کشور رومانی

قاره اروپا کشور رومانی 

کشور رومانی در جنوب شرق اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر بخارست است. جمعیت کشور رومانی در حدود 20 میلیون نفر است و از این نظر در جایگاه هفتمین کشور پر جمعیت قاره اروپا قرار دارد. رشد زاد و ولد در این کشور مانند بسیاری از کشورهای اروپایی منفی است و انتظار می رود طی سال‌های آینده جمعیت آن کاهش پیدا کند.

زبان رسمی این کشور رومانیایی و واحد پول آن لئوی است. کشور رومانی عضوی از اتحادیه اروپا و ناتو است. 

۸۸٫۶ درصد از جمعیت این کشور را رومانیایی تباران، ۶٫۵ درصد آن را مجارها و مردم روما (کولیان) ۳٫۲ درصد جمعیت آن را تشکیل می دهند. 

رومانی کشوری با درآمد متوسط رو به بالا است و اقتصاد آن در حال گذار از یک سیستم برنامه ریزی متمرکز به یک سیستم بازار محور است. رومانی پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2007، رشد و توسعه اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرد و تولید ناخالص داخلی (GDP) آن به طور پیوسته در دهه گذشته افزایش یافته است.

بر اساس گزارش بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی رومانی در سال 2020 برابر با 267.5 میلیارد دلار بود که آن را به 45امین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرد. اقتصاد این کشور بر پایه ی ترکیبی از صنایع از جمله خدمات، تولید و کشاورزی هدایت می شود.

بخش خدمات بیشترین سهم از تولید ناخالص داخلی رومانی را به خود اختصاص داده است که گردشگری، خدمات فناوری اطلاعات و خدمات مالی مهم ترین زیربخش های آن هستند. بخش تولید رومانی نیز سهم قابل توجهی در اقتصاد آن دارد که صنایعی مانند خودروسازی، ماشین آلات و الکترونیک ارکان اصلی آن هستند. بخش کشاورزی که بخش قابل توجهی از جمعیت را به ویژه در مناطق روستایی، به اشتغال مشغول کرده است، نیز نقش مهمی در اقتصاد رومانی دارد.

در سال های اخیر، دولت رومانی اصلاحات اقتصادی متعددی را با هدف بهبود فضای کسب و کار کشور و جذب سرمایه گذاری خارجی انجام داده است. این اصلاحات شامل اقداماتی برای کاهش بوروکراسی، ساده سازی مقررات مالیاتی و بهبود زیرساخت ها است. در نتیجه، رومانی به بازار قابل توجهی برای سرمایه گذاران خارجی، به ویژه در بخش های فناوری اطلاعات و تولید تبدیل شده است.

 

تاریخ

رومانی در تقاطع اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی واقع شده است، و همین موضوع باعث شده وقایع گوناگونی را در طی تاریخ طولانی خود تجربه کند. 

 

دوران ماقبل تاریخ و تمدن داسیه

قدیمی ترین شواهد زندگی انسان در رومانی به دوران پارینه سنگی باز می گردد، این شواهد شامل آثاری است که در غارهایی مانند Peștera cu Oase کشف شده اند که نشان دهنده حضور انسان های اولیه در این سرزمین است. 

سرزمینی که امروزه به نام رومانی شناخته می شود ابتدا داسیه نامیده می ‌شد. داسی ها یا داکی ها، مردمانی هند و اروپایی تبار بودند. داسی ها به دلیل مقاومت شدید خود در برابر امپراتوری رو به گسترش روم، شناخته شده اند. پادشاهی داسیان در قرن اول قبل از میلاد در زمان پادشاه بوربیستا به اوج خود رسید. 

 

Peștera cu Oase
Peștera cu Oase

 

فتح روم و داکیای رومی

امپراتوری روم، تحت فرمان امپراتور تراژان، پس از دو جنگ سخت (101-102 پس از میلاد و 105-106) داسی ها را شکست داد. قلمرو پادشاهی داسیه به استان رومی تبدیل شد که به نام داکیا شناخته می شود. این دوره از حکومت روم، که تا حدود سال 275 بعد از میلاد ادامه داشت، تأثیر عمیقی بر منطقه داشت. به ویژه از نظر زبان. زیرا زبان لاتین با زبان محلی داکی ادغام شد و در نهایت به رومانیایی تبدیل شد.

 

مهاجرت های بزرگ

پس از عقب نشینی رومیان، این منطقه مورد تهاجم قبایل مختلف مهاجر از جمله گوت ها، هون ها، گپیدها، آوارها و اسلاوها قرار گرفت. این دوره که به مهاجرت های بزرگ معروف است، به طور قابل توجهی بر چشم انداز جمعیتی و سیاسی منطقه تأثیر گذاشت.

 

قرون وسطا

در قرن یازدهم، چندین حکومت کوچک رومانیایی ظهور کردند که مهمترین آن‌هاوالاچیا، مولداویا و ترانسیلوانیا بودند. در اواخر سده شانزدهم یکی از فرمانروایان محلی والاچیا به نام میخائیل شجاع علیه عثمانی قیام کرد و توانست برای مدتی کوتاه والاچیا، مولداویا و ترانسیلوانیا را متحد کند. اگر چه این دوران طولانی نبود و با مرگ میخائیل در سال ۱۶۰۱ مجدداً امپراتوری عثمانی بر والاچیا، مولداویا و مجارها بر ترانسیلوانیا مسلط شد اما این حرکت سبب شد زمینه تحرکات بعدی برای متحد کردن بخش های گوناگون سرزمین رومانی ایجاد شود.

از ابتدای سده هجدهم نفوذ عثمانی در منطقه رو به کاهش نهاد و کاترین دوم، ملکه روسیه، مسکو را حامی تمامی ارتودکس های تحت نفوذ عثمانی اعلام و والاچیا و مولداویا را تحت نفوذ خود درآورد. در پی جنگ‌ های متعدد روسیه و عثمانی، مسکو امتیازاتی را در خصوص رومانی از ترک ها گرفت.

 

دوران مدرن و استقلال

در قرن نوزدهم، حکومت های والاچیا و مولداوی به دنبال رهایی از نفوذ عثمانی بودند. انتخاب الکساندر یوآن کوزا در سال 1859 به عنوان حاکم والاچیا و مولداوی، آن‌ها را در یک ایالت واحد به نام رومانی متحد کرد. استقلال کامل این منطقه پس از جنگ روسیه و ترکیه (1877-1878) به دست آمد و رومانی در سال 1881 پادشاهی اعلام شد. 

 

جنگ های جهانی و کمونیسم

در جنگ جهانی اول، ابتدا رومانی اعلام بی طرفی کرد. اما در ماه اوت سال ۱۹۱۶ به متفقین پیوست و پس از پایان جنگ ترانسیلوانی، بخشی از مناطق بنات و مارامورش را از مجارستان، همچنین منطقه بوکووینا را از اتریش-مجارستان و بسارابیا را از روسیه به دست آورد. از این رو عملاً در پایان جنگ سرزمین و جمعیت رومانی دو برابر شد.

در جریان جنگ جهانی دوم رومانی به عنوان متحد آلمان علیه شوروی وارد جنگ شد. قوای این کشور استان های بسارابیا و بوکووینا را تصرف کرده و تا جنوب اوکراین پیش رفتند. اما در نبرد استالینگراد در سال های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۳ شکست خوردند که به دنبال آن نیروهای ارتش سرخ در سال ۱۹۴۴ وارد رومانی شده و این کشور را مجبور به تسلیم کردند.

پایان جنگ سرآغاز یک رژیم کمونیستی بود که تا سال 1989 ادامه داشت. رومانی تحت رهبری نیکولای چائوشسکو، دیکتاتور کمونیست رومانیایی، سرکوب شدید سیاسی و سوء مدیریت اقتصادی را تجربه کرد.

 

نبرد استالینگراد
نبرد استالینگراد

 

دوران پسا کمونیست

انقلاب 1989 رومانی به رژیم کمونیستی پایان داد و یون ایلیسکو رهبر این کشور شد. اگرچه گذار به اقتصاد بازار و دموکراسی در رومانی چالش برانگیز بود و با بی ثباتی اقتصادی و فساد سیاسی همراه بود؛ با این حال، در این کشور پیشرفت قابل توجهی حاصل شد و رومانی در سال 2004 به ناتو و در سال 2007 به اتحادیه اروپا پیوست.

تاریخ رومانی گواهی بر پایداری و عزم مردم آن است. علیرغم چالش های متعدد، رومانی توانسته است میراث فرهنگی منحصر به فرد خود را حفظ کند و در عین حال به طور پیوسته برای آینده ای بهتر تلاش کند. امروزه، این کشور به عنوان یک عضو پویا در اتحادیه اروپا حضور دارد و با افتخار نشانه هایی از گذشته غنی و متنوع خود را به همراه دارد.

 

جغرافیا و آب و هوا

رومانی در شرق اروپا و در بین چندین کشور قرار گرفته است: از شمال شرقی و شرق با اوکراین و مولداوی، از جنوب با بلغارستان، از جنوب غربی با صربستان و از غرب با مجارستان همسایه است. رومانی همچنین دارای خط ساحلی در امتداد دریای سیاه به سمت جنوب شرقی است.

مساحت این کشور در حدود 238397 کیلومتر مربع است که دوازدهمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. کشور رومانی دارای ویژگی های جغرافیایی متنوعی است، از جمله کوه های کارپات، رودخانه دانوب (که بخشی از مرز کشور با صربستان و بلغارستان را تشکیل می دهد) و فلات ترانسیلوانیا.

 

آب و هوا

اگرچه رومانی از نظر آب و هوای عمدتاً معتدل قاره ای است، به این معنی که دارای چهار فصل مجزا دارد؛ با این حال تنوع جغرافیایی این کشور به تغییرات آب و هوایی قابل توجهی منجر شده است.

در مناطق داخلی کشور، مانند بخارست و سایر شهرهای واقع در والاچیا، ترانسیلوانیا و مولداوی، زمستان ها می تواند بسیار سرد باشد و دما اغلب به زیر صفر می‌ رسد. از سوی دیگر، تابستان‌ های این مناطق می تواند گرم باشد و دمای آن گاهی به ۳۵ درجه سانتی‌گراد (۹۵ درجه فارنهایت) می رسد.

کوه های کارپات آب و هوای سردتر و آلپی را تجربه می کنند. ماه‌ های زمستان همراه با بارش سنگین برف است که آن را به منطقه ای محبوب برای ورزش های زمستانی تبدیل می‌ کند. تابستان ها در این منطقه خنک و مرطوب است.

نواحی ساحلی دریای سیاه دارای آب و هوای معتدل تر و دریایی است. زمستان های این نواحی معتدل‌ تر از بقیه مناطق کشور است.

در طول سال بارندگی در کوه ها و سواحل، کمی بیشتر و در دشت ها و دره‌ ها تا حدودی کمتر است. میزان بارندگی نیز می تواند از یک سال به سال دیگر بسیار متفاوت باشد.

 

فرهنگ

میراث فرهنگ غنی و التقاطی رومانی حاصل تاریخ پرتلاطم این کشور است. در واقع فرهنگ منحصر به فرد رومانی یکی از غنی ترین فرهنگ های دنیا به شمار می رود که از موقعیت جغرافیایی و تاریخ غنی آن نشأت می‌گیرد.

 

فرهنگ رومانی
فرهنگ رومانی

 

زبان و ادبیات

رومانیایی، زبان رسمی این کشور است که به خانواده زبان‌ های رومی متعلق دارد. این زبان با ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسوی ارتباطی نزدیک دارد. 

قدمت ادبیات رومانی به اوایل قرن شانزدهم بازمی گردد. در دهه های اخیر و همزمان با گسترش تفکر ملی گرایی در اروپا، نویسندگان رومانیایی نیز مانند همتایان اروپایی خود در آثارشان بسیار به مسأله ی هویت ملی و فرهنگ مستقل پرداختند. وقایع نگاری های ادبیات رومانیایی، که با پرده ای غنی از داستان ها مشخص شده است، زیبایی‌های رومانی و تاریخ مردم این کشور را به تصویر می کشد که توسط نویسندگان برجسته ای مانند میهای امینسکو و میرچا الیاده بیان شده اند.

 

دین و سنت

مسیحیت ارتدوکس مذهب غالب در میان رومانیایی هاست که در کنار جمعیتی از کاتولیک های رومی و پروتستان ها زندگی می کنند. مذهب بخشی جدایی ناپذیر از بافت فرهنگی رومانی است که بر سنت ها و آداب و رسوم بسیاری در رومانی تأثیر گذاشته و نفوذ کرده است. جشن‌ های کریسمس و عید پاک در تقویم جشن رومانیایی پررنگ تر از جشن های دیگر است که با آیین های قدیمی مانند سرود خواندن، نقاشی تخم مرغ و پخت غذاهای سنتی جایگاه ویژه‌ ی خود را دارد.

 

موسیقی و رقص

موسیقی رومانیایی یک سمفونی متشکل از آهنگ‌ های سنتی، قطعات کلاسیک و موسیقی پاپ معاصر است. موسیقی فولکلور کشور، به عنوان یک رکن فرهنگی، گنجینه ی وسیعی از تصنیف ها، آهنگ های عاشقانه، و ریتم های رقص است. «هورا»، یک رقص سنتی و ارزشمند رومانیایی است که اغلب با اجرای زنده موسیقی توسط سازهای بومی مانند سیمبالوم و فلوت پان انجام می شود.

 

غذا و نوشیدنی

فرهنگ غذایی رومانیایی با غذاهای مقوی و خوش طعم شناخته می شود که معمولاً با محصولات تازه و محلی تهیه می شوند. غذاهای معروف رومانی شامل سارماله (رولت های کلم پر شده با گوشت چرخ کرده و برنج)، میسی (رولت های گوشت چرخ کرده کبابی) و سیوربا (یک سوپ تند که با گوشت یا سبزیجات تهیه می شود) است. این کشور همچنین به دلیل کشت انگور در مناطق متعدد، شراب های ویژه ای را تولید می ‌کند، که هم در داخل این کشور و هم در سرتاسر جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

هنر و معماری

هنر و معماری رومانیایی ترکیبی جذاب از سبک‌ های بیزانس، گوتیک، رنسانس و باروک است. دیوار های صومعه های بوکووینا که با نقاشی های درخشانی تزئین شده‌اند، به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شوند و گواهی بر هنر برجسته رومانی هستند. مناظر شهری در شهرهایی مانند بخارست و کلوژ-ناپوکا صحنه های باشکوهی از معماری آرت نوو و آرت دکو هستند که در کنار سازه های مدرنیستی دوران کمونیستی ایستاده اند.

در اصل، فرهنگ فعال و چند وجهی رومانی بازتاب تاریخ پیچیده آن و تأثیرات متنوعی است که آن را پدید آورده و شکل داده است. رومانی با میراث زبانی و ادبی جذاب، سنت های ماندگار، موسیقی موزون، غذاهای لذیذ و هنرهای تجسمی خیره کننده، مقصدی مسحورکننده و غنی برای یک سفر فرهنگی است.

 

جاذبه های گردشگری کشور رومانی

رومانی سرزمینی پر از شگفتی ها است. شهرهای قرون وسطایی و رشته کوه های سخت کارپاتی، همچنین زمین های جنگلی سرسبز، قلعه های مرموز، استراحتگاه های کوهستانی دوست داشتنی، جوامع هنری متنوع و البته حومه فوق العاده زیبا و دیدنی به همراه فرهنگ و سنت های قابل توجه آن، از زیباترین جاذبه های گردشگری رومانی به حساب می آیند.

 

قلعه دراکولا

قلعه برن که به عنوان قلعه دراکولا لقب گرفته است، یک دژ واقع در منطقه مرکزی رومانی است که علاقه مندان به تاریخ و خون آشام ها را به یک اندازه به خود فرا می خواند. بنا بر گزارش ها، این قلعه قرن چهاردهمی که در محدوده های شهر برن قرار دارد، الهام بخش برام استوکر در نوشتن رمان مشهور او به نام دراکولاست. 

 

قلعه دراکولا
قلعه دراکولا

 

قلعه پلس

قلعه پلس که در شهر تفریحی کوهستانی سینایا قرار دارد، به عنوان سند قابل توجهی از معماری نئو رنسانس است که در میان با شکوه ترین قلعه‌ های رومانی قرار می‌ گیرد. این قلعه که در اواخر قرن نوزدهم توسط پادشاه کارول اول ساخته شد، با تزئینات پرکار، چوب کاری های پیچیده و مجموعه ای از عتیقه جات تزئین شده است. قلعه پلس یکی از زیباترین قلعه های اروپا به شمار می رود.

 

بزرگراه ترانس گاراسان

بزرگراه Transfagarasan، جاده ی کوهستانی مارپیچ با چشم اندازهای خیره کننده ای از قله ها و دره های اطراف است که راه خود را از میان مسیرهای ناهموار کوه های کارپات باز کرده است. این مسیر که در ابتدا در دهه 1970 به عنوان یک مسیر نظامی استراتژیک ساخته شد، اکنون گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می ‌کند. در طول این مسیر دیدنی می توانید از چشم اندازهای پانوراما، پیاده‌ روی در حاشیه ی دریاچه های کوهستانی، و بازدید از خرابه های قلعه قرون وسطایی لذت ببرید.

 

گورستان شاد

گورستان شاد در دهکده ساپانتا قرار گرفته است. اهالی روستای ساپانتا در رومانی با لحنی طنزآمیز به استقبال مردگان می روند. این موضوع از نقاشی های رنگارنگ در قبرستان محلی ‌ و نیز نوشته ها و اشعار طنزی که روی سنگ قبر مردگان وجود دارد، مشخص می شود. برخلاف سایر گورستان‌ ها سنگ قبرهای ساپانتا خاکستری نیستند، بلکه هرکدام با طرحی شاد و جذاب تزیین شده اند که محیط گورستان را بسیار شاد و جذاب کرده اند. همچنین منبت کاری روی سنگ قبرها نیز بسیار جذاب است. هر یک از این علامت‌ های عمودی این قبرها که از چوب ساخته شده اند، با رویه ای از روکش فلزی نازک برای محافظت از باران پوشانده شده است. 

ساپانتا در نزدیکی مرز رومانی با اوکراین و ۵۸۰ کیلومتری بخارست قرار دارد. در جوار ساپانتا هشت کلیسای چوبی نیز قرار دارند که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

 

دلتای دانوب

دلتای دانوب، یک تالاب وسیع، و زیستگاه طیف وسیعی از گیاهان و جانوران است که شامل گونه‌ های کمیاب پرندگان و جانداران آبزی می شود. کاوش های ماجراجویانه در کانال‌ های هزارتوی دلتا و تالاب ها به وسیله ی قایق این امکان را به بازدیدکنندگان می دهد تا ضمن مشاهده حیات وحش بومی، از مناظر چشم گیر آن لذت ببرند. انجام فعالیت هایی مانند ماهیگیری، کایاک سواری و پیاده روی، تجربه بازدید از دلتای دانوب را وسعت می بخشد.

 

سیگیسوآرا 

سیگیسوآرا شهری قرون وسطایی در کشور رومانی است. خانه ها ، مغازه ها و بناهای تاریخی به همراه باروهای مستحکم آن، بازدیدکنندگان را به قرون وسطا می برد. سیگیسوآرا که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده با خیابان های سنگفرش شده، کلیساهای چشمگیر و برج های باستانی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری رومانی محسوب می شود. این مکان، مکان مناسبی برای کسب دانش در مورد رومانی قدیم است.

 

کاخ پارلمان

کاخ پارلمان که اغلب به عنوان کاخ مردم شناخته می شود، به عنوان گواهی بر عظمت معماری رومانی است که به عنوان یکی از بزرگترین عمارت اداری جهان نیز شناخته می شود. این کاخ که ریشه در دوران کمونیستی دارد، بیش از 1000 اتاق دارد که سالن های وسیع، اتاق های کنفرانس و دفاتر را شامل می شود. 

 

صومعه های نقاشی شده بوکووینا

صومعه های نقاشی شده بوکوینا که در گستره شمالی رومانی قرار دارند، مجموعه‌ ای از هشت صومعه ای است که به خاطر نقاشی های نفیس دیواری و آثار هنری خود شهرت دارند. این صومعه ها که در طول قرن‌ های 15 و 16 ساخته شده‌ اند، علاوه بر این که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند، دارای اهمیت فرهنگی و مذهبی در رومانی نیز هستند.

 

صومعه های نقاشی شده بوکووینا
صومعه های نقاشی شده بوکووینا

 

ساحل دریای سیاه

خط ساحلی دریای سیاه رومانی به عنوان یک استراحتگاه تابستانی مورد علاقه در میان مردم محلی و گردشگران شهرت دارد. در این منطقه می توان از سواحل فوق العاده، دریای دل‌ انگیز و انبوهی از تفریحات لذت برد. شهرهای ساحلی کنستانتا و مامایا به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوش خود مشهور هستند. اگر طالب فضاهای ی آرام تری هستید می توانید به روستاهای ماهیگیری کوچکتر در امتداد خط ساحلی بروید.

 

آلپ ترانسیلوانیا

آلپ ترانسیلوانیا که کوه های فاگاراس نیز نامیده می شود، مرتفع ترین رشته کوه رومانی است که علاقه مندان به پیاده روی و کوهنوردی را به خود جلب می کند. این کوه‌ ها دارای چندین قله با ارتفاع بیش از ۲۵۰۰ متر، از جمله قله مولدووانو – قله رومانی هستند، مسیرهای اکتشافی، چشم اندازهای زیبا و کلبه های کوهستانی روستایی برای اقامت شبانه از ویژگی های و جاذبه های این منطقه است.

 

معادن نمک توردا

معادن نمک توردا که در شهر توردا واقع شده است به عنوان یک جاذبه زیرزمینی قابل توجه قلمداد می شود که با نگاهی اجمالی به تاریخچه ی معدنکاری رومانی همراه است. این معادن که زمانی یک مکان فعال برای استخراج نمک در طول 2000 سال بوده است، با داشتن دریاچه زیرزمینی، و موزه اختصاصی، به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل شده اند.

به طور خلاصه، رومانی، کشوری مملو از شگفتی های الهام بخش است که بازدیدکنندگان را با میراث فرهنگی و تاریخ غنی مجذوب خود می کند. رومانی از قلعه ها و مناظر طبیعی شگفت انگیز گرفته تا شهرهای پویا و سنت های ماندگار، تضمین سفری متمایز و به یاد ماندنی را به گردشگران خود می دهد.

 

بهترین زمان بازدید

رومانی دارای آب و هوای قاره ای با چهار فصل متمایز و الگوهای آب و هوایی متنوع در طول سال است. بهترین زمان برای سفر به رومانی به ترجیحات شخصی شما و نوع فعالیت هایی که می خواهید در طول سفر از آن لذت ببرید بستگی دارد. در اینجا برخی از ویژگی های هر فصل سال برای سفر به رومانی آورده شده است:

 

بهار (از آوریل تا می)

فصل بهار زمان خوبی برای سفر به رومانی است، زیرا هوا شروع به گرم شدن می کند و طبیعت با شکوفه های رنگارنگ و گیاهان سرسبز خود شروع به زنده شدن دوباره می کند. همچنین این زمان برای گشت و گذار در شهرهای رومانی عالی است، زیرا ازدحام جمعیت کمتر است و آب و هوا برای پیاده روی و گشت و گذار مناسب است.

 

مناظر کشور رومانی
مناظر کشور رومانی

 

تابستان (ژوئن تا آگوست)

تابستان با هوای گرم و روزهای طولانی و بلند خود، فصل اوج گردشگری در رومانی است که فرصت انجام تفریحات و فعالیت های بسیاری را در فضای باز فراهم می کند. تابستان زمان خوبی برای بازدید از سواحل رومانی، پیاده روی در کوه ها و شرکت در جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی است.

 

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

پاییز زمان خوبی برای سفر به رومانی است، در این زمان هوا خنک تر می شود و شاخ و برگ های درختان با تغییر رنگ خود مناظر زیبایی را خلق کنند.

این فصل زمان عالی برای بازدید از شراب سازی‌ های رومانی و چشیدن شراب های محلی آن است، چرا که برداشت انگور در سپتامبر و اکتبر انجام می شود. از این رو رومانی بهترین کشورها برای مسافرت پاییزی است، تا بتوانید با فرهنگ و سنت های آنان نیز بیشتر آشنا شوید.

 

زمستان (از دسامبر تا مارس)

اگر از ورزش ها و فعالیت های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد و سورتمه سواری لذت می برید، زمستان زمان خوبی برای سفر به رومانی است. پیست های اسکی رومانی که در کوه‌ های کارپات قرار دارند، شرایط عالی برای ورزش های زمستانی و همچنین تماشای مناظر زیبا و پوشیده از برف را فراهم می کنند.

 

به طور کلی، کشور رومانی یک مقصد عالی برای بازدید در تمام طول سال است که هر فصل آن امکان کسب تجربه و فعالیت های منحصر به فرد خود را فراهم می کند. مهم است که به خاطر داشته باشید که آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، بنابراین بهتر است که همیشه آمادگی لازم را برای هر نوع تغییر احتمالی داشته باشید.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


کشور رومانی  روی نقشه

مهمترین مکان های کشور رومانی  برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-05-23

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

6

ماداگاسکار قسمت دوم


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد