اسلوونی

قاره اروپا اسلوونی

کشور اسلوونی در اروپای مرکزی واقع شده و با اتریش، ایتالیا، مجارستان و کرواسی همسایه است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور لیوبلیانا است. این کشور تا سال ۱۹۹۱ جزئی از کشور یوگسلاوی بود و پس از آن تاریخ مستقل شد.

جمعیت اسلوونی بیش از دو میلیون و شصت هزار نفر است. واحد پول آن یورو و زبان رسمی کشور، اسلوونیایی است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان ناتو است.

این کشور کوچک با ۲۰۲۷۳ کیلومتر مربع مساحت در مرکز قاره اروپا و در مجاورت رشته کوه آلپ و دریای آدریاتیک واقع است.

 

تاریخ

اسلوونی علیرغم اندازه کوچکش، تاریخ غنی و پیچیده ای دارد که به واسطه موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و تأثیرات فرهنگی آن شکل گرفته است. 

 

دوران پیش از تاریخ

منطقه ای که اکنون کشور اسلوونی است از دوران ماقبل تاریخ مسکونی بوده است. اولین شواهد از سکونت انسان به دوران پارینه سنگی، حدود 250000 سال پیش برمی گردد. این منطقه همچنین محل زندگی قبایل ایلیری و سلتی بود که اثر خود را در فرهنگ و زبان محلی به جا گذاشتند.

 

دوران روم

در سال 35 قبل از میلاد، این منطقه توسط امپراتوری روم فتح شد و بخشی از استان پانونیا شد. رومی ها جاده ها، پل ها و زیرساخت های دیگر ساختند و مسیحیت را به منطقه معرفی کردند. تأثیر فرهنگ روم هنوز هم امروزه قابل مشاهده است و بسیاری از خرابه ها و آثار باستانی این دوران هنوز هم پا برجا هستند.

 

قرون وسطا

پس از فروپاشی امپراتوری روم، اسلوونی توسط قبایل مختلف ژرمنی از جمله استروگوت ها و لومباردها اداره می شد. در قرن هفتم میلادی قبایل اسلاو وارد منطقه شدند و پادشاهی های خود را تأسیس کردند. برجسته ترین آن‌ها پادشاهی کارانتانیا بود که از قرن هفتم تا نهم وجود داشت و نقش مهمی در توسعه اولیه فرهنگ و هویت اسلوونی ایفا کرد.

در قرن چهاردهم، این کشور تحت حاکمیت هابسبورگ ها قرار گرفت که تا 500 سال آینده این منطقه را تحت کنترل داشتند. در این مدت، اسلوونی با توسعه تجارت، صنعت و آموزش، رشد اقتصادی و فرهنگی قابل توجهی را تجربه کرد. زبان اسلوونیایی نیز در این دوران با انتشار اولین کتاب ها به زبان اسلوونیایی در قرن شانزدهم شروع به توسعه و شکوفایی کرد.

 

استروگوت ها
استروگوت ها

 

جنگ جهانی اول و دوم

در طول جنگ جهانی اول، این کشور بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان بود و نقش کلیدی در جنگ ایفا کرد. پس از جنگ، اسلوونی بخشی از پادشاهی صرب ها، کروات ها و اسلوونیایی‌ ها شد که بعداً به یوگسلاوی تبدیل شد. در طول جنگ جهانی دوم، بار دیگر این کشور توسط آلمان نازی اشغال شد و محل مقاومت و فعالیت های پارتیزانی شد. جبهه آزادیبخش این کشور با نبردهای پارتیزانی ضربات مهلکی به نازی ها وارد کرد.

 

دوران پس از جنگ

پس از جنگ جهانی دوم، اسلوونی بخشی از جمهوری سوسیالیستی فدرال یوگسلاوی تحت رهبری یوسیپ تیتو شد. تحت رهبری تیتو، این کشور با پیشرفت در آموزش، مراقبت های بهداشتی و زیرساخت ها، رشد اقتصادی و فرهنگی قابل توجهی را تجربه کرد. با این حال، تنش بین گروه‌های قومی مختلف در یوگسلاوی در نهایت به تجزیه این کشور در دهه 1990 انجامید.

 

استقلال و عصر مدرن

در سال 1991 کشور اسلوونی استقلال خود را از یوگسلاوی اعلام کرد و به یک کشور مستقل تبدیل شد. از آن زمان، این کشور کوچک به کشوری مدرن، مرفه و دموکراتیک، با اقتصاد قوی، استاندارد زندگی بالا، و صحنه فرهنگی پر رونق تبدیل شده است. آن‌ها در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوستند و به یک بازیگر مهم در سیاست و اقتصاد منطقه تبدیل شدند.

تاریخ ابن کشور یک داستان پیچیده و جذاب از توسعه فرهنگی و سیاسی است. اسلوونی از ریشه های ماقبل تاریخ تا موفقیت های امروزی خود با چالش های زیادی رو‌به‌رو بوده و با انعطاف پذیری و اراده بر آن‌ها غلبه کرده است. امروزه اسلوونی کشوری مغرور و مستقل با میراث فرهنگی غنی و آینده ای روشن است.

 

جغرافیا

این کشور از شمال با اتریش، از غرب با ایتالیا، از شمال شرقی با مجارستان و از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی همسایه است. اسلوونی علیرغم وسعت کوچکش دارای جغرافیای متنوعی با کوه ها، دره ها، جنگل ها و خط ساحلی است.

رشته کوه های آلپ از بخش شمال غربی کشور عبور می کند و بلندترین قله آن کوه تریگلاو با ارتفاع 2864 متر است. کوه‌های آلپ مقصد محبوبی برای پیاده‌روی، اسکی و سایر فعالیت‌های فضای باز هستند. بخش مرکزی کشور با تپه های سرسبز و تاکستان ها پوشیده شده است، در حالی که منطقه جنوب شرقی کم ارتفاع تر و مرطوب تر است.

 

پارک ملی تریگلاو
پارک ملی تریگلاو

 

آب و هوا

کشور اسلوونی دارای آب و هوای معتدل قاره ای با چهار فصل مجزا است. تابستان ها گرم و آفتابی است و میانگین دمای آن در جولای و آگوست بین ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. زمستان ها سرد و برفی است و دمای هوا در ژانویه و فوریه به طور متوسط حدود صفر درجه سانتیگراد است. منطقه ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و زمستان های معتدل است.

آب و هوای این کشور تحت تأثیر نزدیکی آن به دریای آدریاتیک، کوه‌های آلپ و دشت پانونی است. منطقه ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و زمستان های معتدل است، در حالی که قسمت داخلی دارای آب و هوای قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است. نواحی کوهستانی دارای آب و هوای نیمه آلپی و کوهستانی با دمای سردتر و بارندگی بیشتر است.

این کشور به دلیل منابع طبیعی فراوان از جمله جنگل ها، رودخانه ها و دریاچه ها مقصد مناسبی برای گردشگری است. این کشور بیش از 20000 کیلومتر رودخانه و نهر دارد که آن را به مقصدی محبوب برای ماهیگیری، کایاک سواری و سایر ورزش های آبی تبدیل کرده است. دریاچه بلد که در رشته کوه های آلپ قرار دارد، یکی از معروف ترین بناهای طبیعی در اسلوونی و یک مقصد گردشگری محبوب است.

 

فرهنگ

فرهنگ غنی و متنوع این کشور بر اساس تاریخ، جغرافیا و موقعیت منحصر به فرد آن در تقاطع تأثیرات فرهنگی مختلف شکل گرفته است. از موسیقی و رقص محلی سنتی گرفته تا هنر و ادبیات مدرن، اسلوونی صحنه فرهنگی پر جنب و جوشی دارد که نشان دهنده گذشته و حال آن است.

اسلوونی دارای یک سنت غنی از موسیقی و رقص محلی، با سبک ها و تنوع های منطقه ای است. معروف ترین آن‌هاکولو است، یک رقص دایره ای که در جشنواره ها و جشن های سراسر کشور اجرا می شود. یکی دیگر از رقص های محبوب این کشور پولکا است که منشأ آن اسلوونی است و از آن زمان به سایر نقاط اروپا گسترش یافته است. موسیقی محلی نیز بخش مهمی از میراث فرهنگی این کشور است.

صنایع دستی سنتی مانند سفالگری، توری سازی و منبت کاری نیز بخشی از میراث فرهنگی اسلوونیایی ها به شمار می آید. این صنایع دستی اغلب در بازارها و جشنواره های سراسر کشور به فروش می رسد و سوغاتی محبوب برای بازدیدکنندگان محسوب می شود. لباس سنتی نیز بخش مهمی از فرهنگ اسلوونیایی است و بسیاری از مناطق دارای لباس محلی با سبک ها و طرح های متمایز خود هستند.

 

ادبیات و هنر

کشور اسلوونی دارای سنت ادبی غنی است و نویسندگان و شاعران مشهور زیادی در طول تاریخ خود دارد. برخی از مشهورترین نویسندگان اسلوونیایی عبارتند از: ایوان کانکار، فرانس پرشرن و دراگو یانچار. ادبیات این کشور به دلیل سبک غنایی و تمرکز بر جهان طبیعی و زندگی روستایی در جهان شناخته شده است.

اسلوونی همچنین دارای صحنه هنری پر رونقی است و موزه ها و گالری های بسیاری آثار هنرمندان سنتی و مدرن این کشور را به نمایش می گذارند. گالری ملی، واقع در لیوبلیانا، یکی از مشهورترین موزه های هنری این کشور است که مجموعه ای از هنرهای قرون وسطایی تا مدرن را در بر می گیرد. بسیاری از هنرمندان معاصر در این کشور به خاطر کارهای تجربی و مفهومی خود که منعکس کننده فرهنگ نوآورانه و آینده نگر این کشور هستند، شناخته شده اند.

 

غذا

غذاهای اسلوونی تلفیقی از تأثیرات فرهنگی مختلف با عناصر غذاهای ایتالیایی، اتریشی و بالکان است. برخی از معروف ترین غذاهای اسلوونیایی عبارتند از «پوتیکا»، نان شیرینی که با آجیل یا سایر مواد پر شده، و «ژلیکروفی»، نوعی پاستا پر از سیب زمینی و سبزی.

 

پوتیکا
پوتیکا

 

جشنواره ها و فستیوال ها

این کشور جشنواره ها و فستیوال های زیادی در طول سال دارد که از موسیقی و رقص محلی سنتی گرفته تا هنر و فرهنگ مدرن را در بر می گیرد. برخی از مشهورترین جشنواره ها شامل جشنواره بین المللی فیلم لیوبلیانا، جشنواره جاز لیوبلیانا و جشنواره ماریبور است که موسیقی کلاسیک و اپرا را به نمایش می گذارد.

در واقع می توان گفت فرهنگ اسلوونی تأثیرات سنتی و مدرن را که تاریخ، جغرافیا و موقعیت منحصر به فرد این کشور را در تقاطع سنت های فرهنگی به وجود آورده، منعکس می کند. از موسیقی و رقص محلی سنتی گرفته تا هنر و ادبیات مدرن، این کشور کوچک صحنه فرهنگی پر جنب و جوشی دارد که هم متنوع و هم پویا است. 

 

جاذبه های گردشگری کشور اسلوونی

اسلوونی به خاطر مناظر طبیعی خیره کننده، میراث فرهنگی غنی و مهمان نوازی گرم مردمانش مشهور است. این کشور با ترکیبی از کوه ها، دریاچه ها، جنگل ها و مناطق ساحلی، طیف گسترده‌ ای از جاذبه های دیدنی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور کوچک اما زیبا به شما معرفی می شود.

 

دریاچه بلد (Lake Bled)

دریاچه بلد یکی از نمادین ترین جاذبه های گردشگری اسلوونی است که به خاطر آب های شفاف، جزیره زیبا و مناظر کوهستانی خیره کننده اش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند در دریاچه قایق سواری کنند و به جزیره بروند، از قلعه مشرف به دریاچه بالا بروند و مناظر اطراف را تماشا کنند، یا به سادگی در ساحل استراحت کنند و از زیبایی های شگفت انگیز این مکان لذت ببرند.

 

لیوبلیانا

لیوبلیانا که به خاطر معماری زیبا، جاذبه های فرهنگی و هنری و زندگی شبانه پر جنب و جوش معروف است، شهری است که مطمئناً بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. نقاط برجسته شامل قلعه لیوبلیانا، پل سه گانه و بازار مرکزی است. محدوده لیوبلیانا از زمان‌ های باستان مسکونی بوده است. این سکونتگاه در سال ۱۲۲۰ میلادی به شهر تبدیل شد. به همین دلیل این شهر یکی از شهرهای قدیمی اروپا به شمار می آید.

 

غار پستوینا

غار Postojna یکی از بزرگترین و مشهورترین غارهای اروپا است که بیش از 20 کیلومتر گذرگاه و فضای زیرزمینی دارد. این غار در اثر فرسایش توسط رودخانه پیوکا ایجاد شده است.

بازدیدکنندگان می‌توانند یک تور با راهنما در غارها داشته باشند که شامل قطار سواری و پیاده روی در فضای زیرزمینی خیره‌کننده غار است.

 

غار پستوینا
غار پستوینا

 

دره سوکا

دره سوکا با رودخانه کریستالی شفاف، آبشارهای خیره کننده و کوه های ناهموار، بهشتی برای علاقه مندان به جاذبه های طبیعی است. بازدیدکنندگان می توانند در این مکان پیاده روی، دوچرخه سواری، رفتینگ یا به سادگی استراحت کنند و از محیط طبیعی آرام آن لذت ببرند.

 

پیران

پیران یک شهر ساحلی جذاب واقع در دریای آدریاتیک است که به دلیل معماری زیبا، خیابان های باریک و چشم اندازهای خیره کننده دریا معروف است. بازدیدکنندگان می توانند این شهر قدیمی را کاوش کنند، از میدان تارتینی دیدن کنند، یا به سادگی در ساحل استراحت کنند و از نور خورشید لذت ببرند.

 

قلعه پردجاما

قلعه Predjama یک قلعه قرون وسطایی است که در یک صخره ساخته شده است و تاریخ آن به قرن سیزدهم باز می گردد. این قلعه در ارتفاع ۱۲۳ متری و در دل کوه ساخته شده است. این قلعه زیبا و مخوف روزگاری سکونتگاه شوالیه‌ای معروف به نام «ارازم لوگر» (Erazem Lueger) بود. او همچین یک نجیب‌زاده‌ راهزن یا (Robber Baron) بود، چیزی معادل رابین هود اسلوونیایی.

بازدیدکنندگان می‌توانند یک تور با راهنما از قلعه، که شامل قدم زدن در غارها و تونل‌های زیرزمینی است، داشته باشند.

 

پارک ملی تریگلاو

پارک ملی تریگلاو یک منطقه طبیعی چشم نواز است که در کوه های آلپ جولیان واقع شده و برخی از زیباترین مناظر کوهستانی اروپا را در خود جای داده است. این پارک با ۸۸۰ کیلومتر مربع مساحت در امتداد مرز ایتالیا و در نزدیکی مرز اتریش در شمال غربی اسلوونی قرار گرفته و یکی از قدیمی ترین پارک های اروپاست. بازدید از پارک ملی تریگلاو هزینه ورودی ندارد و فقط در صورت بازدید از تعدادی جاذبه باید هزینه ورودی دهید. اگر می خواهید زمان بیشتری را در این پارک بمانید می توانید کلبه های کوهستانی اجاره کنید، حتی می توانید در جایگاه هایی که برای برپایی کمپ در نظر گرفته شده اقامت کنید و یا به هتل ها و مهمانخانه ها بروید.

 

غارهای اسکوچان

غارهای Skocjan جز میراث جهانی یونسکو است و در جنوب غربی کشور واقع شده است. این غارها به خاطر تشکیلات زیرزمینی خیره کننده خود از جمله تالار بزرگ که یکی از بزرگترین غارهای زیرزمینی جهان است، شناخته شده اند. بازدیدکنندگان می توانند یک تور با راهنما در غارها داشته باشند، که شامل پیاده روی در غار، عبور از روی یک پل معلق ترسناک و عبور از تنگه زیرزمینی خیره کننده است.

 

تنگه وینتگار

تنگه Vintgar یک شگفتی طبیعی است که تنها در چند کیلومتری دریاچه Bled قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند در امتداد یک پیاده‌روی چوبی قدم بزنند و از دریاچه ها، آبشارها، و طبیعت بکر اطراف تنگه لذت ببرند. 

 

تنگه وینتگار
تنگه وینتگار

 

قلعه پتوج

قلعه پتوج یک قلعه قرون وسطایی است که در قسمت شرقی کشور اسلوونی و مشرف به شهر پتوج واقع شده است. این قلعه محل موزه ای است که تاریخ و فرهنگ منطقه و همچنین مناظر خیره کننده حومه اطراف را به نمایش می گذارد.

 

موزه کوبارید

موزه Kobarid موزه ای است که به تاریخ جنگ جهانی اول و نبردهایی که در دره سوکا رخ داده است اختصاص داده شده است. این موزه دارای مجموعه ای از مصنوعات، عکس ها و نمایشگاه های تعاملی است که تاریخ منطقه را زنده می کند.

 

دره لوگر

دره لوگر یک منطقه طبیعی زیبا است که در کوه های آلپ منطقه کامنیک-ساوینجا واقع شده است که به خاطر چشم اندازهای خیره کننده کوهستانی، رودخانه شفاف و مزارع کوهستانی سنتی اش شناخته شده است. بازدیدکنندگان می توانند پیاده روی یا دوچرخه سواری کنند و یا به سادگی از محیط طبیعی آرام منطقه لذت ببرند.

اینها تنها تعدادی از جاذبه های گردشگری کشور اسلوونی است. این کشور کوچک اما زیبا با مناظر طبیعی خیره کننده، میراث فرهنگی غنی و مهمان نوازی گرم، مقصدی است که مطمئناً بازدیدکنندگان را مجذوب خود خواهد کرد.

 

بهترین زمان برای سفر به کشور اسلوونی

بهترین زمان برای سفر به اسلوونی بستگی به کاری دارد که می خواهید انجام دهید بستگی دارد. این کشور دارای چهار فصل مجزا است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 

تابستان (ژوئن-اوت):

تابستان اوج فصل گردشگری است، با هوای گرم و روزهای طولانی، زمان مناسبی برای فعالیت های خارج از خانه مانند پیاده‌ روی، دوچرخه سواری، شنا و رفتینگ است. هوا عموماً آفتابی و گرم است و دمای آن بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است. با این حال، این فصل شلوغ ترین و گران ترین زمان سال است.

 

پاییز (سپتامبر-نوامبر):

پاییز در اسلوونی یک فصل زیبا با دمای خنک تر و رنگ های پاییزی خیره کننده است. آب و هوا به طور کلی معتدل است و دمای هوا حدود 10 درجه سانتیگراد است. همچنین این زمانی عالی برای بازدید از شراب سازی ها و لذت بردن از جشنواره های برداشت محصول محلی است. با این حال، برخی از فعالیت‌های خارج از منزل ممکن است به دلیل دمای خنک‌ تر و روزهای کوتاه‌ تر محدود شوند.

 

زمستان (دسامبر-فوریه):

زمستان در اسلوونی یک زمان جادویی از سال است، با کوه های پوشیده از برف و بازارهای شلوغ. هوا به طور کلی سرد است و دمای آن از زیر صفر تا تک رقمی متغیر است. این فصل زمان بسیار خوبی برای اسکی، اسنوبورد و سایر ورزش های زمستانی است، اما برخی از مقاصد گردشگری ممکن است بسته باشند یا ساعات محدودی داشته باشند.

 

زمستان زیبا در اسلوونی
زمستان زیبا در اسلوونی

 

بهار (مارس-مه):

بهار در اسلوونی فصل زیبایی از سال است که گل ها شکوفا می‌شوند و برف‌ ها در کوه ها آب می‌شوند. آب و هوا به طور کلی معتدل است و دمای آن حدود 10 تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است. این فصل زمان بسیار خوبی برای پیاده‌ روی، دوچرخه سواری و سایر فعالیت های فضای باز است، اما برخی از مسیرها ممکن است به دلیل ذوب برف گل‌آلود یا بسته باشند.

بهترین زمان برای سفر به اسلوونی به علایق و ترجیحات شما بستگی دارد. تابستان اوج فصل گردشگری است، با هوای گرم و روزهای طولانی، در حالی که پاییز و بهار دمای ملایم و مناظر زیبا را ارائه می‌کنند. زمستان برای ورزش های زمستانی و بازارهای شلوغ عالی است، اما ممکن است برخی از مقاصد گردشگری بسته باشند. در نهایت، هر زمانی از سال زمان مناسبی برای بازدید از این کشور است، زیرا این کشور زیبا در تمام طول سال چیزی برای ارائه به بازدیدکنندگان دارد.

با این حال اگر به دنبال بهترین کشورها برای مسافرت پاییزی هستید به شما اسلوونی را نیز پیشنهاد می کنیم.

اگر تجربه سفر به این کشور زیبا را دارید لطفاً خاطرات و عکس های خود را با ما در بخش سفرنامه به اشتراک بگذارید. ما در سایت بنیامین مارکو مشتاقانه در انتظار سفرنامه های شما هستیم.

 


گزیده ای از سفرنامه های خواندنی

زندگی و سفر از دریچه نگاه شما

هنوز هیچ سفرنامه ای برای این مکان ثبت نشده است.

شما اولین نفری باشید که برای این مکان سفرنامه ثبت می کنید.
ارسال سفرنامه

سفرنامه های خود را برای ما ارسال کنید تا به اسم خودتان در سایت منتشر کنیم.


اسلوونی روی نقشه

مهمترین مکان های اسلوونی برای گردش

پربازدیدترین مطالب

بنیامین رضایی اولین ایرانی که با خودرو از تهران تا نروژ سفر کرد

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بنیامین رضایی؛ جهانگردی با یک دنیا ماجرا

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

زخم مسافران گزینشی جام جهانی بر تن فوتبال

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چالش های سفرهای خارجی ایرانیان از نگاه بنیامین مارکو

 • 7دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

لغو یک‌ طرفه ویزای ایران با ۳۳ کشور | آیا درهای ایران به روی گردشگران گشوده می شود؟

 • 3دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

درخواست ویزای شینگن آنلاین می شود

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

قیمت ویزا در آبان 1402

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

هزینه های سفر به کربلا 1402

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

شرایط فروش ارز سهمیه ای تغییر کرد!

 • 2دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

ایرانیان برای سفر به مصر چگونه می توانند ویزا دریافت کنند؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 26دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی بهترین پروازها به آمریکا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین زمان سفر به آنتالیا

 • 29دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

بهترین پروازها به کانادا در سال 2023

 • 27دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

زیباترین شهرهای ترکیه برای سفر

 • 37دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز

 • 20دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

معرفی جاذبه های گردشگری شهر ونکوور

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری درسدن

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

همه چیز درباره سفر به عمان 

 • 17دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری کلن

 • 15دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری برلین

 • 18دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

 • 13دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چطور سبک سفر خودتان را بشناسید؟

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

سفر به اروپا با ماشین چطور ممکن است؟؟؟

 • 22دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

مهارت هایی برای جهانگردی!

 • 25دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

تکنیک های تورلیدر!

 • 8دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

چرا در چهارشنبه سوری آتش روشن می‌کنیم؟

 • 4دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

آیا سفر به پاکستان بدون ویزا ممکن است؟

 • 9دقیقه زمان مطالعه
 • 1402-04-10

یوتویب بنیامین

ویدیوهایی در مورد سفر و ماجراجویی هایی که در کشورها مختلف انجام میدم

1

قبیله ماسایی در کنیا


کتاب های بنیامین رضایی

کتاب های خواندی بنیامین رضایی، تجربه های جذاب به همراه تصاویر دیدنی


مکان های مرتبط

شاید به مکان های زیر هم علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

با ثبت هر دیدگاه ۲۰ الماس بگیرید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد