کشور ایرلند

قاره اروپا کشور ایرلند

کشور ایرلند که با نام ایرلند جنوبی نیز شناخته می شود در شمال غرب قاره اروپا واقع شده ‌است. پایتخت این کشور شهر دوبلین است. این کشور در حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد و پنج ششم از مساحت جزیره ایرلند را در بر می گیرد.

یک ششم دیگر این جزیره که با نام ایرلند شمالی شناخته می شود متعلق به بریتانیاست. 

ایرلند جنوبی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در ۱ ژانویه ۱۹۷۳ به این اتحادیه ملحق شد.

دو زبان ایرلندی و انگلیسی زبان‌ های رسمی این کشور محسوب می شوند، اما انگلیسی از ایرلندی رایج تر است. زبان ایرلندی از شاخه زبان های سلتی و متعلق به خانواده زبان‌ های هندواروپایی است.

پیش از گسترش انگلیسی، زبان ایرلندی بیش از دو هزار سال زبان بومی مردم این کشور بود.

نماد ملی ایرلند جنوبی چنگ سلتی است که بر سکه‌ های یورو این کشور نیز حک شده ‌است.

کشور ایرلند اگرچه تاریخ پر فراز و نشیبی دارد اما امروزه یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که سطح رفاه و زندگی مردم در آن بالاست.

اقتصاد ایرلند پیشرفته است و یکی از قطب های مالی مهم اروپا در اطراف دوبلین متمرکز شده است. این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی سرانه در میان 10 کشور ثروتمند جهان قرار دارد.

 

تاریخ

تاریخ ایرلند تاریخی طولانی و پیچیده است که بر اساس جغرافیا، فرهنگ و تعاملات آن با سایر ملل شکل گرفته است.

از قبایل سلتی باستان تا جمهوری مدرن ایرلند، این کشور شاهد یک سری درگیری ها، تهاجمات و تبادلات فرهنگی بوده است که هویت و فرهنگ آن را شکل داده است.

 

ایرلند ما قبل تاریخ

قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌ های انسانی در ایرلند به حدود 4 تا 5 هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد. شواهدی از مقبره‌ های سنگی، دایره های سنگی و دیگر سازه های نوسنگی نشان دهنده قدمت سکونت انسان در این منطقه است. سلت ها در حدود 500 سال قبل از میلاد وارد ایرلند شدند و زبان، مذهب و فرهنگ خود را به این منطقه آوردند. مردم سلتی سلسله مراتب اجتماعی پیچیده ای را با نخبگان جنگجو و درویدها به عنوان رهبران مذهبی ایجاد کردند.

 

ایرلند مسیحی

در قرن پنجم میلادی، سنت پاتریک وارد ایرلند شد و شروع به گسترش مسیحیت در سراسر کشور کرد. ورود مسیحیت با ایجاد صومعه ها و گسترش سواد، جامعه ایرلند را متحول کرد. راهبان ایرلندی در دوران تاریکی نقش مهمی در حفظ و گسترش دانش داشتند و صومعه های آن‌ها به مراکز آموزش و فرهنگ تبدیل شدند.

 

تهاجم نورمن ها

در سال 1169، نیروهای نورمن به ایرلند حمله کردند که منجر به قرن ها درگیری بین نورمن ها و ایرلندی های بومی شد. نورمن ها سیستم فئودالی مالکیت زمین را ایجاد کردند و زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی کشور معرفی کردند. درگیری بین نورمن‌ ها و ایرلندی ها برای قرن‌ها ادامه داشت و پادشاهی انگلیس در نهایت در قرن شانزدهم کنترل ایرلند را به دست گرفت.

 

قحطی 

در قرن نوزدهم، ایرلند دچار قحطی ویرانگر شد که منجر به مرگ بیش از یک میلیون نفر و مهاجرت میلیون ها نفر دیگر شد. قحطی ناشی از ترکیبی از عوامل، از جمله مدیریت ضعیف زمین، فساد سیاسی، و تکیه بر یک محصول واحد، یعنی سیب زمینی بود. قحطی تأثیر عمیقی بر جامعه و فرهنگ این کشور گذاشت و منجر به موجی از مهاجرت شد که تا قرن بیستم ادامه یافت.

 

قحطی بزرگ ایرلند
قحطی بزرگ ایرلند

 

جنگ استقلال

در اوایل قرن بیستم، مردم ایرلند شروع به فعالیت برای استقلال از حاکمیت بریتانیا کردند. جنگ استقلال که از سال 1919 تا 1921 به طول انجامید، شاهد یک سری حملات چریکی و مذاکرات سیاسی بود که در نهایت به تأسیس دولت آزاد ایرلند در سال 1922 منجر شد. 

 

مشکلات

در نیمه دوم قرن بیستم، این جزیره دوره ای از درگیری را تجربه کرد که به نام مشکلات شناخته می شود. مشکلات دوره ای از خشونت‌ های فرقه‌ ای و نا آرامی های سیاسی بود که توسط تنش ها بین جوامع پروتستان و کاتولیک در ایرلند شمالی به وجود آمد. این درگیری از اواخر دهه 1960 تا اواخر دهه 1990 ادامه داشت و منجر به کشته شدن هزاران نفر و ویرانی های گسترده شد.

 

ایرلند مدرن

امروزه ایرلند کشوری مدرن و پر جنب و جوش، با اقتصاد پر رونق و میراث فرهنگی غنی است. این کشور به خاطر ادبیات، موسیقی و هنر خود شناخته شده است و تعدادی از بناهای تاریخی مهم را در خود جای داده است. این کشور همچنین به خاطر مهمان نوازی مردم خود، با فرهنگی گرم و صمیمی که بازدیدکنندگان از سراسر جهان را به خود جذب می کند، شناخته شده است.

به طور کلی، تاریخ این کشور یک تاریخ پیچیده و جذاب است که بر اساس جغرافیا، فرهنگ و تعاملات آن با سایر ملل شکل گرفته است.

 

جغرافیا و آب و هوا

این جزیره از غرب با اقیانوس اطلس، از شرق با دریای ایرلند و از جنوب با دریای سلتی و از جنوب غربی با کانال سنت جورج احاطه شده است. 

از نظر جغرافیایی، ایرلند با تپه‌ ها، خطوط ساحلی ناهموار و مراتع وسیع پوشیده شده است. این جزیره نسبتاً کوچک است و مساحت کلی آن در حدود 84421 کیلومتر مربع (32595 مایل مربع) است. بلندترین قله ایرلند Carrauntoohil است که 1038 متر ارتفاع دارد و در رشته کوه MacGillycuddy’s Reeks در شهرستان کری قرار دارد.

 

آب و هوا

این جزیره دارای آب و هوای دریایی است که تحت تأثیر اقیانوس اطلس و جریان خلیج فارس است. آب و هوای آن معتدل و خنک است. میانگین دما در تابستان از 16 درجه سانتیگراد تا 20 درجه سانتیگراد و در زمستان از 4 درجه سانتیگراد تا 7 درجه سانتیگراد متغیر است.

بارندگی در طول سال رایج است و مرطوب ترین ماه ها معمولاً اکتبر و نوامبر است. با این حال، الگوهای بارندگی می تواند به طور قابل توجهی در سراسر کشور متفاوت باشد، به طوری که سواحل غربی بارش بیشتری نسبت به شرق دارد. بارش برف در ایرلند جنوبی نسبتاً نادر است، اگرچه می تواند در ماه های زمستان، به ویژه در کوه ها رخ دهد.

به طور کلی، آب و هوای معتدل و خنک این کشور، همراه با زیبایی های طبیعی خیره کننده، آن را به مقصدی محبوب برای گردشگران از سراسر جهان تبدیل کرده است. 

 

فرهنگ

ایرلند کشوری با فرهنگ غنی است که بر اساس تاریخ، جغرافیا و سنت های منحصر به فرد آن شکل گرفته است. از موسیقی و ادبیات گرفته تا رقص و ورزش، فرهنگ ایرلندی بسیار متنوع و چندوجهی است.

 

موسیقی

موسیقی بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ ایرلندی است و موسیقی سنتی ایرلندی یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین ژانرها در جهان است. ویژگی موسیقی ایرلندی استفاده از سازهایی مانند کمانچه، آکاردئون و بودران (درام دستی) و همچنین تأکید آن بر داستان گویی و بداهه نوازی است. موسیقی ایرلندی بر بسیاری از ژانرهای دیگر از جمله کانتری، بلوگراس و راک تأثیر گذاشته است.

 

ادبیات

ایرلند دارای تاریخ ادبی طولانی و غنی است و نویسندگانی مانند اسکار وایلد، جاناتان سوییفت و ساموئل بکت از مشهورترین آنهاست. در قرن بیستم، ایرلند چهار برنده نوبل ادبیات داشته است: جرج برنارد شاو، ویلیام باتلر ییتس، ساموئل بکت و سیموس هینی. همچنین جیمز جویس اگرچه برنده جایزه نوبل ادبیات نبود، اما به‌ طور گسترده ای به عنوان یکی از شاخص‌ترین چهره های ادبیات قرن بیستم شناخته می‌شود.

ویژگی ادبیات ایرلندی استفاده از زبان و داستان سرایی و نیز کاوش در هویت و تاریخ ایرلندی است. این کشور همچنین دارای یک سنت قدیمی در داستان سرایی شفاهی است که داستان‌ ها و افسانه های فراوانی را در بر می گیرد.

 

سفرهای گالیور اثر جاناتان سوئیفت
سفرهای گالیور اثر جاناتان سوئیفت

 

رقص

رقص ایرلندی یک شکل محبوب و متمایز از رقص است. رقص ایرلندی با حرکت سریع پا و حالت ایستاده همراه است. رقصندگان اغلب لباس های سنتی می پوشند و به صورت گروهی اجرا می کنند.

 

ورزش

ورزش بخش مهمی از فرهنگ ایرلندی است، به طوری که این کشور دارای سنت قوی بازی های گالیک، از جمله فوتبال گالیک، پرتاب کردن سنگ و تنه درخت، و کاموجی است. این ورزش ها منحصر به این کشور هستند و در هر دو سطح آماتور و حرفه ای انجام می شوند. فوتبال و راگبی نیز از ورزش های محبوب در ایرلند هستند و این کشور ورزشکاران موفق زیادی در این رشته ها داشته است.

 

غذا و نوشیدنی

غذاهای ایرلندی مانند خورش ایرلندی و پای شپردز از مشهورترین غذاهای این کشور هستند. همچنین ایرلندی ها به دلیل عشقشان به سیب زمینی معروف هستند. این کشور همچنین به دلیل آبجو ایرلندی سیاه رنگ خود مشهور است. گینس یکی از معروف ترین برندهای ایرلندی است که در سرتاسر جهان شناخته شده است.

 

دین

مذهب نقش مهمی در فرهنگ ایرلندی ایفا کرده است و این کشور عمدتاً کاتولیک رومی است. با این حال، در سال‌های اخیر، ایرلند سکولارتر شده است و تعداد فزاینده ای از افراد غیرمذهبی شده اند و علاقه ای به فعالیت های مذهبی ندارند. با این حال ایرلندی ها همچنان از مذهبی ترین مردمان اروپا هستند.

به طور کلی، فرهنگ ایرلندی متنوع، غنی و چندوجهی است. احساس تعلق خاطر زیاد به جامعه و افتخار به میراث خود از ویژگی های مهم فرهنگی مردم این کشور است.

 

جاذبه های گردشگری کشور ایرلند جنوبی

ایرلند به دلیل زیبایی طبیعی خیره کننده، تاریخ غنی و فرهنگ پر جنب و جوشش یک مقاصد توریستی محبوب است. از خرابه های باستانی و مکان های دیدنی تاریخی گرفته تا شهرهای زیبا و مناظر دیدنی، این جزیره چیزی برای همه دارد. 

 

صخره های موهر

صخره های موهر که در ساحل غربی ایرلند واقع شده اند، یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی این کشور هستند. این صخره ها در ارتفاع 200 متری بالاتر از اقیانوس اطلس قرار دارند و مناظر خیره کننده ای از خط ساحلی اطراف را ارائه می دهند.

نام صخره‌های موهر برگرفته از نام دژی قدیمی است که زمانی در هاگز هد در جنوبی‌ترین نقطه این صخره ها قرار داشت.

صحنه‌ هایی از چندین فیلم همچون سال کبیسه (۲۰۱۰) و هری پاتر و شاهزاده دورگه (۲۰۰۹) در این مکان فیلم‌برداری شده ‌است.

 

صخره های موهر
صخره های موهر

 

دوبلین

پایتخت ایرلند، دوبلین شهری پرجنب و جوش و شلوغ با تاریخ و فرهنگ غنی است. بازدیدکنندگان می‌توانند بناهای دیدنی مانند کالج ترینیتی و کلیسای جامع سنت پاتریک را کاوش کنند و همچنین از مغازه‌ها، رستوران ها و میخانه‌ های فراوان شهر لذت ببرند.

 

مسیر حلقه کری

Ring of Kerry یک مسیر رانندگی خوش منظره است که بازدیدکنندگان را به اطراف شبه جزیره Iveragh در جنوب غربی ایرلند می برد. این مسیر به دلیل چشم اندازهای خیره کننده از اقیانوس، کوه ها و حومه شهر و همچنین شهرها و روستا های جذابش مشهور است.

این جاده یکی از بهشت های رانندگی برای عاشقان اتومبیل و رانندگی است.

 

قلعه بلارنی

قلعه بلارنی که در نزدیکی کورک قرار دارد، قلعه ای قرون وسطایی است که به دلیل سنگ بلارنی معروفش شناخته می شود. بر اساس افسانه، بوسیدن سنگ به فرد موهبت فصاحت زیاد کلام و چرب زبانی می بخشد.

به گفته صاحبان قلعه، میلیون‌ها نفر شامل دولتمردان جهان، غول‌های ادبی و بزرگان صنعت سینما سنگ بلارنی را بوسیده‌اند. بوسیدن سنگ البته کار ساده‌ای نیست؛ برای بوسیدن سنگ فرد باید به نوک قلعه برود، سپس در لبه دیواره جان‌پناه به پشت بخوابد. این کار معمولاً با کمک یک نفر دیگر انجام می‌گیرد. 

گرچه اکنون جان‌پناه با میله‌های آهنی و تیرچه بلوک حفاظت شده، با این وجود انجام این مراسم هنوز هم می‌تواند فرد را دچار احساس بلندی‌هراسی و ترس شدید از ارتفاع کند.

بازدیدکنندگان می توانند اتاق ها و باغ های متعدد قلعه را کاوش کنند و در صورت جرات، سنگ را ببوسند.

 

پارک ملی کیلارنی

پارک ملی کیلارنی با کوه های ناهموار، دریاچه های درخشان و جنگل های سرسبز یکی از زیباترین و دیدنی ترین پارک های ایرلند جنوبی است. این پارک محل زندگی بسیاری از حیوانات از جمله آهو و عقاب است و بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری در مناظر خیره کننده آن لذت ببرند.

 

پارک ملی کیلارنی
پارک ملی کیلارنی

 

برن

برن منظره ای منحصر به فرد و ماورایی است که در ساحل غربی ایرلند واقع شده است. این منطقه با زمین های صخره ای، گل‌ های وحشی، و خرابه‌ های باستانی مقصدی محبوب برای کوهنوردان، دوستداران طبیعت و علاقه‌مندان به تاریخ است.

 

قلعه کالیمور

کلیمور ابی یا قلعه کالیمور یک قلعه خیره کننده قرن نوزدهمی است که در کونمارا، شهرستان گالوی واقع شده است. این قلعه در پس زمینه ای از کوه ها و جنگل ها قرار دارد و توسط باغ های زیبا و دریاچه ای آرام احاطه شده است. 

قلعه کالیمور در سال 1867 توسط یک پزشک ثروتمند به عنوان هدیه ای عاشقانه برای همسرش ساخته شد. این قلعه توسط راهبه های بندیکتین خریداری شد آن‌هایک مدرسه شبانه روزی کاتولیک راه اندازی کردند تا دختران کاتولیک محلی و بین المللی را آموزش دهند.

این قلعه امروز یک جاذبه تاریخی و گردشگری محبوب و بسیار زیباست.

 

صخره کشل

صخره کشل واقع در شهرستان تیپراری، یک مجموعه قرون وسطایی دیدنی است که شامل یک برج گرد قرن دوازدهمی، یک کلیسای جامع گوتیک و یک قلعه قرن پانزدهمی است.

 

شبه جزیره دینگل

شبه جزیره دینگل یک شبه جزیره ناهموار و زیبا است که در جنوب غربی ایرلند واقع شده است. این منطقه به خاطر مناظر ساحلی خیره کننده، شهرهای جذاب و خرابه های باستانی اش مقصدی محبوب برای علاقه مندان به طبیعت و تاریخ است.

 

جزایر آران

جزایر آران مجموعه ای از سه جزیره هستند که در سواحل غربی این کشور واقع شده اند. این جزایر به خاطر مناظر زیبا، فرهنگ سنتی ایرلندی و ویرانه های باستانی خود محبوب هستند.

 

جزایر اسکلیگ

جزایر اسکلیگ دو جزیره کوچک هستند که در سواحل کانتی کری واقع شده اند. این جزایر خانه یک صومعه باستانی است که قدمت آن به قرن ششم باز می‌گردد. این دو جزیره همچنین طیف متنوعی از حیات‌وحش از جمله پفین ها و فوک ها را در خود جای داده است.

 

راه اقیانوس اطلس وحشی

راه اقیانوس اطلس وحشی یک مسیر رانندگی خوش منظره است که کل ساحل غربی ایرلند، از دونگال در شمال تا کورک در جنوب را در بر می گیرد. این مسیر به خاطر مناظر ساحلی خیره کننده، شهرهای جذاب، تاریخ و فرهنگ غنی اش شناخته شده است و راهی محبوب برای کشف زیبایی های ساحل غربی ایرلند است.

 

راه اقیانوس اطلس وحشی
راه اقیانوس اطلس وحشی

 

کوه های Wicklow

کوه های Wicklow یک رشته کوه زیبا است که درست در جنوب دوبلین واقع شده است. این منطقه به خاطر زیبایی‌های طبیعی، خرابه های باستانی، و مسیرهای پیاده‌ روی خوش منظره اش معروف است و مقصدی محبوب برای کسانی است که به دنبال گشت و گذار در طبیعت هستند.

به طور کلی، ایرلند جنوبی کشوری پر از جاذبه های گردشگری بی شمار است که هر کدام تجربه ای منحصر به فرد و به یاد ماندنی را ارائه می دهند. 

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای سفر به این جزیره تا حد زیادی به علایق شما و آنچه امیدوارید در طول سفر تجربه کنید بستگی دارد. در اینجا چند فاکتور برای تصمیم گیری در مورد بهترین زمان سال برای سفر آورده شده است:

 

آب و هوا

ایرلند دارای آب و هوای معتدل دریایی، با دمای ملایم و بارندگی مکرر در طول سال است. تابستان ها از ژوئن تا آگوست معمولاً گرم ترین و خشک ترین ماه‌ها هستند و میانگین دمای آن بین 16 تا 20 درجه سانتی‌گراد و بارندگی کمتر از بقیه سال است. با این حال، آب و هوا در این جزیره می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و وجود باران و روزهای ابری حتی در تابستان نیز غیرمعمول نیست. بهار (مارس تا می) و پاییز (سپتامبر تا نوامبر) نیز زمان‌های خوبی برای بازدید هستند، با دمای ملایم تر و ازدحام کمتر گردشگران.

 

جمعیت

فصل اوج گردشگری در طول ماه های تابستان است، زمانی که مدارس تعطیل هستند و هوا به طور کلی گرم تر و خشک تر است. این بدان معناست که جاذبه‌ های محبوب می‌توانند شلوغ باشند و قیمت های اقامت و پروازها ممکن است بالاتر از زمان‌ های دیگر سال باشد. اگر ترجیح می‌دهید از شلوغی دوری کنید و تجربه ای آرام‌تر داشته باشید، در فصول بهار یا پاییز از آن بازدید کنید.

 

رویدادها و جشنواره ها

این کشور به خاطر رویدادها و فستیوال ها که در طول سال برگزار می شود و همه چیز از موسیقی و ادبیات گرفته تا غذا و نوشیدنی را در بر می گیرد، مشهور است. برخی از محبوب ترین رویدادها عبارتند از: روز سنت پاتریک (17 مارس)، جشنواره بین المللی هنر گالوی (ژوئیه)، جشنواره فرنج دوبلین (سپتامبر)، و جشنواره جاز کورک (اکتبر). اگر علاقه مند به شرکت در یکی از این رویدادها هستید، حتماً برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

 

فعالیت در طبیعت

اگر قصد دارید فعالیت‌ هایی در فضای باز مانند پیاده‌ روی، دوچرخه سواری یا موج سواری انجام دهید، ماه های تابستان به طور کلی بهترین زمان برای بازدید است، زیرا هوا معتدل تر و ساعات روز طولانی تر است. با این حال، اگر به فعالیت‌ هایی مانند ماهیگیری یا گلف علاقه دارید، ماه های بهار و پاییز نیز می توانند زمان های خوبی برای بازدید باشند، زیرا جمعیت کمتر و قیمت ها پایین‌تر است.

 

به طور خلاصه، بهترین زمان برای سفر به کشور ایرلند به علایق و ترجیحات شما بستگی دارد. اگر به دنبال هوای گرمتر و جمعیت کمتر هستید، ماه های تابستانی از ژوئن تا آگوست انتخاب خوبی است. با این حال، اگر ترجیح می‌دهید از شلوغی دوری کنید و تجربه‌ای آرام تر داشته باشید، در فصول بهار یا پاییز از آن بازدید کنید. هر زمان از سال را که انتخاب کنید، این کشور مطمئناً استقبال گرم و تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ایرلند یکی از بهترین کشورها برای مسافرت پاییزی است که می تواند تجربه متفاوتی را برای شما رقم بزند.

 

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور ایرلند روی نقشه

مهمترین مکان های کشور ایرلند برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-09-25

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

بهترین کلاب کانادا اینجاست!


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد