کشور تایوان

قاره آسیا کشور تایوان

کشور تایوان که با نام هایی همچون چین تایپه و جمهور چین نیز شناخته می شود جزیره ای در شرق آسیا است که از جزایر تایوان، پنگهو، کینمن، ماتسو و تعدادی جزیره کوچک دیگر تشکیل می‌شود که همگی در سواحل شرق چین هستند. این کشور از راه تنگه تایوان از غرب با جمهوری خلق چین، از شمال شرق با ژاپن و از جنوب با فیلیپین همسایه است.

جمهوری خلق چین این کشور را بخشی از خاک خود می داند و سالهاست که بر سر این موضوع با تایوان درگیر است. جمهوری خلق چین از برقراری روابط دیپلماتیک با کشورهایی که تایوان را به رسمیت بشناسند خودداری می‌کند نتیجه آنکه تایوان فقط با ۲۱ کشور عضو سازمان ملل روابط رسمی دارد.

واحد پول این کشور، دلار جدید تایوان با واحد جزء (سِنت) است. صادرات آن را عمدتاً کامپیوتر و قطعات آن، لوازم الکترونیکی، فلزات، منسوجات و پلاستیک تشکیل می‌دهند.

جزیره تایوان یکی از کشورهای مرفه و پیشرفته آسیایی است که اقتصاد قدرتمندی دارد و به همین جهت هم توانسته تا به امروز در مقابل ابرقدرتی مانند چین مقابله کند.

پایتخت این کشور شهر تایپه است. جمعیت کشور تایوان در حدود 24 میلیون نفر است. از مهم ‌ترین شهرهای این کشور می‌ توان به کائوهسیونگ، تایچونگ، تاینان و کیلونگ اشاره کرد.

 

تاریخ

تایوان که در غرب اقیانوس آرام واقع شده، جزیره ای با تاریخ گیرا است که هزاران سال را در بر می گیرد. تاریخ تایوان از ریشه های بومی تا تأثیرات استعماری و سفر به سمت مدرنیته، بافته ای از فرهنگ های متنوع، تحولات و دگرگونی های قابل توجه است. در این بخش، ما یک سفر تاریخی را آغاز می کنیم و نقاط عطف کلیدی را که کشور جزیره ای تایوان را شکل داده است، ردیابی می کنیم.

 

ریشه های بومی:

اولین ساکنان تایوان قبایل بومی آسترونزیایی بودند. آسترونزیایی ‌ها در فیلیپین، مالزی، اندونزی، ماداگاسکار و اقیانوسیه سکونت دارند. این قبایل، از جمله آمیس، آتایال و پایوان، با تکیه بر کشاورزی، ماهیگیری و شکار برای امرار معاش، پیوند عمیقی با زمین ایجاد کردند. سنت ‌های فرهنگی غنی، زبان ‌های منحصر به ‌فرد و جشنواره‌ های پر جنب و جوش آن‌ ها همچنان جشن گرفته می‌شوند و امروزه حفظ می‌شوند.

 

آسترونزیایی ‌ها
آسترونزیایی ‌ها

دوران استعمار:

قرن هفدهم ورود قدرت های اروپایی به تایوان بود. شرکت هند شرقی هلند یک پست تجاری در قسمت جنوبی جزیره ایجاد کرد و به دنبال آن اسپانیایی ها در شمال قرار گرفتند. با این حال، حضور آنها کوتاه مدت بود زیرا هلندی ها در نهایت کنترل تمام جزیره را به دست آوردند. در اواخر قرن هفدهم، کوکسینگا، وفادار به مینگ، هلندی ها را اخراج کرد و پادشاهی تونگینگ را تأسیس کرد. این دوره راه را برای مهاجرت چینی ها هموار کرد و پایه و اساس چینی شدن تایوان را گذاشت.

 

حکومت سلسله چینگ:

در سال 1683، تایوان به عنوان بخشی از استان فوجیان تحت سلطه سلسله چینگ قرار گرفت. دولت چینگ سیاست هایی را برای توسعه جزیره اجرا کرد، از جمله پروژه های زیرساختی و تشویق مهاجرت چینیان قبیله هان. اقتصاد تایوان در این دوره شکوفا شد و کشاورزی، تجارت و معدن به صنایع برجسته تبدیل شدند. این جزیره همچنین هجوم مهاجران هاکا را تجربه کرد که به تنوع فرهنگی آن کمک کرد.

 

دوره استعمار ژاپن:

پس از اولین جنگ چین و ژاپن در سال 1895، تایوان در معاهده شیمونوسکی به ژاپن واگذار شد. دوران استعمار ژاپن که 50 سال به طول انجامید، تغییرات قابل توجهی را به ارمغان آورد. ژاپنی ها پروژه های نوسازی، توسعه صنایع، شبکه های حمل و نقل و سیستم های آموزشی را اجرا کردند. با این حال، این دوره همچنین با ظلم، جذب اجباری، و سرکوب فرهنگ محلی همراه بود که منجر به مقاومت گسترده در میان مردم تایوان شد.

 

پس از جنگ جهانی دوم و حکومت جمهوری چین:

در پایان جنگ جهانی دوم، این جزیره به کنترل چین بازگردانده شد. دولت جمهوری چین (ROC) به رهبری چیانگ کای شک پس از شکست از کمونیست ها در جنگ داخلی چین به تایوان عقب نشینی کرد. تایوان مقر ROC شد و دولت چیانگ اصلاحات ارضی، صنعتی سازی و توسعه زیرساخت ها را اجرا کرد که منجر به رشد سریع اقتصادی شد که به «معجزه تایوان» معروف است. با این حال، حکومت ROC با حکومت نظامی، سرکوب سیاسی و روابط پرتنش با سرزمین اصلی چین همراه بود.

 

دموکراتیک شدن و دوران مدرن:

اواخر قرن بیستم شاهد یک نقطه عطف مهم در تاریخ تایوان بود. در سال 1987 حکومت نظامی لغو شد و اصلاحات سیاسی آغاز شد که منجر به دموکراتیک شدن کشور شد. اولین انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در سال 1996 برگزار شد و نقطه عطفی در چشم انداز سیاسی جزیره بود. اقتصاد تایوان به شکوفایی خود ادامه داد و از تولید به صنایع با فناوری پیشرفته تبدیل شد و به عنوان قطب جهانی فناوری و نوآوری شهرت یافت.

این کشور امروز رشد اقتصادیی بالایی دارد و اقتصاد آن روز به روز در حال توسعه است.

تاریخ تایوان گواهی بر انعطاف پذیری و نیروهای متنوعی است که هویت آن را شکل داده اند. این کشور از ریشه های بومی و تأثیرات استعماری تا سفر به سوی دموکراسی و شکوفایی اقتصادی، دگرگونی های متعددی را تجربه کرده است. امروزه، این کشور به عنوان یک کشور مدرن با میراث فرهنگی غنی، توانایی‌ های تکنولوژیکی، و شهرت مهمان ‌نوازی مشهور است. کاوش در تاریخ این کشور ، سفری فریبنده از مبارزات، پیروزی ها و روح تسلیم ناپذیر مردم آن را نشان می دهد.

 

تایوان مدرن
تایوان مدرن

جغرافیا و آب و هوا

تایوان در شرق آسیا واقع شده است. این منطقه در غرب اقیانوس آرام قرار دارد و مساحتی به وسعت تقریبی 36190 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. این کشور در شرق سرزمین اصلی چین قرار دارد که توسط تنگه تایوان جدا شده است که در باریک ترین نقطه آن تقریباً 180 کیلومتر عرض دارد. در شمال تایوان دریای چین شرقی و دریای فیلیپین در جنوب قرار دارد. تایوان از نظر جغرافیایی بین 20 درجه و 45 دقیقه و 25 درجه و 56 دقیقه عرض جغرافیایی و 119 درجه و 18 دقیقه و 124 درجه و 34 دقیقه طول شرقی واقع شده است.

 

آب و هوا:

این کشور آب و هوای نیمه گرمسیری را تجربه می کند که با فصول متمایز و رطوبت بالا در طول سال مشخص می شود. آب و هوا تحت تأثیر سیستم موسمی شرق آسیا و توپوگرافی جزیره است که در نتیجه الگوهای آب و هوایی متنوع در مناطق مختلف ایجاد می شود.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه):

در طول زمستان، دما در جزیره تایوان نسبتاً سرد است، به ویژه در بخش ‌های شمالی و مرکزی جزیره. میانگین دما در نواحی پست از 12 تا 20 درجه سانتی گراد متغیر است، در حالی که مناطق کوهستانی می توانند دمای سردتر و گاهی بارش برف را تجربه کنند.

 

بهار (مارس تا مه):

بهار با آب و هوای مطبوع و گل‌های شکوفا به تدریج گرما را به جزیره می‌آورد. میانگین دما از 15 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است که فصلی لذت بخش برای فعالیت در فضای باز و کاوش در زیبایی های طبیعی جزیره محسوب می شود.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست):

تابستان با آب و هوای گرم و مرطوب در تایوان، به ویژه در دشت ها مشخص می شود. میانگین دما از 28 درجه سانتیگراد تا 34 درجه سانتیگراد متغیر است، همچنین دمای بالاتر در طول موج گرما ممکن است رخ دهد. این کشور در طول ماه های تابستان گاه به گاه طوفان هایی را تجربه می کند که بارندگی و بادهای شدید را به همراه دارد.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر):

پاییز در مقایسه با تابستان دمای ملایم تر و سطح رطوبت کمتری دارد. میانگین دما از 22 درجه سانتیگراد تا 28 درجه سانتیگراد متغیر است. پاییز با آب و هوای خنک و شاخ و برگ های زیبا در مناطق کوهستانی فصل دلپذیری برای فعالیت در فضای باز است.

توجه به این نکته مهم است که آب و هوای این جزیره می تواند در مناطق مختلف متفاوت باشد. بخش‌ های شمالی و مرکزی جزیره تمایل دارند تغییرات فصلی بارزتری را تجربه کنند، در حالی که مناطق جنوبی آب و هوای نیمه گرمسیری ثابت ‌تری در طول سال دارند.

تایوان به دلیل جغرافیای متنوع خود، طیف وسیعی از مناظر از جمله کوه های باشکوه، جنگل های انبوه و خطوط ساحلی زیبا را ارائه می دهد. زیبایی طبیعی جزیره، همراه با آب و هوای مطلوب، آن را به مقصدی جذاب برای علاقه مندان به طبیعت گردی، دوستداران دریا و ساحل و کسانی که به دنبال تعادل بین تجربیات شهری و طبیعی هستند تبدیل می کند.

 

پاییز تایوان
پاییز تایوان

فرهنگ

تایوان، کشور جزیره ای پر جنب و جوش در شرق آسیا، دارای میراث فرهنگی غنی و متنوعی است که طی قرن ها تکامل یافته است. فرهنگ این کشور تحت تأثیر ریشه ‌های بومی، سنت‌ های چینی و روند های جهانی مدرن، ترکیبی فریبنده از آداب و رسوم باستانی و نوآوری‌های معاصر است.

 

میراث بومی:

موزاییک فرهنگی تایوان با مردم بومی آن آغاز می شود که هزاران سال در این جزیره ساکن بوده اند. فرهنگ بومی این جزیره با داشتن 16 قبیله بومی شناخته شده، از جمله آمیس، آتایال، و پایوان، با صنعتگری پیچیده، زبان های متمایز و جشنواره های پر جنب و جوش مشخص می شود. شیوه های سنتی مانند بافندگی، سفالگری، و موسیقی حفظ و جشن گرفته می شود و نگاهی اجمالی به ساکنان اصلی جزیره ارائه می دهد.

 

نفوذ چین:

فرهنگ این جزیره عمیقاً ریشه در سنت های چینی دارد که توسط مهاجران از سرزمین اصلی چین آورده شده است. آداب و رسوم، زبان و فلسفه های کنفوسیوس، بودیسم و تائوئیسم، جامعه تایوانی را به شدت شکل داده است. این تأثیر را می توان در اعمالی مانند پرستش اجداد، مراسم چای و جشن فستیوال های چینی، از جمله سال نو قمری و جشنواره نیمه پاییز مشاهده کرد. اپرا، هنرهای رزمی و خوشنویسی تایوانی نیز از اشکال هنری ارزشمندی هستند که منعکس کننده میراث فرهنگی چین هستند.

 

لذت های آشپزی:

غذاهای تایوانی در سرتاسر جهان مشهور و مورد تجلیل هستند که منعکس کننده میراث متنوع آشپزی این جزیره است. از غرفه‌های غذاهای خیابانی گرفته تا رستوران ‌های سطح ‌بالا، این جزیره مجموعه ‌ای از غذاهای لذیذ را ارائه می‌کند. از بازارهای شبانه معروفی که غذاهای لذیذی مانند توفو و چای حباب‌ دار سرو می‌کنند تا غذاهای منطقه‌ای مانند سوپ نودل گاو، املت صدف و کیک آناناس، غذاهای تایوانی با طعم‌ ها و تأثیرات منحصر به فرد خود از چین، ژاپن و مواد بومی، ذائقه ‌ها را وسوسه می‌کند.

 

جشنواره ها و جشن ها:

جشنواره های تایوانی پر جنب و جوش و رنگارنگ هستند و سنت های باستانی را با جشن های مدرن ترکیب می کنند. جشنواره فانوس که در پانزدهمین روز از سال نو قمری برگزار می شود، شاهد رها شدن هزاران فانوس در آسمان شب است که نماد خوش شانسی و دفع ارواح شیطانی است. جشنواره قایق اژدها، ماه ارواح، و زیارت مازو از دیگر رویدادهای فرهنگی مهمی هستند که در سراسر جزیره برگزار می‌شوند و نگاهی اجمالی به باورهای معنوی و خرافی دارند.

 

جشنواره فانوس
جشنواره فانوس

هنر، ادبیات و سرگرمی:

هنر و ادبیات تایوانی با نویسندگان، شاعران و هنرمندان مشهوری که نشان خود را در صحنه جهانی ثبت کرده اند، شکوفا شده است. از آثار شاعر مدرنیست یو کوانگ چونگ تا خوشنویسی لین سانژی، بیان هنری تایوانی طیف وسیعی از هنر ها را در بر می گیرد. صنعت فیلم جزیره نیز تحسین بین المللی را به خود اختصاص داده است و کارگردانانی مانند Hou Hsiao-Hsien و Ang Lee جوایز معتبری دریافت کرده اند.

 

نوآوری های تکنولوژیکی:

چشم انداز فرهنگی این جزیره نیز هویت مدرن آن را به عنوان یک نیروگاه فناوری پذیرفته است. این جزیره با صنعت پر رونق فناوری پیشرفته، به مرکزی برای نوآوری، به ویژه در زمینه های الکترونیک، نیمه هادی ها و فناوری اطلاعات تبدیل شده است. این ادغام فرهنگ سنتی و پیشرفت ‌های مدرن در بازارهای شبانه که فروشندگان از سیستم ‌های پرداخت دیجیتال و استفاده گسترده از تلفن ‌های هوشمند برای خرید آنلاین استفاده می‌کنند، مشهود است.

فرهنگ تایوانی ترکیبی فریبنده از سنت های باستانی، تأثیرات متنوع و نوآوری های مدرن است. از میراث بومی که ارتباط با سرزمین را ارج می نهد تا آداب و رسوم چینی که زندگی روزمره را شکل می دهد، ملیله فرهنگی تایوان گواهی بر تاریخ غنی و جامعه پویا آن است. این جزیره به تکامل خود ادامه می دهد، در حالی که تأثیرات جهانی را در بر می گیرد، ریشه های فرهنگی خود را می پذیرد و هویتی منحصر به فرد و همیشه در حال تکامل را ایجاد می کند که هم فریبنده و هم الهام بخش است. کاوش در فرهنگ چند وجهی تایواین دریچه ای به قلب و روح ملتی می دهد که سنت را گرامی می دارد، تنوع را جشن می گیرد و آینده را با آغوش باز می پذیرد.

 

جاذبه های گردشگری کشور تایوان

تایوان، جواهری در شرق آسیا، گنجینه ای از شگفتی های طبیعی، نشانه های فرهنگی و شگفتی های مدرن است. از مناظر خیره کننده و شهرهای پر جنب و جوش گرفته تا مکان های تاریخی و لذت های آشپزی، این جزیره مجموعه ای از جاذبه های گردشگری را ارائه می دهد که بازدیدکنندگان از سراسر جهان را مجذوب خود می کند. 

 

تایپه 101

تایپه 101 که بر خط افق پایتخت تایوان تسلط دارد، نمادی از مدرنیته و مهارت مهندسی است. این آسمان خراش بلند از سال 2004 تا 2010 عنوان بلندترین ساختمان جهان را داشت. بازدیدکنندگان می توانند برای دیدن مناظر پانورامای خیره کننده از شهر تایپه و فراتر از آن، به رصدخانه طبقه 89 صعود کنند. این ساختمان همچنین دارای یک مرکز خرید مجلل، گزینه های غذاهای بین المللی، و یک رصدخانه چند طبقه سرپوشیده/خارجی است.

 

تنگه تاروکو

دره تاروکو که در پارک ملی تاروکو قرار دارد، یک شگفتی طبیعی است که مناظر خیره کننده را به نمایش می گذارد. دره ‌ای با دیواره ‌های مرمری که توسط رودخانه لیوو حکاکی شده است، مناظر شگفت‌انگیزی از صخره‌های بلند، آبشارهای بلند، و نهرهای فیروزه ‌ای ‌آرام ارائه می ‌دهد. بازدیدکنندگان می توانند مسیرهای پیاده روی را کاوش کنند، از معابد زیبا مانند معبد بهار ابدی دیدن کنند و از زیبایی مسحورکننده Swallow Grotto شگفت زده شوند.

 

تنگه تاروکو
تنگه تاروکو

دریاچه ماه خورشید

دریاچه سان مون که در قلب این جزیره قرار دارد، یک دریاچه کوهستانی خیره کننده است که به خاطر زیبایی آرام خود شناخته شده است. اطراف این دریاچه را کوه ‌های سرسبز احاطه کرده ‌اند، آب‌ های آرام دریاچه مناظر اطراف را منعکس می‌کند و محیطی زیبا را ایجاد می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند با قایق از دریاچه عبور کنند، در مسیرهای دیدنی دوچرخه سواری کنند، از معبد Wenwu بازدید کنند و در روستای Ita Thao در نزدیکی دریاچه از غذاهای محلی لذت ببرند.

 

منطقه دیدنی ملی آلیشان

منطقه دیدنی ملی آلیشان منطقه ای کوهستانی است که به دلیل مناظر خیره کننده، جنگل های سرسبز و مناظر شگفت انگیز طلوع خورشید شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند سفری را با قطار آلیشان آغاز کنند، قطاری که از میان مزارع زیبای چای و جنگل‌ های انبوه می‌ گذرد. این منطقه به دلیل درختان غول پیکر باستانی خود، به ویژه درخت مقدس، که قدمت آن بیش از 3000 سال تخمین زده می شود، مشهور است.

 

جیوفن

شهر زیبای جیوفن در دامنه تپه، با انتقال بازدیدکنندگان به گذشته، مقصدی است که باید از آن بازدید کرد. خیابان های باریک، معماری سنتی و چایخانه های فریبنده آن حس نوستالژی را بر می انگیزد. بازار شبانه پر جنب و جوش جیوفن انواع تنقلات و سوغاتی های محلی را ارائه می دهد. جذابیت این شهر و ارتباط آن با فیلم انیمیشن “Spirited Away” آن را در بین گردشگران داخلی و خارجی محبوب کرده است.

 

پارک ملی کنتینگ

برای چشیدن طعم مناطق گرمسیری تایوان، به پارک ملی کنتینگ که در جنوبی ترین قسمت جزیره قرار دارد، بروید. این بهشت، ساحلی بکر، آب‌ های شفاف، ایده‌آل برای غواصی و شنا و مسیرهای پیاده ‌گردی خوش منظره را ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند سازندهای زمین‌شناسی منحصربه‌فرد منطقه Maobitou را کاوش کنند، از فانوس دریایی تاریخی Eluanbi دیدن کنند و در بازار شبانه خیابان کنتینگ استراحت کنند.

 

موزه کاخ ملی

موزه کاخ ملی که در تایپه واقع شده است، یکی از گسترده ‌ترین مجموعه ‌های جهان از مصنوعات امپراتوری چین را در خود جای داده است. این موزه بیش از 700000 قطعه از هنر باستانی چین از جمله کنده کاری های یشمی، خوشنویسی، سرامیک و نقاشی را به نمایش می گذارد. بازدیدکنندگان می توانند از گنجینه های کمیاب مانند کلم جدیتی و سنگ گوشتی شکل شگفت زده شوند و بینشی در مورد میراث فرهنگی غنی چین به دست آورند.

 

تاینان

تاینان که به ‌عنوان قدیمی‌ ترین شهر تایوان شناخته می‌شود، یک مرکز فرهنگی با مکان ‌های تاریخی فراوان است. این شهر پر از معابد چند صد ساله است، مانند معبد نمادین کوکسینگا و معبد پرآذین کنفوسیوس. بازدیدکنندگان می‌توانند منطقه تاریخی آنپینگ را کاوش کنند، از فورت زلاندیا دیدن کنند و غذاهای خیابانی معروف تاینان، از جمله رشته فرنگی دانزای و نان تابوت را امتحان کنند.

 

پارک ملی یوشان

برای علاقه مندان به طبیعت و ماجراجویان، پارک ملی یوشان مقصدی است که باید از آن دیدن کرد. این پارک که بلندترین قله تایوان، کوه جید (یوشان) است، مناظر کوهستانی نفس گیر، مسیرهای پیاده روی چالش برانگیز و اکوسیستم های متنوع را ارائه می دهد. کوهنوردان می توانند صعود هیجان انگیز به قله یوشان را آغاز کنند و با مناظر پانوراما از مناظر اطراف پاداش بگیرند.

 

جزایر پنگو

جزایر پنگو که در تنگه تایوان واقع شده اند، به دلیل سواحل خیره کننده، آب های شفاف و تشکل های زمین شناسی منحصر به فرد خود شناخته شده اند. این جزایر فرصت هایی برای غواصی، شنا و ورزش های آبی ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می‌توانند صخره‌های بازالت را کاوش کنند، از مکان‌ های تاریخی مانند موزه زندگی پنگو بازدید کنند و از غذاهای دریایی تازه لذت ببرند.

 

صومعه فو گوانگ شان

صومعه فو گوانگ شان که در کائوسیونگ قرار دارد، یکی از بزرگترین صومعه های بودایی در جهان است. این مجموعه شامل باغ هایی با چشم انداز زیبا، معابد پرآذین و مجموعه وسیعی از مصنوعات بودایی است. بازدیدکنندگان می توانند در جلسات مراقبه شرکت کنند، در مورد آموزه های بودایی بیاموزند و سرزمین چشمگیر بودای بزرگ را تحسین کنند.

 

صومعه فو گوانگ شان
صومعه فو گوانگ شان

Hualien

Hualien، واقع در ساحل شرقی خوش منظره تایوان، دروازه ای به سوی شگفتی های طبیعی مانند تنگه تاروکو است. خود شهر جاذبه‌ های جذابی از جمله ساحل زیبای Qixingtan، باغ کاج Hualien و بازار شبانه Dongdamen را ارائه می‌کند. Hualien همچنین به خاطر غذاهای محلی لذیذش، به ویژه غذاهای دریایی خوشمزه اش، شناخته شده است.

تایوان از شهرهای بین‌المللی تا مناظر طبیعی شگفت‌انگیزش، طیف متنوعی از جاذبه‌ها را ارائه می‌کند که علایق هر مسافری را برآورده می‌کند. چه به دنبال غوطه وری فرهنگی، ماجراجویی در فضای باز، مکان های تاریخی، یا لذت های آشپزی باشید، تایوان سفری فراموش نشدنی پر از تجربیات فریبنده را ارائه می دهد.

 

بهترین زمان بازدید

آب و هوای این جزیره به طور کلی نیمه گرمسیری است، با فصول مشخص و الگوهای آب و هوایی متفاوت در طول سال. بهترین زمان برای سفر به کشور تایوان تا حد زیادی به ترجیحات، فعالیت های مورد نظر و تحمل شما برای شلوغی یا شرایط آب و هوایی خاص بستگی دارد. در اینجا چند توصیه برای بهترین زمان سفر به تایوان وجود دارد:

 

بهار (مارس تا مه):

بهار یکی از بهترین فصل ها برای سفر به این جزیره در نظر گرفته می شود. آب و هوا معتدل و دلپذیر است و گل های شکوفا و شکوفه های گیلاس، رنگ های زنده ای را به مناظر می افزایند. بهار زمان بسیار خوبی برای فعالیت در فضای باز، کاوش در پارک های ملی و لذت بردن از جشنواره هایی مانند جشنواره فانوس و جشنواره Qingming است.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر):

پاییز یکی دیگر از فصل های مطلوب برای سفر به جزیره تایوان است که با دمای خنک تر و رطوبت کمتر مشخص می شود. این زمان ایده آل برای ماجراجویی در فضای باز، پیاده روی و کاوش در حومه شهر است. جشنواره نیمه پاییز، با نمایش فانوس های رنگارنگ و کیک های رنگارنگ، در این فصل یک رویداد برجسته است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه):

زمستان در تایوان دمای خنک‌ تری را به‌ویژه در مناطق شمالی و مرکزی به همراه دارد. این فصل زمان بسیار خوبی برای بازدید از چشمه های آب گرم، لذت بردن از غذاهای لذیذ فصلی و تجربه جشن هایی مانند سال نو چینی است. سواحل شمال شرقی و مناطق کوهستانی مرتفع ممکن است گاهی اوقات بارش برف را تجربه کنند و جلوه ای منحصر به فرد به مناظر بیافزایند.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست):

تابستان در این جزیره می تواند گرم و مرطوب باشد، به خصوص در جولای و آگوست. با این حال، این یک زمان محبوب برای ساحل‌نشینان است، زیرا مناطق ساحلی فرصت‌ هایی برای شنا، موج ‌سواری و ورزش ‌های آبی ارائه می ‌دهند. جشنواره قایق اژدها و بازارهای شبانه محلی نیز در این فصل پر جنب و جوش هستند. اگر گرمای هوا برایتان مهم نیست، تابستان می تواند زمان خوبی برای بازدید باشد، اما برای طوفان های گاه به گاه و نقاط شلوغ توریستی آماده باشید.

توجه به این نکته مهم است که آب و هوای این جزیره می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و ممکن است تغییرات منطقه ای در سراسر جزیره وجود داشته باشد. توصیه می شود شرایط آب و هوایی خاص و رویدادها را برای تاریخ هایی که قصد بازدید از آن را دارید بررسی کنید. علاوه بر این، توصیه می‌شود اقامتگاه ‌ها و جاذبه‌ های محبوب را از قبل رزرو کنید، مخصوصاً در فصول اوج سفر و تعطیلات.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور تایوان روی نقشه

مهمترین مکان های کشور تایوان برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

با 10 دلار در کانادا چیکار کنیم؟


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد