لبنان

قاره آسیا کشور لبنان

کشور لبنان یکی از کشورهای غرب آسیاست. پایتخت این کشور شهر بیروت است. این کشور یکی از کوچک ‌ترین کشورهای دنیاست که مساحتی حدود ۱۰۴۵۲ کیلومتر مربع (۴۰۳۵ مایل مربع) دارد. 

لبنان یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان است و بیش از 7 هزار سال قدمت دارد. این کشور از اعضای بنیانگذار سازمان ملل متحد و همچنین عضو اتحادیه کشورهای عرب، جنبش عدم تعهد، سازمان همکاری اسلامی، وسازمان بین‌المللی فرانکفونی است.

زبان رسمی این کشور عربی است. به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی لبنان به عروس خاورمیانه معروف است. زیبایی های طبیعی و البته تاریخی باعث شده این کشور همواره مورد توجه گردشگران باشد.

البته درگیری های گروه حزب الله لبنان و اسرائیل در سال های اخیر باعث شده از میزان گردشگران این کشور به میزان بسیار زیادی کاسته شود. 

اکنون اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه صادرات جواهر سازی (مقام پنجم جهان)، پتروشیمی، مد و فشن (هشتمین صادرکننده عطر و لباس مجلسی)، محصولات برقی مثل ژنراتور، صنایع غذایی (صدور آجیل به ۱۱۰ کشور جهان) استوار است. 

بحران های مالی حاصل از فساد دولتی اقتصاد کشور لبنان را به شدت آسیب پذیر کرده و این کشور مدت هاست که ثبات سیاسی لازم برای رشد اقتصادی را ندارد. 

با این حال همواره لبان یکی از زیباترین کشورهای جهان بوده که قلب بازدیدکنندگان را به تسخیر خود در می آورده است.

کشوری دیدنی
کشوری دیدنی

تاریخ 

لبنان که در سواحل شرقی مدیترانه قرار دارد، سرزمینی است غرق در تاریخ؛ سرزمینی که تمدن های باستانی آثار پاک نشدنی خود را در آن بر جای گذاشته اند. از فنیقی ها گرفته تا رومی ها، از صلیبیون تا عثمانی ها، تاریخ لبنان داستانی جذاب از تبادل فرهنگی، فتح، و انعطاف پذیری به همراه دارد. در این مقاله، ما سفری را در زمان گذشته آغاز می کنیم تا تاریخ متنوع و پر داستان لبنان را با شما بررسی کنیم.

تمدن های باستانی:

تاریخ لبنان به هزاران سال پیش بر می گردد. شواهدی از سکونت انسان در اوایل دوران پارینه سنگی در این سرزمین وجود دارد. فنیقی ها، دریانوردان و بازرگانان مشهور، از حدود سال 3200 پیش از میلاد در امتداد ساحل لبنان ساکن شدند. آنها دولت شهرهای مرفهی مانند بیبلوس، صور و صیدا را تأسیس کردند که نقشی محوری در تجارت دریایی دنیای باستان ایفا کردند.

دستاوردهای فنیقی شامل ایجاد اولین الفبا است که بر سیستم های نوشتاری در سراسر جهان تأثیر گذاشت. ویرانه ‌های شهرهای باستانی فنیقی، با معابد، مقبره ‌ها و بندرگاه‌ های چشمگیرشان، گواهی بر تمدن پیشرفته ‌ی آن ها است.

دوره روم و بیزانس:

لبنان شاهد ظهور و سقوط امپراتوری روم بود. در این دوره شهرهای لبنان رونق یافتند. شهر بعلبک، با معابد رومی به یاد ماندنی و معبد هیبت انگیز مشتری، عظمت معماری رومی را به نمایش می گذارد. شهر باستانی بیبلوس، میراث جهانی یونسکو، لایه‌ هایی از تاریخ را از دوره فنیقی تا روم و بیزانس نشان می‌ دهد.

دوران بیزانس شاهد گسترش مسیحیت در سراسر لبنان بود. در این زمان خانقاه ‌های متعددی مانند خانقاه‌ های معروف دره قدیشه تأسیس شد که به مراکز تعلیم و عبادت معنوی تبدیل شدند.

دوران اسلامی و صلیبی:

در قرن هفتم با ظهور فتوحات اعراب، لبنان تحت حکومت اسلامی قرار گرفت. تأثیرات اسلامی را می توان در شگفتی های معماری سلسله اموی، از جمله خرابه های اموی عنجار و مسجد اموی در بیروت مشاهده کرد.

در دوره جنگ های صلیبی، لبنان به میدان نبرد مسیحیان اروپایی و نیروهای مسلمان تبدیل شد. قلعه های صلیبی، مانند قلعه باشکوه بوفور و شهر صلیبی طرابلس که به خوبی حفظ شده است، به عنوان یادآور این دوران پر فراز و نشیب هستند.

حکومت عثمانی و قیمومیت فرانسه:

لبنان بیش از 400 سال حکومت عثمانی را تجربه کرد که تغییرات سیاسی و اجتماعی قابل توجهی را در این سرزمین به همراه داشت. عثمانی ها تاثیرات خود را در زمینه های معماری، آشپزی و سنت های فرهنگی لبنان به جا گذاشتند. خان ‌الفرنج تاریخی در صیدا و خانه ‌های جذاب عثمانی منطقه میراث بیروت، معروف به جمیزه، گواهی‌ بر این دوره است.

با فروپاشی امپراتوری عثمانی، پس از جنگ جهانی اول، لبنان تحت کنترل فرانسه قرار گرفت.

لبنان مدرن:

لبنان از زمان استقلال خود با چالش های مختلفی از جمله درگیری های سیاسی، جنگ داخلی و تنش های منطقه ای روبرو بوده است. با وجود این مشکلات، لبنان هویت فرهنگی و انعطاف پذیری منحصر به فرد خود را همواره حفظ کرده است.

لبنان مدرن
لبنان مدرن

امروز لبنان کشوری پرجنب ‌وجوش است که میراث چند فرهنگی خود را پذیرفته است. پایتخت بیروت دستخوش دگرگونی قابل توجهی شده است که به ‌خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوش، غذاهای لذیذ و صحنه‌های هنری غنی ‌اش شناخته شده است.

به طور خلاصه باید گفت که تاریخ لبنان بافته ای است که با تمدن های باستانی، فتوحات و تبادلات فرهنگی منقش شده است. از فنیقی ها گرفته تا عثمانی ها، هر دوره اثری پاک نشدنی در چشم انداز و میراث این کشور به جا گذاشته اند. کاوش در ویرانه های باستانی، قلعه های قرون وسطایی و شهرهای پر جنب و جوش لبنان مانند آغاز سفری در زمان است، جایی که پژواک گذشته با جنب و جوش زمان حال همزیستی دارد.

تاریخ غنی لبنان یادآور مقاومت این کشور و روحیه پایدار مردم آن است. که گواهی بر قدرت تنوع فرهنگی آن است، زیرا لبنان همچنان به پل زدن بین گذشته داستانی خود و آرزوهایش برای آینده ای مرفه ادامه می دهد.

جغرافیا و آب و هوا

موقعیت جغرافیایی لبنان:

لبنان کشور کوچکی است که در ساحل شرقی دریای مدیترانه در خاورمیانه واقع شده است. این کشور بین سوریه در شمال و شرق و فلسطین اشغالی در جنوب قرار دارد و خط ساحلی آن تقریباً 225 کیلومتر (140 مایل) امتداد دارد. موقعیت جغرافیایی این کشور نقش بسزایی در شکل گیری تاریخ، فرهنگ و اهمیت استراتژیک آن داشته است.

 

چشم انداز جغرافیایی این کشور متنوع است. کوه های لبنان به موازات سواحل مدیترانه قرار دارند. این کوه ها که شامل رشته کوه لبنان و سلسله جبل الشرق لبنان می شود بر نواحی مرکزی و شرقی کشور تسلط دارند. مرتفع‌ ترین قله لبنان قله قرنه اسودا نام دارد که 3088 متر (10131 فوت) بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

جغرافیای لبنان همچنین دارای دره های حاصلخیز است، مانند دره بقاع که بین کوه های لبنان در باختر و رشته‌ کوه لبنان شرقی در خاور  قرار دارد. این دره به دلیل بهره‌ وری کشاورزی شهرت دارد و باغ ‌های مختلف از جمله باغ ‌های انگور و مزارع محصولات مختلف را در خود جای داده است.

آب و هوای لبنان:

لبنان دارای آب و هوای مدیترانه ای است که با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل و مرطوب مشخص می شود. نزدیکی این کشور به دریای مدیترانه بر الگوهای آب و هوایی آن تأثیر می گذارد. نسیم های دریایی در طول ماه های تابستان تا حدودی گرمای آن را تسکین می دهد.

تابستان:

تابستان (ژوئن تا سپتامبر) در لبنان معمولاً گرم و خشک است و دمای آن از 25 درجه سانتیگراد تا 35 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت تا 95 درجه فارنهایت) در مناطق ساحلی متغییر است. در مناطق داخلی دماهای بالاتری را لبنان تجربه می کند. کوه ‌ها دماهای خنک ‌تری دارند که به دلیل آب و هوای مطبوعشان در تابستان به مقاصدی محبوب تبدیل می ‌شوند.

زمستان:

زمستان (دسامبر تا فوریه) در لبنان دمای سردتر و افزایش بارندگی را با خود به همراه دارد. در نواحی ساحلی، دما از 10 تا 20 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت تا 68 درجه فارنهایت) متغیر است، در حالی که زمستان در کوهستان ها، بارش برف معمول است که فرصت هایی را برای ورزش های زمستانی ایجاد می کند.

زمستان لبنان
زمستان لبنان

بهار و پاییز:

بهار (مارس تا می) و پاییز (اکتبر تا نوامبر) فصل های انتقالی با دمای ملایم و بارندگی های گاه به گاه در این کشور هستند. این فصول شرایط آب و هوایی دلپذیری را در لبنان فراهم می‌ کنند که آن‌ را برای انجام فعالیت ‌های فضای باز و بازدید از زیبایی‌ های طبیعی لبنان مناسب می ‌سازد.

بیشترین میزان بارندگی در لبنان در طول ماه های زمستان اتفاق می افتد، به ویژه در کوه ها و نواحی ساحلی غربی آن. میانگین بارندگی سالانه در این کشور  بین 700 تا 1500 میلی متر (28 تا 59 اینچ) بسته به تغییرات منطقه ای متغیر است.

به طور کلی، آب و هوای لبنان تعادلی را بین تابستان ‌های گرم و زمستان ‌های معتدل فراهم می‌ کند و به بازدیدکنندگان و ساکنان این فرصت را می‌ دهد تا از انجام طیف وسیعی از فعالیت ‌های فضای باز در طول سال لذت ببرند.

به طور کلی می توان گفت که موقعیت جغرافیایی لبنان در امتداد سواحل مدیترانه شرقی به چشم انداز متنوع آن کمک کرده و بر آب و هوای آن تأثیر می گذارد. از نواحی ساحلی گرفته تا مناطق کوهستانی، لبنان دارای آب و هوای متنوع و زیبایی های طبیعی است که آن را به مقصدی جذاب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران تبدیل می کند.

فرهنگ

لبنان، کشوری که در قلب خاورمیانه قرار دارد، دارای میراث فرهنگی غنی و زیبا مانند مناظر فریبنده اش است. از ریشه‌ های فنیقی باستان تا تأثیرات امروزی، فرهنگ لبنان نقشی است که با تار و پودهایی از سنت ‌ها، هنر، آشپزی و مهمان ‌نوازی گرم بافته شده است. در این مقاله، ما به دنیای مسحورکننده فرهنگ لبنان سفر می کنیم و جنبه های پر جنب و جوش آن و روحیه پایدار مردم آن را بررسی می کنیم.

تأثیرات تاریخی:

فرهنگ لبنان با تاریخی که هزاران سال را در بر می گیرد، شکل گرفته است. فنیقی ها، دریانوردان و بازرگانان مشهور، اثری محو نشدنی بر هویت فرهنگی لبنان بر جای گذاشتند. آنها جهان را با اولین الفبا آشنا کردند، شبکه های تجاری پر جنب و جوش ایجاد کردند و شهرهای باشکوهی را در امتداد ساحل ساختند. ویرانه ‌های مکان ‌های باستانی فنیقی، مانند بیبلوس و صور، گواهی بر میراث غنی آنهاست.

تاریخ لبنان همچنین تأثیرات رومی ها، بیزانسی ها، اعراب، صلیبی ها و عثمانی ها را نشان می دهد. هر تمدن عناصر منحصر به فردی را به همراه داشت که در بافت فرهنگی لبنان مدرن آمیخته شده است.

 

هنر و معماری:

میراث هنری لبنان تلفیقی پر جنب و جوش از هنرهای سنتی و معاصر است. صنایع دستی سنتی مانند سفالگری، قالی ‌بافی، و دمیدن شیشه، مهارت و صنعتگری را در این کشور به نمایش می‌ گذارد که در طول تاریخ به نسل‌ های مختلف منتقل شده است.

معماری لبنان نشان دهنده تار و پود تاریخی این کشور است. ویرانه ‌های رومی، قلعه‌ های صلیبی و ساختمان‌ های دوره عثمانی با سازه ‌های مدرن بیروت در حال تکامل، همزیستی دارند. موزه ملی بیروت و موزه سورسوک نشانه ‌های فرهنگی هستند که مجموعه ‌ای استثنایی از هنر، مصنوعات، و نمایشگاه‌ ها را در خود جای داده‌ اند و نگاهی اجمالی به میراث غنی هنری لبنان دارند.

موزه سورسوک
موزه سورسوک

موسیقی و رقص:

موسیقی لبنانی ترکیبی از آهنگ های سنتی محلی، ملودی های کلاسیک عربی و تأثیرات مدرن است. این کشور به خاطر عرصه ی موسیقی پر جنب و جوشش که هنرمندان مشهوری را در ژانرهای مختلف به جهان معرفی می کند، از جمله فیروز، مارسل خلیف و نانسی عجرم شناخته می شود. عود، یک ساز زهی سنتی، بخشی جدایی ناپذیر از موسیقی لبنان است که صدایی متمایز به آهنگسازی ها می بخشد.

رقص یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر فرهنگ لبنان است. دبکه سنتی، یک رقص سرزنده، در جشن ها و مجالس اجتماعی اجرا می شود. این رقص روح اجتماع و شادی را با رقصندگانی که دست ها را به هم پیوند می دهند و در گام های هماهنگ با ضرب آهنگ موسیقی سنتی حرکت می کنند، تجسم می بخشد.

غذا:

غذاهای لبنانی به دلیل طعم، تازگی و تنوع در سراسر جهان مورد تحسین قرار می گیرند. سفره لبنانی ضیافت مزه است، غذاهای کوچکی که غنای طعم و مواد آن را به نمایش می گذارد.

حمص، تبوله، فلافل و فتوش تنها چند نمونه از غذاهای وسوسه انگیزی هستند که آشپزی لبنانی را مشهور کرده اند.

مهمان نوازی لبنانی ها حول اشتراک غذا می چرخد. خانواده ها و دوستان با جمع شدن در اطراف یک میز، در گفتگوهای پر جنب و جوش شرکت می کنند و در عین حال از غذاهای فراوان میل می کنند.

گرما و سخاوت مهمان نوازی لبنانی، غذا خوردن را به تجربه ای به یاد ماندنی تبدیل می کند.

جشن های مذهبی و فرهنگی:

تقویم فرهنگی لبنان مملو از جشن های مذهبی و فرهنگی است که نشان دهنده میراث متنوع آن است. ماه رمضان و عید فطر مراسم مهمی برای جامعه مسلمانان است، در حالی که کریسمس و عید پاک برای مسیحیان اهمیت زیادی دارد. جشنواره بین ‌المللی سالانه بعلبک که در معابد الهام ‌بخش رومی در بعلبک برگزار می ‌شود، موسیقی، رقص و اجراهای تئاتر را از سراسر جهان به نمایش می ‌گذارد.

در پایان این مبحث باید گفت که فرهنگ غنی و متنوع لبنان بافته ای است که با نخ ‌هایی از تمدن‌های باستانی، آثار هنری، لذت ‌های آشپزی و مهمان‌ نوازی گرم بافته شده است. این فرهنگ گواهی بر پایداری و روحیه پایدار مردم لبنان است که میراث فرهنگی خود را با وجود چالش های متعدد حفظ کرده اند.

فرهنگ لبنان که ترکیبی از سنت و مدرنیته را در بر می گیرد، با گنجینه های هنری، غذاهای خوش طعم و جشن های پر جنب و جوش، بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. ثروت فرهنگی این کشور حس تعلق و غرور را در میان مردم آن پرورش می دهد و هویت منحصر به فردی ایجاد می کند که به تکامل و الهام بخشیدن ادامه می دهد.

هنگام بازدید از لبنان همانطور که در فرهنگ مسحور کننده آن غوطه ور می شوید، کشوری را کشف خواهید کرد که در آن سنت و نوآوری به طور هماهنگ همزیستی دارند و اثری پاک نشدنی بر همه کسانی که شگفتی های آن را تجربه می کنند، به جا می گذارند.

جاذبه های گردشگری کشور لبنان

بیبلوس: 

بیبلوس که با نام جبیل نیز شناخته می شود، نه تنها یک مکان باستان شناسی بلکه یک شهر ساحلی جذاب نیز است. بازدیدکنندگان می توانند در این مکان خرابه های باستانی را دیدن کنند، در امتداد بندر زیبا قدم بزنند و از قلعه صلیبی آن دیدن کنند که امکان مشاهده مناظری پانوراما از منطقه اطراف را فراهم می کند. بیبلوس همچنین دارای صحنه ‌های زندگی شبانه پر جنب و جوش است، با رستوران ‌ها، کافه ‌ها و بارهای متعدد که گویی شب ‌ها زنده می ‌شوند.

بیبلوس
بیبلوس

بعلبک: 

مجموعه معبد بعلبک یک سایت میراث جهانی یونسکو و یک شگفتی واقعی از معماری باستانی است. معبد مشتری، با ستون ‌های سنگی عظیم، معبد باکوس که به خاطر کنده‌ کاری‌ های پیچیده‌ اش معروف است، و معبد ونوس، همگی به عظمت این سایت باستان‌ شناسی کمک می‌ کنند. جشنواره بین‌ المللی سالانه بعلبک که در خرابه ‌های رومی برگزار می ‌شود، هنرمندان مشهوری را از سراسر جهان به خود جذب می‌ کند.

Jeita Grotto: 

غار Jeita از دو غار آهکی به هم پیوسته تشکیل شده است، غار فوقانی و پایینی. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده از غار فوقانی بازدید کنند و استالاکتیت ها و استالاگمیت های خیره کننده ای که طی هزاران سال شکل گرفته اند را مشاهده و تحسین کنند. غار پایینی را می توان با قایق بازدید کرد و از میان آب های شفاف یک رودخانه زیرزمینی حرکت کرد. زیبایی های طبیعی و تشکیلات زمین شناسی جیتا گرتو آن را به مقصدی تبدیل کرده است که باید از آن بازدید کرد.

سروهای خدا: 

سروهای خدا یا هورش ارض الرب، منطقه جنگلی حفاظت شده ای است که بیشه ای از درختان سرو با شکوه را در خود جای داده است. این درختان کهنسال دارای اهمیت تاریخی و فرهنگی زیادی هستند که نشان دهنده انعطاف پذیری و استقامت هستند. بازدیدکنندگان می توانند در جنگل پیاده روی کنند و از سروهای سر به فلک کشیده و فضای آرام آن شگفت زده شوند و لذت ببرند. پیست اسکی Cedars در همان نزدیکی فرصت های ورزش های زمستانی را برای علاقه مندان به اسکی و اسنوبورد فراهم می کند.

بیروت: 

بیروت به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر لبنان، جاذبه ها و تجربیات بی شماری را به گردشگران خود ارائه می دهد. موزه ملی مجموعه ‌ای چشمگیر از آثار باستان‌ شناسی، از جمله مجسمه ‌های فنیقی، موزاییک ‌های رومی، و جواهرات بیزانسی را در خود جای داده است. بازارهای بازسازی شده بیروت امکان یک تجربه خرید مدرن را در فضایی پر جنب و جوش فراهم می کنند. صخره ‌های کبوتر، دو صخره عظیم که از دل دریا بیرون زده ‌اند، مکانی محبوب برای دیدن مناظر دیدنی و پیاده‌ روی در غروب آفتاب است.

صیدون و صور: 

صیدا یا سعیدا به خاطر آثار تاریخی خود از جمله قلعه دریای صلیبی که در نزدیکی ساحل قرار دارد، شناخته شده است. خان الفرنج، کاروانسرای قرن هفدهمی، یک سازه به خوبی حفظ شده است که اکنون به عنوان یک مرکز فرهنگی فعالیت می کند. Tyre یا Sour دارای هیپودروم چشمگیر رومی است، جایی که زمانی مسابقات ارابه سواری در آن برگزار می شد، و سایت باستان شناسی Al Mina که بقایای یک بندر باستانی را نشان می دهد.

این جاذبه های توریستی در لبنان طیف متنوعی از تجربیات گوناگون را رقم می زنند از غوطه ور شدن در تاریخ باستان تا شگفت زده شدن از شگفتی های طبیعی و لذت بردن از زندگی پر جنب و جوش شهری. میراث فرهنگی غنی و زیبایی طبیعی لبنان، آن را به مقصدی فریبنده برای مسافرانی که به دنبال تجربیات منحصر به فرد و به یاد ماندنی هستند، تبدیل کرده است.

بهترین زمان بازدید

آب و هوا و مناظر متنوع لبنان، آن را به مقصدی در تمام طول سال تبدیل کرده است که بسته به فصل، تجربه های متفاوتی را ارائه می دهد. در اینجا برخی از ویژگی های فصل های مختلف سال و تاثیر آن ها برای سفر به لبنان آورده شده است:

بهار (از آوریل تا ژوئن): 

بهار زمانی لذت بخش برای بازدید از لبنان است، زمانی که هوا معتدل است و طبیعت با شکوفه های رنگارنگ زنده می شود. حومه شهر سرسبز و پر جنب و جوش است که آن را به زمانی ایده آل برای پیاده روی، گشت و گذار در جنگل های سرو و لذت بردن از انجام فعالیت های بیرون از خانه تبدیل می کند. دمای هوا در این زمان دلپذیر است که از حدود 15 درجه سانتیگراد (59 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) متغیر است.

بهار لبنان
بهار لبنان

تابستان (ژوئیه تا سپتامبر): 

تابستان در لبنان گرم و آفتابی است و برای عاشقان ساحل و کسانی که از جشنواره ها و رویدادهای فضای باز لذت می برند، بسیار عالی است.

مناطق ساحلی، مانند بیروت و بیبلوس، مملو از جمعیت و فعالیت های تفریحی مختلف هستند، و کوه ها یک تفرجگاه آرامش بخش از گرما را می سازند.

دمای هوا در تابستان می تواند به حداکثر 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) تا 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) برسد، به خصوص در مناطق کم ارتفاع.

پاییز (اکتبر تا نوامبر): 

پاییز زمان زیبایی برای بازدید از لبنان است، به خصوص برای کسانی که از شاخ و برگ های پاییزی و دمای ملایم تر استقبال می کنند.

طبیعت به بافته ای از رنگ های گرم تبدیل می شود و هوا برای گردش در مکان های تاریخی، پیاده روی و لذت بردن از کافه ها در فضای باز دلپذیر است.

دما از حدود 15 درجه سانتیگراد (59 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) متغیر است که با نزدیک شدن به نوامبر به تدریج خنک می شود.

زمستان (از دسامبر تا مارس): 

زمستان دماهای سردتر و برف را برای مناطق کوهستانی لبنان به ارمغان می آورد که آن را به زمان بسیار خوبی برای علاقه مندان به اسکی و ورزش های زمستانی تبدیل می کند.

Cedars، Faraya-Mzaar، و دیگر پیست ‌های اسکی، بازدیدکنندگانی را که به دنبال ماجراجویی ‌های برفی هستند، به خود جذب می‌ کنند.

در مناطق ساحلی، آب و هوا معتدل است و زمان بسیار خوبی برای بازدید از شهرها، لذت بردن از رویدادهای فرهنگی و چشیدن غذاهای معروف لبنان است.

در این فصل دما می تواند از حدود 5 درجه سانتی گراد (41 درجه فارنهایت) در کوهستان تا 15 درجه سانتی گراد (59 درجه فارنهایت) در امتداد ساحل متغیر باشد.

توجه به این نکته مهم است که آب و هوای لبنان می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و توصیه می شود قبل از برنامه ریزی برای فعالیت در فضای باز یا بازدید از کوهستان، به ویژه در فصل زمستان، پیش بینی های آب و هوا را بررسی کنید.

به طور کلی، بهترین زمان برای بازدید از لبنان به ترجیحات شخصی و تجربیات خاصی که به دنبال آن هستید بستگی دارد.

هر فصل جذابیت و امکان انجام فعالیت ‌های منحصر به ‌فرد خود را فراهم می کند که تضمین می‌ کند که لبنان در هر فصلی در طول سال جاذبه ای خاص برای ارائه دارد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور لبنان روی نقشه

مهمترین مکان های کشور لبنان برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-10-06

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

ماجرای پیدا کردن طلا در ماداگاسکار


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد