کشور مجارستان

قاره اروپا کشور مجارستان

کشور مجارستان در اروپای مرکزی و حوضه پانونی واقع شده است است. مساحت این کشور ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. جمعیت این کشور در حدود ۹.۷ میلیون نفر است. 

زبان رسمی کشور مجارستان زبان مجاری از خانواده زبان فین واوگری و پرگویش ترین در بین زبان‌های اورالی است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور اروپایی شهر بوداپست است. شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور از دیگر شهرهای مهم این کشور به شمار می آیند.

بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول این کشور پنجاه و هشتمین قدرت اقتصادی جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی است. مجارستان از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپاست و از سال ۲۰۰۷ در منطقه شنگن قرار دارد. همچنین این کشور سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، بانک جهانی، بانک سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیا، شورای اروپا و گروه ویشگراد است.

واحد پول این کشور فورینت است. بوکسیت ، ماشین آلات کشاورزی، ابزار مهندسی و غلات مهمترین صادرات این کشور را تشکیل می دهد. 

 

تاریخ

تاریخ مجارستان تاریخی طولانی و پرتلاطم است که بر اساس جغرافیا، سیاست و فرهنگ آن شکل گرفته است. 

 

تاریخ اولیه

تاریخ دقیق مهاجرت قوم مجارها به جلگه رود دانوب مشخص نیست. اما بر اساس یافته های مختلف می توان گفت این قوم به‌ تدریج از آسیا و نواحی غربی سیبری به این سرزمین آمدند. 

اولین ساکنان شناخته شده منطقه ای که اکنون مجارستان است، سلت ها بودند که در قرن چهارم قبل از میلاد به این منطقه آمدند. رومیان این منطقه را در قرن اول پس از میلاد فتح کردند و چندین شهر از جمله آکوینکوم (بوداپست کنونی) را تأسیس کردند. در قرن پنجم، هون ها به منطقه آمدند و امپراتوری قدرتمندی را تأسیس کردند که در بسیاری از اروپا و آسیا گسترش یافت.

در قرن نهم، مجارها دولتی را تأسیس کردند که در نهایت به مجارستان تبدیل شد. اقوام مجار توسط ارپاد بنیان‌گذار دودمان پادشاهی مجارها گردهم امدند و دولت قدرتمندی را ایجاد کردند.

 

دوره قرون وسطا

در طول دوره قرون وسطا، مجارستان با سلطنت قوی و اقتصاد پر رونق به یک قدرت بزرگ در اروپا تبدیل شد. این کشور توسط یک سری پادشاه اداره می شد، از جمله استفان اول، که به دلیل تلاش هایش برای تبدیل کشور به مسیحیت به عنوان قدیس شناخته شد.

در قرن سیزدهم، مجارستان مورد تهاجم مغول ها قرار گرفت که بخش اعظمی از کشور را ویران کردند و بخش زیادی از مردم را کشتند. با این حال، کشور در نهایت بهبود یافت و به رشد قدرت و نفوذ خود ادامه داد.

در قرن چهاردهم، مجارستان درگیر یک رشته درگیری با امپراتوری عثمانی شد که در حال گسترش به اروپا بود. این درگیری ها برای قرن ها ادامه یافت و تأثیر عمیقی بر کشور گذاشت.

 

بوداپست در گذشته
بوداپست در گذشته

 

تاریخ مدرن

در قرن شانزدهم، مجارستان توسط امپراتوری عثمانی فتح شد و بیشتر کشور به مدت بیش از 150 سال توسط عثمانی ها اداره می شد. در طول این مدت مجارستان به سه بخش تقسیم شد: جنوب تحت فرمانروایی عثمانی، غرب تحت حاکمیت هابسبورگ و شرق تحت حاکمیت ترانسیلوانیا.

در اواخر قرن هفدهم، مجارستان بخشی از امپراتوری هابسبورگ شد که بر بیشتر اروپای مرکزی حکومت می کرد. در این دوران مجارستان دستخوش تغییرات فرهنگی و سیاسی قابل توجهی شد و این کشور به مرکز اصلی روشنگری تبدیل شد.

در قرن نوزدهم، مجارها به طور فزاینده ای برای خود مختاری بیشتر در امپراتوری هابسبورگ تلاش کردند. این تلاش ها در نهایت منجر به سازش اتریش و مجارستان در سال 1867 شد که یک سلطنت دوگانه ایجاد کرد که به مجارستان خود مختاری بیشتری در داخل امپراتوری داد.

در قرن بیستم، مجارستان توسط جنگ جهانی اول ویران شد و این کشور پس از جنگ دستخوش تغییرات سیاسی و اجتماعی قابل توجهی شد. در طول جنگ جهانی دوم، این کشور توسط آلمان نازی اشغال شد و نازی ها جنایت های فراوانی را در این کشور رقم زدند.

پس از جنگ، این کشور ویران شده به یک کشور کمونیستی تحت کنترل شوروی تبدیل شد. این کشور در سال های بعد دستخوش تغییرات سیاسی و اقتصادی قابل توجهی شد، از جمله یک انقلاب شکست خورده در سال 1956.

در سال 1989، مجارستان به یک کشور دموکراتیک تبدیل شد و از آن زمان این کشور دستخوش تغییرات اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی شده است. امروزه این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و یک دموکراسی پر رونق با میراث فرهنگی غنی و آینده ای روشن را در پیش دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

مجارستان کشوری محصور در خشکی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور از غرب با اتریش، از شمال با اسلواکی، از شمال شرقی با اوکراین، از شرق با رومانی، از جنوب با صربستان و از جنوب غربی با کرواسی همسایه است. این کشور دارای مناظر متنوعی است که شامل دشت بزرگ، کوه های مرکزی و تپه های Transdanubian می شود.

دشت مجارستان بزرگ، همچنین به عنوان حوضه پانونی شناخته می شود، یک منطقه وسیع و مسطح است که قسمت اعظم بخش شرقی کشور را در بر می گیرد. این دشت توسط چندین رودخانه مهم از جمله دانوب، تیسا و دراوا سیراب می شود که منابع آبی مهمی را برای کشور فراهم می کند.

کوه‌های مرکزی که به عنوان ارتفاعات این کشور نیز شناخته می‌شوند، رشته‌ای از تپه‌ ها و کوه‌ ها هستند که از مرکز کشور می‌گذرند. بلندترین قله کشور کوه کیکس است که 1014 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

تپه های ترانس دانوبین مجموعه ای از تپه ها هستند که در قسمت غربی کشور واقع شده اند. این تپه ها خانه چندین منطقه مهم تولید شراب هستند و این منطقه به خاطر مناظر زیبا و شهرها و روستاهای تاریخی اش شناخته شده است.

 

آب و هوا

مجارستان آب و هوای قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد. درجه حرارت در مجارستان می تواند از فصلی به فصل دیگر بسیار متفاوت باشد و میانگین دما از -1 درجه سانتی گراد در ژانویه تا 22 درجه سانتی گراد در جولای متغیر است. این کشور در طول سال دارای میزان متوسطی از بارندگی است که بیشتر بارندگی ها در ماه های تابستان اتفاق می افتد.

به طور کلی، جغرافیای متنوع و آب و هوای قاره ای این کشور زیبا را به مقصدی جذاب برای مسافرانی تبدیل می کند که می خواهند زیبایی های طبیعی این کشور را کشف کنند و میراث فرهنگی منحصر به فرد آن را تجربه کنند.

 

فرهنگ

کشور مجارستان فرهنگ غنی و متنوعی دارد که نشان دهنده تاریخ طولانی و پیچیده آن است. از موسیقی و رقص محلی سنتی گرفته تا آشپزی و نوشیدنی های در سطح جهانی، این کشور دارای میراث فرهنگی منحصر به فردی است که آن را از دیگر کشورهای اروپایی متمایز می کند.

 

موسیقی و رقص

این کشور موسیقی و رقص بسیار جالبی دارد که عمیقاً در سنت های محلی آن ریشه دارد. ویژگی موسیقی سنتی مجارستان استفاده از سیمبالوم است، نوعی سنتور که صدایی متمایز تولید می کند. موسیقی محلی اغلب با رقص سنتی همراه است که به خاطر ریتم‌های پر جنب و جوش و پا زدن پیچیده‌اش معروف است.

یکی از معروف ترین انواع رقص مجارستانی، رقصی پرانرژی و سریع است که توسط زوج ها اجرا می شود. رقص با چرخش ها و پرش های سریع که اغلب با موسیقی زنده اجرا می شود.

 

رقص مجارستانی
رقص مجارستانی

 

آشپزی و شراب

غذاهای مجارستانی اغلب شامل گوشت، سیب زمینی و پاپریکا هستند. برخی از معروف ترین غذاهای این کشور عبارتند از: گولاش، خورش تند تهیه شده با گوشت گاو و سبزیجات، و لانگو، خمیر سرخ شده با خامه ترش و پنیر.

مجارستان همچنین به دلیل شراب خود که هزاران سال است در این کشور تولید می شود، شناخته شده است. یکی از معروف ترین مناطق شراب در این کشور منطقه توکای است که به خاطر شراب های شیرینش معروف است.

 

هنر و معماری

این کشور دارای یک سنت غنی از هنر و معماری است. بوداپست، نمونه های خیره کننده معماری فراوانی از جمله ساختمان پارلمان، ساختمان سنگر ماهیگیر و پل زنجیره ای Széchenyi را در خود جای داده است.

مجارستان همچنین به دلیل میراث هنری غنی خود شناخته شده است و بسیاری از هنرمندان و نویسندگان مشهور اهل این کشور هستند. شاندور مارائی، ایمره کِرتِس برنده جایزه نوبل ادبیات، ایشتوان ارکنی و ماگدا سابو از معروفترین نویسندگان این کشور هستند.

میهای مونکاچی و ویکتور وازارلی نیز از دیگر هنرمندان مشهور مجاری هستند.

 

جشنواره ها و جشن ها

کشور مجارستان میزبان جشنواره ها و جشن های بسیاری در طول سال است که به بازدیدکنندگان فرصتی برای تجربه سنت های فرهنگی غنی این کشور می دهد. برخی از مشهورترین جشنواره ها عبارتند از جشنواره شراب بوداپست که در ماه سپتامبر برگزار می شود و شامل مزه شراب، موسیقی زنده و فروش غذا است و همچنین جشنواره بین المللی فیلم مستند بوداپست که فیلم های مستند از سراسر جهان را به نمایش می گذارد.

به طور کلی، میراث فرهنگی غنی این کشور گواهی بر تاریخ و فرهنگ ریشه دار آن است. مجارستان از موسیقی و رقص محلی سنتی گرفته تا آشپزی و شراب، تجربه فرهنگی منحصر به فرد و فراموش نشدنی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

 

جاذبه های گردشگری کشور مجارستان

مجارستان کشوری زیبا و جذاب با میراث فرهنگی غنی و زیبایی های طبیعی خیره کننده است. 

 

بوداپست

بوداپست، پایتخت این کشور، مقصدی است که باید هر بازدید کننده ای از آن دیدن کند. این شهر به خاطر معماری خیره کننده از جمله ساختمان پارلمان، ساختمان سنگر ماهیگیر و قلعه بودا شناخته شده است. از دیگر جاذبه های محبوب بوداپست می توان به حمام سنتی Széchenyi، تالار بزرگ بازار و گردشگاه دانوب اشاره کرد.

 

دریاچه بالاتون

دریاچه بالاتون بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی و مقصدی محبوب برای گردشگران است. این دریاچه به خاطر زیبایی های طبیعی اش شناخته شده است و انواع فعالیت های تفریحی از جمله شنا، قایق سواری و ماهیگیری در آن ارائه می شود. مناطق اطراف این دریاچه نیز خانه بسیاری از شهرها و روستاهای جذاب است که آن را به مکانی عالی برای کاوش تبدیل می کند.

 

منطقه شراب توکای

منطقه شراب توکای یک سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از مشهورترین مناطق شراب در جهان است. این منطقه به خاطر شراب های شیرین خود که از انگورهایی که تحت تأثیر قالب خاصی قرار گرفته اند، شناخته می شود. از قرن هجدهم این شراب به عنوان «شراب شاهان، شاه شراب ها» شناخته می‌شود. شهد حاصل از انگور توکای در سرود ملی مجارستان نیز ذکر شده ‌است.

 

منطقه شراب توکای
منطقه شراب توکای

 

پارک ملی Hortobágy

پارک ملی هورتوبادی یا هورتوباجی بزرگترین منطقه حفاظت شده و یک مقصد محبوب برای دوستداران طبیعت است. این پارک محل زندگی انواع جانوران از جمله گاو خاکستری مجارستانی و گوسفند Hortobágy Racka است. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده، با دوچرخه به گشت و گذار در پارک بپردازند. این پارک نمونه ای عالی از چشم اندازهای فرهنگی است که کاملاً دست نخورده باقی مانده اند و به خوبی چراگاه های سنتی و تعامل بین انسان ها و طبیعت را نشان می دهد.

 

قلعه ایگر

قلعه ایگر یک قلعه تاریخی است که در شهر ایگر واقع شده است. این قلعه نقش کلیدی در دفاع از مجارستان در برابر امپراتوری عثمانی در قرن شانزدهم ایفا کرد. در سال ۱۵۵۲ ارتش ترک ها با حدود ۴۰ هزار سرباز به این قلعه که حدود ۲۱۰۰ تا ۲۳۰۰ مدافع داشت حمله کردند. نیروهای ترک تلفات سنگینی دادند و مجبور به بازگشت به کشورشان شدند. این پیروزی نقطه عطفی برای این قلعه بود و اسم قلعه ایگر و شهر کوچکش را در تاریخ این کشور ثبت کرد.

امروزه، بازدیدکنندگان می توانند قلعه را کاوش کنند و با تاریخچه آن آشنا شوند و همچنین از مناظر خیره کننده اطراف لذت ببرند.

 

صومعه پانونهالما

پانونهالما یک صومعه بندیکتین واقع در شهر Pannonhalma است. این صومعه در قرن دهم تأسیس شد و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. صومعه بالای تپه ای به ارتفاع ۲۸۲ متر بنا شده ‌است. بعضی ها باور دارند مارتین تور در این صومعه متولد شده ‌است. این مکان دومین صومعه‌ی بزرگ جهان است. امروزه حدود ۵۰ راهب در صومعه زندگی می‌کنند.

بازدیدکنندگان می توانند صومعه و باغ های زیبای آن را کاوش کنند و همچنین از تاریخ و اهمیت فرهنگی آن مطلع شوند.

 

سگد

Szeged شهری جذاب است که در بخش جنوبی مجارستان واقع شده است. نام سگد احتمالاً از یک واژه کهن مجاری به معنی گوشه (szeg) گرفته شده ‌است، چرا که رود تیسا در محل این شهر تغییر جهت می‌دهد.

این شهر به خاطر معماری زیبای خود از جمله کلیسای Votive و کاخ Reok شناخته شده است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از موزه ها، پارک ها و رستوران های متعدد شهر لذت ببرند.

 

پارک ملی آگتلک

پارک ملی آگتلک یک میراث جهانی یونسکو و یک مقصد محبوب برای دوستداران طبیعت است. این پارک خانه سیستم غار آگتلک است که یکی از بزرگترین سیستم های غار در اروپا است. بازدیدکنندگان پارک می توانند در تورهای راهنما غارها را کاوش کنند و از مسیرهای پیاده روی دیدنی پارک لذت ببرند.

 

سنت‌اندره

Szentendre یک شهر زیبا است که در خارج از بوداپست قرار دارد. این شهر به دلیل معماری رنگارنگ و خیابان‌های سنگفرش جذابش مشهور است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از بسیاری از گالری های هنری، موزه ها و فروشگاه های شهر لذت ببرند.

 

دبرسن

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان و مقصدی محبوب برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ است. این شهر در گذشته مدتی پایتخت بوده است. این شهر دارای چندین موزه و مکان دیدنی تاریخی از جمله کلیسای بزرگ، تئاتر چوکونائی، آب گرم هایدوسوبوسلو و موزه دری است. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از پارک ها، رستوران ها و فروشگاه های متعدد شهر لذت ببرند.

 

دبرسن
دبرسن

 

تیهانی

تیهانی شهر کوچکی است که در سواحل دریاچه بالاتون واقع شده است. این شهر به خاطر مناظر زیبای دریاچه و صومعه تاریخی اش که قدمت آن به قرن یازدهم باز می گردد، معروف است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از رستوران ها، مغازه ها و مسیرهای پیاده روی متعدد شهر لذت ببرند.

 

خم دانوب

خم دانوب قسمتی زیبا از رودخانه دانوب است که درست خارج از بوداپست قرار دارد. این منطقه به خاطر مناظر زیبای رودخانه و شهرها و روستاهای جذابش از جمله Visegrad و Esztergom شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند با پای پیاده، با دوچرخه یا قایق به گشت و گذار در این منطقه بپردازند.

مجارستان به طور کلی جاذبه های فرهنگی و طبیعی زیادی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. فرقی نمی‌کند به دیدنی های تاریخی، زیبایی های طبیعی، یا آشپزی علاقه‌مند باشید، این کشور برای هر سلیقه ای چیزی در دل خود دارد.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان از سال برای سفر به کشور مجارستان به علایق شما و آنچه می خواهید تجربه کنید بستگی دارد. در اینجا چند فاکتور برای در نظر گرفتن وجود دارد:

 

آب و هوا

مجارستان دارای آب و هوای قاره ای با تابستان های گرم و زمستان های سرد است. آب و هوا معمولاً در بهار (مارس تا مه) و پاییز (سپتامبر تا نوامبر) معتدل است و اگر می‌خواهید از سرما و گرمای زیاد دور باشید، این فصل ها زمان‌ های خوبی برای بازدید هستند.

 

جشنواره ها و رویدادها

مجارستان میزبان جشنواره ها و رویدادهای بسیاری در طول سال است، از جمله جشنواره شراب بوداپست در سپتامبر، جشنواره بین المللی مستند بوداپست در ژانویه و جشنواره بهار بوداپست در ماه مارس. اگر می خواهید این رویدادها را تجربه کنید، سفر خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

 

شلوغی و قیمت

این کشور یک مقصد گردشگری محبوب است، به خصوص در ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) که بسیاری از اروپایی ها به تعطیلات می روند. ممکن است در این مدت قیمت‌ اقامت و پروازها بالاتر باشد و جاذبه های محبوب ممکن است شلوغ باشند.

 

فعالیت ها

بهترین زمان برای بازدید از این کشور به فعالیت هایی که می خواهید انجام دهید نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، دریاچه بالاتون یک مقصد محبوب برای شنا، قایق سواری و ماهیگیری در ماه‌های تابستان است، در حالی که علاقه‌ مندان به ورزش‌ های زمستانی ممکن است بخواهند در طول زمستان (دسامبر تا فوریه) از پیست های اسکی دیدن کنند.

 

به طور کلی، بهترین زمان برای بازدید از مجارستان به ترجیحات شما و آنچه می خواهید تجربه کنید بستگی دارد. بهار و پاییز زمان های خوبی برای بازدید هستند اگر می‌خواهید از گرما و سرما و شلوغی دور باشید، در حالی که ماه های تابستان برای فعالیت‌های خارج از منزل و جشنواره‌ ها ایده‌آل است. اگر از ورزش های زمستانی و بازارهای تعطیلات لذت می برید، زمستان می تواند زمان خوبی برای بازدید باشد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور مجارستان روی نقشه

مهمترین مکان های کشور مجارستان برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-22

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

قبیله ماسایی در کنیا


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد