کشور پرتغال

قاره اروپا کشور پرتغال

کشور پرتغال در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی قاره اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود یعنی کشور اسپانیا شبه ‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده ‌است و دو مجمع ‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند.

پایتخت این کشور شهر لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخه زبان‌های رومی محسوب می شود. 

واحد پول این کشور یورو است. پرتغال از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. در این کشور دو منطقه کلان‌ شهری عمده وجود دارد یکی شعر لیسبون در جنوب و دیگری شهر پورتو در شمال. این دو شهر از دیرباز رقیب همبوده اند و امروزه رقابت این دو شهر را می توان در دو تیم فوتبال کشور یعنی اسپورتینگ لیسبون و اف سی پورتو مشاهده کرد.

در دوران استعمار برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک و آنگولا در آفریقا، تیمور شرقی و بخش‌هایی از قلمرو هند جز حکومت استعماری پرتغال بود.

صنایع عمده این کشور شامل ماهیگیری، شراب‌ سازی و مصنوعات چوب پنبه‌ای و غذای آماده و ساردین است.

لیسبون با ۵۴۵ هزار نفر، پورتو با ۲۳۸ هزار نفر و براگا با ۱۸۹ هزار نفر جمعیت بزرگ ‌ترین شهرهای پرتغال هستند. بخش اعظم جمعیت این کشور در کشتزارها، تاکستان‌ ها، و جنگل‌ ها کار می‌کنند.

 

تاریخ

این کشور دارای تاریخ غنی و جذابی است که به دوران باستان باز می گردد. پرتغال از ریشه های سلتیک و رومی اولیه تا عصر اکتشافات و تولد امپراتوری پرتغال، نقش مهمی در شکل دادن به سیر تاریخ اروپا و جهان داشته است.

 

دوره پیش از روم

اولین ساکنان شناخته شده پرتغال سلت ها بودند که در حدود 1000 سال قبل از میلاد وارد این سرزمین شدند. سلت ها توسط لوزیتانی ها، قبیله ای که در مناطق مرکزی و شمالی پرتغال کنونی زندگی می کردند، بیرون شدند. لوزیتانی ها به دلیل مقاومت شدید خود در برابر حکومت روم شناخته شده بودند و رهبر آنها ویریاتوس به نماد مقاومت پرتغالی ها در برابر مهاجمان خارجی تبدیل شد.

 

مجسمه سربازان لوزیتانی
مجسمه سربازان لوزیتانی

حکومت روم

در سال 218 قبل از میلاد، امپراتوری روم به شبه جزیره ایبری حمله کرد و یک دوره طولانی حکومت بر این منطقه را آغاز کرد. پرتغال که در آن زمان به عنوان لوزیتانیا شناخته می شد، به بخش مهمی از امپراتوری روم تبدیل شد و بسیاری از شهرک های رومی و پروژه های زیربنایی در سراسر منطقه ساخته شدند. نفوذ روم هنوز هم امروزه در بسیاری از مکان های تاریخی و خرابه های باستانی دیده می شود.

 

عصر اکتشافات

در قرن 15 و 16، پرتغال به بازیگر اصلی عصر اکتشافات تبدیل شد، دوره ای از اکتشاف و استعمار اروپا در قاره آمریکا، آسیا و آفریقا. کاشفان پرتغالی، مانند واسکو دوگاما و فردیناند ماژلان، به سرزمین‌ های جدید رفتند و راه ‌های تجاری ایجاد کردند که ثروت و قدرت زیادی را برای این امپراتوری به ارمغان آورد. امپراتوری پرتغال با مستعمرات در برزیل، آفریقا و آسیا به یکی از بزرگترین امپراتوری های جهان تبدیل شد.

 

جمهوری پرتغال

در سال 1910، انقلاب سلطنت را سرنگون کرد و جمهوری پرتغال را تأسیس کرد. دولت جدید اصلاحات و نوسازی های زیادی را به همراه داشت، از جمله ایجاد یک حکومت دموکراتیک و جدایی کلیسا از دولت. با این حال، این کشور با چالش های بسیاری از جمله بی ثباتی اقتصادی و ناآرامی های سیاسی نیز مواجه بود.

 

انقلاب میخک

در سال 1974، یک کودتای نظامی معروف به انقلاب میخک، حکومت استبدادی را سرنگون کرد و یک نظام حکومتی دموکراتیک را ایجاد کرد. انقلاب اصلاحات اجتماعی و اقتصادی بسیاری از جمله ملی شدن بسیاری از صنایع و ایجاد دولت رفاه را به همراه داشت. پرتغال نیز در سال 1986 به اتحادیه اروپا ملحق شد که به مدرن سازی اقتصاد این کشور و نزدیک شدن آن به سایر کشورهای اروپایی کمک کرد.

امروزه پرتغال یک دموکراسی پر رونق با میراث فرهنگی غنی و اقتصاد قوی است. تاریخ این کشور از طریق مکان‌ ها و موزه‌ های تاریخی بسیاری از جمله برج بلم، صومعه جرونیموس و موزه ملی هنرهای باستانی پاس داشته می‌شود. تاریخ پرتغال از ریشه‌های سلتیک و رومی باستان گرفته تا دولت دموکراتیک مدرن آن، گواهی بر انعطاف‌پذیری و قدرت مردم آن است.

 

جغرافیا و آب و هوا

پرتغال کشوری است که در ساحل غربی شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است. از شرق و شمال با اسپانیا و از غرب و جنوب با اقیانوس اطلس هم مرز است. این کشور دارای چشم ‌اندازهای متنوعی است که شامل کوه ‌ها، تپه ‌ها، دشت ‌ها و مناطق ساحلی می‌شود.

 

ویژگی های جغرافیایی

منطقه شمالی پرتغال کوهستانی است و رشته کوه سرا دا استرلا بلندترین نقطه در سرزمین اصلی پرتغال است. منطقه مرکزی متشکل از تپه ‌ها و دشت ‌ها است، در حالی که منطقه جنوبی با آب و هوای مدیترانه‌ای و سواحل شنی مشخص می‌شود. خط ساحلی این کشور نیز با صخره های ناهموار، خلیج های منزوی و سواحل شنی طولانی یکی از ویژگی های مهم آن است.

 

اقلیم

این کشور آب و هوای مدیترانه ای دارد و زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک دارد. با این حال، آب و هوا می تواند بسته به منطقه متفاوت باشد. منطقه شمالی خنک تر و مرطوب تر است، در حالی که منطقه جنوبی گرم تر و خشک تر است. جزایر آزور و مادیرا که بخشی از پرتغال هستند، دارای آب و هوای نیمه گرمسیری با دمای معتدل در طول سال هستند.

در ماه‌های تابستان، دما در پرتغال می‌تواند در برخی مناطق به 40 درجه سانتی‌گراد برسد، در حالی که دمای زمستان معمولاً از 8 تا 16 درجه سانتی‌گراد متغیر است. مناطق ساحلی پرتغال معتدل تر و مرطوب تر هستند، در حالی که مناطق داخلی می توانند گرم و خشک باشند.

پرتغال همچنین دارای میزان آفتابی بالایی است و به طور متوسط سالانه 3000 ساعت آفتابی دارد. این موضوع آن را به مقصدی محبوب برای مسافران و علاقه مندان به آفتاب گرفتن تبدیل می کند.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای پرتغال آن را به مقصدی متنوع و جذاب برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است. خط ساحلی خیره کننده، کوه های زیبا و آب و هوای آفتابی آن را به یک مقصد گردشگری محبوب در تمام طول سال تبدیل کرده است.

 

رشته کوه سرا دا استرلا
رشته کوه سرا دا استرلا

فرهنگ

کشور پرتغال دارای فرهنگ غنی و متنوعی است که بر اساس تاریخ، جغرافیا و مردم آن شکل گرفته است. فرهنگ پرتغالی از ریشه های سلتیک و رومی باستان تا تأثیرات امپراتوری پرتغال و روندهای مدرن امروزی، ترکیبی منحصر به فرد از سنت و نوآوری است.

 

زبان

زبان رسمی این کشور پرتغالی است که تقریباً همه مردم به این زبان صحبت می کنند. زبان پرتغالی در کشورهای دیگر از جمله برزیل، آنگولا و موزامبیک نیز به دلیل سال ها استعمار صحبت می شود.

 

غذا و نوشیدنی

این کشور به خاطر غذاهای دریایی تازه، خورش های دلچسب و شیرینی های خوشمزه اش معروف است. برخی از غذاهای محبوب عبارتند از: ساردین کبابی، باکالهاو (کاد نمک سود)، کوزیدو (خورش گوشت و سبزیجات) و پاستل د ناتا (تارت کاستارد).

شراب همچنین بخش مهمی از فرهنگ پرتغالی است و این کشور به خاطر شراب بندری اش که در منطقه دره دورو ساخته می شود مشهور است. دیگر شراب های محبوب این کشور عبارتند از Vinho Verde، Dão، و Alentejo.

 

موسیقی و رقص

موسیقی و رقص بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ پرتغال است. فادو، سبک سنتی موسیقی که از لیسبون نشات گرفته است، نوعی موسیقی غم انگیز است که اغلب در کلوپ ها و بارهای کوچک اجرا می شود. این موسیقی با اشعار غم انگیز و استفاده از گیتار پرتغالی نواخته می شود.

سایر اشکال سنتی موسیقی و رقص عبارتند از کوریدینیو، رقصی پر جنب و جوش که از منطقه الگاروه سرچشمه می گیرد، و بایلینهو دا مادیرا، یک رقص محلی از جزایر مادیرا.

 

هنر و معماری

این کشور دارای تاریخ غنی از هنر و معماری است. سبک مانوئلین، که در دوران اکتشافات شکوفا شد، ترکیبی منحصر به فرد از معماری گوتیک و رنسانس است که با تزئینات استادانه و نقوش دریایی شناخته می شود. برخی از نمونه های مهم معماری مانولین عبارتند از صومعه جرونیموس و برج بلم که هر دو در لیسبون واقع شده اند.

هنر پرتغالی همچنین به دلیل استفاده از آزوله ‌ها، که کاشی‌ های سرامیکی رنگارنگی هستند که برای تزئین ساختمان ‌ها و خانه‌ ها استفاده می‌شوند، معروف است. کاشی ها اغلب برای به تصویر کشیدن صحنه هایی از تاریخ و زندگی روزمره استفاده می شوند.

 

صومعه جرونیموس
صومعه جرونیموس

جشنواره ها و جشن ها

فستیوال ها و جشن های زیادی در طول سال در این کشور زیبا برگزار می شود. برخی از محبوب ‌ترین جشن‌ ها عبارتند از Carnaval، یک فستیوال قبل از روزه ‌داری که دارای رژه ‌ها و مهمانی‌ های خیابانی است. Festa de São João، جشن نیمه تابستانی که در پورتو برگزار می شود و جشنواره دو ماریسکو، یک جشنواره غذاهای دریایی که در اولهائو برگزار می شود.

به طور کلی، فرهنگ پرتغالی ترکیبی پر جنب و جوش و منحصر به فرد از تاریخ، سنت و نوآوری است. از آشپزی و موسیقی گرفته تا هنر و معماری، پرتغال یک تجربه فرهنگی غنی و متنوع را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

 

جاذبه های گردشگری کشور پرتغال

از مکان های تاریخی گرفته تا شگفتی های طبیعی، پرتغال طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری را ارائه می دهد که مطمئناً بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. 

 

شهر لیسبون: 

پایتخت پرتغال، لیسبون، یک کلان شهر پر جنب و جوش است که سنت و مدرنیته را به طور یکپارچه در هم می آمیزد. کاوش خود را در منطقه تاریخی آلفاما، با خیابان ‌های باریک، خانه ‌های رنگارنگ، و قلعه نمادین سائو خورخه شروع کنید. از برج بلم و صومعه جرونیموس، نمونه‌های نفیس معماری مانولین دیدن کنید. محله‌ های پرجنب ‌و جوش Bairro Alto و Chiado را از دست ندهید، جایی که می‌توانید از غذاهای سنتی لذت ببرید، صنایع دستی محلی بخرید و از تفریحات شبانه معروف شهر لذت ببرید.

شهر لیسبون موزه های متعددی از جمله موزه ملی هنرهای باستانی، موزه Calouste Gulbenkian و موزه مشرق زمین را در خود جای داده است. 

 

شهر پورتو: 

پورتو که در امتداد رودخانه دورو قرار دارد، یک شهر میراث جهانی یونسکو است که به دلیل جذابیت تاریخی و تولید شراب بندری شناخته شده است. در خیابان ‌های باریک منطقه ریبیرا منطقه‌ ای زیبا با خانه ‌های رنگارنگ و کافه‌ های جذاب قدم بزنید. از پل نمادین Dom Luís I عبور کنید و به Vila Nova de Gaia بروید، جایی که می‌توانید انبارهای شراب بندری را کاوش کنید. فراموش نکنید که از Livraria Lello، یکی از زیباترین کتابفروشی های جهان دیدن کنید.

پورتو همچنین خانه چندین کلیسا و کلیسای جامع تاریخی از جمله کلیسای جامع Sé و کلیسای سائو فرانسیسکو است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در امتداد رودخانه دورو قدم بزنند و از مناظر ساختمان های رنگارنگ و پل های تاریخی شهر لذت ببرند.

 

سینترا: 

جذابیت و زیبایی سینترا برای قرن ها الهام بخش نویسندگان و هنرمندان بوده است. سینترا که درست خارج از لیسبون قرار دارد، شهری افسانه‌ مانند است که در میان تپه‌ ها و جنگل ‌های سرسبز قرار گرفته است. کاخ ها و املاک مسحورکننده، آن را به مقصدی تبدیل می کند که باید از آن بازدید کرد. کاخ رنگارنگ پنا یک مکان میراث جهانی یونسکو که به ‌خاطر معماری متنوع و مناظر خیره‌کننده ‌اش معروف است را کاوش کنید. در کوئینتا دا رگالیرا رمانتیک با باغ‌ های عرفانی و تونل ‌های مخفی گردش کنید. 

سینترا علاوه بر جاذبه هایی که ذکر شد، کاخ زیبای Monserrate و کاخ ملی تاریخی سینترا را نیز در خود جای داده است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند کابو دا روکا، غربی‌ترین نقطه در سرزمین اصلی اروپا را از نزدیک ببینند.

 

سینترا
سینترا

Algarve

منطقه آلگاروه به خاطر سواحل طلایی، صخره های زیبا و آب های شفافش مشهور است. از استراحتگاه های خانوادگی گرفته تا خلیج های منزوی، آلگاروه طیف وسیعی از گزینه ها را برای عاشقان ساحل ارائه می دهد. از شهرهای ساحلی لاگوس، آلبوفیرا و فارو دیدن کنید که هر کدام جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. کاوش در سازندهای صخره ای دراماتیک پونتا دا پیده و سفر با قایق به غارهای خیره کننده Benagil را از دست ندهید.

منطقه Algarve همچنین میزبان چندین زمین گلف است که آن را به مقصدی محبوب برای گلف بازان تبدیل کرده است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند پارک طبیعی ریا فورموسا، یک منطقه تالاب حفاظت ‌شده را که محل زندگی گونه ‌های مختلف پرندگان است، کاوش کنند.

 

کویمبرا

کویمبرا خانه Biblioteca Joanina، یک کتابخانه خیره کننده باروک است که یکی از زیباترین کتابخانه های جهان به حساب می آید. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در کنار رودخانه Mondego قدم بزنند و از مناظر پل های تاریخی شهر لذت ببرند.

 

مادیرا: 

مادیرا به خاطر جشنواره های سنتی خود از جمله جشنواره گل و جشنواره شراب مادیرا نیز شناخته شده است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند با تله‌کابین تا مونت بروند و از مناظر فونچال، پایتخت جزیره لذت ببرند.

 

Évora 

اورا واقع در منطقه Alentejo، شهری تاریخی است که به خاطر خرابه های رومی، دیوارهای قرون وسطایی و معماری خیره کننده اش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند کلیساها و کلیساهای جامع شهر از جمله کلیسای جامع Sé و کلیسای سائو فرانسیسکو را کاوش کنند. این شهر همچنین خانه معبد رومی اِوورا است، یک معبد رومی که به خوبی حفظ شده و قدمت آن به قرن اول بازمی‌گردد.

 

گیماراش

گیماراش که به عنوان زادگاه پرتغال شناخته می شود، شهر جذابی است که در شمال این کشور واقع شده است. بازدیدکنندگان می توانند مرکز شهر تاریخی را که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، کاوش کنند و از قلعه گیماراش، یک قلعه قرون وسطایی به خوبی حفظ شده که نقشی کلیدی در تاریخ پرتغال ایفا کرده است، دیدن کنند.

 

دره دورو 

دره دورو منطقه ای زیبا در شمال پرتغال است که به خاطر تاکستان ها، تپه های سرسبز و مناظر خیره کننده اش معروف است. بازدیدکنندگان می‌توانند در امتداد رودخانه دورو یک تور قایق داشته باشند، از شراب ‌سازی‌ های فراوان در منطقه دیدن کنند، یا به سادگی از مناظر لذت ببرند.

 

آزور

آزور مجمع الجزایری از 9 جزیره است که در وسط اقیانوس اطلس واقع شده است. آزور که به خاطر زیبایی های طبیعی و فعالیت های طبیعت گردی شهرت دارد، مقصدی محبوب برای پیاده روی، تماشای نهنگ ها و کاوش در دریاچه های آتشفشانی و چشمه های آب گرم است.

 

آلنتجو

منطقه آلنتجو به خاطر حومه زیبا، شهرهای تاریخی و غذا و شراب عالی اش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند قلعه‌ های بسیاری را در منطقه کاوش کنند، از مزه شراب در یکی از شراب ‌خانه‌ های متعدد لذت ببرند، یا به سادگی در یکی از دهکده ‌های جذاب منطقه استراحت کنند.

 

آلنتجو
آلنتجو

جزایر برلنگا

جزایر برلنگا که در سواحل پنیچه واقع شده اند، یک ذخیره گاه طبیعی زیبا هستند که به خاطر آب های شفاف، صخره های سنگی و مناظر خیره کننده اش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند با یک تور قایق به جزایر رفته، غارهای متعدد را کاوش کنند یا به سادگی در یکی از سواحل خلوت متعدد استراحت کنند.

به طور کلی، پرتغال طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری را ارائه می دهد که برای همه نوع مسافری جذاب است. فرقی نمی کند به تاریخ، فرهنگ، طبیعت یا فعالیت های فضای باز علاقه مند باشید، پرتغال چیزی برای ارائه به همه دارد. پرتغال با آب و هوای گرم، مردمی صمیمی و مناظر خیره کننده، مقصدی است که مطمئناً تأثیری ماندگار بر بازدیدکنندگان خواهد گذاشت.

 

بهترین زمان بازدید

کشور پرتغال با آب و هوای گرم مدیترانه ای است که آن را به مکانی عالی برای بازدید در هر زمان از سال تبدیل می کند. با این حال، بهترین زمان برای بازدید از پرتغال ممکن است به آنچه می خواهید در طول سفر خود ببینید و انجام دهید بستگی دارد. در اینجا برخی از بهترین زمان ها برای سفر به پرتغال آورده شده است:

 

بهار (مارس تا می): 

بهار زمان بسیار خوبی برای سفر به پرتغال است، زیرا آب و هوا معتدل است و ازدحام جمعیت کمتر از ماه های تابستان است. این فصل زمان بسیار خوبی برای کاوش در شهرها و شهرهای تاریخی کشور و همچنین حومه زیبا و مناطق ساحلی آن است.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست): 

تابستان اوج فصل گردشگری در پرتغال است، زیرا هوا گرم و آفتابی است و بسیاری از مردم برای لذت بردن از سواحل این کشور و فعالیت های خارج از منزل به این کشور می آیند. این فصل زمان عالی برای بازدید از منطقه Algarve و همچنین بسیاری از شهرهای ساحلی است.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر): 

پاییز زمان عالی دیگری برای بازدید از پرتغال است، زیرا هوا هنوز گرم است و جمعیت کمتر از ماه های تابستان است. این زمان عالی برای کشف تاکستان ‌ها و شراب‌ سازی ‌های کشور و همچنین مکان‌ های تاریخی و جاذبه‌ های فرهنگی فراوان آن است.

 

زمستان (دسامبر تا فوریه): 

زمستان فصلی متفاوت است، زیرا هوا می تواند خنک تر و بارانی تر از بقیه فصول سال باشد. با این حال، این زمان عالی برای بازدید از شهرهای کوچک این کشور و همچنین بسیاری از موزه ها، گالری ها و جاذبه های فرهنگی آن است.

به طور کلی، بهترین زمان برای بازدید از پرتغال ممکن است به آنچه می خواهید در طول سفر خود ببینید و انجام دهید بستگی دارد. اگر به فعالیت در فضای باز و سواحل علاقه مند هستید، تابستان ممکن است بهترین زمان برای بازدید باشد. اگر جمعیت کمتر و هوای خنک تر را ترجیح می دهید، بهار و پاییز ممکن است گزینه بهتری باشند.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور پرتغال روی نقشه

مهمترین مکان های کشور پرتغال برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-30

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

قبیله ماسایی در کنیا


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد