سوئیس

قاره اروپا کشور سوئیس

امتیاز این مطلب : 5

کشور سوئیس در تلاقی اروپای غربی، مرکزی و جنوبی واقع شده است. این کشور به طور رسمی پایتخت ندارد اما شهر برن به عنوان محل اقامت مقامات سیاسی شناخته می شود. زوریخ، ژنو و بازل سه شهر مشهور و مهم کشور سوئیس هستند. این کشور محصور در خشکی است و از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و اتریش و از شرق با لیختن اشتاین همسایه است.

جمعیت این کشور بیش از 8.5 میلیون نفر است. مساحت کل آن ۴۱۲۸۵ کیلومتر مربع، و وسعت خشکی‌های آن ۳۹۹۹۷ کیلومتر مربع است. سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش صحبت می شود. این کشور به دلیل ثبات سیاسی و بی طرف بودن میزبان دفاتر مختلف سازمان های بین المللی، از جمله ستاد مرکزی فیفا، دومین دفتر بزرگ سازمان ملل، صلیب سرخ ، سازمان تجارت جهانی و ساختمان اصلی بانک تسویه حساب‌های بین المللی است.

این کشور دارای سابقه طولانی بی طرفی در مناسبات جهانی است، به طوری‌که از سال ۱۸۱۵ میلادی تا کنون وارد هیچ جنگی نشده است.

تاریخ تأسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ است و این روز در کشور تعطیل ملی است. بر اساس گزارش واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست درباره استاندارد کیفیت زندگی، سوئیس بهترین و بالاترین سطح کیفیت زندگی در جهان را دارد.

این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست ولی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است. واحد پول این کشور فرانک است.

 

تاریخ

اولین ساکنان شناخته شده سوئیس سلت ها بودند که در حدود 500 سال قبل از میلاد در این منطقه ساکن شدند. رومیان این منطقه را در سال 58 قبل از میلاد فتح کردند و بخشی از استان روم هلوتیا شد. رومی ها جاده ها، پل ها و زیرساخت های دیگری ساختند که به شکل گیری جغرافیا و فرهنگ این منطقه کمک کرد.

پس از سقوط امپراتوری روم، سوئیس بخشی از پادشاهی بورگوندی شد. در قرن سیزدهم، با تشکیل کنفدراسیون سوئیس، این کشور به عنوان یک کشور مستقل شروع به ظهور کرد. کنفدراسیون یک اتحاد سست از کانتون ها یا ایالت ها بود که برای دفاع متقابل و همکاری اقتصادی گرد هم آمده بودند. کنفدراسیون در چند قرن بعد قدرت و نفوذ خود را افزایش داد و سوئیس به دلیل قدرت نظامی و ثبات سیاسی خود به یک قدرت منطقه ای تبدیل شد.

در قرن شانزدهم، این کنفدراسیون درگیر اصلاحات پروتستانی شد که منجر به درگیری بین کانتون های کاتولیک و پروتستان شد. درگیری ها با امضای معاهده وستفالیا در سال 1648 حل شد که استقلال و بی طرفی سوئیس را به رسمیت شناخت.

در قرن 18 و 19، سوئیس به دلیل صنایع بانکی و مالی خود که به رشد اقتصادی این کشور کمک کرد، مشهور شد. این کشور در طول جنگ جهانی اول و دوم بی طرف ماند و شهرت آن برای بی طرفی و ثبات سیاسی همچنان رو به افزایش بود.

 

سلت ها
سلت ها

 

دوران پس از جنگ

در دوره پس از جنگ های جهانی، کشور سوئیس به دلیل نقش خود در سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی به یک قدرت سیاسی مهم تبدیل شد. این کشور همچنین به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شد. زیبایی های طبیعی خیره کننده، میراث فرهنگی غنی، هنر و موسیقی این کشور را به یک مقصد بی نظیر برای مسافرت تبدیل کرده است.

امروزه سوئیس به عنوان یک مرکز جهانی برای بانکداری، امور مالی و فناوری، با استاندارد زندگی بالا تبدیل شده است. این کشور همچنان نقش مهمی در امور سیاسی اروپایی و بین المللی ایفا می کند و تاریخ و فرهنگ آن بخش مهمی از هویت ملی آن باقی مانده است.

جغرافیا

جغرافیای سوئیس با زمین های کوهستانی آن مشخص می شود و کوه های آلپ تقریباً 60 درصد از مساحت کل کشور را پوشش می دهد. بلندترین قله این کشور Dufourspitze است که 4634 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. کوه های آلپ خانه برخی از معروف ترین پیست های اسکی در جهان از جمله Verbier، Zermatt و St. Moritz است.

کشور سوئیس علاوه بر کوه ها، چندین دریاچه بزرگ نیز دارد که از آن جمله می توان به دریاچه ژنو، دریاچه زوریخ و دریاچه کنستانس اشاره کرد. این دریاچه ها مقاصد محبوبی برای ورزش های آبی، شنا و قایق سواری هستند.

 

آب و هوا

سوئیس دارای آب و هوای معتدل با چهار فصل مجزا است. آب و هوا بسته به ارتفاع و موقعیت مکانی متفاوت است، در ارتفاعات بالاتر رشته کوه های آلپ دمای سردتر و بارندگی بیشتری نسبت به مناطق پایین این کشور وجود دارد. به طور کلی تابستان های این کشور گرم و مرطوب است و دمای آن بین 18 تا 28 درجه سانتی‌گراد است. در حالی که زمستان‌ ها سرد و برفی است و میانگین دمای آن بین 2- تا 7 درجه سانتی‌گراد است.

آب و هوای سوئیس تحت تأثیر کوه های اطراف است که به عنوان مانعی در برابر بادهای غربی غالب عمل می کنند و در نتیجه طیفی از اقلیم های کوچک در سراسر کشور ایجاد می شود. علیرغم تغییرات آب و هوایی، این کشور به دلیل هوای پاک و تازه اش مشهور است که به دلیل ارتفاع زیاد و محیط طبیعی آن است.

به طور کلی آب و هوای مناسب، زیبایی های طبیعی خیره کننده و مناظر متنوع این کشور آن را به مقصدی واقعاً منحصر به فرد و فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

 

آب و هوای سوئیس
آب و هوای سوئیس

 

فرهنگ

سوئیس کشوری است که به خاطر زیبایی طبیعی خیره کننده، پنیر، شکلات، ساعت های دقیق و البته فرهنگ منحصر به فردش شناخته شده است. فرهنگ سوئیس ترکیبی از تأثیرات کشورهای همسایه از جمله آلمان، فرانسه و ایتالیا و همچنین سنت های محلی است.

یکی از قابل تشخیص ترین جنبه های فرهنگ سوئیس، لباس ملی نمادین آن است که از بلوزها یا پیراهن های گلدوزی شده، پیش بند و کلاه تشکیل شده است. این لباس های سنتی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است و هر کانتون یا ایالت سبک منحصر به فرد خود را دارد. این لباس‌ ها اغلب در فستیوال های مردمی، رژه ها و سایر رویدادهای فرهنگی پوشیده می‌شوند.

 

پنیر

این کشور دارای سنت غنی آشپزی است که پنیر یکی از معروف ترین صادرات آن است. این کشور به خاطر انواع پنیرهایش از جمله گرویر، امانتال و آپنزلر معروف است. شکلات سوئیسی نیز در سراسر جهان شهرت دارد و برندهایی مانند Lindt، Toblerone و Nestle در اینجا تولید می‌شوند. غذاهای سوئیسی همچنین شامل غذاهایی مانند fondue، raclette و rösti است که هم در خانه و هم در رستوران ها سرو می شوند.

 

کار دقیق

سوئیسی ها به دلیل دقت و کارایی خود معروف هستند و این در صنعت ساعت سازی آن‌ها منعکس شده است. ساعت های سوئیسی به دلیل دقت، ظرافت و طراحی خود مشهور هستند و برندهایی مانند رولکس، امگا و تگ هویر از معروف ترین و معتبرترین ساعت های جهان هستند.

 

هنر

سوئیس همچنین دارای صحنه‌ های هنری پر رونقی است که موزه‌ ها، گالری ها و تئاترها در سراسر کشور را شامل می شود. موزه Kunsthaus زوریخ و بنیاد بیلر دو تا از مشهورترین موزه های هنری اروپا هستند که آثار هنرمندان سوئیسی و بین‌المللی را به نمایش می‌گذارند. سوئیسی ها همچنین به عشق خود به موسیقی معروف هستند، جشنواره جاز مونترو و جشنواره لوسرن دو جشنواره موسیقی شناخته شده در این کشور به شمار می آیند که شهرت جهانی دارند.

 

مذهب

مذهب نقش مهمی در فرهنگ سوئیس ایفا می کند و اکثریت جمعیت آن مسیحی هستند. با این حال، سوئیس خانه تعداد قابل توجهی از مسلمانان، یهودیان، بوداییان و دیگر ادیان دیگر است. این کشور به دلیل تحمل و احترام به باورهای مذهبی و فرهنگی مختلف مشهور است.

سوئیس علاوه بر سنت های فرهنگی خود به دلیل تعهد خود به حفظ محیط زیست و پایداری نیز شناخته شده است. این کشور خانه برخی از زیباترین مناظر طبیعی جهان است و سوئیسی ها به حفظ و حفاظت از میراث طبیعی خود افتخار می کنند.

به طور کلی، فرهنگ سوئیس ترکیبی منحصر به فرد از سنت و نوآوری است که تأکید زیادی بر کیفیت، صنعتگری و احترام به طبیعت و محیط زیست دارد.

 

مردم سوئیس در لباس محلی
مردم سوئیس در لباس محلی

 

جاذبه های گردشگری کشور سوئیس

سوئیس کشوری است که به خاطر شهرهای تاریخی، مکان‌های دیدنی فرهنگی، زیبایی های طبیعی خیره‌کننده و گردشگری در فضای باز مشهور است. از قله های بلند آلپ گرفته تا دریاچه های آرام و شهرهای جذاب، جاذبه های گردشگری در این کشور زیبا کم نیست.

 

رشته کوه های آلپ

رشته کوه های آلپ یکی از معروف ترین رشته کوه های جهان است. پیست های اسکی در سطح جهانی از جمله مهیج ترین جاذبه تفریحی در این رشته کوه است. مقاصد محبوب آلپ در سوئیس عبارتند از زرمات، سنت موریتز، و اینترلاکن.

 

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو یکی از بزرگترین دریاچه های اروپا است که توسط شهرها و روستاهای زیبا احاطه شده است. بازدیدکنندگان می توانند از تورهای قایق سواری، پیاده روی و ورزش های آبی و همچنین گشت و گذار در شهر تاریخی ژنو لذت ببرند.

 

Matterhorn

Matterhorn یکی از نمادین ترین قله های آلپ است و مقصد محبوب کوهنوردان و صخره نوردان محسوب می شود. شهر زرمات نیز کخ در کنار این کوه قرار گرفته با کلبه‌ های روستایی جذاب، رستوران های شیک و بوتیک‌های مجلل، یک مقصد گردشگری محبوب است.

 

آبشار راین

آبشار راین به پهنای ۱۵۰ متر و ارتفاع 23 متر بزرگترین آبشار اروپا است که بر روی رودخانه راین در شمال کشور واقع شده است. دو ورودی برای آبشارهای راین وجود دارد. اولی از طریق قلعه‌ی لائوفن است که دسترسی به 7 تراس برای بازدید کنندگان را فراهم می‌آورد تا بتوانند با پیاده روی یا آسانسورهای شیشه‌ای، مسیر را پیموده و آبشارها را تماشا کنند. ورودی دوم از طریق پل راه آهن در سمت شَفهَوزِن است که به وسیله آن، دقیقاً در قله‌ آبشار قرار خواهید گرفت.

بازدیدکنندگان می توانند از تورهای قایق سواری استفاده کنند، در کنار رودخانه پیاده روی کنند و پارک ها و در مسیرهای اطراف آبشار و رودخانه گشت و گذار کنند.

 

منطقه Jungfrau

Jungfrau منطقه ای زیبا در رشته کوه های آلپ است که به دلیل مناظر کوهستانی خیره کننده و روستاهای جذاب خود شناخته شده است. مقاصد محبوب این منطقه عبارتند از: گریندل والد، لاتربرونن، و ونگن.

 

منطقه Jungfrau
منطقه Jungfrau

 

لوسرن

لوسرن شهری تاریخی است که به دلیل معماری زیبای قرون وسطایی، دریاچه دیدنی و پل کلیسای معروف خود شناخته شده است. این شهر مرکز ایالت لوسرن است و در بخش آلمانی زبان این کشور واقع شده ‌است.

بازدیدکنندگان می توانند در شهر قدیمی گشت و گذار کنند، در تورهای قایق بر روی دریاچه شرکت کنند و از موزه ها و گالری های شهر دیدن کنند.

 

قلعه چیلون

قلعه چیلون یا شیلون یک قلعه قرون وسطایی است که در سواحل دریاچه ژنو قرار دارد. نیروهای رومی جهت محافظت از مسیرهای کوه‌های آلپ، این قلعه را به عنوان پاسگاه دیدبانی احداث کردند. بر اساس داده ها، قلعه شیلون بیشترین بازدید را در میان آثار تاریخی سوئیس داشته است.

بازدیدکنندگان می توانند برج ها، دیوارها و سیاه چال های قلعه را کاوش کنند و با تاریخچه جذاب آن آشنا شوند.

 

پارک ملی سوئیس

پارک ملی سوئیس منطقه ای حفاظت شده در رشته کوه های آلپ سوئیس است که زیستگاه انواع حیات وحش از جمله بزکوهی و مارموت ها است. بازدیدکنندگان می توانند در پارک پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی کنند و با اکوسیستم منحصر به فرد آن آشنا شوند.

 

یخچال Aletsch

یخچال طبیعی Aletsch بزرگترین یخچال کوه های آلپ و یک میراث جهانی است. بازدیدکنندگان این مکان شگفت انگیز می‌توانند با تله‌کابین به تماشای یخچال بروند، در مسیرهای آن پیاده‌روی کنند و از تاریخچه زمین‌شناسی آن مطلع شوند.

 

تاکستان های لاواکس

تاکستان های Lavaux یک میراث جهانی یونسکو است که در سواحل دریاچه ژنو قرار دارد. این منطقه تاکستان و انگورهای معروفی دارد ولی طبق قوانین ایالتی سوئیس، مدرن سازی این تاکستان ها ممنوع است.

بازدیدکنندگان می توانند از تاکستان ها بازدید کنند، شراب های محلی را بچشند و از مناظر خیره کننده دریاچه و کوه ها لذت ببرند.

 

تاکستان های لاواکس
تاکستان های لاواکس

 

موزه حمل و نقل

موزه حمل و نقل در لوسرن قرار دارد و یک مقصد محبوب برای خانواده ها و علاقه مندان به حمل و نقل است. این موزه دارای نمایشگاه هایی درباره قطارها، هواپیما ها، اتومبیل ها و سایر روش های حمل و نقل و همچنین نمایش های تعاملی و یک افلاک نمای زیباست.

 

کتابخانه ابی سنت گالن

کتابخانه ابی سنت گالن نمونه ای خیره کننده از معماری باروک است و مجموعه ای از بیش از 170000 کتاب و نسخه خطی را در خود جای داده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از این کتابخانه که در فهرست میراث جهانی یونسکو است، بازدید کنند.

 

برج ساعت Zytglogge

برج ساعت Zytglogge در شهر تاریخی برن قرار دارد و قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد. این برج دارای یک ساعت نجومی پیچیده و یک نمایش عروسکی مکانیکی است و یک مقصد محبوب برای گردشگران محسوب می شود.

 

پیست اسکی Engelberg-Titlis

پیست اسکی Engelberg-Titlis در رشته کوه های آلپ واقع شده است و طیف وسیعی از فعالیت های ورزشی زمستانی از جمله اسکی، اسنوبورد، و توبوگان را ارائه می دهد. این استراحتگاه همچنین دارای تله‌کابین پانوراما و غار یخی است.

 

قطار شکلات

قطار شکلات یک قطار دیدنی است که بازدیدکنندگان را از مونترو به شهر گرویرس می برد و در طول مسیر در کارخانه های شکلات سازی و کارخانه های پنیر توقف می کند. این قطار سواری یک جاذبه توریستی بسیار محبوب است و بازدیدکنندگان علاوه بر خوردن شکلات و پنیر مناظر خیره کننده ای از آلپ را نیز مشاهده می کنند.

 

راین والدهورن

راین والدهورن بلندترین قله در ایالت گرابوندن است و مقصدی محبوب برای پیاده روی و کوهنوردی محسوب می شود. این قله مناظر خیره کننده ای از کوه ها و دره های اطراف را ارائه می دهد. هر چند صعود به این قله چالش برانگیز است اما بعد از رسیدن خواهید دید که ارزشش را دارد.

 

دره لاتربرونن

Lauterbrunnen دره ای زیبا در کوه های آلپ سوئیس است که به خاطر آبشارهای خیره کننده و دهکده های جذابش معروف است. در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی برن، دره ای با شکوه به نام لاتربرونن قرار دارد که به عنوان یکی از زیباترین دره های اروپا شناخته شده است. این دره ۷۲ آبشار بی نظیر را در خود جا داده است. صخره ها و آبشارهای زیبای دره لاتربرونن در سوییس الهام بخش موزیسین ها و نویسنده های زیادی بوده است که از میان معروف ترین آن ها می توان به یوهان گوته شاعر مشهور جهان و موزیک « Song of the Spirit of the Waterfall» از فرانتس شوبرت با موزیکی از جی آر آر تولکین اشاره کرد.

بازدیدکنندگان می توانند در مسیرهای دره پیاده روی کنند، با تله کابین به قله های اطراف بروند و فرهنگ و غذاهای محلی را کشف کنند.

 

دره لاتربرونن
دره لاتربرونن

 

اینها تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور زیباست ارائه می دهد. سوئیس با زیبایی های طبیعی خیره کننده، میراث فرهنگی غنی و امکانات رفاهی در سطح جهانی، مقصدی است که مطمئناً بازدیدکنندگان با هر سن و علاقه ای را به وجد می آورد.

 

بهترین زمان سفر به کشور سوئیس

سوئیس کشور زیبایی برای بازدید در تمام طول سال است و هر فصل جاذبه ها و فعالیت های منحصر به فرد خود را دارد. بهترین زمان برای سفر به این کشور زیبا به ترجیحات شما و آنچه می خواهید در طول سفر خود تجربه کنید بستگی دارد.

 

تابستان (ژوئن-آگوست)

تابستان زمان محبوبی برای بازدید از سوئیس است، به ویژه برای فعالیت های خارج از خانه مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش های آبی. هوا در این فصل گرم و آفتابی است و دمای آن بین 18 تا 28 درجه سانتیگراد است. مقصدهای محبوب تابستانی عبارتند از دریاچه ژنو، کوه های آلپ و دره لاتربرونن.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر)

پاییز زمان بسیار خوبی برای بازدید از این کشور است، به خصوص برای کسانی که از پیاده روی و فعالیت های خارج از خانه لذت می برند. هوا معتدل و مطبوع است و توریست های کمتری نسبت به تابستان وجود دارد. شاخ و برگ های پاییزی نیز منظره های زیبایی را می آفرینند.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

زمستان زمان بسیار خوبی برای بازدید از سوئیس برای اسکی، اسنوبورد و سایر ورزش های زمستانی است. رشته کوه های آلپ با استراحتگاه های اسکی عالی مانند زرمات، وربیه و سنت موریتز بهترین مکان برای عاشقان ورزش های زمستانی است. هوا در این فصل می تواند سرد باشد و دمای آن به طور متوسط بین 2- تا 7 درجه سانتیگراد است، اما مناظر برفی و فضای جشن سال نو، آن را به زمان جادویی برای بازدید تبدیل کرده است.

 

بهار (مارس-مه)

بهار زمان بسیار خوبی برای کسانی است که از پیاده روی و دوچرخه سواری لذت می برند. آب و هوا معتدل است و دمای آن بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است. رشته کوه های آلپ نیز مقصدی محبوب برای اسکی و اسنوبورد بهاری است که جمعیت کمتری نسبت به فصل زمستان دارد.

 

به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به سوئیس به علایق شما و آنچه می خواهید در طول سفر تجربه کنید بستگی دارد. چه به دنبال فعالیت‌های فضای باز، جاذبه‌های فرهنگی، یا صرفاً برای استراحت و لذت بردن از مناظر خیره‌کننده باشید، این کشور جذاب و زیبا در تمام طول سال چیزی برای ارائه دارد.

در هر حال می توان سوئیس را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مسافرت پاییزی معرفی کرد و از طبیعت زیبای آن لذت برد و آداب و رسوم عجیب در این کشور را از نزدیک دید.

اگر از این کشور زیبا بازدید کرده اید خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه در میان بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن خاطرات شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور سوئیس روی نقشه

مهمترین مکان های کشور سوئیس برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-07

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

1 دیدگاه از کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد