کشور سوئیس شهر ژنو

شهر ژنو در قلب اروپا واقع شده است. این شهر پس از زوریخ، دومین شهر بزرگ سوئیس است و به خاطر طبیعت زیبا، تاریخ غنی و فرهنگ بالای مردمانش در جهان شناخته شده است.

ژنو با جمعیتی در حدود 200 هزار نفر، شهری جهانی است که میزبان بسیاری از سازمان های بین المللی از جمله مقر اروپایی سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و صلیب سرخ بین المللی است. این شهر در ساحل دریاچه ژنو قرار دارد. 

این شهر دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس و نهمین مرکز اقتصاد رقابتی جهان و سومین در اروپا بعد از لندن و زوریخ است.

اقتصاد این شهر، اقتصادی خدماتی است و بانکداری خصوصی از ارکان مهم آن محسوب می‌شود. شهر ژنو در سال ۲۰۰۹ به عنوان چهارمین شهر گران جهان شناخته شد اما اخیراً به عنوان هشتمین شهر گران جهان شناخته می‌شود.

شرکت های بزرگ بسیاری نظیر ژیوودا، شوپارد ، اس‌تی‌مایکروالکترونیکس، کاترپیلار-اچ پی-ویتول و … در این شهر دفتر دارند و نمایشگاه اتومبیل ژنو از مهم‌ترین نمایشگاه‌ ها در جهان است.

حمل و نقل ژنو از سیستم پیشرفته‌ای برخوردار است. سیستم ریلی این شهر توسط خود کشور سوئیس و فرانسه پشتیبانی می‌شود بنابراین از قطار پیشرفته TGV نیز بهره می‌برد و به شهرهای پاریس و مارسله و بسیاری از شهرهای دیگر مرتبط است.

این شهر در سال‌های اخیر، یکی از بهترین شهرهای جهان بر پایه کیفیت زندگی به شمار می‌رود و به همین دلیل هم گردشگران زیادی علاقه دارند این شهر را از نزدیک ببینند.

تاریخ

شهر ژنو از منشأ خود به عنوان یک دهکده سلتی تا نقش مدرن آن به عنوان یک مرکز بین المللی دیپلماسی و مالی، نقش مهمی در توسعه سوئیس و اروپا ایفا کرده است.

 

تاریخ اولیه

منطقه ای که اکنون ژنو است برای اولین بار توسط سلت ها در قرن چهارم قبل از میلاد به عنوان سکونتگاه برگزیده شد.

اعتقاد بر این است که نام این شهر از کلمه سلتی “genava” به معنای “دهان رودخانه رون” گرفته شده است، زیرا این شهر در نقطه ای قرار دارد که رودخانه رون به دریاچه ژنو می ریزد.

در قرن دوم قبل از میلاد، این منطقه توسط رومیان فتح شد و آن‌ها یک پادگان نظامی در این منطقه ایجاد کردند. رومی ها این شهرک را «جناوا» نامیدند که به مرکز تجاری مهم و چهارراه بین شمال و جنوب اروپا تبدیل شد.

 

رودخانه رون
رودخانه رون

 

قرون وسطا

در قرون وسطا، این شهر استقلال سیاسی از امپراتوری مقدس روم به دست آورد. اهمیت شهر به عنوان مرکز تجارت و بازرگانی افزایش یافت و اشراف محلی قدرت و نفوذ بیشتری یافتند.

در طول قرن شانزدهم، این شهر نیز به مرکز اصلاحات پروتستانی، به رهبری جان کالوین تبدیل شد. تحت رهبری کالوین، شهر ژنو به یک جمهوری تئوکراتیک با قوانین و مقررات سختگیرانه بر رفتار و اخلاق تبدیل شد.

در قرن هجدهم، این شهر تحت نفوذ فرانسه کاتولیک قرار گرفت. در سال 1798، فرانسه انقلابی ژنو را ضمیمه خاک خود کرد. در پایان جنگ های ناپلئون، در 1 ژوئن 1814، این شهر به کنفدراسیون سوئیس پیوست.

 

تاریخ مدرن

در قرن 18 و 19، ژنو به مرکز مهم ساعت سازی تبدیل شد و بسیاری از ساکنان شهر در این صنعت مشغول به کار شدند.

این شهر همچنین به مرکز فعالیت های سیاسی و اجتماعی تبدیل شد و سازمان ها و جنبش های بین المللی زیادی در این شهر مستقر بودند.

در طول جنگ جهانی اول، ژنو محل برگزاری چندین کنفرانس مهم دیپلماتیک از جمله کنفرانس بین المللی صلیب سرخ بود که اصول حقوق بشردوستانه را که امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد، ایجاد کرد.

در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم، ژنو به مرکز مهم دیپلماسی بین‌المللی تبدیل شد و بسیاری از سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد در این شهر مستقر شدند.

این شهر همچنین به مرکز مالی و بانکداری تبدیل شد و بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی و مؤسسات مالی در این منطقه مستقر شدند.

امروزه ژنو یک شهر جهانی با میراث فرهنگی غنی و متنوع است.

بازدیدکنندگان این شهر می توانند موزه ها و گالری های متعدد آن را کشف کنند، از معماری زیبا و مناظر طبیعی آن لذت ببرند و از صحنه فرهنگی پر جنب و جوش و غذاهای بین المللی لذت ببرند.

خواه به تاریخ، فرهنگ یا نوآوری مدرن علاقه مند باشید، ژنو شهری است که چیزی برای ارائه به همه دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

این شهر در بخش جنوب غربی سوئیس و در نزدیکی مرزهای فرانسه و سوئیس واقع شده است.

این شهر در ساحل دریاچه ژنو، بزرگترین دریاچه در اروپای غربی واقع شده است و توسط کوه های آلپ احاطه شده است که پس زمینه زیبایی را برای افق شهر به وجود آورده است.

شهر ژنو دارای آب و هوای معتدل قاره ای است و تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد.

میانگین دما در ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) حدود 20 درجه سانتی گراد است، در حالی که در ماه های زمستان (دسامبر تا فوریه) می تواند به حدود 2 درجه سانتی گراد کاهش یابد.

این شهر به دلیل تغییرات مکرر و ناگهانی در آب و هوا شناخته شده است و در هر زمانی از سال امکان بارش باران و رعد و برق وجود دارد.

منطقه اطراف شهر به خاطر زیبایی های طبیعی اش شناخته می‌شود.

کوه‌های آلپ، چشم‌اندازی زیبا برای فعالیت‌های خارج از خانه مانند پیاده‌روی، اسکی و اسنوبورد فراهم می‌کند.

این شهر همچنین توسط تعدادی پارک و ذخایر طبیعی احاطه شده است، از جمله Parc des Eaux-Vives و Jardin Botanique که چشم اندازهای زیبایی از دریاچه و کوه های اطراف را به نمایش می گذارد.

به طور کلی، موقعیت و آب و هوای این شهر، آن را به مقصدی ایدئال برای علاقه مندان به فضای باز و دوستداران طبیعت تبدیل کرده است. 

 

شهر ژنو

 

فرهنگ

ژنو شهری با میراث فرهنگی غنی و متنوع، با تأثیرات بسیاری از مناطق مختلف سوئیس و اروپا است. از موزه‌ ها و گالری‌ ها گرفته تا جشنواره‌ ها و فستیوال ها، این شهر تجربیات فرهنگی و جاذبه‌های فراوانی را برای بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

 

هنر 

این شهر خانه تعدادی موزه و گالری در سطح جهانی است که از هنرهای زیبا و مجسمه سازی گرفته تا تاریخ طبیعی و علم به نمایش می گذارد. موزه هنر و تاریخ یکی از بزرگترین موزه‌های شهر است که مجموعه ای از نقاشی‌ ها، مجسمه ها و دیگر آثار هنری از قرون وسطا تا امروز را در خود جای داده است. این موزه همچنین مجموعه وسیعی از آثار باستانی و دیگر اشیاء تاریخی را در خود جای داده است.

از دیگر موزه های قابل توجه شهر می توان به موزه Patek Philippe که تاریخچه ساعت سازی در شهر را به نمایش می گذارد و موزه بین المللی de la Croix-Rouge et du Croissant-Rouge که به تاریخ و کار صلیب سرخ اختصاص دارد، اشاره کرد.

 

هنرهای نمایشی

این شهر دارای صحنه های پرجنب و جوش هنرهای نمایشی است، با تعداد فراوانی سالن تئاتر، سالن های اپرا، و سالن های کنسرت که اجراهای هنرمندان محلی و بین‌المللی را به نمایش می‌گذارند. Grand Théâtre de Genève یکی از معتبرترین تئاترهای شهر است که در طول سال میزبان مجموعه ای از نمایش ها، اپراها و باله ها است. خانه اپرای ژنو یکی دیگر از مقاصد محبوب برای علاقه مندان به هنرهای نمایشی است که طیف گسترده ای از اجراها و رویدادها را در اختیار شما قرار می دهد.

 

جشنواره ها و فستیوال ها

این شهر به‌ خاطر جشنواره‌ ها و رویدادهای بسیاری که در طول سال برگزار می‌شود مانند موسیقی و رقص ، غذا و شراب در سوئیس و اروپا مشهور است. Fêtes de Genève یکی از محبوب ترین فستیوال های شهر است که مجموعه ای از رویدادها و فعالیت ها از جمله رژه، آتش بازی و کنسرت را در بر می گیرد.

از دیگر جشنواره ها و رویدادهای قابل توجه می توان به جشنواره بین المللی فیلم ژنو، نمایشگاه خودرو و جشنواره اسکالید اشاره کرد که پیروزی شهر بر ارتش مهاجم در قرن هفدهم را جشن می گیرد.

 

Fêtes de Genève
Fêtes de Genève

 

غذا

ژنو همچنین به خاطر صحنه آشپزی خود که دارای طیف وسیعی از غذاهای محلی و بین المللی است، شهرت دارد. این شهر دارای تعدادی رستوران ستاره‌ دار میشلین و همچنین غذاخوری‌ ها و کافه‌ های فراوانی است که غذاهای سنتی سوئیسی و غذاهای بین‌المللی را سرو می‌کنند.

برخی از محبوب ترین غذاهای شهر عبارتند از fondue، raclette و rösti که همگی غذاهای سوئیسی دلچسبی هستند که با پنیر، سیب زمینی و سایر مواد محلی تهیه می شوند.

به طور کلی، ژنو شهری با میراث فرهنگی غنی و متنوع است که طیف وسیعی از تجربیات و جاذبه ها را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. فرقی نمی‌کند به هنر و تاریخ، هنرهای نمایشی، جشنواره ها و فستیوال، یا آشپزی علاقه‌مند باشید، ژنو شهری است که برای همه سلیقه ها جذاب است.

 

جاذبه های گردشگری شهر ژنو 

این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که طیف گسترده ای جاذبه های تاریخی و طبیعی را شامل می شود. بعضی از معروفترین جاذبه های گردشگری این شهر عبارتند از:

 

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو یکی از نمادین ترین جاذبه های این شهر است و برای هرکسی که به این شهر سفر می کند باید از آن بازدید کرد. این دریاچه بزرگترین دریاچه در اروپای غربی است و مناظر زیبایی از کوه ها و جنگل ها را ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند با قایق در دریاچه گشت بزنند یا به سادگی در سواحل آن قدم بزنند و از مناظر خیره کننده آن دیدن کنند.

 

آبنمای جت دیو Jet d’Eau

Jet d’Eau نمادی از ژنو و یکی از مشهورترین نقاط دیدنی آن است. این فواره آب را تا 140 متر به هوا پرتاب می کند و از بسیاری از نقاط شهر قابل مشاهده است. بازدیدکنندگان می توانند با تور قایق یا قدم زدن در امتداد ساحل دریاچه به فواره نزدیک شوند. این فواره در سال ۱۹۵۱ ساخته شده است. این فواره یکی از مرتفع ترین فواره ها در جهان است و برای کنترل و آزاد سازی فشار آن یک کارخانه هیدرولیک در منطقه La coulouveniere ساخته شده است.

 

شهر قدیمی

شهر قدیمی منطقه ای جذاب و دیدنی است که خانه های بسیاری از ساختمان های تاریخی و بناهای دیدنی است. این منطقه دارای خیابان ها و کوچه های باریک، خانه های شهری زیبا و تعدادی موزه و گالری است. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده در شهر قدیمی قدم بزنند و از مناظر و جاذبه های فراوان آن مانند کلیسای جامع سنت پیر و موزه Maison Tavel دیدن کنند.

 

کاخ ملل

کاخ ملل مقر اروپایی سازمان ملل متحد است. بازدیدکنندگان می‌توانند با راهنما از ساختمان بازدید کنند که شامل بازدید از سالن اجتماعات و اتاق شورا می‌شود. کاخ ملل همچنین دارای باغ های زیبا و تعدادی تأسیسات هنری و مجسمه سازی است.

 

کاخ ملل
کاخ ملل

 

سرن

سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای یا سرن در خارج از ژنو قرار دارد و مقصدی محبوب برای علاقه مندان به علم است. بازدیدکنندگان می‌توانند یک تور با راهنما از تأسیسات، که شامل بازدید از برخورد دهنده بزرگ هادرون و سایر تأسیسات علمی است، داشته باشند.

 

موزه هنر و تاریخ

موزه هنر و تاریخ یکی از بزرگترین موزه های شهر ژنو است و مجموعه عظیمی از آثار هنری از سراسر جهان را در خود جای داده است. این موزه شامل آثار هنری از مصنوعات مصر باستان گرفته تا نقاشی ها، مجسمه‌ ها و اینستالیشن های معاصر است. این موزه همچنین شامل یک مجموعه سکه شناسی است که سکه ها و ارزهای تاریخ جهان را به نمایش می گذارد.

 

Jardin Botanique

Jardin Botanique یک باغ گیاه شناسی واقع است و بیش از 16000 گونه گیاهی از سراسر جهان را در خود جای داده است. این باغ دارای چندین گلخانه از جمله یک گلخانه گرمسیری و یک گلخانه کاکتوس و همچنین یک باغ گیاهان دارویی و یک کتابخانه است. بازدیدکنندگان می‌توانند با پای پیاده در باغ ها کاوش کنند یا از یک تور با راهنما استفاده کنند تا درباره گیاهان و زیستگاه‌ های آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

کاروژ

Carouge محله ای است که درست خارج از مرکز شهر واقع شده است و به خاطر معماری جذاب و فضای پر جنب و جوشش معروف است. این منطقه دارای خیابان‌ ها و کوچه های باریک، خانه های شهری رنگارنگ، و تعدادی کافه، رستوران و مغازه است. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده این منطقه را کاوش کنند و از مناظر و جاذبه های شهری این منطقه لذت ببرند.

 

Bains des Pâquis

Bains des Pâquis یک ساحل عمومی و منطقه شنا است که در شبه جزیره کوچکی در دریاچه ژنو واقع شده است. این منطقه دارای ساحل، مناطق شنا، سونا و حمام ترکی است. Bains des Pâquis یک مقصد محبوب برای مردم محلی و گردشگران است که فرصتی برای لذت بردن از دریاچه و مناظر زیبای آن را ارائه می دهد.

 

Bains des Pâquis
Bains des Pâquis

 

اینها تنها تعداد کمی از جاذبه های گردشگری ژنو هستند. به طور کلی، ژنو شهری است که طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری از مناظر طبیعی زیبا و فعالیت های در فضای باز گرفته تا موزه ها، گالری ها و مکان های دیدنی را در خود جای داده است. فرقی نمی‌کند به تاریخ، فرهنگ، علم یا طبیعت علاقه‌مند باشید، در این شهر جذاب سوئیس چیزی برای لذت بردن همه وجود دارد.

 

بهترین زمان بازدید

ژنو شهری است که می توان در تمام طول سال از آن لذت برد و هر فصل جاذبه ها و تجربیات منحصر به فرد خود را دارد. در اینجا برخی از بهترین زمان های سال برای بازدید از این شهر، بسته به علایق و ترجیحات شما آورده شده است:

 

تابستان (ژوئن-اوت)

تابستان فصل اوج گردشگری است، با هوای نه چندان گرم و امکان فعالیت های فراوان در فضای باز. بازدیدکنندگان می توانند با قایق در دریاچه گشت بزنند، پارک ها و باغ های شهر را کاوش کنند و در جشنواره ها و رویدادهای متنوع مانند Fêtes de Genève شرکت کنند. با این حال، تابستان شلوغ ترین زمان سال است، بنابراین بازدیدکنندگان باید برای شلوغی و قیمت های بالاتر آماده باشند.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر)

پاییز یک زمان زیبا از سال، با دمای خنک تر و شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی است. بازدیدکنندگان می توانند موزه ها و گالری های شهر را کشف کنند، در رویدادهای فرهنگی و جشنواره ها شرکت کنند و از بسیاری از فعالیت های فضای باز موجود در حومه اطراف، مانند پیاده روی و تست مزه شراب لذت ببرند. پاییز همچنین یکی از بهترین فصل ها برای عکاسی است.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

مناظر پوشیده از برف و بازارهای کریسمسی باعث می شود زمستان فصلی عالی برای مسافرت به این شهر باشد. بازدیدکنندگان می‌توانند از اسکی و اسنوبورد در کوه های آلپ لذت ببرند و در بازار اجناس را با تخفیف های ویژه ایام عید بخرند. البته زمستان هوا کمی سرد است بنابراین می توان به جای گردش در خیابان به موزه ها و گالری های متعدد شهر سر زد.

 

بهار (مارس-مه)

بهار در ژنو زمان تجدید حیات طبیعت است. همه جا پر از گل و شکوفه است و بازدیدکنندگان می توانند از هوای خنک و آرامش بهاری شهر لذت ببرند.

 بازدیدکنندگان می توانند پارک ها و باغ های شهر را کاوش کنند، در رویدادهای فرهنگی و جشنواره ها شرکت کنند و در فعالیت های فضای باز مانند پیاده روی و دوچرخه سواری شرکت کنند. بهار همچنین فصل آرام‌تری از سال است، با گردشگران کمتر و قیمت‌ های پایین تر.

 

به طور کلی، بهترین زمان از سال برای بازدید از شهر ژنو به علایق و ترجیحات شما بستگی دارد. چه به فعالیت‌های فضای باز، رویدادهای فرهنگی یا صرفاً تماشای زیبایی های طبیعی و جذابیت شهر علاقه‌مند باشید، در طول سال چیزی برای لذت بردن در این شهر زیبا وجود دارد.

اگر تجربه سفر به این شهر زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


شهر ژنو روی نقشه

مهمترین مکان های شهر ژنو برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد