کشور اسکاتلند

قاره اروپا کشور اسکاتلند

کشور اسکاتلند بخشی از پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این کشور از جنوب با انگلستان مرز مشترک‌ دارد. در کنار خاک اصلی، این کشور دارای ۷۹۰ جزیره است که جزایر شمالی و هِبریدیز از آن جمله هستند. از این تعداد ۹۳ جزیره با داشتن 2 درصد جمعیت کشور، مسکونی هستند.

پایتخت اسکاتلند شهر ادینبرا است. با وجود آنکه این کشور در امور سیاسی و بین‌المللی همچون عضویت در سازمان ملل متحد و برخی از امور داخلی نظیر برخی از انتخابات ها نظیر انتخابات سراسری بریتانیا و همچنین در مسابقات المپیک به عنوان بخشی از بریتانیا است؛ ولی دارای نظام حقوقی و نظام آموزشی جداگانه برای خوداست.

دولت محلی اسکاتلند نظام بهداری و درمانی عمومی را همچنان رایگان نگه داشته است و دانشجویان اسکاتلندی نیز از پرداخت شهریه های دانشگاهی معاف هستند. شهر گلاسگو بزرگترین شهر اسکاتلند و یکی از ۳ شهر بزرگ کشور بریتانیا است. گلاسگو و حومه آن حدود ۴۱ درصد کل جمعیت کشور را در خود جای داده است. سومین شهر بزرگ این کشور و مرکز فعالیت صنعت نفت بریتانیا شهر ابردین در شمال شرق اسکاتلند است.

کشف شدن نفت در آب های اسکاتلند باعث شد این کشور به سرعت به سمت صنعتی شدن حرکت کند. 

جمعیت این کشور بیش از 5 میلیون نفر است که حدود ۸٫۳ درصد از جمعیت بریتانیا را تشکیل می دهد. 

واحد پول این کشور پوند استرلینگ است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی است. با این حال زبان های گیلیک اسکاتلندی و اسکاتس نیز دو زبانی هستند که به عنوان زبان محلی رسمیت دارند. گیلیک اسکاتلندی از ریشه زبان‌های سلتی و اسکاتس از ریشه زبان‌ های ژرمنی غربی است.

اسکاتلند دارای تاریخ و فرهنگی بسیار غنی است. جاذبه های طبیعی این کشور نیز بسیار چشمگیر هستند بر این اساس این کشور یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران است.

 

تاریخ

کشور اسکاتلند یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپاست. از قبایل سلتیک و تهاجمات رومی گرفته تا سلسله های سلطنتی و تلاش برای استقلال، گذشته اسکاتلند مملو از داستان های شجاعت، میراث فرهنگی و هویت ملی پایدار است. 

 

اسکاتلند باستان

اولین شواهد از سکونت انسان در این منطقه به بیش از 12000 سال قبل باز می گردد. پیکت ها، قبیله ای سلتیک زبان، در دوران پیش از روم در این منطقه ساکن بودند و حکاکی های مرموز روی سنگ را از خود به جای گذاشتند. امپراتوری روم در قرن 1 و 2 پس از میلاد سعی در فتح این منطقه داشت اما با مقاومت شدید قبایل از جمله کالدونی ها مواجه شد.

سلطه وایکینگ ها بر مناطق شمالی انگلستان و ساکن شدن آن‌ها در یورک‌ شر، موجب جدایی سرزمین کنونی اسکاتلند از مردمان آنگلوساکسون جنوب و تشکیل پادشاهی مجزای اسکاتلند تحت سلطه سلت‌ ها در آنجا گردید.

 

پادشاهی اسکاتلند

در قرن نهم، پادشاهی اسکاتلند تحت فرمانروایی پادشاه کنت مک آلپین، که پیکت‌ ها و اسکاتلندی ها را متحد کرد، پدیدار شد. این پادشاهی به تدریج قلمرو خود را گسترش داد و تا قرن سیزدهم، بخش زیادی از کشور امروزی را در بر گرفت. دوران سلطنت دیوید اول شاهد توسعه شهرها، تجارت و نظام فئودالی بود.

 

جنگ های استقلال

جنگ های استقلال در قرن 13 و 14 در تاریخ اسکاتلند بسیار مهم بود. چهره هایی مانند ویلیام والاس و رابرت بروس، اسکاتلندی ها را در مبارزه با سلطه انگلیس رهبری کردند. نبرد Bannockburn در سال 1314 یک پیروزی قابل توجه برای اسکاتلند بود. اعلامیه آربروث در سال 1320 استقلال اسکاتلند و حق خودگردانی آن را تأیید کرد.

 

نبرد Bannockburn
نبرد Bannockburn

 

رنسانس و اصلاحات

دوره رنسانس پیشرفت های فرهنگی و فکری را به ارمغان آورد. شخصیت های تأثیرگذاری مانند رابرت برنز شاعر و فیلسوف دیوید هیوم در این دوران ظهور کردند. اصلاحات، به رهبری شخصیت هایی مانند جان ناکس، اسکاتلند را به یک ملت پروتستان تبدیل کرد و کلیسای اسکاتلند به نهاد مذهبی غالب تبدیل شد.

 

اتحاد با انگلیس

پیوند اسکاتلند با انگلستان به شکل رسمی در سال ۱۶۰۳ آغاز شد که جیمز ششم، پادشاه اسکاتلند تاج و تخت انگلستان را به ارث برد و به شاه جیمز یکم در این کشور هم بدل شد. اسکاتلند و انگلستان هنوز روی کاغذ از هم جدا بودند اما تاج پادشاهی هر دوی این کشورها را به‌ طوری اتفاقی یک نفر بر سر گذاشت. این شرایط تا تصویب «قانون اتحاد بریتانیا» در سال ۱۷۰۷ که پادشاهی‌ های انگلستان و اسکاتلند را تا امروز به یکدیگر ملحق ساخته، ادامه داشت. قانون اتحاد در سال 1707 اسکاتلند و انگلیس را به نام بریتانیای کبیر به طور رسمی متحد کرد.

 

صنعتی سازی و پاکسازی های کوهستانی

قرن 18 و 19 تغییرات قابل توجهی ایجاد کرد. انقلاب صنعتی به شهرنشینی و رشد اقتصادی به ویژه در گلاسکو و ادینبرو دامن زد. با این حال، این دوره همچنین شاهد پاکسازی غم انگیز Highland Clearances بود که در آن بسیاری از هایلندرها به زور از سرزمین اجدادی خود اخراج شدند و به دیاسپورای (جوامع دور از وطن) فرهنگ اسکاتلند منجر شد.

 

جنبش استقلال

مبارزه برای استقلال اسکاتلند در اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21 دوباره ظاهر شد. تأسیس پارلمان اسکاتلند در سال 1999 نشان دهنده تفویض اختیارات از دولت بریتانیا بود. در سال 2014، این کشور شاهد همه پرسی استقلال بو اما اکثریت به باقی ماندن بخشی از بریتانیا رأی دادند. با این حال، این موضوع همچنان موضوع بحث و گفتگو است.

گذشته این کشور از خاستگاه جوامع سلتی گرفته تا مبارزات برای استقلال، هویت کنونی آن را شکل داده است. امروز اسکاتلند کشور مدرن و پیشرفته است که هویت ملی و تاریخی خود را همچنان حفظ کرده است.

 

جغرافیا و آب و هوا

این کشور از غرب و شمال توسط اقیانوس اطلس، از شرق با دریای شمال و از جنوب غربی با دریای ایرلند احاطه شده است. اسکاتلند همچنین شامل جزایر متعددی از جمله جزایر هبرید، جزایر اورکنی و جزایر شتلند است.

 

سرزمین اصلی اسکاتلند با مناظر متنوعی مشخص می شود، از سواحل صخره ای، رشته کوه های ناهموار گرفته تا تپه های سرسبز، زمین های باتلاقی وسیع و دریاچه های زیبا. بخش بزرگی از این کشور ناحیه ای سرسبز و پوشیده از چمنزار است که قسمت عمده جنگل‌ های کشور را دربرگرفته‌ است. رودهای زیادی در آن جریان دارند که از آن جمله می‌توان به رودهای رود کلاید و توئید اشاره نمود.

 ارتفاعات معروف اسکاتلند در شمال و غرب به خاطر قله های باشکوه خود از جمله بن نویس، مرتفع ترین کوه جزایر بریتانیا شناخته شده است.

 

سواحل صخره ای
سواحل صخره ای

 

آب و هوا

اسکاتلند دارای آب و هوای معتدل دریایی است که تحت تأثیر موقعیت جغرافیایی و دریاهای اطراف آن است. آب و هوا به دلیل تنوع خود شناخته شده است و می تواند به سرعت تغییر کند، حتی در عرض یک روز. فصول و ویژگی های آب و هوایی زیر یک نمای کلی از آب و هوای این کشور ارائه می دهد:

 

بهار (مارس تا مه)

بهار در این منطقه با هوای خنک همراه است. میانگین دما بین 8 تا 13 درجه سانتی گراد است. فصل نسبتاً خشک است، اما بارش باران دور از انتظار نیست. مناظر با گل های زیبا زنده می شوند و زمان خوبی برای فعالیت های بیرون از خانه است.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست)

تابستان ها معتدل است و می‌تواند از دمای دلپذیر گرم تا خنک متغیر باشد. میانگین حداکثر دما بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که تابستان های اسکاتلند مستعد بارندگی هستند و توصیه می‌شود که برای تغییر شرایط آب و هوایی آماده باشید.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

پاییز دمای خنک‌تری را برای اسکاتلند به ارمغان می‌آورد و میانگین حداکثر دما بین 12 تا 16 درجه سانتی‌گراد است. مناظر با شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی آراسته شده اند. بارندگی در این فصل افزایش می‌یابد، اما روزهای صاف و آفتابی نیز رایج است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه)

زمستان‌ ها در این کشور سرد است و میانگین دما بین ۲ درجه سانتی‌گراد تا ۷ درجه سانتی‌گراد است. ارتفاعات و مناطق شمالی دما های سردتری را تجربه می کنند و احتمال بارش برف بیشتر است. روزهای زمستان کوتاه تر است و مناطق ساحلی ممکن است با باد همراه باشد. 

آب و هوای کشور اسکاتلند به دلیل توپوگرافی متنوع آن می تواند به طور قابل توجهی بین مناطق مختلف متفاوت باشد. مناطق ساحلی غربی و شمالی معمولاً مرطوب تر هستند، در حالی که مناطق شرقی نسبتاً خشک تر هستند. مناطق کوهستانی، به ویژه در ارتفاعات، اغلب دمای سردتر و بارندگی بیشتری را تجربه می کنند.

توصیه می شود هنگام بازدید از این کشور، پیش بینی آب و هوا را بررسی کرده و بر اساس آن لوازم خود را بسته بندی کنید، زیرا این کشور به آب و هوای متغیرش معروف است. صرف نظر از فصل، مناظر خیره کننده و میراث غنی تجربه ای فریبنده را برای بازدیدکنندگان در طول سال به ارمغان می آورد.

 

فرهنگ

فرهنگ اسکاتلندی از فرهنگ عامه افسانه ای و موسیقی سنتی تا بازی های نمادین Highland و مهمان نوازی گرم، تن پوشی است که با غرور، انعطاف‌پذیری و حس عمیق هویت ملی بافته شده است. 

 

سنت ها و جشنواره ها

این کشور به خاطر سنت ها و فستیوال‌ هایی که تاریخ، فرهنگ عامه، و روح اجتماعی اسکاتلندی را نشان می دهد، مشهور است. بازی های هایلند که در سراسر کشور برگزار می‌شود، ورزش های سنتی مانند پرتاب کابر، پرتاب چکش، و رقص کوهستانی تنها بخش کوچکی از سنت ها و جشنواره های این کشور است. 

جشنواره ادینبورگ، یکی از بزرگترین جشنواره های هنری جهان، هنرمندان و فرهیختگان را از سراسر جهان جذب می کند. این جشنواره بین المللی نوازندگان رده‌های بالای موسیقی (به ویژه موسیقی کلاسیک)، تئاتر، اپرا و رقص را از سراسر جهان برای اجرای هنرهایشان در این شهر گرد هم جمع می‌کند. این جشنواره همچنین میزبان یک سری از هنرهای تجسمی نمایشگاه‌ها، گفتگوها، و کارگاه‌های آموزشی-هنری است.

جشنواره فیلم ادینبرو یک جشنواره فیلم سالیانه است که ژوئن هر سال به مدت دو هفته برگزار می شود. 

 

شأن کانری، تیلدا سوئینتن، رابرت کارلایل و شیموس مک‌ گاروی حامیان افتخاری جشنواره فیلم ادینبورگ هستند.

جشنواره کتاب ادینبرو از مهم‌ترین رویداد های فرهنگی بریتانیاست و هر سال در ماه اوت هم‌زمان با بعضی جشنواره‌ های هنری دیگر از جمله جشنواره جاز و جشنواره هنرهای نمایشی در این شهر برگزار می‌شود.

 

جشنواره ادینبورگ
جشنواره ادینبورگ

 

موسیقی و رقص سنتی

موسیقی سنتی اسکاتلنید، با نی انبان، کمانچه و آوازهای گالیک، جایگاه ویژه ای در بافت فرهنگی این کشور دارد. رقص های سنتی اسکاتلندی نیز در سرتاسر این کشور رواج دارد و مردم در مراسم ها و جشن های مختلف این رقص ها را اجرا می کنند. 

 

تارتان و کیلت

الگوها و کت های نمادین تارتان مترادف با فرهنگ اسکاتلندی هستند. هر قبیله دارای طرح تارتان منحصر به فرد خود است که نشان دهنده اصل و نسب و میراث آن‌هااست. کیلت ها یا همان دامن های اسکاتلندی مردان، با افتخار در مراسم رسمی و مجالس هایلند پوشیده می‌شوند که نماد غرور و هویت اسکاتلندی است.

 

زبان و فرهنگ گالیک

زبان گالیک، زبان سلتی که در بخش هایی از اسکاتلند صحبت می‌شود، نقشی حیاتی در حفظ میراث اسکاتلندی ایفا می ‌کند. تلاش‌ های زیادی برای ترویج و احیای این زبان انجام شده و آموزش زبان گالیکی در مناطق خاصی همچنان ادامه دارد. موسیقی و شعر و حفظ سنت های باستانی از طریق زنده نگه داشتن این زبان ادامه چیدا می کند.

 

فولکلور و اساطیر

فرهنگ اسکاتلندی غرق در افسانه ها، موجودات افسانه ای و قهرمانان اساطیری است. هیولای دریاچه نس، براونی‌ها، بوگل‌ها، کلپی‌ها، سلکی‌ها، وولور، حنایی، لوبیا نیگه و مردان آبی مینچ تنها نمونه هایی از داستان های جذابی هستند که در طول نسل‌ها منتقل شده‌اند. کاوش در اعماق فولکلور اسکاتلندی عنصری از افسون را به تجربه فرهنگی شما اضافه می کند.

 

لذت های آشپزی

غذاهای اسکاتلندی ترکیبی لذت بخش از میراث کشاورزی و فراوانی غذاهای دریایی این کشور است. از هگیس (چغور پغور یا جَغور بَغور خودمان) گرفته تا ویسکی اسکاتلندی، ماهی آزاد دودی و نان سنتی، غذاهای اسکاتلندی سنت های غذایی این کشور را به نمایش می گذارد.

 

مهمان نوازی 

مردم اسکاتلند به طبیعت گرم و صمیمی خود معروف هستند. مفهوم “Cèilidh” فراتر از موسیقی و رقص گسترش می یابد تا روحیه با هم بودن و خوشبختی را تجسم بخشد، جایی که دوستان و غریبه ها گرد هم می آیند تا داستان ها، شوخی ها و معاشرت خوب را به اشتراک بگذارند. بازدیدکنندگان از این کشور اغلب مهمان نوازی واقعی را تجربه می کنند که باعث می شود احساس کنند در خانه هستند.

به طور کلی فرهنگ اسکاتلندی گنجینه ای از سنت ها، موسیقی، افسانه ها و مهمان نوازی گرم است که مردم را از همه گوشه های جهان مسحور خود کرده است. میراث فرهنگی اسکاتلندی گواهی بر انعطاف پذیری و غرور مردم آن است.

 

جاذبه های گردشگری کشور اسکاتلند

این کشور با مناظر فریبنده، قلعه های باستانی، شهرهای پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی، انبوهی از جاذبه های گردشگری جذاب را در خود جای داده است. از ارتفاعات مه آلود گرفته تا خیابان های شلوغ ادینبورگ، مجموعه متنوعی از بناهای دیدنی و شگفتی های طبیعی این کشور نوید سفری فراموش نشدنی را می دهد. 

 

قلعه ادینبورگ

قلعه ادینبورگ یا ادینبرو که بر فراز صخره ای بزرگ قرار دارد، نمادی از تاریخ و عظمت معماری اسکاتلندی است. این قلعه باستانی افتخارات اسکاتلند (جواهرات تاج و تخت) و سنگ سرنوشت را در خود جای داده است. 

به باور باستان شناسان حضور و سکونت انسان در روی این صخره دست کم از عصر آهن، (سده ۲ میلادی) آغاز شده، اگر چه ماهیت اولیه ساکنان آن نامشخص است.

به عنوان یکی از مهم‌ترین سنگرها در پادشاهی اسکاتلند، دژ ادینبورو در بسیاری از درگیری‌ های تاریخی از جنگ‌های استقلال اسکاتلند در سده ۱۴ گرفته تا قیام ۱۷۴۵ یعقوبی ها نقش داشته است.

 

قلعه ادینبورگ
قلعه ادینبورگ

 

دریاچه نس

دریاچه نس که در قلب ارتفاعات اسکاتلند قرار دارد، به خاطر ساکنان افسانه ای خود و البته هیولای افسانه ای دریاچه نس (نسی) مشهور است. بازدیدکنندگان به این دریاچه آب شیرین خیره‌کننده می روند تا در زیبایی خیره‌کننده آن غوطه ور شوند، خرابه‌ های قلعه اورکوهارت را کاوش کنند و شاید نگاهی اجمالی به موجودی دست نیافتنی بیابند که قرن‌ ها جهان را مجذوب خود کرده است.

 

جزیره اسکای

جزیره اسکای با مناظر چشمگیر و خط ساحلی ناهموارش، بهشتی برای دوستداران طبیعت است. کوه‌ های با شکوه، آبشارهای افسانه ای و صخره‌ های Old Man of Storr، پس زمینه ای زیبا ایجاد می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند در کوه‌های Quiraing پیاده روی کنند، از استخرهای افسون‌کننده Fairy دیدن کنند و شهر جذاب Portree را کشف کنند و خود را در جذابیت عرفانی جزیره غرق کنند.

 

رویال مایل، ادینبورگ

رویال مایل تاریخی، خیابانی شلوغ که قلعه ادینبورگ را به کاخ هالیرودهاوس متصل می کند، گنجینه ای از میراث اسکاتلندی است. در این خیابان قلعه‌ ها و قصرهای تاریخی قرن نوزدهم مربوط به افراد سرشناس و سلطنتی قرار دارد. 

از جاذبه‌ های این خیابان می توان به کلیسای جامع سنت گیلز و Real Mary King’s Close اشاره کرد.

 

قلعه آلین دونن

قلعه آلین دونن یا ایلین دونان در جزیره ای کوچک که در آن سه دریاچه به هم می رسند، یکی از نمادین ترین و فتوژنیک ترین قلعه های اسکاتلند است. با پس زمینه خیره‌کننده ای از کوه ها و آب شفاف، زیبایی منظره‌ی قلعه، آن را به مکان محبوب فیلم‌برداری فیلم تبدیل کرده است. قلعه اصلی در اوائل قرن سیزدهم، جهت دفاع در برابر حملات وایکینگ‌ها بنا شد.

بازدیدکنندگان می توانند داخل قلعه را کاوش کنند، در مورد تاریخچه شگفت انگیز آن بیاموزند و از مناظر خیره کننده مناظر اطراف لذت ببرند.

 

جزیره مول و جزیره آیونا

جزیره مول و جزیره آیونا در سواحل غربی اسکاتلند واقع شده اند. مناظر متنوع مول، از جمله کوه ها، سواحل، و مناطق غنی از حیات وحش، آن را به مقصدی ایده آل برای علاقه مندان به فضای باز تبدیل کرده است. جزیره آیونا در فاصله کوتاهی از جزیره مول قرار دارد. در همین جزیره بود که سنت کولومبا (راهب بزرگ ایرلندی) صومعه معروفش را ساخت و از آن پس این جزیره را به عنوان مهد مسیحیت در اسکاتلند می شناسند.

 

گالری و موزه هنر کلوینگروو گلاسکو

گالری و موزه هنر کلوینگروو گلاسکو جواهری فرهنگی است که مجموعه عظیمی از هنر، مصنوعات، و نمایشگاه‌های تاریخ طبیعی را در خود جای داده است. از شاهکارهای هنرمندان مشهور گرفته تا آثار باستانی مصر، بازدیدکنندگان می توانند خود را در میراث فرهنگی و هنری متنوع جهان غرق کنند.

این موزه شامل بخش‌ های زیر است:

 • موزه تاریخ طبیعی
 • موزه تاریخ بشر
 • موزه حمل و نقل و فناوری
 • موزه هنر

جاذبه های توریستی اسکاتلند مجموعه ای غنی از تاریخ، زیبایی های طبیعی و گنجینه های فرهنگی را در بر می گیرد. از قلعه باشکوه ادینبورگ گرفته تا مناظر عرفانی Skye و شگفتی های تاریخی گلاسکو، هر مقصد تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهد که روح اسکاتلندی را تجسم می بخشد. 

 

گالری و موزه هنر کلوینگروو گلاسکو
گالری و موزه هنر کلوینگروو گلاسکو

 

بهترین زمان بازدید

آب و هوای متنوع این کشور و مناظر دائماً در حال تغییر، تجربیات منحصر به فردی را در طول سال ارائه می دهد. بهترین زمان برای بازدید از کشور اسکاتلند به ترجیحات، علایق و فعالیت‌هایی که می‌خواهید در آن شرکت کنید بستگی دارد. در اینجا چند پیشنهاد برای بهترین زمان سفر بر اساس عوامل مختلف وجود دارد:

 

تابستان (ژوئن تا آگوست):

تابستان به دلیل دماهای ملایم تر و ساعات طولانی تر روز، زمان محبوبی برای سفر به این کشور است. این فصل زمان بسیار خوبی برای فعالیت های خارج از منزل، مانند پیاده روی، کاوش در حومه شهر، و شرکت در جشنواره هایی مانند جشنواره ادینبورگ و بازی‌ های هایلند است. آب و هوا می تواند متغیر باشد، با رگبارهای بارانی گاه به گاه، اما در کل می توانید انتظار شرایط دلپذیری را داشته باشید.

 

بهار (مارس تا می) و پاییز (سپتامبر تا نوامبر):

بهار و پاییز تعادلی بین گردشگران کمتر، دمای معتدل و مناظر زیبا ایجاد می کند. بهار با گل های رنگارنگ مشخص می شود و پاییز مناظر را با شاخ و برگ های رنگارنگ به ارمغان می آورد. این فصول برای کاوش در مکان های تاریخی، باغ ها و لذت بردن از فعالیت های فضای باز مانند دیدن حیات وحش و پیاده‌ روی در طبیعت ایده‌آل است. 

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه):

زمستان دمای سردتر و ساعات روشنایی کوتاه تر را به همراه دارد. با این حال، زمان جادویی برای بازدید است، به خصوص اگر از ورزش های زمستانی لذت می برید یا می خواهید فضای جشن سال نو میلادی را تجربه کنید. Highlands فرصت هایی برای اسکی، اسنوبورد و پیاده روی زمستانی ارائه می دهد. شهرها با بازارها و چراغ های کریسمس تزیین شده اند و می توانید در میخانه های دنج گشت و گذار کنید و از غذا های سنتی اسکاتلندی لذت ببرید.

 

فصول خشک:

اواخر بهار (مه) و اوایل پاییز (سپتامبر) می‌توانند زمان های بسیار خوبی برای سفر به اسکاتلند باشند. آب و هوا به طور کلی دلپذیر است و جمعیت توریستی نسبت به ماه های اوج تابستان نسبتاً کمتر است. این زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از فعالیت های خارج از منزل، بازدید از جاذبه ها و تجربه فرهنگ محلی بدون شلوغی و ازدحام در تابستان است.

توجه به این نکته ضروری است که آب و هوای کشور اسکاتلند می تواند در طول سال غیرقابل پیش بینی باشد و باران یک اتفاق رایج است. توصیه می شود بدون توجه به فصل، لباس های ضد آب همراه داشته باشید. علاوه بر این، مقاصد توریستی محبوب ممکن است در طول تعطیلات مدرسه و رویدادهای مهم شلوغ تر باشند، بنابراین در نظر گرفتن زمان‌بندی می‌تواند کمک کند تا تجربه لذت بخش‌تر داشته باشید.

 

در نهایت، بهترین زمان برای بازدید از اسکاتلند به ترجیحات شخصی، فعالیت های مورد نظر و تجربه ای که به دنبال آن هستید بستگی دارد. 

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور اسکاتلند روی نقشه

مهمترین مکان های کشور اسکاتلند برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-26

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

فستیوال رقص در پاریس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد