کشور استونی

قاره اروپا کشور استونی

کشور استونی در شمال اروپا و در کنار دریای بالتیک واقع شده است. این کشور کوچک بیش از 1.3 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت استونی شهر تالین است. زبان رسمی این کشور استونیایی است. این زبان برخلاف اکثر زبان های اروپایی که از ریشه هندواروپایی هستند جزو زبان‌ های خانواده اورالی است.

واحد پول این کشور یورو است. ۶۹ درصد از مردم این کشور استونیایی تبار و حدود ۲۵ درصد روس تبارند. این کشور از سوی نهادهای مالی جهان به عنوان کشوری با اقتصاد پیشرفته رده بندی شده ‌است و سازمان ملل نیز استونی را در رده کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا قرار می‌دهد. کشور استونی از نظر آزادی مطبوعات، آزادی اقتصادی، آزادی سیاسی و آموزش در سطوح بالای جهانی قرار دارد. استونی در زمان شوروی کمونیستی نیز در میان جمهوری‌ های آن اتحادیه بالاترین سرانه تولید ناخالص را داشت.

این کشور کوچک در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی – ناتو در آمد. کشور استونی آزادترین شبکه اینترنتی دنیا را دارد و به همین دلیل به دیجیتال ترین کشور دنیا معروف است.

 

تاریخ

این کشور باوجود وسعت کم تاریخی غنی و پیچیده ای دارد که به دلیل موقعیت استراتژیک آن بین شرق و غرب شکل گرفته است. استونی از سکونت‌گاه‌ های اولیه انسانی تا استقلال امروزی اش، تغییرات و چالش‌ های زیادی را در طول قرن‌ ها تجربه کرده است. 

 

تاریخ اولیه

اولین ساکنان شناخته شده استونی، مردمان فینو اوگریک بودند که هزاران سال پیش در این منطقه ساکن شدند. بعدها مردم بالتیک و اسلاو به این قبایل ملحق شدند و در قرن سیزدهم، استونی به چندین حکومت کوچک تقسیم شد.

در قرن دوازدهم، استونی توسط شوالیه های دانمارکی و آلمانی (فرقه برادران شمشیر) مورد حمله قرار گرفت. این گروه مذهبی مسیحی مردم را به زور به دین مسیحیت درآوردند. در قرن سیزدهم، استونی به پادشاهی مسیحی تحت حکومت اسقف ریگا تبدیل شد.

قسمت جنوبی کشور استونی به همراه لتونی امروزی زیر سلطه این گروه باقی ماند اما قسمت شمالی در بهار ۱۲۲۴ جزئی از قلمرو پادشاه دانمارک شد ولی در نهایت در سال ۱۳۴۶ فرمانروایی این قسمت نیز به شوالیه های فرقه «برادران شمشیر» واگذار شد.

در این زمان به‌جز شهر «رِوال» (تالین امروزی) که پایتخت بود، ده‌ها دژ نیز در استونی ساخته شد که در کنار آن‌ها به مرور شهرهایی شکل گرفتند.

 

پوشش مردم استونی در گذشته
پوشش مردم استونی در گذشته

 

قانون سوئد و روسی

در قرن شانزدهم، استونی تحت سلطه سوئد درآمد و بخشی از امپراتوری سوئد شد. در این زمان، تالین، پایتخت استونی، به یک مرکز تجاری مهم و مرکز فرهنگ و آموزش تبدیل شد.

در اوایل قرن هجدهم، استونی توسط نیروهای روسی مورد تهاجم قرار گرفت و بخشی از امپراتوری روسیه شد. در این مدت، مقامات روسیه کنترل های شدیدی را بر جامعه اعمال کردند و هرگونه تلاش برای استقلال یا بیان فرهنگی را سرکوب کردند.

 

استقلال و اشغال شوروی

در سال 1918 استونی استقلال خود را از روسیه اعلام کرد و برای اولین بار پس از قرن ها به یک کشور مستقل تبدیل شد. دولت جدید مجموعه ای از اصلاحات از جمله حق رأی عمومی و آموزش رایگان را به اجرا درآورد و در پی برقراری روابط نزدیک با سایر کشورهای اروپایی بود.

با این حال، استقلال استونیایی ها کوتاه مدت بود. در سال 1940، این کشور مورد تهاجم نیروهای شوروی قرار گرفت و بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد. در این مدت، بسیاری از استونیایی ها به سیبری تبعید شدند و مقامات شوروی هرگونه تلاش برای مخالفت یا بیان فرهنگی را سرکوب کردند.

 

بازیابی استقلال

در اواخر دهه 1980، استونی شروع به تجربه یک دوره بیداری سیاسی و فرهنگی کرد، زیرا مردم خواستار آزادی و دموکراسی بیشتر شدند. در سال 1991، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، استونی یک بار دیگر استقلال خود را اعلام کرد و روند ساخت یک جامعه جدید را آغاز کرد.

این کشور از زمان بازیابی استقلال خود، گام های بلندی در توسعه اقتصاد، فرهنگ و نهادهای دموکراتیک خود برداشته است. امروزه، کشور استونی یکی از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و به دلیل صنایع پیشرفته، صحنه فرهنگی پر جنب و جوش و مناظر طبیعی زیبا شناخته می شود.

 

جغرافیا و آب و هوا

این کشور از غرب با دریای بالتیک، از شرق با روسیه، از جنوب با لتونی و از شمال با خلیج فنلاند همسایه است. قرار گرفتن آن در محل تلاقی شرق و غرب، همانگونه که تاریخ و فرهنگ آن را شکل داده و بر اقلیم آن نیز تأثیر گذاشته است.

 

جغرافیا

استونی کشوری نسبتاً کوچک است و مساحت کل آن حدود 45000 کیلومتر مربع است. این کشور بیشتر مسطح است و در قسمت جنوبی کشور تپه ها و جنگل های کم ارتفاعی وجود دارد. استونی دارای خط ساحلی طولانی در امتداد دریای بالتیک است که جزایر کوچک و شبه جزیره های زیادی دارد.

این کشور به سه منطقه اصلی تقسیم می شود: ساحل شمالی که با سواحل شنی و جنگل های کاج مشخص می شود. منطقه مرکزی که بیشتر زمین کشاورزی است و منطقه جنوبی که تپه ماهور و جنگلی است. پایتخت استونی شهر تالین است که در ساحل شمالی واقع شده است.

 

شهر تالین
شهر تالین

 

اقلیم

استونی دارای آب و هوای قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. آب و هوای این کشور تحت تأثیر قرار گرفتن آن در دریای بالتیک و نزدیکی آن به روسیه است.

در زمستان، دما می تواند به زیر صفر برسد و گاهی اوقات برف سنگین می بارد. سردترین ماه‌ ها ژانویه و فوریه با میانگین دمایی در حدود -5 درجه سانتیگراد تا -8 درجه سانتیگراد است. ماه‌های تابستان معتدل‌تر هستند و میانگین دمای آن در جولای و آگوست بین 16 تا 18 درجه سانتی‌گراد است.

این کشور نیز در طول سال بارندگی زیادی را تجربه می کند که مرطوب ترین ماه های آن آگوست و سپتامبر است. مناطق ساحلی این کشور نیز می توانند بادهای شدیدی را تجربه کنند، به ویژه در ماه های زمستان.

 

به طور کلی، آب و هوای استونی نسبتاً معتدل است، اما می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و بسته به منطقه می تواند متفاوت باشد. بازدیدکنندگان استونی باید برای زمستان های سرد و باران های گاه به گاه آماده باشند، اما می توانند از تابستان های معتدل و مناظر طبیعی زیبا نیز لذت ببرند.

 

فرهنگ

استونی کشوری با فرهنگ غنی و متنوع است که بر اساس تاریخ، جغرافیا و مردم آن شکل گرفته است. از زبان منحصر به فرد آن گرفته تا موسیقی و رقص محلی سنتی، این کشور کوچک دارای میراث فرهنگی غنی است که امروزه به رشد و تکامل خود ادامه می دهد.

 

زبان

زبان استونیایی یکی از منحصر به‌ فردترین و متمایزترین زبان ها در اروپا است که ریشه در خانواده زبان های فینو اوگریکی دارد. استونیایی زبان رسمی این کشور است و اکثریت مردم به آن صحبت می کنند. این زبان در طول قرن ها تکامل یافته است و به دلیل دستور زبان پیچیده، واژگان غنی و صداهای منحصر به فرد خود شناخته شده است.

 

موسیقی و رقص

موسیقی و رقص بخش مهمی از فرهنگ این کشور است و عمیقاً در تاریخ و سنت های این کشور ریشه دارد. موسیقی محلی و رقص برای قرن ها بخشی از فرهنگ استونیایی بوده است و امروزه نیز از طریق جشنواره ها، کنسرت ها و فستیوال ها جشن گرفته می شود.

یکی از محبوب ترین فرم های موسیقی سنتی این کشور، آهنگ runo، نوعی آهنگ محلی است که با ریتم های پیچیده و هارمونی های جذاب اجرا می شود. آهنگ های Runo اغلب داستان هایی در مورد طبیعت، عشق و زندگی روزمره می گویند و توسط خوانندگان آماتور و حرفه ای به طور یکسان اجرا می شوند.

رقص محلی نیز بخش مهمی از فرهنگ این کشور است، با انواع مختلفی از رقص ها که بسته به منطقه متفاوت است. رقص‌های سنتی اغلب شامل پا زدن سریع و حرکات پر جنب و جوش است و اغلب با لباس‌ های سنتی اجرا می شوند.

 

رقص مردم استونی
رقص مردم استونی

 

هنر و صنایع دستی

این کشور همچنین به دلیل سنت غنی هنر و صنایع دستی خود شناخته شده است و بسیاری از صنعتگران محلی آثار هنری منحصر به فرد و زیبایی تولید می کنند. صنایع دستی سنتی شامل سفالگری، بافندگی و گلدوزی است و بسیاری از صنعتگران از مواد طبیعی مانند پشم، کتان و چوب استفاده می کنند.

 

ادبیات و سینما

ادبیات و سینما استونیایی نیز در سال‌های اخیر شهرت بین‌المللی پیدا کرده است و بسیاری از نویسندگان و فیلم‌سازان استونی جوایز و تحسین منتقدان را دریافت کرده‌اند. این کشور دارای صحنه‌های فرهنگی پر رونقی است و موزه‌ ها، گالری ها و تئاترهای کشور همواره پر تماشاگر هستند.

 

غذا

غذاهای استونیایی با غذاهای ساده و دلچسب آن شناخته می شود که اغلب حاوی مواد محلی مانند ماهی، سیب زمینی و نان چاودار است. غذاهای محبوب این کشور شامل نان سیاه، شاه ماهی ترش و سالاد سیب زمینی و همچنین انواع سوپ و خورش است.

کشور استونی همچنین به خاطر محصولات لبنی منحصر به فرد و خوش طعم خود از جمله پنیر، ماست و کره معروف است. بسیاری از این محصولات لبنی این کشور با استفاده از روش های سنتی ساخته می شوند و به دلیل کیفیت و طعم اصیل بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

 

جاذبه های گردشگری کشور استونی

استونی کشوری با میراث فرهنگی غنی و صنعت گردشگری پر رونق است. از شهرهای تاریخی گرفته تا مناظر طبیعی زیبای آن، همه چیزهایی برای لذت بردن در این کشور زیبای بالتیک وجود دارد. 

 

شهر قدیمی تالین

این منطقه تاریخی به دو منطقه اصلی تقسیم می شود: تپه Toompea، شهر بالا و شهر پایین. تپه تومپیا خانه بسیاری از بناهای مهم از جمله پارلمان، کلیسای جامع الکساندر نوسکی و قلعه تومپیا است. شهر پایین دارای ساختمان ها و جاذبه های تاریخی متنوعی مانند میدان تالار شهر، کلیسای سنت اولاف، و دیوارهای شهر قرون وسطایی است.

 

پارک ملی Lahemaa

این پارک ملی زیبا حدود یک ساعت از تالین فاصله دارد و مساحتی بالغ بر 700 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. این پارک دارای چندین مسیر پیاده‌روی از جمله مسیر پیاده‌روی Lahemaa است که بازدیدکنندگان را از میان جنگل‌ ها، باتلاق ها و مناظر ساحلی عبور می دهد. این پارک همچنین خانه چندین مکان دیدنی تاریخی از جمله Palmse Manor و Sagadi Manor است.

 

جزیره Saaremaa

این جزیره زیبا بزرگترین جزیره استونی است و به دلیل فرهنگ منحصر به فرد و زیبایی طبیعی خود شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند بسیاری از بناهای تاریخی جزیره، از جمله قلعه Kuressaare، دهانه شهاب‌سنگ Kaali و کلیسای Pöide را مشاهده کنند. این جزیره همچنین دارای چندین ساحل محبوب از جمله ساحل Mändjala و ساحل Kuressaare است.

 

جزیره Saaremaa
جزیره Saaremaa

 

Pärnu

این شهر تفریحی محبوب در سواحل جنوب غربی کشور قرار دارد و به خاطر سواحل زیبا و زندگی شبانه پر جنب و جوش معروف است. بازدیدکنندگان می توانند از انواع ورزش های آبی از جمله شنا، موج سواری و کایاک سواری لذت ببرند و همچنین جاذبه های فرهنگی متعدد شهر مانند موزه Pärnu و تئاتر Endla را مشاهده کنند.

 

تارتو

این شهر دانشگاهی جذاب به خاطر میراث فرهنگی غنی و صحنه هنری جذابش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند موزه ها و گالری‌ های شهر از جمله موزه هنر تارتو، موزه ملی استونی و موزه دانشگاه تارتو را از نزدیک ببینند. این شهر همچنین دارای چندین مکان دیدنی تاریخی از جمله کلیسای جامع تارتو، میدان تاون هال و پل فرشته است.

 

جزیره هیوما

این جزیره زیبا به خاطر زیبایی طبیعی بکر و سنت های فرهنگی منحصر به فردش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند مسیرهای پیاده روی متعدد جزیره، از جمله مسیر Suuremõisa-Kärdla را که بازدیدکنندگان را از جنگل ها و مناظر ساحلی می برد، مشاهده کنند. این جزیره همچنین دارای چندین مکان دیدنی تاریخی از جمله فانوس دریایی Kõpu و فانوس دریایی Tahkuna است.

 

موزه هنر کومو

این موزه هنر مدرن در تالین واقع شده است و به خاطر مجموعه وسیعی از هنر استونیایی و بین المللی شناخته شده است. این موزه دارای چندین نمایشگاه دائمی و موقت و همچنین انواع برنامه ها و رویدادهای آموزشی است. خود ساختمان نیز یک شاهکار معماری است که دارای نمای شیشه ای خیره کننده و چندین عنصر طراحی منحصر به فرد است.

 

دریاچه Peipus

این دریاچه بزرگ آب شیرین در مرز بین استونی و روسیه قرار دارد و به خاطر مناظر زیبا و سنت های فرهنگی منحصر به فردش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند دهکده های ماهیگیری متعدد دریاچه مانند کلکجا و وارنجا را مشاهده و در مورد جامعه محلی معتقدان قدیمی روسی اطلاعات کسب کنند. این دریاچه همچنین دارای چندین ساحل محبوب از جمله ساحل Varnja و ساحل Kauksi است.

به طور کلی، استونی کشوری با میراث فرهنگی غنی و تنوع گسترده ای از جاذبه های طبیعی و فرهنگی است. خواه به کاوش در شهرهای قرون وسطایی، پیاده‌روی در جنگل های بکر یا لذت بردن در ساحل علاقه‌مند باشید، در این کشور زیبای بالتیک چیزی برای همه سلیقه ها وجود دارد.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای بازدید از کشور استونی تا حد زیادی به ترجیحات شخصی شما و کاری که می خواهید در طول سفر خود انجام دهید بستگی دارد. در اینجا به تفکیک فصول مختلف و آنچه می توانید در طول هر یک از آن‌ها انتظار داشته باشید آورده شده است:

 

بهار (مارس – مه)

بهار زمان محبوبی برای بازدید از این کشور است، زیرا هوا شروع به گرم شدن می کند و روزها طولانی تر می شوند. دما هنوز می تواند بسیار سرد باشد، به خصوص در ماه مارس، اما تا ماه مه آب و هوا معمولاً معتدل و دلپذیر است. بهار زمان بسیار خوبی برای کشف مناظر طبیعی است، زیرا جنگل ها و مراتع با رشد جدید و شکوفه گل ها شروع به زنده شدن می کنند.

 

تابستان (ژوئن – آگوست)

تابستان فصل اوج گردشگری است، زیرا هوا گرم و آفتابی است و رویدادها و فستیوال های زیادی در فضای باز وجود دارد که می توانید از آن لذت ببرید. سواحل در این زمان مقاصد محبوبی هستند و بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی، دوچرخه سواری و سایر فعالیت های در فضای باز لذت ببرند. با این حال، از آنجایی که این فصل اوج گردشگری است، ممکن است قیمت‌ اقامت و تفریح بالاتر از حد معمول باشد و جاذبه های محبوب نیز شلوغ باشند.

 

استونی در بهار
استونی در بهار

 

پاییز (سپتامبر – نوامبر)

پاییز زمان زیبایی برای بازدید از این کشور است، زیرا برگ ها شروع به تغییر رنگ می کنند و جنگل ها و حومه شهر رنگ طلایی به خود می گیرند. آب و هوا معمولاً معتدل است، اما می تواند با باران و باد گاه به گاه غیرقابل پیش بینی باشد. پاییز زمان خوبی برای کاوش در شهرهای تاریخی و جاذبه های فرهنگی است، زیرا ازدحام کمتر و قیمت های پایین تر است.

 

زمستان (دسامبر – فوریه)

زمستان در استونی سرد و برفی است، اما جادویی و زیبا است. بسیاری از بازارهای کریسمس، فستیوال ها و رویدادهای تعطیلات در فصل برگزار می شود و بازدیدکنندگان می توانند از ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد و اسکیت روی یخ لذت ببرند. با این حال، دما می تواند بسیار سرد باشد، به خصوص در ژانویه و فوریه، که روزها بسیار کوتاه هستند.

 

به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به کشور استونی به علایق شما و کاری که می خواهید در طول سفر انجام دهید بستگی دارد. اگر از فعالیت ها و فستیوال های فضای باز لذت می‌برید، تابستان بهترین زمان برای بازدید است. اگر سفر آرام تر و کاوش های فرهنگی را ترجیح می دهید، بهار یا پاییز ممکن است انتخاب بهتری باشد. زمستان زمان بسیار خوبی برای تجربه سنت های کریسمس و ورزش های زمستانی استونی است، اما می تواند بسیار سرد باشد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور استونی روی نقشه

مهمترین مکان های کشور استونی برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-26

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

ماجرای پیدا کردن طلا در ماداگاسکار


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد