کشور اوکراین

قاره اروپا کشور اوکراین

کشور اوکراین در شرق اروپا واقع شده است. این کشور بعد از روسیه دومین کشور پهناور اروپا محسوب می شود. 

این کشور با جمعیتی بیش از 43 میلیون نفر هشتمین کشور پرجمعیت اروپاست. شهر کی یف یا کیف بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است. اوکراین ۶۰۳۶۲۸ کیلومتر مربع مساحت دارد.

اوکراین به دلیل زمین‌های حاصلخیز وسیعش، یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان غلات در جهان است. این کشور بخش بزرگی از گندم جهان را تأمین می کند. گفته می شود خاک این کشور حاصلخیز ترین خاک دنیاست. این خاک استثنایی و حاصلخیز، یکی از سرمایه‌های ملی اوکراین است. کشاورزی در این خاک بدون کود انجام می‌شود.

این کشور یکی از مهم‌ترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و هم حجم ذخایر در دنیا کم‌نظیر است. گفته می‌شود ۸۰۰۰ معدن از ۹۰ کانی ارزشمند در سراسر خاک اوکراین وجود دارد.

این کشورگلوگاه انرژی اروپا نیز محسوب می شود. ۲۵ کشور اروپایی، واردکننده گاز از روسیه هستند و همه خط لوله‌ها به جز یکی از خاک اوکراین می‌گذرند.

طبق قانونی اساسی تمام شهروندان اوکراینی از تحصیل رایگان برخوردار هستند. این کشور دانشگاه های فراوانی دارد که تا پیش از حمله روسیه به این کشور میزبان دانشجویان زیادی از سرتاسر اروپا بود. 

کشور اوکراین تا قبل از حمله روسیه در سال ۲۰۲۲ اقتصاد پر رونق و شکوفایی داشت.

 

تاریخ

از تمدن های باستانی و امپراتوری های قدرتمند گرفته تا دوره های پر فراز و نشیب فتح و مبارزه برای استقلال، گذشته اوکراین هویت امروزی آن را شکل داده است. این سرزمین شاهد ظهور و سقوط تمدن‌ها، مبادلات فرهنگی و البته روح تسلیم ناپذیر مردمش بوده است. این تاریخ پر فراز و نشیب باعث شده این کشور همواره در کانون اتفاقات تاریخی حضور داشته باشد.

 

ریشه های باستانی 

تاریخ اوکراین را می توان از دوران نوسنگی که قبایل مختلفی در این منطقه ساکن بودند، ردیابی کرد. با این حال، ظهور روس کی یف Kievan Rus در قرن نهم بود که نقطه عطف مهمی را رقم زد. روسِ کی‌یف نام دولتی قرون وسطایی اروپایی بود که در اواخر سده نهم میلادی تشکیل‌شد و پس از حمله مغول‌ ها میان سال‌های ۱۲۳۷ تا ۱۲۴۰ میلادی از میان رفت. فرمانروایان روس کی‌یف از تبار نورس ها و گروهی از وایکینگ ها بودند که بر اکثریتی از اسلاوها فرمان می‌راندند. دوره درخشان این نظام، روزگار فرمانروایی ولادیمیر کبیر و پسرش یاروسلاو خردمند بود.

 

دوران روس کی یف
دوران روس کی یف

 

حکومت مغول و قزاق ها

قرن سیزدهم حمله مغول را به همراه داشت که منجر به نابودی روس کی یف شد. با وجود سختی هایی که مردم در این دوران متحمل شدند، روحیه استقلال طلبی در اوکراین هرگز از بین نرفت. در قرن های 16 و 17، قزاق ها، گروهی از سوارکاران و جنگجویان ماهر، به عنوان نماد مقاومت اوکراین در برابر سلطه خارجی ظاهر شدند. قزاق ها به رهبری رهبران کاریزماتیکی مانند بوهدان خملنیتسکی برای خود مختاری جنگیدند و پایه و اساس هویت متمایز اوکراینی را بنا نهادند.

 

کشور مشترک المنافع لهستان-لیتوانی و بیداری ملی اوکراین

قرون 16 تا 18 شاهد الحاق اوکراین به کشورهای مشترک المنافع لهستان-لیتوانی بود. این دوره شاهد مبارزه برای حقوق فرهنگی و مذهبی و همچنین افزایش آگاهی ملی اوکراین بود. نخبگان اوکراینی که به “سه گانه روتنی” معروف هستند، نقشی اساسی در حفظ و ترویج زبان، ادبیات و تاریخ اوکراین ایفا کردند. چهره هایی مانند ایوان مازپا و تاراس شوچنکو به عنوان قهرمانان ملی ظاهر شدند و از استقلال اوکراین و احیای فرهنگی دفاع کردند.

 

امپراتوری روسیه و دوران شوروی

اواخر قرن هجدهم شاهد پیوستن اوکراین به امپراتوری روسیه بود که تغییر قابل توجهی را در تاریخ آن رقم زد. در طول چند قرن بعدی، اوکراینی ها دوره های روسی سازی، سرکوب سیاسی و قحطی را تحمل کردند. اوایل قرن بیستم شاهد مبارزه برای استقلال در طول سالهای پرتلاطم انقلاب روسیه و متعاقب آن ایجاد جمهوری خلق اوکراین بود. با این حال، رویاهای اوکراین برای استقلال کوتاه مدت بود، زیرا در سال 1922 بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد.

 

جنگ جهانی دوم و اشغال شوروی

جنگ جهانی دوم رنج بسیار زیادی را برای مردم این کشور به ارمغان آورد زیرا این کشور به میدان نبرد آلمان نازی و اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد. مردم اوکراین خسارات و جنایات ویرانگری را متحمل شدند، از جمله هولودومور یا قحطی بزرگ اوکراین به دست روس ها که جان میلیون‌ها نفر را گرفت. گفته می‌شود که استالین این قحطی را برای از بین بردن جمعیت دهقان اوکراین ایجاد کرد تا بدین ترتیب جلوی جنبش میهن پرستانه اوکراینی ها را بگیرد و آن را سرکوب کند. بسیاری از تاریخ نگاران هولودومور را به عنوان یکی از بزرگ ترین نسل‌کشی های تاریخ و بزرگ‌ ترین کشتار در طول زمان صلح به شمار می آورند.

با وجود سختی ها، جنبش های مقاومت اوکراین علیه نیروهای نازی و شوروی جنگیدند و شعله هویت ملی را زنده نگه داشتند.

 

استقلال و اوکراین مدرن

فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 راه را برای استقلال اوکراین هموار کرد. ملت به عنوان یک دولت مستقل ظهور کرد که دموکراسی را پذیرفت و در تلاش برای تعیین جایگاه خود در صحنه جهانی بود. با این حال، مسیر این کشور به سوی ثبات و رفاه بدون مانع نبوده است. چالش‌های سیاسی، اختلافات ارضی، و درگیری‌های جاری تاریخ مدرن آن را شکل داده‌اند، از جمله الحاق کریمه و درگیری های جاری در شرق اوکراین باعث شده این کشور همچنان در کانون حوادث مهم در اروپا باشد. با این حال یک چیز در مورد مردم این کشور هیچگاه تغییر نکرده است و آن این است که اوکراینی ها هیچگاه تسلیم نخواهند شد.

 

جغرافیا و آب و هوا

اوکراین در شرق اروپا واقع شده و با چندین کشور از جمله روسیه در شرق و شمال شرق، بلاروس در شمال، لهستان، اسلواکی و مجارستان در غرب و رومانی و مولداوی از جنوب همسایه است. این کشور در جنوب به دریای سیاه دسترسی دارد که دسترسی مهمی به مسیرهای تجاری دریایی فراهم می کند.

جغرافیای متنوع آن شامل دشت های وسیع، تپه های سرسبز، فلات ها و کوه های کارپات در غرب است که مرز طبیعی با کشورهایی مانند اسلواکی و رومانی را تشکیل می دهند.

 

کشور اوکراین
کشور اوکراین

 

اقلیم

اوکراین به دلیل وسعت و تنوع جغرافیایی آب و هوای متنوعی را تجربه می کند. این کشور به طور کلی در منطقه آب و هوای معتدل قاره ای قرار می گیرد که با فصول متمایز مشخص می شود.

 

غرب: 

در مناطق غربی از جمله کوه های کارپات، آب و هوا معتدل است. تابستان ها نسبتاً معتدل و مرطوب است و میانگین دمای آن بین 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. زمستان ها ممکن است سرد باشد و دما اغلب به زیر صفر می رسد و بارش برف معمول است.

 

مرکز:

مناطق مرکزی دارای آب و هوای قاره ای با دمای شدیدتر هستند. تابستان ها گرم تر است و دمای آن به طور متوسط بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد است. زمستان‌ها سردتر هستند و دما اغلب به زیر صفر می رسد و بارش برف معمول است.

 

جنوب: 

مناطق جنوبی، از جمله مناطق ساحلی در امتداد دریای سیاه، دارای آب و هوای بیشتر تحت تأثیر مدیترانه هستند. تابستان‌ ها گرم است و دمای آن بین 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد و گاهی حتی بالاتر است. زمستان ها در مقایسه با مناطق مرکزی و شرقی اوکراین ملایم تر است و دمای هوا به ندرت به زیر صفر می‌رسد.

 

شرق: 

بخش های شرقی که هم مرز با روسیه است، آب و هوای قاره ای تری را تجربه می کند. تابستان‌ ها نسبتاً گرم است و دمایی مشابه دمای مرکزی اوکراین دارد. زمستان ها سردتر هستند و دمای هوا گاهی به زیر صفر می رسد و بارش برف معمول است.

الگوهای بارش در سراسر کشور متفاوت است. به طور کلی، اوکراین مقدار متوسطی از بارندگی را دریافت می کند و بیشترین بارندگی در کوه های کارپات و مناطق ساحلی در امتداد دریای سیاه رخ می دهد. بهار و تابستان مرطوب ترین فصل ها هستند، در حالی که پاییز خشک تر است.

توجه به این نکته مهم است که الگوهای آب و هوا ممکن است از سال به سال متفاوت باشد و رویدادهای شدید آب و هوایی ممکن است رخ دهد. هنگام برنامه ریزی برای سفر به این کشور، توصیه می شود شرایط آب و هوایی خاص را برای دوره و منطقه مورد نظر خود بررسی کنید.

 

فرهنگ

کشور اوکراین دارای یک فرهنگ گیرا و متنوع است که با میراث غنی، سنت ها و تأثیرات تمدن های مختلف شکل گرفته است. فرهنگ اوکراینی از هنر و موسیقی محلی گرفته تا غذاهای لذیذ و مهمان نوازی گرم، ملیله ای از رنگ ها، طعم‌ ها و سنت‌ هایی است که همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و بازدیدکنندگان از سراسر جهان را مسحور خود می‌کند. 

 

فولکلور و سنت

فرهنگ اوکراینی عمیقاً ریشه در فولکلور و سنت هایی دارد که در طول نسل ها منتقل شده است. رقص های محلی، مانند هوپاک و آرکان، مهارت و چابکی رقصندگان اوکراینی را به نمایش می گذارد. لباس های سنتی پر جنب و جوش، که با گلدوزی های پیچیده و رنگ های زنده آراسته شده‌اند، لذت بصری دارند. موسیقی محلی، با ملودی های روح انگیز و داستان سرایی تغزلی، که اغلب با سازهای سنتی مانند باندورا و کوبزا همراه است، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این کشور است.

 

رقص محلی اوکراین
رقص محلی اوکراین

 

هنرهای تجسمی و صنایع دستی

این کشور دارای سنت غنی هنرهای تجسمی و صنایع دستی است که منعکس کننده میراث فرهنگی آن است. نقاشی سنتی اوکراینی، معروف به پتریکیوکا، دارای نقوش زیاد گل و الگوهای تزئینی است. منبت کاری پیچیده که در تزئینات معماری و نمادهای مذهبی دیده می شود، گواهی بر مهارت صنعتگران اوکراینی است. پیسانکی، تخم‌ مرغ‌ های عید پاک با تزئینات خیره کننده، یک شکل هنری ارزشمند است که نماد تولد دوباره و رسیدن بهار است. این هنرها نه تنها چشم را مجذوب خود می کند، بلکه نشان دهنده خلاقیت هنرمندان اوکراینی است.

 

ادبیات و شعر

اوکراین دارای سنت ادبی غنی است که قرن های زیادی را شامل می شود. نویسندگان مشهوری مانند تاراس شوچنکو، ایوان فرانکو و لسیا اوکراینکا، کمک های قابل توجهی به ادبیات این کشور کرده اند و مضامین هویت ملی، عدالت اجتماعی و شرایط انسانی را بارها در آثارشان ارائه کرده اند. شعر در فرهنگ اوکراینی جایگاه ویژه‌ ای دارد و شاعرانی مانند هریوری اسکوورودا و لینا کوستنکو احساسات عمیق و حسی از روح اوکراینی را به بهترین شکل به نمایش در آورده اند.

 

غذا 

غذاهای اوکراینی ترکیبی لذت بخش از طعم ها است که منعکس کننده رونق کشاورزی و تنوع منطقه ای این کشور است. غذاهای سنتی اغلب حاوی مواد مغذی مانند سیب زمینی، کلم، چغندر و گوشت هستند. بورش، یک سوپ چغندر و کوفته‌های وارنیکی پر از مواد پر شده از انواع سیب‌زمینی، پنیر یا میوه ها، غذاهای ملی دوست‌ داشتنی این کشور هستند. دیگر غذاهای معروف اوکراینی عبارتند از holubtsi (رولت های کلم شکم پر)، سالو (چربی خوک پخته شده) و pampushky (نان سیر). مهمان نوازی اوکراینی مشهور است و به اشتراک گذاشتن یک وعده غذایی با دوستان و خانواده بخشی جدایی ناپذیر از بافت فرهنگی این کشور است.

 

جشنواره ها و فستیوال ها

اوکراین به خاطر فستیوال ها و جشن های پر جنب و جوشش که جوامع شهری و روستایی را گرد هم می آورد، شناخته شده است. مشهورترین آن‌هاجشن روز استقلال در 24 آگوست است که با رژه، کنسرت و آتش بازی همراه است. رویدادهای قابل توجه دیگر عبارتند از Malanka، جشنواره انقلاب زمستانی، و ایوان کوپالا، جشن انقلاب تابستانی که آیین های باستانی بت پرستی را با سنت های مسیحی ترکیب می کند. این جشن ها موسیقی سنتی، رقص، لباس‌ها و آداب و رسوم را به نمایش می‌گذارند و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهند تا خود را در روح شاد فرهنگ اوکراینی غرق کنند.

 

Malanka
Malanka

 

تأثیرات فرهنگی 

فرهنگ اوکراینی در طول تاریخ خود تحت تأثیرات متعددی شکل گرفته است. نزدیکی این کشور به اروپا و همچنین تعاملات تاریخی آن با کشورهای همسایه مانند روسیه، لهستان و ترکیه، منجر به ترکیبی منحصر به فرد از عناصر شرقی و غربی شده است. 

فرهنگ اوکراینی گنجینه ای از سنت ها، هنرها، طعم ها و مهمان نوازی است که نشان دهنده انعطاف پذیری و روحیه مردم آن است. فرهنگ اوکراینی از رقص‌های محلی پر جنب و جوش و صنایع دستی زیبا گرفته تا طعم‌های وسوسه انگیز غذاهایش، بازدیدکنندگان را دعوت می‌کند تا خود را در دنیاییی از زیبایی، اشتیاق و مهمان نوازی غرق کنند. همانطور که اوکراین به تکامل خود ادامه می دهد و میراث خود را در آغوش می کشد، ملیله فرهنگی آن منبع غرور مردم این کشور است و قطعاً همه کسانی را که به اندازه کافی خوش شانس هستند که شگفتی های آن را تجربه کنند مجذوب خود خواهد کرد.

 

جاذبه های گردشگری کشور اوکراین

اوکراین کشوری غنی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی است. از شهرهای باستانی گرفته تا مناظر خیره کننده، این کشور طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری را برای بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در اینجا به برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور اشاره می کنیم:

 

کیف

پایتخت اوکراین، کیف، یک کلان شهر پر جنب و جوش با تاریخ غنی است. بازدیدکنندگان می‌توانند مجموعه صومعه ای باستانی کیف پچرسک لاورا را که در فهرست یونسکو ثبت شده است با کلیساهای گنبدی طلایی خیره‌کننده و دخمه‌های زیرزمینی کاوش کنند. این شهر همچنین مکان‌های دیدنی چشمگیری مانند کلیسای جامع سنت سوفیا، میدان استقلال، و خیابان نمادین Khreshchatyk را در خود جای داده است.

 

لویو

لویو، واقع در غرب، شهری است که به دلیل بافت تاریخی به خوبی حفظ شده اش که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، شناخته شده است. خیابان های سنگفرش شهر، معماری زیبا و کافه های جذاب، فضایی بی نظیر را ایجاد کرده است. 

بازدیدکنندگان می توانند خانه اپرای Lviv را کاوش کنند، از قلعه High Castle برای دیدن مناظر پانوراما شهر استفاده کنند. سایت یورو نیوز در یکی از مطالب خود نوشته است که هفتاد درصد جمعیت این شهر را زنان تشکیل می دهند. شاید مهاجرت مردان این شهر به اروپای مرکزی دلیل این آمار باشد.

ایوان فرانکو، میخایلوف هرشکی و جوزفین جکسون از مشهور ترین شخصیت های علمی و ادبی این شهر هستند و البته تصویر هرشکی تاریخدان بر روی یکی از اسکناس های اوکراین نقش بسته است. این شهر را شهر شعر و شکلات هم نامیده اند به طوری که در خیابان های شهر بوی شکلات به مشام می رسد.

 

خانه اپرای Lviv
خانه اپرای Lviv

 

چرنوبیل

چرنوبیل، محل فاجعه بدنام هسته ای در سال 1986، در سال های اخیر به یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد تبدیل شده است. تورهای راهنما، بازدیدکنندگان را به نزدیکی محل فاجعه چرنوبیل می‌برند، جایی که می‌توانند شهر متروکه پریپیات، سایت راکتور را ببینند و از این رویداد غم‌انگیز و عواقب آن مطلع شوند.

 

اودسا

اودسا که در ساحل دریای سیاه قرار دارد، یک مقصد توریستی محبوب است که به دلیل معماری زیبا، سواحل شنی و زندگی شبانه پر جنب و جوش مشهور است. بازدیدکنندگان می توانند در امتداد پله های تاریخی پوتمکین قدم بزنند، تئاتر اپرا و باله اودسا را ببینند و در ساحل زیبای آرکادیا استراحت کنند.

 

کوه های کارپات

کوه های کارپات یکی از زیبایی های طبیعی این کشور است. بازدیدکنندگان می توانند از پیاده روی، اسکی و دوچرخه سواری در مناظر دیدنی لذت ببرند. این منطقه کوهستانی همچنین به خاطر دهکده های سنتی، کلیساهای چوبی و فرهنگ منحصر به فرد هوتسول ها معروف است.

هوتسول ها یک گروه قومی هستند که در بخش‌ هایی از غرب اوکراین و رومانی (یعنی بخش‌هایی از بوکووینا و مارامورش) زندگی می کنند.

 

کریمه

اگرچه کریمه در حال حاضر مورد مناقشه است، اما مناظر و مکان های تاریخی خیره کننده ای دارد. سواستوپل، شهری با تاریخ نظامی غنی، جاذبه هایی مانند موزه ناوگان دریای سیاه و تپه پانوراما مالاخوف از جاذبه های این منطقه است. شهر ساحلی یالتا به خاطر کاخ لیوادیا، جایی که کنفرانس یالتا در سال 1945 برگزار شد و قلعه زیبای آشیانه پرستو مشهور است.

 

کامیانتس-پودیلسکی

Kamyanets-Podilsky، واقع در خملنیتسکی، به دلیل قلعه قرون وسطایی چشمگیر خود معروف است. قلعه کامیانتس-پودیلسکی بر روی یک جزیره صخره ای واقع شده و توسط یک دره عمیق احاطه شده است. بازدیدکنندگان می توانند استحکامات به خوبی حفظ شده را از نزدیک ببینند، در امتداد خیابان های جذاب شهر قدیمی قدم بزنند و از مناظر زیبا لذت ببرند.

 

پارک سوفیوکا

پارک Sofiyivka که در اومان واقع شده است یک پارک زیبا است که بیش از 150 هکتار وسعت دارد. این پارک که در قرن نوزدهم طراحی شده است دارای مسیرهای زیبا، دریاچه ها، آبشارها و انواع گونه های گیاهی از سراسر جهان است. بازدیدکنندگان می توانند از قایق سواری لذت ببرند، غارها و مجسمه های پنهان پارک را کشف کنند و در فضای آرام آن استراحت کنند.

 

پارک سوفیوکا
پارک سوفیوکا

 

Pechersk Lavra 

پچرسک لاورا کی‌یف که با نام صومعه غارها نیز شناخته می شود، مجموعه ای تاریخی و معنوی است که قدمت آن به قرن یازدهم باز می گردد. این صومعه در سده یازده توسط راهبانی به نام‌ های آنتونی و فیودوسی در غاری در کوه بِرِستف در شهر «کی‌یف» بنیا نهاده شد. در زبان اوکراینی واژه پچرا به معنای غار است و کلمه لاورا برای توصیف راهبان رده بالا در صومعه‌های کلیساهای شرقی ارتدکس استفاده می شود.

این مکان شامل چندین کلیسا، تونل های زیرزمینی با راهبان مومیایی شده، و ساختارهای معماری چشمگیر است. این سایت میراث جهانی یونسکو یک مقصد زیارتی قابل توجه برای مسیحیان ارتدکس است و نگاهی اجمالی به تاریخ معنوی این کشور ارائه می دهد.

 

دخمه های اودسا

در زیر شهر اودسا شبکه وسیعی از تونل های زیرزمینی وجود دارد که به دخمه های اودسا معروف هستند. این دخمه ها تاریخچه ای غنی و مرموز دارند، زیرا در طول سال ها توسط قاچاقچیان، انقلابیون و پارتیزان ها مورد استفاده قرار می گرفتند. تورهای با راهنما بازدیدکنندگان را به دخمه ها می‌برند و بینشی از اهمیت تاریخی و داستان های مرتبط با آن‌ها ارائه می کنند.

 

موزه ملی معماری عامیانه و زندگی روستایی

موزه ملی معماری عامیانه و زندگی روستایی در Pyrohiv، در نزدیکی کیف، یک موزه در فضای باز است که زندگی سنتی روستایی اوکراین را به نمایش می‌گذارد. این موزه دارای بیش از 300 ساختمان تاریخی از جمله خانه‌های چوبی، کلیساها، آسیاب های بادی و مزرعه‌ های مناطق مختلف اوکراین است. بازدیدکنندگان می توانند نمایشگاه ها را ببینند، در کارگاه های فرهنگی شرکت کنند و آداب و رسوم و صنایع دستی سنتی این کشور را تجربه کنند.

اینها تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری بسیاری است که در این کشور زیبا وجود دارد. چه به تاریخ، فرهنگ، طبیعت یا صرفاً به کاوش در شهرهای جذاب علاقه مند باشید، اوکراین طیف متنوعی از تجربیات را ارائه می دهد که تأثیر ماندگاری را بر هر مسافری می گذارد.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای بازدید از این کشور تا حد زیادی به ترجیحات شما و مناطق خاصی که قصد اکتشاف دارید بستگی دارد. در اینجا به تفکیک فصول مختلف و آنچه که آن‌هاارائه می دهند آورده شده است:

 

بهار (آوریل تا ژوئن)

فصل بهار در این کشور به طور کلی ملایم و دلپذیر است. هوا شروع به گرم شدن می کند و طبیعت با گل های زیبا و مناظر سبز زنده می شود. این زمان عالی برای بازدید از شهرهایی مانند کیف و لویو است، زیرا آب و هوا برای تورهای پیاده روی و فعالیت در فضای باز عالی است. همچنین این فصل زمان ایده آلی برای کشف پارک ها، باغ ها و مناطق روستایی است.

 

تابستان (ژوئیه تا آگوست)

تابستان های اوکراین معمولاً گرم است و دما در ماه جولای به اوج خود می‌رسد. این فصل زمان اوج گردشگری است، به ویژه برای مقاصد ساحلی مانند اودسا و کریمه، جایی که بازدیدکنندگان می توانند از سواحل و زندگی شبانه پر جنب و جوش لذت ببرند. کوه‌های کارپات نیز در این زمان برای پیاده روی، دوچرخه‌ سواری و کاوش در طبیعت محبوب هستند. با این حال، مقاصد توریستی پرطرفدار ممکن است شلوغ باشند، بنابراین توصیه می‌شود اقامتگاه‌ ها را از قبل رزرو کنید.

 

اوکراین در تابستان
اوکراین در تابستان

 

پاییز (سپتامبر تا اکتبر)

پاییز فصل زیبایی است که با دمای ملایم، شاخ و برگ های رنگارنگ و جمعیت کمتر در مقایسه با ماه های تابستان متمایز می شود. این فصل زمان عالی برای بازدید از شهرهایی مانند کی یف، لویو و اودسا است، زیرا آب و هوا برای گشت و گذار و فعالیت در فضای باز دلپذیر است. فصل پاییز زمان بسیار خوبی برای عکاسی از کوه‌ های کارپات است، زیرا مناظر با رنگ‌ های زنده پاییزی تزئین شده‌اند.

 

زمستان (از نوامبر تا فوریه)

زمستان در کشور اوکراین سرد است، به ویژه در مناطق شمالی و شرقی. با این حال، اگر از ورزش های زمستانی و فضای کریسمسی لذت می برید، این فصل می تواند زمان ایده آلی برای بازدید باشد. کوه‌های کارپات فرصت های عالی برای اسکی و اسنوبورد را ارائه می‌دهند، در حالی که شهرهایی مانند کیف و لویو با تزئینات تعطیلات کریسمس تزئین شده‌ اند و جشن‌ های سال نو را میزبانی می‌کنند. شایان ذکر است که برخی از جاذبه ها و فعالیت های فضای باز ممکن است در طول ماه‌ های زمستان دسترسی محدودی داشته باشند.

 

به طور خلاصه، بهترین زمان برای بازدید از اوکراین بستگی به ترجیحات شما و فعالیت هایی دارد که می خواهید در آن شرکت کنید. تابستان برای مقاصد ساحلی و فعالیت های خارج از منزل ایده آل است، در حالی که زمستان برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی و کسانی که به دنبال جشن های سال نو هستند جذاب است. علایق خود را در نظر بگیرید و بر این اساس برنامه ریزی کنید تا از سفر خود به کشور اوکراین نهایت استفاده را ببرید.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور اوکراین روی نقشه

مهمترین مکان های کشور اوکراین برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-30

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

فستیوال رقص در پاریس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد