کشور ایسلند

قاره اروپا کشور ایسلند

امتیاز این مطلب : 5

کشور ایسلند جزیره ای کوچک است که در شمال اروپا و اقیانوس اطلس واقع شده است. پایتخت این کشور شهر ریکیاویک است. جمعیت این کشور کوچک حدود 342 هزار نفر است. واحد پول این کشور کرونای ایسلند و زبان رسمی آن زبان ایسلندی است. 

این کشور که تا قرن بیستم از فقیرترین کشورهای جهان بود در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم با صنعتی کردن ماهیگیری خود و دریافت کمک از طرح مارشال به رفاه دست یافت و توانست در دهه ۱۹۹۰ تبدیل به یکی از مرفه ‌ترین کشورهای جهان شود و حتی از لحاظ شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۵ رتبه اول را در میان کشورهای جهان به‌ دست ‌آورد.

بیشتر جمعیت این کشور در کناره ‌های حاشیه‌ای جزیره در جنوب غربی آن زندگی می کنند. بخش های زیادی از سرزمین ایسلند دارای مناطق آتشفشانی فعال و زمین های یخ زده است. به همین دلیل تراکم جمعیتی در بسیاری از نقاط این کشور به شدت کم است. 

این کشور عضو سازمان ملل متحد و ناتو است و با تمامی کشورهای دنیا روابط دیپلماتیک دارد.

ماهیگیری و صنایع شیلات، کشاورزی، گردشگری و منابع انرژی تجدیدپذیر برق ‌آبی و زمین‌گرمایی اقتصاد کشور ایسلند را تشکیل می دهد. سیب‌زمینی، مهم‌ترین فراورده کشاورزی این کشور است.

این کشور 85 درصد برق خود را از انرژی های تجدیدپذیر به دست می آورد که در دنیا کم نظیر است. ایسلند یکی از معدود کشورهای دنیاست که توانایی تولید هیدروژن کافی به قیمت قابل قبول را دارد و در آن ایستگاه ‌های فروش انرژی هیدروژن برای خودروهایی که از سوخت هیدروژن استفاده می‌کنند، ساخته شده ‌است.
اختلاف دستمزد در این کشور میان مردم بسیار پایین است و سطح رفاه و برابری در آن به گونه ای است که در کمتر کشوری در دنیا می توان آن را مشاهده کرد. همچنین اختلاف دستمزد میان زنان مردان در این کشور تقریبا بی معنی است و زنان از حقوق برابر با مردان برخوردارند. 

کشور ایسلند یکی از پایین ترین آمار جرم و جنایت در جهان را داراست و پلیس این کشور در بیشتر اوقات کار چندانی برای انجام ندارد.

تاریخ

این کشور کوچک تاریخ غنی و جذابی دارد که بیش از 1000 سال را در بر می گیرد. در این بخش، رویدادهای مهم و نقاط عطف در تاریخ ایسلند را بررسی خواهیم کرد.

 

دوران اسکان (874-930)

تاریخ ایسلند با عصر اسکان آغاز می شود که از سال 874 تا 930 به طول انجامید. طبق حماسه های ایسلندی، اولین ساکن دائمی ایسلند اینگولفور آرنارسون نروژی بود که در سال 874 به این جزیره رسید. طی چند دهه بعد، هزاران اسکاندیناوی مهاجر به دنبال آن، مزارع و جوامع در سراسر جزیره ایجاد کردند.

 

عصر حماسه (930-1262)

در سال 930 عصر حماسه آغاز شد. در سال ۹۳۰ میلادی جمعیت این جزیره به حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر رسید. در این سال نخستین جرگه ریش ‌سفیدان این کشور تحت عنوان آلدینگ در محلی به نام دینگوتلیر تشکیل شد و از آن زمان تاکنون پارلمان ایسلند آلدینگ نام دارد.

در طول عصر حماسه، ایسلند به دلیل سنت ادبی غنی خود، از جمله حماسه های ایسلندی، که مجموعه ای از داستان ها و افسانه هایی است که به صورت شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، شناخته شد. حماسه ها از مهم ترین آثار ادبیات اروپای قرون وسطی به شمار می روند.

 

دینگوتلیر
دینگوتلیر

 

مسیحیت و قرون وسطا (1000-1500)

در سال 1000، ایسلند رسما به مسیحیت گروید و به دوران بت پرستی این کشور پایان داد. این تغییر دین بدون درگیری نبود، زیرا بسیاری از وایکینگ های ایسلندی در برابر معرفی یک دین جدید مقاومت کردند.

در طول قرون وسطا، ایسلند توسط یک سری از سران و قبیله ها اداره می شد که اغلب درگیر جنگ و درگیری قدرت بودند. با این حال، این کشور تا حد زیادی مستقل باقی ماند، و تابع سیستم فئودالی که در این زمان بر بیشتر اروپا تسلط داشت، نبود.

در قرن سیزدهم، این جزیره تحت حاکمیت نروژ و بعداً دانمارک قرار گرفت. اقتصاد این کشور به طور فزاینده ای به ماهیگیری وابسته شد، ماهیگیری تا به امروز به عنوان یک صنعت اصلی در ایسلند باقی مانده است.

 

اصلاحات و عصر مدرن (1500 تا کنون)

در قرن شانزدهم، ایسلند دستخوش یک دوره تحولات مذهبی و سیاسی شد که به اصلاحات معروف شد. کشور رسماً به کلیسای لوتری پیوست و قدرت کلیسای کاتولیک به شدت کاهش یافت.

در قرن نوزدهم، ایسلند شروع به اعلام استقلال خود از دانمارک کرد و در سال 1918، زیر نظر پادشاهی دانمارک به یک کشور مستقل تبدیل شد. با این حال، سال 1944 بود که این جزیره رسما استقلال خود را اعلام کرد و به جمهوری تبدیل شد.

در سال ‌های پس از جنگ جهانی دوم، ایسلند با توسعه صنعت ماهیگیری و کشف منابع انرژی زمین گرمایی، رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرد. امروزه، ایسلند به خاطر سیاست های اجتماعی مترقی، تلاش های حفاظت از محیط زیست و صنعت گردشگری پر رونق شناخته شده است.

تاریخ این جزیره یخ زده یک داستان غنی و جذاب است که هزار سال را در بر می گیرد. از دوران مهاجرت وایکینگ های نروژی تا امروز، ایسلند دستخوش تغییرات و چالش های مهمی بوده است. سنت ادبی، نظام سیاسی و منابع طبیعی کشور همگی در شکل گیری فرهنگ و هویت منحصر به فرد آن نقش داشته اند.

 

جغرافیا و آب و هوا

ایسلند یک کشور جزیره ای آتشفشانی است که در اقیانوس اطلس شمالی، درست در جنوب دایره قطب شمال واقع شده است. این کشور غربی ترین کشور اروپا و دومین جزیره بزرگ اقیانوس اطلس شمالی پس از گرینلند است. ایسلند تقریباً در نیمه راه بین آمریکای شمالی و اروپا قرار دارد که آن را به یک مکان استراتژیک برای سفر و تجارت بین اقیانوس اطلس تبدیل می کند.

این جزیره بیش از 102 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. اما نزدیکی به مدار شمالگان باعث شده بخش های زیادی از آن خالی از سکنه باشد. فاصله این جزیره تا نروژ ۹۷۰ کیلومتر، تا اسکاتلند ۷۹۸ کیلومتر و تا گرینلند ۲۸۷ کیلومتر است.

از نظر جغرافیایی، ایسلند سرزمین تضادهای فاحش است. این جزیره کوه های ناهموار، یخچال های طبیعی و مناظر آتشفشانی و همچنین دشت های وسیع و دره های حاصلخیز را در کنارهم دارد. خط ساحلی مملو از آبدره‌ ها و خلیج ‌ها است، در حالی که قسمت داخلی آن به دلیل زمین ‌های خشن غیرقابل سکونت است.

با وجود سرمای زیاد این کشور دارای چشمه های آب گرم زیادی است که به دلیل آتشفشان های فعال موجود در کشور پدید امده اند.

 

یخچال های طبیعی
یخچال های طبیعی

 

آب و هوا

آب و هوای ایسلند به عنوان آب و هوای نیمه قطبی یا اقیانوسی سرد، با تابستان های خنک و زمستان های سرد طبقه بندی می شود. میانگین دما در ریکیاویک، پایتخت، از حدود -1 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 11 درجه سانتیگراد در جولای متغیر است. با این حال، آب و هوا در این جزیره می تواند غیرقابل پیش بینی و تغییر باشد، و تغییرات ناگهانی در دما و الگوهای آب و هوا مرسوم است.

این کشور به دلیل قرار گرفتن در اقیانوس اطلس شمالی، در معرض طوفان های مکرر و بادهای شدید، به ویژه در ماه های زمستان است. این جزیره همچنین به خاطر روزهای طولانی در تابستان و روزهای کوتاه در زمستان، با تقریبا 24 ساعت روشنایی روز در ماه ژوئن و تنها چند ساعت روشنایی روز در ماه دسامبر یکی از متفاوت ترین کشورهای جهان است.

یکی از بارزترین ویژگی های آب و هوای ایسلند، فعالیت زمین گرمایی آن است. این جزیره در خط الراس میانی اقیانوس اطلس، یک مرز زمین شناسی که در آن دو صفحه تکتونیکی به هم می رسند، واقع شده است. این منجر به سطح بالایی از فعالیت های آتشفشانی و زمین گرمایی، با آبفشان های متعدد، چشمه های آب گرم و میدان های گدازه در سراسر کشور می شود. منابع زمین گرمایی ایسلند برای گرمایش و تولید برق استفاده می شود و سهم عمده ای در اقتصاد و استقلال انرژی این کشور دارد.

به طور کلی، جغرافیا و آب و هوای ایسلند منحصر به فرد و جذاب است و آن را به یک مقصد محبوب برای گردشگران و دانشمندان تبدیل کرده است. 

 

فرهنگ

فرهنگ ایسلندی از مهاجران وایکینگ سده نهم این ناحیه سرچشمه می‌گیرد. ایسلندی ‌ها به میراث نیاکان وایکینگ خود افتخار می‌کنند و شجره‌ نامه بسیاری از آنان به نخستین مهاجران باز می‌گردد. فرهنگ ایسلند با تاریخ غنی، محیطی خشن و غیرقابل پیش بینی، و احساس قوی جامعه و هویت ملی شکل گرفته است.

 

ادبیات و هنر

این کشور دارای سنت ادبی غنی است که قدمت آن به دوره قرون وسطا باز می گردد. حماسه‌ های ایسلندی، مجموعه ‌ای از داستان ‌ها و افسانه ‌هایی که به‌ طور شفاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل شده ‌اند، از مهم‌ترین آثار ادبیات اروپای قرون وسطا به ‌شمار می‌روند. در سال‌ های اخیر، ایسلند به دلیل ادبیات معاصر خود شناخته شده است و تعدادی از نویسندگان و شاعران تحسین‌ شده، مانند هالدور لاکسنس و اسیون اهل این کشور هستند.

ایسلند همچنین با تعدادی موزه، گالری، و جشنواره‌ هایی که هنرهای تجسمی، موسیقی و تئاتر این کشور را به نمایش می‌گذارند، دارای صحنه‌ هنری پر رونقی است. موزه هنر ریکیاویک، گالری ملی ایسلند، و سالن کنسرت هارپا و مرکز کنفرانس تنها تعدادی از مؤسسات فرهنگی متعددی هستند که به جامعه هنری پر جنب و جوش این کشور کمک می کنند.

 

موسیقی

موسیقی بخش مهمی از هویت فرهنگی ایسلندی است و تعدادی از نوازندگان و گروه‌های موسیقی برجسته از این کشور می‌آیند. موسیقی سنتی ایسلندی شامل ملودی ‌های غم ‌انگیز و هارمونی ‌های آوازی پیچیده است که اغلب با لنگسپیل، یک ساز زهی سنتی همراه است. در سال‌های اخیر، ایسلند به خاطر صحنه موسیقی مستقل خود، با گروه‌هایی مانند Sigur Rós و Of Monsters and Men به موفقیت گسترده‌ای دست یافته است.

 

ورزش ها

ورزش همچنین بخش مهمی از فرهنگ ایسلندی است. ورزش ملی ایسلند هندبال است. تیم ملی هندبال ایسلند با کسب مدال های نقره المپیک 2008 و مسابقات قهرمانی اروپا 2018 به موفقیت های قابل توجهی در عرصه بین المللی دست یافته است.

 

غذا و نوشیدنی

غذاهای ایسلندی اغلب با استفاده از مواد تازه و محلی از جمله ماهی، گوشت بره و محصولات لبنی تهیه می شود. غذاهای سنتی ایسلندی شامل کوسه تخمیر شده، بره دودی و اسکایر است که نوعی ماست است که در کشورهای دیگر نیز رایج شده است. آبجو سنتی ایسلندی نیز یکی از محصولات شاخص این کشور است.

به طور کلی، فرهنگ ایسلندی ترکیبی جذاب از سنت و نوآوری است که توسط تاریخ و محیط منحصر به فرد این کشور شکل گرفته است. فرهنگ ایسلند چه از طریق ادبیات، موسیقی، ورزش، یا غذا و نوشیدنی، گواهی بر انعطاف پذیری و خلاقیت مردم آن است.

 

جاذبه های گردشگری کشور ایسلند

ایسلند سرزمینی است با زیبایی های طبیعی خیره کننده که گردشگران را از سراسر جهان جذب می کند. از آبشارها و یخچال های طبیعی گرفته تا چشمه های آب گرم و آتشفشان ها، این جزیره تجربه ای منحصر به فرد و فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد. 

 

بلو لاگون

بلو لاگون یکی از محبوب ترین جاذبه های ایسلند است و دلیل خوبی هم دارد. این آبگرم زمین گرمایی در وسط یک میدان گدازه قرار دارد و آب های گرم و غنی از مواد معدنی آن به دلیل خواص درمانی خود مشهور هستند. بازدیدکنندگان می‌توانند در آب‌های گرم این تالاب استراحت کنند و از مناظر آتشفشانی اطراف آن لذت ببرند.

 

بلو لاگون
بلو لاگون

 

دایره طلایی

دایره طلایی یک مسیر توریستی محبوب است که شامل سه مورد از معروف ترین جاذبه های کشور ایسلند است: پارک ملی Thingvellir، منطقه زمین گرمایی Geysir و آبشار Gullfoss. پارک ملی Thingvellir یک سایت میراث جهانی یونسکو است که محل Althing، سایت پارلمانی باستانی ایسلند است. منطقه زمین گرمایی Geysir به‌خاطر حوضچه ‌های گلی جوشان و آبفشان‌ های فوران ‌کننده ‌اش معروف است، در حالی که آبشار Gullfoss یک آبشار قدرتمند دو طبقه است که به یک دره باریک می‌ریزد.

 

شفق قطبی

شفق قطبی یا شفق شمالی یک پدیده طبیعی است که زمانی رخ می دهد که ذرات باردار خورشید با مولکول های موجود در جو زمین برخورد می کنند و نمایش خیره کننده ای از نور و رنگ ایجاد می کنند. ایسلند یکی از بهترین مکان های جهان برای دیدن شفق شمالی است، به ویژه در ماه های زمستان که شب ها طولانی و تاریک است.

 

یخچال Vatnajökull

یخچال طبیعی Vatnajökull بزرگترین یخچال طبیعی ایسلند است که بیش از 8 درصد از مساحت این کشور را پوشش می دهد. این یخچال طبیعی مجموعه ای از شگفتی های طبیعی از جمله غارهای یخی، تالاب های یخچالی و آبشارهای یخ زده را در خود جای داده است. بازدیدکنندگان می توانند در تورهای با راهنما، یخچال طبیعی را کاوش کنند یا برای تماشای چشم انداز خیره کننده آن، سوار بر هلیکوپتر شوند.

 

تالاب یخچالی Jökulsárlón

تالاب یخچالی Jökulsárlón یک شگفتی طبیعی خیره کننده است که در راس بزرگترین یخچال طبیعی اروپا، Vatnajökull قرار دارد. این تالاب مملو از کوه های یخی است که از یخچال جدا شده اند و منظره ای سورئال و ماورایی ایجاد کرده اند. بازدیدکنندگان می‌توانند برای نزدیک شدن به کوه‌ های یخ، یک تور قایق در تالاب داشته باشند یا به سادگی از مناظر خیره‌کننده ساحل لذت ببرند.

 

ریکیاویک

ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر کشور به خاطر صحنه فرهنگی پر رونق، معماری رنگارنگ، و زندگی شبانه پر جنب و جوش شهرت دارد. این شهر دارای مجموعه‌ ای از موزه‌ ها، گالری ‌ها، و تئاتر ها و همچنین انواع رستوران‌ ها و بارها است که سنت ‌های آشپزی منحصربه‌فرد ایسلندی را به نمایش می‌گذارند.

 

آبشار Seljalandsfoss

Seljalandsfoss یک آبشار خیره کننده است که از ارتفاع 60 متری بر روی صخره ای فرود می آید. چیزی که این آبشار را منحصر به‌ فرد می‌کند این است که بازدیدکنندگان واقعاً می‌توانند در پشت آن قدم بزنند و چشم‌اندازی بی‌ نظیر و فرصت‌ های عکاسی شگفت‌انگیزی داشته باشند.

 

پارک ملی Skaftafell

پارک ملی Skaftafell در قسمت جنوبی این جزیره واقع شده است و به خاطر مناظر چشمگیر و حیات وحش متنوعش شناخته شده است. این پارک دارای یخچال ‌های طبیعی، کوه‌ ها و آبشارها و همچنین مجموعه ‌ای از مسیرهای پیاده‌گردی است که مناظر خیره‌کننده‌ای را ارائه می ‌دهند.

 

پارک ملی Skaftafell
پارک ملی Skaftafell

 

حمام های طبیعی میواتن

حمام های طبیعت میواتن جایگزین محبوبی برای تالاب بلولاگون است. حمام ها توسط یک چشمه آب گرم طبیعی تغذیه می شوند و آب سرشار از مواد معدنی است که گفته می شود برای سلامتی مفید است. این مکان در شمال شرقی ایسلند قرار دارد و دارای دریاچه‌ای کم‌عمق به نام “میواتن” است. این دریاچه به دلیل تعداد و تنوع گونه‌های پرندگان مشهور شده و یکی از جاذبه ‌های طبیعی این کشور به حساب می‌آید. 

 

هواپیمای سولهیماساندور

هواپیمای شکسته Sólheimasandur یک جاذبه منحصر به فرد است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در سال 1973، یک هواپیمای DC-3 نیروی دریایی ایالات متحده در ساحل ماسه سیاه سولهایماساندور سقوط کرد و لاشه هواپیما هنوز در آنجا باقی مانده است. بازدیدکنندگان می توانند با پیاده روی بقایای وهم انگیز و ترسناک هواپیما ببینند.

اینها تنها تعدادی از جاذبه های بسیاری کشور ایسلند است.  ایسلند کشوری است با زیبایی های طبیعی بی نظیر، با طیف وسیعی از جاذبه ها که مطمئناً تأثیری ماندگار بر بازدیدکنندگان می گذارد.

 

بهترین زمان بازدید

بهترین زمان برای سفر به این کشور بستگی به کارهایی دارد که می خواهید در طول سفر انجام دهید. آب و هوا و ساعات روز در ایسلند در طول سال بسیار متفاوت است، بنابراین مهم است که علایق و ترجیحات سفر خود را هنگام برنامه ریزی سفر در نظر بگیرید. 

 

تابستان (ژوئن-اوت)

تابستان محبوب ترین زمان برای سفر به این جزیره است و دلیل خوبی هم دارد. آب و هوا معتدل است و میانگین دمای آن بین 10-15 درجه سانتیگراد در ژوئن و آگوست است. روزها طولانی هستند، با نزدیک به 24 ساعت روشنایی روز در ماه ژوئن، که آن را به زمان ایده آلی برای کشف شگفتی های طبیعی کشور و جاذبه های بیرونی تبدیل می کند. تابستان فصل اوج گردشگری است، بنابراین انتظار جمعیت بیشتر و قیمت های بالاتر را داشته باشید.

 

زمستان (دسامبر-فوریه)

زمستان در این کشور بسیار سرد است و دمای هوا حداکثر از -1 تا 5 درجه سانتیگراد است. با این حال، این فصل زمان جادویی برای بازدید، با شانس دیدن شفق قطبی و کشف مناظر زمستانی این کشور است. زمستان همچنین زمان بسیار خوبی برای بازدید از آبگرم ها و امتحان ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوموبیل، و یخ نوردی است.

 

بهار (مارس-مه)

بهار زمان آرام تری برای سفر به این جزیره زیبا است، با گردشگران کمتر و قیمت های پایین تر. آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، با بارش برف و باران در ماه های مارس و آوریل. با این حال، با گرم شدن هوا، مناظر این کشور با گل های وحشی رنگارنگ و پرندگان مهاجر زنده می شود. بهار همچنین زمان خوبی برای بازدید از یخچال های طبیعی و غارهای یخی است.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر)

پاییز یکی دیگر از زمان ‌های آرام‌تر برای سفر به ایسلند است، با گردشگران کمتر و قیمت‌های پایین‌تر. هوا خنک و سرد است و میانگین حداکثر دما بین 5-10 درجه سانتیگراد است. پاییز زمان خوبی برای تجربه تغییر رنگ ها است، زیرا برگ های درختان زرد و نارنجی می شوند. همچنین زمان بسیار خوبی برای بازدید از پارک های ملی ایسلند است، زیرا ازدحام جمعیت کم شده اما هوا هنوز معتدل است.

 

به طور کلی، ایسلند صرف نظر از زمانی از سال که به آن سفر می کنید، چیزی منحصر به فرد و خاص ارائه می دهد.

خواه به دنبال کشف شگفتی های طبیعی کشور، تجربه فرهنگ پر جنب و جوش آن باشید یا به دنبال استراحت در یکی از چشمه های آب گرم باشید، کشور ایسلند مقصدی است که مطمئناً تأثیری ماندگار بر شما خواهد گذاشت.

ایسلند یکی از بهترین کشورها برای مسافرت پاییزی در قاره اروپا است که باید به آن توجه ویژه ای نمود.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار خواندن سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور ایسلند روی نقشه

مهمترین مکان های کشور ایسلند برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-06-23

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

8

دهکده بچه های کوه آلپ در سوئیس


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

2 دیدگاه از کاربران

 1. سلام از فالوور ها و دنبال کنندگان سفرهای شما در اینستا و یوتیوب هستم.
  سفری دارم در آوریل ۲۰۲۴ به اروپا .این سومین سفرم میباشد خیلی تمایل دیدن کشور ایسلند دارم.
  لطف میکنید راهنمایی بفرمایید
  ۱_ آیا تورهای یک یا دو روزه موجود است.سایتی دارد جهت رزرو یا باید از فرودگاه بگیرین.
  ممنون

  1. سلام و درود برشما. درحال حاضر این تور در مجموعه ما برگزار نمی‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد