کشور سوئیس شهر لوسرن

شهر لوسرن که در آلمانی لوزرن تلفظ می شود، شهری زیبا در قلب سوئیس است. این شهر در سواحل دریاچه لوسرن واقع شده که توسط کوه های آلپ سوئیس احاطه شده است. 

این شهر بیش از 82 هزار نفر جمعیت دارد و در بخش آلمانی زبان سوئیس قرار گرفته است. این شهر حدود 50 کیلومتر با شهر زوریخ فاصله دارد. بسیاری از گردشگران برای دیدن ارکسترها و نوازنده ها در جشنواره های موسیقی تابستانی به این شهر سفر می کنند. بعد از باز شدن معبر سنت گوتارد در میان رشته کوه های آلپ در قرن ۱۳ میلادی این شهر به یک مرکز تجاری مهم تبدیل شد و رونق اقتصادی و اجتماعی آن از همین دوران آغاز شد.

امروزه شهر لوسرن یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور سوییس است که سالانه هزاران هزار گردشگر را میزبانی می کند.

 

تاریخ

این شهر دارای تاریخ غنی است که به قرون وسطا باز می گردد و نقش مهمی در تاریخ سوئیس داشته است.

 

تاریخ اولیه

منطقه ای که لوسرن در آن قرار دارد در ابتدا توسط سلت ها در قرن 5 قبل از میلاد برای سکونت انتخاب شد. البته سلت ها چندان یکجا نشین نبودند و دائماً به قسمت های مختلف کوچ می کردند. قرن هشتم پس از میلاد اولین سکونتگاه دائمی توسط راهبان بندیکتین ایجاد شد. راهبان در این منطقه صومعه ای ساختند که دیگر مهاجران و تجار را به خود جذب کرد و به شهرکی بزرگ تبدیل شد.

در اوایل قرن سیزدهم، هابسبورگ ها، یک خانواده قدرتمند اتریشی، شروع به گسترش قلمرو خود به سوییس کردند. لوسرن همراه با سایر شهرهای سوئیس در برابر پیشرفت هابسبورگ ها مقاومت کرد و اتحادی را تشکیل داد که به نام کنفدراسیون سوئیس شناخته شد. این اتحاد به محافظت از سوئیس در برابر تهدیدات خارجی کمک کرد و پایه و اساس استقلال سوئیس را پی ریزی کرد.

 

سلت ها
سلت ها

 

قرون وسطا

در طول قرون وسطا، لوسرن به شهری مرفه تبدیل شد. این شهر به یک مرکز مهم برای تجارت و بازرگانی تبدیل شد و موقعیت آن در دریاچه لوسرن آن را به یک مرکز حمل و نقل حیاتی تبدیل کرد. رونق این شهر به آن امکان ساخت بسیاری از ساختمان ها و سازه های چشمگیر از جمله پل چپل و برج آب را داد که امروزه نیز پابرجا هستند.

 

قرن شانزدهم

در قرن شانزدهم، این شهر به مرکزی برای اصلاحات پروتستان تبدیل شد. بسیاری از ساکنان شهر، از جمله مقامات دولتی آن، به مذهب پروتستان گرویدند که منجر به درگیری با کلیسای کاتولیک شد. نقش این شهر در اصلاحات به شکل گیری چشم انداز مذهبی و سیاسی سوئیس کمک کرد.

 

قرن نوزدهم

در قرن نوزدهم، لوسرن به یک مقصد محبوب برای گردشگران تبدیل شد. زیبایی های طبیعی خیره کننده و تاریخ غنی فرهنگی آن بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب کرد. صنعت گردشگری این شهر به سرعت رشد کرد و هتل ها، رستوران ها و جاذبه های دیگر برای پذیرایی از خیل بازدیدکنندگان ساخته شد.

 

قرن بیستم

در طول جنگ جهانی دوم، لوسرن بی طرف ماند و از ویرانی که بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر متحمل شدند در امان ماند. پس از جنگ، شهر به رشد و توسعه ادامه داد. این شهر به یک مرکز مهم برای بانکداری و مالی تبدیل شد و بسیاری از شرکت های چند ملیتی دفتر مرکزی خود را در لوسرن تأسیس کردند.

امروزه، لوسرن شهری پر جنب و جوش و جهانی است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. تاریخ غنی و میراث فرهنگی آن در بسیاری از موزه ها، گالری ها و ساختمان های تاریخی آن حفظ می شود. زیبایی طبیعی و مناظر خیره کننده شهر همچنان بازدیدکنندگان را مسحور خود می کند که آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد سوئیس تبدیل می کند.

 

جغرافیا و آب و هوا

شهر لوسرن در قلب سوئیس و در کانتون لوسرن واقع شده است. این شهر در سواحل دریاچه واقع شده است که توسط کوه های آلپ سوئیس احاطه شده است. این شهر تقریباً در 50 کیلومتری جنوب زوریخ قرار دارد و با قطار، ماشین و هواپیما به راحتی قابل دسترس است.

از نظر جغرافیایی، لوسرن در دره ای محصور شده توسط کوه ها واقع شده است که به شهر یک محیط طبیعی منحصر به فرد و خیره کننده می دهد. این شهر در ارتفاع 436 متری از سطح دریا واقع شده است و مساحت آن تقریباً 29.1 کیلومتر مربع است.

لوسرن دارای آب و هوای قاره ای با تغییرات فصلی مشخص است. تابستان‌ ها گرم و دلپذیر است و میانگین دمای آن بین 18 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. زمستان ها سرد است و میانگین دمای آن بین ۲- تا ۶ درجه سانتی‌گراد است. این شهر در طول سال مقدار متوسطی از بارندگی را دریافت می کند و مرطوب ترین ماه های آن می، ژوئن و جولای است.

شهر لوسرن به دلیل قرار گرفتن در کوه های آلپ، آب و هوای خاصی را تجربه می کند که متفاوت از سایر نقاط سوئیس است. کوه‌های اطراف شهر جریان هوا را ایجاد می‌کنند که دمای پایین‌تر و بارندگی های مکرر را به همراه دارد. این ریز اقلیم همچنین به زیبایی طبیعی خیره کننده شهر کمک می کند، زیرا منظره ای سرسبز و کم نظیر ایجاد می کند.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای لوسرن، آن را به مقصدی ایده آل برای بازدیدکنندگانی تبدیل کرده است که از فعالیت های فضای باز و مناظر طبیعی خیره کننده لذت می برند. محیط منحصر به فرد شهر که توسط کوه ها و دریاچه ای زیبا احاطه شده است، تجربه ای زیبا و فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

 

لوسرن
لوسرن

 

فرهنگ

این شهر دارای یک صحنه فرهنگی پر جنب و جوش است، با موزه ها، گالری ها و تئاترهای بسیاری که بهترین هنر، موسیقی و تئاتر سوئیسی و بین المللی را به نمایش می گذارد.

 

هنر و معماری

این شهر خانه بسیاری از آثار هنری و معماری چشمگیر است که نشان دهنده تاریخ غنی و میراث فرهنگی شهر است. پل چپل، یک پل عابر چوبی سرپوشیده که بر روی رودخانه Reuss در قلب شهر قرار دارد، یکی از نمادین ترین بناهای سوئیس است. این پل در ابتدا در قرن چهاردهم ساخته شد و با مجموعه ای از نقاشی ها که صحنه هایی از تاریخ سوئیس را به تصویر می کشد تزئین شده است.

این شهر همچنین خانه بسیاری از موزه ها و گالری های چشمگیر است، از جمله مجموعه روزنگارت، که آثاری از پابلو پیکاسو و دیگر هنرمندان مدرن را در خود جای داده است، و موزه ریچارد واگنر، که به زندگی و آثار این آهنگساز مشهور اختصاص دارد.

از دیگر موزه های این شهر می‌توان به موزه حمل و نقل سوئیس که یکی از بزرگترین موزه های حمل و نقل در اروپا است و باغ یخچالی که مجموعه ای بی‌نظیر از چاله‌ های یخچالی و سایر ویژگی های زمین‌شناسی را در خود جای داده است، اشاره کرد.

 

موسیقی

شهر لوسرن دارای سنت طولانی و غنی موسیقی کلاسیک است و این شهر میزبان چندین جشنواره موسیقی در سطح جهانی است. جشنواره لوسرن که هر تابستان برگزار می شود، یکی از معتبرترین جشنواره های موسیقی کلاسیک در جهان است. این جشنواره برخی از بزرگ‌ترین نام‌ های موسیقی کلاسیک را به خود جذب می‌کند.

این شهر همچنین میزبان ارکستر سمفونیک لوسرن است که به طور منظم در KKL Luzern، یک سالن کنسرت پیشرفته که به خاطر آکوستیک بی نظیر خود مشهور است، اجرا می‌کند.

 

تئاتر

این شهر صحنه تئاتر پر رونقی دارد، با بسیاری از تئاتر ها و فضاهای اجرا که طیف وسیعی از تولیدات هنری را به نمایش می گذارند. تئاتر لوزرنر، که در قلب شهر قرار دارد، یکی از تئاترهای برجسته سوئیس است و برنامه های متنوعی از نمایشنامه، اپرا و باله را در برنامه خود دارد.

این شهر همچنین خانه آکادمی جشنواره لوسرن است که یک برنامه آموزشی برای نوازندگان و آهنگسازان جوان است. این آکادمی کارگاه ها، مسترکلاس ها و اجرا هایی را ارائه می‌دهد و بستر مهمی برای استعداد های نوظهور در دنیای موسیقی کلاسیک است.

 

غذا و نوشیدنی

لوسرن به خاطر غذاهای عالی خود که نشان دهنده موقعیت شهر در قلب سوئیس است، شناخته شده است. این شهر خانه بسیاری از رستوران های سنتی سوئیسی است که بازدیدکنندگان می توانند غذاهایی مانند فوندو و راکلت را که با پنیرهای محلی درست می شوند، امتحان کنند.

این شهر همچنین به دلیل شراب و آبجو که در منطقه اطراف تولید می شود، شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از یک لیوان شراب یا آبجو در یکی از کافه ها یا بارهای دنج شهر لذت ببرند یا از یک کارگاه شراب سازی یا آبجو سازی محلی بازدید کنند.

 

جشنواره ها و رویدادها

علاوه بر جشنواره لوسرن، این شهر میزبان بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای دیگر در طول سال است. جشنواره توپ های آبی یک جشنواره موسیقی محبوب است که هر تابستان برگزار می‌شود و دارای ترکیب متنوعی از هنرمندان بین‌المللی و محلی است. کارناوال لوسرن که در هفته های منتهی به روزه مسیحیان برگزار می شود، جشنی رنگارنگ و پر جنب و جوش است که بازدیدکنندگان را از سراسر سوئیس به خود جذب می کند.

جشنواره تئاتر که هر ماه سپتامبر برگزار می شود، ویترینی برای تولیدات تئاتر بین المللی است و رویدادی است که عاشقان تئاتر باید یکبار هم که شده آن را ببینند. این شهر همچنین میزبان تعدادی رویداد فرهنگی دیگر در طول سال است، از جمله نمایشگاه های هنری، جشنواره های فیلم و رویدادهای ادبی.

 

جشنواره تأتر
جشنواره تأتر

 

صحنه آشپزی

صحنه آشپزی جنبه دیگری از فرهنگ این شهر است که ارزش کاوش را دارد. این شهر دارای بسیاری از رستوران ها، کافه ها و بارهای عالی است که طیف گسترده ای از غذاهای سنتی سوئیسی و همچنین غذاهای بین المللی را ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می‌توانند غذاهای محلی مانند Zuger Kirschtorte، کیک لیکور گیلاس، یا Luzerner Chügelipastete، شیرینی پر از گوشت گوساله و قارچ را امتحان کنند.

بازار کشاورزان این شهر که هر سه شنبه و شنبه برگزار می‌شود، مکانی عالی برای خرید محصولات محلی و محصولات صنایع دستی است. بازدیدکنندگان می توانند پنیر، سوسیس، نان و سایر غذاهای سنتی سوئیس و همچنین صنایع دستی و سایر سوغاتی های شهر را امتحان کنند.

به طور کلی، صحنه فرهنگی لوسرن ترکیبی غنی و متنوع از تاریخ، هنر، موسیقی، تئاتر و غذا است. چه به کاوش در موزه ها و گالری‌ های شهر، شرکت در اجرای موسیقی یا تئاتر، یا صرفاً لذت بردن از غذاها و نوشیدنی های محلی علاقه‌مند باشید، در این شهر چیزی برای همه وجود دارد.

همچنین محیط طبیعی خیره کننده و میراث فرهنگی چشمگیر شهر، آن را به مقصدی ایده آل برای بازدیدکنندگانی که می خواهند بهترین فرهنگ سوئیس را تجربه کنند، تبدیل کرده است.

 

جاذبه های گردشگری شهر لوسرن

این شهر یک مقصد گردشگری محبوب است که سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. این شهر به خاطر زیبایی های طبیعی خیره کننده، میراث فرهنگی غنی و مکان های دیدنی و جاذبه های چشمگیرش مشهور است. در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری لوسرن که بازدیدکنندگان نباید از دست بدهند را معرفی می کنیم.

 

پل چپل

پل چپل یا به زبان آلمانی Kapellbrücke یکی از نمادین ترین مکان های سوئیس است. این پل که بر روی رودخانه Reuss در قلب شهر قرار دارد، در ابتدا در قرن چهاردهم ساخته شد و با مجموعه ای از نقاشی ها که صحنه هایی که تاریخ سوئیس را به تصویر می کشد تزئین شده است. این پل در سال 1993 در اثر آتش سوزی تا حدی تخریب شد، اما از آن زمان به شکوه سابق خود بازگردانده شده است و همچنان یکی از جاذبه های دیدنی شهر است.

این پل به طول ۲۰۴ متر، شهر قدیمی را به شهر جدید متصل می‌کند و تنها مختص عابران پیاده است. این پل قدیمی‌ ترین پل تیر چوبی اروپا است و شامل تیرهای نگهدارنده و مثلثی برای تحمل وزن پل است.

 

بنای یادبود شیر

بنای یادبود شیر یا به آلمانی Löwendenkmal یک بنای تاریخی قدرتمند و تکان دهنده است که یادگار نگهبانان سوئیسی است که در جریان انقلاب فرانسه کشته شدند. این بنای تاریخی که در صخره ای ماسه سنگی حک شده است، شیری در حال مرگ را به تصویر می کشد که نیزه ای از بدنش بیرون زده است. این بنای تاریخی در یک پارک آرام واقع شده است و مکان محبوبی برای بازدیدکنندگان برای ادای احترام و تفکر در مورد فداکاری های گارد سوئیس است.

 

بنای یادبود شیر
بنای یادبود شیر

 

دریاچه لوسرن

دریاچه لوسرن یا به آلمانی Vierwaldstättersee دریاچه ای زیبا و خیره کننده است که توسط کوه های آلپ سوئیس احاطه شده است. این دریاچه یک مقصد محبوب برای تورهای قایق سواری است و بازدیدکنندگان می توانند برای لذت بردن از مناظر و دیدن برخی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر مانند پل چپل و برج آب، یک سفر دریایی آرامش بخش داشته باشند.

 

کوه پیلاتوس

کوه پیلاتوس کوهی است که مشرف به شهر است و مناظر پانورامایی خیره کننده ای از شهر و مناظر اطراف ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می توانند با تله کابین یا قطار چرخ دنده ای به قله بروند، جایی که می توانند از مناظر عرشه شهر را ببینند، یا در یکی از مسیرهای متعدد کوه پیاده روی کنند و یا در یکی از رستوران های کوه از صرف غذا و با منظره ای عالی و هوایی به شدت تمیز لذت ببرند.

 

هافکریش

برج های دوقلوی کلیسایی هافکریش به عنوان کلیسای اصلی شهر در مجاورت صومعه «بندیکت»، قرار گرفته و یکی از مهمترین نمونه های رنسانسی در سوئیس است. این کلیسای تاریخی در ابتدا صومعه کوچکی بود که به دست نجیب زادگان جنوب ساخته شده بود. با گذشت زمان این صومعه تغییرات بسیاری را پشت گذاشته است تا نهایتاً درسال 1633آتش سوزی عظیمی رخ داد که خسارات زیادی وارد کرد. پس از آن در سالهای 1634 تا 1639 بنای اصلی کلیسا بازسازی شد. از آن آتش سوزی فقط دو برج و چند شیء تاریخی و مذهبی از سال 1500 باقی ماندند. هرچند فضای داخلی کلیسا نسبتاً ساده است، اما به دلیل محراب طلایی به سبک «باروک» این کلیسا جذابیت فراوانی دارد. در اطراف کلیسا مقبره اعضای خانواده‌ های قدیمی شهر قرار دارد.

 

موزه حمل و نقل سوئیس

موزه حمل و نقل سوئیس یا به زبان آلمانی Verkehrshaus der Schweiz یکی از بزرگترین موزه های حمل و نقل در اروپا است و هر کسی که به تاریخ حمل و نقل علاقه دارد باید از آن بازدید کرد. این موزه دارای طیف گسترده ای از نمایشگاه ها از جمله هواپیما، قطار، اتومبیل، قایق و حتی سفرهای فضایی است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از یک سینمای سه بعدی، یک افلاک نما و مجموعه ای از نمایشگاه های تعاملی لذت ببرند که برای همه سنین سرگرم کننده است.

 

شهر قدیمی

شهر قدیمی لوسرن یا Altstadt به آلمانی، محله ای جذاب و دیدنی است که مملو از ساختمان های تاریخی، خیابان های باریک و نماهای رنگارنگ است. بازدیدکنندگان می‌توانند در خیابان‌ های پرپیچ‌ و خم پرسه بزنند، مغازه ها و رستوران های بسیاری را کاوش کنند و معماری را که شامل ساختمان های قرون وسطایی و رنسانس است، تحسین کنند.

 

Musegg Wall

دیوار Musegg یا Museggmauer در آلمانی مجموعه‌ ای از برج‌ ها و دیوارها است که قدمت آن ها به قرن چهاردهم بازمی‌گردد. این دیوار برای محافظت از شهر در برابر مهاجمان ساخته شده است و یکی از بهترین استحکامات قرون وسطایی در سوئیس است. بازدیدکنندگان می توانند به بالای یکی از برج ها، مانند برج Zyt که یکی از قدیمی ترین ساعت های کاری در سوئیس را در خود جای داده است، صعود کنند.

 

Musegg Wall
Musegg Wall

 

کلیسای یسوعی

کلیسای یسوعی یا به آلمانی Jesuitenkirche یک کلیسای زیبا به سبک باروک است که در قرن هفدهم توسط یسوعیان ساخته شد. کلیسا دارای فضای داخلی پرآذین با گچبری های پیچیده، نقاشی های دیواری و مجسمه های مرمر است. در این کلیسا یک ارگ زیبا نیز وجود دارد که یکی از بزرگترین ارگ های سوئیس است.

 

باغ یخچال

باغ یخچال یا Gletschergarten در آلمانی، یک پارک زمین‌ شناسی جذاب است که مجموعه‌ ای از چاله های یخچالی و دیگر اشکال طبیعی را در خود جای داده است. این پارک همچنین شامل موزه ای است که تاریخچه عصر یخبندان و شکل گیری کوه های آلپ را بررسی می کند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از مناظر پانوراما شهر و دریاچه از عرشه تماشای پارک لذت ببرند.

 

پانورامای بوربکی

پانورامای Bourbaki یک موزه منحصر به فرد است که دارای یک نقاشی پانوراما 360 درجه است که عقب نشینی ارتش فرانسه را در طول جنگ فرانسه و پروس نشان می دهد. این نقاشی در یک ساختمان مدور قرار دارد و با ارائه سمعی و بصری همراه است که زمینه تاریخی را ارائه می دهد. این موزه همچنین شامل نمایشگاه هایی است که تاریخ جنگ و تأثیر آن بر سوئیس را بررسی می کند.

 

KKL لوزرن

KKL Luzern یا به آلمانی Kultur- und Kongreszentrum Luzern ، یک سالن کنسرت و مرکز فرهنگی در سطح جهانی است که در سواحل دریاچه لوسرن واقع شده است. این سالن به خاطر آکوستیک استثنایی خود مشهور است و در طول سال میزبان طیف گسترده ای از کنسرت ها، اجراها و رویدادها است. این ساختمان خود یک اثر معماری چشمگیر است، با نمای شیشه ای چشمگیر و طراحی مدرن و مینیمالیستی.

 

موزه ریچارد واگنر

موزه ریچارد واگنر یک موزه کوچک اما جذاب است که به زندگی و آثار آهنگساز مشهوری اختصاص دارد که چندین سال در این شهر زندگی کرد. این موزه در یک ویلای زیبا در سواحل دریاچه واقع شده است و نمایشگاه هایی از زندگی واگنر، موسیقی او و تأثیر او بر دنیای اپرا را به نمایش می گذارد.

 

موزه روسنگارت

مجموعه روزنگارت یک مجموعه هنری خصوصی است که در یک ساختمان قدیمی زیبا در قلب شهر قرار دارد. این مجموعه شامل آثار برخی از مهمترین هنرمندان قرن بیستم از جمله پابلو پیکاسو، پل کلی و خوان میرو است. خود ساختمان نیز یک اثر معماری چشمگیر است، با نمای زیبا و فضای داخلی خیره کننده.

به طور کلی، لوسرن شهری است که پر از جاذبه های جالب و متنوع است که مطمئناً بازدیدکنندگان را در هر سن و علاقه ای مجذوب خود می کند. چه به تاریخ، فرهنگ، هنر علاقه مند باشید یا فقط عاشق طبیعت گردی هستید، این شهر مقصدی است که ارزش کاوش را دارد.

 

موزه روسنگارت
موزه روسنگارت

 

بهترین زمان بازدید

این شهر زیبا در هر زمانی از سال ارزش دیدن دارد. با این حال، بسته به علایق و ترجیحات شما، ممکن است زمان های خاصی از سال برای بازدید شما مناسب تر باشد. در اینجا برخی از بهترین زمان های سال برای بازدید آورده شده است:

 

تابستان (ژوئن-اوت)

تابستان زمان محبوبی برای بازدید از این شهر است، زیرا هوا گرم و آفتابی است و فعالیت ها و رویدادهای بیرونی زیادی برای لذت بردن وجود دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند در یک تور قایق سواری در دریاچه شرکت کنند، در کوه‌ های اطراف پیاده‌ روی کنند، در جشنواره شرکت کنند یا به سادگی از پارک ها و کافه‌ های روباز شهر لذت ببرند. با این حال، تابستان نیز فصل اوج گردشگری است، بنابراین انتظار جمعیت بیشتر و قیمت های بالاتر را داشته باشید.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر)

پاییز زمان زیبایی برای بازدید از این شهر است، زیرا رنگ برگ ها تغییر می کند و جمعیت کم می شود. هوا خنک تر است، اما همچنان دلپذیر است، و بسیاری از رویدادهای فرهنگی و جشنواره ها برای لذت بردن وجود دارد، مانند جشنواره موسیقی بلوز و جشنواره تئاتر. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از پیاده‌ روی و فعالیت های دیگر در فضای باز و همچنین چشیدن غذاها و نوشیدنی‌ های فصلی لذت ببرند.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

زمستان زمان جادویی برای بازدید از شهر لوسرن است، زیرا این شهر به یک سرزمین عجایب زمستانی با بازارهای کریسمس، پیست های اسکیت روی یخ و سایر جاذبه های فصلی تبدیل شده است. بازدیدکنندگان می توانند از سوار شدن در قطار معروف جهانی Glacier Express لذت ببرند، در کوه های مجاور اسکی یا اسنوبورد سواری کنند، یا به سادگی از فضای جشن شهری لذت ببرند. با این حال، برای هوای سرد و روزهای کوتاه تر آماده باشید.

 

بهار (مارس-مه)

بهار زمان آرام‌تری برای بازدید از این شهر است، زیرا جمعیت هنوز زیاد نیست و هوا هنوز خنک است اما شروع به گرم شدن کرده است. بازدیدکنندگان می توانند از شکوفه های زیبای گیلاس در پارک های شهر لذت ببرند، در جشنواره عید پاک شرکت کنند یا به سادگی در خیابان های جذاب شهر قدیمی قدم بزنند. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از جاذبه ها و فعالیت های خارج از منزل ممکن است به دلیل آب و هوا محدود باشند.

 

به طور کلی، لوسرن شهری است که می توان در تمام طول سال از آن لذت برد و هر فصل جذابیت ها و جاذبه های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. خواه روزهای گرم تابستان، شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی، بازارهای زمستانی، یا آغاز بهار علاقه داشته باشید، در این شهر در هر فصل زیبایی های منحصر به فردی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد.

اگر تجربه سفر به این شهر زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


شهر لوسرن روی نقشه

مهمترین مکان های شهر لوسرن برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-08

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد