای طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری است که برای بازدیدکنندگان از هر علاقه و سنی جذاب است. از کاوش در زیبایی های طبیعی منطقه گرفته تا آشنایی با تاریخ و فرهنگ آن، در این شهر جذاب سوئیس چیزهایی برای لذت بردن همه وجود دارد.

 

بهترین زمان بازدید

اینترلاکن یک مقصد گردشگری محبوب در تمام طول سال است و هر فصل جاذبه ها و فعالیت های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. 

 

تابستان (ژوئن تا آگوست)

تابستان زمان محبوبی برای بازدید از این شهر است، با هوای نسبتاً گرم و فرصت های فراوان برای فعالیت‌ های خارج از منزل مانند پیاده‌ روی، دوچرخه سواری در کوهستان، و ورزش های آبی در دریاچه های مجاور این فصل برای طبیعت گردان عالی است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از جشنواره ها و رویدادهایی مانند جشنواره موسیقی اینترلاکن و ماراتن Jungfrau که در ماه های تابستان برگزار می شود، لذت ببرند.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

پاییز زمان زیبایی برای بازدید شهر است، با نمایش های خیره کننده از شاخ و برگ های پاییزی و جمعیت کمتری نسبت به ماه های تابستان. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان در هوای خنک و همچنین فعالیت های فصلی مانند چیدن سیب و تست شراب لذت ببرند.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه)

زمستان زمان محبوبی برای اسکی و اسنوبورد است. چندین پیست اسکی در سطح جهانی در نزدیکی این شهر قرار دارند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از سایر فعالیت های زمستانی مانند اسکیت روی یخ و سورتمه سواری لذت ببرند. زمستان همچنین زمان جشن های کریسمسی است که حال هوای خاصی را به شهر می بخشد.

 

بهار (مارس تا می)

با آب شدن برف ها و دوباره زنده شدن طبیعت این منطقه به طرز شگفت انگیزی زیبا و چشم نواز می شود. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان و همچنین فعالیت های فصلی مانند تماشای گل های وحشی و تماشای پرندگان لذت ببرند. بهار همچنین زمان آرام‌ تری در اینترلاکن است و جمعیت کمتری نسبت به ماه‌ های تابستان و زمستان دارد.

 

به طور کلی، شهر اینترلاکن یک مقصد زیبا برای بازدید در تمام طول سال است و هر فصل جاذبه ها و فعالیت های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. چه به ماجراجویی در فضای باز، جشنواره های فصلی یا صرفاً تماشای زیبایی های طبیعی خیره کننده کوه های آلپ علاقه مند باشید، در اینت شهر چیزی برای همه وجود دارد که می توانند از آن لذت ببرند.

اگر تجربه سفر به این شهر زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


شهر اینترلاکن روی نقشه

مهمترین مکان های شهر اینترلاکن برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

1 دیدگاه از کاربران

 1. بسیار عالی از همه نظر موفق و سلامت باشی در پناه حق.

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد