کشور لتونی

قاره اروپا کشور لتونی

کشور لتونی در شمال اروپا واقع شده و از شمال با استونی، از شرق با روسیه، از جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب با لیتوانی همسایه است. همانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، نام این کشور نیز در زبان فارسی از نام رایج آن در زبان فرانسوی یعنی Lettonie گرفته شده ‌است. 

جمعیت این کشور کوچک کمی بیش از 2 میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر ریگا است. واحد پول لتونی تا پیش از سال ۲۰۰۴ لاتس بود، ولی از آن سال به بعد، یورو به عنوان واحد رسمی پول کشور انتخاب شد. مساحت این کشور ۶۴۵۸۹ کیلومتر مربع است و از کم‌ جمعیت‌ ترین و کم ‌تراکم‌ ترین کشورهای اتحادیه اروپا به ‌شمار می ‌آید.

زبان رسمی این کشور لتونیایی شاخه بالتیک از خانواده زبان‌ های هند و اروپایی است. حدود ۶۲ درصد از مردم این کشور از نژاد لتونیایی و حدود ۲۷ درصد روس هستند. فراورده‌های صادراتی این کشور شامل چوب و محصولات چوبی، ماشین‌آلات و تجهیزات، فلزات، منسوجات و مواد غذایی است که به کشورهای لیتوانی، استونی، روسیه، آلمان، بریتانیا، سوئد، و دانمارک صادر می‌شود.

این کشور از سال ۲۰۰۴ در اتحادیه اروپا عضویت دارد همین موضوع باعث شده بسیاری از شهروندان جوان آن در جست و جوی زندگی بهتر به کشورهایی مانند آلمان و فرانسه مهاجرت کنند. 

 

تاریخ

تاریخ کشور لتونی به دلیل موقعیت آن در چهار راه اروپای شرقی و غربی شکل گرفته است.

 

تاریخ اولیه

اولین ساکنان شناخته شده این منطقه قبایل فینو اوگریک بودند که در حدود 3000 سال قبل از میلاد به این منطقه رسیدند. از آنجا که مردم لتونی به زبان بالتیک صحبت می کنند، تصور می شود که در حدود 2000 سال قبل از میلاد به این منطقه آمده اند.

در طول تاریخ اولیه این منطقه در معرض تهاجم و تسلط قدرت های خارجی از جمله وایکینگ ها، آلمانی ها و روس ها بود. جنگ صلیبی لیوونی، یک لشکرکشی نظامی که توسط شوالیه های توتونی (ژرمن ‌های تحت فرماندهی امپراتوری مقدس روم) در قرن سیزدهم راه اندازی شد، منجر به تأسیس یک کنفدراسیون لیوونی تحت سلطه آلمان در منطقه شد.

در سال ۱۲۸۲ ریگا، و بعداً شهرهای کسیس، لیمباژی، کوکنسه، و والمیه ‌را به اتحادیه تجاری گروهی از شهرهای شمال اروپا که اتحادیه هانزا نام داشت پیوستند. ریگا به مرور تبدیل به یکی از نقاط مهم در بازرگانی شرق و غرب شد و تماس فرهنگی نزدیکی با اروپای غربی پیدا کرد.

 

ریگا
ریگا

 

قانون روسیه

در اواخر قرن هجدهم، لتونی به عنوان بخشی از امپراتوری روسیه تحت حاکمیت روسیه قرار گرفت. در این دوران، این کشور با تأسیس مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات فرهنگی، رشد اقتصادی و فرهنگی چشمگیری را تجربه کرد.

با این حال، دوره حکومت روسیه نیز با سرکوب سیاسی و ناآرامی اجتماعی همراه بود، زیرا لتونیایی ها برای استقلال و خودمختاری تلاش می کردند. در طول جنگ جهانی اول، این کشور در سال 1918 استقلال خود را از روسیه اعلام کرد.

 

استقلال و اشغال شوروی

با این حال، استقلال لتونیایی ها کوتاه مدت بود، زیرا این کشور در سال 1940 توسط اتحاد جماهیر شوروی اشغال شد. در طول جنگ جهانی دوم، لتونی محل عملیات نظامی قابل توجهی بود و از اشغال نازی ها و شوروی آسیب زیادی دید.

پس از جنگ، این کشور بار دیگر به اتحاد جماهیر شوروی پیوست و دوره ای از سرکوب سیاسی و رکود اقتصادی را تحمل کرد. با این حال، در اواخر دهه 1980، جنبشی برای استقلال و دموکراسی د شروع به رشد کرد و در سال 1991، این کشور استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد.

 

لتونی مدرن

کشور لتونی از زمان بازیابی استقلال خود، با ایجاد یک دولت دموکراتیک، اقتصاد آزاد و روابط نزدیکتر با اتحادیه اروپا و سایر سازمان های بین المللی، توسعه اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را تجربه کرده است.

این کشور امروزه به خاطر میراث فرهنگی غنی خود از جمله موسیقی سنتی محلی، رقص و صنایع دستی شناخته شده است. این کشور همچنین دارای بسیاری از بناهای تاریخی و مؤسسات فرهنگی است، از جمله شهر قدیمی قرون وسطایی ریگا، که میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

به طور کلی باید گفت تاریخ لتونی طولانی و پیچیده است و دوره های سلطه خارجی، سرکوب سیاسی و مبارزه برای استقلال را فراوان به خود دیده است. امروزه لتونی کشوری دموکراتیک و نسبتاً مرفه با میراث فرهنگی غنی و آینده ای روشن است. 

 

جغرافیا و آب و هوا

لتونی کشور کوچکی است که در شمال اروپا و در ساحل شرقی دریای بالتیک واقع شده است. این کشور از شمال با استونی، از شرق با روسیه، از جنوب شرقی با بلاروس و از جنوب با لیتوانی همسایه است. مساحت لتونی تقریباً 64589 کیلومتر مربع است که آن را به یکی از کشورهای کوچک در اروپا تبدیل می کند.

 

جغرافیا

لتونی کشوری نسبتاً هموار است و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا فقط 87 متر است. بلندترین نقطه این کشور Gaizinkalns است که 312 متر ارتفاع دارد. این کشور پوشیده از جنگل است و تقریباً 44 درصد از مساحت آن را درختان پوشانده است.

کشور لتونی دارای خط ساحلی طولانی در دریای بالتیک با سواحل شنی و دهکده های ماهیگیری زیبا است. این کشور همچنین دارای رودخانه ها و دریاچه های بسیاری از جمله رودخانه دائوگاوا است که طولانی ترین رودخانه این کشور است.

 

دائوگاوا
دائوگاوا

 

اقلیم

این کشور دارای آب و هوای معتدل است و چهار فصل متفاوت دارد. تابستان‌ها معتدل و مرطوب است و میانگین دمای آن بین 16 تا 20 درجه سانتی‌گراد است. زمستان ها سرد و برفی است و میانگین دمای آن از -5 درجه سانتیگراد تا -1 درجه سانتیگراد است.

فصل های پاییز و بهار معمولاً خنک و بارانی است و دمای آن از 5 درجه سانتی گراد تا 15 درجه سانتی گراد متغیر است. این کشور تغییرات آب و هوایی مکرر را تجربه می کند، با تغییرات ناگهانی دما و بادهای شدید.

به طور کلی، آب و هوا در کشور لتونی تحت تأثیر قرار گرفتن آن در ساحل شرقی دریای بالتیک است که می تواند منجر به شرایط آب و هوایی خنک و مرطوب شود. با این حال، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های برفی این کشور می‌تواند آن را به مقصدی جذاب برای بازدیدکنندگانی تبدیل کند که از فعالیت‌های خارج از خانه مانند پیاده‌روی، اسکی و اسکیت روی یخ لذت می‌برند.

 

فرهنگ

فرهنگ لتونیایی به دلیل موقعیت آن در تقاطع اروپای شرقی و غربی و همچنین تاریخ تسلط خارجی و مبارزه برای استقلال آن شکل گرفته است.

 

زبان

زبان رسمی این کشور لتونیایی است که یک زبان بالتیک نزدیک به لیتوانیایی است. لتونیایی توسط اکثریت مردم صحبت می شود و تنها زبان رسمی این کشور است. با این حال، بسیاری از مردم این کشور به زبان روسی نیز صحبت می کنند که به دلیل سابقه اشغال شوروی است.

 

هنر و ادبیات

ادبیات لتونی دارای تاریخ طولانی و غنی است و نویسندگان برجسته ای از جمله Rainis، Aspazija و Imants Ziedonis به آن وزن و غنا بخشیده اند. این کشور همچنین به ‌خاطر آهنگ ‌های محلی سنتی یا داینا ها که از نسل ‌ها به نسل ‌های بعدی منتقل شده مشهور است. این موسیقی در سال 2003 توسط یونسکو به ‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.

هنر لتونی با ترکیبی از سبک های سنتی و مدرن مشخص می شود و بسیاری از هنرمندان از مناظر طبیعی و سنت های عامیانه این کشور الهام می گیرند. این کشور همچنین خانه بسیاری از موزه ها و مؤسسات فرهنگی، از جمله موزه ملی هنر و موزه اتنوگرافیک در فضای باز است.

 

غذا

غذاهای این کشور ترکیبی از طعم ‌های سنتی بالتیک و اروپای شرقی است، با غذاهایی از جمله پیراگی (شیرینی پر شده با بیکن و پیاز)، sklandrausis (پای شیرینی که با آرد چاودار و هویج درست می‌شود) و نخود خاکستری با بیکن. این کشور همچنین به خاطر آبجو و عرقیجات گیاهی سنتی مانند بلسان ریگا معروف است.

 

sklandrausis
sklandrausis

 

جشنواره ها و تعطیلات

لتونی جشنواره ها و تعطیلات زیادی را در طول سال جشن می گیرد، از جمله جشنواره نیمه تابستان (Jāņi) در ماه ژوئن، که جشن انقلاب تابستانی است و جشن طبیعت و باروری است. این کشور همچنین کریسمس، عید پاک و دیگر تعطیلات مسیحی و همچنین روز استقلال را در 18 نوامبر جشن می گیرد که یادآور اعلام استقلال کشور در سال 1918 است.

می توان گفت فرهنگ این کشور کوچک ترکیبی منحصر به فرد از تأثیرات سنتی و مدرن است که توسط تاریخ، جغرافیا و جمعیت متنوع آن شکل گرفته است. از میراث غنی ادبی و هنری گرفته تا غذاهای سنتی و جشن ‌های ملی، لتونی کشوری با فرهنگی پر جنب و جوش و پویا است که در انتظار کشف است.

 

جاذبه های گردشگری کشور لتونی

از سواحل زیبا و بناهای تاریخی گرفته تا مناظر طبیعی و مؤسسات فرهنگی و هنری، لتونی چیزی برای ارائه به هر نوع مسافری در دل خود دارد. 

 

شهر قدیمی ریگا

شهر قدیمی ریگا یک میراث جهانی یونسکو و مرکز تاریخی پایتخت کشور است. این شهر به‌خاطر خیابان‌ های سنگ ‌فرش ‌شده جذاب، ساختمان‌ های رنگارنگ، و معماری زیبا، از جمله کلیسای گوتیک سنت پیتر و ساختمان‌های هنر نو در خیابان آلبرتا، معروف است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از کافه‌ ها، رستوران ‌ها و فروشگاه ‌های زیادی در این منطقه لذت ببرند.

 

بازار مرکزی ریگا

بازار مرکزی ریگا یکی از بزرگ‌ ترین و پرطرفدارترین بازارهای اروپاست و مقصدی است که باید برای غذاخوردن از آن دیدن کرد. این بازار که در پنج غرفه بزرگ قرار دارد، طیف گسترده ای از محصولات تازه، گوشت، پنیر و دیگر غذاهای محلی و همچنین صنایع دستی و سوغاتی را ارائه می دهد.

 

ساحل یورمالا

یورمالا یک شهر تفریحی ساحلی محبوب است که درست خارج از ریگا قرار دارد. این شهر به‌خاطر سواحل طولانی و شنی، جنگل‌های کاج زیبا، و معماری جذاب، از جمله بسیاری از ساختمان ‌های مدرن، شناخته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از شنا، حمام آفتاب و سایر فعالیت‌های فضای باز لذت ببرند و همچنین فرهنگ و غذاهای محلی را کشف کنند.

 

پارک ملی Gauja

پارک ملی گائوجا بزرگترین پارک ملی لتونی است که بیش از 90000 هکتار از جنگل ها، رودخانه ها و مناظر طبیعی را پوشش می دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند مسیرهای پیاده ‌روی و دوچرخه‌ سواری متعدد پارک را کاوش کنند و از فعالیت‌ هایی مانند قایق‌رانی، ماهیگیری و تماشای حیات وحش لذت ببرند. این پارک همچنین مکان بسیاری از بناهای تاریخی از جمله قلعه‌های قرون وسطایی و موزه تورایدا است.

 

قلعه سیگولدا

قلعه سیگولدا یک قلعه قرون وسطایی است که در شهر سیگولدا، درست خارج از ریگا واقع شده است. این بنا در اوایل قرن سیزدهم ساخته شد و یکی از مهم ترین بناهای تاریخی در این کشور است. بازدیدکنندگان می توانند اتاق ها و برج های متعدد قلعه را بررسی کنند و همچنین از مناظر زیبای اطراف آن لذت ببرند.

 

شهر سیگولدا
شهر سیگولدا

 

موزه ملی هنر

موزه ملی هنر با مجموعه ای از بیش از 52000 اثر هنری از قرن هجدهم تا به امروز یکی از مهم ترین مؤسسات فرهنگی در کشور لتونی است. این موزه در یک ساختمان زیبای مدرن در قلب ریگا واقع شده است و طیف گسترده ای از نمایشگاه ها و رویدادها را در طول سال ارائه می دهد.

 

قلعه قرون وسطایی Cesis

قلعه قرون وسطایی سسیس یک قلعه به خوبی حفظ شده است که در شهر سسیس، در بخش شمالی لتونی است. این قلعه در اوایل قرن سیزدهم ساخته شد و یک مقصد محبوب برای بازدیدکنندگان علاقه مند به تاریخ و معماری قرون وسطی است. 

 

Venta Rapid

ونتا رپید عریض ترین آبشار اروپا و یک جاذبه گردشگری محبوب است که در قسمت غربی لتونی واقع شده است. این آبشار بیش از 240 متر عرض دارد و توسط رودخانه ونتا شکل گرفته است که از روی یک سری تاقچه ها می گذرد. بازدیدکنندگان می توانند از چندین نقطه رصدی واقع در کنار رودخانه از مناظر زیبای آبشار لذت ببرند.

 

موزه اتنوگرافیک 

موزه اتنوگرافیک لتونی یک موزه در فضای باز واقع در شهر ریگا است. این موزه دارای بیش از 100 ساختمان سنتی لتونی، از جمله خانه های مزرعه، آسیاب های بادی و کلیساها است که از مناطق مختلف کشور به این مکان منتقل شده اند. بازدیدکنندگان می توانند ساختمان ها را کشف کنند و با فرهنگ و آداب و رسوم سنتی مردم این کشور آشنا شوند.

 

کولدیگا

کولدیگا یک شهر جذاب است که در بخش غربی کشور واقع شده است و به خاطر شهر قدیمی زیبا و آبشار ونتا معروف است. بازدیدکنندگان می‌توانند بسیاری از بناهای تاریخی شهر، از جمله قلعه کولدیگا متعلق به قرن هفدهم و پل آجری تاریخی بر روی رودخانه ونتا را از نزدیک تماشا کنند.

به طور کلی، لتونی با طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری که میراث فرهنگی غنی، زیبایی طبیعی و شخصیت منحصر به فرد این کشور را به نمایش می گذارد، چیزهای زیادی برای ارائه به بازدیدکنندگان دارد. چه به تاریخ، هنر، معماری یا فعالیت‌های فضای باز علاقه‌مند باشید، لتونی مقصدی است که مطمئناً تأثیری ماندگار از خود به جا می‌گذارد.

 

کولدیگا
کولدیگا

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای سفر به کشور لتونی به علایق شما و فعالیت هایی که قصد دارید در طول سفر انجام دهید بستگی دارد. 

 

بهار (مارس تا مه)

بهار به طور کلی خنک و بارانی است و دمای آن بین 5 تا 15 درجه سانتیگراد است. با این حال، حومه شهر با شکوفه های رنگارنگ زنده می شود و آن را به زمان خوبی برای دوستداران طبیعت و کوهنوردان تبدیل می کند.

 

تابستان (ژوئن تا آگوست)

تابستان شلوغ ترین زمان برای گردشگری است. هوا کمی گرم و روزهای طولانی است. میانگین دما از 16 درجه سانتیگراد تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است. این فصل زمان بسیار خوبی برای فعالیت هایی مانند پیاده روی، شنا و آفتاب گرفتن است. جشنواره نیمه تابستان (Jāņi) در اواخر ژوئن یک رویداد فرهنگی محبوب و زمان عالی برای تجربه سنت های محلی است.

 

پاییز (از سپتامبر تا نوامبر)

پاییز به طور کلی خنک و بارانی است و دمای آن از 5 درجه سانتی گراد تا 15 درجه سانتی گراد متغیر است. با این حال، شاخ و برگ های پاییزی آن را به زمان زیبایی برای بازدید بخصوص در مناطق روستایی تبدیل می کند. روز ملی لتونی در 18 نوامبر یک تعطیلات ملی و زمان عالی برای تجربه فرهنگ و سنت های این کشور است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه)

زمستان سرد و برفی است و دمای آن از -5 درجه سانتیگراد تا -1 درجه سانتیگراد است. با این حال، زمان بسیار خوبی برای ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسکیت روی یخ و برف بازی است. بازارهای کریسمس و دیگر جشن‌های تعطیلات نیز در این زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به لتونی به علایق شما و فعالیت هایی که قصد دارید در طول سفر انجام دهید بستگی دارد. اگر به فعالیت در فضای باز علاقه دارید، تابستان بهترین زمان برای بازدید است، در حالی که اگر به ورزش های زمستانی علاقه مند هستید، زمستان بهترین زمان برای بازدید است. با این حال، مهم نیست که چه زمانی از آن بازدید می کنید، لتونی چیزی برای ارائه به هر نوع مسافری دارد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور لتونی روی نقشه

مهمترین مکان های کشور لتونی برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

ماجرای پیدا کردن طلا در ماداگاسکار


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد