کشور لیتوانی

قاره اروپا کشور لیتوانی

کشور لیتوانی در منطقه بالتیک اروپا واقع شده است. این کشور بزرگ‌ترین و جنوبی ترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپاست. پایتخت این کشور حوزه بالتیک شهر ویلنیوس است. جمعیت لیتوانی بیش از 3 میلیون نفر است. 

زبان رسمی آن لیتوانیایی و واحد پول آن یورو است. به جز زبان لیتوانیایی زبان‌ های لهستانی و روسی نیز در این کشور رواج دارد. این کشور در سال 2007 به عضویت کامل پیمان شنگن درآمد. 

شهرکاوناس و بندر کلایپدا از دیگر شهرهای مهم کشور لیتوانی هستند. به دلیل برخورداری از اسکله مجهز بندری کلایپدا و موقعیت جغرافیایی خاص، این کشور نقش ترانزیتی مهمی بین اروپای شرقی و غربی ایفاء می‌کند. تولیدات معدنی، تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و شیمیایی، پارچه، مواد غذایی و صنایع چوبی و مبلمان مهمترین صادرات این کشور محسوب می شوند.

لیتوانی یکی از کشورهای باسرعت اینترنت بالا در جهان است، بیشتر مناطق این کشور تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند و در بسیاری از مراکز عمومی همچون فروشگاه‌های بزرگ، دانشگاه‌ها، مدارس و مرکز تفریحی و خدماتی اینترنت رایگان برای استفاده عموم وجود دارد.

مردم این کشور خود را به 4 دسته تقسیم می کنند که عبارتند از «اوکشتای‌چیای» ساکن منطقه شمال لیتوانی، «ژمای‌چیای» ساکن غرب لیتوانی، «زوکای» ساکن جنوب شرق لیتوانی و گروه کوچک «سووال‌کیای» که بیشتر در منطقه جنوب غرب لیتوانی زندگی می‌کنند.

ورزش بسکتبال به شدت در این کشور محبوب است و مردم علاقه خاصی به تیم های باشگاهی بسکتبال کشورشان دارند.

 

تاریخ

تاریخ این کشور کوچک با یک دوره طولانی سلطه و اشغال خارجی و همچنین مقاومت خستگی ناپذیر و استقلال عجین شده است.

 

تاریخ اولیه

تاریخ اولیه این کشور در هاله ای از ابهام قرار دارد و شواهد مکتوب کمی از دوران پیش از مسیحیت باقی مانده است. اولین اشاره شناخته شده به لیتوانی به قرن یازدهم می رسد، زمانی که وقایع نگار آلمانی آداموس برمنزیس از قبیله ای به نام “لیتوآ” نام می برد. با گذشت زمان، این نام با سرزمین ها و مردم لیتوانی امروزی مرتبط شده است.

 

دوک نشین بزرگ لیتوانی

در قرن سیزدهم، لیتوانی به عنوان یک کشور قدرتمند تحت رهبری دوک بزرگ میندوگاس ظهور کرد. این دوک نشین در طول سلطنت وی، قلمرو خود را گسترش داد و با دیگر قدرت های اروپایی روابط دیپلماتیک برقرار کرد. میندوگاس همچنین رشد تجارت و بازرگانی را تشویق کرد به طوری که سلطنت او عصر طلایی در تاریخ این کشور محسوب می شود.

در قرن 14 و 15، لیتوانی به گسترش قلمرو و نفوذ خود ادامه داد و در سال 1385 میلادی یک اتحاد قدرتمند با لهستان تشکیل داد. اتحاد لیتوانی- لهستان یکی از بزرگترین و قدرتمندترین کشورهای اروپا در زمان خود بود.

 

میندوگاس
میندوگاس

 

سلطه خارجی و استقلال

در اواخر قرن 18، این کشور توسط قدرت های همسایه خود – روسیه، پروس و اتریش – تقسیم شد و برای بیش از یک قرن تحت سلطه خارجی باقی ماند. در این مدت، لیتوانیایی ها با محدودیت های سختی در زمینه زبان و فرهنگ خود مواجه شدند و بسیاری از آن‌ها مجبور به مهاجرت به سایر نقاط اروپا و آمریکا شدند.

در سال 1918 لیتوانی استقلال خود را از روسیه اعلام کرد و یک جمهوری دموکراتیک تشکیل داد. با این حال، استقلال این کشور کوتاه مدت بود. در سال 1940، این کشور توسط اتحاد جماهیر شوروی و سپس توسط آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم اشغال شد. پس از جنگ، لیتوانی به اتحاد جماهیر شوروی ملحق شد و تا سال 1990 تحت حاکمیت شوروی باقی ماند.

 

استقلال

در سال 1990، این کشور استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد. در واقع آن‌ها اولین جمهوری شوروی بودند که این کار را انجام دادند. این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا و ناتو پیوست.

امروزه این کشور یک دموکراسی پر رونق با اقتصاد متنوع و میراث فرهنگی غنی است. این کشور به خاطر مناظر طبیعی زیبا، مکان های دیدنی تاریخی، و صحنه های هنری و فرهنگی پر جنب و جوش معروف است. کشور لیتوانی علیرغم گذشته دشوار خود به عنوان کشوری قدرتمند و مقاوم ظاهر شده است و آینده ای روشن در پیش دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

این کشور از شمال با لتونی، از جنوب شرقی با بلاروس، از جنوب با لهستان و از جنوب غربی با روسیه (استان کالینینگراد) همسایه است. این کشور دارای خط ساحلی در امتداد دریای بالتیک به سمت غرب است که حدود 90 کیلومتر (56 مایل) طول دارد.

از نظر جغرافیایی، لیتوانی کشوری نسبتاً مسطح است و بلندترین نقطه آن تپه Aukštojas است که تنها 294 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این کشور همچنین به خاطر دریاچه ها و رودخانه های فراوانش که حدود 2.9 درصد از خاک آن را پوشش می‌دهند، کشوری سرسبز و پر آب محسوب می شود. بزرگترین دریاچه لیتوانی دریاچه دروکشیای است که در نزدیکی مرز بلاروس قرار دارد.

 

آب و هوا

این کشور دارای آب و هوای قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. میانگین دما در ژانویه، سردترین ماه، در نواحی ساحلی حدود -5 درجه سانتیگراد و در مناطق داخلی حدود -8 درجه سانتیگراد است. میانگین دما در ماه جولای، گرم ترین ماه، در نواحی ساحلی حدود 17 درجه سانتیگراد و در نواحی داخلی حدود 19 درجه سانتیگراد است.

این کشور چهار فصل متمایز را تجربه می کند که بهار از اواخر مارس یا اوایل آوریل شروع می شود و تا می ادامه می یابد. تابستان از ژوئن شروع می شود و تا آگوست ادامه دارد و دمای آن از 20 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد متغیر است. پاییز از سپتامبر شروع می شود و تا نوامبر ادامه دارد و دمای هوا در نوامبر به حدود 5 درجه سانتی گراد کاهش می یابد. زمستان از دسامبر شروع می شود و تا اواخر فوریه یا اوایل مارس ادامه دارد و دمای آن از -5 درجه سانتیگراد تا -10 درجه سانتیگراد در مناطق ساحلی و حدود -15 درجه سانتیگراد در نواحی داخلی است.

به طور کلی، موقعیت و آب و هوای خوب این کشور را به مقصدی عالی برای مسافرانی تبدیل کرده است که از فعالیت‌ های خارج از خانه مانند پیاده روی، ماهیگیری، و شنا در ماه های گرم تر یا اسکی و اسنوبورد در ماه های زمستانی لذت می‌برند.

 

کشور لیتوانی
کشور لیتوانی

 

فرهنگ

موقعیت این کشور در چهارراه اروپای شرقی و غربی و همچنین تاریخ تسلط خارجی و مبارزه برای استقلال فرهنگ لیتوانیایی را شکل داده است.

 

زبان

زبان رسمی این کشور لیتوانیایی است که یک زبان بالتیک نزدیک به لتونی است. لیتوانیایی توسط اکثریت مردم صحبت می شود و یکی از قدیمی ترین زبان های زنده در اروپا است. با این حال، بسیاری از لیتوانیایی ها به دلیل سابقه اشغال خارجی این کشور به زبان های انگلیسی، روسی و دیگر زبان ها نیز صحبت می کنند.

 

هنر و ادبیات

ادبیات لیتوانی دارای تاریخ طولانی و غنی است، با نویسندگان برجسته ای از جمله وینکاس میکویچیوس، جووزاس توماس-وایژگانتاس، و سیگیتاس گدا. این کشور همچنین به خاطر آهنگ های محلی سنتی یا داینو که از نسل‌ها به نسل‌های بعدی منتقل شده شناخته شده است. این نوع موسیقی محلی در سال 2008 توسط یونسکو به‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است.

هنر لیتوانیایی با ترکیبی از سبک های سنتی و مدرن مشخص می شود و بسیاری از هنرمندان از مناظر طبیعی و سنت های عامیانه این کشور الهام می گیرند. این کشور همچنین خانه بسیاری از موزه ها و مؤسسات فرهنگی از جمله موزه هنر و موزه ملی لیتوانی است.

 

غذا

غذاهای لیتوانیایی ترکیبی از طعم‌های سنتی بالتیک و اروپای شرقی است، با غذاهایی مانند cepelinai (کوفته‌های سیب‌زمینی پر از گوشت یا پنیر)، kugelis (یک غذا با سیب‌زمینی پخته) و šaltibarščiai (یک سوپ چغندر سرد). این کشور همچنین به دلیل آبجو و نوشیدنی های گیاهی سنتی مانند کروپنیکا نیز در اروپا مشهور است.

 

جشنواره ها و تعطیلات

لیتوانی جشنواره ها و تعطیلات زیادی را در طول سال جشن می گیرد، از جمله جشنواره Užgavėnės در فوریه، که پایان زمستان و آغاز بهار را نشان می دهد. این کشور همچنین کریسمس، عید پاک و دیگر تعطیلات مسیحی و همچنین روز استقلال را در 16 فوریه جشن می گیرد، که یادآور استقلال این کشور از امپراتوری روسیه در سال 1918 است.

 

جشنواره Užgavėnės
جشنواره Užgavėnės

 

پوشاک سنتی

لباس‌های سنتی لیتوانیایی که هنوز هم در مناسبت ها و اعیاد خاص پوشیده می‌شوند، شامل پیراهن، دامن و جلیقه‌های گلدوزی شده برای زنان و پیراهن و شلوار کتان برای مردان است. لباس ها اغلب با الگوها و طرح های پیچیده ای تزئین می شوند که نشان دهنده منطقه و سنت های فرهنگی است.

می توان گفت فرهنگ لیتوانیایی ترکیبی منحصر به فرد از تأثیرات سنتی و مدرن است که توسط تاریخ، جغرافیا و جمعیت متنوع این کشور شکل گرفته است. 

 

جاذبه های گردشگری کشور لیتوانی

میراث فرهنگی غنی و مناظر طبیعی زیبا این کشور را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است. 

 

شهر قدیمی ویلنیوس

شهر قدیمی ویلنیوس یک سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در این کشور است. بسیاری از ساختمان های تاریخی، کلیساها و بناهای تاریخی از جمله کلیسای جامع ویلنیوس، کاخ ریاست جمهوری و دروازه سپیده‌ دم در آن قرار دارند. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند در خیابان‌ ها و کوچه‌ های باریک شهر قدیمی که در ردیف کافه ها، رستوران‌ ها و مغازه‌ها قرار دارد، گردش کنند.

 

قلعه تراکای

قلعه تراکای یک قلعه قرون وسطایی است که در جزیره ای در دریاچه گالو و در نزدیکی شهر تراکای واقع شده است. این قلعه در قرن چهاردهم ساخته شده و یکی از مهم ترین مکان های تاریخی کشور است. بازدیدکنندگان می توانند اتاق ها و برج های متعدد قلعه را بررسی کنند و همچنین از مناظر زیبای اطراف دریاچه لذت ببرند.

 

پارک ملی کورونیان اسپیت

پارک ملی کورونیان اسپیت یک منطقه طبیعی منحصر به فرد است که بر روی نوار باریکی از زمین قرار دارد که تالاب کورونی را از دریای بالتیک جدا می کند. این پارک به خاطر تپه‌های شنی زیبا، جنگل های کاج و دهکده های ماهی‌گیری زیبا مشهور است. بازدیدکنندگان می‌توانند مسیرهای پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری و سواحل پارک را کاوش کنند و همچنین از خانه‌های چوبی سنتی و کلبه های ماهیگیران دیدن کنند.

 

تپه صلیب ها

تپه صلیب ها یک مکان زیارتی است که در قسمت شمالی لیتوانی و در نزدیکی شهر Šiauliai واقع شده است. این تپه پوشیده از هزاران صلیب است که طی سالیان متمادی توسط بازدیدکنندگان به عنوان نماد ایمان، امید و یاد در آنجا قرار گرفته است. این مکان در تمام طول سال برای بازدیدکنندگان باز است و یک نقطه عطف فرهنگی منحصر به فرد و مهم در این کشور محسوب می شود.

 

تپه صلیب ها
تپه صلیب ها

 

قلعه کاوناس

قلعه کاوناس یک قلعه قرون وسطایی واقع در شهر کاوناس است که در دوران بین دو جنگ پایتختاین کشور بوده است. این قلعه در قرن چهاردهم ساخته شده و یکی از مهم ترین مکان های تاریخی کشور است. بازدیدکنندگان می توانند از اتاق ها و برج های متعدد قلعه دیدن کنند و همچنین از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند.

 

برج قلعه گدیمیناس

برج قلعه گدیمیناس یک برج تاریخی است که بر روی تپه ای در مرکز ویلنیوس قرار دارد. این برج در قرن چهاردهم ساخته شد و در قرون وسطا به عنوان یک قلعه دفاعی عمل می کرد. بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج بالا بروند تا به بالای آن برسند، جایی که می توانند از مناظر پانوراما از شهر لذت ببرند.

 

پارک ملی Aukštaitija

پارک ملی Aukštaitija یک پارک ملی واقع در شمال شرقی لیتوانی است که به خاطر جنگل‌های بکر، دریاچه ها و رودخانه‌ هایش معروف است. این پارک یک مقصد محبوب برای پیاده روی، کمپینگ و ماهیگیری است و زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری کمیاب محسوب می شود.

 

موزه فضای باز رومسیسک

موزه فضای باز رومسیسک یک موزه قوم نگاری واقع در نزدیکی کاوناس است که فرهنگ سنتی و شیوه زندگی جوامع روستایی این کشور را به نمایش می گذارد. این موزه دارای بسیاری از خانه‌های چوبی زیبا، انبارها و سازه‌های دیگر، و همچنین نمایشگاه‌هایی درباره صنایع دستی سنتی، کشاورزی، و فرهنگ عامیانه است.

 

شهر قدیمی کلایپدا

شهر قدیمی کلایپدا منطقه‌ای تاریخی است که در ساحل دریای بالتیک قرار دارد و به خاطر ساختمان های رنگارنگ، خیابان های باریک جذاب، و آب نمای سرزنده‌اش معروف است. بازدیدکنندگان می‌توانند کافه ها، رستوران ها و فروشگاه‌ های فراوان شهر را کاوش کنند و همچنین از مکان‌ های دیدنی تاریخی مانند موزه قلعه و موزه ساعت دیدن کنند.

 

صومعه پازایسلیس

صومعه پازایسلیس یک صومعه به سبک باروک است که در نزدیکی شهر کاوناس قرار دارد. این صومعه در قرن هفدهم ساخته شد و به خاطر کلیسای زیبایش که دارای تزئینات و نقاشی های دیواری پرآذین است، شهرت دارد. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از محیط آرام باغ ها و پارک صومعه لذت ببرند.

به طور کلی، لیتوانی کشوری با میراث فرهنگی غنی و مناظر طبیعی خیره کننده است و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که ارزش دیدن را دارد. فرقی نمی‌کند به تاریخ، هنر، معماری یا طبیعت گردی علاقه‌مند باشید، در این کشور چیزی برای همه سلیقه ها وجود دارد.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان های سال برای بازدید از کشور لیتوانی به آنچه می خواهید ببینید و انجام دهید بستگی دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

تابستان (ژوئن تا آگوست)

ماه های تابستان محبوب ترین زمان برای سفر به این کشور است، زیرا هوا گرم و آفتابی است و دمای آن از 20 درجه سانتی گراد تا 30 درجه سانتی گراد است. این زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از فعالیت‌ های خارج از منزل مانند پیاده روی، شنا و کمپینگ و کاوش در سواحل، دریاچه‌ ها و پارک‌ های متعدد این کشور است.

 

بهار (آوریل-مه) و پاییز (سپتامبر-اکتبر)

اگر می خواهید از شلوغی تابستان دوری کنید، ماه های بهار و پاییز زمان خوبی برای سفر به لیتوانی است. آب و هوا معتدل است و دمای آن بین 10 تا 20 درجه سانتیگراد است و حومه شهر با گلها و شکوفه ها در بهار و شاخ و برگهای رنگارنگ در پاییز زیباترین حالت را دارند.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

ماه های زمستان می تواند کاملاً سرد باشد و دمای آن از 5- تا 15- درجه سانتی گراد متغیر است. با این حال، این زمان عالی برای لذت بردن از ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد و همچنین تجربه جشنواره ها و سنت های زمستانی این کشور است.

 

جشنواره ها و رویدادها

لیتوانی میزبان جشنواره ها و رویدادهای بسیاری در طول سال است که می تواند زمان خوبی برای بازدید باشد. برخی از محبوب ترین جشنواره ها عبارتند از فستیوال شهر ویلنیوس در سپتامبر، نمایشگاه کازیوکاس در ماه مارس و جشنواره نیمه تابستان در ژوئن.

 

به طور کلی، کشور لیتوانی یک مقصد عالی برای بازدید در تمام طول سال است و هر فصل تجربیات و جاذبه های منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. چه به دنبال کاوش در طبیعت، یادگیری در مورد تاریخ و فرهنگ این کشور، یا صرفاً استراحت و لذت بردن از غذاها و نوشیدنی های محلی هستید، در این کشور چیزی برای همه وجود دارد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور لیتوانی روی نقشه

مهمترین مکان های کشور لیتوانی برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

مستند تجربه کار کردن در مزرعه در کنار یک خانواده


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد