لوکزامبورگ

قاره اروپا کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ با نام رسمی دوک نشین لوکزامبورگ در اروپای غربی واقع شده است. جمعیت این کشور حدود ششصد هزار نفر است و از جمله کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید. این کشور کوچک تقریباً همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته‌ است. 

پایتخت این کشور شهر لوکزامبورگ است. لوکزامبورگ از اعضای مؤسس اتحادیه اقتصادی اروپا (اکنون اتحادیه اروپا) بود. این کشور همچنین در پیمان شنگن شرکت دارد که نام آن از روستای شنگن لوکزامبورگ گرفته شده ‌است و هدف آن آزادسازی جابجایی شهروندان در کشورهای عضو است.

بخش زیادی از اقتصاد این کشور به خدمات، به ویژه بانکداری و امور مالی متکی است. در واقع این کشور ثروتمند مهم‌ترین مرکز بانکداری خصوصی در ناحیه یورو است. واحد پولی لوکزامبورگ یورو و زبان رسمی آن آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی است. 

در سال ۲۰۲۰ میلادی این کشور به عنوان اولین کشور در جهان برای مقابله با آلودگی هوا تمام حمل و نقل عمومی را رایگان اعلام کرد.

 

تاریخ

این کشور دارای تاریخ غنی و پر افت و خیزی است که بیش از هزار سال را در بر می گیرد. لوکزامبورگ از خاستگاه خود به عنوان یک قلعه قرون وسطایی تا وضعیت فعلی خود به عنوان یک عضو مرفه و با نفوذ اتحادیه اروپا، نقش مهمی در توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه ایفا کرده است.

 

سالهای اولیه

قلمروی که اکنون کشور لوکزامبورگ است، در ابتدا محل سکونت قبایل سلتی بود که به تدریج در قرن اول پس از میلاد توسط رومیان فتح شد. در طول قرن ها، این منطقه توسط قدرت های مختلف اروپایی از جمله فرانک ها، بورگوندی ها و امپراتوری مقدس روم اداره می شد.

در قرن دهم، کنت زیگفرید آردن، قلعه ای را بر روی یک فلات صخره ای مشرف بر رودخانه های آلزت و پتروس ساخت که به هسته شهر لوکزامبورگ تبدیل شد. این قلعه در طول قرن ها اهمیت بیشتری پیدا کرد و در قرن چهاردهم به یک دژ استراتژیک در منطقه تبدیل شد.

 

عصر مدرن

در قرن شانزدهم، لوکزامبورگ تحت کنترل هلندی ها، اسپانیایی و بعداً هابسبورگ های اتریشی قرار گرفت. در این دوره بود که توسعه اقتصادی و فرهنگی منطقه با ساخت قلعه ها، کلیساها و دیگر بناهای شاخص، شتاب گرفت.

در اواخر قرن هجدهم، این کشور توسط نیروهای فرانسوی در طول جنگ های انقلابی اشغال شد. در سال 1795 لوکزامبورگ توسط فرانسوی ها ضمیمه خاک این کشور شد و تا زمان شکست ناپلئون در سال 1815 بخشی از امپراتوری فرانسه باقی ماند.

پس از کنگره وین در سال 1815، لوکزامبورگ به عنوان بخشی از پادشاهی جدید هلند، به پادشاه هلند، ویلیام اول اعطا شد. با این حال، تنش بین جمعیت هلندی و لوگزامبورگی به یک سری قیام ها و اعتراضات در طول قرن نوزدهم منجر شد.

در سال 1839، معاهده لندن، این کشور را به عنوان یک کشور بی طرف و مستقل، با سلطنت مشروطه و پارلمانی دو مجلسی تأسیس کرد. بی طرفی این کشور در معاهده ورسای در سال 1919 که به جنگ جهانی اول پایان داد، مجدداً تأیید شد.

در سال 1940، لوکزامبورگ توسط آلمان نازی مورد حمله قرار گرفت و در طول جنگ جهانی دوم تحت اشغال آلمان باقی ماند. پس از جنگ، این کشور یکی از اعضای مؤسّس جامعه زغال سنگ و فولاد اروپا شد که بعداً به اتحادیه اروپا تبدیل شد.

امروزه، لوکزامبورگ با اقتصاد بسیار توسعه یافته و استاندارد زندگی بالا، یکی از اعضای مرفه و با نفوذ اتحادیه اروپا است. میراث فرهنگی این کشور، از جمله قلعه‌های قرون وسطایی، کلیساهای گوتیک، و شهرهای قدیمی جذاب، همچنان بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

 

لوکزامبورگ
لوکزامبورگ

 

جغرافیا

لوکزامبورگ یک کشور کوچک محصور در خشکی است که از غرب با بلژیک، از شرق با آلمان و از جنوب با فرانسه همسایه است. مساحت این کشور تقریباً 2586 کیلومتر مربع است که آن را به یکی از کوچکترین کشورهای اروپا تبدیل می کند.

از نظر جغرافیایی، لوکزامبورگ با تپه های سرسبز، جنگل های انبوه و دره های حاصلخیز مشخص می شود و رشته کوه آردن در شمال آن قرار دارد. بلندترین نقطه این کشور نایف است که در ارتفاع 560 متری از سطح دریا قرار دارد.

آب و هوای لوکزامبورگ معتدل، با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. میانگین دما در جولای، گرمترین ماه، حدود 17 درجه سانتیگراد است، در حالی که متوسط دما در ژانویه، سردترین ماه، حدود صفر درجه سانتیگراد است. این کشور در طول سال بارندگی متوسطی دارد و مرطوب ترین ماه های آن می و ژوئن است.

این کشور به دلیل موقعیتش در اروپای غربی، تحت تأثیر هر دو سیستم آب و هوایی اقیانوس اطلس و قاره ای است. به طور کلی، بخش‌های غربی و شمالی کشور مرطوب تر و خنک تر هستند، در حالی که بخش‌های شرقی و جنوبی خشک تر و گرم تر هستند.

لوکزامبورگ چهار فصل متمایز را تجربه می کند، با فصول ملایم و آفتابی بهار و پاییز، تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های سرد و برفی. مناظر این کشور در فصل پاییز که جنگل ها و دره ها با شاخ و برگ های رنگارنگ تزئین می شوند بسیار زیبا است.

از نظر منابع طبیعی، لوکزامبورگ سرشار از سنگ آهن است که نقش بسزایی در توسعه صنعتی این کشور داشته است. صنعت فولاد امروزه در کنار بانکداری، فناوری و گردشگری بخش مهمی از اقتصاد کشور است.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای این کشور آن را به بخشی منحصر به فرد و جذاب از چشم انداز اروپا تبدیل کرده است، با تاریخ و فرهنگ غنی و امکانات لوکس و بینظیر که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

 

فرهنگ

فرهنگ این کشور تحت تأثیر کشورهای همسایه و همچنین سنت ها و آداب و رسوم محلی است.

 

زبان و دین

لوکزامبورگ دارای سه زبان رسمی است: لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی. زبان لوکزامبورگی زبان ملی است و اکثریت مردم به آن صحبت می کنند. فرانسوی و آلمانی نیز به طور گسترده صحبت می شود و بسیاری از لوکزامبورگی ها چند زبانه هستند.

مذهب نقش مهمی در فرهنگ این کشور ایفا می‌کند، به طوری که اکثریت مردم کاتولیک رومی هستند. با این حال، این کشور دارای یک اقلیت قابل توجه پروتستان و همچنین جمعیت مسلمان رو به رشد است.

 

غذا و نوشیدنی

غذاهای لوگزامبورگی ترکیبی از تأثیرات آلمانی، فرانسوی و بلژیکی است و غذاهای دلچسبی مانند Judd mat Gaardebounen (گوشت خوک دودی با لوبیا) و Bouneschlupp (سوپ لوبیا سبز) محبوب هستند. دیگر غذاهای سنتی عبارتند از F’rell am Rèisleck (قزل آلا در سس Riesling) و Kachkéis (نوعی پنیر نرم آب شده).

این کشور همچنین برای شراب خود، به ویژه شراب های سفید آن، که در دره موزل تولید می شود، شناخته شده است. این کشور همچنین دارای یک صنعت پر رونق آبجوسازی است.

 

 F’rell Am Rèisleck
F’rell Am Rèisleck

 

هنر و سرگرمی

لوکزامبورگ دارای میراث فرهنگی غنی است، با تعدادی موزه، گالری، و مکان های هنرهای نمایشی در سراسر کشور. موزه تاریخ شهر و موزه ملی دو مورد از محبوب ترین جاذبه های فرهنگی هستند که تاریخ و هنر این کشور را به نمایش می گذارند.

این کشور همچنین میزبان جشنواره‌ها و رویدادهای متعددی در طول سال است، از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه، جشنواره فیلم شهر لوکزامبورگ، جشنواره موسیقی Blues’n Jazz Rallye، نمایشگاه Schueberfouer، یک نمایشگاه سنتی که در ماه اوت برگزار می‌شود.

 

ورزش و تفریح

لوکزامبورگ دارای سنت قوی ورزش و تفریح در فضای باز است که پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی از جمله فعالیت های محبوب مردم این کشور به شمار می آیند. چشم‌انداز این کشور با توجه مسیرهای متعددی که از میان جنگل‌ ها و تپه‌ها عبور می کنند برای پیاده‌ روی و دوچرخه‌ سواری کم نظیر است.

فوتبال محبوب ترین ورزش در لوکزامبورگ است. از دیگر ورزش های محبوب این کشور می توان به بسکتبال، هندبال و والیبال اشاره کرد.

 

جاذبه های گردشگری کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ ممکن است از نظر وسعت کوچک باشد، اما دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می کند. از شهرهای جذاب قدیمی تا مناظر طبیعی خیره کننده، این کشور کوچک برای همه سلیقه ها جاذبه های گردشگری متعددی را در دل خود جای داده است.

 

شهر لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ، پایتخت این کشور، ترکیبی جذاب از معماری قدیمی و مدرن است. بخش قدیمی و تاریخی شهر که به نام Ville Haute شناخته می شود، جزو میراث جهانی یونسکو است و دارای خیابان های سنگ فرش شده، ساختمان های تاریخی و ساختمان های بسیار زیبا است. این شهر همچنین دارای تعدادی موزه از جمله موزه ملی، موزه تاریخ و موزه هنر مدرن است.

 

قلعه ویاندن

قلعه ویاندن که در شهر زیبای ویاندن واقع شده است، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ است. قدمت این قلعه به قرن دهم بازمی گردد و زمانی محل اقامت کنت های ویاندن بوده است. امروزه این قلعه به روی عموم باز است و دارای موزه، کلیسای کوچک و منظره ای خیره کننده از شهر و حومه اطراف است.

 

آردن

آردن، رشته کوهی که در سراسر لوکزامبورگ، بلژیک و فرانسه امتداد دارد، مقصد محبوبی برای علاقه مندان به طبیعت است. این منطقه دارای جنگل ها، رودخانه ها و دریاچه های خیره‌کننده، و همچنین تعدادی مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری است. این منطقه همچنین خانه تعدادی از دهکده ها و شهرک های زیبا از جمله کلروو، اکترناخ و ویلتز است.

 

منطقه مولرتال

منطقه مولرتال که با نام «سوئیس کوچک» نیز شناخته می‌شود، منطقه‌ای زیبا است که به خاطر صخره‌ های زیبا، جنگل‌های انبوه و رودخانه‌ های پرپیچ و خم معروف است. این منطقه دارای تعدادی مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین دهکده ها و شهرهای جذاب مانند Echternach و Larochette است.

 

Bock Casemates

Bock Casemates مجموعه ای از تونل ها و اتاقک های زیرزمینی هستند که زمانی بخشی از استحکامات شهر بودند. قدمت این مجموعه به قرن هفدهم برمی گردد و تا قرن نوزدهم برای اهداف نظامی استفاده می شد. امروزه، بازدیدکنندگان می توانند با تورهای راهنما در این محل گردش کنند و با تاریخچه استحکامات شهر آشنا شوند.

 

Bock Casemates
Bock Casemates

 

دره موزل

دره موزل، واقع در بخش شرقی کشور، به خاطر تاکستان های خیره کننده و شهرهای زیبای خود مشهور است. این منطقه میزبان تعدادی از مزارع انگور و کارخانه های شراب سازی محلی، و همچنین شهرهای جذابی مانند Grevenmacher و Remich است.

به طور کلی، لوکزامبورگ طیف متنوعی از جاذبه ها را ارائه می‌کند که مطمئناً برای گردشگران با هر علاقه و سنی جذاب است. چه به تاریخ، طبیعت و یا غذا علاقه مند باشید، این کشور چیزی برای ارائه دارد.

 

بهترین زمان برای بازدید

بهترین زمان برای بازدید از این کشور زیبا به ترجیحات و علایق شما بستگی دارد. بری سفر به این کشور باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید:

 

آب و هوا

کشور لوکزامبورگ دارای آب و هوای معتدل، با تابستان های معتدل و زمستان های سرد است. آب و هوا به طور کلی از ماه می تا سپتامبر دلپذیر است و میانگین دمای آن از 15 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد است. اگر دمای خنک تر و جمعیت کمتر را ترجیح می دهید، ممکن است در بهار (مارس تا مه) یا پاییز (سپتامبر تا نوامبر) از آن بازدید کنید. ماه های زمستان (دسامبر تا فوریه) ممکن است سرد و برفی باشد، اما زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از ورزش های زمستانی در منطقه آردن است.

 

رویدادها و جشنواره ها

لوکزامبورگ میزبان تعدادی از جشنواره ها و رویدادها در طول سال است. Schueberfouer، یک نمایشگاه سنتی است که در ماه اوت برگزار می‌شود. ای فستیوال یکی از محبوب ترین رویدادهای کشور است که شامل موسیقی و رقص، بازی‌ ها مختلف و غرفه های غذا می‌شود. رویدادهای قابل توجه دیگر این کشور عبارتند از جشنواره فیلم شهر لوکزامبورگ در فوریه، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در نوامبر، و جشنواره موسیقی در ماه جولای.

 

گردش در طبیعت

لوکزامبورگ یک مقصد عالی برای طبیعت گردی و فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی است. بهترین زمان برای لذت بردن از این فعالیت ها به آب و هوا و فصل بستگی دارد. بهار و پاییز زمان بسیار خوبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری است، زیرا آب و هوا معتدل است و مناظر زیبایی وجود دارد. زمستان بهترین زمان برای اسکی و سایر ورزش های زمستانی است.

به طور کلی، کشور لوکزامبورگ یک مقصد عالی برای بازدید در تمام طول سال است و هر فصل تجربیات منحصر به فرد خود را دارد. در واقع همیشه چیزی برای دیدن و انجام دادن در این کشور زیبا وجود دارد.

اگر از این کشور زیبا بازدید کرده اید خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه در میان بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن خاطرات شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور لوکزامبورگ روی نقشه

مهمترین مکان های کشور لوکزامبورگ برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

3

با ۱۰ دلار در کانادا چه کار کنیم؟


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد