کشور بلاروس

قاره اروپا کشور بلاروس

بلاروس که با نام جمهوری بلاروس نیز شناخته می شود؛ کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای شرقی است که با روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم مرز است. این همسایگان در طول تاریخ بلاروس تاثیرات زیادی بر این منطقه گذاشته اند. پایتخت بلاروس شهر مینسک است، و شهرهای مهم دیگر آن عبارتند از:  برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک.

از لحاظ تاریخی، نام این کشور در زبان انگلیسی به «روسیه سفید» یا به نام تلفظ اصلی خودش (بلا: سفید) اشاره دارد. نخستین کاربرد شناخته ‌شده از کلمه «روسیه سفید» راجع به بلاروس در اواخر قرن شانزدهم از سوی فردی اروپایی به نام جرومی هورسی صورت گرفت. او این اصطلاح را برای تشریح امپراتوری ایوان مخوف به کار برد. 

در بیشتر ادوار تاریخ، این ناحیه که هم ‌اکنون تحت عنوان بلاروس شناخته می ‌شود، بخشی از سرزمین‌ های دیگر بود که از آن جمله می‌ توان به دوک ‌نشین پولاتسک، دوک ‌نشین بزرگ لیتوانی، مشترک‌ المنافع لهستانلیتوانی و امپراتوری روسیه اشاره کرد. 

این جمهوری به‌ طور رسمی در ۲۷ اوت ۱۹۹۰، حاکمیت خود را اعلام کرد، و در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، استقلال خود را به ‌عنوان جمهوری بلاروس در ۲۵ اوت ۱۹۹۱ اعلام کرد.

 

تاریخ

بلاروس با تاریخی غنی و پیچیده که هزاران سال را در بر می گیرد، توسط فرهنگ ها، زبان ها و نظام های سیاسی مختلف شکل گرفته است. در اینجا مروری کوتاه بر تاریخ بلاروس می کنیم:

 

تاریخ اولیه

بلاروس از دوران ما قبل تاریخ مسکونی بوده است و شواهد موجود از سکونت انسان ها در این منطقه به عصر حجر بر می گردد. این منطقه بعدها توسط بالت ها و اسلاوها که اساس مردم بلاروس را تشکیل می دادند، به سکونت در آمد. در طول قرون وسطی، این منطقه بخشی از روسیه کیوان و بعداً دوک نشین بزرگ لیتوانی بود که به یکی از بزرگترین و قدرتمندترین دولت های اروپا تبدیل شد.

 

امپراتوری روسیه

در اواخر قرن 18، به دنبال تقسیم لهستان، بلاروس بخشی از امپراتوری روسیه شد. در این زمان، زبان و فرهنگ بلاروس سرکوب شد و بسیاری از اهالی بلاروس مجبور شدند زبان روسی را به عنوان زبان اصلی خود بپذیرند. با وجود این، اهالی بلاروس به مقاومت در برابر حاکمیت روسیه و مبارزه برای حقوق فرهنگی و سیاسی خود ادامه دادند. 

 

امپراتوری روسیه
امپراتوری روسیه

اتحاد جماهیر شوروی

در سال 1917، پس از انقلاب روسیه، بلاروس بخشی از اتحاد جماهیر شوروی تازه تاسیس شد. در طول این مدت، بلاروس تغییرات سیاسی و اجتماعی قابل توجهی را تجربه کرد، از جمله جمع آوری کشاورزی و ایجاد یک اقتصاد برنامه ریزی شده. اما با وجود این تغییرات، بلاروسی ها همچنان به مقاومت در برابر حاکمیت شوروی و مبارزه برای استقلال خود ادامه دادند.

 

جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، بلاروس توسط آلمان نازی اشغال شد و این کشور متحمل ویرانی و تلفات قابل توجهی شد. جنبش مقاومت بلاروس علیه اشغال نازی ها جنگید و بسیاری از بلاروس ها برای شکست نازی ها به ارتش سرخ شوروی پیوستند. پس از جنگ، بلاروس به یک جمهوری در داخل اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد.

 

استقلال

بلاروس در سال 1991 پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی استقلال خود را اعلام کرد. این کشور از آن زمان برای ایجاد یک نظام سیاسی باثبات و حفظ ثبات اقتصادی و اجتماعی خود تلاش کرده است. بلاروس از سال 1994 توسط رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو اداره می شود.

اکنون بلاروس به عنوان کشوری پیچیده و جذاب با تاریخ غنی و متنوع در گذر حوادث بی شمار باقی مانده است. بلاروس با ترکیبی منحصر به فرد از تأثیرات اروپای شرقی و اسلاو، همچنان کشوری است که از نظر فرهنگ، تاریخ و زیبایی طبیعی گفتنی های بسیار برای ارائه دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

بلاروس کشوری محصور در خشکی و  واقع در شرق اروپا است که از شرق و شمال شرق با روسیه، از جنوب با اوکراین، از غرب با لهستان و از شمال غربی با لیتوانی و لتونی همسایه است. مساحت این کشور 207600 کیلومتر مربع است که کمی کوچکتر از ایالت کانزاس در ایالات متحده است.

از نظر جغرافیایی، بلاروس با زمین مسطح، تپه ‌ها و جنگل‌ هایی که بیشتر کشور را پوشانده ‌اند، مشخص می ‌شود. بزرگترین رودخانه بلاروس رود دنیپر است که از بخش جنوبی کشور می گذرد. بلاروس همچنین دارای دریاچه ها و تالاب های بسیاری از جمله مرداب معروف پریپیات است.

از نظر آب و هوا، بلاروس دارای آب و هوای قاره ای مرطوب، با زمستان های سرد و تابستان های گرم است. میانگین دما در ژانویه (سردترین ماه)، حدود -6 درجه سانتیگراد (21 درجه فارنهایت) است، در حالی که متوسط دما در جولای (گرمترین ماه)، حدود 18 درجه سانتیگراد (64 درجه فارنهایت) است. این آب و هوا همچنین با رطوبت زیاد آن همراه با مه مکرر در طول سال مشخص می شود.

 

آب و هوا

بلاروس در طول سال شرایط آب و هوایی متنوعی را تجربه می کند، از جمله بارش برف سنگین در ماه های زمستان و رعد و برق در تابستان. این کشور همچنین مستعد حوادث آب و هوایی شدید گاه به گاه مانند خشکسالی، سیل و طوفان های شدید زمستانی است.

بلاروس علیرغم آب و هوای چالش برانگیز خود، به خاطر مناظر طبیعی زیبا از جمله جنگل ها، دریاچه ها و تالاب های دیدنی معروف است. این کشور زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری کمیاب و در خطر انقراض است که آن را به مقصدی مهم برای دوستداران طبیعت و حافظان طبیعت تبدیل کرده است.

 

آب و هوای بلاروس
آب و هوای بلاروس

فرهنگ

بلاروس کشوری با میراث فرهنگی غنی و متنوع در اروپای شرقی است. فرهنگ این کشور بر اساس تاریخ، جغرافیا و مردمان مختلفی که در طول قرن ها در این منطقه ساکن بوده اند، شکل گرفته است. در اینجا مروری کوتاه بر مولفه های فرهنگ بلاروس داریم: 

 

زبان

زبان رسمی بلاروس، بلاروسی است، یک زبان اسلاوی که نزدیک به روسی و اوکراینی است. روسی نیز به طور گسترده در این کشور صحبت می شود، به ویژه در مناطق شهری و در بین نسل های قدیمی. سایر زبان ‌های رایج در بلاروس عبارتند از لهستانی، لیتوانیایی و اوکراینی.

 

دین

اکثریت بلاروسی ها مسیحی ارتدوکس هستند و تعداد کمی از آن ها کاتولیک و پروتستان هستند. همچنین جمعیت کمی هم از مردمان این سرزمین از سایر مذاهب چون یهودیت و اسلام پیروی می ‌کنند.

کلیسای ارتدکس نقش مهمی در فرهنگ و تاریخ بلاروس ایفا کرده است و کلیساها و صومعه های زیبای زیادی در سراسر کشور واقع شده اند.

 

هنر و ادبیات

بلاروس دارای سنت غنی از هنرهای عامیانه همچون گلدوزی، بافندگی و سفالگری است. موسیقی سنتی‌ این کشور نیز شناخته شده است. ادبیات بلاروس دارای تاریخ طولانی و پرافتخار است که نویسندگان و شاعران مشهور بسیاری از جمله ماکسیم بهدانوویچ، یانکا کوپالا و یاکوب کولاس در تاریخ ادبی آن حضور دارند.

 

غذا

غذاهای بلاروسی دلچسب و سیر کننده هستند که اغلب شامل سیب زمینی، گوشت و لبنیات می شوند. برخی از غذاهای محبوب بلاروسی عبارتند از draniki، نوعی پنکیک سیب زمینی، ماچانکا، خورش گوشت خوک، و خولودنیک، یک سوپ سرد تهیه شده با چغندر و خامه ترش.

 

draniki
draniki

جشنواره ها و تعطیلات

بلاروس جشنواره ها و تعطیلات مختلفی را در طول سال جشن می گیرد که بسیاری از آنها ماهیت مذهبی دارند. برخی از مهم ترین تعطیلات این کشور عبارتند از کریسمس، عید پاک، و شب Kupala، تعطیلات سنتی بت پرستی که در تابستان جشن گرفته می شود. بلاروس همچنین به خاطر فستیوال‌ های رنگارنگ محلی ‌اش که اغلب شامل موسیقی، رقص و لباس‌ های سنتی می شود نیز شهرت دارد.

 

ورزش ها

ورزش بخش مهمی از فرهنگ بلاروس است که هاکی روی یخ یکی از محبوب ترین آنهاست. از دیگر ورزش های محبوب بلاروس می توان به فوتبال، بسکتبال و والیبال اشاره کرد. بلاروس ورزشکاران جهانی زیادی از جمله الکس اووچکین بازیکن هاکی روی یخ و ویکتوریا آزارنکا تنیسور را پرورش داده است.

به طور کلی، فرهنگ بلاروس ترکیبی پیچیده و جذاب از سنت ها، زبان ها و آداب و رسوم مختلف است. بلاروس با تاریخ غنی و میراث فرهنگی منحصر به ‌فرد خود، کشوری است که از نظر هنر، موسیقی، ادبیات و آشپزی بسیار دیدنی و جذاب است.

 

جاذبه های گردشگری کشور بلاروس

اگرچه بلاروس گنجینه ای از جاذبه های زیبا و تاریخی برای بازدیدکنندگان است، اما با وجود این، تا حد زیادی توسط گردشگران کشف نشده باقی مانده است. در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بلاروس را با شما مرور می کنیم:

 

مینسک: 

پایتخت بلاروس، مینسک شهری مدرن و پر جنب و جوش با تاریخ و فرهنگ غنی است. بازدیدکنندگان می توانند بسیاری از موزه ها و گالری های شهر از جمله موزه هنر ملی بلاروس و موزه دولتی تاریخ جنگ بزرگ میهنی را دیدن کنند. این شهر همچنین دارای پارک ها و باغ های زیبا از جمله پارک چلیوسکینتسف و پارک گورکی است.

 

قلعه برست: 

قلعه برست که در شهر برست واقع شده است، یک جاذبه توریستی مهم و نماد قهرمانی و مقاومت بلاروس است. در طول جنگ جهانی دوم، این قلعه بیش از یک ماه توسط نیروهای نازی محاصره شد که مدافعان آن تا پایان شجاعانه جنگیدند. امروزه این قلعه موزه و یادبود کسانی است که در آنجا جنگیدند و جان باختند.

 

قلعه برست
قلعه برست

قلعه میر: 

قلعه میر که در شهر میر قرار دارد، نمونه ای خیره کننده از معماری گوتیک و رنسانس است. این قلعه که در قرن شانزدهم ساخته شده است، اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یک جاذبه گردشگری محبوب به شمار می آید. بازدیدکنندگان می توانند اتاق ها و حیاط های متعدد قلعه را بازدید کنند و از تاریخچه جذاب آن مطلع شوند.

 

قلعه نسویژ: 

قلعه نسویژ یکی دیگر از نمونه های زیبای معماری بلاروس، واقع در شهر نسویژ است. این قلعه که در قرن شانزدهم ساخته شد، محل اقامت خانواده قدرتمند Radziwill بود. بازدیدکنندگان می توانند اتاق ها و باغ های متعدد قلعه را بازدید کنند و در مورد تاریخ غنی آن اطلاعاتی کسب کنند. 

 

پارک ملی Belovezhskaya Pushcha: 

این پارک ملی که در جنوب غربی بلاروس واقع شده است، یکی از میراث جهانی یونسکو و یک جاذبه طبیعی منحصر به فرد است. این پارک آخرین جنگل باستانی باقی مانده در اروپا و همچنین زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری کمیاب و در حال انقراض است. بازدیدکنندگان می توانند از مسیرهای متعدد پارک دیدن کنند و حیات وحش آن را در زیستگاه های طبیعی خود مشاهده کنند.

 

پارک ملی دریاچه های براسلاو: 

این پارک که در شمال بلاروس واقع شده است، یک جاذبه طبیعی زیبا است که در بین علاقه مندان به فضای باز محبوبیت بسیار دارد. این پارک دارای دریاچه‌ ها و رودخانه‌ های بسیاری و همچنین انواع حیات‌ وحش از جمله سگ‌ های دریایی، گوزن‌ ها و سیاه گوش است. بازدیدکنندگان می توانند در پارک پیاده روی، دوچرخه سواری یا کایاک سواری کنند و از مناظر خیره کننده آن لذت ببرند.

 

پولوتسک: 

پولوتسک که در شمال بلاروس واقع شده است، یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور و مرکز اصلی فرهنگ و یادگیری است. بازدیدکنندگان می‌ توانند بسیاری از مکان‌های تاریخی شهر، از جمله کلیسای جامع سنت سوفیا، قدیمی ‌ترین کلیسای بازمانده در بلاروس، و موزه ملی تاریخی و فرهنگی پولوتسک را بازدید کنند.

 

گرودنو: 

گرودنو در غرب بلاروس واقع شده است و شهری جذاب با تاریخ و فرهنگ غنی است. بازدیدکنندگان می توانند در این شهر بسیاری از موزه ها و گالری های شهر، از جمله موزه ایالتی تاریخ و باستان شناسی گرودنو و موزه هنر دولتی گرودنو را دیدن کنند. این شهر همچنین دارای پارک ها و باغ های زیبا از جمله باغ یسوعیت و پارک قلعه قدیمی است.

 

Vitebsk: 

ویتبسک واقع در شمال شرقی بلاروس، یک مرکز فرهنگی و زادگاه هنرمند مشهور مارک شاگال است. بازدیدکنندگان می توانند در اینجا از موزه ها و گالری های شهر از جمله موزه مارک شاگال و موزه هنر ویتبسک دیدن کنند. این شهر همچنین به دلیل بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی، از جمله جشنواره بین المللی هنر “Slavianski Bazaar” شناخته شده است.

 

ویتبسک
ویتبسک

دریاچه های براسلاوسکی: 

دریاچه های براسلاوسکی که در شمال بلاروس واقع شده اند، مقصدی محبوب برای دوستداران طبیعت و علاقه مندان به فضای باز است. این دریاچه ها زیستگاه گونه های زیادی از ماهی ها و پرندگان آبزی هستند و بازدیدکنندگان می توانند با قایق یا کایاک به گشت و گذار در این منطقه بپردازند. این دریاچه ها همچنین توسط جنگل ها و چمنزارهای بسیار زیبا احاطه شده اند که آنها را به مکانی عالی برای پیاده روی و تماشای حیات وحش تبدیل کرده است.

به طور کلی، بلاروس دارای طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری است که تاریخ غنی، فرهنگ و زیبایی طبیعی این کشور را به نمایش می گذارد. خواه به تاریخ، فرهنگ، کاوش در شهرها، بازدید از مکان های تاریخی علاقه مند باشید خواه به گشت و گذار در طبیعت، در هر حال بلاروس برای هر نوع مسافر با هر سلیقه ای چیزی برای ارائه دارد. بلاروس با مردم خونگرم، مناظر زیبا و تاریخ غنی، مقصدی است که مطمئناً تأثیری ماندگار بر بازدیدکنندگان خواهد گذاشت.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای سفر به بلاروس به ترجیحات شما و کارهایی که در طول سفر خود قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. در اینجا به بررسی فصول مختلف در بلاروس می پردازیم:

 

بهار (مارس تا مه): 

بهار فصل زیبایی برای بازدید از بلاروس است، زیرا برف ها آب می شوند و حومه شهر با گل های رنگارنگ و درختان شکوفه زنده می شوند. آب و هوا در این زمان معتدل است و دمای آن از 5 درجه سانتیگراد (41 درجه فارنهایت) تا 15 درجه سانتیگراد (59 درجه فارنهایت) متغییر است. بهار زمان بسیار خوبی برای انجام فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و گشت و گذار است.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست): 

تابستان در بلاروس فصلی است با دمای گرم و روزهای طولانی. میانگین دما از 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) تا 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) متغیر است، که زمان بسیار خوبی برای انجام برخی از فعالیت های خارج از منزل مانند شنا، قایق سواری و کمپینگ است. تابستان همچنین زمان برگزاری بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی از جمله جشنواره بین المللی هنر “Slavianski Bazaar”در این کشور است.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر): 

پاییز فصل زمانی است که برگ ها سایه های درخشانی از قرمز، زرد و نارنجی پیدا می کنند. آب و هوا معتدل است و دمای آن از 5 درجه سانتیگراد (41 درجه فارنهایت) تا 15 درجه سانتیگراد (59 درجه فارنهایت) در حال تغییر است. پاییز زمان بسیار خوبی برای برخی از فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی و گشت و گذار و همچنین برای بازدید از تاریخ و فرهنگ غنی این کشور است.

 

زمستان (دسامبر تا فوریه): 

زمستان فصل سرد و برفی در بلاروس است که دمای هوای آن از -5 درجه سانتیگراد (23 درجه فارنهایت) تا -15 درجه سانتیگراد (5 درجه فارنهایت) متغییر است. زمستان زمان خوبی برای ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسکیت روی یخ و همچنین برای بازدید از جشن های زمستانی سنتی این کشور است.

همانطور که گفته شد به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به بلاروس به علایق شما و کارهایی که در طول سفر خود قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. شما چه در بهار، تابستان، پاییز یا زمستان به بلاروس سفر کنید، این کشور به هر حال جاذبه ای برای ارائه به گردشگران خود دارد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور بلاروس روی نقشه

مهمترین مکان های کشور بلاروس برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

6

ماداگاسکار قسمت دوم


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد