مسافران گزینشی جام جهانی

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

امتیاز این مطلب : 5

گویا ماجرای اعزام مسافران گزینشی جام جهانی قطر پیانی ندارد. بعد از جنجال های فراوان بر سر اعزام بعضی افراد به عنوان تماشاگران جام جهانی حالا معلوم شده فدراسیون فوتبال ایران بابت این ماجرا بیش از 7 میلیارد تومان به آژانس های مسافری بدهکار است.

به گزارش سایت بنیامین مارکو، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: با گذشت بیش از شش ماه از پایان جام جهانی فوتبال در قطر، فدراسیون فوتبال هنوز بخشی از طلب خود را بابت تورها و مسافران جام جهانی، که خودش به آژانس‌ها معرفی کرده بود، صاف نکرده و بدهکار است.

حرمت‌الله رفیعی در گفتگو با ایسنا گفت: بدهکاری فدراسیون فوتبال فقط در یک مورد به حدود هفت میلیارد تومان می‌رسد. علاوه‌بر این، خدماتی برای پرواز از برخی آژانس‌های دیگر گرفته شده که به تعهدات مالی خود نسبت به آن‌ها نیز هنوز عمل نکرده است.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در توضیحات بیشتری اظهار کرد: در جریان اجرای سفرهای جام جهانی، ما منتقد بودیم که فدراسیون فوتبال خودش نباید بلیت‌ها را عرضه کند و یا تور جام جهانی اجرا کند، چون به تجربه مشکلات آن را پیش‌بینی کرده بودیم. آن موقع فدراسیون شرط گذاشت که به تعداد محدودی از آژانس‌ها سهمیه بلیت می‌دهد، اما در ازای آن مسافران را خودش معرفی می‌کند. بنابراین با یکی از آژانس‌ها طرف قرارداد شد، ولی پس از گذشت شش ماه هنوز به تعهدات مالی خود کامل عمل نکرده است. درحالی که متعهد شده بود تا پایان جام جهانی، هزینه اجرای تور جام جهانی برای مسافرانی را که معرفی کرده است پرداخت کند.

مسافران گزینشی جام جهانی

ارزش قراردادی که فدراسیون فوتبال با مجری منتخب تورهای جام جهانی بسته است، حدود ۲۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که در ازای آن، آژانس طرف قرارداد به عنوان مجری تور جام جهانی ۲۰۲۲ متعهد شده بود به تعداد ۲۲۰ مسافر معرفی‌شده از سوی این فدراسیون، خدمات پروازی (با هواپیمای ایران‌ایر به صورت رفت و برگشت)، ترانفسر، تغذیه و اسکان ارائه دهد.

بنابر اظهارات یک مجری تور جام جهانی ۲۰۲۲ که با فدراسیون فوتبال طرف قرارداد بوده، حدود هفت میلیارد تومان از مبلغ این قرارداد باقی مانده که فدراسیون فوتبال متعهد بود تا پایان قرارداد (نهم آذرماه ۱۴۰۱) پرداخت کند که با وجود نامه‌نگاری و وعده‌های متعدد، هنوز عملی نشده است.

فدراسیون فوتبال همچنین در ازای اجرای این تور مطابق قرارداد به آژانس مربوطه سهمیه ۱۰۰ بلیت در هر سه بازی ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ را با قیمت مصوب واگذار کرده بود.

فدراسیون فوتبال همچنین در ازای اجرای این تور مطابق قرارداد به آژانس مربوطه سهمیه ۱۰۰ بلیت در هر سه بازی ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ را با قیمت مصوب واگذار کرده بود.

یکی از این مسافران که حواشی زیادی به همراه داشت و به خانم بیکاز معروف شد فرح عبدی نام دارد و کارمند وزارت ارشاد در بخش رسانه های خارجی است. تلاش او برای انگلیسی حرف زدن با خبرنگار خارجی درحالی که ابتدایی‌ترین جملات انگلیسی را هم نمی‌دانست تا مدت ها سوژه شبکه های اجتماعی بود.

چندی پیش برخی از فعالان با به راه انداختن کارزاری خطاب به وزیر ورزش با ٢٣۶٨ امضاء، درخواست انتشار لیست مسافرین قطر و شفافیت در خصوص هزینه‌های صورت گرفته را داشتند. متاسفانه این درخواست هنوز از سوی وزیر ورزش پاسخ داده نشده است.

اپیزود ۲۴: قطب شمال شهر بوینس آیرس سفرنامه تایلند الماسهای آفریقایی

2 دیدگاه از کاربران

    1. سلام. ممنونم محسن جان از اینکه همراهم هستی

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد