شهر درسدن

آلمان شهر درسدن

شهر درسدن مرکز ایالت زاکسن است. این شهر کشور آلمان در حاشیه رود البه در نزدیکی مرز جمهوری چک قرار گرفته است. این شهر زمانی خانه بسیاری از پرنس ها و شاهان ساکسونی نظیر آگوستوس دوم، بوده است. اگرچه، مراکز تاریخی این شهر از جمله گنجینه های هنری و بناهای حائز اهمیت به لحاظ تاریخی در جریان جنگ جهانی از بین رفتند اما شکوه تاریخی درسدن در اثر بازسازی های انجام شده که هنوز هم در برخی قسمت های شهر جریان دارد، مجدداً در حال بازگشت است.

فرودگاه معروف درسدن کلوتزِش پروازهای متعددی به تمامی شهرهای مهم آلمان دارد. دو ایستگاه بزرگ قطار از جمله ایستگاه راه آهن مرکزی رفت و آمد به وسیله قطار به این شهر را تسهیل می کند. درون شهر نیز وجود وسایل متنوع حمل و نقل نظیر اتوبوس، مترو یا حتی دوچرخه و سیستم تاکسیرانی، گشت و گذار را آسان می کند. 

این شهر یکی از جاذبه های تاریخی مهم کشور آلمان محسوب می شود که سالانه پذیرای حدود 5 میلیون گردشگر است. چهره غمناک و تیره شهر به دلیل بناهای تخریب شده و سوخته حاصل از جنگ جهانی دوم ، یکی از دلایل عمده جلب توجه گردشگران به این شهر است چراکه در هیچ نقطه دیگری از اروپا نمی توان آثار و شواهد برجای مانده از جنگ جهانی دوم را بدین شکل از نزدیک مشاهده و لمس کرد.

با این حال این شهر امروزه شهری مدرن با امکانات مناسب است که تلاش دارد آثار وحشتناک جنگ را از چهره شهر پاک کند. 

بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر بیش از 500 هزار نفر است. این شهر آلمانی امروزع به داشتن دانشگاه‌ های برتر و میزبانی دفاتر صنایع فناورانه، معروف است. بسیاری از شرکت های بزرگ مانند سازندگان تراشه های AMD و Infineon یا شرکت الکترونیک ZMD، دفترهای خود را در درسدن مستقر کرده‌اند. شرکت خودروسازی مشهور فولکس واگن Volkswagen نیز در این شهر فعالیت می‌کند.

کلوپ های شبانه و رستوران های بین المللی در این شهر، نسبت به سایر شهرهای آلمان بیشتر است. همین موضوع نیز باعث شده گردشگران از بودن در این شهر لذت ببرند.

 

تاریخ

تاریخ شهر درسدن از منشأ آن به عنوان یک سکونتگاه قرون وسطایی تا ظهور آن به عنوان یک مرکز فرهنگی و ویرانی غم انگیز آن در طول جنگ جهانی دوم، گواهی بر استقامت انسان و قدرت بازسازی است.

ریشه های باستانی و بنیاد قرون وسطا

ریشه درسدن را می توان در اوایل قرون وسطا ردیابی کرد. نام این شهر از کلمه سوربی قدیمی «Drežďany» گرفته شده است که به معنای «مردم جنگل» است. در حدود قرن دوازدهم این مکان به عنوان یک سکونتگاه اسلاو ظاهر شد و به دلیل موقعیت استراتژیک خود در مسیرهای تجاری که اروپای شرقی را به غرب متصل می کرد، شهرت یافت. در سال 1206 به درسدن حقوق شهر بودن اعطا شد که آغازی برای تبدیل آن به یک مرکز شهری پر رونق بود.

 

رنسانس فرهنگی و شکوه باروک

در قرون 16 و 17 این شهر به عنوان مرکز هنر، فرهنگ و معماری تحت حکومت سلسله وتین شکوفا شد. پادشاه آگوستوس نقشی اساسی در تبدیل این شهر به شاهکار معماری ایفا کرد. او ساخت بناهای نمادینی مانند کاخ Zwinger، Dresden Frauenkirche و کاخ سلطنتی را آغاز کرد که همگی به شهرت شهر به عنوان مرکز نوآوری های هنری و معماری کمک کردند.

پس از آن شهرت این شهر از مرزهای آن فراتر رفت و هنرمندان، دانشمندان و فیلسوفان مشهوری را به خود جذب کرد. این شهر چنان جایگاهی در اروپا پیدا کرد که به آن لقب جعبه جواهرات آلمان داده شد. 

 

Dresden Frauenkirche
Dresden Frauenkirche

 

جنگ جهانی دوم

اما آنچه که بیشتر امروزه نام این شهر با آن عجین شده است حوادث جنگ جهانی دوم است. در چهار یورش بین ۱۳ تا ۱۵ فوریه ۱۹۴۵میلادی، ۷۲۲ بمب افکن نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و ۵۲۷ بمب افکن نیروهای هوایی ایالات متحده بیش از ۳۹۰۰ تن بمب انفجاری قوی و بمب‌های آتش‌زا را بر این شهر فرو ریختند. طوفان آتش ناشی از آن ۳۹ کیلومتر مربع از مرکز شهر را نابود کرد. کورت وانگات نویسنده آمریکایی که از نزدیک شاهد بمباران بوده آمار کشته ها را در کتاب سلاخ‌خانه شماره پنج ۱۳۴۰۰۰ نفر ذکر کرده است. بخش بزرگی از کشته ها غیر نظامی بودند.

پس از این اتفاق شهر درسدن تقریباً با خاک یکسان شد و بسیاری از آثار معماری ارزشمند این شهر نابود شدند.

 

تولد دوباره و بازسازی

دهه‌ های پس از جنگ شاهد تلاش‌ های مصمم شهر برای برخاستن از خاکستر بود. با اتحاد مجدد آلمان در سال 1990، یک طرح جامع مرمتی برای بازسازی هسته تاریخی شهر آغاز شد. رستاخیز بنای Frauenkirche، که با استفاده از سنگ‌ های اصلی نجات‌یافته از خرابه‌ها انجام شد، امروزه گواهی ماندگار بر روح و وحدت شهر است. پس از آن تلاش های مرمت به دیگر مکان ها و محله ها گسترش یافت و جان تازه ای به میراث معماری شهر داد.

 

رنسانس مدرن و شور و نشاط فرهنگی

امروزه درسدن به عنوان آمیزه ای پر جنب و جوش از تاریخ و مدرنیته است. این شهر با موفقیت جایگاه خود را به عنوان یک پایتخت فرهنگی پس گرفته است و میزبان موزه ها، گالری ها و رویداد هایی در سطح جهانی است که میراث هنری آن را جشن می گیرند. Semperoper، خانه اپرای مشهور این شهر، همچنان با اجراهای خیره‌کننده‌اش مخاطبان را مجذوب خود می‌کند، در حالی که مجموعه‌ های هنری ایالت مجموعه ای متنوع از گنجینه‌ های هنری را به نمایش می‌گذارد.

رشد آموزشی درسدن نیز به همان اندازه چشمگیر است و مؤسسات مهمی مانند دانشگاه صنعتی درسدن به همراه بخش های تحقیقاتی و فناوری، باعث شده این شهر به عنوان مرکز نوآوری و پیشرفت آلمان شناخته شود.

 

نتیجه

تاریخ درسدن داستانی از دگرگونی است، از آغاز در قرون وسطا تا دوران بزرگ باشکوه باروک، ویرانی های دوران جنگ، و تولد دوباره، این شهر الهام بخش مردم آلمان و دیگر کشورها برای بازسازی و شکوفایی است. همانطور که این شهر به تکامل خود ادامه می دهد و آینده را در عین احترام به گذشته خود در آغوش می گیرد، شهر درسدن به عنوان یک نمونه درخشان از اینکه چگونه روح انسان می تواند بر ناملایمات پیروز شود، چراغ امید برای نسل های آینده خواهد بود.

 

دانشگاه صنعتی درسدن
دانشگاه صنعتی درسدن

 

جغرافیا و آب و هوا

این شهر در امتداد سواحل رودخانه البه قرار دارد که از جمهوری چک به آلمان می ریزد و در نهایت به دریای شمال ختم می شود. مختصات جغرافیایی این شهر تقریباً 51.0504 درجه عرض شمالی و 13.7373 درجه طول شرقی است. موقعیت استراتژیک آن در امتداد رودخانه البه از نظر تاریخی آن را به یک مرکز تجاری و حمل و نقل مهم تبدیل کرده است که به توسعه اقتصادی و فرهنگی آن کمک می کند.

این شهر توسط مناظر زیبا احاطه شده است، با تپه های سرسبز، جنگل ها، و دشت های حاصلخیز در مجاورت آن. دره البه و صخره های ماسه سنگی آن که به کوه های ماسه سنگی البه معروف هستند به زیبایی طبیعی شهر می افزایند.

 

آب و هوا

درسدن دارای آب و هوای معتدل قاره ای با فصول مشخص است. در اینجا مروری بر ویژگی های آب و هوایی این شهر در طول سال خواهیم داشت:

 

بهار (مارس تا مه): 

بهار در درسدن با گرم شدن تدریجی دما همراه است. ماه مارس هنوز هوا کاملاً سرد است، اما در ماه آوریل، دما شروع به افزایش می کند و شهر شاهد شکوفه دادن گل ها و درختان است. ماه می نشان دهنده گذار به آب و هوای ملایم تر، با دمای گرم تر و ساعات طولانی تر روز است.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست): 

تابستان های این شهر گرم و گاهی مرطوب است. میانگین حداکثر دما در ژوئن از 20 درجه سانتی گراد تا 24 درجه سانتی گراد متغیر است، در حالی که جولای و آگوست گرم ترین ماه ها هستند و میانگین حداکثر دما به حدود 24 تا 26 درجه سانتی گراد می رسد. تابستان به دلیل آب و هوای مطبوع، رویدادهای فضای باز و جشنواره ها، زمان محبوبی برای گردشگران است.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر): 

پاییز با کاهش تدریجی دما همراه است. سپتامبر هنوز هوا نسبتاً گرم است، اما در ماه اکتبر، دما شروع به کاهش می کند و شهر با تغییر شاخ و برگ های رنگارنگ رؤیایی می شود. نوامبر هوا خنک‌ تر و روزها کوتاه تر می شود که نشان‌دهنده نزدیک شدن به فصل زمستان است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه): 

زمستان‌های این منطقه سرد است و دمای هوا اغلب به زیر صفر می‌رسد. دسامبر می تواند کاملاً سرد باشد و دما به طور متوسط از -1 درجه سانتی گراد تا 4 درجه سانتی گراد متغیر است. ژانویه و فوریه سردترین ماه‌ ها هستند و میانگین دمای آن بین 0 تا 2 درجه سانتی‌گراد است و بارش برف در این دوره معمول است.

بارندگی در طول سال به طور نسبتاً یکنواخت توزیع می شود و تابستان های کمی مرطوب تر استو رعد و برق و بارندگی های گاه به گاه وجود دارد. همچنین بارش برف در زمستان جلوه ای جذاب به ظاهر شهر می بخشد.

به طور خلاصه، موقعیت جغرافیایی این شهر در امتداد رودخانه البه و نزدیکی آن به کوه های ماسه سنگی البه به محیط طبیعی خیره کننده آن کمک می کند. آب و هوای معتدل قاره ای شهر، فصول متمایز را تضمین می کند و به ساکنان و بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا زیبایی تمام فصل ها را در طول سال تجربه کنند.

 

زمستان درسدن
زمستان درسدن

 

فرهنگ

شهر درسدن به عنوان “فلورانس البه” شناخته می شود. میراث فرهنگی این شهر تلفیقی جذاب از اهمیت تاریخی، درخشش هنری و تلاش‌های نوآورانه است. فرهنگ این شهر از معماری باشکوه و موزه‌ های کلاس جهانی گرفته تا صحنه های موسیقی پر رونق و جلوه‌ های فرهنگی مدرن و پویا، بافت پیچیده‌ای است که همچنان بازدیدکنندگان و ساکنان را مسحور خود می‌کند.

 

شگفتی های تاریخی و معماری

هویت فرهنگی این شهر عمیقاً در تاریخ آن ریشه دارد و در معماری آن که در آزمون های زمان مقاومت کرده اند منعکس شده است. دوره باروک، تحت حمایت آگوستوس، اثری محو نشدنی بر چشم انداز شهر بر جای گذاشته است. کاخ زوینگر، شاهکاری از معماری باروک، دارای غرفه ها، فواره ها و گالری‌ های مجلل است. کاخ سلطنتی که زمانی محل اقامت حاکمان ساکسون بود، ترکیبی از سبک‌ های معماری قرن ها مختلف را به نمایش می‌گذارد.

یکی از برجسته ترین نمادهای مقاومت تاریخی این شهر کلیسای Frauenkirche است. این کلیسای لوتری خیره‌کننده که در طول جنگ جهانی دوم ویران شده و با استفاده از سنگ‌های اصلی از ویرانه‌هایش احیا شده است، هم به عنوان گواهی بر گذشته و هم روح پایدار شهر است.

 

موزه ها و گالری های هنری

هنر و فرهنگ این شهر آلمان در موزه ها و گالری های مشهور جهان بیان نهایی خود را می‌یابد. مجموعه هنری ایالت که اغلب به عنوان “طاق سبز” شناخته می‌شود، مجموعه ای خارق العاده از هنر، جواهرات و مصنوعات گران قیمت را در خود جای داده است. آلبرتینوم مجموعه‌ای متنوع از هنر مدرن و معاصر را به نمایش می‌گذارد، در حالی که Gemäldegalerie Alte Meister خانه آثار نمادین هنرمندانی مانند رافائل، رامبراند، و ورمیر است.

کارخانه شفاف یا شیشه ای، مفهومی نوآورانه توسط فولکس واگن است که به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به آینده حمل‌ و نقل ارائه می‌کند. هم اکنون فولکس واگن در این نمایشگاه ۵۰ خودرو مدرن و نوآورانه را به نمایش گذاشته است.

 

میراث موسیقی

میراث موسیقی این شهر با ارکسترها و سالن‌ های اپرا که تحسین جهانی را به خود جلب می‌کند، شناخته شده است. اپرای ایالتی درسدن، قدیمی ترین اپرای آلمان، همچنان با تولیدات در سطح جهانی خود مخاطبان را مسحور خود می کند.

Dresdner Musikfestspiele، یک جشنواره موسیقی سالانه است که نوازندگان و ارکسترهای مشهور را از سراسر جهان گرد هم می آورد و فضای فرهنگی پر جنب و جوشی را در شهر به .جود می آورد.

 

Dresdner Musikfestspiele
Dresdner Musikfestspiele

 

روح نوآوری

فرهنگ این شهر به ثروت تاریخی آن محدود نمی شود. فرهنگ این شهر عمیقاً با نوآوری و خلاقیت مدرن در هم آمیخته است. دگرگونی شهر پس از جنگ جهانی دوم و احیای آن پس از اتحاد مجدد، گواهی بر توانایی آن در سازگاری و تکامل است. امروزه درسدن دارای بخش فناوری و تحقیقاتی پر رونق است که توسط مؤسساتی مانند دانشگاه صنعتی درسدن و مراکز تحقیقاتی مختلف تقویت شده است. تعداد فراوان استارت آپ های مختلف در شهر و تأکید آن‌هابر علم تضمین می کند که نوآوری یک جنبه حیاتی از هویت فرهنگی آن باقی می ماند.

 

جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی

تقویم این شهر مملو از جشن های فرهنگی است که میراث آن را زنده می‌کند. Striezelmarkt، قدیمی ترین بازار کریسمس آلمان، در فصل زمستان، شهر را به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می کند. همچنین جشنواره Dixieland موسیقی جاز را با اجراهایی که در خیابان های تاریخی طنین انداز می شود جشن می گیرد.

به طور کلی فرهنگ این شهر یک شاهکار چند بعدی است که میراث تاریخی را با نوآوری مدرن و قدردانی عمیق از هنر ترکیب می کند. این شهری است که بازدیدکنندگان را به قدم گذاشتن در گذشته، تجربه حال و نگاه اجمالی به آینده دعوت می کند. 

 

جاذبه های گردشگری شهر درسدن

این شهر ترکیبی جذاب از تاریخ، هنر و شگفتی های معماری را ارائه می دهد که مسافران از سراسر جهان را به خود جلب می کند. این پایتخت فرهنگی ساکسونی که در سواحل رودخانه البه واقع شده است، گنجینه ای از جاذبه های گردشگری قابل توجه است که قرن ها خلاقیت و نبوغ بشر را در بر می گیرد. 

 

کاخ زوینگر

بازدید از این شهر بدون کاوش در کاخ Zwinger، یک شاهکار معماری که مظهر عظمت باروک است، ناقص خواهد بود. این مجموعه کاخ که توسط Matthäus Daniel Pöppelmann طراحی شده و با مجسمه های Balthasar Permoser مزین شده است، دارای باغ های دلربا، آلاچیق های پرآذین و گالری های چشمگیر است. در درون کاخ، بخش Gemäldegalerie Alte Meister مجموعه قابل توجهی از نقاشی های اروپایی، از جمله آثار رافائل، ورمیر، و رامبراند را در خود جای داده است.

 

کلیسای بانوی ما

Frauenkirche یا کلیسای بانوی ما، هم نماد معنوی و هم تاریخی شهر است. این کلیسا در بمباران جنگ جهانی دوم ویران شد و به مدت 50 سال تنها خرابه ای از آن باقی مانده بود. بازسازی این کلیسا پس از اتحاد مجدد آلمان در سال 1994 شروع شد. بازسازی نمای بیرونی آن در سال 2004 و فضای داخلی آن در سال 2005 تکمیل شد.

در سه سال اول چس از بازسازی، هفت میلیون نفر به عنوان گردشگر و برای شرکت در مراسم عبادت از کلیسا دیدن کردند. این پروژه الهام بخش پروژه های احیای دیگر در سراسر اروپا از جمله پروژه Dom-Römer در فرانکفورت، کاخ شهر پوتسدام و کاخ شهر برلین شد. در سال 2009، باراک اوباما، رئیس جمهور وقت ایالات متحده، پس از دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان از کلیسا بازدید کرد.

 

کلیسای بانوی ما
کلیسای بانوی ما

 

قلعه درسدن یا کاخ سلطنتی

قلعه درسدن، که در اصل یک قلعه قرون وسطایی بود، در طول قرن ها به یک کاخ خیره کننده رنسانس و باروک تبدیل شد. این قلعه برای تقریباً ۴۰۰ سال، محل اقامت پادشاهان ساکسونی از تبار آلبرتین از خانواده وتین بود. این قلعه برای سبک های مختلف معماری که در آن استفاده شده، از باروک تا نئو رنسانس شناخته شده ‌است.

امروزه این قلعه چندین موزه را در خود جای داده است که سفری فریبنده در تاریخ و فرهنگ شهر فراهم می کند. اتاق ترک، طاق سبز، و اسلحه خانه تنها تعدادی از نمایشگاه های جذابی هستند که میراث سلطنتی شهر را به نمایش می گذارند.

 

خانه اپرا زمپر

Semperoper یا خانه اپرای زمپر به خاطر آکوستیک استثنایی و معماری مجلل خود مشهور است. این جواهر نئو رنسانس که توسط گوتفرید سمپر طراحی شده، میزبان اجراهای اپرا، باله، و موسیقی کلاسیک در سطح جهانی است. 

 

آلبرتینوم و طاق سبز

این شهر دارای مجموعه‌ ای از موزه‌ ها است که علاقه‌مندان به هنر را از همه نوع جذب خود می کند. آلبرتینوم، با مجموعه ای چشمگیر از هنر مدرن و معاصر، پناهگاهی برای کسانی است که به دنبال بیان های خلاقانه هستند. مجموعه های هنری ایالت مشهور به «طاق سبز» جایی است که آثار تیتیان، بوتیچلی و دورر در آن زنده می شوند.

 

کلیسای جامع 

کلیسای جامع درسدن یا Hofkirche، نمونه ای خیره کننده از معماری باروک و یک نشانه مذهبی مهم شهر است. طراحی پیچیده داخلی کلیسای جامع و محراب با شکوه، حیرت انگیز است، در حالی که نقاشی دیواری بزرگ فارستن‌زوگ Fürstenzug، تاریخ ساکسونی شهر را با جزئیات پیچیده به تصویر می کشد. این نقاشی اولین بار بین سالهای ۱۸۷۱ و ۱۸۷۶ به مناسبت جشن هشتصدمین سالگرد سلسله وتین، خانواده حاکم ایالت ساکسونی، نقاشی شد. این تابلو به عنوان بزرگترین آثار هنری پرسلن جهان با طول ۱۰۲ متر شناخته شده‌است. این نقاشی دیواری پرتره اجدادی امرای انتخابگر، دوکها و پادشاهان وتین را بین سالهای ۱۱۲۷ تا ۱۹۰۴ به نمایش گذاشته‌ است.

 

پانوراما درسدن

پانوراما درسدن ۱۷۵۶ میلادی در ابعاد ۱۰۵ در ۲۷ متری یکی از جاذبه های کم نظیر این شهر است.

پانورامای درسدن شکوه و جلال دوران باروک را به نمایش می‌گذارد. زندگی اشرافی و زندگی روزمره بسیاری از مردم (شهروندان، بازرگانان، کنیزان و صنعتگران) در سال‌های ۱۷۶۰ تا ۱۶۹۵ در این پانوراما به‌خوبی دیده می‌شود. این پانوراما با شیوه‌ای کاملاً دقیق و چند وجهی و ملموس ارائه شده است.

یادگار عزیزی نمینی (Yadegar Asisi) معمار، استاد دانشگاه، هنرمند و یکی از طراحان برجسته در زمینه پانوراما است. او فرزند یک زوج ایرانی است، که در وین به دنیا آمد و تحصیلات تکمیلی خود را در آلمان گذراند.

یادگار عزیزی با الهام از نقاشی کانتلتو (نقاش)، توانسته است این تصاویر را در شهری که روزی خود در آنجا دانشجوی معماری بود با موفقیت به تصویر بکشد.

 

 

پانوراما درسدن
پانوراما درسدن

 

کاخ ژاپنی و سوار طلایی

در میدان نویْشدِتِر (Neustädter) در قسمتی از جدیدترین منطقه شهر مجسمه‌ای اوگوستوس قدرتمند سوار بر اسب به صورت شبیه سازی شده در وسط میدانی قرار دارد. ساخت این مجسمه در سال ۱۷۳۶ بوده و به سوارکار طلایی معروف است. اما کاخ ژاپنی، عمارتی نئوکلاسیکی است که در سال ۱۷۳۷ ساخته شده است و یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر درسدن است.

اینها تنها بخشی از جاذبه های فراوان این شهر زیبا است. جذابیت شهر درسدن در توانایی آن در ترکیب یکپارچه گذشته و حال نهفته است. جاذبه های گردشگری مهم آن نه تنها میراث تاریخی شهر را به نمایش می گذارد، بلکه روح مترقی و صحنه فرهنگی پر جنب و جوش آن را نیز تجسم می بخشد. درسدن از شگفتی‌های معماری گرفته تا شگفتی‌ های هنری، مسافران را دعوت می‌کند تا خود را در دنیایی غوطه‌ور کنند که در آن تاریخ، هنر و نوآوری به هم نزدیک می‌شوند و اثری پاک‌نشدنی در قلب و ذهن همه کسانی که گنجینه‌ های آن را کشف می‌کنند بر جای می‌گذارند.

 

بهترین زمان بازدید

درسدن شهری است که در طول سال تجربیات منحصر به فردی را ارائه می دهد و هر فصل جذابیت خاصی به جاذبه های فرهنگی و طبیعی آن می افزاید. بهترین زمان برای بازدید از این شهر به ترجیحات شما برای آب و هوا، رویدادها و فعالیت ها بستگی دارد. 

 

بهار (مارس تا مه):

بهار زمان لذت بخشی برای بازدید از شهر است زیرا این شهر با گل های شکوفه و دمای ملایم هوا جان می گیرد. آب و هوا به طور کلی دلپذیر است و آن را برای فعالیت های بیرون از خانه، گشت و گذار و کاوش در باغ ها و پارک های شهر ایده آل می کند.

مارس و آوریل نیز ماه هایی هستند که شهر عید پاک را با بازارهای رنگارنگ و رویدادهای متنوع جشن می گیرد.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست):

تابستان به دلیل هوای گرم و ساعات طولانی‌تر روز، زمان محبوبی برای گردشگران است.

این فصل زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از جاذبه های فضای باز، مانند گردشگاه رودخانه البه، پارک ها و باغ ها است. این شهر در این دوره میزبان فستیوال ها، کنسرت ها و رویدادهای فرهنگی در فضای باز است.

به خاطر داشته باشید که تابستان نیز فصل اوج گردشگری است، بنابراین جاذبه ها و مکان های محبوب ممکن است شلوغ‌ باشند.

 

پاییز (از سپتامبر تا نوامبر):

پاییز زمان زیبایی برای بازدید از این شهر است، زیرا شاخ و برگ ها به رنگ های زیبا تغییر می کنند و مناظر زیبایی را ایجاد می کنند که برای عکاسی عالی است. سپتامبر و اکتبر در مقایسه با تابستان دمای مناسب و جمعیت کمتری دارند. این فصل همچنین زمان بسیار خوبی برای رویدادهای فرهنگی، مانند جشنواره های موسیقی و نمایشگاه های هنری است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه):

زمستان فصلی جادویی است، به ویژه در کریسمس که شهر با چراغ ها و درختان کریسمس تزئین شده است.

Striezelmarkt، قدیمی ترین بازار کریسمس آلمان، یک جاذبه اصلی است و یک تجربه تعطیلات جذاب را ارائه می دهد. بازدید در زمستان همچنین فرصتی برای لذت بردن از جاذبه های فرهنگی سر پوشیده مانند موزه ها و اجراهای اپرا فراهم می کند.

اگر از طرفداران ورزش های زمستانی هستید، مناطق اطراف شهر فرصت‌ هایی برای اسکی و اسنوبورد دارند.

 

درسدن Striezelmarkt
درسدن Striezelmarkt

 

ملاحظات خاص:

اگر علاقه مند به تجربه جشنواره موسیقی (Dresdner Musikfestspiele) هستید، که دارای اجرای موسیقی کلاسیک در سطح جهانی است، در ماه می از این شهر بازدید کنید.

کوه‌های ماسه‌سنگ البه و مناطق طبیعی اطراف آن در ماه‌های گرم‌تر بسیار خیره‌کننده هستند و بهار، تابستان و اوایل پاییز زمان مناسبی برای بازدید از این منطقه است.

 

در پایان، درسدن در هر فصل چیزی منحصر به فرد و جذاب ارائه می دهد. فرقی نمی‌کند به فضای جشن بازارهای کریسمس، باغ‌ های پرشکوفه بهار، رویداد های فرهنگی تابستان یا شاخ و برگ‌های رنگارنگ پاییز علاقه داشته باشید، این شهر در تمامی فصول جذاب و تماشایی و البته الهام بخش است.

 اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


شهر درسدن روی نقشه

مهمترین مکان های شهر درسدن برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-28

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

قبیله ماسایی در کنیا


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد