کشور اتریش

قاره اروپا کشور اتریش

کشور اتریش اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور محصور در خشکی است و با آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی، ایتالیا ، سوئیس و لیختن اشتاین هم مرز است. پایتخت این کشور شهر وین است. جمعیت این کشور کوچک حدود 9 میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور آلمانی اتریشی است. 

گراتس، لینز، زالتسبورگ و اینسبروک پس از وین مهمترین شهرهای این کشور محسوب می شوند. کشور اتریش همواره از نظر تولید ناخالص داخلی در بین ۲۰ کشور ثروتمند جهان قرار دارد. این کشور به استاندارد زندگی بالایی دارد و در سال ۲۰۱۸ از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه بیستم جهان قرار گرفت. شهر وین به طور مداوم از نظر شاخص های کیفیت زندگی در رتبه های برتر بین‌المللی قرار دارد. این کشور اروپایی در سال ۱۹۵۵ بی‌ طرفی همیشگی خود را در امور سیاسی خارجی اعلام کرد. اتریش از سال ۱۹۵۵ به عضویت سازمان ملل متحد درآمد و در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا پیوست. این کشور میزبان سازمان امنیت و همکاری اروپا و اوپک است و یکی از اعضای مؤسس OECD و اینترپل است. این کشور همچنین موافقتنامه شینگن را در سال ۱۹۹۵ امضا کرد و واحد پول یورو را در سال ۱۹۹۹ پذیرفت.

گردشگری بین‌المللی مهم‌ترین بخش اقتصاد ملی این کشور است. به‌ طور سنتی به دلیل زبان و فرهنگ تقریباً مشترک کشور آلمان مهم‌ترین شریک تجاری کشور اتریش است.

 

تاریخ

تاریخ غنی آن به دوران ماقبل تاریخ باز می گردد و شواهدی از سکونت انسان از دوران پارینه سنگی در این سرزمین وجود دارد. در طول قرن ها، اتریش توسط فرهنگ ها، مذاهب و سیستم های سیاسی مختلف شکل گرفته است که آن را به کشوری جذاب با تاریخ منحصر به فرد و متنوع تبدیل کرده است.

 

تاریخ اولیه

اولین ساکنان شناخته شده اتریش قبایل سلتی بودند که در حدود 500 سال قبل از میلاد در این منطقه ساکن شدند. این قبایل در نهایت توسط امپراتوری روم در قرن اول پس از میلاد فتح شدند و این سرزمین بخشی از استان روم نوریکوم شد. رومی ها شهرک ها و زیرساخت هایی از جمله جاده ها و قنات ها را ایجاد کردند که به توسعه منطقه کمک کرد.

 

قرون وسطا

در قرن پنجم پس از میلاد، اتریش مورد تهاجم قبایل ژرمنی از جمله باواریایی ها و آلمانی ها قرار گرفت. در طول قرون وسطا، این منطقه توسط فئودال ها و دوک های مختلف اداره می شد که اغلب برای کنترل آنجا می جنگیدند. در قرن دهم، سلسله بابنبرگ به عنوان خاندان حاکم ظهور کرد و آن‌هابیش از 200 سال بر اتریش حکومت کردند.

در سال 1278، سلسله هابسبورگ در اتریش به قدرت رسید و دوره جدیدی در تاریخ این کشور آغاز شد. هابسبورگ ها یکی از قدرتمندترین سلسله های اروپا بودند و دارایی های خود را از طریق اتحاد ازدواج و فتوحات نظامی گسترش دادند. در زمان هابسبورگ ها، اتریش به یک قدرت بزرگ در اروپا تبدیل شد و وین به مرکز فرهنگ و یادگیری تبدیل شد.

 

خاندان هابسبورگ
خاندان هابسبورگ

 

عصر مدرن

در قرن شانزدهم، اتریش در جریان اصلاحات پروتستان به دژ کلیسای کاتولیک تبدیل شد. هابسبورگ ها همچنین نقش مهمی در جنگ سی ساله ایفا کردند که در قرن هفدهم بسیاری از اروپای مرکزی را ویران کرد.

در قرن هجدهم، اتریش به یک بازیگر اصلی در سیاست اروپا تبدیل شد و هابسبورگ ها بر امپراتوری وسیعی که بخش بزرگی از اروپای مرکزی و شرقی را شامل می شد، حکومت می کردند. با این حال، امپراتوری در اواخر قرن نوزدهم شروع به افول کرد، زیرا جنبش های ملی گرایانه و تنش ها بین گروه های قومی مختلف افزایش یافت.

در سال 1914، اتریش-مجارستان به صربستان اعلام جنگ کرد که منجر به شروع جنگ جهانی اول شد. جنگ تأثیر مخربی بر اتریش-مجارستان گذاشت و در سال 1918، امپراتوری منحل شد و جمهوری اتریش جایگزین آن شد.

در دهه 1930، این کشور به آلمان نازی ملحق شد و بسیاری از اتریشی ها در جنایات نازی ها در طول جنگ جهانی دوم شرکت داشتند. در واقع آدولف هیتلر در شهر برانائو ام این، اتریش که در آن زمان بخشی از اتریش-مجارستان بود، متولد شد و در شهر لینتس، اتریش پرورش یافت. در سال ۱۹۱۳ هنگامی که ۲۴ ساله بود، به امپراتوری آلمان نقل مکان کرد و در طول جنگ جهانی اول در ارتش این کشور خدمت کرد. زمانی که او به صدراعظمی آلمان رسید توانست اتریشی های زیادی را با خود همراه کند.

پس از جنگ و شکست نازی ها، این کشور توسط نیروهای متفقین اشغال شد و در سال 1955 استقلال خود را دوباره به دست آورد.

 

اتریش مدرن

امروزه اتریش یک جمهوری دموکراتیک با اقتصاد قوی و میراث فرهنگی غنی است. این کشور به دلیل موسیقی، هنر، معماری و غذاهای خود شناخته شده است و سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند.

اتریش همچنین یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و نقش مهمی در سیاست اروپا ایفا می کند. این کشور به بی طرف بودن شهرت دارد و مکانی محبوب برای سازمان ها و کنفرانس های بین المللی است.

در سال های اخیر اتریش با چالش های مربوط به مهاجرت و ادغام و همچنین تنش بین گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی مواجه بوده است. با این حال، کشور همچنان یک دموکراسی باثبات و مرفه است و آینده روشنی در پیش دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

اتریش کشوری محصور در خشکی است که از شمال غربی با آلمان، از شمال با جمهوری چک، از شمال شرقی با اسلواکی، از شرق با مجارستان، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. این کشور در رشته کوه های آلپ شرقی واقع شده و مساحتی در حدود 83879 کیلومتر مربع دارد.

از نظر جغرافیایی، این کشور به سه منطقه اصلی تقسیم می شود: آلپ شرقی، آلپ فورلند و فلات اتریش. رشته کوه های آلپ شرقی بر کشور مسلط است و قله هایی به ارتفاع 3798 متر در رشته کوه گروسگلونر دارد. آلپاین فورلند در شمال آلپ شرقی قرار دارد و با تپه های سرسبز و دره های حاصلخیز مشخص می شود. فلات اتریش یک منطقه کم ارتفاع است که در سراسر بخش شمال شرقی کشور امتداد دارد.

 

آب و هوا

آب و هوای اتریش تحت تأثیر قرار گرفتن این کشور در قلب اروپا و وجود رشته کوه های آلپ است. این کشور به طور کلی دارای آب و هوای معتدل با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. با این حال، آب و هوا می تواند به طور قابل توجهی بسته به منطقه و ارتفاع متفاوت باشد.

در رشته کوه های آلپ شرقی، آب و هوای کوهستانی یا نیمه آلپی، با تابستان های خنک و زمستان های برفی است. آلپاین فورلند دارای آب و هوای قاره ای است، با تابستان های گرم و زمستان های سرد. فلات اتریش آب و هوای معتدل تری دارد با تابستان های معتدل و زمستان های سرد دارد.

سطوح بارندگی نیز در سراسر کشور متفاوت است، به طوری که مناطق غربی سطوح بالاتری از بارندگی را نسبت به مناطق شرقی تجربه می کنند. کوه های آلپ نقش مهمی در الگوهای بارش کشور ایفا می کنند، زیرا به عنوان مانعی در برابر رطوبت وارد شده از غرب عمل می کنند.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای این کشور آن را به مقصدی محبوب برای تفریح در فضای باز، از جمله اسکی، پیاده روی و دوچرخه‌ سواری در کوهستان تبدیل کرده است. مناظر خیره کننده کوهستانی و صنعت گردشگری به خوبی توسعه یافته این کشور، سالانه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جذب می کند و اتریش را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در اروپا و جهان تبدیل کرده است.

 

فرهنگ

اتریش کشوری با فرهنگ غنی است که از تاریخ، جغرافیا و مردم آن نشات گرفته است. این کشور به دلیل موسیقی، هنر، ادبیات، معماری، غذا و جشنواره های سنتی که نشان دهنده شخصیت منحصر به فرد آن است، در جهان شناخته می شود.

موسیقی

موسیقی کلاسیک این کشور با آهنگسازان مشهوری مانند ولفگانگ آمادئوس موتزارت، فرانتس شوبرت، یوهان اشتراوس جونیور و گوستاو مالر در جهان شهره است. موسیقی کلاسیک بخش مهمی از فرهنگ اتریش است و از وین اغلب به عنوان “شهر موسیقی” یاد می شود. این شهر محل بسیاری از مکان‌های موسیقی معروف، از جمله اپرای دولتی وین و ارکستر فیلارمونیک وین است.

 

ولفگانگ آمادئوس موتزارت
ولفگانگ آمادئوس موتزارت

 

هنر

کشور اتریش دارای سنت طولانی و غنی در هنرهای تجسمی است و نقاشان معروفی مانند گوستاو کلیمت، اگون شیله و اسکار کوکوشکا اهل این کشور هستند. صحنه هنری در اتریش پر جنب و جوش است و موزه ها و گالری های زیادی در سراسر کشور وجود دارد که هنرهای معاصر و سنتی را به نمایش می گذارند.

 

ادبیات

اتریش دارای سنت ادبی قوی است و نویسندگان مشهوری مانند فرانتس کافکا، آرتور شنیتسلر و توماس برنهارد اهل این کشور هستند. ادبیات اتریشی اغلب مضامین هویت، سیاست و تاریخ را بررسی می‌کند و به دلیل نمادگرایی پیچیده و پیچیدگی روان شناختی آن شهرت دارد.

 

معماری

این کشور دارای میراث معماری غنی است، با سبک هایی از گوتیک و باروک و البته هنر نو و مدرنیسم. این کشور خانه بسیاری از ساختمان های معروف از جمله کاخ هافبورگ در وین، کلیسای سنت اشتفان و کلیسای جامع سالزبورگ در سالزبورگ است.

 

غذا

غذاهای اتریشی اغلب شامل گوشت، سیب زمینی و پیراشکی است. برخی از غذاهای معروف اتریشی عبارتند از: شنیتزل، وینر شنیتزل، کولینگس، کاراملیزه، سوئتزلرکیچل و آپفل‌تورته. از دیگر غذاهای محبوب اتریش می‌توان به نوعی سوپ با نام گولاش (Gulaschsuppe) و کالباس با نام وورست (Wurst) اشاره کرد. اتریش همچنین به خاطر فرهنگ نوشیدن قهوه اش معروف است و قهوه خانه ها نقش مهمی در جامعه دارند.

 

جشنواره ها

این کشور میزبان بسیاری از جشنواره ها و جشن های سنتی است که بخش مهمی از فرهنگ این کشور است. برخی از مشهورترین فستیوال ها عبارتند از: بال اپرای وین، فستیوال سالزبورگ، و فستیوال Wiener Wiesn.

 

به طور کلی، فرهنگ اتریش ترکیبی منحصر به فرد و متنوع از موسیقی، هنر، ادبیات، معماری، آشپزی و سنت است. میراث فرهنگی غنی این کشور مایه مباهات بسیاری از اتریش ها است و سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

 

جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش کشوری با میراث فرهنگی غنی و زیبایی های طبیعی خیره کننده است که آن را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است. از کوه های آلپ با شکوه اتریش گرفته تا شهرهای تاریخی و دهکده های جذاب، اتریش برای هر نوع مسافری جاذبه ای شگفت انگیز در دل خود دارد. 

 

وین

وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است و به خاطر میراث فرهنگی غنی، معماری خیره کننده و صحنه هنری پر جنب و جوشش شناخته شده است. این شهر دارای بسیاری از جاذبه های معروف از جمله کاخ هافبورگ، کلیسای جامع سنت اشتفان و اپرای دولتی وین است. وین همچنین به خاطر قهوه خانه هایش معروف است که قرن ها نقش مهمی در فرهنگ مردم این شهر داشته است.

 

وین
وین

 

سالزبورگ

سالزبورگ شهری تاریخی است که در غرب اتریش واقع شده است. این شهر به خاطر بافت قدیمی جذاب، معماری خیره کننده باروک و باغ های زیبا شهرت دارد. این شهر همچنین به دلیل این که زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتزارت بوده است برای علاقمندان به موسیقی شهری جادویی است. جاذبه‌های زیادی مانند زادگاه و اقامتگاه موتزارت میعادگاه عاشقان موسیقی کلاسیک است. 

 

اینسبروک

اینسبروک شهری است که در قلب کوه های آلپ واقع شده است و به خاطر مناظر کوهستانی خیره کننده، معماری تاریخی و پیست اسکی در سطح جهانی شناخته شده است. این شهر دارای بسیاری از جاذبه های معروف از جمله کاخ امپراتوری و پیست پرش اسکی برگیزل است.

 

سالزکامرگوت

سالزکامرگوت منطقه‌ای در اتریش مرکزی است که به‌خاطر زیبایی طبیعی خیره‌کننده و دریاچه های شفافش معروف است. این منطقه دارای بسیاری از جاذبه های معروف است، از جمله هالستات، دهکده ای زیبا که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، و دریاچه ای زیبا که توسط کوه ها احاطه شده است.

 

جاده کوهستانی گروسگلاکنر

جاده آلپاین گروسگلاکنر، جاده کوهستانی خوش منظره ای است که از میان رشته کوه های آلپ می پیچد و مناظری خیره کننده از کوه ها و دره های اطراف را ارائه می دهد. این جاده یک مقصد محبوب برای گردشگران است و ایستگاه های زیادی در طول مسیر وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند از مناظر خیره کننده دیدن کنند.

 

کاخ شونبرون

کاخ شونبرون یک کاخ تاریخی است که در وین قرار دارد و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور اتریش است. این کاخ اقامتگاه تابستانی هابسبورگ ها بود و به خاطر معماری خیره کننده باروک و روکوکو، باغ های زیبا و تاریخ غنی اش شناخته شده است. این کاخ که بیش از ۱۴۰۰ اتاق دارد که به سبک روکوکو تزیین شده ‌است یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در وین به شمار می‌آید.

بازدیدکنندگان می توانند به گشت و گذار در قصر، کاوش در باغ ها و بازدید از Tiergarten Schönbrunn، قدیمی ترین باغ وحش جهان بپردازند.

 

قلعه هوهنسالزبورگ

قلعه هوهنسالزبورگ یک قلعه قرون وسطایی است که در سالزبورگ واقع شده است و یکی از بزرگترین و بهترین قلعه های حفظ شده در اروپا است. قدمت این قلعه به قرن یازدهم برمی گردد و بر روی تپه ای مشرف به شهر قرار دارد. دژ هوهنسالزبورگ با مساحتی بیش از ۷۰۰۰ متر مربع (شامل سنگرهای بیش از ۱۴۰۰۰ متر مربع)، یکی از بزرگترین مجموعه‌های دژ در اروپا است.

بازدیدکنندگان می توانند از قلعه بازدید کنند، اتاق ها و آثار باستانی قرون وسطایی را کشف کنند و از مناظر خیره کننده سالزبورگ و کوه های اطراف دیدن کنند.

 

غارهای یخی Eisriesenwelt

غارهای یخی Eisriesenwelt یک شگفتی طبیعی است که در کوه های آلپ و در نزدیکی شهر سالزبورگ واقع شده است. این غارها با بیش از 40 کیلومتر طول، بزرگترین غار یخی جهان هستند. 

این غار یخی توسط رودخانه «سالزچ»(Salzach) که از گذرگاه کوهستانی می‌گذرد ایجادشده است. عمر غار یخی آیس ریزن ولت، ۱۰۰ میلیون سال است. این غار یخی از روز اول به شکل کنونی‌اش نبوده است، طی هزاران سال شکاف سنگ‌های آهک براثر نفوذ آب بیشتر شده و شکل داخل غار تغییر کرده است.

 

تسل آم زه 

Zell am See شهری زیبا در رشته کوه های آلپ است و به خاطر مناظر کوهستانی خیره کننده، دریاچه شفاف و پیست اسکی در سطح جهانی مشهور است. این شهر یک مقصد محبوب برای علاقه مندان به طبیعت است و فرصت های زیادی برای اسکی، اسنوبرد، پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان دارد. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند مرکز شهر جذاب را با ساختمان‌های تاریخی، کافه‌های پرجنب‌وجوش، و بوتیک‌فروشی‌ها کشف کنند.

به طور کلی، اتریش کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان است و اینها تنها نمونه هایی از مناظر و تجربیات بسیاری است که این کشور ارائه می دهد. چه به تاریخ، فرهنگ، طبیعت یا تفریحات در فضای باز علاقه مند باشید، اتریش مطمئناً شما را مجذوب خواهد کرد.

 

بهترن زمان بازدید

بهترین زمان برای سفر به اتریش به علایق شما و کاری که می خواهید در طول سفر انجام دهید بستگی دارد. در اینجا به تفکیک فصول مختلف و آنچه که آن‌ها برای کمک به شما در تصمیم گیری بهترین زمان سفر به اتریش برای خود ارائه می دهند، آورده شده است:

 

زیبایی‌های اتریش
زیبایی‌های اتریش

 

بهار (مارس – مه)

بهار زمان زیبایی برای سفر به اتریش است، زیرا هوا شروع به گرم شدن می کند و گل ها شروع به شکوفه دادن می کنند. جمعیت عموماً کمتر از ماه های تابستان است و قیمت ها اغلب پایین تر است. بهار زمان خوبی برای گشت و گذار در شهرها، بازدید از موزه ها و گالری ها و تماشای مناظر طبیعی است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که آب و هوا هنوز هم می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و بارش برف در اوایل فصل در کوه ها غیرمعمول نیست.

 

تابستان (ژوئن – آگوست)

تابستان فصل اوج گردشگری است و دلیل خوبی هم دارد. هوا گرم و آفتابی است و فعالیت های زیادی در فضای باز مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا و قایق سواری انجام می شود. تابستان همچنین فصل بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای معروف از جمله جشنواره سالزبورگ، جشنواره جاز وین و جشنواره فیلم وین است. با این حال، جمعیت می تواند زیاد باشد و قیمت ها اغلب بیشتر از فصول دیگر است.

 

پاییز (سپتامبر – نوامبر)

پاییز زمان زیبایی برای بازدید از این کشور زیبا است، زیرا برگ ها شروع به تغییر رنگ می کنند و خیابان ها خلوت تر می شوند. آب و هوا به طور کلی معتدل و مطبوع است و زمان خوبی برای گشت و گذار در شهرها و حومه های اتریش است. پاییز همچنین فصل بسیاری از فستیوال های برداشت محصول است، مانند جشنواره شراب استایری و آلمابتریب که یک گاو سواری سنتی است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و برخی از جاذبه ها و فعالیت ها ممکن است در این فصل بسته شوند.

 

زمستان (دسامبر – فوریه)

اگر به اسکی یا اسنوبورد علاقه دارید، زمستان بهترین زمان برای سفر به اتریش است. پیست های اسکی در سطح جهانی این کشور شرایط و امکانات عالی را ارائه می‌دهند و بسیاری از فعالیت‌ های زمستانی دیگر مانند اسکیت روی یخ، سورتمه سواری و اسکی در دسترس همه مردم قرار دارد. زمستان همچنین فصل بازارهای کریسمس است که در سراسر کشور برگزار می شود و فضایی برا جشن و خرید است. با این حال، جمعیت می تواند زیاد باشد و قیمت ها اغلب بیشتر از فصل های دیگر است.

 

به طور کلی، اتریش کشور زیبایی برای بازدید در تمام طول سال است و بهترین زمان برای بازدید به علایق شما و کاری که می خواهید در طول سفر انجام دهید بستگی دارد. چه به فرهنگ، تاریخ، طبیعت یا تفریح در فضای باز علاقه مند باشید، اتریش مقصدی بی نظیر برای سفر است.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور اتریش روی نقشه

مهمترین مکان های کشور اتریش برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-27

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

6

ماداگاسکار قسمت دوم


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد