شهر هامبورگ

آلمان شهر هامبورگ

شهر هامبورگ دومین شهر بزرگ کشور آلمان پس از شهر برلین است. این شهر همچنین هشتمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می آید. جالب است بدانید این شهر دو برابر لندن و هفت برابر پاریس وسعت دارد.

جمعیت این بندر در حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر است که بخش بزرگی از آن را غیر آلمانی ها تشکیل می دهند. 

بندر هامبورگ همچنین سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از روتردام و آنتورپ است. این بندر یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به شمار می‌آید. بندر هامبورگ بر کرانه رود البه قرار گرفته است. 

شهر هامبورگ برای ایرانی ها یکی از شهرهای خاص آلمان است. حضور درخشان مهدی مهدوی کیا ستاره سال های نه چندان دور فوتبال ایران در تیم هامبورگ و درخشش او در این تیم باعث شده نام این بندر مهم کشور آلمان برای ایرانی ها بسیار خاص باشد.

این بندر زیبا و استراتژیک یکی از شهرهای مهم تاریخ آلمان به شمار می آید. این شهر از دوران قرون وسطا تا به امروز همواره یکی از شهرهای مهم اروپایی بوده نقش بسزایی در شکل گیری کشور آلمان داشته است.

امروزه این بندر یکی از مهمترین بنادر و شهرهای صنعتی قاره اروپا است. پخش کننده بزرگ منطقه ای NDR، شرکت چاپ و نشر Gruner + Jahr و روزنامه‌های اشپیگل و دی زیت در این شهر مستقر هستند. این شهر مقر قدیمی ترین بورس سهام آلمان و قدیمی ترین بانک بازرگانی جهان، بانک برنبرگ، است.

شرکت های رسانه ای، تجاری، لجستیکی و صنعتی مانند Airbus , Blohm + Voss , Aurubis Beiersdorf و Unilever در این شهر مستقر هستند. بندر هامبورگ با داشتن چندین دانشگاه و مؤسسه، قطب اصلی علوم، تحقیقات و آموزش اروپا است.

این شهر دارای 2 هزار کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، دو فرودگاه بین المللی در کلاس جهانی، 8 خط راه آهن و 4 خط مترو است. این شهر همچنین به عنوان قلب رسانه ای آلمان نیز شناخته می شود. در این بندر بیش از 70 هزار نفر در صنعت رسانه مشغول به کار هستند. 

در مجموع بیش از 14 هزار شرکت بزرگ و کوچک در حوزه تبلیغات، موسیقی، فیلم، انتشارات، چاپ و تلویزیون در این شهر مشغول به فعالیت هستند. همچنین مهمترین دانشگاه‌های خبرنگاری و کارآموزی کار در رسانه آلمان در این شهر واقع شده ‌است. دفتر مرکزی مجله‌ ها و روزنامه‌ های مشهور آلمان و اروپا یعنی اشپیگل، اشترن و دی تسایت و همچنین مرکز بزرگترین شرکت رسانه‌ای آلمان اکسل اشپرینگر (روزنامه بیلد) در این بندر است. همچنین در این بندر بیش از ۵۰ درصد خدمات چاپی سراسر آلمان انجام می‌شود.

در ده ساله گذشته این بندر بیشترین شاخص توسعه توریست در اروپا را دارا بوده‌ است. رشد گردشگری در این بندر به حدی بوده که بیشترین تعداد هتل 5 ستاره کشور آلمان در این شهر قرار دارد.

هامبورگ پانزدهمین بندر بزرگ دنیا است و از این رو به نام دروازه آلمان به جهان شناخته می شود.

 

هامبورگ پانزدهمین بندر بزرگ دنیا
هامبورگ پانزدهمین بندر بزرگ دنیا

 

تاریخ

شهر هامبورگ دارای تاریخ غنی و فریبنده ای است که بیش از یک هزار سال را در بر می گیرد. این شهر از آغاز ساده خود به عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک تا تبدیل شدن به یک مرکز تجارت جهانی و یک نیروگاه اقتصادی را زیادی و پر فراز و نشیبی را طی کرده است. 

 

اسکان اولیه و تأثیر اتحادیه هانزا (هانسیاتیک)

داستان هامبورگ در قرن نهم شروع می شود، زمانی که شارلمانی آن را به عنوان قلعه ای برای محافظت در برابر حملات وایکینگ ها تأسیس کرد. موقعیت مطلوب شهر در کنار رودخانه البه به زودی باعث رشد آن به عنوان یک بندر تجاری حیاتی شد. در قرن دوازدهم، این بندر به اتحادیه هانزا پیوست، یک کنفدراسیون قدرتمند از اصناف بازرگانان که بر تجارت در مناطق بالتیک و دریای شمال تسلط داشتند. این پیمان برای محافظت از منافع اقتصادی و امتیازاتی که حاکم های خارجی به بازرگانان در شهرها و کشورها داده می‌شد، ایجاد شده بود. در شهرهای هانزایی، نظام قانونی خاص خودشان و محافظت و حمایت مشترک دوجانبه برقرار بود. بسیاری اتحادیه هانزا را زمینه ساز اصلی اتحادیه اروپا می دانند که امروزه همه ما با آن آشنا هستیم.

 این اتحادیه قرون وسطایی هامبورگ را به شکوفایی رساند و آن را قادر ساخت تا دامنه تجاری خود را در سراسر اروپای شمالی گسترش دهد.

 

عصر روشنگری و شکوفایی فرهنگی

قرن 18 و 19 دوران رشد و شکوفایی فرهنگی قابل توجهی برای این شهر بود. هامبورگ به عنوان یک دولت شهر مستقل در امپراتوری مقدس روم به بهشتی برای تجارت آزاد و تبادل فکری تبدیل شد. این رخداد باعث شد هنرمندان، نویسندگان و فیلسوفان زیادی راهی این شهر شوند. این موضوع به شهرت این بندر به عنوان مرکز یادگیری و نوآوری کمک کرد. تأسیس دانشگاه هامبورگ در سال 1919 نیز نقش آن را به عنوان یک مرکز دانشگاهی مهم تقویت کرد.

 

انقلاب صنعتی و نیروگاه اقتصادی

قرن 19 انقلاب صنعتی را به شهر هامبورگ آورد و آن را به یک نیروگاه صنعتی و اقتصادی بزرگ تبدیل کرد. توسعه بندر، گسترش ارتباطات راه آهن و پیشرفت در کشتی سازی، شبکه تجارت جهانی هامبورگ را تقویت کرد. این شهر به عنوان صادرکننده پیشرو کالاهایی مانند قهوه، ادویه جات و منسوجات، از نظر اقتصادی رونق گرفت و مهاجرانی را از سراسر اروپا جذب کرد و بر تنوع فرهنگی آن افزود.

 

چالش های قرن بیستم

علیرغم موفقیت اقتصادی، هامبورگ در قرن بیستم با چالش های متعددی روبرو شد. در طول جنگ جهانی دوم، این شهر متحمل بمباران های شدید شد که منجر به تخریب قابل توجه معماری و زیرساخت های تاریخی آن شد. با این حال، هامبورگ در طول بازسازی پس از جنگ، انعطاف پذیری و اراده خود را نشان داد و خود را به عنوان یک کلان شهر مدرن و شلوغ بازسازی کرد.

 

اتحاد و هامبورگ مدرن

اتحاد مجدد آلمان در سال 1990 فرصت های جدیدی را برای این شهر به ارمغان آورد. این بندر به عنوان بخشی از ملت متحد، میراث دریایی خود را احیا کرد و موقعیت خود را به عنوان یکی از مهم ترین بنادر اروپا مستحکم کرد. علاوه بر این، اوایل قرن بیست و یکم شاهد تمرکز بر پایداری و آگاهی زیست محیطی بود، زیرا هامبورگ به دنبال تبدیل شدن به یک شهر سبز نمونه با پروژه های توسعه شهری بلندپروازانه است.

توانایی این شهر برای انطباق با چالش ها و پذیرش تغییرات، شخصیت منحصر به فرد آن را شکل داده و آن را به مقصدی دوست داشتنی برای مردم محلی و بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان تبدیل کرده است. 

 

هامبورگ مدرن
هامبورگ مدرن

 

جغرافیا و آب و هوا

این بندر در سواحل جنوبی شبه جزیره یوتلند، بین دریای شمال در غرب و دریای بالتیک در شرق واقع شده است. این شهر در اطراف محل تلاقی رودخانه البه و چندین رودخانه و کانال کوچکتر ساخته شده است که آن را به یک شهر بندری مهم با دسترسی مستقیم به دریای شمال تبدیل کرده است. مختصات جغرافیایی هامبورگ تقریباً 53.5511 درجه عرض شمالی و 9.9937 درجه طول شرقی است.

این شهر از طریق شبکه ای از بزرگراه ها، راه آهن ها و آبراه ها به خوبی با بقیه آلمان و اروپا در ارتباط است. موقعیت استراتژیک هامبورگ به عنوان یک بندر اصلی در دهانه رودخانه البه از لحاظ تاریخی نقش مهمی در توسعه اقتصادی و تجارت بین المللی آن ایفا کرده است.

 

آب و هوا

این بندر دارای آب و هوای معتدل دریایی است که تحت تأثیر نزدیکی آن به دریای شمال است. آب و هوای این شهر در مقایسه با سایر مناطق آلمان دارای تابستان های معتدل و زمستان های نه چندان سرد است. 

 

تابستان‌ها: 

تابستان‌های هامبورگ معمولاً معتدل و دلپذیر است و میانگین دمای آن از 15 تا 22 درجه سانتی‌گراد متغیر است. با این حال، امواج گرمای گاه به گاه می تواند دماهای بالاتری را به همراه داشته باشد. تابستان مرطوب ترین فصل با بارش های متوسط و گاهی رعد و برق است.

 

زمستان‌ها: 

زمستان‌ها نسبتاً معتدل با دمای متوسط از 0 تا 5 درجه سانتیگراد است. این شهر به ندرت سرمای شدید را تجربه می کند، اما دما گاهی اوقات به زیر صفر می رسد. بارش برف ممکن است، اما اغلب محدود است و معمولاً برای مدت طولانی ادامه نمی‌یابد.

 

بهار و پاییز: 

هر دو فصل بهار و پاییز فصل های انتقالی با دمای معتدل هستند. بهار (مارس تا مه) آب و هوای معتدل با درختان و گل ها و شکوفه ها را به همراه دارد و هوا رو به گرمی می رود، در حالی که پاییز (سپتامبر تا نوامبر) شاهد خنک شدن تدریجی و تغییر برگ ها هستیم.

 

بارش: 

هامبورگ در طول سال مقدار متوسطی از بارندگی را دریافت می کند و بارندگی به طور مساوی در فصول سال پخش می شود. مرطوب ترین ماه ها معمولاً ژوئن و آگوست و خشک ترین ماه ها فوریه و مارس هستند.

 

هامبورگ بارانی
هامبورگ بارانی

 

باد: 

به دلیل موقعیت ساحلی، این شهر به خاطر هوای نسیمی معروف است. این شهر تأثیر بادهای دریای شمال را تجربه می کند که می تواند نسیم دریایی طراوت بخشی را در ماه های گرم به ارمغان بیاورد.

به طور خلاصه، موقعیت جغرافیایی شهر هامبورگ به عنوان یک شهر بندری بزرگ در دهانه رودخانه البه، همراه با آب و هوای معتدل دریایی آن، تاریخ، اقتصاد و سبک زندگی آن را شکل داده است. آب و هوای این شهر تعادل دلپذیری را بین تابستان های معتدل و زمستان های نه چندان سرد ایجاد می کند و آن را به مقصدی جذاب برای گردشگران و ساکنان تبدیل می کند.

 

فرهنگ

این شهر نیز ماننذ اکثر بنادر دروازه ای به سوی فرهنگ های متنوع است. رابطه این شهر با جهان باعث شئه شهری جهان وطنی باشد که هر نوع فرهنگ جدید را با آغوش باز بپذیرد.

 

ریشه های تاریخی

هویت فرهنگی این شهر عمیقاً در تاریخ آن به عنوان یک شهر اتحادیه هانزا و یک مرکز تجاری برجسته ریشه دارد. ارتباط شهر با اتحادیه هانزا روحیه همکاری و جهان وطنی را به ارمغان آورد و بازرگانان و روشنفکران را با پیشینه های مختلف جذب کرد. در طول قرن ها، این روحیه باز بودن به تنوع فرهنگی که امروزه در شهر شکوفا شده کمک کرده است.

 

هنر و موسیقی

چشم انداز فرهنگی این شهر یک بوم پر بزرگ برای هنر و موسیقی است. این شهر از دیرباز حامی بیان خلاق بوده و استعدادها را در اشکال مختلف هنری پرورش داده است. این بندر خانه موزه ها، گالری ها و تئاترهای متعددی است که طیف وسیعی از سلیقه ها را برآورده می کنند. Kunsthalle Hamburg، یکی از مشهورترین موزه‌های هنری شهر، مجموعه‌ای چشمگیر از نقاشی های اروپایی را در خود جای داده است، در حالی که موزه Deichtorhallen مجموعه ای کم نظیر از هنر معاصر را به نمایش می‌گذارد.

علاوه بر این، هامبورگ به عنوان قطبی برای علاقه مندان به موسیقی شهرت پیدا کرده است. این بندر دارای صحنه موسیقی متوع است، با مکان هایی که ژانرهای مختلف از موسیقی کلاسیک گرفته تا راک، جاز، و موسیقی الکترونیک را در خود جای می دهند. این شهر همچنین به خاطر فستیوال های موسیقی خود از جمله جشنواره البجاز و جشنواره ریپربان که علاقه مندان به موسیقی را از سراسر جهان جذب می کند، مشهور است.

 

لذت های آشپزی

صحنه آشپزی این بندر تلفیقی از تأثیرات بین المللی و غذاهای سنتی آلمانی است. هامبورگ با موقعیت خود به عنوان یک شهر بندری از لحاظ تاریخی دروازه ای برای طعم های جهانی بوده است که در نتیجه مجموعه ای متنوع از رستوران ها، فروشندگان غذای خیابانی و غذافروشی های کوچک و بزرگ را به وجود آمده است. از ساندویچ های ماهی محبوب در Fischmarkt گرفته تا غذای دلچسب Labskaus (یک غذای سنتی ملوانی) غذاهای این شهر نشان دهنده میراث دریایی آن است.

بازارهای مواد غذایی این شهر نیز سفری را در طعم های محلی و بین المللی ارائه می دهند. می توان گفت فرهنگ غذایی این شهر هنر غذا شناسی را گرامی می دارد و بر تازگی، کیفیت و پایداری تأکید دارد.

 

Labskaus
Labskaus

 

جشنواره ها و جشن ها

تقویم بندر هامبورگ مملو از جشنواره ها و جشن هایی است که ساکنان و بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. Hamburger Dom، یک نمایشگاه بزرگ تفریحی است که سه بار در سال برگزار می‌شود، وسایل تفریحی، بازی، و مجموعه‌ای از خوراکی های لذیذ در این نمایشگاه عرضه می شوند. سالگرد بندر هامبورگ، یکی از بزرگ ترین جشنواره‌ های بندری جهان، میراث دریایی شهر را با رژه کشتی ها، کنسرت‌ ها و نمایش های دریایی جشن می‌گیرد.

 

تنوع فرهنگی و شمول اجتماعی

یکی از مهم ترین جنبه های فرهنگ این شهر تأکید آن بر تنوع و شمول اجتماعی است. این شهر پذیرای مردم از همه اقشار است و فضایی از پذیرش و مدارا را ایجاد می کند. این فضای باز در محله های متنوع این شهر، مانند سنت گئورگ و اوتنسن مشهود است.

به طورکلی فرهنگ هامبورگ گواهی بر تاریخ غنی، میراث دریایی و تعهد این شهر به پذیرش تنوع است. از صحنه‌های هنری پر جنب و جوش و موسیقی پر رونق گرفته تا لذت های آشپزی و جشنواره‌ های پرنشاط، این شهر تجربه‌ای همه جانبه را ارائه می‌دهد که هم گذشته و هم آینده‌اش را جشن می‌گیرد. از آنجایی که بازدیدکنندگان و ساکنان به طور یکسان در قلب این شهر فریبنده کاوش می کنند، بخشی از داستان مداومی می شوند که بافت فرهنگی آن را به هم پیوند می دهد.

 

جاذبه های گردشگری شهر هامبورگ

هامبورگ، یک کلان شهر شلوغ با تاریخ و فرهنگ غنی است که مجموعه ای از جاذبه های گردشگری هیجان انگیز را ارائه می دهد که علایق هر مسافری را برآورده می کند. از میراث دریایی و معماری خیره کننده گرفته تا تنوع فرهنگی و فضاهای سبز، این بندر چیزی برای همه دارد. بیایید برخی از مهم‌ ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری را که این شهر را به مقصدی ضروری برای بازدید تبدیل می‌کنند، بررسی کنیم.

 

سرزمین عجایب مینیاتوری

Miniatur Wunderland یک نمایشگاه راه آهن مینیاتوری با شهرت جهانی است که بازدیدکنندگان در هر سنی را مجذوب خود می کند. این راه‌آهن در منطقه تاریخی Speicherstadt واقع شده است و بزرگ‌ترین مدل راه آهن مینیاتوری در جهان است. این اثر دقیق با مساحتی چشمگیر بیش از 1300 متر مربع، مینیاتورهای پیچیده و دقیقی از نقاط دیدنی، مناظر و شهرهای معروف از سراسر جهان را به نمایش می گذارد. جزئیات کن نطیر این مجموعه آن را به یک تجربه واقعاً مسحورکننده تبدیل کرده است.

 

الب فیل هارمونی

این بنا یک شاهکار معماری مدرن است. اِلب‌فیل هارمونی یک فرهنگسرا و تالار کنسرت است که در سال ۲۰۱۷ میلادی، توسط شرکت معماری هرتزوگ و دمویرون طراحی و بر روی یک انبار قدیمی شکلات و چای ساخته‌شد.

این سالن کنسرت خیره‌کننده، واقع در کرانه‌های رودخانه البه در منطقه هافن سیتی، دارای نمای شیشه‌ای منحصر به فرد و موج مانندی است که در زیر نور خورشید می‌درخشد. جدا از طراحی چشمگیر، Elbphilharmonie به خاطر آکوستیک استثنایی خود، که علاقه مندان به موسیقی کلاسیک را از سراسر جهان به خود جلب می کند، مشهور است.

Elbphilharmonie دارای چندین سالن کنسرت از جمله تالار بزرگ، سالن رسیتال و Kaistudio است. این مجموعه میزبان طیف وسیعی از اجراهای موسیقی از جمله موسیقی کلاسیک، پاپ، جاز و موسیقی بین المللی است. این مکان به نمادی از شور و نشاط فرهنگی هامبورگ تبدیل شده است و یک مقصد محبوب برای ساکنان محلی و گردشگران است.

 

الب فیل هارمونی
الب فیل هارمونی

 

کلیسای سنت میکائیل (میشل)

این بنای تاریخی در سال های 1750 تا 1762 میلادی ساخته شده است و از سبک معماری تونیک در ساخت آن استفاده شده است. این سازه زیبا به میکائیل فرشته مقرب خدا تقدیم شده است. این بنا ۱۳۲ متر ارتفاع دارد و در گذشته کشتی هایی که در رودخانه البه کشتیرانی می کردند برج ساعت‌ آن را علامت خشکی می‌ دانستند.

کلیسای سنت میشل بر خط افق شهر مسلط است، یکی از برجسته ترین مکان های دیدنی هامبورگ است. مناره باشکوه باروک آن مناظر پانوراما خیره کننده ای از شهر ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند از برج بالا بروند تا زیبایی شهر را از بالا مشاهده کنند و تاریخ غنی و معماری چشمگیر کلیسا را کشف کنند. در بازدید از کلیسای سنت میشل می‌توانید سری هم به سردابه بزنید که افراد مشهوری را در آنجا دفن شده اند.

 

شهرک انباری هامبورگ Speicherstadt 

منطقه تاریخی Speicherstadt یا منطقه انبار، بخشی از میراث جهانی یونسکو و یکی از جاذبه‌های دیدنی در هامبورگ است. این مجموعه خیره کننده از انبارهایی با آجر قرمز، که توسط کانال های جذاب به هم متصل شده اند، بازدیدکنندگان را به دوران گذشته منتقل می کند. این منطقه در قرن ۱۹ میلادی ساخته شده و به عنوان یک مرکز تجاری و انبارداری مهم در طول تاریخ استفاده شده است. ساختمان های این منطقه اغلب از سرامیک و آجر قرمز ساخته شده‌ اند و معماری خاص و زیبایی دارند.

یکی از نکات جالب درباره اسپیخرشتات این است که آن بیشترین مجموعه ساختمان های سرامیکی در جهان را در خود جای داده است.

در مجاورت Speicherstadt، هافن سیتی، یک ساختمان ساحلی مدرن با معماری معاصر، مکان های فرهنگی، و فضایی پر جنب و جوش قرار دارد.

 

بندر

هیچ بازدیدی از هامبورگ بدون کاوش در بندر پر جنب و جوش آن، یکی از بزرگترین و مهم ترین بندرهای اروپا، کامل نمی شود. برای تماشای کشتی های کانتینری عظیم، کشتی های بادبانی تاریخی و فعالیت های شلوغ اسکله، می توانید از تورهای بندر استفاده کنید. با این تورها می توانید با تاریخ و وضعیت فعلی این بندر آشنا شوید و از دیدن انواع و اقسام کشتی ها لذت ببرید.

 

هامبورگ
هامبورگ

 

پارک پلنتن و بلومن

“Planten un Blomen” یک پارک عمومی واقع در قلب شهر است. نام “Planten un Blomen” در آلمانی به معنای “گیاهان و گل ها” است. این پارک به خاطر باغ های وسیع، آب نماها، مناطق تفریحی و جاذبه های فرهنگی معروف است. این پارک یک مقصد محبوب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران است.

مساحت این پارک حدود 47 هکتار است و جاذبه ها و فعالیت های متنوعی را شامل می شود که عبارتند از:

 

 • باغ گیاه شناسی: 

این پارک دارای یک باغ گیاه شناسی با مجموعه ای متنوع از گیاهان از سراسر جهان است. 

 

 • باغ ژاپنی: 

یکی از نقاط برجسته این پارک، باغ ژاپنی است. فضایی آرام و با دقت طراحی شده که اصول باغبانی ژاپنی را منعکس می کند. 

 

 • کنسرت های نور آبی:

این پارک نیز به دلیل کنسرت های نور آبی معروف است. این رویدادهای شبانه با ترکیب نور و موسیقی و آب همراه است.

 

 • اسکیت روی یخ: 

در طول ماه های زمستان، یک پیست اسکیت روی یخ در پارک برپا می شود که به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا از اسکیت روی یخ در محیطی زیبا در فضای باز لذت ببرند.

 

 • زمین بازی:

این پارک دارای چندین زمین بازی و مناطق بازی برای کودکان است که آن را به مقصدی مناسب برای خانواده تبدیل کرده است.

 

 • غرفه پرفورمنس: 

این بخش میزبان اجراهای مختلفی از جمله موسیقی زنده، تئاتر و رویدادهای فرهنگی به ویژه در ماه های تابستان است.

 

 • روزاریوم: 

روزاریوم پارک دارای مجموعه ای خیره کننده از گل رز است که آن را به مکانی زیبا برای بازدیدکنندگانی که به گل رز علاقه دارند تبدیل می کند.

 

باغ ژاپنی Planten un Blomen
باغ ژاپنی Planten un Blomen

 

ریپربان سنت پائولی

برای کسانی که به دنبال زندگی شبانه و سرگرمی هستند، ریپربان معروف در منطقه سنت پائولی مکان مناسبی است. این خیابان شلوغ مملو از بارها، کلوب ها، تئاتر ها و رستوران ها است که آن را به قلب صحنه زندگی شبانه شهر تبدیل کرده است. در طول روز، بازدیدکنندگان می‌توانند مغازه‌های عجیب و غریب، هنرهای خیابانی و بیتلز پلاتز را که زمانی گروه افسانه‌ای بیتلز در آن می‌نواختند، تماشا کنند.

این خیابان، یکی از زنده‌ترین مناطق شهر است. زندگی شبانه خیابان ریپربان حدود ۸ شب شروع می‌شود و تا نزدیکی‌های صبح ادامه دارد. شاید در نگاه اول جذابیت‌های پنهان این محل به چشم نیاید اما کافی است کمی از نزدیک به آن دقت کنید و مکان‌های مخفی آن را کشف کنید تا حسابی شیفته اش شوید.

جذابیت بندر هامبورگ در مجموعه متنوعی از جاذبه های توریستی نهفته است که هر کدام تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهند که تاریخ غنی و جذابیت معاصر شهر را تکمیل می کند. با کاوش در این بندر، شهری را کشف خواهید کرد که سنت را با مدرنیته ترکیب می کند و آن را به مقصدی فراموش نشدنی برای گردشگران از سراسر جهان تبدیل می کند.

 

بهترین زمان بازدید

آب و هوا و رویدادهای فصلی هامبورگ آن را به مقصدی جذاب در تمام طول سال تبدیل کرده است. با این حال، زمان های خاصی از سال بسته به ترجیحات و علایق شما مزایای خاصی دارند. در اینجا برخی از بهترین زمان ها برای بازدید از این بندر زیبا را به شما معرفی خواهیم کرد که تصمیم گیری برای سفر را آسان تر می کند:

 

بهار (مارس تا مه): 

بهار زمان دوست داشتنی برای بازدید از این بندر است زیرا این شهر با شکوفه‌ های زیبا و دمای گرم تر جان می‌گیرد. پارک‌ ها و باغ هایی مانند Planten un Blomen، خیره‌کننده می شوند که آن را برای گردش و پیاده روی و پیک‌ نیک عالی می‌کنند. فرهنگ کافه در فضای باز نیز شروع به شکوفا شدن می کند و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از آب و هوای دلپذیر و در حین نوشیدن قهوه در کنار دریاچه آلستر یا رودخانه البه لذت ببرند.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست): 

تابستان به دلیل آب و هوای مطبوع، با میانگین دمایی از 15 درجه سانتی گراد تا 22 درجه سانتی گراد فصل اوج گردشگری است. این شهر میزبان رویداد ها، جشنواره ها و کنسرت های مختلف در فضای باز است، از جمله نمایشگاه سرگرمی Hamburger Dom و جشنواره Elbjazz. علاوه بر این، روزهای طولانی زمان کافی برای کاوش در شهر و تورهای قایق در امتداد رودخانه البه و بندر فراهم می کند.

 

اوایل پاییز (سپتامبر تا اکتبر): 

اوایل پاییز دماهای خنک و شلوغی کمتری نسبت به ماه های اوج تابستان دارد. پارک ها همچنان جذابیت خود را حفظ کرده اند و برگ ها شروع به تغییر رنگ کرده و فضایی زیبا ایجاد می کنند. سالگرد بندر هامبورگ، یک جشنواره بزرگ بندری، در ماه سپتامبر برگزار می شود و به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا میراث دریایی شهر را به طور کامل تجربه کنند.

 

فصل کریسمس (نوامبر تا دسامبر): 

فصل کریسمس در این بندرجادویی است و این شهر به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود. بازارهای کریسمس، از جمله Weihnachtsmarkt معروف در Rathausmarkt، تزئینات رنگارنگ، غذاهای فصلی و فضایی دنج را ارائه می دهند. خیابان ها و مکان های دیدنی شهر با چراغ‌های زیبا روشن می‌شوند و تجربه ای واقعاً مسحورکننده را ایجاد می‌کنند.

 

کریسمس
کریسمس

 

زمستان (ژانویه تا فوریه): 

اگرچه زمستان می تواند سرد باشد، اما شهر در این زمان جذابیت خاص خود را دارد. گردشگران کمتر به این معنی است که می‌توانید جاذبه هایی مانند سرزمین عجایب مینیاتور و موزه‌ ها را با سهولت بیشتری کشف کنید و از زیبایی آرام پارک ها لذت ببرید. زمستان همچنین فرصتی برای تجربه رویدادهای فرهنگی داخل سالن، تئاترها و کنسرت های شهر فراهم می کند.

 

به یاد داشته باشید هنگام برنامه ریزی برای سفر به شهر هامبورگ، مهم است که ترجیحات خود را برای آب و هوا، سطح جمعیت و رویدادهای فصلی در نظر بگیرید. فرقی نمی‌کند جشنواره‌ های شلوغ تابستان، شکوفه های رنگارنگ بهار، جذابیت دنج بازارهای زمستانی یا زیبایی‌های پاییز را ترجیح دهید، بندر هامبورگ در طول سال برای همه مسافران جذابیت های فراوانی دارد که در کمتر شهری می توان آن را یافت.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


شهر هامبورگ روی نقشه

مهمترین مکان های شهر هامبورگ برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-27

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

با ۱۰ دلار در کانادا چه کار کنیم؟


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد