ایالت کالیفرنیا

آمریکا ایالت کالیفرنیا

از جاذبه های گردشگری کالیفرنیا چه می دانید؟ به طور کلی جاذبه گردشگری به هر مکانی اطلاق می شود که برای بازدید و تفریح گردشگران جذابیت فوق العاده ای دارد. این جاذبه ها می توانند طبیعی، تاریخی، فرهنگی، ورزشی و یا تفریحی باشند. برای مثال برج ایفل در فرانسه و آبشار نیاگارا در کانادا و نیز طبیعت زیبا و   بکر رشته کوه آلپ در اروپا از جمله جاذبه های گردشگری در سایر نقاط جهان محسوب می شوند. جاذبه های گردشگری از این نظر که به توسعه صنعت گردشگری و در ادامه به اشتغال زایی و افزایش رفاه عمومی می انجامند اهمیت فراوانی دارند. در این مقاله ما می خواهیم به جاذبه های گردشگری در ایالت کالیفرنیا بپردازیم و شما را هر چه یبشتر با جذابیت های این ایالت بی نظیر آشنا کرده و برای سفر به این مکان ترغیب کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه بمانید.

 

صنعت گردشگری در کشور آمریکا

کشور آمریکا با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع و فراوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در جهان است. در شهرهای معروف آمریکا از جمله نیویورک، لس آنجلس، سانفرانسیسکو و غیره می توان جاذبه های تفریحی و گردشگری زیر را مشاهده کرد:

 

 • موزه های معروف
 • آثار باستانی
 • ساختمان های تاریخی و فضاهای فرهنگی
 • جاذبه های ورزشی و تفریحی مانند شهربازی های بزرگ، پارک های آبی و فضا های ورزشی
 • پارک های ملی و طبیعت بکر

 

صنعت گردشگری در آمریکا با توجه به فراوانی مکان های دیدنی این کشور بسیار پر رونق و فعال است. آمریکا یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیا به شمار می آید بر همین اساس سالانه افراد و مهاجران زیادی به این کشور روانه شده و نرخ گردشگری را به خودی خود افزایش می دهند. بدین ترتیب صنعت گردشگری یکی از مهمترین صنایع در آمریکا به شمار می آید و تاثیر بی نظیری بر اقتصاد امریکا دارد. در آمریکا و در ایالت های مختلف این کشور برنامه های توسعه گردشگری با تمرکز بر جذب هر چه بیشتر گردشگران جدید طراحی و توسعه می یابند. ایجاد جاذبه های گردشگری جدید هر ساله بر میزان گردشگران کشور آمریکا به شدت افزوده است و تمام این طرح ریزی ها و برنامه ها و ساخت و سازها به توسعه گردشگری آمریکا و درآمدزایی آن و از سوی دیگر افزایش رفاه عمومی منتج شده است. 

 

ایالت کالیفرنیا
ایالت کالیفرنیا

 

ایالت کالیفرنیا را بیشتر بشناسیم

کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی در غرب آمریکا و در کنار اقیانوس آرام قرار گرفته است. پایتخت ایالت کالیفرنیا ساکرانتو نام دارد و این ایالت بعد از آلاسکا و تگزاس، بزرگترین ایالت آمریکا به شمار می آید. کالیفرنیا را از پرجمعیت ترین مناطق آمریکا می دانند چرا که شهرهای شلوغی مانند لس آنجلس، سانفرانسیسکو و سن دیگو در این ایالت واقع شده اند. در کالیفرنیا می توانید شهرهای صنعتی بزرگی مانند سن خوزه و سانتاکلارا را هم مشاهده کنید. در این ایالت زیبای آمریکایی شهرهای گران قیمتی هم وجود دارند که بر اهمیت و شهرت کالیفرنیا افزوده اند. از جمله این شهرها می توان به بورلی هیلز و بلوار زیبای رودئو درایو اشاره کرد. کالیفرنیا از نظر آب و هوایی به دو فصل تابستان و زمستان تقسیم می شود. تابستان های کالیفرنیا طولانی و خشک است اما زمستان های این ایالت بارانی با دمایی معتدل است. از لحاظ اقتصادی این ایالت حرفی برای گفتن دارد و به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته شده و از بریتانیای کبیر پیشی گرفته است. ایالت کالیفرنیا در زمینه های ارتباطات، اطلاعات، نوآوری، محیط زیست، اقتصاد، سیاست و سرگرمی پیشتاز بوده و در سطح دنیا به عنوان الگویی بی نظیر محسوب می شود. نکته جالب دیگر در مورد کالیفرنیا این است که این ایالت به عنوان مرکز و خانه سینمای آمریکا شهرت جهانی دارد. حالا که به خوبی با ایالت کالیفرنیای آمریکا آشنا شدید فرصت خوبی است تا با جاذبه های گردشگری کالیفرنیا هم بیشتر آشنا شده و بار سفر را برای این ماجراجویی رویایی ببندید و عازم آمریکا شود. در ادامه با تمام جاذبه های گردشگری این ایالت مشهور و زیبا آشنا خواهید شد. پس با ما همراه بمانید. 

 

جاذبه های گردشگری کالیفرنیا

هر جاذبه گردشگری مشخصه های خاصی دارد که به دلیل همین مشخصه ها جذابیت های ویژه ای پیدا کرده است. به عنوان مثال جاذبه های طبیعی مانند کوه و دشت و دریا و غیره با زیبایی های خود هر ساله و هر زمانی می توانند افراد زیادی را مجذوب خود کرده و راهی کالیفرنیا کنند. درمورد جاذبه های تاریخی و فرهنگی هم می توان گفت که این جاذبه ها با دنیای تاریخی نهفته در خود می توانند مشتاقان تاریخ و فرهنگ را جذب خود کرده و راهی دیار غربت کنند. اگر بخواهیم درمورد جاذبه های گردشگری کالیفرنیا حرفی بزنیم باید در ابتدا این جاذبه ها را به دو بخش زیر تقسیم کنیم:

 1. جاذبه های طبیعی 
 2. جاذبه های تاریخی و فرهنگی

 

جاذبه های طبیعی 

کالیفرنیا زیبایی های طبیعی فراوانی دارد که به عنوان جاذبه های طبیعی و گردشگری کالیفرنیا شناخته می شوند. از این رو در این بخش از مقاله می خواهیم فقط به طبیعت بکر و جادویی کالیفرنیا بپردازیم و شما را با زیبایی های خدادادی این بخش از دنیا آشنا کنیم. اگر عاشق طبیعت و طبیعت گردی هستید و دوست دارید فضاهای طبیعی و بکر دنیا را ببینید و لذت ببرید، این بخش از مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید. 

 

خلیج سانفرانسیسکو

خلیج سانفرانسیسکو یک خلیج طبیعی در غرب آمریکا و شمال کالیفرنیا است. طول این خلیج 97 کیلومتر بوده و عرض آن از 5 تا 19 کیلومتر است. خلیج سانفرانسیسکو، همانطور که از نام آن مشخص است، در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو قرار گرفته و از مناطق توریسی و طبیعی شناخته شده این شهر به شمار می آید. بر روی خلیج سانفرانسیسکو انواع پل های شناخته شده بنا گشته است که از آن جمله می توان به پل های معروف زیر اشاره کرد:

 1. پل گلدن گیت
 2. پل بای
 3. پل سانفرانسیسکو اکلند

این پل هایی که روی خلیج سانفرانسیسکو بنا شده اند زیبایی های طبیعی و بکری را به خلیج بخشیده و جاذبه گردشگری آن را صد چندان کرده اند. 

 

گلدن گیت
گلدن گیت

 

پارک ملی یوسمیتی 

یکی از جاذبه های گردشگری کالیفرنیا پارک ملی یوسمیتی است که در شمال این ایالت واقع شده است. پارک یوسمیتی را زیباترین و مشهورترین پارک ملی دنیا می دانند و در سطح جهان این پارک ملی طرفداران خاص خود را دارد. در این پارک می توانید کوهستان ها و دره ها و رودخانه و آبشارهای فراوانی را مشاهده کرده و لذت ببرید. اگر کوهنورد هستید و یا قصد پیاده روی و کمپینگ را دارید و یا حتی اگر دوست دارید حیات وحش را مشاهده کنید، در این صورت بازدید از این پارک ملی را از قلم نیاندازید و در برنامه های سفر خود به کالیفرنیا این پارک را در اولویت قرار دهید. از مشهورترین جاذبه ها و دیدنی های پارک یوسمیتی می توان به صخره های گرانیتی این پارک اشاره کرد. این صخره ها را با نام آلکاپتان هم می شناسند و جذابیت بی نظیری برای کوهنوردان حرفه ای دارد. 

 

دریاچه تاهو

دریاچه تاهو در مرز کالیفرنیا و نوادا و بالای رشته کوه سیرا قرار دارد. این دریاچه از رودخانه های محلی و بارش برف در منطقه آبیاری می شود. دریاچه تاهو برای شنا و قایقرانی و پیاده روی در فصل تابستان و نیز اسکی در فصل زمستان بسیار مناسب و جذاب است. در این دریاچه یک منطقه تفریحی با نام کینگز بیچ وجود دارد و سالانه از سراسر دنیا طرفداران خاص خود را به این منطقه تفریحی می کشاند. 

 

دره مرگ

دره مرگ در غرب ایالات متحده آمریکا و در کالیفرنیا واقع شده است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مشهور در این منطقه به شمار می آید. این دره به دلیل رنگ نارنجی و زرد سنگ هایش شهرت فراوان دارد و بسیاری از گردشگران برای دیدن این منظره طبیعی به دره مرگ سفر می کنند. مزارع نمک، زمین های خشک، تپه های شنی، کوه ها، صخره های منحصر به فرد و دریاچه ای که زیر سطح دریا قرار دارد، چشم انداز بی نظیری را در این دره دورافتاده ایجاد کرده است. علاوه بر این در این منطقه فعالیت های گردشگری دیگری نیز مانند پیاده روی، کوهنوردی و اسکی صعودی انجام می شود.

 

جنگل ردوود

یکی از جاذبه های گردشگری کالیفرنیا همین جنگل ردوود است که به عنوان بزرگترین جنگل دنیا واقع در نوار ساحلی شناخته می شود. جنگل ردوود شامل درختان بلند قد و غول پیکری می شود که به صورت خودرو رشد کرده و طبیعت بکر جنگل را خلق کرده اند . درختان موجود در این جنگل را از نوادگان درختان دوره ژوراسیک می دانند و به عنوان بلند ترین درختان در سطح جهان شهرت جهانی دارند. جنگل ردوود بزرگترین گنجینه کالیفرنیا به شمار می آید و نیاز به حمایت جهانی دارد. در این جنگل فعالیت های گردشگری متنوعی از جمله پیاده روی، کمپینگ، کوهنوردی و دیدن مناظر زیبای طبیعی انجام می شود. همچنین  جنگل ردوود محل زندگی بسیاری از حیوانات و پرندگان است که ممکن است در حین بازدید از جنگل با آنها روبرو شوید.

 

پارک ردوود
پارک جنگلی ردوود

 

پارک سکویا

پارک سکویا یکی از مشهورترین پارک های ملی در غرب ایالات متحده و در ایالت کالیفرنیا است. در مجاورت این پارک می توان قله های گرانیتی با شکوه، دره های عمیق، دریاچه ها، رودخانه ها و درختان جنگلی را مشاهده کرد و از طبیعت بی نظیر پارک لذت برد. در این پارک مسیرهای پیاده روی سنگ فرش شده ای را لا به لای درختان جنگلی می بینید که پیاده روی رویایی را برای شما رقم خواهند زد. 

 

جزایر کانال

این جزایر در جنوب کالیفرنیا قرار دارند . جزایر کانال به صورت طبیعی از کالیفرنیا جدا شده اند و با این فاصله گرفتن از ایالت کالیفرنیا بافت گیاهی و جانوری خاصی پیدا کرده اند. برای سفر به این جزایر باید با قایق و هواپیما از کالیفرنیا راهی این جزیره های دیدنی شوید. اگر به دنبال بافت طبیعی خاص و بی تکراری هستید حتما سفر به این جزایر را در اولویت برنامه های سفر خود قرار دهید. 

 

جزایر سانتاکاتالانیا

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در کالیفرنیا همین جزایر سانتاکاتالانیا هستند. این جزایر مناظری زیبا و طبیعی و بکری را به نمایش می گذارند و سالانه گردشگران زیادی را جذب زیبایی خود می کنند. در این جزایر می توانید به غواصی، شنا، چتربازی بپردازید و از مناظر دیدنی لذت برده و پیاده روی هم کنید. 

 

جاذبه های تاریخی و فرهنگی کالیفرنیا

کالیفرنیا علاوه بر جاذبه های طبیعی و گیاهی، زیبایی های دیگری هم دارد. در کالیفرنیا شما می توانید جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوانی را مشاهده کرده و لذت ببرید و سفری در تاریخ و تمدن آمریکایی داشته باشید. در ادامه به ذکر شماری از این جاذبه های تاریخی و فرهنگی در کالیفرنیا می پردازیم. با ما همچنان همراه بمانید. 

 

خانه های رنگی در سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا است که به خانه های رنگی و عصر ویکتوریایی خود شهرت فراوانی دارد. در سانفرانسیسکو می توانید خانه هایی به زیبایی خانه های قدیم آمریکایی را به رنگ های پاستیلی ببینید و لذت ببرید. این خانه ها به قدری زیبا هستند که به خانه های کارت پستالی هم شهرت یافته اند. خانه های رنگارنگ سانفرانسیسکو علاوه بر زیبایی، نماد فرهنگ و تمدن مردمان سانفرانسیسکو و کالیفرنیا هستند و سالانه هزاران هزار گردشگر را از سراسر دنیا به این منطقه می کشانند و عکس ها و خاطرات بی نظیری را خلق می کنند. 

 

خیابان لمبارد

یکی از محبوب ترین خیابان های سانفرانسیسکوی کالیفرنیا که خانه ها و مناظر زیبایی دارد همین خیابان لمبارد است. شیب این خیابان خیلی زیاد است و به عنوان شیب دارترین خیابان شهر سانفرانسیسکو شناخته می شود. این خیابان شیب دار و زیگزاکی از هشت پیچ دیدنی تشکیل شده است. در اطراف خانه های این خیابان گلدان هایی قرار گرفته و زیباسازی هایی انجام شده است که بر جذابیت این خیابان آمریکایی به شدت افزوده است و سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می کند. 

 

استدیو یونیورسال هالیوود

استدیو یونیورسال و پارک آن یکی از مشهورترین و محبوب ترین مکان های گردشگری لس آنجلس واقع در کالیفرنیا است. این استدیو در سال 1912 تاسیس شده و امروزه به عنوان مرکز تولید مشهورترین فیلم های جهان به شمار می آید. با بازدید از این استدیو هم می توانید با صحنه های تولید فیلم های مشهور آشنا شده و دیدن کنید و هم اگر خوششانس باشید می توانید بازیگران مشهور این فیلم ها را ملاقات کرده و عکس بگیرید. از دیگر فرصت هایی که این استدیو در اختیار شما قرار خواهد داد این است که شما می توانید از باغ ها و مناظر دیدنی این منطقه بازدید کرده و یادگاری هایی هم خریداری کنید و به همراه خود ببرید. در سفر به ایالت کالیفرنیا و شهر لس آنجلس دیدار از این بخش دیدنی را از قلم نیاندازید و برای خود خاطره سازی کنید. 

 

استدیو یونیورسال هالیوود
استدیو یونیورسال هالیوود

 

دیزنی لند

دیزنی لند یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری جهان است. این پارک تفریحی امروزه به عنوان یکی از بزرگترین و معروف ترین پارک های جهان شناخته می شود. با بازدید از این پارک تفریحی می توانید وارد دنیای فانتزی و خیالات شده و کمی از واقعیت و دنیای کنونی فاصله بگیرید و لذت ببرید. با بازدید از دیزنی لند شما می توانید به خرید یادگاری ها و هدایای ارزشمندی بپردازید و یک تجربه دیدنی و به یاد ماندنی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید. 

به خاطر داشته باشید که دیدار از دیزنی لند چیزی فراتر از یک پارک بزرگ است. با رفتن به دیزنی لند شما می توانید در هتل های بی نظیر این مکان ساکن شده و از رستوران های فوق العاده آنجا دیدن کرده و غذا میل کنید و در نهایت از خرید در مراکز خرید بزرگ دیزنی لند لذت فراوانی ببرید و این گونه خاطره ای فراموش نشدنی را از سفر به کالیفرنیا بیافرینید. 

 

سانتا باربارا

سانتا باربارا یک شهر ساحلی در جنوب کالیفرنیا است. این شهر بین اقیانوس آرام و کوه های سانتاینز واقع شده است و آب و هوای معتدلی را در تمام طول سال دارد. با سفر به این شهر شما می توانید در سواحل آفتابی پر از نخلستان سانتا باربارا سکنی گزیده و آفتاب بگیرید و لذت سفر خود را صد چندان کنید. شهر سانتاباربارا شگفتی های طبیعی فراوانی دارد که از آن جمله می توان به صخره های مشهور، سواحل زیبا و باغ های گل و گیاه این شهر اشاره کرد. علاوه بر زیبایی طبیعی این شهر کالیفرنیایی سابقه تاریخی خوبی هم دارد و شما می توانید با سفر به اینجا از موزه های بزرگ فراوانی هم دیدن کرده و از تاریخ کهن شهر لذت ببرید. سانتا باربارا غذاهای محلی و خوردنی های خوش طعم زیادی دارد که از جمله جذابیت های گردشگری این شهر کالیفرنیایی به شمار می آید. 

 

رصدخانه گریفیس

یکی از جالب ترین و توریست پسندترین جاذبه های کالیفرنیا رصد خانه گریفیس است. این رصد خانه که در بالای کوه هالیوود و در مجاورت شهر لس آنجلس قرار دارد، خدمات رایگان و خاصی را ارائه می دهد و سالانه گردشگران زیادی را به این منطقه از کالیفرنیا می کشاند. داخل این رصد خانه شش گالری وجود دارد که به فضا و مفاهیم فضایی می پردازد. علاوه بر گالری فضایی این رصد خانه، شما می توانید تلسکوپ های عمومی را در این مکان ببینید و از آن ها استفاده کرده و به گونه ای دیگر شاهد آسمان کالیفرنیا باشید.

 

موزه میدوی

این موزه در واقع یک ناو هواپیمابر غول پیکر است که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت. اگر عاشق تاریخ دریایی آمریکا هستید دیدن از این ناو را به شما توصیه می کنیم. اما باید واقف باشید که برای دیدن از این مکان باید حداقل سه تا چهار ساعت زمان خود را به این مکان تخصیص بدهید تا چیزی از قلم نیافتد. در این کشتی 60 نمایشگاه و 29 هواپیمای بازسازی شده و نیز شبیه ساز پرواز وجود دارد. دیدار از تک تک این مکان ها را فراموش نکنید. 

 

سینما تئاتر چینی (TLC)

سینما تئاتر چینی مکانی به یاد ماندنی با معماری نمادین است که با نام تئاتر چینی گرومن هم شهرت دارد. این مکان را علاقه مندان به تئاتر خیلی دوست دارند پس اگر شما هم حامی سینما و تئاتر هستید این سینمای چینی را حتما ببینید و از محیط و امکانات آن لذت ببرید. 

 

محله چینی ها

اگر به کالیفرنیا می روید بازدید از محله چینی ها را فراموش نکنید. قدمت این محله بیش از یک قرن است و در کوچه پس کوچه های آن داستان های فراوانی جاری  ساری هستند. چیزهایی که در این محله می بینید شامل مغازه های چینی، مغازه های ادویه و گیاهان دارویی و رستوران های چینی می شود. دروازه اژدها، کارخانه کوکی سازی فورچون، معابد و تله کابین از دیگر دیدنی های این منطقه به شمار می آیند. در پیاده رو های این محله راه بروید و عطر غذای چینی را در کالیفرنیای آمریکا حس کنید و از سفر رویایی خود لذت ببرید. 

 

در این مقاله سعی کردیم به جاذبه های گردشگری کالیفرنیا به صورت مفصل بپردازیم. با این حال هنوز هم هستند مکان هایی که ممکن است از قلم افتاده باشند و نیاز است که شما خود راهی سفر به کالیفرنیا شوید و این بخش های جا افتاده را به چشم جان ببینید و خودتان شروع به نوشتن سفرنامه های کامل و جامع کنید. 

اگر به این شهر زیبا سفر کرده اید خاطرات خود را در بخش سفرنامه برای ما بنویسید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


ایالت کالیفرنیا روی نقشه

مهمترین مکان های ایالت کالیفرنیا برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-03-07

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

همه چیز درباره شهر اصفهان


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد