دهکده لاتربرونن

کشور سوئیس دهکده لاتربرونن

لاتربرونن دهکده کوچکی است که در منطقه Bernese Oberland سوئیس واقع شده است که به دلیل زیبایی طبیعی خیره کننده اش در جهان مشهور است. در 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر برن دره ای با شکوه به نام لاتربرونن قرار دارد که به عنوان یکی از زیباترین دره های جهان شناخته می شود. این دره ۷۲ آبشار بی نظیر را در خود جا داده است که در نوع خود حیرت انگیز است. 

از زیبایی های این منطقه همین بس که هرگاه نامی از سوئیس آورده می شود می توانید عکس هایی از این منطقه را نیز مشاهده کنید. عرض این دره حدود ۱ کیلومتر است و بین صخره های سر به فلک کشیده احاطه شده است. در انتهای این دره و در بین صخره های آهکی هم روستای لاتربرونن قرار دارد. 

صخره ها و آبشارهای زیبای این منطقه الهام بخش موزیسین ها و نویسنده های زیادی بوده است که از میان معروف ترین آن ها می توان به گوته شاعر و فیلسوف آلمانی ، فرانتس شوبرت موزیسین برجسته و جان رونالد رول تالکین خالق رمان ارباب حلقه ها اشاره کرد.

دره Lauterbrunnen در مجموع ۷۲ آبشار دارد. اندازه آبشارها متفاوت است، برخی کوچک و برخی دیگر بسیار بزرگتر هستند. طول کل آبشارها در مجموع تقریباً 2.5 کیلومتر است.

بلندترین آبشار دره آبشار Staubbach است که در نزدیکی شهر Lauterbrunnen قرار دارد. آبشار استاباخ تقریباً ۲۹۷ متر ارتفاع دارد که آن را به یکی از بلندترین آبشارهای اروپا تبدیل می کند. نام این آبشار برگرفته از کلمه آلمانی “جریان غبار” است، زیرا آب اغلب توسط باد به یک غبار ریز شبیه گرد و غبار تبدیل می شود. آبشار استاباخ یک مقصد توریستی محبوب است و می توان آن را از یک سکوی دید واقع در نزدیکی پایه آبشار مشاهده کرد.

سفر به سوئیس بدون دیدن لاتربرونن هرگز کامل نخواهد شد. بنابراین عجیب نیست که این منطقه در صدر مقاصد گردشگری این کشور برای طبیعت گردی قرار دارد.

 

تاریخ

این دهکده تاریخی غنی دارد که به دلیل موقعیت آن در قلب کوه های آلپ و نقش آن به عنوان یک مرکز تجاری و حمل و نقل شکل گرفته است.

 

تاریخ اولیه

دره لاتربرونن از دوران ماقبل تاریخ مسکونی بوده است و شواهدی از سکونتگاه های عصر برنز و آثار سلتی در این منطقه یافت شده است. این دره همچنین یک مسیر تجاری مهم بین سوئیس و ایتالیا بود و رومی ها در قرن اول پس از میلاد یک جاده نظامی از طریق دره ایجاد کردند.

 

دوران قرون وسطا

در طول قرون وسطا، این دهکده یک مرکز تجاری و حمل و نقل کلیدی بود و کالاهایی مانند نمک، ادویه و منسوجات از طریق دره به دیگر کشورها و شهرها منتقل می شدند. 

در قرن چهاردهم، لاتربرونن تحت کنترل کنفدراسیون برن قرار گرفت، که در آن زمان در حال گسترش قلمرو خود بود. برنیزها یک ایستگاه گمرکی در روستا ایجاد کردند و از بازرگانانی که از دره عبور می کردند عوارض دریافت می کردند.

 

دهکده لاتربرونن
دهکده لاتربرونن

 

رونق گردشگری

در قرن 19، لاتربرونن به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شد. زیبایی های طبیعی خیره کننده منطقه و افتتاح راه آهن Wengernalp در سال 1893 باعث شد گردشگری در این دهکده به شدت رونق پیدا کند. راه آهن دسترسی آسان به کوه ها و یخچال های طبیعی را فراهم کرد، و روستا به سرعت تبدیل به یک مرکز برای گردشگران شد. کوهنوردی و فعالیت در فضای باز هزاران گردشگر مشتاق را به سوی این دره روانه کرد.

در طول این مدت، لاتربرونن به مقصدی محبوب برای هنرمندان و نویسندگان، از جمله لرد بایرون، جان راسکین، و ژول ورن تبدیل شد که از زیبایی های طبیعی منطقه الهام گرفته بودند و در مورد تجربیات خود در این دره مطالب زیادی نوشتند.

 

عصر مدرن

امروزه، دهکده لاتربرونن یک مقصد توریستی محبوب است که به دلیل آبشارهای خیره کننده، مناظر کوهستانی، و فعالیت های فضای باز مانند پیاده روی، اسکی و دوچرخه سواری در کوهستان شناخته می شود. این روستا با معماری سنتی سوئیسی و خیابان‌های باریک مملو از مغازه‌ ها و رستوران ها، بسیاری از جذابیت های تاریخی خود را حفظ کرده است.

به طور کلی، تاریخ غنی لاتربرونن نقش مهمی در شکل دادن به هویت و شخصیت روستا داشته است، از روزهای اولیه آن به عنوان یک مرکز تجاری و حمل و نقل تا نقش امروزی آن به عنوان یک مقصد گردشگری این دره زیبا همواره مورد توجه بوده است. خواه به کاوش در تاریخ و فرهنگ منطقه علاقه مند باشید یا صرفاً می خواهید از زیبایی های طبیعی خیره کننده کوه های آلپ لذت ببرید، این دهکده چیزی برای ارائه به بازدیدکنندگان از هر سن و علاقه ای دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

لاتربرونن دهکده‌ای کوچک در منطقه برنز اوبرلند سوئیس، در کانتون برن است. این روستا در دره ای در ارتفاع 795 متری از سطح دریا واقع شده است که توسط کوه های سر به فلک کشیده و آبشارهای زیبا احاطه شده است. این دهکده فقط در 15 کیلومتری جنوب اینترلاکن و تقریباً 60 کیلومتری جنوب شرقی شهر برن واقع شده است.

 

جغرافیا

دره لاتربرونن در قلب رشته کوه های آلپ سوئیس واقع شده است که توسط برخی از بلندترین قله های اروپا، از جمله Eiger، Mönch، و Jungfrau احاطه شده است. این دره همچنین دارای 72 آبشار از جمله آبشار معروف استاباخ است که به ارتفاع 297 متر از کناره صخره‌ای فرو می‌رود. این دره همچنین خانه تعدادی دریاچه کوهستانی از جمله دریاچه Oeschinen و Bachalpsee است.

 

Mönch
Mönch

 

اقلیم

این منطقه دارای آب و هوای قاره ای مرطوب، با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. میانگین حداکثر دما در ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) حدود 22 درجه سانتی گراد است، در حالی که متوسط حداقل دما در ماه های زمستان (دسامبر-فوریه) حدود -2 درجه سانتی گراد است. این روستا به طور متوسط سالانه 1200 میلی متر بارندگی دارد که بیشتر آن در ماه های زمستان به صورت برف می بارد.

دهکده لاتربرونن به دلیل قرار گرفتن در کوهستان می تواند تغییرات ناگهانی آب و هوا را تجربه کند و آسمان آفتابی به سرعت به باران یا برف تبدیل شود. بازدیدکنندگان از روستا باید برای طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی آماده شوند و لباس مناسب برای فعالیت در فضای باز به همراه داشته باشند.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای منحصر به فرد روستای لاتربرونن به جذابیت آن به عنوان یک مقصد توریستی می افزاید.

 

فرهنگ

این دهکده دارای میراث فرهنگی غنی است که به دلیل موقعیت آن در قلب کوه های آلپ و تاریخ آن به عنوان یک پل ارتباطی بین ایتالیا و سوئیس شکل گرفته است.

 

جشنواره های سنتی

دهکده لاتربرونن میزبان تعدادی از جشنواره ها و جشن های سنتی در طول سال است که به بازدیدکنندگان نگاهی اجمالی به میراث فرهنگی غنی روستا می دهد. یکی از محبوب ترین فستیوال ها لاتربرونن Dorffest است که هر دو سال یک بار در ماه اوت برگزار می شود که شامل غذاهای سنتی، موسیقی و اجرای رقص محلی است.

یکی دیگر از فستیوال های محبوب Trachtenfest است که هر سه سال یکبار در ماه ژوئن برگزار می شود. در این جشنواره رژه ای از مردم محلی با لباس های سنتی و همچنین موسیقی، غذا و صنایع دستی برگزار می شود.

 

موسیقی و هنر

روستای لاتربرونن دارای سنت غنی موسیقی و هنر است و بسیاری از هنرمندان و نوازندگان محلی از زیبایی های طبیعی خیره کننده منطقه الهام می گیرند. این دهکده میزبان چندین فستیوال موسیقی در طول سال است، از جمله جشنواره کلاسیک، که اجرای موسیقی کلاسیک را در مکان‌ های مختلف در سراسر منطقه اجرا می‌کند.

روستای لاتربرونن علاوه بر موسیقی، خانه تعدادی گالری هنری و نمایشگاه است که آثار هنرمندان محلی را به نمایش می گذارد. زیبایی طبیعی این روستا همچنین الهام بخش بسیاری از هنرمندان برای خلق آثار هنری با به تصویر کشیدن کوه ها و دره های اطراف شده است.

 

صنایع دستی سنتی

این دهکده سنت دیرینه ای در صنایع دستی سنتی دارد و بسیاری از مردم محلی امروزه به انجام این صنایع دستی ادامه می دهند. یکی از معروف ترین صنایع دستی منبت کاری است که بسیاری از صنعتگران محلی حکاکی های پیچیده ای از حیوانات، مردم و مناظر را بر روی چوب اجرا می کنند.

از دیگر صنایع دستی سنتی این منطقه می توان به گلدوزی، توری دوزی و سبد بافی اشاره کرد. گرشگران و بازدیدکنندگان این دهکده می توانند مغازه ها و بازارهای محلی را برای یافتن صنایع دستی و سوغاتی کاوش کنند و همچنین درباره صنایع دستی سنتی منطقه اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

مغازه های دهکده لاتربرونن
مغازه های دهکده لاتربرونن

 

غذا

این دهکده میزبان انواع غذاهای سنتی سوئیسی است که بسیاری از آن‌ها با مواد محلی مانند پنیر، سیب زمینی و گوشت پخته شده درست می شوند. یکی از معروف ترین غذاها راکلت است، یک غذا با پنیر آب شده که معمولاً با سیب زمینی، ترشی و پیاز سرو می شود.

یکی دیگر از غذاهای محبوب فوندو است، یک غذا با پنیر آب شده که در یک نان مخصوص سرو می شود. بازدیدکنندگان همچنین می توانند سوسیس و گوشت سنتی سوئیسی و همچنین دسرهای محلی مانند مرنگ و تارت میوه را امتحان کنند.

 

زبان

زبان رسمی این منطقه آلمانی و آلمانی سوئیسی است، اگرچه بسیاری از مردم محلی به انگلیسی و فرانسوی نیز صحبت می کنند. بازدیدکنندگان این دهکده می توانند با یادگیری برخی از عبارات اساسی آلمانی سوئیسی، مانند “Grüezi” (سلام)، “Merci vilmal” (خیلی از شما متشکرم) و “En schöne Tag no” (خوشحال باشید) با مردم محلی و خوش برخورد این منطقه ارتباط برقرار کنند. 

 

ورزش و تفریح

زیبایی طبیعی خیره کننده و زمین کوهستانی دره آن را به مقصدی ایده آل برای ورزش و تفریح در فضای باز تبدیل کرده است. بازدیدکنندگان می توانند از طیف وسیعی از فعالیت ها مانند پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان، صخره نوردی، پاراگلایدر و اسکی لذت ببرند.

علاوه بر این فعالیت ها، لاتربرونن دارای چندین مکان ورزشی سرپوشیده از جمله استخر شنا و مرکز تناسب اندام نیز هست. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در ورزش های سنتی سوئیس مانند کرلینگ که در ماه های زمستان رایج است شرکت کنند.

به طور کلی، فرهنگ لاتربرونن ترکیبی منحصر به فرد از آداب و رسوم سنتی سوئیس و زندگی روستایی این کشور است. خواه به امتحان غذاهای سنتی سوئیسی، یادگیری زبان محلی یا کاوش در زیبایی های طبیعی خیره کننده منطقه علاقه مند باشید، در ای دهکده چیزی برای لذت بردن همه دارد.

میراث فرهنگی بخش مهمی از هویت و شخصیت دهکده است که به بازدیدکنندگان یک تجربه سوئیسی منحصر به فرد و اصیل ارائه می دهد. 

 

جاذبه های گردشگری دهکده لاتربرونن

این دره شگفت انگیز دارای طیف وسیعی از جاذبه‌های گردشگری است به خصوص برای طبیعت گردی و عکاسی است.

 

آبشارها

این دره دارای 72 آبشار از جمله آبشار معروف Staubbach است که به ارتفاع 297 متر (974 فوت) از کناره یک صخره می ریزد. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند آبشارهای دیگر این منطقه مانند آبشار تروملباخ را که در داخل یک کوه فرو می رود و با مجموعه ای از تونل ها و آسانسورها قابل دسترس است، کاوش کنند.

آبشار تروملباخ مجموعه ای متشکل از ده آبشار است که از داخل یک کوه می ریزد و جلوه ای چشمگیر از زیبایی طبیعی را ایجاد می کند.

 

آبشار Staubbach
آبشار Staubbach

 

منظره کوهستان

این روستا توسط برخی از بلندترین قله های اروپا، از جمله Eiger، Mönch، و Jungfrau احاطه شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند با راه‌آهن Jungfraujoch که بلندترین راه‌آهن اروپا است، به Jungfraujoch بروند، جایی بین دو قله که چشم اندازهای پانورامایی خیره‌کننده ای از کوه ها و یخچال های طبیعی اطراف ارائه می‌دهد.

 

پیاده روی و فعالیت در فضای باز

این دهکده یک مقصد محبوب برای فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسکی است. بازدیدکنندگان می توانند طیف وسیعی از مسیرهای پیاده روی، از قدم زدن آسان در دره گرفته تا پیاده روی چالش برانگیزتر تا قله های کوه و یخچال های طبیعی را امتحان کنند.

در ماه‌های زمستان، بازدیدکنندگان می‌توانند از اسکی و اسنوبورد در چندین پیست اسکی نزدیک از جمله Wengen-Männlichen و Schilthorn لذت ببرند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در سایر فعالیت های فضای باز مانند پاراگلایدر، صخره نوردی و رفتینگ شرکت کنند.

 

مورن

مورن دهکده ای کوچک بدون ماشین است که در بالای لاتربرونن قرار دارد و با تله‌کابین یا راه‌آهن کوهستانی قابل دسترسی است. این دهکده چشم اندازهای خیره کننده ای از کوه های اطراف دارد و مقصدی محبوب برای پیاده روی و اسکی است.

 

شیلثورن

Schilthorn قله ای است که در بالای مورن قرار دارد و با تله کابین قابل دسترسی است. این قله مناظری پانوراما از کوه‌ها و دره‌ های اطراف و همچنین یک رستوران گردان دارد که در فیلم جیمز باند « در خدمت سرویس مخفی ملکه» به نمایش درآمد.

 

Wengen-Männlichen

Wengen-Männlichen یک پیست اسکی است که در بالای روستا قرار دارد و با تله کابین و راه آهن قابل دسترسی است. این استراحتگاه طیف وسیعی از پیست های اسکی را برای تمام سطوح ارائه می دهد.

 

دره لاتربرونن

دره لاتربرونن به دلیل زیبایی طبیعی خیره کننده و ویژگی های زمین شناسی منحصر به فرد خود به عنوانمیراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده یا با دوچرخه دره را کاوش کنند و از کوه های سر به فلک کشیده، آبشارهای فراوان و چمنزارهای سرسبز آن لذت ببرند.

به طور کلی، دهکده لاتربرونن طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد، از شگفتی های طبیعی گرفته تا تجربیات فرهنگی، که آن را به مقصدی ایده آل برای مسافرانی که به دنبال یک تجربه منحصر به فرد و اصیل سوئیسی هستند، تبدیل می کند.

 

دره لاتربرونن
دره لاتربرونن

 

بهترین زمان بازدید

روستای لاتربرونن یک مقصد محبوب برای گردشگران در طول سال است و هر فصل جاذبه ها و تجربیات منحصر به فرد خود را دارد. 

 

تابستان (ژوئن-اوت)

تابستان زمان محبوبی برای بازدید از این منطقه است، زیرا هوا گرم و آفتابی است و دره مملو از گیاهان سرسبز و گل های آلپ است. بازدیدکنندگان می‌توانند از پیاده‌ روی، دوچرخه سواری در کوهستان و سایر فعالیت های فضای باز در هوای نه چندان گرم لذت ببرند و همچنین در جشنواره‌ های محلی و رویدادهای فرهنگی شرکت کنند.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر)

پاییز زمان آرام تری برای بازدید از این منطقه است، زیرا شلوغی تابستان از بین رفته و هوا معتدل است. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی و فعالیت های دیگر در فضای باز و همچنین رنگ های خیره کننده شاخ و برگ های پاییزی لذت ببرند. پاییز همچنین زمان خوبی برای کسانی است که هوای خنک تر و شلوغی کمتر را ترجیح می دهند. پاییز همچنین زمان مناسبی برای عکاسی از طبیعت شگفت انگیز منطقه است.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

زمستان زمان محبوبی برای اسکی و ورزش‌های زمستانی است، زیرا بسیاری از پیست های اسکی اطراف باز هستند و دره پوشیده از برف است. بازدیدکنندگان می توانند از اسکی، اسنوبورد و سایر ورزش های زمستانی لذت ببرند و همچنین در بازارهای کریسمس محلی و سایر جشنواره های زمستانی شرکت کنند.

 

بهار (مارس-مه)

بهار زمان زیبایی برای بازدید از دهکده است، زیرا این دره پس از ماه های زمستان شروع به زنده شدن می کند. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی و سایر فعالیت های فضای باز و همچنین شکوفه های خیره کننده گل های بهاری لذت ببرند. بهار همچنین برای کسانی که هوای خنک تر و شلوغی کمتر را ترجیح می دهند، زمان خوبی برای بازدید است.

 

به طور کلی، دهکده لاتربرونن مقصدی است که می توان در طول سال از آن لذت برد و هر فصل جاذبه ها و تجربیات منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. بهترین زمان برای بازدید به ترجیحات و علایق شخصی شما و همچنین نوع فعالیت هایی که می خواهید از آن لذت ببرید بستگی دارد.

اگر تجربه سفر به این شهر زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


دهکده لاتربرونن روی نقشه

مهمترین مکان های دهکده لاتربرونن برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-09

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد