کشور انگلستان

قاره اروپا کشور انگلستان

کشور انگلستان قلب پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این کشور تاریخی وسیع‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشور بریتانیا به شمار می آید. این کشور دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگلستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

جمعیت این جزیره بیش ار 56 میلیون نفر است. نظام سیاسی این کشور سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. این کشور از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهرستان تشکیل شده ‌است. 

کشور انگلستان مهد فوتبال است و باشگاه فوتبال شفیلد که در سال ۱۸۵۷ میلادی تأسیس شده، قدیمی ترین باشگاه فوتبال جهان است. 

کشور انگلستان بخشی از اتحادیه اروپا بود اما در پی یک همه‌پرسی در سال ۲۰۱۶ برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، دولت بریتانیا اعلام کرد در ۲۹ مارس ۲۰۱۷ رویه رسمی برای خروج را آغاز خواهد کرد. در نهایت بریتانیا روز جمعه ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی ساعت ۱۱ شب به وقت محلی از اتحادیه اروپا جدا شد.

 

تاریخ

انگلستان، سرزمینی غرق در تاریخ و سنت، داستانی فریبنده دارد که هزاران سال را در بر می گیرد. از سکونتگاه های باستانی ماقبل تاریخ تا ظهور و سقوط امپراتوری های قدرتمند، انگلستان شاهد رخدادهای مهم و توسعه یک هویت فرهنگی متمایز بوده است. 

 

دوران باستان و روم

تاریخ انگلستان پیش از سوابق مکتوب است و شواهدی از سکونت انسان در عصر حجر در این کشور یافت شده است. قبایل سلتی قبل از ورود رومیان در سال 43 پس از میلاد در این سرزمین ساکن بودند. رومی ها استان بریتانیا را تأسیس کردند و شهرهایی مانند لوندینیوم (لندن) را ساختند و شبکه ای از جاده ها را ایجاد کردند. اشغال رومیان تأثیری ماندگار بر زیرساخت ها و فرهنگ انگلستان گذاشت.

 

تهاجم آنگلوساکسون ها و وایکینگ ها

در قرون پنجم و ششم قبایل ژرمنی معروف به آنگلوساکسون ها به انگلستان مهاجرت کردند و چندین پادشاهی تأسیس کردند. این دوره شاهد ظهور شخصیت های مشهوری مانند پادشاه آلفرد کبیر بود که از انگلستان در برابر تهاجمات وایکینگ ها دفاع کرد. وایکینگ ها از اسکاندیناوی حملات مکرری را انجام دادند و در نهایت در بخش هایی از انگلستان مستقر شدند و بر زبان، فرهنگ و حکومت تأثیر گذاشتند.

 

فتح نورمن و انگلستان قرون وسطا

سال 1066 یک لحظه مهم در تاریخ انگلیس بود – فتح نورمن. ویلیام فاتح، دوک نرماندی، به انگلستان حمله کرد و پادشاه هارولد دوم را در نبرد هستینگز شکست داد. نفوذ نورمن تغییرات قابل توجهی از جمله ساخت قلعه ها، معرفی فئودالیسم و ادغام فرهنگ های نورمن و آنگلوساکسون را به همراه داشت. مگنا کارتا که در سال 1215 امضا شد، پایه و اساس حقوق فردی را پی ریزی کرد و قدرت سلطنت را محدود کرد.

 

ویلیام فاتح
ویلیام فاتح

دوران تودور و الیزابت

سلسله تودور، با پادشاهان برجسته ای مانند هنری هشتم و الیزابت اول، نقش مهمی در شکل دادن به تاریخ انگلستان ایفا کردند. گسست هنری هشتم از کلیسای کاتولیک منجر به تأسیس کلیسای انگلستان شد. دوران سلطنت الیزابت اول دوره ای از شکوفایی فرهنگی و هنری را رقم زد و چهره هایی مانند ویلیام شکسپیر در رنسانس انگلیسی شکوفا شدند.

 

جنگ داخلی انگلیس و کشورهای مشترک المنافع

قرن هفدهم شاهد جنگ داخلی انگلیس بود، درگیری بین سلطنت و پارلمان. اولیور کرامول، یکی از چهره‌ های کلیدی در نیروهای پارلمانی، منجر به اعدام شاه چارلز اول و تأسیس جمهوری مشترک المنافع، یک جمهوری کوتاه مدت، شد. بازسازی بعدی سلطنت در سال 1660 شاهد بازگشت ثبات در زمان پادشاه چارلز دوم بود.

 

انقلاب صنعتی و انگلستان ویکتوریایی

قرن هجدهم و نوزدهم انقلاب صنعتی را به وجود آورد و انگلستان را به قدرت صنعتی پیشرو در جهان تبدیل کرد. پیشرفت ‌های فن‌آوری، مانند موتورهای بخار و کارخانه‌ های نساجی، باعث رشد اقتصادی شد، اما به چالش ‌های اجتماعی و زیست‌ محیطی نیز منجر شد. دوران سلطنت ملکه ویکتوریا دورانی از گسترش، ساختن امپراتوری و اصلاحات اجتماعی را رقم زد.

 

جنگ های جهانی و انگلستان مدرن

انگلستان در هر دو جنگ جهانی نقش اساسی داشت. ویرانی درگیری ها کشور را تغییر داد و پایان امپراتوری بریتانیا را رقم زد. پس از جنگ، انگلستان دستخوش تغییرات اجتماعی و سیاسی قابل توجهی شد، از جمله ایجاد دولت رفاه و ورود به اتحادیه اروپا  و بعدها برگزیت.

امروزه انگلستان کشور مدرن و مرفه است که نقش مهمی در سیاست جهانی ایفا می کند. این کشور یکی از قطب های اقتصادی اروپا و جهان است و همواره در رویدادهای مهم تاریخی نقش داشته است.

 

جغرافیا و آب و هوا

انگلستان در قسمت جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است که بخشی از خشکی بزرگتر به نام جزایر بریتانیا است. این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مرز مشترک دارد. از شرق با دریای شمال همسایه است، در حالی که کانال مانش در جنوب قرار دارد و آن را از فرانسه و قاره اروپا جدا می کند. حدود 11 هزار سال پیش انگلیس با ایرلند و خاک اصلی اروپا متصل بود اما با آب شدن یخ‌ ها و بالا آمدن آب دریا ها حدود ده هزار سال پیش از ایرلند و حدود دو هزار سال بعد از قاره اروپا جدا شد.

جغرافیای متنوع کشور انگلستان طیف وسیعی از مناظر، از جمله تپه های سرسبز، دشت های حاصلخیز، صخره های ساحلی و مناطق کوهستانی را در بر می گیرد. این کشور به خاطر حومه شهر زیبا، روستاهای جذاب و شهرهای شلوغش شناخته شده است.

 

آب و هوا

انگلستان آب و هوای معتدل دریایی را تحت تأثیر نزدیکی آن به اقیانوس اطلس و جریان خلیج فارس تجربه می کند. این آب و هوا با زمستان های معتدل، تابستان های خنک و میزان بارندگی نسبتاً زیاد در طول سال مشخص می شود.

بخش‌ های جنوبی و شرقی انگلستان معمولاً در مقایسه با مناطق شمالی و غربی دارای شرایط کمی گرم ‌تر و خشک‌ تر هستند. با این حال، الگوهای آب و هوا می تواند متغیر باشد، و تجربه شرایط آب و هوایی متفاوت در یک روز غیر معمول نیست.

دما در زمستان (دسامبر تا فوریه) معمولاً بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد با دوره های سرد و بارش برف، به ویژه در مناطق شمالی و مرتفعهمراه است. در بهار (مارس تا مه) دمای هوا به تدریج افزایش می یابد و از 7 درجه سانتیگراد تا 15 درجه سانتیگراد متغیر است. در این فصل گلها شکوفا می شوند و ساعات روز طولانی تر می شود.

میانگین دمای تابستان (ژوئن تا آگوست) بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است و مناطق جنوبی اغلب دماهای بالاتری را تجربه می کنند. با این حال، شایان ذکر است که امواج گرما گاهی اوقات رخ می دهد، با دمای بیش از 30 درجه سانتی گراد برای دوره های کوتاه. پاییز (سپتامبر تا نوامبر) دمای ملایم تری را از 10 درجه سانتی گراد تا 18 درجه سانتی گراد به همراه دارد که با رنگ های زیبای شاخ و برگ درختان همراه است.

 

بارندگی

بارندگی در طول سال به طور مساوی توزیع می شود و توصیه می شود بدون توجه به فصل، چتر یا کت بارانی به همراه داشته باشید. مناطق غربی، مانند کورنوال و ناحیه دریاچه، به دلیل قرار گرفتن در معرض بادهای غالب غربی، تمایل به دریافت مقادیر بیشتری از بارندگی دارند.

آب و هوای انگلستان باعث به وجود آمدن مناظر سرسبز، باغ های زیبا و انواع گونه های گیاهی و جانوری شده است. شرایط آب و هوایی، هرچند که متغیر است، به ندرت به سطوح شدید می رسد. همین موضوع آن را به مقصدی مطلوب برای سفر در تمام طول سال تبدیل می کند.

به طور کلی، موقعیت جغرافیایی انگلستان و آب و هوای معتدل دریایی به زیبایی مناظر، کشاورزی پر رونق و طیف متنوعی از فعالیت‌ های خارج از منزل کمک می‌کند.

 

طبیعت انگلستان
طبیعت انگلستان

فرهنگ

کشور انگلستان، سرزمینی با میراث غنی و تأثیرات متنوع، دارای فرهنگ پر جنب و جوشی است که طی قرن ها تکامل یافته است. فرهنگ انگلستان از ادبیات نمادین تا عشق به چای و سلطنت، ترکیبی جذاب از سنت، نوآوری و تأثیرات چندفرهنگی است. 

 

میراث ادبی

این کشور میراث ادبی قابل توجهی دارد، با نویسندگان مشهوری که اثری پاک نشدنی در ادبیات سراسر جهان بر جای گذاشته اند. از آثار ویلیام شکسپیر، که نمایشنامه ‌های او همچنان اجرا و مطالعه می‌شوند، تا غول ‌های ادبی مانند چارلز دیکنز و جین آستن، نویسندگان انگلیسی آثاری تولید کرده اند که تجربه بشری را به تصویر می‌کشد. عشق این کشور به ادبیات در کتابخانه های متعدد، کتابفروشی ها و جشنواره های ادبی سالانه آن مشهود است.

 

بیان هنری

انگلیس در طول تاریخ مرکز بیان هنری بوده است. از عظمت هنر رنسانس گرفته تا جنبش های آوانگارد قرن بیستم، این سرزمین هنرمندان را در هنرهای مختلف پرورش داده و الهام بخش جهان هنر بوده است. گالری ها و موزه های متعدد این کشور مجموعه وسیعی از آثار هنری را در خود جای داده اند. به همین دلیل نیز این کشور دارای مجموعه از غنی ترین آثار هنری جهان است.

 

میراث موسیقی

میراث موسیقی انگلیس شامل آهنگ‌ های کلاسیک، گروه‌ های موسیقی نمادین و هنرمندان تأثیرگذار است. این کشور با گروه ‌هایی مانند بیتلز، رولینگ استونز و پینک فلوید که چشم‌انداز موسیقی جهانی را شکل داده اند، زمینه مناسبی برای تولد موسیقی راک و پاپ فراهم کرده است. انگلستان همچنین خانه آهنگسازان کلاسیک مشهوری مانند هنری پورسل و ادوارد الگار است. جشنواره‌هایی مانند گلستونبری و پرومز موسیقی را در تمام اشکال آن جشن می‌گیرند و علاقه‌مندان به موسیقی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کنند.

 

لذت های آشپزی

آشپزی انگلیسی در سال های اخیر دستخوش دگرگونی شده است که تأثیرات سنتی و مدرن را در بر می گیرد. در حالی که غذاهای دلچسبی مانند ماهی و چیپس، کباب یکشنبه، و پودینگ یورکشایر همچنان از غذاهای اصلی محبوب هستند، صحنه آشپزی این کشور شاهد تجدید حیات سرآشپزهای مبتکر و طعم های متنوع بوده است. از غذاهای بین المللی گرفته تا تجربیات مواد غذایی ارکانیک و تازه در حومه شهر، انگلستان یک سفر آشپزی را ارائه می دهد که همه سلیقه ها را برآورده می کند.

 

اشتیاق ورزشی

ورزش جایگاه ویژه ای در فرهنگ انگلیسی دارد و فوتبال محبوب ترین ورزش این کشور است. باشگاه های فوتبال و تیم ملی این کشور طرفداران پرشوری دارند و لیگ برتر انگلیس یکی از پربیننده ترین لیگ های فوتبال در سراسر جهان است. کریکت، راگبی، تنیس، و گلف نیز از مشارکت گسترده و تماشاگران زیادی برخوردارند و رویدادهای نمادینی مانند ویمبلدون و سری کریکت Ashes از مهمترین مسابقاتی است که در این کشور برگزار می شود.

 

سنت های سلطنتی

سنت های سلطنتی جایگاه مهمی در بافت فرهنگی این کشور دارد. شکوه و عظمت رویدادهایی مانند تغییر نگهبان در کاخ باکینگهام، عروسی های سلطنتی، و مراسم تاج گزاری و …، حس هویت ملی و غرور را برمی انگیزد. سنت های سلطنتی بخش مهمی از فرهنگ انگلیسی است که هم برای مردم محلی و هم گردشگران بسیار جذاب است.

به طور کلی فرهنگ انگلستان تلفیقی از سنت، خلاقیت و تنوع است. از غول های ادبی تا صحنه موسیقی پر جنب و جوش، از عشق به ورزش گرفته تا لذت های آشپزی، انگلستان مجموعه ای غنی از تجربیات را ارائه می دهد. چه در حال کاوش در مکان ‌های تاریخی لندن، غوطه‌ ور شدن در زیبایی‌ های حومه شهر، یا تعامل با جوامع محلی، بازدیدکنندگان انگلستان این فرصت را دارند که فرهنگی را که جهان را شکل داده از نزدیک لمس کنند.

 

کاخ باکینگهام
کاخ باکینگهام

جاذبه های گردشگری کشور انگلستان

کشور انگلستان، سرزمینی با تاریخ فریبنده، مناظر خیره کننده و شهرهای بزرگ . شلوغ، گنجینه ای از جاذبه های توریستی را ارائه می دهد که همه علایق را برآورده می کند. از قلعه ‌های باستانی و کلیساهای با شکوه گرفته تا شگفتی ‌های طبیعی خیره‌کننده و موزه‌ های درجه یک، انگلیس مقصدی است که مسافرانی را که به دنبال غنای فرهنگی و زیبایی ‌های طبیعی هستند، به وجد می‌آورد. 

 

برج لندن

برج لندن به عنوان قلعه ای باشکوه در سواحل رودخانه تیمز در لندن قرار دارد. این بنای تاریخی، که قدمت آن به قرن یازدهم باز می‌گردد، به عنوان کاخ سلطنتی، زندان و خزانه ‌داری استفاده شده است. بازدیدکنندگان می توانند معماری قرون وسطایی آن را کاوش کنند، جواهرات بی نظیر سلطنتی را ببینند و شاهد حضور Beefeaters نمادین باشند که از محوطه محافظت می کنند.

 

استون هنج

استون هنج که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، یک بنای اسرارآمیز و الهام بخش ماقبل تاریخ است که در ویلتشایر واقع شده است. این دایره سنگی عظیم با قدمت بیش از 4500 سال، همچنان یکی از رازهای کشف نشده جهان است. تماشای طلوع یا غروب خورشید در استون هنج تجربه ای فراموش نشدنی است.

 

شهر باث

شهر باث در سامرست به خاطر حمام ‌های رومی که به زیبایی حفظ شده‌اند، مشهور است. این حمام ها زمانی در دوران باستان یک مجموعه برای حمام کردن و معاشرت بودند. بازدیدکنندگان این مکان می‌توانند خرابه ‌های به‌ خوبی حفظ ‌شده را کاوش کنند، روی سنگفرش‌ های رومی قدم بزنند، و حتی از آب‌گرم مدرن Thermae Bath لذت ببرند.

 

پارک ملی منطقه دریاچه

پارک ملی Lake District واقع در شمال غربی انگلستان، منطقه ای خیره کننده از کوه های ناهموار، دریاچه های آرام و دهکده های زیبا است. این منظره خیره کننده که مورد علاقه شاعران و نویسندگان بوده است، فرصت های بی پایانی را برای پیاده روی، قایق سواری و غوطه ور شدن در طبیعت ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند دریاچه‌ های نمادینی مانند ویندرمر را کاوش کنند و در قله ‌های باشکوهی مانند اسکافل پایک، بلندترین کوه انگلستان، پیاده روی کنند.

 

شهر آکسفورد

شهر آکسفورد که میزبان دانشگاه معتبر آکسفورد است، با معماری خیره‌کننده، خیابان ‌های سنگ ‌فرش شده جذاب، و میراث علمی غنی، بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند. بازدید از کالج های تاریخی دانشگاه، کتابخانه Bodleian و دوربین رادکلیف برای کسانی که به دنبال الهامات فکری و معماری هستند، ضروری است.

 

ساحل ژوراسیک

ساحل ژوراسیک که در امتداد خط ساحلی جنوبی انگلستان امتداد دارد، یک میراث جهانی یونسکو است که ۱۸۵ میلیون سال تاریخ زمین‌شناسی را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان می توانند از صخره های چشمگیر، خلیج های پنهان و سواحل غنی از فسیل شگفت زده شوند. دوردل، طاق سنگ آهکی طبیعی و شهر زیبای لایم رجیس از نقاط برجسته این منطقه ساحلی خیره کننده هستند.

 

ساحل ژوراسیک
ساحل ژوراسیک

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا که در قلب لندن واقع شده است، یک مؤسسه مشهور جهانی است که مجموعه عظیمی از هنر و مصنوعات از سراسر جهان را در خود جای داده است. از سنگ روزتا تا مرمرهای الژین، این موزه سفری فریبنده در تاریخ و فرهنگ بشری ارائه می دهد.

این موزه بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ‌ ها، قوم ‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده‌ است. بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط یا ورودیه دریافت نمی‌شود.

بیش از سیزده هزار مصنوعات باستانی ایران در موزه بریتانیا قرار دارد. از آن جمله می‌توان به منشور کوروش اشاره کرد که در بخش خاورمیانه موزه بریتانیا قرار دارد.

 

قلعه ویندزور

قلعه ویندزور که در شهرستان برکشایر واقع شده است، قدیمی ترین و بزرگترین قلعه مسکونی جهان است. این مکان اقامتگاه رسمی ملکه است و دارای تاریخ غنی ای است که نزدیک به 1000 سال را در بر می گیرد. بازدیدکنندگان می توانند آپارتمان های ایالتی را کاوش کنند، کلیسای چشمگیر سنت جورج را تحسین کنند و شاهد تغییر نگهبانان سلطنتی باشند.

 

استراتفورد

زادگاه ویلیام شکسپیر، Stratford-upon-Avon، یک شهر جذاب در واریک شایر است. بازدیدکنندگان می توانند محل تولد شکسپیر، کلبه آن هاتاوی (همسر شکسپیر) و تئاتر رویال شکسپیر را از نزدیک مشاهده کنند. خیابان‌ های زیبای شهر و چشم ‌اندازهای کنار رودخانه، پس ‌زمینه‌ای لذت ‌بخش را برای غوطه ‌ور شدن در زندگی و آثار نمایش ‌نامه‌نویس مشهور فراهم می‌کنند.

 

پروژه عدن

پروژه Eden که در کورنوال واقع شده است، یک جاذبه آموزشی منحصر به فرد است که بزرگترین جنگل بارانی سرپوشیده جهان را که در زیست بوم های غول پیکر قرار دارد، به نمایش می گذارد. بازدیدکنندگان می توانند اکوسیستم های متنوع را کاوش کنند، در مورد زندگی پایدار بیاموزند و اهمیت حفظ تنوع زیستی سیاره ما را درک کنند.

 

کلیسای جامع کانتربری

کلیسای جامع کانتربری که در شهر تاریخی کنتربری، کنت واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و مهم ترین سازه های مسیحی در انگلستان است. این مکان مقر اسقف اعظم کانتربری و یک زیارتگاه مشهور است. معماری خیره کننده کلیسای جامع، شیشه های رنگی پیچیده، و معبد توماس بکت بازدیدکنندگان را از سراسر جهان جذب می کند.

 

دیوار هادریان

دیوار هادریان که در سراسر شمال انگلستان کشیده شده است استحکامات رومی باستان است که توسط امپراتور هادریان در قرن دوم پس از میلاد ساخته شده است. این سایت میراث جهانی یونسکو به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا در امتداد بقایای دیوار قدم بزنند، از قلعه‌ها و موزه‌ های رومی بازدید کنند و در مورد تاریخ و نفوذ روم در بریتانیا اطلاعات کسب کنند.

 

کاتسولدز 

Cotswolds منطقه ای زیبا با تپه های سرسبز، دهکده های جذاب و کلبه هایی با سقف کاهگلی است. این منطقه واقع در جنوب مرکزی انگلستان، به بازدیدکنندگان امکان فرار از زندگی شلوغ شهری ارائه می دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند شهرهای نمادین مانند Bourton-on-the-Water را کاوش کنند، از خانه‌ ها و باغ‌ های زیبای انگلیسی دیدن کنند و از پیاده‌ روی‌ دیدن لذت ببرند.

 

صخره های سفید دوور

صخره‌های سفید دوور، واقع در تنگه دوور است که از ساحل فرانسه نیز قابل مشاهده است. این صخره ها نمادی از انگلستان است. این صخره‌های گچی که در کنت واقع شده‌اند، مناظر خیره‌کننده، پیاده‌ روی در ساحل و حس زیبایی الهام ‌بخش را ارائه می‌دهند. در یک روز صاف، بازدیدکنندگان حتی می توانند نیم نگاهی به خط ساحلی فرانسه بیندازند.

این جاذبه ‌ها تنها گوشه ‌ای از گنجینه ‌های بی‌شماری است که کشور انگلستان ارائه می‌کند. جاذبه های توریستی انگلستان میراث غنی، زیبایی طبیعی و اهمیت فرهنگی این کشور را در خود جای داده است. چه در حال کاوش در بناهای تاریخی لندن باشید، چه در مناظر زیبای منطقه دریاچه غوطه ور شوید یا در حال کشف اسرار استون هنج باشید، انگلستان تجربیات فراوانی را ارائه می دهد که تأثیری ماندگار بر جای می گذارد. جاذبه های متنوع این کشور، آن را به مقصدی فراموش نشدنی برای اکتشاف و گشت و گذار تبدیل می کند.

 

بهترین زمان بازدید

آب و هوای کشور انگلستان می تواند در طول سال متغیر باشد، اما چندین فصل و ماه وجود دارد که شرایط مطلوبی را برای بازدید فراهم می کند. 

 

بهار (مارس تا مه)

بهار در انگلستان دمای ملایم ‌تر، شکوفا شدن درختان و گل‌ ها و ساعات طولانی‌تر نور روز را به ارمغان می‌آورد. این فصل زمان بسیار خوبی برای مشاهده حومه شهر با رنگ‌های زنده و لذت بردن از فعالیت ‌های خارج از منزل است. آوریل و مه به ویژه دلپذیر هستند و دمای هوا بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد است.

 

بهار انگلستان
بهار انگلستان

تابستان (ژوئن تا آگوست)

تابستان یک زمان محبوب برای بازدید از کشور انگلستان است، با دمای گرم تر و روزهای طولانی تر. این یک فصل ایده آل برای کاوش در شهرها، مناطق ساحلی و لذت بردن از جشنواره ها و رویدادهای فضای باز است. میانگین دما بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است، اما موج گرما گاهی اوقات ممکن است رخ دهد.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

پاییز در انگلستان با شاخ و برگ های زیبا، هوای صاف و ازدحام کمتر در مقایسه با ماه های تابستان مشخص می شود. این فصل زمان بسیار خوبی برای پیاده روی در پارک ها و مناطق حومه شهر و همچنین بازدید از مکان های تاریخی است. سپتامبر و اکتبر دماهای ملایمی دارند که از 10 تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است.

 

زمستان (از دسامبر تا فوریه)

زمستان در کشور انگلستان می تواند سرد باشد، اما جذابیت خاص خود را دارد. این فصل بازارهای کریسمس دلربا، پیست ‌های اسکیت روی یخ و فضاهای دنج را به ارمغان می‌آورد. طمستان زمان بسیار خوبی برای کشف موزه ها، گالری ها و جاذبه های سرپوشیده است. دمای هوا بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد است و در برخی مناطق گاهی برف می بارد.

 

شایان ذکر است که آب و هوای انگلستان می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و بارش باران در طول سال رخ دهد. توصیه می شود که هنگام سفر به این کشور برای شرایط مختلف آماده باشید.

علاوه بر این، در نظر گرفتن رویدادها، تعطیلات و جشنواره ‌های خاصی که ممکن است بر برنامه ‌های سفر شما تأثیر بگذارد، ضروری است. رویدادهای مهمی مانند ویمبلدون (ژوئن/ژوئیه)، جشنواره گلستونبری (ژوئن) و کارناوال ناتینگ هیل (آخر هفته تعطیلات اوت) جمعیت زیادی را جذب می‌کنند، بنابراین برنامه‌ریزی از قبل توصیه می‌شود.

در نهایت، بهترین زمان برای بازدید از انگلستان به ترجیحات شخصی شما، فعالیت هایی که می خواهید در آن شرکت کنید و نوع تجربه ای که می خواهید بستگی دارد.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور انگلستان روی نقشه

مهمترین مکان های کشور انگلستان برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-08-27

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده هایدی در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد