کشور دانمارک

قاره اروپا کشور دانمارک

کشور دانمارک در اروپای شمالی واقع شده است. هر چند این کشور به عنوان کشوری اروپایی شناخته می شود اما خاک اصلی دانمارک و جزایر فارو در اروپا قرارگرفته اند ولی جزیره گرینلند در آمریکای شمالی قرار دارد. همین موضوع باعث می شود که این کشور از نظر جغرافیایی فراقاره ای یا چندقاره‌ای محسوب شود.

پایتخت این کشور شهر زیبای کپنهاگ است. جمعیت دانمارک در حدود 6 میلیون نفر است. زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌ های محلّی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با این که این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به منطقه یورو نپیوسته است.

جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی این کشور هستند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن ها حق خودگردانی اعطا شده ‌است. این کشور جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. البته پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند.

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سپید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال استفاده می‌شود. این کشور بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی ترین خاندان پادشاهی است.

این کشور اروپایی از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو محسوب می شود. کشور دانمارک از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد. این کشور از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی های سالانه، مردم آن در بین راضی ترین و شادترین مردم جهان جای دارند.

 

تاریخ

کشور دانمارک دارای تاریخ غنی و شگفت انگیزی است که هزاران سال را در بر می گیرد. دانمارک از آغاز خود به عنوان یک سکونتگاه وایکینگ ها تا موقعیت امروزی آن به عنوان یک کشور مرفه، نقش مهمی در شکل‌دهی تاریخ اروپا داشته است. 

 

خاستگاه ها و سکونت گاه های اولیه

تاریخ دانمارک را می توان به دوران ماقبل تاریخ که این سرزمین توسط قبایل باستانی نوردیک سکونت داشت، ردیابی کرد. این مهاجران اولیه که به نام نورسمن ها یا وایکینگ ها شناخته می شوند، دریانوردان و بازرگانان ماهری بودند که در سرتاسر اروپا کاوش می کردند.

 

دانمارک
دانمارک

 

عصر وایکینگ ها

یکی از مشهورترین دوره‌ های تاریخ دانمارک، عصر وایکینگ ها است که از قرن هشتم تا یازدهم ادامه داشت. در طول این مدت، وایکینگ‌ های دانمارکی به دوردست ها سفر کردند و سرزمین های زیادی را فتح کردند. نفوذ آن‌ها تا انگلستان، ایرلند، فرانسه و حتی بخشهایی از دریای مدیترانه رسید.

وایکینگ ها به دلیل مهارت دریانوردی، تکنیک های پیشرفته کشتی سازی و شهرت وحشتناک خود به عنوان جنگجویانی بی رحم شناخته می شدند. آن‌ها تاثیری ماندگار بر مناطقی که با آن‌ها مواجه شدند، از طریق سکونت‌گاه‌ها و تعاملاتشان به مناظر سیاسی، فرهنگی و زبانی ایجاد کردند.

 

اتحاد دانمارک

در قرن های پس از عصر وایکینگ ها، دانمارک تحت یک فرآیند تثبیت و یکپارچگی قرار گرفت. خانواده ها و حاکمان قدرتمند مختلفی ظهور کردند که به دنبال متحد کردن سرزمین‌ های تکه تکه شده دانمارکی تحت کنترل خود بودند. این دوره تثبیت منجر به تشکیل یک دولت متمرکزتر دانمارکی و استقرار یک سلطنت شد.

 

اتحادیه کالمار و اصلاحات

در اواخر دوره قرون وسطا، این منطقه بخشی از اتحادیه کالمار شد، اتحادیه ای که شامل سوئد و نروژ نیز می شد. هدف این اتحادیه ایجاد یک اتحاد قوی در برابر تهدیدهای خارجی و تقویت همکاری اقتصادی بین کشورهای عضو بود.

در طول قرن شانزدهم، دانمارک با ظهور اصلاحات پروتستان دستخوش تحول مذهبی مهمی شد. اندیشه های مارتین لوتر، سخنران و کشیش اصلاح طلب با نفوذ، در دانمارک مورد توجه قرار گرفت و منجر به استقرار لوترانیسم به عنوان دین رسمی دولتی شد.

 

دانمارک به عنوان یک قدرت اروپایی

قرن هفدهم و هجدهم دوره رشد و گسترش دانمارک را رقم زد. این ملت به عنوان یک قدرت برجسته اروپایی ظاهر شد که در تصرفات ارضی و شرکت در درگیری ها و اتحادها در این قاره شرکت داشت. سرمایه گذاری های استعماری دانمارک در دریای کارائیب و غرب آفریقا نفوذ این کشور را بیشتر گسترش داد.

 

دوران ناپلئون و از دست دادن نروژ

در اوایل قرن نوزدهم، دانمارک خود را درگیر جنگ های ناپلئونی دید و با فرانسه علیه بریتانیا و متحدانش همسو شد. پیامدهای این درگیری ها برای دانمارک قابل توجه بود، زیرا منجر به از دست دادن نروژ شد که به سوئد واگذار شد.

 

صنعتی شدن و نوسازی

دانمارک در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم شاهد صنعتی شدن و نوسازی سریع بود. بخش کشاورزی به یک اقتصاد صنعتی تر تبدیل شد و پیشرفت در فناوری و زیرساخت ها جامعه آن را تغییر داد.

 

جنگ های جهانی و دوران پس از جنگ

دانمارک نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، حوادث پر فراز و نشیب دو جنگ جهانی را تجربه کرد. دانمارک علی‌رغم بی‌طرفی‌اش، در طول جنگ جهانی دوم توسط نیروهای آلمانی اشغال شد و دوره‌ای چالش‌برانگیز با محدودیت‌ها و سختی‌ها را پشت سر گذاشت. با این حال، این کشور پس از جنگ و با تمرکز بر بازسازی و تقویت نهادهای دموکراتیک خود، وارد مرحله بهبودی پس از جنگ شد.

 

دانمارک معاصر
دانمارک معاصر

 

دانمارک معاصر

در دهه های اخیر، دانمارک به دلیل سیاست های اجتماعی مترقی، سیستم رفاهی قوی و استاندارد بالای زندگی خود شناخته شده است. این کشور به دلیل تمرکز بر توسعه پایدار، انرژی های تجدیدپذیر و ابتکارات زیست محیطی مشهور است. علاوه بر این، دانمارک سهم قابل توجهی در هنر، ادبیات، طراحی و معماری داشته است و شهرت خود را به عنوان یک مرکز فرهنگی تقویت کرده است.

تاریخ این کشور از آغاز فروتنانه‌اش به‌عنوان یک سکونتگاه وایکینگی تا جایگاه امروزی آن به‌عنوان یک کشور مدرن و مرفه، گواهی بر انعطاف‌پذیری، نوآوری و غنای فرهنگی آن است. 

 

جغرافیا و آب و هوا

این کشور بخشی از اسکاندیناوی است. دانمارک ۴۳۰۶۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و از شرق به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاگِراک محدود می‌شود. به دلیل شمار زیاد جزایر، دانمارک دارای خط طولانی ساحلی به درازای ۷۴۱۳ کیلومتر است. بیشتر نقاط این کشور در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش اعظم خاک آن را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند. خاک اصلی کشور سرزمینی فاقد کوهستان است و بلندترین نقطه طبیعی آن موله‌هوی (Møllehøj) نام دارد که ارتفاع آن از سطح دریا تنها ۱۷۰۸۶ متر است.

 

آب و هوا

کشور دانمارک دارای آب و هوای معتدل دریایی است که با تابستان های معتدل و زمستان های نسبتاً سرد مشخص می شود. نزدیکی این کشور به دریاها باعث تعدیل درجه حرارت می‌شود و در نتیجه تابستان های خنک‌تر و زمستان‌های معتدل‌تری نسبت به سایر مناطق در عرض های جغرافیایی مشابه ایجاد می‌کند. با این حال، آب و هوا می تواند متغیر باشد و بارندگی به طور نسبتاً مساوی در طول سال توزیع می شود.

تابستان‌های این کشور دلپذیر است و میانگین دمای آن بین 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. این زمانی است که مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان از فعالیت‌های بیرون از خانه لذت می‌برند، در سواحل آفتاب می‌ گیرند و در رویدادها و جشنواره های فرهنگی شرکت می‌کنند.

زمستان دماهای سردتری را به همراه دارد و میانگین بالاترین آن بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد است. بارش برف به ویژه در نواحی شمالی کشور رایج است. دانمارکی ها ماه‌ های سردتر را با شرکت در ورزش های زمستانی و جشن گرفتن فصل تعطیلات می گذرانند.

 

انتقال فصلی و شکوه طبیعی

یکی از لذت های آب و هوای این کشور، انتقال بین فصل ها است که هر کدام زیبایی منحصر به فرد خود را ارائه می دهند. بهار با شکوفه‌های درختان، شکفتن گل ها، سبز شدن زمین و ساعات طولانی‌تر روز ظهور می‌کند که نشان‌دهنده بیداری طبیعت است. زمان تجدید و فصل عالی برای کاوش در پارک ها، باغ ها و حومه دانمارک است.

 

تابستان شکوه کامل مناظر طبیعی را به نمایش می گذارد، زیرا حومه شهر پر از گیاهان رنگارنگ است و نواحی ساحلی با ساحل نشینان و علاقه مندان به قایقرانی زنده می شوند. 

پاییز مناظر دانمارک را در سایه های قرمز، نارنجی و طلایی رنگ می کند، زیرا برگ ها تغییر رنگ داده و به آرامی روی زمین می افتند. هوای مطبوع، گردشی دنج در جنگل و لذت بردن از محصولات فصلی مانند سیب و کدو تنبل بخشی از زیبایی های این فصل است.

ورود زمستان، کشور را با مناظر پوشیده از برف و درخشش گرم نور شمع در سراسر کشور به یک قلمرو جادویی تبدیل می کند. بازارهای کریسمس، اسکیت روی یخ، و جشن‌های سنتی تعطیلات دانمارکی به جذابیت این فصل می‌افزایند.

 

دانمارک زیبا
دانمارک زیبا

 

فرهنگ دانمارکی

این کشور نه تنها به خاطر مناظر زیبا و شگفتی های معماری، بلکه به خاطر فرهنگ پر جنب و جوش و متمایزش نیز از دیگر کشورهای اروپایی متمایز است. 

 

روح هنری

دانمارک یک میراث هنری غنی را پرورش داده است که در طول قرن ها شکوفا شده است. هنر دانمارکی طیف وسیعی از رسانه‌ها از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، طراحی و معماری را در بر می‌گیرد. این کشور به تولید هنرمندان مشهوری مانند برتل توروالدسن، ویلهلم هامرشوی، و آسگر جورن افتخار می کند که اثری پاک نشدنی در صحنه هنر جهانی بر جای گذاشته اند.

سنت طراحی دانمارکی در سطح بین المللی به دلیل زیبایی شناسی، مینیمالیستی بودن و رویکرد کاربردی آن تحسین شده است. نمادهای طراحی مانند Arne Jacobsen و Hans J. Wegner قطعات مبلمان جاودانه ای را ایجاد کرده اند که مظهر ظرافت و سادگی طراحی دانمارکی است.

 

Hygge

یکی از جنبه های فرهنگ دانمارکی که توجه جهانی را به خود جلب کرده است، مفهوم “hygge” است. Hygge شامل احساس آرامش، رضایت و رفاه است که دانمارکی ها در زندگی روزمره خود آن را گرامی می دارند. این شامل ایجاد یک فضای گرم و دعوت کننده است که اغلب از طریق نور شمع، پارچه های نرم و لحظات مشترک با عزیزان به دست می آید. در آغوش کشیدن hygge راهی برای دانمارکی ها است تا از خوشی های ساده لذت ببرند و در محیط اطراف خود احساس راحتی ایجاد کنند.

 

آشپزی

غذاهای دانمارکی ترکیبی لذت بخش از طعم های سنتی نوردیک و تأثیرات بین المللی است. Smørrebrød، یک ساندویچ روباز، یک آشپزی کلاسیک دانمارکی است که دارای انواع مختلفی مانند شاه ماهی، ماهی آزاد دودی، و پنیر دانمارکی است. شیرینی های دانمارکی، مانند شیرینی‌های نمادین وینربرود شهرتی جهانی دارند و در بسیاری از کشورهای جهان مصرف می شوند.

جنبش New Nordic Cuisine که توسط سرآشپزهای دانمارکی مانند René Redzepi از Noma رهبری می شود، غذای دانمارکی را به خط مقدم صحنه آشپزی جهانی آورده است. این رویکرد بر مواد تشکیل‌دهنده محلی، شیوه‌های پایدار و ترکیب‌های طعم بدیع تأکید می‌کند و تعهد دانمارک به کیفیت و خلاقیت در آشپزخانه را نشان می‌دهد.

 

جشن ها و سنت ها

این کشور دارای تقویم غنی از جشنواره ها و سنت هایی است که منعکس کننده میراث فرهنگی آن است. یکی از این سنت‌ ها جشن کریسمس است، جایی که دانمارکی ها با خانواده و دوستان جمع می‌شوند تا از وعده‌های غذایی جشن لذت ببرند، هدایا را رد و بدل کنند و دور درخت کریسمس برقصند. یکی دیگر از سنت های قابل توجه Fastelavn، نسخه دانمارکی کارناوال است، که توسط کودکانی که لباس های کارناوالی می پوشند، مشخص می شود.

شب نیمه تابستان که به عنوان Sankt Hans Aften شناخته می شود، با آتش بازی در سراسر کشور جشن گرفته می شود که نماد گذار به تابستان است. این شب دلربا مملو از آواز خواندن، داستان سرایی و رقص و شادی است.

 

رفاه اجتماعی و برابری

یکی از جنبه های مشخص فرهنگ دانمارکی تعهد آن به رفاه اجتماعی و برابری است. این کشور به طور پیوسته در میان کشورهای برتر در معیارهای شادی، رفاه و کیفیت کلی زندگی قرار دارد. سیستم رفاهی دانمارک یک شبکه ایمنی برای شهروندان خود فراهم می کند و مراقبت های بهداشتی همگانی، آموزش رایگان و مزایای اجتماعی سخاوتمندانه را ارائه می دهد.

مفهوم “جانتلوفن” یا قانون جانته، ارزش فرهنگی برابری طلبی در جامعه دانمارک را نشان می دهد. این قانون بر تواضع، برابری و رفاه جمعی بیش از موفقیت فردی تأکید دارد. این طرز فکر، حس اجتماع و همکاری را تقویت می‌کند و نحوه تعامل دانمارکی‌ها و حرکت در چشم‌ انداز اجتماعی آن‌ها را شکل می‌دهد.

 

پایداری محیط زیست 

دانمارک به دلیل تعهد خود به پایداری زیست محیطی و انرژی های تجدید پذیر در دنیا بی همتاست. این کشور گام های قابل توجهی در کاهش انتشار کربن و بهره برداری از منابع تجدیدپذیر مانند نیروی باد برداشته است. تعهد دانمارک به ابتکارات سبز و شیوه های پایدار، بر مسئولیت آن در حفظ محیط طبیعی خود برای نسل های آینده تأکید دارد. امروزه پایداری زیست محیطی به بخشی مهم از فرهنگ دانمارکی تبدیل شده است.

 

در آغوش گرفتن طبیعت

زیبایی طبیعی دانمارک و تعهد به پایداری، ساکنان آن را تشویق می‌کند تا از فضای باز استقبال کنند. این کشور با خط ساحلی طولانی، جنگل‌ های زیبا، و پارک‌ های حفاظت شده چشم نواز، فرصت‌های فراوانی را برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند دوچرخه‌سواری، قایقرانی و پیاده روی در طبیعت ارائه می‌دهد. مفهوم دانمارکی “friluftsliv” که ترجمه آن “زندگی در هوای آزاد” است، قدردانی از طبیعت و اهمیت گذراندن وقت در فضای باز برای رفاه جسمی و روانی را در بین مردمان این کشور برجسته می کند.

به طور کلی می توان گفت فرهنگ دانمارکی ترکیبی هماهنگ از سنت ها، خلاقیت ها و ارزش های اجتماعی است که تار و پود این ملت را شکل داده است. 

 

طبیعت زیبای دانمارک
طبیعت زیبای دانمارک

 

جاذبه های گردشگری کشور دانمارک

از قلعه های باستانی گرفته تا مناظر زیبای ساحلی، این جواهر اسکاندیناوی برای هر مسافری جاذبه ای در دل خود دارد. 

 

قلعه کرونبورگ

دانمارک مجموعه ای از قلعه های باشکوه را در خود جای داده است و در میان آن‌ها هیچ کدام به اندازه قلعه کرونبورگ نمادین نیستند. این قلعه باشکوه دوره رنسانس که در هلسینگور واقع شده است، دارای تاریخ غنی است که به قرن شانزدهم باز می گردد. قلعه کرونبورگ که به عنوان الهام‌بخش نمایشنامه معروف شکسپیر «هملت» شناخته می‌شود، دارای معماری خیره‌کننده است و نگاهی اجمالی به میراث سلطنتی دانمارک دارد. 

 

بندر تاریخی نیهاون 

هیچ بازدیدی از این کشور اسکاندیناوی بدون قدم زدن در بندر پر جنب و جوش نیهاون کامل نخواهد بود. این منطقه ساحلی جذاب، واقع در قلب کپنهاگ، ترکیبی زیبا از خانه‌های شهری رنگارنگ قرن هفدهمی، کافه های پرجنب و جوش، و کشتی های بادبانی عجیب و غریب است. با چشیدن غذاهای لذیذ دانمارکی، نوشیدنی با طراوت، و غوطه ور شدن در مناظر فریبنده کانال تاریخی می توانید از این شهر زیبا بیشتر لذت ببرید.

 

باغ های تیوولی

باغ تیوولی، یکی از قدیمی‌ترین پارک های تفریحی جهان است. این پارک جادویی که در کپنهاگ واقع شده است، ترکیبی از سواری های هیجان انگیز، باغ های زیبا و سرگرمی های فریبنده است. در این پارک می توانید خود را در جذابیت ترن هوایی های قدیمی گم کنید، از قدم زدن آرام در مناظر دقیق آراسته شده لذت ببرید و در فضای پر جنب و جوشی غوطه ور شوید که بیش از یک قرن است که بازدیدکنندگان را به وجد آورده است.

 

شهر ساحلی اسکاگن

به شهر ساحلی آرام اسکاگن Skagen که در شمالی‌ترین نقطه دانمارک قرار دارد، ترکیبی منحصر به فرد از سواحل بکر، تپه‌های شنی زیبا و صحنه‌های هنری پر رونق است. همانطور که در امتداد خط ساحلی پرسه می زنید، شاهد برخورد دو دریا، Skagerrak و Kattegat خواهید بود که یک پدیده طبیعی مسحورکننده به نام “گرنن” را ایجاد می کند. حتماً از موزه اسکاگنز دیدن کنید که مجموعه ای قابل توجه از آثار هنری الهام گرفته از زیبایی شهر را در خود جای داده است.

 

میراث وایکینگ های روسکیلد

در شهر تاریخی Roskilde، گذشته وایکینگ دانمارک را کشف کنید. Roskilde به عنوان پایتخت باستانی دانمارک، غرق در تاریخ است و کلیسای جامع چشمگیر روسکیلد، یک میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است. در موزه کشتی وایکینگ ها می توانید از کشتی های ساخته شده توسط وایکینگ ها شگفت زده شوید و فرهنگ دریانوردی این جنگجویان افسانه ای را بررسی کنید. در این موزه می توانید در نمایشگاه های تعاملی غوطه ور شوید و حتی با یک کشتی وایکینگ بازسازی شده حرکت کنید.

 

کشتی وایکینگ ها
کشتی وایکینگ ها

 

از قلعه باشکوه کرونبورگ گرفته تا زیبایی ساحل اسکاگن و میراث وایکینگ ها در روسکیلد، دانمارک گنجینه ای از تجربیات فراموش نشدنی است.

 

بهترین زمان بازدید

هر فصل در دانمارک جذابیت متمایز خود را دارد و مسافران را با تجربیات و جاذبه های متنوعی روبرو می کند. چه گرمای تابستان، زیبایی رنگارنگ پاییز، سرمای زمستان یا شکوفه دادن بهار را ترجیح دهید، دانمارک در هر فصل چیزی برای ارائه دارد. 

 

تابستان فصل خورشید و ساحل

تابستان بدون شک فصل محبوبی برای بازدید از کشور دانمارک است و دلیل خوبی هم دارد. در این فصل روزهای طولانی زمان کافی برای کاوش در سواحل زیبا، شهرهای ساحلی و جزایر جذاب فراهم می کند. از سواحل ماسه‌ای اسکاگن تا خیابان های تاریخی کپنهاگ، تابستان فرصتی عالی برای غرق شدن در آفتاب، لذت بردن از ورزش‌های آبی و شرکت در جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی است.

 

پاییز شاهکار طبیعت

پاییز در در این کشور یک فصل جادویی است که با دگرگونی خیره کننده طبیعت مشخص می شود. همانطور که برگ ها قرمز، نارنجی و طلایی می شوند، منظره دانمارک به پالت نقاش تبدیل می شود. مسافرانی که به زیبایی طبیعت علاقه دارند، قطعاً عاشق و شیفته این فصل زیبا خواهند شد. پاییز زمان ایده‌آلی برای پیاده‌روی ‌، کاوش در پارک ها و باغ های این کشور است. 

 

زمستان فصل hygge

زمستان در دانمارک مترادف با مفهوم hygge است. بازارهای کریسمس، که با چراغ های چشمک زن و تزئینات جشن تزئین شده اند، یک تجربه خرید لذت بخش را به وجود می آورد. حومه دانمارک با مناظر پوشیده از برف و دریاچه های یخ زده به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود. فعالیت های زمستانی مانند اسکیت روی یخ، اسکی و خوردن غذاهای دلچسب از تفریحات محبوب این فصل هستند. بازدیدکنندگانی که به دنبال یک تجربه دنج و صمیمی هستند، دانمارک را در زمستان واقعاً جادویی خواهند یافت.

 

بهار آغازی نو

از آنجایی که روزهای سرد جای خود را به گرمای ملایم می دهند، بهار حس نو شدن را به دانمارک می بخشد. حومه شهر با گل های رنگارنگ شکوفا می شود و پارک ها با شکوفه های گیلاس و لاله های زیبا زنده می شوند. فصل بهار برای کاوش در باغ‌ های این کشور مناسب است، جایی که طبیعت بهترین خلاقیت‌های خود را به نمایش می‌گذارد. ساعات طولانی‌تر روشنایی روز امکان قدم زدن آرام، دوچرخه‌سواری در مناظر زیبا و بازدید از روستاهای جذاب را فراهم می کند. بهار در کشور دانمارک فصل زنده شدن طبیعت است.

 

انتخاب بهترین فصل برای سفر به دانمارک به ترجیحات شخصی و نوع تجربه شما بستگی دارد. تابستان جذابیت زیبایی های ساحلی، فعالیت های فضای باز و جشن های پر جنب و جوش را ارائه می دهد. پاییز سرزمین عجایب از مناظر رنگارنگ و محیطی آرام را ارائه می دهد. زمستان با فضای دنج، بازارهای شلوغ، و مناظر برفی خود هر بیننده ای را مسحور می کند. بهار فصل شکفتن گل ها و نوید شروع های دوباره است. هر فصلی را که انتخاب کنید، دانمارک تجربیات زیادی را ارائه می دهد که خواسته های هر مسافری را برآورده می کند.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور دانمارک روی نقشه

مهمترین مکان های کشور دانمارک برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-19

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

قبیله مونداری در سودان


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد